Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 5 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 5 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τελος] Ice Nine [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
AuthorMessage
DIRK
Guest
avatar



[Τελος] Ice Nine [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: [Τελος] Ice Nine [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Ice Nine [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSun Mar 24, 2013 11:49 am

Η τελευταία συνάντηση με τον Mr. Shadow αποκάλυψε για ακόμα μια φορά την διαφορά ανάμεσα στο σκεπτικό μας. Αυτό όμως άνηκε στο παρελθόν. Έχοντας πλέον την αύρα και την πεποίθηση του νικητή, συνεχίζαμε τα ταξίδια μας στην North Blue.Σε όποιο νησί και αν πηγαίναμε, θα ήταν το τελευταίο μας στον παγωμένο βορρά . Η παρουσία του ναυτικού ήταν πλέον αισθητά αυξημένη σε αυτή την θάλασσα μετά τα τελευταία γεγονότα, δηλαδή την εμφάνιση του προσώπου μου στον κόσμο, σε συνδυασμό με την παρουσία μου σε αυτή την θάλασσα, αλλα επίσης και τις αυξημένες δράσεις επαναστατών, έκανε την North Blue την πιο καυτή σε γεγονότα..Αυτό όμως είχε πάψει να με βολεύει. Έπρεπε να αλλάξω θάλασσα για μια τελευταία φορά πριν μπω στην μεγάλη γραμμή. Για μια ακόμα φορά, έπρεπε να ξεφύγουμε απ το ναυτικό . Δεν ήθελα να διακινδυνέψω  να συνεχίζω να τα βάζω μαζί τους χωρίς να έχω κάποιο φρούτο του διαβόλου.. Εαν το έκανα, θα ήταν αρκετά απερίσκεπτο εκ μέρους μου και θα φανέρωνε  έλλειψη στρατηγικής και αδιαφορία για τα πιο αδύναμα μέλη του πληρώματος. Όσο και να βοηθούσε ο ''Χιονισμένος Τίγρης'' εαν ο καπετάνιος τους δεν ήταν αρκετά δυνατός σε επίπεδο πέρα των ανθρωπίνων ιδιοτήτων τότε τα πράγματα θα ήταν δύσκολα.


Last edited by DIRK on Mon Apr 08, 2013 12:48 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Ice Nine [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Ice Nine [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Ice Nine [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Mar 28, 2013 12:30 pm

Το πλοίο μας άραξε σε έναν μικρό κόλπο που καλυπτόταν απο τα ψηλά και χιονισμένα δέντρα τριγύρω . Θα μας παρείχαν την κατάλληλη κάλυψη σε περίπτωση που πλοία των μαριν έρχονταν απ αυτή την πλευρά. Οι άντρες έστησαν ένα πρόχειρο μέρος για ξεκούραση κάτω απ τα δέντρα. Άναψαν μικρές φωτιές, και άρχισαν να μαγειρεύουν. Το καλό είναι πως ο αέρας που φυσούσε, πήγαινε τον καπνό προς το δάσος, οπότε δεν υπήρχε κάποιο πρόβλημα. Ο Drake, εγώ ο Squall και πέντε ακόμα άντρες του πληρώματος θα πηγαίναμε στην κοντινότερη πόλη για να πάρουμε ωστε να έχουμε για το ταξίδι μας προς την West Blue ενώ η Lightning o Jegins, o Cricket και το υπόλοιπο πλήρωμα, θα καθόταν εδώ.Η πόλη αυτή σύμφωνα με τους δυο τελευταίους οι οποίοι ήταν και ντόπιοι*, ήταν η Snow Town
Ο καιρός ήταν κρύος και χιόνιζε συνέχεια . Αυτό που μου έκανε πάντως εντύπωση, ήταν τα δέντρα.. Πρέπει να ήταν τουλάχιστον χιλίων ετών.
Το ταξίδι μας δεν είχε κάτι απρόοπτο, ως την στιγμή που είδαμε μια μεγάλη πατημασιά στο χιόνι. 'Ήταν η πατημασιά αρκούδας, μόνο που αυτό ήταν λες και πάτησαν δυο αρκούδες μαζί. Οι άντρες αναστατώθηκαν μόλις το είδαν και άρχισαν να σφίγγουν τις καραμπίνες τους και τα ξίφη τους στα χέρια τους. Έσκυψα επάνω απ την πατημασιά για να επεξεργαστώ το έδαφος.


*για να μην υπάρξει παρεξήγηση , εννοώ ντόπιοι απ την North blue, όχι απ το νησί


Last edited by DIRK on Fri Mar 29, 2013 1:32 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Ice Nine [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Ice Nine [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Ice Nine [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeFri Mar 29, 2013 1:12 pm

Έπειτα απο λίγο, κοίταξα ευθεία.Υπήρχαν μερικά σπασμένα κλαδιά τα οποία συνόδευαν τις πατημασιές, όμως αυτό που με έκανε να βεβαιωθώ για το μέγεθος του πλάσματος, ήταν η διαφορά στο βήμα του. Ήταν τουλάχιστον ενάμιση με δυο μέτρα.
Με μια σχεδόν φευγαλέα κίνηση του πλέον υψωμένου μου χεριού, η ομάδα άρχισε να κινείτε. Δυο άντρες πήγαν λίγο πιο δεξιά και οι άλλοι τρεις στα αριστερά.Οι μόνοι που συνεχίζαμε απ το μονοπάτι ήμασταν οι τρεις δυνατότεροι..
Μετά απο μερικές ώρες περπατήματος, αντικρίσαμε επι τέλους την πόλη τότε καταλάβαμε τι ήταν αυτές οι πατημασιές που είδαμε.. Οι άνθρωποι του νησιού, χρησιμοποιούσαν αυτές τις τεράστιες αρκούδες για να μεταφέρουν προμήθειες και άλλα πράγματα, κάτι που ήταν αρκετά έξυπνο για ετούτο το χιονισμένο νησί..Απο το φυσικό τους, άλογα και άλλα ζώα δεν θα μπορούσαν να τα βγάλουν πέρα.
Μπήκαμε στην πόλη πληρώνοντας ένα μικρό αντίτιμο στους φύλακες, οι οποίοι συνοδεύονταν και αυτοί απ τις τεράστιες αρκούδες... Θα τις είχαν εξημερώσει τόσο που μπορούν να τις δίνουν και διαταγές...Αρκετά έξυπνο... Ποιος κοινός άνθρωπος θα μπορούσε η θα ήθελε να τα βάλει με αυτά τα πλάσματα... Ήδη εμένα που ήμουν αρκετά ψηλότερος και δυνατότερος απο τους ανθρώπους γύρω, θα δίσταζα να κάνω κάτι τέτοιο ειδικά χωρίς την βοήθεια του πιστολιού μου Jackal, η κάποια δύναμη φρούτου του διαβόλου



Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Ice Nine [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Ice Nine [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Ice Nine [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeFri Mar 29, 2013 10:05 pm

Τα σπίτια της πόλης αυτής, ήταν χαμηλά και είχαν κατακόκκινα κεραμίδια για τις σκεπές τους. Ήταν σαν ένας ζεστός παράδεισος στην μέση ενός παγωμένου μέρους. Ζεστός όχι λόγο καιρού, αλλα λόγο κατοίκων. Τουλάχιστον δέκα απο δαύτους μας χαιρέτησαν δίχως να μας γνωρίζουν. Μας ευχήθηκαν καλημέρα..'' Καλημέρα ξένοι'' για την ακρίβεια. Το μόνο που με ενοχλούσε αλλα και πε παραξένευε σε τούτο τον τόπο ήταν πως υπήρχαν σήματα πων Marine παντού - ακόμα και σε μπλούζες μικρών παιδιών, αφίσες και ζωγραφισμένα στους τοίχους- όμως κανένας ναυτικός στην πόλη. Περίεργο, πολύ περίεργο.
Τα αυτιά μου έπιασαν μια ενδιαφέρουσα συζήτηση καθώς περπατούσαμε στους δρόμους της πόλης .Η συζήτηση γινόταν μεταξύ ενός μουσάτου άντρα γύρω στα 50 και ενός αγοριού λίγο μικρότερου απο μένα. Δεν θα ξεπερνούσε τα είκοσι αν και τα γένια του ήταν σχετικά μεγάλα
Φέτος λες να αποσυρθείς απο το τουρνουά Fred?
Ο μουσάτος μεσήλικας απάντησε με έναν περιπαιχτικό τρόπο ΄στον νεαρό , δεν είχε όμως πρόθεση για κάτι κακό
Θέλεις να μου πάρεις την θέση ε μύγα ? Δεν ήρθε η ώρα σου ακόμα...Έχω τουλάχιστον δέκα χρονάκια δωρεάν αλκοόλ!
Ωστε δωρεάν αλκοόλ... Αυτό μάλιστα. Να ένα τουρνουά που άξιζε να πάρεις μέρος. Το μόνο που έμενε ήταν να μάθω τι είδους τουρνουά είναι αυτό
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Ice Nine [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Ice Nine [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Ice Nine [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSat Mar 30, 2013 2:49 pm

Oi , φίλε. Είπα στον μουσάτο
Εκείνος γύρισε και με κοίταξε με περιέργεια.
Καλή σου μέρα ξένε. Τι θα ήθελες?
Άκουσα την συνομιλία σου με τον νεαρό καταλάθος. Αυτό το τουρνουά ,, Με διέκοψε
Δεν ξέρεις τι είναι!. Κοιτώντας με , κατάλαβε πως απόρησα που με είχε καταλάβει πριν ακομα το πω.
Λοιπόν αυτό το τουρνουά είναι έθιμο της φυλής μας Chylee που εγκαταστάθηκε στο νησί.Οι περισσότεροι κάτοικοι εδώ είναι απόγονοι αυτής της φυλής. Η εκδήλωση που χαρακτηρίζεται από πολύ ποτό και τραγούδι,τον θρυλικό διαγωνισμό κατάψυξης, όπου οι ανταγωνιστές κάθονται μόνο με το εσώρουχό τους στο χιόνι και τον πάγο.Ο τελευταίος που παραμένει κερδίζει το μεγάλο βραβείο ... το οποίο είναι περισσότερο αλκοόλ.
Ενδιαφέρον! Μπορώ να πάρω μέρος?
Φυσικά ξένε. Εκεί πάμε, οπότε το μόνο που έχεις να κάνεις, είναι να μας ακολουθήσεις!
Εντάξει. Το μόνο που χρειάζομαι είναι μερικά λεπτά με τους φίλους μου απο εδω, είπα δείχνοντας τους.
Φυσικά!
Περπάτησα προς το μέρος του Drake.Έβγαλα τα πιστόλια μου και το κατανα μου και του τα έδωσα. Το μονο που κράτησα ήταν μερικά μαχαίρια τα οποία καλύπτονταν απ την καπα.
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Ice Nine [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Ice Nine [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Ice Nine [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Apr 03, 2013 12:21 am

Ο άντρας μας οδήγησε στον χώρο του φεστιβάλ. Εκεί άνθρωποι όλων των χρωμάτων, φύλων και ηλικιών , έτρωγαν και έπιναν σε μεγάλες παρέες, δίπλα σε ένα μεγάλο στρέμα χιονιού το οποίο είχαν περικυκλώσει με τα τραπέζια. Μερικοί διαγωνιζόμενοι είχαν πάρει ήδη θέσεις, φορώντας μόνο μερικές ρόμπες επάνω απο το εσώρουχό τους.
Ο μουσάτος μας οδήγησε στα δωμάτια που άλλαζαν. Ο κάθε διαγωνιζόμενος είχε το δικό του δωμάτιο.
Όταν άλλαξα και εγώ, άφησα δυο απο τους άντρες του πληρώματός μου έξω απ την πόρτα.
Με την έλευσή μας στα πρώτα τραπέζια, ένας αδύνατος γέρος ανακοίνωσε την αρχή του τουρνουά. Όλοι οι διαγωνιζόμενοι, άφησαν τις ρόμπες τους και κάθισαν στο στρέμμα με το χιόνι, όπως έκανα και εγώ. Το κρύο ηδη άρχισε να επηρεάζει αρκετούς. Είχα καθίσει οκλαδόν και με τα χέρια σταυρωμένα στο στήθος μου. Τα μάτια μου τα είχα κλείσει και ανάσαινα όσο το δυνατόν πιο αραια, ωστε να χαμηλώσω τους παλμούς μου, που όλο και αυξάνονταν.Για να αντέξεις πάνω απο λίγα δευτερόλεπτα, ήθελε άψογη συνεργασία σώματος και μυαλού. Έπρεπε να διώξεις το καθε τι απο μέσα σου και να είσαι αφοσιωμένος στην φύση , στο κρύο γύρω σου, και στο να προσπαθείς να πείσεις τον εαυτό σου πως δεν είναι κρυο αυτό που αισθάνεσαι.
Η ώρα περνούσε σαν να περνούσαν αιώνες. Το 90% των διαγωνιζομένων είχε αποχωρήσει, αφήνοντας μόνο εμένα, τον μουσάτο , τον μικρό και έναν σκουρόδερμο άντρα γυρω στα 35 να διεκδικούμε το έπαθλο. Αυτό που μου έκανε εντύπωση, ήταν η πειθαρχημένη ησυχία που επικρατούσε στο κοινό ωστε να μην επηρεαστεί η ψυχοσωματική ευεξία των διαγωνιζομένων. Αυτό με έκανε να καταλάβω το πόσο ψηλά είχαν αυτόν τον διαγωνισμό, ακόμα και αν το μονο που είχε ως έπαθλο, ήταν αλκοόλ.


Η συνέχεια και το τέλος εδώ
Back to top Go down
Deidara
StoryReader
StoryReader
Deidara


Όνομα Χαρακτήρα : Deidara
Posts : 527
Location : Akatsuki's Hideout
Join date : 2013-04-11

[Τελος] Ice Nine [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Ice Nine [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Ice Nine [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSat Apr 13, 2013 4:14 pm

Όνομα χαρακτήρα: Alucard

P.o.M. Points: 15

Belli: 50.000

Τυχόν παρατηρήσεις:
Δράση,ένταση,κυνηγητό,μάχες...ότι μου αρέσει να βλέπω...πιστεύω ότι ο συνδυασμός σας ήταν πολύ καλός και βγάλατε μια πολύ όμορφη ιστορία,από την οποία έχω μείνει ικανοποιημένος...

[Τελος] Ice Nine [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] 815003233 τώρα κύριε Δίρκιε έχουμε και λέμε:
1)Καταρχάς να πω ότι μου άρεσε η ιδέα του διαγωνισμού και το τι έκανε ο Alucard για να αντέξει το κρύο εκείνη την στιγμή με έκανε να σκεφτώ ότι ήταν σαν κάποια μικρή μάχη...
2)Στην αρχή που έφυγες από τον διαγωνισμό ώστε να πας να σώσεις τον Raziel σου επιτέθηκαν ένοπλοι άντρες για να σε συλλάβουν...Καλώς μέχρι εκεί...Όμως έπειτα από αυτό μου συνεχίζεις την διαδρομή σου ανενόχλητος...Εφόσων υπήρχαν Marines στην πόλη και είσαι γνωστός επικηρυγμένος κανονικά θα έπρεπε να έρθουν και άλλοι και να προσπαθήσουν να σε σταματήσουν,καθώς δεν γίνετε να έφυγαν όλοι για να συνοδέψουν τον Raziel στο παλάτι.Εφόσων αναγνώρισαν τον Raziel που συγκριτικά με τον Alucard έχει πολύ λιγότερο bounty θα ήταν πολύ λογικό να επιτεθούν περισσότεροι σε εσένα και το πλήρωμ σου.
3)Ακόμα με χάλασε το σημείο με τα μαχαίρια που σκαρφαλώνατε στα τείχη...Μου έγραψες μόνο μια πρόταση για αυτό ενώ μου φαίνεται ότι είναι κάτι δύσκολο να γίνει ειδικά όταν μιλάμε για μεγάλα σε ύψος τείχη όπου κανονικά πάνω σε αυτά θα έπρεπε να υπάρχουν φρουροί όπου περιπολούν,ασχέτως την ώρα της ημέρας.Θα μου άρεσε καλύτερα σαν σειρά να επιτεθούν οι άντρες σου πρώτα και ύστερα να σκαρφαλώσετε εσύ και ο Drake από το τοίχος...
4)Μου άρεσε που φαινόταν η αντίθεση του χαρακτήρα του Alucard στην ιστορία...Από την μία σκότωσε δύο άκυρους πολίτες και ήταν ο κακός πειρατής που όλοι γνωρίζουν από την άλλη τα λόγια του και οι πράξεις του-απάνω στην εξέδρα του βασιλιά- που έκρινε τους εγκληματίες και στο τέλος όπου συμπαραστάθηκε στον Raziel για τον χαμό του Haytham έδειχναν ένα έντονο αίσθημα δικαιοσύνης και κάποιου καλού μέσα του...
5)Στην τελική σας μάχη με τους Marines μου άρεσε η περιγραφή σου και το γεγονός του ότι ο Alucard δεν έφυγε αλώβητος από αυτήν...Μόνο θα ήθελα όταν κάνεις μάχες που συμμετέχει όλο σου το πλήρωμα,ή μέρος του,να γράφεις και για το τι κάνουν εκείνοι...Εδώ μου έδειξες μόνο μια σκηνή που τρεις άντρες σου νίκησαν μία αρκούδα.Κατανοώ ότι στην διάρκεια μιας μάχης είναι δύσκολο να κοιτάς γύρω σου όμως είχες χρόνο να παρατηρήσεις τον Raziel οπότε γιατί όχι και το πλήρωμα σου;Αυτό θα ήθελα να δω...
Back to top Go down
Sponsored content





[Τελος] Ice Nine [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Ice Nine [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Ice Nine [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τελος] Ice Nine [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» The Name... [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος]R.E.M. [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Keep going [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» Somewhere Far Beyond [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Not now [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: North Blue :: Ice Nine-
Jump to: