Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 7 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 7 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AuthorMessage
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeFri Nov 02, 2012 1:26 am


Αμέσως μετά ακολούθησε μια κραυγή απο την κοπέλα, η οποία σύντομα έληξε με έναν δυνατό γδούπο.
Κατέβηκα στο υπόγειο και αντίκρισα μια αλυσοδεμένη κοπέλα..ο Alexander την είχε αποκεφαλίσει..Γύρισε το κεφάλι του προς το μέρος μου, με κοίταξε και έβγαλε το ξίφος του απειλητικό..
-Ποιος είσαι και τι γυρεύεις εδώ?
[/color]
-Εντάξει τοτε..
Έφυγα απο το δωμάτιο και ανέβηκα επανω. στο δικό μου..Έκανε δροσιά εκείνη την νύχτα...Οσο ήμουν ξύπνιος σκεφτόμουν το τι θα μπορούσα να κάνω,. για να κάνω την Black Claw να ζητήσει την βοήθεια μου....Τι θα μπορούσα να κανω....?
Τοτε μια έξαλλη ιδέα πέρασε απο το μυαλό μου
- Alucard...........
Εγκατέλειψε την σκοτεινή μεριά του δωματίου και άρχισε να περπατά προς το φως....Τα ματια του γούρλωσαν..
-Γύρισες επιτέλους...Πάνω που άρχισα να πιστεύω πως ήσουν νεκρος..
-Θα το ηθελες?
-Οχι φυσικά...Άλλωστε μου είχες υποσχεθεί κάτι...


Last edited by DIRK on Fri Nov 02, 2012 2:05 am; edited 2 times in total
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeFri Nov 02, 2012 1:27 am



-Το θυμάμαι. είπα και κοίταξα το πτώμα .Φρόντισε να ξεφορτωθείς το πτωμα, θα μείνουμε εδώ για λίγο καιρο και δεν θελω να βρομίσει..
-Μάλιστα αφέντη Nosferatu είπε κάνοντας μια υπόκλιση
-Μην με λες αφέντη...Σκέτο Alucard.
"Θα φωναξω τους Marines...Ναι αυτο θα κανω...Αν υπάρχει δύναμη των Marines στην πόλη του Elfheim τότε ο Hayari και η Black Claw δεν θα μπορούν να δράσουν όπως τους καπνίζει... Τοτε θα παίξω εγώ το κομμάτι μου..Θα αρχίσω να κάνω φόνους, αφήνοντας παντού το όνομα μου..
Σίγουρα οι αντρες της Black Claw θα γνωρίζουν αυτο το όνομα και θα ζητήσουν να τους βοηθήσω για να τους σκοτώσουν όλους..έτσι και κοντα στην Black claw θα πάω, αλλα θα είμαι σε θέση να κλέψω την πυρίτιδα και τα εκρηκτικά απο το πλοίο των Marines[/color]..." Είπα στον εαυτό μου με καμάρι, για το νέο σχέδιό μου..
Την επόμενη μέρα , σηκώθηκα νωρις απ το κρεβάτι.. Τότε συνειδητοποίησα πως να φωνάξω τους Marines, ήταν κάτι το απίθανο, αφου δεν ήξερα τον τρόπο....


Last edited by DIRK on Fri Nov 02, 2012 2:06 am; edited 2 times in total
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeFri Nov 02, 2012 1:29 am


Έπρεπε να τους κάνω να έρθουν αυτοί...Και ήξερα ακριβώς τον τρόπο..
-Alexander, ξύπνα..Φώναξα δυνατα..
-Που είναι η πυρίτιδα που ζήτησα?
Εκείνος μου έδειξε ένα μικρο πουγκί..
-Και τα σπίρτα?
-Διπλα ακριβως..
Τα πηρα και πριν βγω απ το σπιτι του είπα..
-Θα γυρίσω αργα το βραδυ, η αύριο.
Προχωρούσα μες το αχανές δάσος. Έδεσα το πουγκί της πυρίτιδας στην ζώνη μου και έβαλα τα σπίρτα σε μια τσέπη του παντελονιού μου...
Μετα απο λίγη ώρα βρέθηκα στην κατασκήνωση..Είχαν μείνει μονο στάχτες..Την προσπέρασα επιδεικτικά και συνέχισα την πορεία μου προς την πόλη....
Οταν εμφανίστηκε μπροστά μου, κοίταξα προς το πέρας του βρώμικου κτιρίου που αποτελούσε το παλάτι του Hayari...Κατευθύνθηκα προς αυτό...


Last edited by DIRK on Fri Nov 02, 2012 2:06 am; edited 2 times in total
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeFri Nov 02, 2012 1:30 am


Θα έβαζα φωτιά σε κάποιο μέρος του και θα σκότωνα μερικούς φρουρούς του για αρχη, όλα αυτά όμως, όταν πέσει η νύχτα.. Τώρα διέτρεχα κίνδυνο εαν έβαζα σε άμεση εφαρμογή το σχέδιό μου.
Στο τετράγωνο που ήταν το παλάτι υπήρχαν φρουρές οι οποίες περιπολούσαν τον δρόμο ανα τακτά χρονικά διαστήματα..Οι πολίτες όμως ήταν αρκετοί.
Περίμενα προσποιούμενος τον ζητιάνο για μερικές ώρες...
Ήταν σχεδον βράδυ...Οι περισσότεροι πολίτες ηταν σπίτια τους..Είχα παρατηρήσει πως οι φρουρά περνάει ανα δεκαπέντε λεπτά..Στον δρόμο τώρα , υπήρχαν μονο δυο γυναίκες και οι φρουροί, οι οποίοι μόλις έστριψαν στο τέλος του δρόμου για να φύγουν...Μετα απο πέντε λεπτά αποχώρισαν και οι γυναίκες.
Σηκώθηκα γρήγορα όρθιος και έτρεξα προς το απέναντι σπίτι, του οποίου η σπιτοσειρά (η ευθεία στην οποία είναι χτισμένα πολλά σπίτια)είχε απο πίσω το παλάτι


Last edited by DIRK on Fri Nov 02, 2012 2:07 am; edited 2 times in total
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeFri Nov 02, 2012 1:32 am


Χτύπησα τρεις φορές την πορτα και μόλις κατέβασα το χέρι μου το έβαλα στην ζώνη, πιάνοντας ένα μαχαίρι.
Η πόρτα άνοιξε βαρια, εμφανίζοντας απο πίσω της μια μεσήλικη γυναίκα...
-Τι θα θ....
Σήκωσα αστραπιαία το χέρι μου και έκοψα με το μαχαίρι την κεντρική της αρτηρία στον λαιμό..Το σώμα της έπεσε προς τα πίσω, αφου΄ την κλώτσησα για να μπω...Έκλεισα την πόρτα και κατευθύνθηκα προς το πάνω πάτωμα...Εκεί βρήκα έναν άντρα με μια πετσέτα, ο οποίος μόλις είχε βγει απ την τουαλέτα ..
-Ποιος είσ....
Η τύχη του ήταν η ίδια με της γυναίκας του ... η λεπίδα του μαχαιριού μου΄χτύπησε και έκοψε τον λαιμό του άντρα , στο σημείο της αρτηρίας, ..Δεν πρόλαβε να αντιδράσει, η επίθεσή μου ήταν πολύ γρήγορη.
Δεν έχασα άλλο χρόνο. Προχώρησα κι άλλο μέσα στο σπίτι για να βρω την σκάλα που οδηγεί στην οροφή του σπιτιού..


Last edited by DIRK on Fri Nov 02, 2012 2:08 am; edited 2 times in total
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeFri Nov 02, 2012 1:38 am


Αυτή ήταν στο τέλος του διαδρόμου στον οποίο βρισκόμουν.Ανέβηκα σιγά σιγά και άνοιξα το ξύλινο καπάκι της οροφής ..Αυτό με έβγαλε ακριβώς επάνω στην οροφή, δίπλα απο την καμινάδα του σπιτιού. Απο εκεί μπορούσα να διακρίνω απέναντι την κάθε λεπτομέρεια ακόμα και του παλατιού...Στην πύλη υπήρχαν δυο φρουροί, και η περίπολος μόλις φαινόταν απο την γωνία..''ελάχιστηστρατιωτική δύναμη'' σκέφτηκα..Δεν θα αποτελέσουν πρόβλημα..Περίμενα υπομονετικά ωστε να δω τις αλλαγές τις φρουράς και πόσο χρόνο θα έχω στην διάθεσή μου για να εκπληρώσω το πρώτο στάδιο του σχεδίου μου, πριν πάρουν χαμπάρι οι φρουροί οτι κάτι δεν πάει καλά..ήταν 5 λεπτά ο χρόνος που είχα..5 λεπτά έκανε η περίπολος μέσα στο κτίριο κατα την διάρκεια της αλλαγής...5 λεπτά όμως ήταν αρκετά για μένα



Last edited by DIRK on Fri Nov 02, 2012 2:08 am; edited 2 times in total
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeFri Nov 02, 2012 1:41 am


Περίμενα υπομονετικά ως που να περάσουν 9 λεπτά και να υπάρχουν 6 διαθέσιμα λεπτά για να κατέβω απο εδω πάνω και να πάω στην γωνία..Μόλις έφτανα εκεί θα είχα 5 λεπτά στην διάθεσή μου ,
Μόλις είδα την φρουρά να ξεπροβάλει απ την γωνία πετάχτηκα απ την θέση μου και ξεχύθηκα προς την σκάλα ..Δεν την κατέβηκα, αλλα πήδηξα κάτω..Έτρεχα προς την έξοδο σαν μανιακός, δεν έπρεπε να χάσω δευτερόλεπτο ..
Άνοιξα την πόρτα και κλείνοντας την χάραξα ένα μεγάλο 'A'
Αμέσως μετά άρχισα να τρέχω προς την γωνία..Ο δρόμος ήταν άδειος και ο ουρανός σκοτεινός, δίχως σύννεφα..Ένα ελαφρύ αεράκι με χτυπούσε στο πρόσωπο καθώς έτρεχα.
Έφτασα στον προορισμό μου,κοίταξα προς την μεριά τς φρουράς.. Λίγο πριν κλείσει η πόρτα του πύργου, άρχισα να προχωρώ προς την κεντρική πύλη ..


Last edited by DIRK on Fri Nov 02, 2012 2:09 am; edited 2 times in total
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeFri Nov 02, 2012 1:42 am



Δευτερόλεπτα μετά, η προσοχή των φρουρών ήταν επάνω μου καθώς ήμουν ο μοναδικός που κυκλοφορούσε εδώ .
- Μείνε μακρυά απ το παλάτι πολίτη , διέταξε ο ένας φρουρός..Τον αψήφησα και σταμάτησα μπροστά απ την πόρτα, ανάμεσα απο τους δυο άντρες.
-Καλησπέρα σας κύριοι..
-Φύγε σου λέμε.. μην κάνεις τον χαζό
-Χμ..αναρωτιέμαι ποιες θα είναι οι επιπτώσεις αν παριστάνω τον χαζό ..
-Μην μας προκαλείς
Έβαλα τα χέρια μου στην ζώνη
-Οι ..Μακρυά τα χέρια απ τις τσέπες.
-Οκ , εσύ το είπες. Σήκωσα τα χέρια μου κρατώντας δυο μαχαίρια, με τα οποία πίεσα τα κουμπιά στους καρπούς μου και ενεργοποιήθηκε ο μηχανισμός που βγάζει τα μαχαίρια κάτω απ τους καρπούς..Αστραπιαία, τα πέταξα προς τους φρουρούς, ένα προς τον καθε ένα..Το ένα βρήκε τον στόχο του, όμως το άλλο όχι ..


Last edited by DIRK on Fri Nov 02, 2012 2:10 am; edited 2 times in total
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeFri Nov 02, 2012 1:45 am


Το δεύτερο το απέκρουσε με την ασπίδα του ο άλλος.. Έφερε το ακόντιο του κάθετα για να με χτυπήσει, όμως το απέκρουσε με το μαχαίρι του αριστερού χεριού, και με το δεξί χέρι του έπιασα το δόρυ
Εκείνος δεν έχασε στιγμή και πήγε να με χτυπήσει με την ασπίδα, όμως πάτησα μα το πόδι μου γερά κάτω (ωστε να βγει το μαχαιράκι του παπουτσιού, και τον κλώτσησα στο πόδι, καρφώνοντας το μαχαιράκι εκεί με δύναμη .Πριν προλάβει να βγάλει κραυγή, κάρφωσα το μαχαιριά του αριστερού μου χεριού, κάtω απ το πιγούνι του, ωστε και να τον σκοτώσω, και να μην μπορεί να ανοίξει το στόμα του για να φωνάξει.Πριν φύγω,έβγαλα τις πάνω πανοπλίες των αντρών και χάραξα στο σώμα τους το γράμμα ''A'
Άνοιξα την πύλη της αυλής με γρήγορες κινήσεις και κατευθύνθηκα γρήγορα προς το οπλοστάσιο..Εκεί έριξα την πόρτα με μια κλωτσιά και έριξα μέσα την μισή πυρίτιδα..


Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeFri Nov 02, 2012 2:11 am

Αφού έδεσα το πουγκί αναψα ένα σπίρτο και το πέταξα μέσα...Οι φλόγες άρχισαν να ξεπηδούν καθώς εγώ έτρεχα προς την έξοδο.Με ένα απο τα μαχαίρια μου, πριν φύγω, έκοψα έναν φρουρό και στον απέναντι τοίχο έγραψα με το αίμα του



ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΉΣΟΥΝ ΧΕΙΡΌΤΕΡΑ

''A''



Με το τέλος της λέξης ακολούθησε μια μεγάλη έκριξη απο την μεριά του οπλοστασίου..Σίγουρα αυτό θα τραβούσε την προσοχή όχι μόνο των φρουρών και του Juon αλλα και του λάού, ο οποίος θα ζητούσε δραστικά μέτρα, και εκείνος θα αναγκαζόταν να καλέσει την βοήθεια των Marines
Δεν κάθησα άλλο μες την πόλη.. ήταν επικύνδυνο πλέον. Έτσι ανέβηκα στον λόφο, απο εκεί μπορούσα να δω τα πάντα... Λίγα λεπτά αργότερα, είδα πως στο σημείο της σφαγής επικρατούσε μεγάλος πανικός .
Back to top Go down
Sponsored content





[Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 4 of 6Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος] The beginning (μέρος 2/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τελος-Παρελθον]The conclusion and the new beginning[Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Πρώτη μάχη Μέρος δεύτερο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
»  [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 3ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 1ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: South Blue :: Elfheim Island-
Jump to: