Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 11 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 11 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Αρχή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β')

Go down 
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AuthorMessage
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') Empty
PostSubject: [Αρχή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β')   [Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') I_icon_minitimeTue Mar 29, 2016 12:25 am

Προηγούμενες ιστορίες:
Πρωταγωνιστές της ιστορίας:
Στην προηγούμενη ιστορία:
Spoiler Preview:
Στην Eluria, η μέρα είχε ξεκινήσει έκρυθμα. Οι κάτοικοι με περιέργεια είχαν συνωστισθεί στο δυτικό τμήμα της πόλης, στο σημείο όπου το τείχος ήταν διαμπερές. Το έδαφος είχε υποχωρήσει λες και κάποιος γίγαντας είχε εκτονώσει την μαινόμενη γροθιά του. Μερικά φρεάτια υπονόμων είχαν εκραγεί και πλέον δημιουργούσαν βρώμικες λίμνες από την καταστροφή τους. Η ύδρευση των οικιών είχε περιοριστεί έως ότου επισκευάζονταν οι ζημιές.
Τα σχόλια και τα κουτσομπολιά έδιναν και έπαιρναν και με πυρετό περίμεναν τα πρωινά νέα των εφημερίδων για τις ακριβείς πληροφορίες. Οι αρχές του τόπου αρνούνταν κατηγορηματικά να δώσουν λεπτομέρειες. Από τους σε αναβρασμό marines, μπορούσαν να βγάλουν κάποια συμπεράσματα από τα μισόλογα μεταξύ τους. Κάποιος είχε συλληφθεί. Ήταν ο υπαίτιος; Είχε συνεργάτες; Η έρευνα ήταν σε εξέλιξη.
Οι ένστολοι διατηρούσαν τα προσχήματα της Τάξης στους δρόμους όπως τους είχε ανατεθεί. Όλοι είχαν επιστρατευτεί ανεξαιρέτως. Όσοι όμως παρέμεναν στο εσωτερικό της βάσης για να διευθετήσουν τα τεκταινόμενα, δεν είχαν κανένα πρόβλημα να εκδηλώσουν φανερά την ταραχή τους! Τα πήγαινε-έλα στους διαδρόμους και στα προαύλια ήταν ακατάπαυστα. Οι οπλίτες ανεφοδιάζονταν και οργανώνονταν για να βγουν στην πόλη, με στόχο την καθησύχαση του κόσμου και να βοηθήσουν στην ανοικοδόμηση.


Last edited by tsitakos on Thu Mar 31, 2016 11:58 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β')   [Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') I_icon_minitimeTue Mar 29, 2016 7:46 pm

Ένας άντρας με την χαρακτηριστική κάπα έμπαινε στην βάση αντί να βγει. Το ύφος του ήταν επιβλητικό λες και ο γενικός συναγερμός του περνούσε αδιάφορος. Όσοι τον παρατηρούσαν, έσπευσαν να χαιρετήσουν με το χέρι τον ανώτερο σε βαθμό. Δεν τους έδωσε περισσότερη σημασία. Ο ίδιος είχε φτάσει άρον-άρον μόλις ειδοποιήθηκε για την κατάσταση και όδευε προς το γραφείο του διοικητή για ενημέρωση. Θα δυσανασχετούσε με την υποχρέωση, αν δεν ενδιαφερόταν προσωπικά για ένα κομμάτι πληροφοριών που είχε φτάσει ήδη στα αυτιά του.
Στο διάδρομο, διασταυρώθηκε με έναν άλλο βαθμοφόρο που τον χαιρέτησε όπως άρμοζε μεν, είχε πιο χαλαρή έκφραση από τους υπόλοιπους δε.
-Καλώς ήλθατε πίσω, Captain, του χαμογέλασε ο Stalker, με φιλικότητα που δεν εκτιμήθηκε. Αν ζητάτε τον Captain Gorilla, είναι στο γραφείο του και ήδη πνιγμένος! τον πρόλαβε, λες και του έλεγε να πάρει σειρά.
-Μου αρκείς κι εσύ, Stalker! του απεύθυνε το λόγο γνωρίζοντας για το εξαίρετο δίκτυο πληροφοριών που κινούσε ο χαμηλόβαθμος. Άκουσα ότι συνελήφθη ένας από τους υπαίτιους του συμβάντος, σχολίασε και μια περίεργη λάμψη διαπέρασε τα μάτια του. Ένας Επαναστάτης ονόματι Mark Night;
-Ακριβώς! του επιβεβαίωσε με κέφι. Βασικά δύο Κυνηγοί από την Wolfpack έκαναν την δουλειά. Τώρα περιμένουν να δώσουν αναφορά στον Captain Gorilla, ανασήκωσε το φρύδι με σαφές νόημα.
Οι δύο Κυνηγοί θα περίμεναν για πολύ ώρα μέχρι να καταφέρουν να μιλήσουν στον διοικητή. Βασικά, όχι μόνο δεν τους είχαν σε καμία υπόληψη, τους υποτιμούσαν κατάφωρα με την συμπεριφορά αυτή. Αλλά θα επιστρέψουμε αργότερα στο μέτωπο αυτό!
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β')   [Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') I_icon_minitimeTue Mar 29, 2016 7:49 pm

-Ο Επαναστάτης είναι στα κρατητήρια; επέμενε.
-Καλοπερνάει! σάρκασε. Δεν βρήκαμε τίποτα πάνω του ως στοιχείο και δεν έχει μιλήσει μέχρι στιγμής.
-Αυτό θα αλλάξει! πέταξε και για πρώτη φορά, ένα επικίνδυνο χαμόγελο διαγράφηκε στο πρόσωπο του. Ο Stalker ένιωσε μια στάλα ιδρώτα να τρέχει στον κρόταφο του, το δικό του χαμόγελο συσπάστηκε πριν επανέλθει. Θα επιστρέψω αργότερα για τον διοικητή, εφόσον είναι απασχολημένος τώρα. Έκανε μεταβολή με νέο προορισμό τις φυλακές στο υπόγειο της βάσης. Και κούμπωσε όλο το πουκάμισο της στολής σου, Stalker! μόρφασε με απαξίωση πριν του γυρίσει την πλάτη.
Ο Stalker συγκράτησε τον εαυτό του μέχρι να χαθεί εντελώς από το οπτικό του πεδίο ο Captain Agile. Μετά μόρφασε και κλίκαρε την γλώσσα ενοχλημένος.
-Αναθεματισμένο βύσμα! έβρισε χαμηλόφωνα, παίρνοντας μια διαφορετική διαδρομή προς ένα πιο απόμερο δωμάτιο.
Ο βαθμός του άντρα οφειλόταν εν μέρη μόνο στις διαπροσωπικές σχέσεις του με ανώτερους στις τάξεις των marines. Ήταν γνωστό ότι υποστηριζόταν από ισχυρά ονόματα που αποτελούσαν συγγενείς δικοί του και των γονιών του. Αυτό όμως δεν υποβάθμιζε την προσωπική του ικανότητα. Τόσο η τυπικότητα όσο και τα κεκτημένα επιτεύγματα του, ωθούσαν τον φιλόδοξο άντρα σε λαμπρή καριέρα. Ο Arima θα υπέφερε από πονοκέφαλο, αν μάθαινε ότι ο Captain Agile βρισκόταν εκεί. Γιατί τον γνώριζε προσωπικά και η έχθρα τους ανάβλυζε από τις ψυχές τους. Στην περίπτωση τους, η επιβολή της Δικαιοσύνης δεν διαχωριζόταν με λεπτή κλωστή από τον πυθμένα της εκδίκησης. Το άλμα είχε γίνει προ καιρού. Τα μίση τους θα ξεπλένονταν μόνο με αίμα!
Spoiler:


Last edited by tsitakos on Wed Apr 13, 2016 2:45 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β')   [Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') I_icon_minitimeTue Mar 29, 2016 7:51 pm

Ο Stalker έλεγξε αν το δωμάτιο που διάλεξε ήταν όντως κενό, πριν βγάλει ένα μικροσκοπικό den den mushi από τα υπάρχοντα του. Σταθμίζοντας μια συχνότητα, περίμενε με άγχος τον συνομιλητή να ανταποκριθεί.
-...Όλα καλά με την συγκάλυψη, ενημέρωσε με ένοχο πρόσωπο. Οι πληροφορίες που αφήνω να περνούν, κρατούν την ανάμειξη της Οργάνωσης κρυφή. Δυστυχώς, ο Επαναστάτης δεν είχε τίποτα πάνω του και δεν έχει σπάσει ακόμα. ....Αν μάθεις κάτι από το δικό σου μέτωπο, ενημέρωσε με αμέσως! κατέληξε και το έκλεισε, αναδιατάσσοντας την ψεύτικη μάσκα του.
 
Σε μια τοποθεσία πολύ κοντά στην Eluria, πάνω στον Nidhogg επέβαιναν δύο Επαναστάτες που δεν άνηκαν στο πλήρωμα των SiShen. Οι δύο άντρες πήγαιναν πάνω-κάτω από την ανησυχία. Τα νέα της σύλληψης του Mark είχαν ταξιδέψει μέχρι τα αυτιά τους χάρη στην επικοινωνία τους με την βάση στην Centauria. Ο διοικητής τους είχε φρικάρει με το συμβάν, εκτός εαυτού τους είχε καλέσει από το den den mushi για πληροφορίες που τους διέφευγαν.
Εκείνοι είχαν ακόμα λιγότερη ενημέρωση στην τοποθεσία που τους είχαν αφήσει. Δεν είχαν ούτε πληροφοριοδότες μέσα στην πόλη, όπως ο Daisuke. Ούτε μπορούσαν να πάρουν την πρωτοβουλία να πάνε αυτοπροσώπως στην ζώνη που θέριζαν οι marines για να μάθουν. Η οδηγία που τους είχε αφήσει ο Arima ήταν σαφή: Θα παρέμεναν εκεί μέχρι να τους χρειάζονταν!
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β')   [Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') I_icon_minitimeTue Mar 29, 2016 7:56 pm

Το χτύπημα από το Den Den Mushi τους κοψοχόλιασε. Βιάστηκαν να απαντήσουν.
-Επιτέλους συνδέθηκε! άκουσαν μέσα από τα παράσιτα την φωνή της May, που μιλούσε περισσότερο στον εαυτό της παρά στους άντρες. Αυτό σημαίνει ότι πλησιάζουμε στην επιφάνεια, πάλι καλά!
-Τι έγινε; δεν άντεξε ο Ken την ψυχραιμία του. Γιατί εξαφανιστήκατε; Σας καλούσαμε αμέτρητες ώρες αλλά δεν μπορούσαμε να βρούμε γραμμή!
-Είμαστε υπόγεια, εννοείται δεν έχει σήμα! φώναξε ο Arima. Μάθατε τι έγινε στην πόλη;
-Καταστράφηκε το τείχος και ένα κομμάτι της δυτικής μεριάς, εξήγησε προβληματισμένος ο Chic. Θέλετε να πείτε ότι δεν ευθύνεστε εσείς γι’ αυτό;
-Περίπου! δεν θέλησε να αποκαλύψει την εμπλοκή του Squall.
-Το φαντάστηκα! Ο Mark την έκανε την ζημιά, ε;! ανέφερε τις υποθέσεις του, αλλά στο άκουσμα του ονόματος επικράτησε σιγή από την άλλη μεριά της γραμμής. Γι αυτό και τον συνέλαβαν οι marines! έβγαλε το συμπέρασμα.
-...Τον συνέλαβαν;! ψέλλισε παγωμένος.
-Δεν το ήξερες; τινάχτηκε αιφνιδιασμένος. Ένα ζευγάρι Κυνηγών Επικηρυγμένων τον έπιασαν και τον παρέδωσαν στην βάση. Είναι δυστυχώς αρκετά καλοί στην δουλειά τους, τους πληροφόρησε καταθλιπτικά. Ο νεαρός ονομάζεται Tasha και η σύντροφος του λέγεται Halloween. Εκπροσωπούν την Οργάνωση Κυνηγών Wolfpack του Mr Shadow, ώστε να την διαδώσουν στην South Blue.
-…Νομίζω κατάλαβα σε ποιους αναφέρεσαι, σχολίασε πικραμένα η May, συνδέοντας το ζευγαράκι που είχε παρατηρήσει στην πόλη όταν είχαν πρωτοφτάσει με το όνομα που της ανέφερε.
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β')   [Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') I_icon_minitimeTue Mar 29, 2016 7:59 pm

-Ακούστε προσεχτικά! ανέλαβε το ακουστικό ο Bloody. Εμείς θα ετοιμαζόμαστε να διεισδύσουμε στην βάση των marines, είπε απόλυτα σοβαρά και οι Κότες γούρλωσαν τα μάτια. Εσείς προετοιμάστε το καράβι και προσεγγίστε το νησί. Μόλις ελευθερώσουμε τον Mark θα σας χρειαστούμε για να ξεφύγουμε από τους διώκτες!
Πριν προλάβουν να εκφέρουν διαμαρτυρία, ή απλώς να εκφράσουν το σοκ για το εγχείρημα που σκόπευαν, τους το έκλεισε ανελέητα. Οι Επαναστάτες κοιτάχτηκαν μεταξύ τους σα χαμένοι.
-Καλύτερα να ενημερώσουμε στην βάση! Ας ετοιμάσουν ενισχύσεις για καλό και κακό! κατάπιαν με δυσκολία.
 
Μέσα στις υπόγειες στοές, η τριάδα είχε ακολουθήσει ανοδική πορεία. Έχοντας φτάσει πολύ κοντά στην επιφάνεια, κόντευαν να βγουν στο κρυφό πέρασμα της βάσης. Μετά την πληροφορία ότι ο Mark βρισκόταν αιχμάλωτος εκεί, ήταν σχεδόν ευγνώμων για την ύπαρξη του περάσματος.
-Σύμφωνα με τον Squall, μόλις βγούμε από εδώ θα βρεθούμε στο οπλοστάσιο της βάσης.
-Αν πάρουμε το λόγο του ως δεδομένο, έγνεψε ο Bloody. Θα είμαστε μέσα σε εχθρική και άγνωστη ζώνη, σαν να σκαλίζουμε από μέσα το στομάχι ενός λύκου! σχολίασε προβληματισμένος.
-Το να βγεις πρέπει να είναι πιο εύκολο από το να μπεις! αδιαφόρησε για όλα.
Με μια κίνηση, σήκωσε το χέρι και πίεσε προς τα πάνω την καταπακτή που τους χώριζε από την επιφάνεια. Ο Bloody δεν πρόλαβε να σταματήσει την απερίσκεπτη χειρονομία. Τι θα γινόταν αν κάποιος marine βρισκόταν στην άλλη πλευρά του χώρου και τους έπαιρνε είδηση; Οι ανησυχίες του όμως βγήκαν περιττές για τον απλό λόγο: Παρά την δύναμη που άσκησε στην καταπακτή ο Arima, βρήκε αρκετή αντίσταση για να μην κουνηθεί.
-Ε; ξαφνιάστηκε. Είναι μπλοκαρισμένη;
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β')   [Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') I_icon_minitimeFri Apr 01, 2016 12:27 am

-Δεν την σφράγισαν! παρατήρησε η May. Μοιάζει όμως να την έχουν φρακάρει. Κάποιο αντικείμενο έχουν τοποθετήσει από την άλλη πλευρά, πάνω στην καταπακτή. Σπρώξε λίγο πιο δυνατά! του συνέστησε και ο Arima το έκανε πράξη.
Με έναν όχι και τόσο διακριτικό γδούπο, ένα έπιπλο μετακινήθηκε και από το άνοιγμα διέκριναν φως. Πριν βγάλει την μούρη του έξω ο Arima, το χέρι του Bloody του πίεσε το πρόσωπο προς τα κάτω. Βασικά τον πάτησε ολόκληρο για να περάσει πρώτος!
-Παλιο-#$&!! σιχτίρισε αλλά εκείνος τον αγνόησε παντελώς.
Τα δύο παιδιά που ξέμειναν κοιτάχτηκαν θορυβημένα μεταξύ τους από τους ήχους που άκουσαν και ύστερα βιάστηκαν να περάσουν στο ξένο δωμάτιο. Εκεί διέκριναν μερικές σειρές από μεταλλικούς φοριαμούς, μερικούς ξύλινους πάγκους και διάφορα κρεμασμένα εξαρτήματα. Αλλά το σημαντικό ήταν ότι ο Bloody είχε ακινητοποιήσει έναν νεαρό στο πάτωμα και του πίεζε ένα μαχαίρι στην καρωτίδα. Πράγματι υπήρχε κάποιος στο δωμάτιο και είχε προσπαθήσει να το βάλλει στα πόδια όταν συνειδητοποίησε από τον θόρυβο τι γινόταν. Πριν εξαφανιστεί και ειδοποιήσει ενισχύσεις, ο Bloody τον είχε μυριστεί και εξουδετερώσει.
-Μην βγάλεις άχνα αλλιώς πέθανες! τον απείλησε αμείλικτα.
Ο νεαρός είχε φρικάρει. Εκείνος είχε ξεμείνει πίσω από την ομάδα του, πρώτον γιατί λούφαρε και δεύτερον γιατί ήταν δόκιμος και άμαθος σε καταστάσεις συναγερμού. Το σενάριο εισβολής εχθρών από μέσα ήταν σίγουρα πάνω από ό,τι είχε υπογράψει στο συμβόλαιο του!
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β')   [Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') I_icon_minitimeFri Apr 01, 2016 12:43 am

Η May τους προσπέρασε και πήγε στην πόρτα του δωματίου να ελέγξει αν ερχόταν κάποιος άλλος. Ο Arima πλησίασε στον αφοπλισμένο marine.
-Θα μας φανεί χρήσιμος! σχολίασε στον Bloody. Αν τον ανακρίνουμε θα αυξήσουμε τις πιθανότητες να βρούμε γρήγορα τον Mark χωρίς να χαθούμε. Κοίταξε τον νεαρό που είχε γουρλώσει τα μάτια και άσθμαινε από τον πανικό. Το βλέμμα του ψυχράθηκε τόσο, που ο νεαρός άρχισε να τρέμει. Μπορείς να τον αφήσεις σε μένα! πέταξε τελεστικά.
Ο Arima ήξερε πολύ καλά τι είδους επίδραση είχε το Φρούτο του στους αντιπάλους του. Υπό συνθήκες ομηρίες, δεν υπήρχε κανείς που να άντεχε στην επήρεια αυτών των δυνάμεων. Αυτή ήταν η μία από τις δύο θετικές χρήσεις που είχε ανακαλύψει για το κατά τα άλλα άχρηστο Samu Samu no mi.
-Για κανένα λόγο! απέρριψε ο Bloody. Ούτε στους εχθρούς δεν αξίζει τέτοια μεταχείριση, σχολίασε με απέχθεια και στράφηκε στον εμβρόντητο marine που τινάχτηκε. Άκου φιλαράκι! Αυτός ο τύπος, έδειξε με τον αντίχειρα τον Arima, ορέγεται σε αργά βασανιστήρια και πίστεψε με, δεν θες να τα ανακαλύψεις! Ο δόκιμος μπορούσε μόνο υποθέσεις να κάνει εφόσον δεν ήξερε τις πραγματικές δυνάμεις του Φρούτου του Arima. Το σώμα του άρχισε να συσπάται από το φόβο! Μπορείς να κάνεις σε όλους μας την χάρη και να συνεργαστείς, αλλιώς σε παραδίδω στα χέρια του! του έκανε την "φιλική" αντιπρόταση.
-Θ-Θ-Θα μιλήσω! τραύλισε βουτηγμένος στον ιδρώτα.
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β')   [Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') I_icon_minitimeFri Apr 01, 2016 1:06 am

Τα παιδιά του έκαναν ένα κάρο ερωτήσεις σχετικά με την τοπολογία της βάσης ώστε να βγάλουν έναν νοητό χάρτη. Έμαθαν επίσης από τις οδηγίες που διέταξαν τους οπλίτες ότι η πλειοψηφία τους είχε σταλθεί στην πόλη. Μετά από αυτές, η μοίρα του άντρα ήταν να τον δέσουν χειροπόδαρα. Αφού τον έριξαν αναίσθητο, τον φίμωσαν και του πήραν και την στολή, πριν τον πετάξουν μέσα σε μία ντουλάπα και τον ξεφορτωθούν για καλό.
-Και τώρα; περίμενε κάποια ιδέα με βάση τα δεδομένα που απέσπασαν.
-Το επεξεργάζομαι! ψέλλισε το κορίτσι δαγκώνοντας τα χείλη.
Ο Bloody δεν μίλησε. Το κεφάλι του γύρισε με κακό συναίσθημα προς το μικρό έπιπλο, εκείνο που είχαν μετακινήσει για να ανοίξουν την καταπακτή. Το να μην φαίνεται το πέρασμα με ευκολία μπορούσε να το δεχτεί. Πώς όμως είχαν τοποθετήσει οι άντρες που είχαν ήδη μπει μέσα στις στοές ένα έπιπλο πάνω από την καταπακτή για να την καλύψουν; Κάποιος άλλος το είχε κάνει για εκείνους. Αλλά ποιος και με ποιανού το μέρος ήταν; Της Οργάνωσης; Το συμπέρασμα που έβγαζε δεν του άρεσε καθόλου. Αναπόφευκτα το βλέμμα του στράφηκε προς τα όπλα που βρίσκονταν διαθέσιμα στο δωμάτιο. Έπρεπε να προετοιμαστεί; Ακόμα δίσταζε.
-Χάρη στην γενναιόδωρη προσφορά του, υπέδειξε την στολή του δόκιμου, μπορώ να προσποιηθώ ότι είμαι marine και να πλησιάσω στις φυλακές, πρότεινε ανυπόμονος να δράσει.
-Μόλις ελευθερώσεις τον Mark, θα αποκαλυφτεί η ταυτότητα σου σίγουρα, απέρριψε.
-Δεν με νοιάζει βασικά. Δεν αντέχω να αφήσω άλλο τον Mark εκεί μέσα! το ύφος του έδειχνε πόνο και το κορίτσι το συμμεριζόταν αλλά δεν βελτίωνε την ζυγαριά υπέρ τους.
-Ο Mark δεν θα ήθελε να πιαστείς κι εσύ μαζί του! Ο Mark θα ήθελε-- ! έκοψε την πρόταση και μια εξωφρενική σκέψη πέρασε από το μυαλό της.
Τα αγόρια το διέκριναν και βουβάθηκαν, παρατηρώντας τις μεταβολές στα χαρακτηριστικά της. Είχε συμβεί πολλές φορές, αλλά πάντα τους συγκλόνιζε η ξαφνική επιφοίτηση που της ερχόταν. Γιατί πάντα τους έβγαζε από τα προβλήματα, με τρόπο που ποτέ δεν θα σκαρφίζονταν οι ίδιοι.
-Δεν θα σας αρέσει, όμως μόνο εσείς οι δύο θα μπορούσατε να το εκτελέσετε επιτυχώς! τους ανακοίνωσε με αργό ρυθμό, λες και θα τους θυσίαζε σε κάποιον βωμό.
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β')   [Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') I_icon_minitimeFri Apr 01, 2016 1:41 am

Έξω από το γραφείο του διοικητή, ένα ζευγαράκι ανέμενε πότε επιτέλους θα τους ενημέρωναν ότι μπορούσαν να περάσουν μέσα. Το κοκκινομάλλικο κορίτσι είχε μια ασυγκράτητη επιθετικότητα μετά τις τόσες ώρες που την οδηγούσε να βηματίζει πάνω κάτω και να τρίζει τα δόντια σαν αγρίμι. Ο σύντροφος της, ένας ασπρομάλλης με καμπαρντίνα, καθόταν υποτίθεται υπομονετικά στον πάγκο του διαδρόμου και στήριζε το πιγούνι στην παλάμη. Στον κρόταφο όμως, μια φλέβα παλλόταν και υποδείκνυε τα τεντωμένα νεύρα του. Είχε δει πολύ κόσμο να μπαίνει και να βγαίνει στο γραφείο χωρίς να περιμένουν όπως είχαν καταλήξει εκείνοι. Άλλες φορές πάλι, δεν υπήρχε κανείς στο γραφείο του διοικητή. Ο τελευταίος όμως εμφανιζόταν συνεχώς μη διαθέσιμος στο να τους υποδεχτεί.
-Αδιανόητο! ξέσπασε η Halloween φουρκισμένη. Είναι ξεφτίλα να μας ξεχνούν εδώ πέρα. Το κάνουν επίτηδες! συμπέρανε και είχε δίκιο. Τι νομίζουν; Ότι θα σηκωθούμε και θα φύγουμε;! Δεν πρόκειται να τους κάνω το χατήρι!
-Είμαστε αρμόδιοι για το πόστο αυτό εκ μέρους της Wolfpack, της υπενθύμισε σκυθρωπός. Και να θέλαμε να φύγουμε, δεν θα μπορούσαμε πριν δώσουμε την αναφορά.
-Τότε, ας το κάνουμε! πέταξε και χωρίς να ζητήσει άδεια, κοπάνησε την πόρτα του γραφείου για να μπει μέσα.
Ο Tasha έμεινε με το χέρι μετέωρο εφόσον δεν την σταμάτησε. Ξεφύσηξε παραδομένος, αλλά με ανακούφιση. Αυτό το κορίτσι έκανε πάντα ό,τι δεν αποφάσιζε ο ίδιος να κάνει! Με αχνό χαμόγελο την ακολούθησε για να γνωρίσει τον Captain Gorilla.
Back to top Go down
Sponsored content





[Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β')   [Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Αρχή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β')
Back to top 
Page 1 of 7Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος-Αποστολή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Α')
» Αν είσαι κι αν δεν είσαι του Δήμαρχου παιδί...[Τέλος-Aποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Αρχή] Ο περίφημος Kanoji (Μέρος 2ο)
» Συζήτηση για το One Piece Anime
» Είσαι Παλιάτσος τελικά... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: South Blue :: Eluria-
Jump to: