Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 6 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 6 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Tελος] Ο Raziel φταιει για ολα...

Go down 
2 posters
AuthorMessage
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Tελος] Ο Raziel φταιει για ολα... Empty
PostSubject: [Tελος] Ο Raziel φταιει για ολα...   [Tελος] Ο Raziel φταιει για ολα... I_icon_minitimeFri Apr 19, 2013 7:40 pm

Προηγουμενες ιστοριες:

Στην προηγουμενη ιστορια εγω, η Rosalie και ο Charlie πηγαμε στο νησι Micqueot για να μαθουμε σχετικα με την ιστορια του Χιονισμενου Τιγρη, οπως μας παρεπεμπε ενα κρυφο μηνυμα στο βιβλιο του Vavarin Zebun. Μεσα απο πολλες περιπετειες, καταφερα και εφτασα στο σπιτι του οπου πηρα ολες οσες πληροφοριες χρειαζομουν που αφορουσαν τα αρχαιολογικα μου ενδιαφεροντα και οχι μονο. Ο Mr.Jegins που με διαφωτισε, επεσε θυμα απαγωγης απο τον Alucard και τον Raziel...Παραλληλα η Rosalie αισθανθηκε σε δυο περιπτωσεις τον θανατο να με πλησιαζει και τον εαυτο της να πλημμυριζει απο χαρα και ανακουφιση...




Μπροστα μας απλωνοταν το Sedna Kingdom. O ψυχρος αγερας δεν ελεγε να σταματησει να τρανταζει το πλοιαριο μας ακομα κι'αν μας εδινε μια ισχυρη ωθηση στο να φτασουμε στο Sedna Kingdom μια ωρα αρχυτερα. Στο νησι αυτο, δεν ειχα καποιο προσωπικο ξεχωριστο ενδιαφερον, μα ουτε και ο Charlie.
Aλλα αποφασισαμε να παμε εκει για χαρη της Rosalie και μιας αποστολης που ειχε δεχθει για εκεινο το νησι ως επαναστατρια.
---Αχ Rosalie τι αλλο θα κανω για σενα... γκρινιαξα στην κοπελα μου.
---Αμα ηταν να γκρινιαζεις τοσο τοτε θα ερχομουν μονη μου! φωναξε και εκεινη δηθεν τσαντισμενη.
--- Μπορεις να το κανεις ξερεις! φωναξα δειχνοντας την θαλασσα.
---Ωραια, φυγε απο το πλοιαριο μου!! ειπε σταυρωνοντας τα χερια και παιρνοντας ενα υφος κυριαρχου.
---Χμ...Το ξανασκεφτηκα...Θελω να σε βοηθησω στην αποστολη σου!
Γελασαμε και οι τρεις...
---Αληθεια Rosalie τι ακριβως αποστολη εχεις στο Sedna Kingdom? ρωτησε ο Charlie
Η Rosalie συνηθιζε να υπεκφευγει τετοιες ερωτησεις αλλα πλεον το ειχε ξεπερασει επειδη εμπιστευοταν τον Charlie.


Last edited by Silver Latino Elf on Tue Apr 23, 2013 11:50 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Tελος] Ο Raziel φταιει για ολα... Empty
PostSubject: Re: [Tελος] Ο Raziel φταιει για ολα...   [Tελος] Ο Raziel φταιει για ολα... I_icon_minitimeSat Apr 20, 2013 8:16 pm

---Επειδη χτιζουμε και μεις κτηρια και βασεις, θελω να παρω λιγο δειγμα απο τα περιφημα τουβλα του Sedna Kingdom...Λενε οτι ειναι πολυ ανθεκτικα και ισως εμπορευτουμε με τους ντοπιους εξαγωγεις. Θα κανω μια ερευνα στα σπιτια που εχουν χτιστει εδω να καταγραψω ποσο ευκολα παθαινουν ζημιες ή ο,τι αλλο μπορει να χρειαστει...
---Πανευκολο δηλαδη! ειπα
---Εμεις ωστοσο Charlie κατι πρεπει να κανουμε...
---Τι προτεινεις? ρωτησα κλεινοντας μου το ματι
---Μπορουμε να δοκιμασουμε τα μπαρακια του χωριου!
---Τελεια! Η τελευταια εξοδος που ειχα ηταν στο Emerald City!!
---Ενω εμεις γλεντουσαμε ... πεταξε ειρωνικα η Rosalie, προσεξε τη συμπεριφορα σου γιατι το ματι μου ειναι παντου!
Γελασα μαζι της αλλα δεν ειχαμε χρονο να συνεχισουμε. Επρεπε να μπαρκαρουμε το πλοιαριο στο λιμανι του Sedna Kingdom. Πραγματι λιγη ωρα αργοτερα ειχαμε μπαρκαρει και μπορουσαμε να κανουμε ανετα μα βολτα με θεα το σουρουπο...
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Tελος] Ο Raziel φταιει για ολα... Empty
PostSubject: Re: [Tελος] Ο Raziel φταιει για ολα...   [Tελος] Ο Raziel φταιει για ολα... I_icon_minitimeMon Apr 22, 2013 5:05 pm

Το απογευμα μας ηταν πολυ ωραιο αφου καναμε και οι τρεις μια ομορφη βολτα τρωγοντας παγωτο, για να καταληξουμε να φαμε σε ενα μετριου επιπεδου εστιατοριο. Το σερβις ηταν ιδιαιτερα καλο σε σχεση με τα κατεψυγμενα λαχανικα που ακομα διατηρουσαν την παγερή τους σκληροτητα εχοντας ετσι απωλεσει πληρως καθε αισθηση φρεσκαδας και ζωντανιας. "Το φαγητο πρεπει να το αντιμετωπιζουμε ως κατι ζωντανο" ελεγα και ξαναλεγα ανεκαθεν. Και ως μαγειρας και ως καταναλωτης φαγητου, φροντιζα να το τηρω παντα.
Αμεσως μολις βγηκαμε απο το εστιατοριο, το den den mushi της Rosalie χτυπησε και μια αντρικη φωνη ακουστηκε απο πισω.
---Rosalie με λαμβανεις?
---Ναι! Βρισκομαι στο κεντρο του Sedna!
---Ωραια, ελα στο ξενοδοχειο μου
---Ξανακαλεσε με σε 5 λεπτα να με κατατοπισεις! ειπε και το σαλιγκαρι απενεργοποιηθηκε.
---Λοιπον παιδια, θα παω σε εναν συντροφο επαναστατη να κανουμε τη δουλεια που πρεπει να κανουμε και θα ειμαι ελευθερη αυριο το μεσημερακι. Θα τα πουμε στο πλοιαριο...
---Ποιος ειναι αυτος? Ρωτησα εγω καχυποπτα
---Elf... ψιθυρισε η Rosalie πλησιαζοντας με και τριβοντας τη μυτη της στη δικη μου. δεν χρειαζεται να ζηλευεις... Ειναι συντροφος ως επαναστατης... χαμογελασε και κανοντας μεταβολη απομακρυνθηκε με το ζωηρο περπατημα που την χαρακτηριζε.

συνεχεια εδω
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Tελος] Ο Raziel φταιει για ολα... Empty
PostSubject: Re: [Tελος] Ο Raziel φταιει για ολα...   [Tελος] Ο Raziel φταιει για ολα... I_icon_minitimeTue Apr 23, 2013 10:22 am

συνεχεια ...


Aνοιξα τα ματια μου. Βρισκομουν σε ενα πολυ φωτεινο δωματιο με σωμόν τοιχους και γυαλιστερα επιπλα.Σηκωσα το μισο μου σωμα και κοιταξα τριγυρω. Στο βαθος ηταν η τουαλετα και καποιος επλενε τα χερια του απ'οτι μπορουσα να καταλαβω.
---Ειναι κανεις εδω? φωναξα με την φωνη μου να αποδιδει την εντονη κουραση μου
---Οοχι!! ακουστηκε η φωνη της Rosalie και το κεφαλι της εμφανιστηκε στην πορτα της τουαλετας κλεινοντας μου το ματι για να εξαφανιστει ξανα.
---Τι ακριβως συμβαινει?? Που ειμαστε? ρωτησα
Η κοπελα μου εβγαλε ενα χαχανητο και ηρθε στο δωματιο, πηδηξε στο κρεβατι μου και φιληθηκαμε.
---Χαζουλη... Δεν θυμασαι τιποτα απο χθες ε?
---Εε... οχι...
---Ωραια, θα σου εξηγησ- το χτυπημα της πορτας την διεκοψε. Σηκωθηκε και ανοιξε.
Εμφανιστηκε ο Charlie και ενας αγνωστος αντρας.
---Elf, να σου γνωρισω απο δω τον Dimitrov...
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Tελος] Ο Raziel φταιει για ολα... Empty
PostSubject: Re: [Tελος] Ο Raziel φταιει για ολα...   [Tελος] Ο Raziel φταιει για ολα... I_icon_minitimeTue Apr 23, 2013 10:53 am

Ο αγνωστος αντρας που ειχε μολις εμφανιστει μπροστα μου και μου ετεινε το χερι, ηταν ενας τριανταρης καστανομαλλης, αξυριστος με πορτοκαλι ρουχα.
---Ποιος ειναι ο κυριος? ρωτησα αγνοώντας την προσπαθεια χειραψιας του.
---Elf! που ειναι οι τροποι σου? O Dimitrov ειναι ο συνεταιρος μου επαναστατης!
---Μαλιστα...χαρηκα κυριε! ειπα και απαντησα βιαστικα στην χειραψια του. Τωρα θα μου πει κανεις τι γινεται?ρωτησα απευθυνομενος στην Rosalie.
---Χαχαχα γελασε ο Charlie, και εγω ετσι ημουν προλιγου που ξυπνησα Elf!
---Εχθες, αφοτου σας αφησα, πηγατε και λιωσατε στο ποτο-
---Δεν λιωσαμε! Ο Charlie ελιωσε!
---Χμ...Δεν με πειθεις! ΛΙΩΣΑΤΕ, και περνώντας απο ενα στενο ο Charlie πηγε να ξερασει και εσυ να σκοτωσεις τον Raziel.
Μολις ακουσα το ονομα του, θυμηθηκα την καθε στιγμη της προηγουμενης νυχτας. Θυμηθηκα το ποσο μανιασμενα χτυπουσα τον μεθυσμενο πειρατη. "Ποσο κομπλεξ εχω μεσα μου? Ειναι δυνατον να θεωρω οτι για ολα φταιει εκεινος ο ανθρωπος που στο κατω κατω εγω τον κρυφακουσα?" To αλκοολ και τα δικα μου κομπλεξ με ειχαν κανει να του επιτεθω. Πλεον ενοιωθα οτι επρεπε να τον ευχαριστησω ...


Last edited by Silver Latino Elf on Wed Apr 24, 2013 9:40 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Tελος] Ο Raziel φταιει για ολα... Empty
PostSubject: Re: [Tελος] Ο Raziel φταιει για ολα...   [Tελος] Ο Raziel φταιει για ολα... I_icon_minitimeTue Apr 23, 2013 11:20 am

---Αυτα που του ειπα ηταν αληθινα... Αλλα αφενος δεν φταιει εκεινος σε τιποτα, και αφετερου μονο και μονο το γεγονος οτι γνωρισα εσενα μου αρκει για να τραβηξω αλλα τοσα... ειπα και τη φιλησα.
Εξαλλου καλα κανει και πολεμαει αυτη την Οργανωση...
---Οντως ! μιλησε ο Dimitrov. Eμεις οι επαναστατες δεν εχουμε ιδιαιτερο προβλημα με τους πειρατες, ή τουλαχιστον με τους πειρατες που δεν σπερνουν κακο στους πολιτες αλλα στρεφονται εναντια του Ναυτικου...
Δεν μου ειχε δημιουργησει την καλυτερη εντυπωση. Φαινοταν σαν το κλασσικο σπασικλακι που πεταγοταν να πει την ατακα του.
Και γι'αυτο και εγκρινουμε την σχεση σου με την Rosalie, Elf ! ειπε χαμογελαστος.
---Γιατι εχετε δικαιωμα να κανετε και διαφορετικα? ρωτησα καχυποπτα κοιταζοντας και την Rosalie και τον Dimitrov. Εκεινοι κομπιασαν με την ερωτηση και κοιταχτηκαν ενοχα μεταξυ τους.Ο Charlie εδωσε λυση στην αμηχανια τους.
---Τελοσπαντων, παμε να φαμε? Το ξενοδοχειο εχει σιγουρα κατι τελειο να μας φιλεψει!
---Οι υπολοιποι μπορειτε να πατε... Rosalie θα ηθελα να μεινουμε λιγο μονοι.
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Tελος] Ο Raziel φταιει για ολα... Empty
PostSubject: Re: [Tελος] Ο Raziel φταιει για ολα...   [Tελος] Ο Raziel φταιει για ολα... I_icon_minitimeTue Apr 23, 2013 11:38 am

O Charlie και ο Dimitrov χαιρετισαν και εφυγαν για φαγητο.
---Αυτον τον τυπο δεν τον εμπιστευομαι...
---Εlf, παραδεξου οτι απλα δεν συμπαθεις κανεναν επαναστατη απο ζηλια! Αλλα σου ζηταω να σταματησεις!
---Δεν ζηλευω κανεναν επαναστατη. Ειναι λογικο ομως να θελω να ξερω τι ακριβως κανεις με αυτους τους ανθρωπους...
---Σου εχω εξηγησει πολλες φορες! Και φροντισε να εισαι πιο ευγενικος απο δω και περα με τον Dimitrov
---Τι εννοεις απο δω και περα? Τελειωσες την δουλεια σου?
---Ναι σημερα το πρωι
---Και νομιζεις οτι θα μεινουμε για πολυ σ'αυτο το νησι?
---Οχι... αλλα τον Dimitrov σιγουρα θα τον ξανασυναντησεις.
---Που ακριβως?
---Θυμασαι που σου λεγα για την αποστολη μου στο νησι Baterilla? Θα την κανω μαζι με τον Dimitrov οποτε αναγκαστικα θα τον συναντησεις...
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Tελος] Ο Raziel φταιει για ολα... Empty
PostSubject: Re: [Tελος] Ο Raziel φταιει για ολα...   [Tελος] Ο Raziel φταιει για ολα... I_icon_minitimeTue Apr 23, 2013 11:49 am

Ειχα αρχισει να νευριαζω με ολ'αυτα.
---Λοιπον σημερα το απογευμα φευγουμε!
Η Rosalie μου εριξε ενα ενοχλημενο βλεμμα γιατι καταλαβε τον εκνευρισμο μου.
Μετα το φαγητο μαζευτηκαμε ολοι στο δωματιο του ξενοδοχειου και αφου χαιρετισαμε τον Dimitrov (εγω με ενα απλο "εις το επανιδειν" ) πηγαμε στο λιμανι οπου αμεσως ξεκινησαμε να φευγουμε.
"Αυτο το νησι μονο κακες εμπειριες μου αφησε. Απ'την μια αυτος ο εκνευριστικος τυπος που μονο απεχθεια μου βγαζει, και απ'την αλλη εδειρα χωρις λογο τον Raziel...Ισως οταν τον ξαναδω να του ζητησω συγγνωμη..."
Το κακο βεβαια ηταν οτι θα τον ξαναβλεπα στην South Blue...στο νησι Baterilla.
---Δεν μου ειπες Rosalie, ρωτησα οσο βρισκομασταν ακομα στ'ανοιχτα, ποια ακριβως ειναι η αποστολη σας στο νησι Βaterilla?
---Θα γινει μια φιεστα στο νησι αυτο προς τιμην του Δημαρχου, και πρεπει να παρευρεθουμε γιατι θελουμε να τον παρουμε με το μερος μας...

"Σπουδαια δουλεια κανουν αυτοι οι επαναστατες...Μονο για γιορτες και για τα πανηγυρια ειναι..." σκεφτηκα καθως κοιταζα την γαλαζια θαλασσα την οποια θα εγκαταλειπαμε για να επιστρεψουμε στην γνωριμη και θερμη South Blue....



συνεχεια σε Baterilla
Back to top Go down
Eustass Kid
Administrator
Administrator
Eustass Kid


Όνομα Χαρακτήρα : Eustass ''Captain'' Kid
Posts : 3846
Location : New World
Join date : 2013-03-05
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Tελος] Ο Raziel φταιει για ολα... Empty
PostSubject: Re: [Tελος] Ο Raziel φταιει για ολα...   [Tελος] Ο Raziel φταιει για ολα... I_icon_minitimeWed Apr 24, 2013 6:51 pm


Όνομα χαρακτήρα: Silver Elf

P.o.M. Points: 7

Belli: 25.000

Τυχόν παρατηρήσεις: Γρήγορη ιστορία, ευκολοδιάβαστη αλλα χωρίς κάποια πλοκή.(καταλαβαίνω οτι έγινε μονο και μονο για το πβπ γι αυτο δεν σου κόβω αλλο...ότι σου έκοψα το έκανα για το σενάριο )
Back to top Go down
Sponsored content





[Tελος] Ο Raziel φταιει για ολα... Empty
PostSubject: Re: [Tελος] Ο Raziel φταιει για ολα...   [Tελος] Ο Raziel φταιει για ολα... I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Tελος] Ο Raziel φταιει για ολα...
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Raziel[Παρκαρισμα]
» Raziel vs Yosaku
» Raziel vs Johnny
» Raziel vs Shoujou
» Raziel vs Masira

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: North Blue :: Sedna Kingdom-
Jump to: