Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 7 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 7 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 Η απόδραση των 11. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AuthorMessage
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Η απόδραση των 11. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Η απόδραση των 11. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Η απόδραση των 11. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Apr 15, 2013 4:39 pm



Προηγούμενες ιστορίες:
Spoiler:

Και τώρα η συνέχεια...

Μέσα στη μικρή καμπίνα του πλοίου, επικρατούσε πλήρης ησυχία. Οι ήχοι της μηχανής που μόλις μπήκε σε λειτουργία κυριαρχούσαν στο δωμάτιο, γεμίζοντάς το με φασαρία. Κι όμως, η σιωπή των τριών ήταν πι δυνατή από οποιαδήποτε άλλη πηγή. Και οι τρεις άντρες κοιτούσαν ο ένας τον άλλον με σοβαρότητα, μα και άλλα συναισθήματα διαγράφονταν στα χαρακτηριστικά τους: περιέργεια, θυμός, αγανάκτηση, λύπη...μελετώντας τους, και οι δύο του συνταξιδιώτες του ακόμα ήταν αρκετά επιφυλακτικοί. Δεν τους αδικούσε.

Αναστέναξε. "Ποιος θα ρωτήσει πρώτος; Εγώ ή εσείς...;"

Κοτάχτηκαν ΄ φάνηκε να επικοινωνούν και οι δύο με τα μάτια. Του φάνηκε παράξενο - δεν είχαν περάσει και τόσο καιρό μαζί, εκτός κι αν είχε χαθεί μήνας ολόκληρος και δεν πήρε χαμπάρι - αλλά δεν το σχολίασε αυτήν τη φορά. Όμως, δύο δευτερόλεπτα πέρασαν ΄ δεν είχαν αποφασίσει ακόμα, γι αυτό άδραξε την ευκαιρία. "Καλώς, θα ρωτήσω πρώτος εγώ. Είναι λιγότερες οι δικές μου ερωτήσεις έτσι κι αλλιώς."

Φάνηκαν να εκνευρίζονται με τους εαυτούς τους που δεν ήταν πιο αποφασιστικοί, αλλά δε διαμαρτυρήθηκαν. Τον άφησαν να κάνει αυτό που ήθελε.


Last edited by F_A_I on Wed May 15, 2013 10:12 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Η απόδραση των 11. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Η απόδραση των 11. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Η απόδραση των 11. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Apr 15, 2013 4:58 pm

Πήρε μια βαθειά αναπνοή. "Αρχικά λύστε μου την απορία του πώς με βρήκατε."
"Εφημερίδα," είπε μονολεκτικά ο Joss, δείχνοντας το εν λόγω αντικείμενο που ήταν παρατημένο κάπου στο πάτωμα "από τους πρώτους τίτλους το όνομά σου. Τι είναι αυτά που λέγανε για τον δεύτερο Shotgun B.?

Έκπληκτος από το ψευδώνυμο που άκουσε να φεύγει από τα χείλια του ψηλού νεαρού άντρα, σταμάτησε στη μέση της κίνησής του, να πιάσει την εφημερίδα. Κόλλησε για μια στιγμή, κοιτώντας τον ανέκφραστος. "Μετά αυτά," είπε στο τέλος, ενώ συνέχισε και πήρε την εφημερίδα στα χέρια του "θυμίσου το και θα σ'απαντήσω."
"Δεύτερος στην καρδιά της γυναίκας σου, δεύτερος και στο ψευδώνυμό σου," σχολίασε ο Magada αλλά ο επαναστάτης τον αγνόησε τελείως. Δεν ήταν πως δεν τον άκουσε, μ'αποφάσισε να το αφήσει στην άκρη προς στιγμήν. Εξάλλου, πολλές κακίες έλεγε γι αυτό το θέμα ο Σημαδεμένος και δεν του άρεζε.

Επέλεξε ένα πολύ διαφορετικό τρόπο να συνεχίσει τη συζήτηση. "Αν και κατάλαβα το σχέδιό σας πάνω κάτω, γιατί δε μου το εξηγείται;"
"Ήταν απλό: με το που μάθαμε πως θα πήγαινες στη Logeutown πήγαμε εκεί όσο το ταχύτερο δυνατόν, αφού ψάξαμε στο νησί που ήδη ήμαστε για ένα δηλητήριο που θα σε κανε να μοιάζει πεθαμένο. Ε, και τ'αντίδοτο.

Αυτός τα ψαξε,"
είπε σαν σημείωση, δείχνοντάς τον με το πηγούνι του ΄ αμέσως, πήγε το χέρι του στην τσέπη του κι έψαξε το πακέτο του. Όταν το βρήκε έβγαλε ένα χαρτάκι και λίγο καπνό ΄ έστριψε "και μετά φύγαμε." Έβαλε το τσιγάρο στο στόμα του κι αφού βρήκε τα σπίρτα του, άναψε ένα. Ρούφηξε το στριφτό του για να κάνει την αρχή ενώ το αναμμένο σπίρτο ακουπμούσε τον καπνό ενώ ταυτόχρονα έλεγε: το σχέδιο δικό μου, η μισή εκτέλεση δική του."

Ξεφύσηξε με ανακούφιση σάμπως. "Το σχέδιο ήταν απλό: θα βάζαμε τον ψηλέα από δω μέσα σαν γιατρό--με τα γυαλάκια του και τους τρόπους του περνάει για τέτοιος. Ε, μετά θα σε δηλητηρίαζε σιγά σιγά, ενώ σε περιέθαλπτε. Θα σε βγαζε νεκρό και με μένα σαν νεκροθάφτη θα σε παίρναμε."
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Η απόδραση των 11. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Η απόδραση των 11. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Η απόδραση των 11. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Apr 15, 2013 5:11 pm

Έπαιζε με το κουτί με τα σπίρτα στα δέχτυλά του, σαν κέρμα ΄ μετά, τη μια ήταν εκεί και την άλλη όχι. Παράλληλα κάπνιζε, ενώ το τσιγάρο δεν έφευγε από το στόμα του, παρόλο που μιλούσε. Όταν σταμάτησε, την παύση του εμπλούτισε με το να κοιτάει επίμονα το σπιρτόκουτο. Θέλω επειγόντως αναπτήρα, σκέφτηκε στο πίσω μέρος του μυαλού του και μετά γύρισε στον Bola. "Kι αυτό δεν κάναμε;"

Η Λαγουδοτροφή ανασήκωσε τους ώμους του, σαν να συμφωνούσε. Το φρύδι του επαναστάτη πήγε ψηλά μέσα στη φράντζα του, σαν να μην άκουγε όλη την ιστορία. "Ναι καλά όλα αυτά, αλλά με φαίνεται παράξενο που τα κάνατε όλα αυτά ενώ φύγατε τη στιγμή που αν είχατε μείνει μπορεί να μη με πιάνανε καν." Εκείνη τη στιγμή γύρισε το κεφάλι του αποκλειστικά στον Σημαδεμένο. "Και να πω την αλήθεια, δε με κάνεις για τον άνθρωπο που θα είχε τύψεις για κάτι τέτοιο..."

Κάγχασε ΄ για κάποιο λόγο προσβλήθηκε, έστω κι αν είχε δίκιο. Ή μάλλον, παρόλο που είχε δίκιο, για όποιον λόγο και να το κανε τον έσωσε, σωστά; Τι δικαίωμα είχε να του τη λέει κι από πάνω; Συνέχισε να παίζει με τα σπίτρα του, περισσότερο από εκνευρισμό πλέον. "Με πεισε ο ψηλέας. Μου υπενθύμισε πως χωρίς εσένα έχασα τον θησαυρό μου και δεν είχε νόημα να επιστρέψω στον γέρο και να πάρω τον χάρτη."

Ε, αυτό μπορούσε να το πιστέψει ο Bola, του φαινόταν πιστευτό. Το πικρό χαμόγελο που πλαισίωνε το στόμα του Magada του φάνηκε πραγματικό, αλλά δεν τον ένοιαξε αυτή τη στιγμή αν προσβλήθηκε. Δίκιο είχε. Ας προσβαλόταν αν δεν τον ευχαριστούσε, κάτι που ήταν έτοιμος να το κάνει.
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Η απόδραση των 11. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Η απόδραση των 11. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Η απόδραση των 11. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Apr 15, 2013 5:29 pm

"Σας ευχαριστώ, και τους δύο. Με σώσατε. Από πολλά δεινά...και συγγνώμη για το πόδι" είπε κάπως αμήχανα στο τέλος δείχνοντας τον μηρό του με τους δείκτες του, έχοντας μια πονεμένη έκφραση "αυτό πρέπει να πόνεσε. Αλλά ήταν απαραίτητο...αλήθεια, εσύ γιατί ήθελες να με βοηθήσεις;"

Για πολλοστή φορά ανασήκωσε τους ώμους του. "Ήξερα πως το έκανες για να με βοηθήσεις. Εξάλλου, με έσωσες από τους κανίβαλους ΄ αν μη τι άλλο, σου χρωστούσα." Αυτή η αλλόκοτη απάθειά του, πάντα έκανε τον εκφραστικό επαναστάτη αμήχανο, αλλά είχε συνηθίσει μέχρι τώρα σε περίεργους συνταξιδιώτες.
"Τώρα που το λέει, κι εκεί εγώ βοήθησα. Τι λέει...; Θα μπλέκετε εσείς θα σας ξελασπώνω εγώ;"

Τον κοίταξαν και οι δύο με δολοφονικά βλέμματα. Κύλησε τα μάτια του εκνευρισμένος, αλλά αυτήν τη φορά δε θα το άφηνε έτσι: πετάχτηκε ξαφνικά όρθιος από τη γωνιά του στο πάτωμα που ήταν και ήρθε ακριβώς μπροστά στον μυώδη άντρα. "Όμως το πιο σημαντικό εδώ δεν είναι η ισάξια ικανότητά σας να μπαίνετε σε απίθανες καταστάσεις, μα..." πήρε την εφημερίδα από τα χέρια του και την κράτησε μπροστά του ΄ την χτύπησε με το πίσω του χεριού του, σαν να κέρδιζε αυτόματα η κίνηση τον "καβγά" "τι λέει εδώ. Για πες μας λοιπόν, Μπρατσαρά. Τι εννοεί ο δημοσιογράφος όταν σε λέει επαναστάτη; Και ποιος είναι αυτός ο Shotgun Β. το ψευδώνυμο του οποίου έκλεψες;"

Ααααα, ναι, φτάσαμε κι εδώ, αναλογίστηκε με μια ταλαιπωημένη έκφραση. Πρώτη φορά το πρόσωπό του αντανακλούσε τόσο τον ψυχισμό του. Έτσι που καθόταν στην αιώρα έβαλε το χέρι του πάνω στο μπούτι του και το πηγούνι του στην παλάμη του. Εισέπνευσε ΄ αυτά που είχε να πει ήταν πολλά.
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Η απόδραση των 11. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Η απόδραση των 11. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Η απόδραση των 11. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Apr 15, 2013 5:47 pm

"Aρχικά, δεν είναι σωστό αυτό που λες--δεν το έκλεψα..." οι ματιές των δύο ακροατών, τον ωθούσαν να συνεχίσει "...το υιοθέτησα." Τον κοίταξαν σαν να νόμιζαν πως τους κορόιδευε, αλλά συνέχισε το ίδιο σοβαροφανής εκείνος. "Ειλικρινά, δεν του το έκλεψα. Το συνέχισα απλώς. Του άξιζε κάποιος να συνεχίσει όχι μόνο το έργο του, μα και τ'όνομά του. Ο ίδιος μιλούσε ώρες και ώρες για τη σημασία ενός ονόματος ΄ το θεώρησα σωστό να το κάνω δικό μου."
"Το ίδιο θα έλεγε κι ο άλλος για την-"

Δεν πρόλαβε να τελειώσει την προσβολή του: ο Bola τον είχε αρπάξει από τον γιακά, και τον είχε φέρει κοντά στο πρόσωπό του. Έτσι που καθόταν, ήταν πιο κάτω από το ύψος του Magada, έτσι ήταν σκυμμένος σε άβολη γωνία. "Η πρώην γυναίκα μου ήταν μια αχάριστη κοκότα που ήξερα μόνο λίγες μέρες πριν την παντρευτώ. Προφανώς κάναμε και οι δύο λάθη αλλά σταμάτα. Να την αναφέρεις," είπε απόλυτα "κάθε φορά που προσπαθείς να με μειώσεις."

Τον άφησε, κάνοντάς τον πίσω. Αν δεν ήταν τόσο ευκίνητος, μπορεί να είχε σκοντάψει στο ξύλινο κουτί με τις προμήθειες πίσω του και να χε πέσει. Όμως ήταν, έτσι κατάφερε να κρατηθεί όρθιος. Το τσιγάρο παραλίγο να του πέσει από την έκπληξη και τώρα τον κοιτούσε αν όχι τρομαγμένος, σίγουρα τραβηγμένος. "Όπως έλεγα λοιπόν, υιοθέτησα το ψευδώνυμο του προηγούμενου για να συνεχίσω την κληρονομιά του."
"Και ποιος ήταν αυτός; Κανένας που δεν κατάφερες να σναιτίσεις με τραμπουκισμούς;" Η πίκρα και το παράπονο στη φωνή του ήταν υπερβολικά εμφανές, καθώς έφτιαχνε τη μακριά και κάπως φαρδιά μαύρη μπλούζα του.
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Η απόδραση των 11. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Η απόδραση των 11. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Η απόδραση των 11. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Apr 15, 2013 6:13 pm

Εντάξει, τώρα ένιωθε κάπως ένοχος για το ξέσπασμά του...αλλά κι αυτοί, τι μυγιάγγιχτοι που ήταν! Σε άλλες περιπτώσεις, καιρό πριν, ο Brandon κι αυτός πιάνονταν στα χέρια τη μία στιγμή και την άλλη ήταν διατεθημένοι να ρισκάρουν-...μα ξέχασε. Δεν ήταν ο Brandon κανένας από τους δύο, όσο κι αν - εξωτερικά εν τέλη μόνο - του έμοιαζε το Καρότο. Ήταν άλλοι άνθρωποι, με άλλες απόψεις κι άλλες προσωπικότητες.

Για πρώτη φορά αγανάκτησε με τον εαυτό του για κάτι τέτοιο. Ανακάτεψε τα μαλλιά του και τ'άφησε να μείνουν πίσω--χε, τόσο λαδωμένα που ήταν, έκατσαν χωρίς πρόβλημα. Και είχαν μακρύνει κι άλλο, ήθελαν κούρεμα. Φάνηκε η ουλή στο μέτωπό του έτσι όμως, καθώς και η ουλή στο μάγουλό του φάνταζε μεγαλύτερη. Έβγαλε και το κασκόλ και τη μπλούζα του...

Ένα διπλό "τι στο καλό;!" ζωγραφίστηκε στα πρόσωπά τους ενώ τον παρακολουθούσαν να ξεντύνεται και πάλι. Συνήθειο το χε; Μήπως γι αυτό τον άφησε η γυναίκα του, γιατί τον νόμιζε κουνιστό; Κι εκείνη τη στιγμή έπιασε ο Magada τον εαυτό του. Κατάλαβε γιατί τα πήρε τόσο ο άλλος. Δάγκωσε τα χείλη του μην τυχόν και του ξεφύγει. "Κοιτάξτε με." Η φωνή του Bola έσπασε την σιωπή που απλώθηκε γύρω του. Οι άλλοι όμως συνέχισαν να τον κοιτάνε - αυστηρώς στο πρόσωπο - μπερδεμένοι."Κοιτάξτε με στο σώμα."
"Αυτό είναι τόσο γκέι," σχολιάσε ενώ έστρεφε τα μάτια του εκεί που του υπέδειξε. Και τι καινούργιο θα έβλεπαν δηλαδή; Τους μυς του τους είχαν δει ήδη-...

Όταν τον κοίταξε, κοίταξε όμως, έμεινε άναυδος. Η πλάτη του είχε περισσότερες ουλές κι από κούκλα εκπαίδευσης. Όχι ότι μπροστά πήγαινε καλύτερα...! Και τα πλευρά του, εκεί το δέρμα κάτω από τα χέρια του, που ήταν και φρέσκιες οι πληγές του, ήταν σχεδόν κατεστραμμένο. Και οι δύο άντρες έκλεισαν τα μάτια τους όταν συνειδητοποίησαν όλη την έκταση αυτού που τους έδειχνε...
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Η απόδραση των 11. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Η απόδραση των 11. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Η απόδραση των 11. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Apr 15, 2013 6:31 pm

"Η εφημερίδα λέει ότι είμαι επαναστάτης επειδή...είμαι επαναστάτης. Δε λέει ψέματα," τους διαβεβαίωσε με μια απλότητα που τους τρόμαξε. "Είμαι και γνωστός του Smoker," αστειεύτηκε "με χει ξαναπιάσει. Μας είχε πιάσει πριν ένα χρόνο, όταν κάψαμε τη σημαία της ναυτικής βάσης. Δηλαδή, όχι εγώ--εκείνος, εγώ βοήθησα μόνο και προστάτεψα τον Kei. Αλλά εκείνος το έκανε. Εκείνος ήταν που με έβαλε και στους επαναστάτες έτσι κι αλλιώς. Όχι ότι αν δεν πέθαινε-αχ δε βγάζω νόημα. Δεν είμαι καλός στα λόγια."

Προβληματισμένος, σήκωσε τα χερια του και τα άφησε να πέσουν στα πόδια του ΄ μια κινηση που ήταν υπέροχη παρομοίωση με την προσπάθειά του να εξηγήσει: πήγε χαράμι. Ανακάτεψε και πάλι τα μαλλιά του και συνέχισε. Α, θυμήθηκε από πού θα άρχιζε. "Λοιπόν, θυμάστε που σας έλεγα για έναν πολύ καλό μου φίλο που πέθανε; Αυτός ήταν: αυτός που έκαψε τη σημαία, αυτός που κέρδισε μάχες σε πολλά νησιά, αυτός που πέθανε και για χάρη του μπήκα στους επαναστάτες...και πήρα το ψευδώνυμό του."

Σαν σωστός παραμυθάς, τους διηγήθηκε όλη την ιστορία του καλού του φίλου. Και γιατί είχε αυτό το ψευδώνυμο--άμεσο επακόλουθο της καραμπίνας που ήταν κι ενθύμιο...και την οποία την είχε αφήσει φυσικά πίσω στην Logeutown. Έβρισε νοερά αλλά κούνησε το κεφάλι του για να ξεχαστεί.

Όταν τέλειωσε την ιστορία του, σταμάτησε μ'ένα χαμόγελο στα χείλη. "Τώρα λοιπόν ξέρετε την ιστορία μου...ελπίζω να μην τρομάξατε, ε;"
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Η απόδραση των 11. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Η απόδραση των 11. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Η απόδραση των 11. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Apr 18, 2013 3:26 pm

Το αμήχανο χαμόγελο του άντρα παρέμεινε εκεί ακόμα και με τις ματιές, γεμάτες αμφιβολία, που στράφηκαν προς το μέρος του. Το ήξερε πως δε μπορούσε να ζητήσει εύκολα "άφεση αμαρτιών" για ό,τι είχε γίνει μα ήλπισε πως θα τον καταλάβουν. Ήταν άνθρωπος και όπως όλοι, είχε κι αυτός τα προβλήματά του...και τις ιδιοτροπίες του.

Ο πρώτος που μίλησε ήταν ο Magada με μια αντίδραση που δεν περίμενε από κείνον: κάγχασε με κάποιο ενδιαφέρον κι ένα μικρό δικό του χαμόγελο να κοσμεί το πρόσωπό του. Δεν ήταν διακριτικός, πράγμα που φανέρωνε πως δεν είχε καμιά πρόθεση να του χαριστεί, και τον κοίταξε από πάνω μέχρι κάτω. "Χε, πάλι καλά που το πες κι αυτό. Αλλιώς θα είχε την εκνευριστική εντύπωση πως είσαι από κεινους τους πάντα σωστούς ανθρώπους σε όλα. Αλλά τουλάχιστον είσαι παράνομος."

"Τουλάχιστον," εππανέλαβε με στόμφο ο Bola κοιτώντας τον όπως κάποιος που δεν ξέρει αν πρέπει να εκνευριστεί ή να γελάσει. "Είπε ο γάιδαρος τον πετεινό κεφάλα ένα πράγμα."

Ρούφηξε το τσιγάρο του - που ώρα ειχε παραμελήσει - και ξυφύσηξε. "Ναι, γιατί εγώ μπορεί να μην είμαι πάντα ειλικρινής, αλλά δε με κυνηγάει ο νόμος. Μόνο αυτοί που μπορεί να αδικώ καμιά φορά..."
"Καμιά φορά" ξαναεπανέλαβε σαν ηχώ για δεύτερη φορά, αυτήν φανερά διασκεδασμένος.
"Όπως έλεγα, όλοι έχουμε τα προβλήματά μας. Κι εσύ φαινόσουν σαν εκείνους τους ενοχλητικούς προσκόπους..."

Μια φάτσα αηδίας από τον άντρα που το σχόλιο στοχευόταν μετά, ο Magada ένιωσε ένα δυνατό χτύπημα στο μπράτσο του, παρόλο που υποτίθεται ήταν περιπαιχτικό. "Άκου κει, πρόσκοπος."
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Η απόδραση των 11. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Η απόδραση των 11. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Η απόδραση των 11. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Apr 18, 2013 3:38 pm

Όλα αυτά ήταν όμως τερτίπια για να φύγει η αγωνία του από το γεγονός πως ο Joss ακόμα δεν είχε απαντήσει. Μονάχα τον κοίταζε, με την χαρακτηριστική του απάθεια και τον ζύγιαζε. Τότε άνοιξε το στόμα του, καθώς το βλέμμα του επαναστάτη τον βάραινε, κι αυτόματα οι δύο τον κοίταξαν. "Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί δεν το παραδέχτηκες νωρίτερα. Λες κι εκείνη η τύπισσα που γνωρίσαμε δεν ήταν αρκετό στοιχείο..."

Ακούστηκε...πειραγμένος; Ναι, αυτό ήταν το συναίσθημα που χρωμάτιζε την συνήθως μη-εκφραστική φωνή του. Το αναγνώρισαν και οι δύο άντρες πολύ εύκολα. Ο σημαδεμένος στο μάτι άντρας χαμογέλασε κι επέλεξε να τον πειράξει με την παρατήρησή του. "Και πώς κάνεις έτσι; Δε στον δώσαν και για νύφη..."

Το εκκωφαντικό γέλιο του Bola κούφανε και τους δύο, ενώ στυπούσε εναλλάξ τον Magada και τον Joss στην πλάτη. "Χα χα, δεν ξέρω τι λέτε εσείς, αλλά εμένα ένας άντρας μόνο μ'ενδιέφερε κι εκείνος έχει πεθάνει. Από τότε έκλεισα σαν γυναίκα."

Ξεπερνώντας τη φοβερή ντροπή του, ο Joss κοίταξε και τους δύο υποτιμητικά και σηκώθηκε. "Πάω για ύπνο. Αδειάστε μου το κρεββάτι."
"Όπως επιθυμεί η μεγαλειότητά σας. Μήπως θα θέλατε κι ένα απογευματινό σνακ;" Ο Magada σηκώθηκε χασκογελώντας, ενώ ο Bola, από την καρέκλα του είχε κάνει μια μικρή υπόκλιση.
"Καληνύχτα."
"Όπως επιθυμείτε," δήλωσε με κάθε επισημότητα κι ακολούθησε τον Magada στο κατάστρωμα. "Ωπ, συ δε θα κοιμηθείς στην αιώρα κάτω," παρατήρησε όταν επιτέλους κατάλαβε γιατί του φαινόταν περίεργο που ακολουθούσε τον Σημαδεμένο πάνω. Είχει προσέξει πως πάντα προτιμούσε να λαγοκοιμάται στον ήλιo αλλά να την πέφτει σε ασφαλές μέρος, καλυμμένος.
"Μπα...είπα σήμερα να θυμηθώ τα άστρα."

Και μ'αυτά τα αινιγματικά λόγια πήγαν κι εκείνοι για ύπνο...


Last edited by F_A_I on Thu May 09, 2013 6:18 pm; edited 2 times in total
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Η απόδραση των 11. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Η απόδραση των 11. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Η απόδραση των 11. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Apr 23, 2013 4:26 pm

Οι επόμενες ημέρες περάσανε κάπως περίεργα πάνω στο πλοίο. Δεν ήταν η έλλειψη συζήτησης που τους έκανε να αισθάνονται αμήχανοι ο ένας με τον άλλον, γιατί όλοι φάνηκαν να εκτιμούσαν τη σχετική ηρεμία που απλώθηκε στο μικρό τους καράβι. Τα λόγια που ανταλλάξανε ήταν ουδιώδη και αναμενόμενα με όσα είχαν ειπωθεί εκείνο το βράδυ. - Καλά, ο Bola μπορεί να αισθανόνταν κάπως έξω απ'τα νερά του με την τόση ησυχία, μα είχε το Κοτόπουλο να τον κρατά απασχολημένο -. Ούτε ήταν το γεγονός πως ο καθένας είχε πιαστεί με το δικό του χόμπι σχεδόν αποκλειστικά. Τους βοηθούσε να διοχετεύσουν τις σκέψεις τους και το άγχος τους. - Και ο επαναστάτης μα και ο Καροτομαλούσος είχαν μείνει άναυδοι όταν παρακολουθούσαν τον Magada να κάνει δύσκολες ασκήσεις αεροβικής πάνω στο κατάστρωμα -.

Αυτό που πραγματικά απασχολούσε τον Bola και προκαλούσε την αμηχανία των άλλων δύο ήταν η έλλειψη οποιασδήποτε άλλης αντίδρασης ή αναφοράς σε ότι τους είχε πει ο μαυρομάλλης άντρας. Σίγουρα, δεν τους εκμυστηρεύτηκε πως ο φίλος του ήταν ο γιος ενός σημαντικού ανθρώπου, ούτε τους είπε ποιος ακριβώς τους πρόδωσε. Φυσικά και τους επέστησε την προσοχή να μην ακουστεί πουθενά το όνομά του από δω και πέρα - πόσο μάλλον το ψευδώνυμό του - αλλά και πάλι τους είπε σημαντικά πράγματα. Και πέρα από τα πειράγματα ή τα πειραγμένα σχόλια, δεν λέχθηκε τίποτα παραπάνω.

Κι αν ταξίδευε με κάποιους άλλους, όπως τον παλιό του φίλο ή ακόμα και κάποιον σαν εκείνον τον πειρατή - Desi de Heart, αν θυμόταν το όνομά του σωστά - θα θεωρούσε πως έτσι ήταν ο χαρακτήρας τους: ό,τι είχαν να πουν το είπαν και τώρα το μόνο που μένει ήταν η περιπέτεια, εφόσον για να ναι ακόμα μαζί του η αποδοχή θεωρείται αυτονόητη.

Όμως ένιωθε το κλίμα να βαραίνει μέρα τη μέρα με την παράξενη σιωπή τους. Οπωσδήποτε, χρειάζονταν χρόνο να το χωνέψουν--δεν αντιλαμβάνονται όλοι με τον ίδιο τρόπο κάποια πράγματα. Όμως αυτός ο διακριτικός χορός γύρω από το θέμα τον τρέλαινε! Δεν ήταν καθόλου στον χαρακτήρα του αυτά τα πράγαμτα! Προτιμούσε να πάρει μια κάσα μπύρες, να μεθύσουν και να σπάσουν στο ξύλο ο ένας τον άλλον, παρά αυτό που γινόταν.

Αναστέναξε.
Back to top Go down
Sponsored content





Η απόδραση των 11. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Η απόδραση των 11. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Η απόδραση των 11. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Η απόδραση των 11. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 1 of 7Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος-Αποστολή] Πυροτεχνήματα [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Αποστολή]Συμφωνία υπό τους 0 C [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Αποστολή] Haunted Mansion [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Αποστολή] Μαύρη λεπίδα [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Αποστολή] Το σχέδιο της Αράχνης [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: East Blue :: Mirrorball Island-
Jump to: