Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 19 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 19 Guests

None

Most users ever online was 124 on Sat Oct 12, 2024 2:27 am
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

  [τελος] Απολυεσαι!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

 [τελος] Απολυεσαι!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: [τελος] Απολυεσαι!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [τελος] Απολυεσαι!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Dec 17, 2012 12:17 am

-Γρηγορα γρηγορα Elf σε λιγο θα καταφτασουν!

Ο πιεστικος Σεφ του εστιατοριου ειχε βγει εκτος εαυτου δινοντας εντολες και οδηγιες δεξια και αριστερα.Θα ελεγε κανεις οτι ειναι καπως φυσιολογικο...Απο ολη την πολη του Parmil, της κεντρικης πολης του Elfheim island, το εστιατοριο στο οποιο δουλευα ως μαγειρας ειχε επιλεγει απο σπουδαιες προσωπικοτητες κατα τη διαρκεια μιας σπουδαιας βραδιας.Η βραδια αυτη εδινε το εναυσμα για την χειμερινη κολεξιον και ειχαν συγκεντρωθει διασημοι σχεδιαστες και κριτες μοδας απο ολον τον κοσμο στο Elfheim island.


Last edited by Silver Latino Elf on Tue Dec 18, 2012 3:52 pm; edited 2 times in total
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

 [τελος] Απολυεσαι!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [τελος] Απολυεσαι!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [τελος] Απολυεσαι!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Dec 17, 2012 12:20 am


Ενας απο τους μεγαλυτερους κριτες μοδας, ο Hayari,περνουσε αρκετο μερος της ζωης του στο Elfheim island καθως ανεκαθεν το νησι αποτελουσε το επικεντρο οποιασδηποτε επιδειξης μοδας ή αλλου καλλιτεχνικου γεγονοτος.Αυτος ηταν ο λογος που το νησι παντα προσελκυε πολλους τουριστες, μοντελα και διεθνεις προσωπικοτητες.Εκεινη η βραδια ως σπουδαιοτερη και με ειδικο βαρος για οσους συμμετειχαν σ'αυτην εμελλε να καθορισει πολλα πραγματα.Επομενως ηταν λογικο ο
Chief Bakayoko να ειναι αρκετα αγχωμενος και πιεστικος.

-Δεν καθυστερουμε καθολου!! Σε λιγο η επιδειξη τελειωνει και οι επισημοι πελατες μας θα πρεπει να βρουν ενα τελειο δειπνο να τους περιμενει!!
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

 [τελος] Απολυεσαι!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [τελος] Απολυεσαι!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [τελος] Απολυεσαι!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Dec 17, 2012 12:23 am

Eπικεντρωθηκα στην τυροσαλατα και στον πλακι ξιφια τα οποια θα γευοντουσαν οι πελατες μας.Αφοτου τελειωσα και τα πιατα μας σερβιριστηκαν στο πολυτελες τραπεζι του μαγαζιου ακουσα δυνατα γελια να ακουγονται εξω απο το εστιατοριο μας.Αφου αναγνωρισα αυτην την περιεργη φωνη ειδα να εισερχονται στο μαγαζι το σημαντικοτερο προσωπο του νησιου, ο Hayari ακολουθουμενος απο το φυλακα του Υamada.
Ο Hayari φορουσε ενα γυαλιστερο φουξια παλτο, ενα κιτρινο καπελο με φτερα και γελουσε ακουμπωντας το αριστερο του χερι (στο οποιο φορουσε ενα λευκο γαντι) στο προσωπο. Αυτο το ατομο ανεκαθεν μου προκαλουσε αποτροπιασμο τοσο λογω εμφανισης, οσο επειδη ευθυνοταν για την καταντια αυτου του τοπου.Σε αυτο το νησι εκτιμουνταν μοναχα η εξωτερικη εμφανιση και το φαινεσθαι . Οι ανθρωποι ουσιαστικα δεν ζουσαν. Η σεμνοτητα την οποια παντα επιζητουσα ελλειπε γι'αυτο πολλες φορες ημουν ο μοναχικος τυπος του νησιου.
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

 [τελος] Απολυεσαι!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [τελος] Απολυεσαι!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [τελος] Απολυεσαι!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Dec 17, 2012 12:27 am

Μαζι με τον Hayari και τον Yamada ερχοντουσαν ο Μister Rob, μεγαλος σχεδιαστης μοδας με πολλες συνεργασιες με τον Hayari , η Rea μια αριστοκρατειρα του νησιου Emerald (κοντα στο Elfheim)και ενας ψηλος αντρας τον οποιο δεν γνωριζα αλλα αποτι φαινοταν απο την στολη του ηταν Marine. Απ'οτι μου εξηγησε ενας σερβιτορος , ηταν ενας απο τους Vice-Admirals, ο Οnigumo. Οι V.I.P. προσωπικοτητες κατευθυνηθηκαν προς το τραπεζι τους και αφου καθισαν ξεκινησαν να τρωνε γελωντας και συζητωντας.Ενω καθαριζα μερικα κρεμμυδια ενας σερβιτορος μπηκε στην κουζινα αλαφιασμενος και απευθυνθηκε σε μενα και τον Chief

--
Ελατε γρηγορα! Ενας απο τους V.I.P. πελατες εχει νευριασει και ζηταει τον μαγειρα του ξιφια!!

"θα εχουμε παρατραγουδα" σκεφτηκα και ακολουθησα το νοημα του Chief Bakayoko που με κοιταζε νευριασμενος και απελπισμενος ταυτοχρονα.
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

 [τελος] Απολυεσαι!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [τελος] Απολυεσαι!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [τελος] Απολυεσαι!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Dec 17, 2012 12:29 am

Αφου παρουσιαστηκαμε στους VIP ειδα τον Mister Rob να δειχνει πραγματικα εξοργισμενος.Στην αρχη ξεκινησαμε μια εντος οριων συζητηση για το αν ο σολωμος ειχε ψηθει αρκετα ή αν το λεμονι που γαργαλουσε τις σχισμες του λευκου ψαριου ηταν αρκετο.Ταυτοχρονα ο Chief κουνουσε κατευναστικα τα χερια του ζητωντας συγγνωμη και θελοντας να ληξει εκει το ζητημα.

O Mister Rob
εδειχνε να εχει διαφορετικη αποψη.

--Αυτο το φαγητο δεν αξιζει ουτε για το πουρι της τουαλετας ! Θα επρεπε να ντρεπεσαι που σερβιρεις σε ενα ονομα σαν το δικο μου! και λεγοντας αυτα, επιασε το πιατο και το πεταξε πανω μου .
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

 [τελος] Απολυεσαι!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [τελος] Απολυεσαι!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [τελος] Απολυεσαι!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Dec 17, 2012 12:32 am


Το ζουμι εσταζε απο την ποδιά μου στο πατωμα και ο ξιφιας ειχε κολλησει στο παππουτσι μου.

Η μαχη πιρουνιου και μαχαιριου που λαμβανε χωρα σε καθε πιατο των υπολοιπων τραπεζιων σταματησε καθως ολα τα βλεμματα στρεφονταν στο τραπεζι μας.Το αιμα μου ανεβηκε στο κεφαλι και δεν αντεξα.Επιασα με το αριστερο μου χερι τον Mister Rob απο τον γιακα και τον σηκωσα απο την θεση του.Αφου ανεβασα και το δεξυ μου χερι στο υψος του κεφαλιου του ειπα:

--Ακου ...Δεν με νοιαζει τοσο το οτι με προσεβαλλες , αλλα να ξερεις οτι αυτος ο ξιφιας αλιευτηκε σε μακρινες θαλασσες απο μικρα εργαζομενα παιδια για να καταληξει εδω. Το ιδιο και τα υπολοιπα υλικα. ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ το δικαιωμα να πετας ετσι ενα πιατο. Το οτι εισαι διασημος σχεδιαστης μοδας δεν σημαινει οτι μπορεις να προσβαλλεις ετσι την δουλεια των αλλων.
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

 [τελος] Απολυεσαι!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [τελος] Απολυεσαι!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [τελος] Απολυεσαι!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Dec 17, 2012 12:35 am

Ο Chief Bakayoko ηταν ετοιμος να λιποθυμησει . Η Rea, o Yamada, και ο Οnigumo ειχαν σηκωθει απο τις θεσεις τους και ηταν ετοιμοι να παρεμβουν. Μονο ο Hayari ηταν ηρεμος στην θεση του με κλειστα ματια και ενα ειρωνικο χαμογελο.

Εγω κινησα το χερι μου να δωσω μια γροθια στο προσωπο του εγωκεντρικου σχεδιαστη μοδας αλλα ενιωσα μια δυναμη να με κραταει.Ηταν ο Hayari . Eιχε βγαλει μια μεζουρα την οποια ειχε τυλιξει στο δεξυ μου χερι σαν μαστιγιο.Ωστοσο συνεχιζε να εχει κλειστα ματια.Αφου γυρισα να τον κοιταξω ενοιωσα τεσσερα χερια να με τραβανε προς τα πισω.

O Σεφ ακουστηκε

--Silver Elf! Απολυεσαι! Security , απομακρυνετε τον απο το εστιατοριο και περιποιηθειτε τον αναλογως!
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

 [τελος] Απολυεσαι!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [τελος] Απολυεσαι!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [τελος] Απολυεσαι!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Dec 17, 2012 12:36 am

Οι δυο security που την προηγουμενη μερα πιναμε μαζι κρασι στο καπηλειο λιγο πιο κατω, τωρα με εσερναν με τη βια προς την εξοδο του μαγαζιου. Λιγο πριν φτασω στην πορτα ακουστηκε η φωνη του Hayari :

--Silver Elf
ε? Nα ξερεις μαγειρα oτι μου αρεσεις πολυ !Εχεις στυλ , πυγμη και νομιζω οτι θα μπορουσαμε να συζητησουμε και να καταληξουμε σε συνεργασια..Θα γινεις απο τα πρωτα μοντελα μου! Θα σου δωσω πολλα χρηματα!!!Περνα αυριο απο το γραφειο μου στην οδο Sabaody Archipelago να τα πουμε!!

Οι βρισιες μου δεν ακουστηκαν γιατι οι security με εβγαλαν εξω απο το μαγαζι ...
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

 [τελος] Απολυεσαι!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [τελος] Απολυεσαι!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [τελος] Απολυεσαι!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Dec 17, 2012 12:37 am

Το επομενο πρωινο βρεθηκα στο δασακι του νησιου δεμενος πισθαγκωνα σε ενα δεντρο.Η μπλουζα και η ποδια μου ειχαν αφαιρεθει απο τους security ως συμβολο ληξης συνεργασιας. Στο σωμα μου υπηρχαν εμφανη σημαδια ξυλοκοπηματος και απο το χειλος μου ξεκιναγε ενα ξεραμενο ρυακι αιματος .

Οταν ανοιξα τα ματια μου καταλαβα που βρισκομαι αλλα χρειαστηκα λιγο χρονο για να συνειδητοποιησω οτι μεσα σε λιγα λεπτα αλλαξαν πολλα πραγματα. Απολυθηκα απο τη δουλεια μου και οι φιλοι μου με προδωσαν ακολουθωντας εντολες...
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

 [τελος] Απολυεσαι!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [τελος] Απολυεσαι!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [τελος] Απολυεσαι!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Dec 17, 2012 12:49 am

Θυμηθηκα τα λογια του Hayari.

"Πως τολμησε αυτος ο γελοιος να πιστεψει οτι θα με εξαγορασει με τα λεφτα του? Ή οτι ειχε πιθανοτητες να γινω υποτακτικος του?Θα παω να τον βρω και θα τον γ@Μ!2ο !Δεν θα μου το παιζει εμενα Boss του νησιου!!"

Ολοι στο νησι μαλλον συζητουσαν για μενα και με καταριοντουσαν.

--Χεστηκα, ειπα εγω, δεν τους εχω αναγκη !

Την προηγουμενη μερα ο old man Struhan, o ανθρωπος που με μεγαλωσε μου ειχε κανει μια μεγαλη εξομολογηση.Ηρθε η ωρα να πραγματοποιησω την επιθυμια που μου δημιουργηθηκε αυθορμητα τοτε.

Πηγα να σηκωθω αλλα το σχοινι ηταν αρκετα γερό και δεν καταφερα τιποτα...Ευτυχως ακουσα βηματα ανθρωπου εκει κοντα και ανακουφιστηκα...Μαλλον θα λυνομουν.....
Back to top Go down
Sponsored content





 [τελος] Απολυεσαι!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [τελος] Απολυεσαι!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [τελος] Απολυεσαι!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[τελος] Απολυεσαι!! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Somewhere Far Beyond [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Not now [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» The Job...[Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τελος] Ice Nine [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» The Name... [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: South Blue :: Elfheim Island-
Jump to: