Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 11 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 11 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Αρχή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β')

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
AuthorMessage
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') - Page 7 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β')   [Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') - Page 7 I_icon_minitimeWed Apr 27, 2016 6:58 pm

Ο διοικητής τους ήταν εκεί, η ελπίδα τους για επιβίωση αναζωπυρώθηκε. Εκείνος έλεγξε αμέσως την παρουσία των δύο που δεν ακολούθησαν το πρόσταγμα. Και τα αγόρια αντιγύρισαν το βλέμμα ζυγίζοντας τον επίσης. Έπειτα η προσοχή έπεσε πάνω στον Stalker που μαζευόταν αδύναμος να πολεμήσει προσωπικά. Ο διοικητής είχε από το πρωί τα νεύρα του μαζί με τον lieutenant. Θα είχε πολλά πράγματα να του εξηγήσει για την έκβαση της κατάστασης σε αυτό το στάδιο και όχι μόνο! Αλλά προείχε να επιβάλλει την τάξη στην βάση πρώτα και γι αυτό απευθύνθηκε στους Επαναστάτες:
-Παραδοθείτε αμέσως! τους κάλεσε με σταθερό τόνο, ούτε υπεροπτικό ούτε διπλωματικό. Παραδοθείτε και υπόσχομαι ότι θα σας μεταχειριστούμε με τον δέοντα σεβασμό.
Οι άντρες του εσωτερικά ήθελαν να διαμαρτυρηθούν. Καλή μεταχείριση σε αυτούς που κατέσφαξαν τους συναδέλφους τους; Πώς θα άντεχαν τα νεύρα τους τέτοια αποδοχή;! Αλλά δεν μπορούσαν να εκφράσουν δυνατά τις αντιρρήσεις τους. Ίσως να προσπερνούσαν την οδηγία του ανωτέρου τους για να λάβουν εκδίκηση, μέχρι ένα σημείο διψούσαν να συνεχίσουν την μάχη. Να τους κομματιάσουν προσωπικά! Ήθελαν οι δύο Επαναστάτες να αρνηθούν την πρόταση. Και δεν απογοητεύτηκαν.
-Φαίνεται ότι έχω κάποια βλάβη στα αυτιά και δεν σε ακούω. Γιατί δεν βγαίνεις μπροστά από τους άντρες σου να μου πεις τι θέλεις;! ρουθούνισε ο Arima αγέρωχα και απειλητικά.


Last edited by tsitakos on Fri Apr 29, 2016 6:14 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') - Page 7 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β')   [Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') - Page 7 I_icon_minitimeWed Apr 27, 2016 7:02 pm

Ο Gorilla τον κεραυνοβόλησε αλλά το αγόρι τον αγνόησε. Ο Arima είχε μάτια μόνο για τον Stalker, όλα τα άλλα ήταν υποδεέστερα. Ο διοικητής έσυρε το χέρι του προς την πλάτη και από εκεί τράβηξε το όπλο του. Ένα περίτεχνο τουφέκι με τσακμάκι. Πριν προλάβει να πάρει την βολή, οι άντρες του τον είχαν προλάβει στην κίνηση με κραυγές ενάντια στα αγόρια. Σήκωσαν τα σπαθιά πάνω από τα κεφάλια, αλλά αυτό δεν αποθάρρυνε τον διοικητή να σταθεί βράχος, σημαδεύοντας ενδιάμεσα από τα κεφάλια τους.
Ο Arima δεν πρόλαβε να κάνει πάνω από δύο δρασκελιές. Ούτε καν είχαν φτάσει οι ναυτικοί μέχρι να ακουστεί η εκπυρσοκρότηση του τουφεκιού και πεταχτούν οι σπίθες σαν πυροτεχνήματα. Ο τόπος μύρισε μπαρούτι και θειάφι αλλά δεν συνοδεύτηκε από τον επιθυμητό πίδακα αίματος. Ο Bloody είχε πιάσει από το χέρι το αγόρι, βγάζοντας από την πορεία βολής το κεφάλι του πριν καν προλάβει να πατήσει την σκανδάλη ο άντρας.
-Συγνώμη~ του χαμογέλασε δαιμόνια πριν βρίσει ο ίδιος. Πρέπει να το δανειστώ αυτό~ συνέχισε στον ίδιο τόνο και του απέσπασε το rapier πριν τον αφήσει ελεύθερο.
Ο Arima έχασκε αποσβολωμένος. Του πήρε το όπλο; Πώς θα μαχόταν τώρα; Το έκανε επίτηδες για να μην ριψοκινδυνεύσει άλλο, καταδιώκοντας τον Stalker; Αυτό δεν μπορούσε να το δεχτεί έτσι. Αναγκαστικά έσπευσε στο κατόπι του νεαρού, για να του το πάρει πίσω! Η καρδιά του όμως σφίχτηκε από την αίσθηση που του προκάλεσε η εικόνα του Bloody με το rapier στο χέρι. Μόνο μία φορά τον είχε δει να το κρατά, όταν τον προπονούσε στην Τέχνη του Θρόνου. Και τότε μόνο για να του υποδείξει μία φορά την τεχνική. “Το rapier στο πρότεινα με το σκεπτικό να το χρησιμοποιήσω εγώ, αν έρχονταν τα δύσκολα” αντήχησε από την μνήμη του η πρόταση.
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') - Page 7 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β')   [Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') - Page 7 I_icon_minitimeWed Apr 27, 2016 7:09 pm

Ο Bloody έπεσε πάνω στους ναυτικούς ατρόμητα, σέρνοντας οριζόντια το rapier και κόβοντας στο διάβα του. Οι ναυτικοί δεν πρόλαβαν να καταλάβουν τι τους χτύπησε και ανακάλυψαν ότι στα στομάχια τους άνοιγε μια χαρακιά. Τα σώματα αποτραβήχτηκαν, αλλά ο Arima ακολουθούσε ακόμα από πίσω. Ο Gorilla έδωσε το σήμα για βολή στην μοίρα του, έχοντας ανεφοδιάσει το όπλο του επίσης. Πάνω στο σύνθημα, ο Bloody σταμάτησε απότομα. Η στάση του στητή και ελαφρώς πλάγια. Ο Arima πρόλαβε να κόψει πριν πέσει πάνω του, συνειδητοποιώντας ότι ο Bloody προετοίμαζε την Τέχνη του Θρόνου. Ταυτόχρονα, είδε να τον πιάνει με το ελεύθερο χέρι και να τον σηκώνει από το σβέρκο σαν να ήταν γατάκι. Ένα γελοίο θέαμα αν υπολογίσεις ότι το αγόρι είχε ψηλώσει περισσότερο από τον νεαρό. Ο τελευταίος γύρισε την λαβή του rapier και η μύτη έδειχνε εξωφρενικά το έδαφος. Τo οπτικό μήνυμα έστειλε κύματα ρίγους στον εγκέφαλο του αγοριού. Αυτό δεν το είχε ξαναδεί σίγουρα!
-Πυρ! βρυχήθηκε και ακολούθησε η χαρακτηριστική βροντή.
-Impose! ψιθύρισε ο Bloody και ο Arima ένιωσε την λέξη να σπάει τα τύμπανα του.
Το χέρι του νεαρού έπεσε και από την γροθιά που έσφιγγε την λαβή ξεχύθηκε πραγματική φλόγα. Η φλόγα ακολούθησε το μήκος του σπαθιού και μέχρι να τρυπήσει η μύτη στο έδαφος, είχε πλημμυρίσει όλη την επιφάνεια του που έλαμψε. Η μύτη άγγιξε το έδαφος και η φλόγα εκτινάχτηκε περιμετρικά σαν κύμα που υψώθηκε σε τοίχος. Η εκρηκτικότητα και θερμοκρασία ανέβηκε κατακόρυφα, απλώθηκε και άνοιξε σε διάμετρο. Ό,τι βρισκόταν στην κυκλική πορεία της κάηκε και έλιωσε. Οι άτυχοι ναυτικοί που βρίσκονταν κοντά στρίγγλισαν υστερικά έχοντας πάρει φωτιά και καρβουνιαστεί. Οι σφαίρες που θα έπεφταν πάνω τους έλιωσαν και έχασαν την ορμή τους στην σύγκρουση με το κύμα. Ο Arima είχε επίσης την αίσθηση ότι το έδαφος θα έκαιγε τα πέλματα των παπουτσιών του μόλις πατούσε.
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') - Page 7 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β')   [Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') - Page 7 I_icon_minitimeWed Apr 27, 2016 7:34 pm

Όλοι φρίκαραν και έχασαν τα λογικά τους. Για λίγο μέχρι και οι φωνές διακόπηκαν για να συλλάβουν το μέγεθος την σκηνής. Ο Arima κοίταξε συγκλονισμένος από ενθουσιασμό τον Bloody. Impose, αυτό ήταν το όνομα του 3ου επιπέδου της Τέχνης του Θρόνου. Μόνο αναφορικά το ήξερε, εννοείται ότι χαιρόταν την ζωντανή επίδειξη μιας τεχνικής που θα αναζητούσε. Βλέποντας όμως τον διπλανό του, η έκφραση του έπεσε.
-Αααα! Είναι πολύ δύσκολο χωρίς βοηθητικό καταλύτη! σχολίασε με πανιασμένη όψη και ύστερα το κορμί του δονήθηκε.
Έβηξε σαν να ανέβηκαν τα σωθικά του στο στόμα και μεγάλη ποσότητα αίματος ξεβράστηκε λεκιάζοντας τον ίδιο και το έδαφος μπροστά του. Ο Arima τον υποστήριξε με το χέρι, στην φωνή του μπερδεύτηκε η ανησυχία.
-...Bloody;
Ο νεαρός κούνησε το κεφάλι και το χαμόγελο επέστρεψε στο πρόσωπο του. Αλλά ήταν ματωμένο όπως και το όνομα που άκουγε. Κάτι σκίρτησε στον Arima, λες και συνέλαβε μια μυρωδιά στον αέρα της οποίας δυσκολευόταν να εξακριβώσει την προέλευση. Και ήθελε προηγουμένως να του συστήσει εγκράτεια. Τι έπρεπε να πει τώρα;!
-Έδωσες βάση; του απευθύνθηκε με ανησυχητικά πιο αδύναμη φωνή. Τα μάτια του όμως κοίταζαν προκλητικά προς τον Gorilla. Ανίδεε μαθητή, οι δεύτερες ευκαιρίες κοστίζουν και δεν έχω πολλή ενέργεια διαθέσιμη να το επαναλάβω. Αλλά δεν έχεις μόνο αυτό, έτσι;
Back to top Go down
Sponsored content





[Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') - Page 7 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β')   [Αρχή]  "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β') - Page 7 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Αρχή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β')
Back to top 
Page 7 of 7Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 Similar topics
-
» [Τέλος-Αποστολή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Α')
» Αν είσαι κι αν δεν είσαι του Δήμαρχου παιδί...[Τέλος-Aποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Αρχή] Ο περίφημος Kanoji (Μέρος 2ο)
» Συζήτηση για το One Piece Anime
» Είσαι Παλιάτσος τελικά... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: South Blue :: Eluria-
Jump to: