Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 6 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 6 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 Η αναζήτηση είναι γένος θηλυκού. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Η αναζήτηση είναι γένος θηλυκού. [Τέλος-Αποστολή]  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Η αναζήτηση είναι γένος θηλυκού. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Η αναζήτηση είναι γένος θηλυκού. [Τέλος-Αποστολή]  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSun Jan 20, 2013 9:48 am

Αποστολή:

Προηγούμενες ιστορίες:
Spoiler:

Και τώρα η συνέχεια...

Ήταν η τέταρτη μέρα στη θάλασσα και όλοι οι οιωνοί φαίνονταν με το μέρος τους. Ήρεμη η θάλασσα, δυνατός ο ήλιος, κι εφόσον δεν είχαν καμία χρήση του ανέμου, γιατί το καραβάκι ήταν μηχανοκίνητο, το απάνεμο πρωινό δεν ενοχλούσε καθόλου τον Bola. Στεκόταν όρθιος μπροστά απ'το πηδάλιο με τα χέρια σταυρωμένα και γέμιζε τα πνευμόνια του με καθαρό αέρα. Πόσο του άρεζε να το κάνει αυτό! Και στο Κοτόπουλο επίσης. Είχε θρονιαστεί τα τελευταία δεκαπέντε λεπτά πάνω στον ώμο του και δεν έλεγε να φύγει. Έκρωζε περιστασιακά ευχαριστημένο, αλλά δεν το πολυάκουγε ο ιδιοκτήτης του γιατί ακόμα είχε αυτό το μικρό προβληματάκι εξαιτίας της έκρηξης. Το τραυματισμένο του τύμπανο ακόμα έγιανε.

Αυτό του είχε πει τουλάχιστον ο συνταξιδιώτης του όταν ξύπνησε και πανικοβλημένος κατάλαβε πως πάλι δεν άκουγε. Δεν ήταν τίποτα, είπε όμως εκείνος αρκετά ήρεμος, θα γιατρευτεί μόνο του απλώς θα έπρεπε να το προσέχουν να μην πάθει καμιά μόλυνση. Στην ουσία του είπε πως θα επέστρεφε η ακοή του σταδιακά και να μην κάνει καμιά βλακεία και χάσει την ακοή του για πάντα. Εντάξει μωρέ, εύκολο ήταν. Του καθάρισε η Λαγουδοτροφή τα αυτιά, του τα έδεσε και πάλι απ'την αρχή. Βέβαια επειδή φαινόταν τόσο χαζός με αυτά τα πράγματα τα έβγαλε και ζήτησε κάτι πιο διακριτικό.

Εκείνος του έβαλε μπαμπάκι στα αυτιά. Τουλάχιστον δεν φαινόταν σαν πάντα, κάτι είναι κι αυτό.

Όμως τώρα, αφού είχε γράψει την αναφορά του και την είχε στείλει με το Κοτόπουλο, εκείνο είχε επιστρέψει με μια νέα αποστολή, μόνο γι αυτόν. Έπρεπε να πάει στο Dawn Island και να ψάξει να βρει μια γυναίκα, που λεγόταν Veronica σύνδεσμος των επαναστατών...και δεινή πολεμίστρια. Ωχ. Σαν να μην έφτανε η δολιότητα των γυναικών, αυτή είναι κι εκπαιδευμένη να σε δέρνει--διπλό το κακό. Αναστέναξε καθώς το αναλογιζόταν.

"Εσύ γιατί αναστενάζεις ακριβώς; Λύσε με τώρα!"


Last edited by F_A_I on Thu Jan 31, 2013 3:42 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Η αναζήτηση είναι γένος θηλυκού. [Τέλος-Αποστολή]  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Η αναζήτηση είναι γένος θηλυκού. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Η αναζήτηση είναι γένος θηλυκού. [Τέλος-Αποστολή]  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Jan 29, 2013 9:41 am

Η ακοή ακόμα να ρθει στα αυτιά του Bola πλήρως γι αυτό άκουσε "βρίσε με τώρα" συν τα άλλα που ήταν ακαταλαβίστικα. Αν και του φάνηκε περίεργο το αίτημα, υπάκουσε έτσι κι αλλιώς: "Είσαι χαζός και άκομψος. Πάλι καλά που έμεινες εδώ πάνω και θα σε φτιάξω το γούστο."

Ο Joss τον κοίταξε για μια στιγμή σαστισμένος και μετά ξαναγύρισε στην απάθειά του. "Αυτό τι έχει να κάνει με το οτιδήποτε;"
"Αχα! Ώστε το παραδέχεσαι!"

Φάνηκε πως ο καροτομαλλούσος άντρας άρχισε να εκνευρίζεται, αλλά ακόμα το είχε υπο έλεγχο. "Αν έχω ή δεν έχω στυλ, αυτό είναι δικό μου θέμα. Αυτό που σε ρώτησα είναι πια η σχέση του με το αίτημά μου να με λύσεις" ρώτησε - αν και πιο πολύ δήλωσε - ο αγανακτησμένος νέος.

"Ααααα, δεν είπες να σε βρίσω, είπες να σε λύσω. Θα πρέπει να μιλάς πιο δυνατά. Ακόμα δεν ακούω καλά."
"Εφόσον μ'έχεις δεμένο χειροπόδαρα στο κατάστρωμα," είπε με σφιγμένα δόντια "δε μπορώ να καταλάβω ακριβώς πώς κατάφερες να μην καταλάβεις τι ήθελα να πω."
"Έλα μωρέ κι εσύ τώρα," είπε ο Bola κουνώντας το χέρι του πάνω κάτω γρήγορα και πηγαίνοντας προς τον Joss "ήταν ένα ειλικρινές λάθος...αλλά δε σε λύνω. Να με συγχωρείς δηλαδή, αλλά εγώ δε σε αφήνω να πας να πουλήσεις τις βόμβες που κατάφερες να βγάλεις έξω από το νησί, ειδικά αν ο παραλήπτης είναι το ναυτικό."
"Ποτέ δεν είπα κάτι τέτοιο."
"Δεν χρειάστηκε. Για χθεσινό με περνάς; Αφού τέτοια σύνθεση χρησιμοποιούν μόνο συτοί."

Τα μάτια του Joss μίκρυναν μ'ενδιαφέρον. "Κι εσύ πού το ξέρεις;"
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Η αναζήτηση είναι γένος θηλυκού. [Τέλος-Αποστολή]  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Η αναζήτηση είναι γένος θηλυκού. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Η αναζήτηση είναι γένος θηλυκού. [Τέλος-Αποστολή]  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Jan 29, 2013 10:08 am

O Bola σούφρωσε τα χείλη του και σταύρωσε τα χέρια του, ακριβώς πάνω από τον "αιχμάλωτό" του. Άρχισε να χτυπάει το πόδι του στο πάτωμα και συνέχισε να τον κοιτάει υπεροπτικά. "Εγώ ξέρω τα πάντα. Να μη σ'εκλπήσσει που ξέρω κάτι τόσο μικρό. Και από πότε ο φυλακισμένος κάνει ερωτήσεις; Για να μαθαίνουμε τους ρόλους μας, για να μαθαίνουμε!"

Αν και η αποφυγή του θέματος από τον Bola ήταν θεαματική και οφθαλμοφανής, ο Joss αποφάσισε να του κάνει τη χάρη και να θεωρήσει το θέμα λήξαν - για την ώρα - κι επικεντρώθηκε στο να τον καταφέρει να τον ελευθερώσει. "Καλώς λοιπόν, κράτα τα μυστικά σου. Αν θες να μάθεις όμως, δεν πήγαιναν σε ναυτικό...αλλά σε ιδιώτη. Ο οποίος μάλιστα επέμενε αρκετά να μιμηθώ κατά γράμμα τη συνταγή που μου εσώκλειε, που ήταν συνταγή του ναυτικού."
"Εσώκλειε; Αν θυμάμαι καλά αυτό σημαίνει ότι σου στειλε επιστολή. Άρα δεν έχεις δει αυτόν τον άνθρωπο από κοντά ακόμα."

Σχεδόν του προκάλεσε έκπληξη του δεμένου άντρα πως ο Bola κατάφερε να κάνει αυτή τη σύνδεση. "...όχι, όντως. Έχουμε ως μέρος συνάντησης το Dawn Island--και πρέπει να έχω φτάσει εκεί σε δύο μέρες τ'αργότερο," πρόσθεσε στο τέλος αδιάφορα, αλλά ήξερε πως μόνο αδιάφορο δεν τον άφηνε αυτή η πληροφορία. Αν είχε τόσο καημό να μην πουληθούν αυτά στο ναυτικό, σίγουρα θα είχε καημό να δει ποιος τα παρήγγειλε Άρα χρειαζόταν τον Joss. Μ'άλλα λόγια, πλέον θα μπορούσε να ζητήσει ό,τι ήθελε...!

Φαίνεται να δουλεύει αυτή η τακτική γιατί ο μαυρομάλλης έδειχνε να το σκέφτεται. Η έκφρασή του άλλαξε και το χέρι του μετατέτθηκε στο πηγούνι του, τάχα μου δήθεν σοβαρός. "ΟΚ, Καρότο, κέρδισες. Θα σε λύσω."
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Η αναζήτηση είναι γένος θηλυκού. [Τέλος-Αποστολή]  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Η αναζήτηση είναι γένος θηλυκού. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Η αναζήτηση είναι γένος θηλυκού. [Τέλος-Αποστολή]  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Jan 29, 2013 10:33 am

Ξαφνικά, το μυαλό του Bola σκεφτόταν τι θα ήταν πιο συμφέρον για τον ίδιο: θα έψαχνε να βρει μια γυναίκα που δεν είχε ιδέα πώς ήταν και πού, εκτός από το νησί. Με τον Καρότο να συναντά τον μυστηριώδη αγοραστή του, θα μπορέσει να πάει και σε περισσότερα μέρη. Μπορεί για μία φορά να του φαινόταν χρήσιμος ένας ξένος.

Έβγαλε το μαχαίρι απ'τη μπότα του κι έκοψε τη μία άκρη του σχοινιού. "Ευχαριστώ," είπε ήρεμα ενώ τα έριχνε από πάνω του, επιτέλους ελεύθερος. Δύο μέρες ήταν έτσι σχεδόν και πονούσε ήδη ολόκληρος. Και ο Bola δεν ήταν καθόλου γενναιόδωρος με το πόσο σφιχτά ήταν τα δεσμά του.Τον είχε κάνει ήδη σημάδια.

Πάντως μετά απ'αυτά τα τελευταία ενδιαφέροντα νέα, ο Joss είχε μια πιο καθαρή ιδέα για το τι και ποιος μπορεί να είναι ο άνδρας μπροστά του. Πειρατής μπορεί να ήταν, αλλά έβρισκε πως είχε υπερβολικά μεγάλη συνείδηση για να είναι πειρατής. Τώρα για οτιδήποτε άλλο, μάλλον η συνείδησή του ήταν ελλιπής. Παρόλα αυτά όμως, έκανε παράνομες πράξεις γενικώς μα δεν έκλεβε, δούλευε στα ναυπηγεία, δε φοβόταν τη βαριά δουλειά, δε συμπαθούσε το Ναυτικό κι ανατίναξε το παλάτι μιας ομάδας πειρατών. Κάτι άλλο ήταν...και είχε μια μικρή υποψία τι, αλλά δε θα της έδινε φωνή μέχρι τουλάχιστον να φτάνανε στο νησί και να μπορούσε να τον αντιμετωπίσει ισάξια.

Εν τέλη, το "τελεσίγραφο" του Joss είχε τα αποτελέσματα που ήλπιζε πως θα χει: χωρίς καμία περεταίρω καθυστέρηση και καμία λοξδρόμηση - που επιθυμούσε στην αρχή ο Bola - βρέθηκαν στον προορισμό τους τη σωστή μέρα.
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Η αναζήτηση είναι γένος θηλυκού. [Τέλος-Αποστολή]  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Η αναζήτηση είναι γένος θηλυκού. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Η αναζήτηση είναι γένος θηλυκού. [Τέλος-Αποστολή]  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Jan 29, 2013 5:58 pm

Έφτασαν στο λιμάνι της πόλης Goa στις τρεις η ώρα το μεσημέρι. Ο Joss είχε την καλοσύνη να ενημερώσει τον "καραβοκύρη" - "με τη βία" ήταν η συνέχεια του τίτλου, αλλά αυτό πάντα το αγνοούσε ο Bola όταν του το επισήμανε - πως το σημείο συνάντησης ήταν ένα ρεστοράν ονόματι "Το Νόστιμον" και το ραντεβού ήταν στις οχτώ. Άρα είχαν αρκετή ώρα μπροστά τους...

Εκεί που εξέπλευσαν και προσέδεσαν στον κόλπο, ήταν ένα πολυσύχναστο μέρος. Δύσκολο σημείο αν χρειάζονταν να φύγουν άρων άρων. Αλλά δε μπορούσε να κάνει διαφορετικά, γιατί μπορεί να υποπτεύονταν τίποτα οι άνθρωποι εδώ αν ερχόταν μέσα στην πόλη μέσω του Grey Teminal. Τους ήξερε αυτούς τους ανθρώπους--κοτσομπόληδες αργόσχολοι της "ανώτερης τάξης" με τίποτα άλλο να κάνουν από το να σχολιάζουν. Και το να τον σχολιάζουν άσχημα, όταν έπρεπε να πάει σε ένα ρεστοράν...έπρεπε να πάνε για ψώνια. Άμεσα. Ειδικά το Καρότο. Ήταν ο πιο κακοντυμένος άνθρωπος που είχε δει ποτέ.

"Λοιπόν Καρότο, είναι η τυχερή σου μέρα." Κι αμέσως ο άντρας έσμπρωξε τα γυαλιά του πάνω ΄ ήξερε πως δε θα του άρεζε αυτό που θα άκουγε.
Ο Bola τον έπιασε απότομα, περνώντας το χέρι του πάνω από τον ώμο του και τον λαιμό του, σχεδόν σε κεφαλοκλίδωμα. "Θα έρθω μαζί σου στο σημαντικό ραντεβού σου!"

Ωχ... σκέφτηκε και παραλίγο να χτυπήσει το μέτωπό του, γιατί όχι μόνο μόλις του είπε πως θέλει να τον "συνοδέψει" αλλά η φωνή του πρόδιδε πως δεν είχε τελειώσει αυτό που ήθελε να πει. "Και;"
"Τι και," ρώτησε αθώα; Αλλά δεν τον άφησε. Αντιθέτως, άρχισε να περπατάει πιο αποφασιστικά προς κάποια κατεύθυνση.
"Κάτι ακόμα θες να πεις...τι είναι αυτό;"
"Α, τίποτα σημαντικό, απλώς θα πάμε για ψώνια."
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Η αναζήτηση είναι γένος θηλυκού. [Τέλος-Αποστολή]  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Η αναζήτηση είναι γένος θηλυκού. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Η αναζήτηση είναι γένος θηλυκού. [Τέλος-Αποστολή]  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Jan 29, 2013 6:13 pm

Ο Joss άξιζε βραβείο ΄ δε σταμάτησε να περπατάει από το σοοκ του, ούτε καν δίστασε. Απλώς τον κοίταξε παραξενεμένος κ έτσι όπως ήτανε λίγο κοντύτερος έπρεπε να σηκώει το κεφάλι του λίγο, παρόλο που τον πονούσε από τη θέση που ήταν το κεφάλι του. "Γιατί να πάμε για ψώνια;" Η ερώτηση ήταν δικαιολογημένη, στα δικά του αυτιά τουλάχιστον...

Αλλά για τον Bola ήταν αχρείαστη. "Μα για να σου πάρουμε άλλα ρούχα φυσικά," είπε λες κι εξηγούσε γιατί το νερό είναι υγρό "ε, και να μην είμαι κι εγώ μ'αυτά τα ξεφτισμένα στο όμορφο ρεστοράν. Να ταιριάζουμε."

Ο Joss κοκκίνησε. "Τ-τι εννεοείς να ταιριάζουμε;!"
"Εγώ και το μέρος ΄ να μαστει και οι δύο όμορφοι. Να ταιριάζουμε." Λες και ξαφνικά είχε μια αποκάλυψη, κούνησε το κεφάλι του πάνω κάτω γρήγορα και για πρώτη φορά τον άφησε. "Όχι εγώ με σένα φυσικά. Καλά χαζός είσαι; Εμείς γιατί να ταιριάζουμε; Γυναίκα μου είσαι ή ο δίδυμος αδερφός μου;"
"Α-α, α...ε κι εγώ γι αυτό το είπα. Αμάν."

Ο Bola κύλησε τα μάτια του ανακουισμένος. "Είσαι χαζός τελικά. Εξάλλου, αν ήταν να ταιριάζουμε αυτό αμέσως θα με έκανε σύο φορές πιο κακόγουστο από το χορτάρι. Τώρα προχώρα, μπας και φτάσουμε στο μαγαζί και σε σουλουπώσω λίγο."
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Η αναζήτηση είναι γένος θηλυκού. [Τέλος-Αποστολή]  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Η αναζήτηση είναι γένος θηλυκού. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Η αναζήτηση είναι γένος θηλυκού. [Τέλος-Αποστολή]  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Jan 30, 2013 10:13 am

Όταν βγήκαν από το μαγαζί με τα ρούχα, ο Bola ήταν κατακόκκινος απ'τον θυμό του. Αν τον έπιανες απ'τη μύτη θα σκαγε! Μα ήταν δυνατόν να πουν κάτι τέτοιο μέσα στο μαγαζί; Πώς τους μπήκε η ιδέα έτσι κι αλλιώς; Αν είχε έστω και όχι πολύ, αλλά τόση δα λιγότερη αυτοσθγκράτηση, θα είχε επιτεθεί στον πωλητή!

Ο Joss που τον ακολούθησε έξω από το μαγαζί, τον κοίταξε απογοητευμένος. "Τώρα μπορείς να μου πεις γιατί κάνεις έτσι; Δε σε σκότωσε ο άνθρωπος, ένα λάθος έκανε."
"Για να σε πω Λαγουδοτροφή, αν εσένα δε σε νοιάζει, εγώ δε φταίω! Μα ο άνθρωπος μας πέρασε για-...για ζευγάρι!"
"Εσύ φταις γι αυτό, που ήρθες να ψωνίσεις μαζί μου. Ή μάλλον που με τράβηξες μαζί σου," απάντησε πάντα ψύχραιμος και ανασήκωσε του ώμους του.
"Τι λες μωρέ; Φταίω γω που δε θέλω να κυκλοφορώ έναν παπαγάλο δίπλα μου;"
Αγνόησε το σχόλιο όσο μπορούσε ο πορτοκαλοτρίχης, κατάπιε τον εκνευρισμό του και συνέχισε λέγοντας: "Εξάλλου και τα σχόλιά σου δεν ήταν τα καλύτερα."
"Το μόνο που είπα ήταν πως εφόσον έχεις πορτοκαλί μαλλιά επουδενή να μη βάλεις πορτοκαλί σακάκι. Θα σαι σαν ένα γιγάντιο καρότο! Δεν είπα και τίποτα που να μην είναι απολύτως λογικό. Δε φταίω εγώ αν ο πωλητής προσβλήθηκε που είχα καλύτερο γούστο απ'αυτόν. Και δεν κατάλαβα. Από πότε μόνο οι κουνιστοί ξέρουν να ντύνονται; Πσσσ, άσε μας!"
"...επιμένω πως υπερβάλλεις."
"Εγώ επιμένω πως εσύ το παίρνεις πολύ χαλαρά."

Κύλησε τα μάτια του ο Joss αγανακτησμένος, σταύρωσε τα χέρια του ο Bola θυμωμένος κι έτσι, χωρίς να μιλάνε ο ένας στον άλλον, κάνανε όλο τον δρόμο μέχρι το καραβάκι τους όπου και θα άλλαζαν.
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Η αναζήτηση είναι γένος θηλυκού. [Τέλος-Αποστολή]  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Η αναζήτηση είναι γένος θηλυκού. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Η αναζήτηση είναι γένος θηλυκού. [Τέλος-Αποστολή]  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Jan 30, 2013 10:32 am

Αν και είχαν τις μικροδιαφορές τους γενικώς, ο ένας φάνηκε πρόθυμος να συγχωρήσει τον άλλον. Για κάποιον λόγο, ο Bola ένιωθε οικεία απέναντί του, λες και τον είχε ξανασυναντήσει κάποτε κάπως πιο πριν. Δεν ήθελε να το παραδεχτεί, αλλά βαθιά μέσα του ήξερε πως του θύμιζε τον παλιό του φίλο που μπορεί να ήταν πιο λιγομίλητος, αλλά σίγουρα ήταν το ίδιο σοβαρός και ανέκφραστος. Όμως για να μην αδικεί και τον Joss, δεν ήταν μόνο η ομοιότητα που τον ωθούσε να το συμπαθήσει. Εκεί συνειδητοποίησε ο Bola πως μπορεί απλούστατα να "κολλάει" καλύτερα με ανθρώπους διαφορετικούς απ'τον ίδιο.

Απ'την άλλη, για κάποιον πρίεργο λόγο ο Joss ένιωθε ευχάριστα στην παρέα του άγαρμπου αυτού ανθρώπου και ήξερε πως για πρώτη φορά στη ζωή του έκανε κάτι που και τον ικανοποιούσε αλλά και τον έκανε να αισθανόταν χαρούμενος και χρήσιμος. Περιπέτεια πάντα αναζητούσε γι αυτό μάλιστα είχε κάνει τον κόπο να βγάλει παράνομα βόμβες από το νησί αλλά ποτέ δεν πίστευε πως θα της παρέδιδε αυτοπροσώπως. Αυτό το αποφάσισε αφού γνώρισε τον Bola. Με κάποιον μαγικό τρόπο, αυτός ο άνθρωπος τον έκανε να ξεπεράσει τους φόβους του και να πραγματοποιήσει ένα από τα όνειρά του: να είναι ανεξάρτητος.

Μ'αυτά και μ'αυτά όμως είχε έρθει η ώρα που έπρεπε να φύγουν για να βρουν τον πελάτη. Ντυμένοι με τα νέα τους ρούχα, βγήκαν από το πλοίο. Το γεράκι για πρώτη φορά εκείνη την ημέρα πέταξε στον ώμο του Bola και στάθηκε εκεί. Σαν σετάκι τα δυο τους ήταν τέλεια. Το περήφανο γεράκι, το Κοτόπουλο, κι ο περήφανος άντρας, το Κοράκι.

Κοιτώντας τον εαυτό του καθώς προχωρούσαν, ο Joss έφτιαχνε τα μανίκια του ή τραβούσε απότομα αλλά σύντομα το σακάκι του. "Δε θα σε καταλάβω. Εσύ έχεις μαύρα μαλλιά αλλά φοράς μαύρα ρούχα. Εγώ γιατί να μη βάλω το ίδιο χρώμα;"
Σοβαρός, ο Bola τον έπιασε από τους ώμους. "Όταν θα βάψεις τα μαλλιά σου μαύρα, σου δίνω το δικαίωμα να το κάνεις," είπε λες κι έκανε μια τεράστια υπόσχεση και τον έσφιξε εκεί που τον κρατούσε. O Joss τον κοίταξε εκνευρισμένος. Τι ήθελε και του μιλούσε πάλι γι αυτό...;
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Η αναζήτηση είναι γένος θηλυκού. [Τέλος-Αποστολή]  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Η αναζήτηση είναι γένος θηλυκού. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Η αναζήτηση είναι γένος θηλυκού. [Τέλος-Αποστολή]  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Jan 30, 2013 10:47 am

Όταν φτάσανε στο "Νόστιμον", μπήκαν μέσα και κατευθείαν κάθησαν. Διάλεξαν ένα τραπέζι στην άκρη του εστιατορίου, κάτω από το παράθυρο...όπως του είχε ζητηθεί, αποκάλυψε ο Joss αφού κάτσανε στον νεό του φίλο. Ο Bola έγνεψε πως καταλάβαινε και μετά άρχισε να του διηγήται για ιστορία...μια ιστορία επανάστασης, φιλίας και προδοσίας η οποία μάλιστα πραγματοποιήθηκε πάνω σε αυτό εδώ το νησί. Ήταν πριν ένα χρόνο, έλεγε, ή πριν έναν αιώνα; Δεν είχε σημασία. Το μόνο που είχε σημασία ήταν τα γεγονότα αυτά καθεαυτά. Του μίλησε για μια γυναίκα που είχε πίκρα στην καρδιά της, μια άλλη γυναίκα που είχε θλίψη. Έναν άντρα που είχε ιδέες, κι ένα παιδί που είχε σεβασμό. Και πώς όλοι συνδυάστηκαν.

"Κι εκεί που η μία σήκωνε το σφυρί-!"
"-ο άντρας που όλοι νόμιζαν νεκρό σηκώθηκε και της έκοψε τον λαιμό!"
"Α" έκανε από τη βιαιότητα που μόλις άκουσε! Αλλά για μια στιγμή...ποιος το είπε αυτό; Γύρισε το κεφάλι του στα δεξιά, εκεί που ακούστηκε η φωνή, για να δει-"Α!" Μια γυναίκα στεκόταν εκεί, ψηλή, κοκινομάλλα αλλά κάπως απειλιτική...

Ο Bola φυσικά είχε γυρίσει αμέσως στον "εισβολέα" που τόλμησε να τον διακόψει. Ποιος ήταν που ήξερε και την ιστορία του; Όταν είδε τη γυναίκα, δεν κατάλαβε ποια ήταν, όμως κάτι του θύμιζε...κάτι γνώριμο...και τότε, όταν η γυναίκα χαμογέλασε κυρίως σ'εκείνον και σήκωσε τα μαλλιά της σε ουρά, επιτέλους την αναγνώρισε. "Δεν το πιστεύω," αναφώνησε όλο χαρά! Σηκώθηκε και την αγκάλιασε αμέσως. Αυτή ανταπέδωσε την χειρονομία και χαμογέλασε πλατύτερα. "Keyla," ψυθίρισε στ'αυτί της γιατί ποτέ δεν ήταν σίγουρος πως κανείς δεν τον άκουγε "τι κάνεις εδώ; Χρόνια και ζαμάνια. Δεν περίμενα να σε ξαναδώ!"
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

Η αναζήτηση είναι γένος θηλυκού. [Τέλος-Αποστολή]  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Η αναζήτηση είναι γένος θηλυκού. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Η αναζήτηση είναι γένος θηλυκού. [Τέλος-Αποστολή]  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Jan 30, 2013 11:02 am

Από φόβο σε έκπληξη κι από έκπληξη σε ηρεμία μεταπτώθηκαν τα συναισθήματα του Joss ο οποίος έκανε μόνο τον κόπο να σηκωθεί και να της δώσει το χέρι του, αφού αφήσανε ο ένας τον άλλον. Προφανώς ήταν γνωστοί κι ο Bola, σαν παραμυθάς που είχε μάθει ότι απαγγέλονταν, της είχε πει κάποτε την ιστοράα. Εκεί τέλειωσε όλο το ενδιαφέρον του. "Πρέπει να κάτσεις μαζί μας, και δεν ακούω κουβέντα."

Εκεί όμως το "ενδιαφέρον" του Joss αναζοπυρώθηκε, αλλά όχι για καλό λόγο.
"Τι κάνεις; Δε μπορείς να την καλέσεις να κάτσει μαζί μας. Περιμένουμε τον πελάτη μου κι αν είναι κι αυτή εδώ-"

"Εγώ είμαι ο πελάτης σου...κάτσε κάτω μικρέ. Άσε τους ανθρώπους να μιλήσουν," είπε με μειδίαμα η γυναίκα και κούνησε το κεφάλι της. Πειραχτικά, γύρισε στον Bola, αφού της τράβηξε την καρέκλα κι έκατσαν και οι δύο "αυτό καλέ πάντα έτσι κάνει; Ντιπ ευγένεια."
"Έλα μωρέ άστο, καλό είναι. Είναι και η πρώτη του δουλειά, θα συνηθίσει μετά."

Οι δύο παλιοί φίλοι γέλασαν, αλλά ο Joss καθόλου αστείο δεν το βρήκε. Αρχικά, γιατί αναφέρονταν σ'αυτόν λες και ήταν ουδέτερο; Κατά δεύτερον, πώς του συμπεριφέρεται έτσι ο Bola, που του ανακατεύει τα μαλλιά, μέσα σε τόσο κόσμο; "Αλλά για να φανταστώ πως εσύ είσαι η πελάτης, αρα τα εκρηκτικά είναι για...αχεμ, αντιπερισπασμό;"
"Ννννναι. Περίπου. Κάπως έτσι. Α και μην ξεχάσω. Θυμάσαι φυσικά πώς το όνομά μου είναι Veronica...ε; Γιατί ακόμα δε σ'έχω ακούσει να το λες κι ανησυχώ ότι το ξέχασες," είπε νευρικά λίγο η κοπέλα και κοίταξε τον Bola όλο νόημα.

Και τότε ο Bola συνέδεσε και τα τελευταία κομμάτια: η Keyla ήταν η Veronica που τον έστειλαν να βρούνε και για κάποιο λόγο έχει αλλάξει το όνομά της, αλλά και έμεινε κάτω απ'τα ραντάρ. Χαμογέλασε σαγηνευτικά τότε ο Bola και την κοίταξε. "Αγαπητή μου...είναι δυνατόν να έχω ξεχάσει ένα τόσο ωραίο όνομα; Αλλά ας φάμε τώρα. Μετά έχουμε να κάνουμε πολλά πράγματα."
Back to top Go down
Sponsored content





Η αναζήτηση είναι γένος θηλυκού. [Τέλος-Αποστολή]  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Η αναζήτηση είναι γένος θηλυκού. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Η αναζήτηση είναι γένος θηλυκού. [Τέλος-Αποστολή]  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Η αναζήτηση είναι γένος θηλυκού. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» {Τέλος} Spartan Pirates: Η GL είναι έτοιμη να γνωρίσει μία καινούρια δύναμη{Διεγραμμένος Χαρακτήρας}
» [Τέλος-Αποστολή] "Μια νέα ζωή" [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» Οι αρκουδιάριδες. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Αποστολή]Ο μπάτλερ [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Αποστολή]"Ravens" [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: East Blue :: Dawn Island-
Jump to: