Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 48 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 48 Guests

None

Most users ever online was 124 on Sat Oct 12, 2024 2:27 am
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Αρχή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β')

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AuthorMessage
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β')   [Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') - Page 2 I_icon_minitimeFri Apr 01, 2016 2:08 am

Μπαίνοντας, είδε την μαινόμενη Halloween να κεραυνοβολεί έναν πελώριο άντρα με φάτσα που δικαιολογούσε το όνομα του. Παρά την πρώτη εντύπωση που σου έδινε, οι τρόποι του ιδιαίτερα ήρεμοι. Αντιθέτως ήταν η κοπέλα που εξέπεμπε απειλητική αύρα. Ο ίδιος καθόταν γύρω από ατελείωτες στοίβες χαρτιών και έδειχνε να πνίγεται. Επίσης η εμφάνιση των Κυνηγών τον αιφνιδίασε λες και πρώτη φορά συνειδητοποιούσε την παρουσία τους στην βάση.
-Ποιοι είστε εσείς; ρώτησε παραξενεμένος.
-Μας κοροϊδεύεις;! κάγχασε. Τόση ώρα είμαστε έξω από το γραφείο σου και τώρα κάνεις πως δεν θυμώσουν ότι περιμέναμε;!
Όμως ο Tasha έσμιξε τα φρύδια καχύποπτος. Από την αντίδραση του άντρα, δεν διέκρινε υποκριτικότητα παρά μόνο ειλικρίνεια.
-Είμαστε οι Κυνηγοί της Wolfpack, ανέφερε μετρώντας την έκφραση του. Είχαμε ειδοποιήσει ότι θα ερχόμασταν, αν και καθυστερήσαμε μια μέρα λόγω του περιστατικού.
-Α! Τώρα θυμήθηκα ότι είχα διαβάσει μια σχετική αναφορά, ενθυμήθηκε με το βλέμμα να χάνεται στην χαρτούρα του. Δεν μας πετύχατε την καλύτερη στιγμή, παραδόξως τους χαμογέλασε φιλικά, στέλνοντας τα μυαλά τους να γυρνάνε στροφές. Η πόλη είναι άνω-κάτω, αλλά τουλάχιστον έχει συλληφθεί ένας ύποπτος για να προοδεύσει η έρευνα.
-...Το ξέρουμε. Εμείς τον συλλάβαμε! του γνωστοποίησε με παραξενεμένο ύφος.
-...Ε; μπερδεύτηκε και ο Tasha συμπέρανε ότι η επικοινωνία είχε χαθεί σκόπιμα.
Και μάντευε ακριβώς ποιος έφταιγε γι αυτό!


Last edited by tsitakos on Thu Apr 14, 2016 11:20 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β')   [Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') - Page 2 I_icon_minitimeMon Apr 04, 2016 3:37 pm

Μόλις άκουσε την ιστορία από την οπτική γωνία των Κυνηγών, ο Gorilla έμεινε σιωπηλός να σκέφτεται. Οι Κυνηγοί παρατηρούσαν την έκφραση του να αλλάζει από σκυθρωπή σε μία αποφασιστική. Ο διοικητής έστειλε αμέσως έναν φρουρό να καλέσει τον Stalker για εξηγήσεις. Και ο τελευταίος εμφανίστηκε άμεσα στο γραφείο με την χαρακτηριστική ποντικίσια φάτσα του. Έριξε μια πλάγια ματιά στο ζευγάρι που τον αγριοκοίταζε. Αν εσωτερικά παραξενευόταν που είχαν υπομείνει μέχρι εκείνη την στιγμή στην βάση, εξωτερικά δεν φάνηκε.
-Stalker, αυτοί οι Κυνηγοί ήταν που ακινητοποίησαν τον κρατούμενο; ρώτησε για επιβεβαίωση. Τόσα χαρτιά μου έστειλες για επιθεώρηση, γιατί έλειπε η συγκεκριμένη αναφορά;
-Κύριε διοικητά, ο Επαναστάτης έπρεπε να ανακριθεί άμεσα για τυχόν στοιχεία. Έπρεπε να τον προσάγω στην βάση, δεν υπήρχε περιθώριο αναμονής. Ούτε θα μπορούσαμε να αφήσουμε την έρευνα στα χέρια, κοίταξε προκλητικά τα παιδιά τονίζοντας τις λέξεις, μη-αρμόδιων καιροσκόπων.
-Βρωμο#$^&!! έκανε ένα βήμα μπροστά η Halloween, αλλά ο Tasha την απέκοψε.
-Ήρεμα, Κολοκύθα! της ψιθύρισε και ύστερα στράφηκε ανυπότακτα στον Stalker. Μπορεί να μην έχουμε συνάψει ακόμα κάποιο συμβόλαιο με την βάση σας όπως όριζε η αποστολή μας από την Wolfpack, είχαμε όμως όλη την καλή διάθεση να ερευνήσουμε για λογαριασμό σας ύποπτες κινήσεις που παρατηρήσαμε στην πόλη την χτεσινή μέρα.
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β')   [Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') - Page 2 I_icon_minitimeMon Apr 04, 2016 3:40 pm

-Ίσως είναι υποδεέστερο μπροστά στο ζήτημα της καταστροφής του δυτικού τείχους, παρατηρήσαμε όμως την ύπαρξη πολλών κρυμμένων αντρών στους δρόμους. Όλοι τους φορούσαν μαύρα πανωφόρια και έδειξαν να κυνηγούν κάποια άτομα, ελάχιστες ώρες πριν το συμβάν της  κατολίσθησης. Πιθανόν να υπάρχει κάποια σύνδεση ανάμεσα στα περιστατικά.
-Μαυροντυμένοι..; επανέλαβε απορημένος.
-Ανοησίες διοικητά. Θέλουν απλώς την αναγνώριση της σύλληψης για να ανυψώσουν την φήμη της Wolfpack και προσπαθούν να βρουν περισσότερους στόχους για να τους καλέσουμε σε βοήθεια επισήμως, του έριξε στάχτη στα μάτια. Τώρα και ο Tasha έσφιγγε τις γροθιές του για να συγκρατηθεί. Ο Stalker στράφηκε σε αυτούς με πανηγυρικό ύφος: Μην ανησυχείτε καθόλου για την αμοιβή σας, δεν πρόκειται να σας την στερήσουμε! Τα έχω κανονίσει με το γραφείο Ανθρωπίνων Πόρων για να την παραλάβετε από εκεί. Επέστρεψε στον Gorilla, με επιτακτικό ύφος: Διοικητά, έχω πολύ σημαντικά νέα να σας μεταφέρω!
Ο Gorilla δεν γινόταν να μην εκνευρίζεται από τον Stalker. Αναγνώριζε ότι η απέχθεια για τους Κυνηγούς ήταν εξαιτίας της προσωπικής του άποψης αλλά δεν μπορούσε να παραβλέψει την χρησιμότητα του στην βάση. Κάνοντας μια νοητή σημείωση να του τα ψάλει μόλις ηρεμούσε η κατάσταση, απευθύνθηκε σοβαρά στο ζευγαράκι.
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β')   [Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') - Page 2 I_icon_minitimeMon Apr 04, 2016 4:13 pm

-Σας ευχαριστώ θερμά για τις υπηρεσίας σας και θα σας καλέσω σύντομα για να συνάψουμε την συνεργασία με την Wolfpack. Από όσο γνωρίζω, υπάρχει άλλος ένας Κυνηγός Επικηρυγμένων στην Eluria που ακούει στο όνομα Addin. Δεν ξέρω κατά πόσο είναι αξιόπιστος, ίσως αξίζει να το κρίνεται αυτοπροσώπως.
Τους έδιωχνε, ήταν ξεκάθαρο. Ωστόσο, έπαιζαν σε ξένο γήπεδο και δεν υπήρχε περιθώριο διαμαρτυρίας. Οι Κυνηγοί έκαναν μεταβολή και βγήκαν από το δωμάτιο. Ο Stalker εκμεταλλεύτηκε αμέσως την παύση για να στρέψει αλλού την προσοχή του προϊστάμενου του.
-Διοικητά, επέστρεψε στην βάση ο Captain Agile με την ομάδα του. Ζήτησε μια σύσκεψη μαζί σας, αλλά προτίμησε να αναλάβει την ανάκριση του κρατούμενου.
-Ο Agile είναι εδώ; Τα πράγματα πρέπει να είναι πιο σοβαρά από όσο με αφήνεις να καταλάβω, Stalker! του έριξε την μπηχτή.
-Οι άντρες έχουν ήδη αναλάβει να βοηθήσουν τους πολίτες με τις επισκευές, οπότε μπορούμε να πούμε ότι έχει λήξει η περίοδος πυρετού! επιχειρηματολόγησε. Τι θα λέγατε να ελέγξετε τις διεργασίες; Ίσως θα μπορούσαμε να αντικαταστήσουμε μερικούς από τους δικούς μας με τους υφιστάμενους του Captain Agile; πρότεινε. Έχουν κουραστεί από τις υπερωρίες, δεν θα έβλαπτε να επέστρεφαν στην βάση μέχρι να δώσετε περαιτέρω οδηγίες, σωστά;
Ο Gorilla προφανώς δεν μπορούσε να φανταστεί τα κρυφά κίνητρα του Stalker για τις προτάσεις αυτές. Έγνεψε απλώς και σηκώθηκε από το γραφείο του για να κάνει τις επιθεωρήσεις, ανακουφισμένος που εγκατέλειπε την έξτρα χαρτούρα.
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β')   [Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') - Page 2 I_icon_minitimeMon Apr 04, 2016 4:16 pm

-Τον άθλιο! Τον κρετίνο!
Η Halloween στόλιζε με μανία τον Stalker για λογαριασμό και των δύο. Οι Κυνηγοί είχαν πάρει τον δρόμο της εξόδου, κάνοντας μόνο μια παράκαμψη για το γραφείο Ανθρωπίνων Πόρων για να πάρουν την αμοιβή για τον Mark.
-Παίζει ύπουλα τον Gorilla, παραδέχτηκε κακόκεφα. Πρέπει να βρίσκεται περισσότερο καιρό σε αυτό το πόστο και ξέρει πώς να ελίσσεται. Πάω στοίχημα ότι επίτηδες φορτώνει τον διοικητή με την γραφειοκρατεία, για να τον ξεφορτώνεται όταν θέλει να κάνει τις βρωμοδουλειές του! μάντεψε και έπεσε διάνα. Δεν ξέρω αν αντέχω να μείνω μόνιμα σε ένα τέτοιο μέρος, προτιμώ να συνεχίσω τα ταξίδια και να ακολουθήσω το αφεντικό στην Μεγάλη Γραμμή! σχολίασε με το νου στον Mr.Shadow.
-Θα δούμε αν θα φανεί συνεργάσιμος και χρήσιμος αυτός ο Addin! Μπορούμε να αφήσουμε αυτόν στο πόστο! πρότεινε αδιάφορη για τα εσωτερικά θέματα της Eluria.
Όσο τους αφορούσε προσωπικά, δεν τους ένοιαζε τίποτα εάν οι ίδιοι ήταν καλά και έκαναν σωστά το καθήκον τους. Αν δεν τους ήθελαν οι marines μία, σε εκείνους δεν τους άρεσε δέκα φορές!
Χτύπησαν χαρακτηριστικά στην πόρτα του γραφείου Ανθρωπίνων Πόρων και μετά το επιφώνημα από μέσα, άνοιξαν να μπουν. Ο χώρος κάλυπτε την μισή επιφάνεια από ότι το γραφείο του Captain Gorilla και, αν μπορείς να το φανταστείς περιείχε στοιβαγμένα σε φακέλους τα διπλάσια έγγραφα! Ο υπάλληλος που τους υποδέχτηκε έμοιαζε περισσότερο με λογιστή παρά με δόκιμο και τους αντίκρισε με άκρως αιφνιδιασμένο ύφος.
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β')   [Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') - Page 2 I_icon_minitimeMon Apr 04, 2016 4:23 pm

-...Ποιοι είστε εσείς; άρθρωσε το ερώτημα με απερίγραπτη ανησυχία που τους έκανε να χάσκουν.
-Είμαστε οι Κυνηγοί που αιχμαλώτισαν τον Mark Night. Ο Stalker είπε ότι σε είχε ειδοποιήσει ότι θα περνούσαμε, σωστά; αντιγύρισε με δισταγμό.
-...Και δεν περάσατε ήδη νωρίτερα, σωστά; έκανε την κουλή απορία.
-...Αφού περνάμε τώρα... δήλωσε το αυτονόητο.
-Αχα.Χαχα.Χαχαχα! γέλασε μισότρελος. Την έδωσα ήδη την αμοιβή σας!
-Τι έκανε λέει;
-Πέρασαν οι σωσίες σας προηγουμένως και την έλαβαν στην θέση σας.
-...Την αμοιβή μας;
-Δεν ξέρω ποιοι ήταν! άρχισε να δικαιολογείται ξέροντας ότι τα είχε κάνει μαντάρα. Δεν είναι ότι ήξερα  πώς ακριβώς μοιάζετε! Το αγόρι είχε επίσης άσπρα μαλλιά και καμπαρτίνα όπως είχα πληροφορηθεί, κοίταξε τον Tasha. Και το κορίτσι... Λοιπόν, ήταν πιο όμορφη από εσένα δεσποινίς! κοίταξε την Halloween που γρύλισε. Αλλά είχε επίσης κόκκινα μαλλιά και προκλητικό ντύσιμο!
-Ποια έχει προκλητικό ντύσιμο;!
-...Την αμοιβή μας; εξακολούθησε με κενό βλέμμα να επαναλαμβάνει.
-Είπαν ότι βαρέθηκαν να περιμένουν έξω από το γραφείο του διοικητή και ότι 'θα τελείωναν γρήγορα την δουλειά τους, αφού ήταν ανεπιθύμητοι!' Έφυγαν πριν καμιά ώρα!
-...Οπότε δεν θα μας δώσετε την αμοιβή που ορίζεται;
-Θα πρέπει να συνομιλήσετε με τον Captain Gorilla για το ζήτημα. Εγώ μία φορά ετοίμασα το ποσό, δεν μπορώ να τα βάλω από την τσέπη μου! αρνήθηκε να λουστεί το σφάλμα.
Ο Tasha ένιωσε το χέρι του να τρέμει πάνω από την λαβή του περιστρόφου του. Μπορεί  να αδιαφορούσε για τα υπόλοιπα, η αμοιβή όμως ήταν κάτι που έπαιρνε προσωπικά! Μόλις έβρισκε τον υπαίτιο –όπου κι αν ήταν δεν θα γλίτωνε ποτέ!- θα του άδειαζε το γεμιστήρα στο κεφάλι!
-Πάμε Tasha! τον τράβηξε από το χέρι για να ξεκολλήσει. Αρνούμαι να περιμένω τον διοικητή δεύτερη φορά μέσα στην ίδια μέρα. Θα έρθουμε αύριο που θα έχουν γαληνέψει τα πράγματα.
-...Η αμοιβή! ψέλλισε άψυχα το αγόρι, αφήνοντας πάνω της την καθοδήγηση.


Last edited by tsitakos on Wed Apr 06, 2016 1:19 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β')   [Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') - Page 2 I_icon_minitimeMon Apr 04, 2016 4:27 pm

Μία ώρα νωρίτερα
Ο Arima κοπάνησε με το κούτελο σε μια γωνία και κόντεψε να πέσει κάτω.
-Πρόσεχε πού με σέρνεις, “Κολοκυθάκι μου”! πίκαρε τον Bloody που τον καθοδηγούσε από το χέρι.
-Ξέρεις ότι η κολοκύθα από το κολοκυθάκι έχει τεράστια διαφορά, έτσι; σχολίασε χωρίς να μπορεί να σηκώσει το κεφάλι. Το σώμα του έτρεμε ανεξέλεγκτα και ο Arima κακάριζε χαμηλόφωνα.
-Γιάννης-Γιαννάκης! το προσπέρασε. Πρέπει να σου πηγαίνει πολύ το σορτσάκι, επέμεινε στην καζούρα. Ο υπάλληλος κεκέδιζε κάθε φορά που σου μιλούσε! Είναι σχεδόν κρίμα που δεν μπορώ να το απολαύσω ο ίδιος!
-$%^!!
Τα δυο αγόρια είχαν παριστάνει το ζεύγος των Κυνηγών για να πάρουν την αμοιβή. Αν εξαιρέσεις το γεγονός ότι ο Bloody είχε δανειστεί τα ρούχα της May για το έργο, η περιγραφή τους ταίριαζε ομολογουμένως! Βέβαια και ο Arima είχε κάνει μια υποχώρηση: Είχε εγκαταλείψει τα γυαλιά του και δεν έβλεπε την μύτη του. Αλλά μπροστά στην θυσία του άλλου, δεν υπήρχε σύγκριση!
Ακολούθησαν τους διαδρόμους για να βρεθούν στο σημείο συνάντησης με την May. Στάθηκαν έξω από την πόρτα και της χτύπησαν συνθηματικά. Το ανήσυχο πρόσωπο της, κάτω από το κασκέτο των Marines, τους υποδέχτηκε και τους έκανε χώρο να περάσουν βιαστικά.
Τα δύο αγόρια χώθηκαν στο τετράγωνο δωμάτιο που έπλεε στο σκοτάδι, αν εξαιρούσες το φως από τις στοιβαγμένες οθόνες στην μία πλευρά του τοίχου. Επρόκειτο για το δωμάτιο παρακολούθησης, όπου έφταναν οι λήψεις από τις συσκευές παρακολούθησης της βάσης. Ήταν επίσης δωμάτιο από όπου μεταβιβάζονταν οι τηλεπικοινωνίες και διάφορα μηνύματα που χρειάζονταν μεσολαβητή. Απέναντι από τις οθόνες υπήρχε ένας πλατύς πάγκος με την κονσόλα. Στην άλλη γωνία είχαν στοιβάξει τους αναίσθητους Ναυτικούς που είχαν κανονικά υπηρεσία. Η May είχε αναλάβει το έργο να χειρίζεται την κονσόλα και να ελέγχει όλες τις πληροφορίες που περνούσαν από εκεί. Όλα αυτά χωρίς να εγείρει υποψίες ότι ήταν εισβολέας. Ευτυχώς, το κορίτσι είχε πρότερη εμπειρία με παρόμοια κονσόλα και είχε προσαρμοστεί γρήγορα.
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β')   [Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') - Page 2 I_icon_minitimeMon Apr 04, 2016 4:31 pm

-Καλή δουλειά! τους επιβράβευσε  με νευρικό χαμόγελο.
Ο Bloody έπεσε στο έδαφος σε κατάθλιψη. Ποτέ στην ζωή του δεν είχε νιώσει παρόμοιο εξευτελισμό. Ο Arima δεν τον λυπήθηκε καθόλου! Το αγόρι στάθηκε ακίνητο και ένα κύμα φούντωσης απλώθηκε στο στέρνο του καθώς η May του φορούσε στο πρόσωπο τα γυαλιά του. Το πρώτο πράγμα που είδε καθαρά ήταν τα ζωηρά της μάτια, ποιος νοιαζόταν για τα υπόλοιπα;!
-Οπότε είμαστε 20.000.000 πλουσιότεροι και ο Mark θα ένιωθε περήφανος για μας! συνόψισε τα οφέλη. Τι άλλο αποκομίσαμε εκτός από την ντροπή; πέταξε ενώ άλλαζε ρούχα.
-Λιγότερους αντιπάλους! του απάντησε γυρνώντας πλευρό προς εκείνον. Τα μάτια της εστίασαν στην απογυμνωμένη πλάτη του Bloody και βιάστηκε να γυρίσει. Ο Arima δεν χάρηκε καθόλου που πλέον μπορούσε να βλέπει τα κοκκινισμένα της μάγουλα! Είχα δει τους Κυνηγούς στην πόλη και είχα συμπεράνει ότι τους τράβαγαν τα λεφτά. Αποκλείεται να έμεναν με σταυρωμένα χέρια μόλις συνειδητοποιούσαν ότι η αμοιβή τους έκανε φτερά. Είτε θα ζήταγαν τα ρέστα από τους marines, είτε θα έψαχναν στην πόλη για τα ίχνη μας. Όπως και να χε, δεν θα παρέμεναν εμπόδιο για μας!
Οι Κυνηγοί είχαν ακινητοποιήσει τον Mark. Αν μπορούσαν να ξεφορτωθούν μερικούς ικανούς αντίπαλους για το προσεχές επιχείρημα τους, έπρεπε να κάνουν ό,τι μπορούσαν.
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β')   [Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') - Page 2 I_icon_minitimeMon Apr 04, 2016 4:35 pm

-Υπάρχουν όμως κακά νέα! Προώθησα ένα μήνυμα προηγουμένως που έλεγε ότι ο Captain Agile βρίσκεται στην βάση. Είναι εκείνος ο τύπος που αντιμετωπίσατε στην Zarzara Town, γνωστοποίησε στον Arima που δεν αναγνώρισε το όνομα.
Η όψη του ευθύς πάγωσε. Τον θυμόταν καθαρά και θυμόταν πόσο κοντά είχε φτάσει στο να πεθάνει τόσο ο ίδιος, όσο και ο Bloody.
-Υπάρχουν και χειρότερα! κόμπιασε και τα αγόρια σκίρτησαν. Δόθηκε εντολή να επιστρέψουν αρκετές μονάδες στην βάση. Που σημαίνει ότι θα έχουμε να σπάσουμε έναν τεράστιο κλοιό όταν θα προσπαθήσουμε να βγούμε από εδώ!
-Αυτό δεν βγάζει νόημα! παραπονέθηκε ο Bloody. Δεν ξέρουν ότι ήμαστε εδώ μέσα, αλλιώς θα όργωναν κάθε σπιθαμή της βάσης. Εκεί έξω θα έπρεπε να ψάχνουν και να συντρέχουν στις επισκευές!
Η εξέλιξη δεν τους συνέφερε καθόλου. Έπρεπε να μεταβάλλουν το πλάνο τους, αν ήθελαν να προσπεράσουν την τεράστια αριθμητική διαφορά.
-...Ίσως ήρθε η ώρα να χρησιμοποιήσω το κρυφό μου όπλο! ανέφερε ο Arima και τα παιδιά τον κοίταξαν συνειδητοποιώντας το νόημα της πρότασης.
-Είναι ριψοκίνδυνο! επενέβη ο Bloody θορυβημένος.
-Ο Agile είναι αυτή τη στιγμή με τον Mark. Εσύ πες μου: Τι με ενοχλεί περισσότερο; του αντιγύρισε και ο Bloody μόρφασε.
-Από ότι φαίνεται, θα πάω εγώ για τον Mark! παρατήρησε, καταλαβαίνοντας ότι ο Bloody δεν έπρεπε να αφήσει τον Arima μόνο του στο έργο αν ήθελαν να γλιτώσουν τις ζωές τους. Πρέπει να καθορίσουμε όλες τις λεπτομέρειες του σχεδίου στον χρόνο που μας απομένει. Οι Κυνηγοί θα μάθουν για την αμοιβή και θα φύγουν. Επίσης πρέπει να ενημερώσουμε τις Κότες! Αυτή θα είναι η τελευταία ήρεμη στιγμή που θα έχουμε πριν ξεσπάσει το χάος!
Ο Arima άκουσε παθητικά τις οδηγίες της May, ώστε να καλύψει κάθε κενό και σενάριο που πιθανόν συναντούσαν. Ο ίδιος όμως απλώς ευχόταν για τον Mark: Λίγη υπομονή ακόμα και θα τον ελευθέρωναν!
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β')   [Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') - Page 2 I_icon_minitimeMon Apr 04, 2016 4:39 pm

Κατεβαίνεις από σκάλες στο υπόγειο της βάσης. Εκεί, αν προσπεράσεις άλλα κενά κελιά, στο τέρμα ενός διαδρόμου έβρισκες ακόμα μια πηγή αηδιαστικής υγρασίας, να αναμειγνύεται με τον ιδρώτα που έρεε άφθονος στο πρόσωπο του Mark. Το κεφάλι του κρέμασε προς τα μπροστά καθώς το σώμα του τρανταζόταν και συσπούσε. Μία γραμμή από αίμα έσταζε από το στόμα προς το πάτωμα. Την μάζεψε και έφτυσε την πηχτή μάζα στην άκρη. Ξανασήκωσε το κεφάλι  και στο ζαλισμένο του πεδίο διέκρινε το περίγραμμα του Captain Agile να τον κοιτά σαν να ήταν σκουλήκι.
-Η αφοσίωση σου να διατηρείς τη σιωπή είναι αξιέπαινη! σχολίασε αδιάφορα. Και εντελώς ανούσια! Ότι και να κάνεις σε αυτήν την φάση, δεν γλιτώνεις την δημόσια εκτέλεση. Αν πιστεύεις ότι παρατείνεις το καντήλι σου υπομένοντας τα βασανιστήρια, θα μπορούσες να δώσεις ψεύτικες πληροφορίες και να ξεμπερδεύεις με όλα!
-Άντε χέσου! σφύριξε ο Mark κοιτώντας τον κατά πρόσωπο.
Το δικό του ήταν ένα χάλι. Ότι μπορούσε να αιμορραγήσει, αιμορραγούσε. Ό,τι μπορούσε να πρηστεί, είχε πρηστεί. Κάθε  φορά που ανεβοκατέβαινε το στήθος του γινόταν ένας πόλεμος για να μην πνιγεί στο αίμα του. Μόνο η λάμψη στα μάτια του άστραφτε πιο έντονα και δολοφονικά από ποτέ.
Back to top Go down
Sponsored content





[Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β')   [Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Αρχή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β')
Back to top 
Page 2 of 7Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος-Αποστολή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Α')
» Αν είσαι κι αν δεν είσαι του Δήμαρχου παιδί...[Τέλος-Aποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Αρχή] Ο περίφημος Kanoji (Μέρος 2ο)
» Συζήτηση για το One Piece Anime
» Είσαι Παλιάτσος τελικά... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: South Blue :: Eluria-
Jump to: