Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 7 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 7 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος] The beginning (μέρος 2/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
DIRK
Guest
avatar



[Τέλος] The beginning (μέρος 2/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: [Τέλος] The beginning (μέρος 2/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The beginning (μέρος 2/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeFri Nov 02, 2012 2:46 am

Τις σκέψεις μου σταμάτησε η βαριά ξύλινη πόρτα που άνοιγε ... Μέσα μπήκαν δυο μαυροφορεμένοι άντρες, οι οποίοι συνόδευαν τον Hayari ..Μαζί τους , ακόμα ένας άντρας..Ψηλός, με μαύρα μαλλιά και φορούσε ένα ζευγάρι γυαλιά.
Ο Hayari με πλησίασε και στάθηκε μπροστά μου ..Έβαλε το χέρι του στην κουκούλα μου και αποκάλυψε το πρόσωπό μου ..
-Ωστε εσύ είσαι αυτός ο περίφημος ''A''..
Τον κοίταξα στα μάτια
-Πως πάνε οι διαδηλώσεις Hayari?
Εκείνος με χτύπησε στο στομάχι με δύναμη..Γέλασα αν και με πόνεσε.
-Τί έπαθες? έπεσαν έξω τα καράβια σου? Χαχαχα!
Με ξαναχτύπησε
-Σκουπίδι..
Συνέχισα να  γελώ..έτσι θα του έσπαγα τα νεύρα..Πήγε να με χτυπήσει ξανά, όμως τον κράτησε ο άντρας με τα γυαλιά..Ο Hayari τον κοίταξε στα μάτια, λες και τον αναγνώριζε σαν ισάξιο του. Αυτό με ξάφνιασε, όμως μετά κατάλαβα το ποιος ήταν...Ήταν ο Walter, ο ηγέτης της Black Claw ...


Last edited by DIRK on Tue Nov 06, 2012 8:31 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] The beginning (μέρος 2/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The beginning (μέρος 2/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The beginning (μέρος 2/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeFri Nov 02, 2012 9:56 am

O βασιλιάς κανε δυο βήματα πίσω αφήνοντας τον Walter να έρθει μπροστά μου..Εκείνος όσο με εξέταζε με τα μάτια του , τον κοιτούσα απευθείας στα δικά του, δίχως ούτε μια ένδειξη κατωτερότητας
Γύρισε το κεφάλι του και κοίταξε τον Alexander...Αυτό το σκουπίδι τι κάνει ακόμα ξέλυτο? ρώτησε...
Στο πρόσωπο του Alexander σχηματίστηκε η έκπληξη.
-Περίμενες και αμοιβή? τον ρώτησα ειρωνικά ..
Αμέσως ξεχύθηκαν οι δυο μαυροφορεμένοι άντρες στο κατόπι του ..προέταξε τα μαχαίρια του προς τους φρουρούς, όμως εκείνοι έβγαλαν τα πιστόλια τους...Παραδομένος στην ήττα του τα πέταξε κάτω τα όπλα του..Ο ένας άντρας τον σημάδευε και ο άλλος πήγε κοντά του..Μόλις τον έδεσαν τον πέταξαν δίπλα μου ...Ο Walter συνέχισε να με κοιτά.
-Ξέρεις οτι μας προξένησες πολλά προβλήματα μικρέ?..
Τον κοίταξα με ένα βλέμμα που πρόδιδε απογοήτευση..
-Θα μου δώσετε καραμέλα γι αυτό ?.
Το βλέμμα του σοβάρεψε γρήγορα...
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] The beginning (μέρος 2/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The beginning (μέρος 2/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The beginning (μέρος 2/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeFri Nov 02, 2012 9:58 am

-Στην θέση σου δεν θα ειρωνευόμουν τόσο..
-Θέλεις να αλλάξουμε θέσεις?
Με μια γρήγορη κίνηση με έπιασε απο τον λαιμό και με κόλησε στον τοίχο.
-Μην με ειρωνεύεσαι μικρέ...μπορώ να σε σκοτώσω ότι ώρα θέλω...


-όμως δεν το κάνεις...Γιατί με χρειάζεσαι...
-Και για ποιον λόγο σε χρειάζομαι ?είπε γελώντας
Γιατί δεν υπάρχει κάποιος άλλος που θα μπορούσε να με ανταγωνιστεί μέσα απο την ομάδα σου.. Είτε σε μυαλό , είτε σε δύναμη...Και πίστεψε με, θα με χρειαστείς για να διώξετε τους Marines απο εδώ

Έμεινε για λίγο σκεπτικός..Μετα αποτραβήχτηκε στην γωνία και άρχισε να μιλά με τον Hayari...
Σκέψεις για το πως θα έπρεπε να συνεχίσω περνούσαν απο το μυαλό μου..Εαν αυτή η έμμεση απειλή αποτύγχανε, τότε θα έπρεπε να καταφύγω στην βία και αυτό θα πήγαινε πίσω το σχέδιο μου..Θα το έκανε σχεδόν ακατόρθωτο ...
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] The beginning (μέρος 2/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The beginning (μέρος 2/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The beginning (μέρος 2/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeFri Nov 02, 2012 9:59 am

-Πως θα μας ξεμπλέξεις απο αυτό ?
Η ερώτηση με ξάφνιασε καθώς ήμουν αφοσιωμένος στις σκέψεις μου..
-Πρώτα οι χειροπέδες.απάντησα κοφτά..
-Δεν σε εμπιστεύομαι,,
-Φοβάσαι έναν άοπλο άντρα? ρώτησα ειρωνικά...
-όχι απάντησε εκείνος,,,Έκανε νόημα στους δικούς του και εκείνοι με έλυσαν...Πιάνοντας τους μουδιασμένους καρπούς μου, του είπα
-Πότε φτάνουν?
-Αύριο το μεσημέρι, είπε ο Walter...Αλλα πώς ξες οτι θα έρθουν?
Τον κοίταξα με ένα σατανικό χαμόγελο στα χείλη μου...
-Είχαμε σχεδιάσει με τον Alexander όλο το σκηνικό ...Ακόμα και την σύλληψη ,είπα κοιτώντας τον ...Βέβαια ήταν ψέμα αυτό που είπα..Μόνο και μόνο για να τον ελευθερώσουν το είπα. Μόλις φόρεσα την κουκούλα μου ελευθέρωσαν τον Alexander
Έμειναν για λίγο σκεπτικοί...
-Αν σκοτώσουμε όλους τους Marines, δεν θα σταλούν ενισχύσεις?
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] The beginning (μέρος 2/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The beginning (μέρος 2/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The beginning (μέρος 2/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeFri Nov 02, 2012 9:59 am



-Πιθανόν, άλλα δεν θα σταλούν για εσάς... Εσείς θα κατηγορήσετε εμένα, οπου θα έχω ήδη φύγει μακρυά...Θα φροντίσω εγώ ώστε να με ψάξουν ,..Άλλωστε έχω συνηθίσει έτσι..
Μόλις φτάσαμε στο τέλος του διαδρόμου με τα μπουντρούμια, βγήκαμε δίπλα απ το καμένο οπλοστάσιο του Hayari.. Οι φυλακές αυτές ήταν πίσω απ το παλάτι και φυσικά κάτω απ την γη.Κατευθυνθήκαμε εκτος του παλατιού, προς το δάσος..Απο εκεί, περάσαμε κυκλικά την πόλη , ως που βρεθήκαμε σε έναν λόφο γεμάτο δέντρα, με θέα το λιμάνι..Πριν ξεκινήσουμε ομως για να φύγουμε απ το παλάτι ο Βασιλιάς μας άφησε και ήρθε να μας βρει λίγο πιο μετά ..Είχαμε μείνει , εγω, ο Alexander , ο Walter οι δυο μαυροφορεμένοι φύλακές του , και ακόμα τέσσερις ένοπλοι άντρες (2 με ξίφη και 2 με τόξα και μικρα μαχαίρια) οι οποίοι μας συνάντησαν στον προορισμό μας...Το πλοίο ακόμα καιγόταν, κάνοντας την νύχτα μέρα..Μαζι με αυτό καίγονταν ακόμα δυο μικρά πλοία τα οποία ήταν διπλά του..Τα υπόλοιπα τα είχαν πάρει απο τον τόπο της καταστροφής..
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] The beginning (μέρος 2/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The beginning (μέρος 2/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The beginning (μέρος 2/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeFri Nov 02, 2012 10:00 am

-Τι την θες τόση εκρηκτική ύλη? ρώτησε ο Walter
-Για να σκοτώσουμε τους Marines φυσικά... Αν μας βρισκόταν και παραπάνω δυναμίτης , θα ήταν μια χαρα..
-Πως σκοπεύεις να το κάνεις??
-Θα μοιάζει σαν ατύχημα .. Τα εκρηκτικά θα σκάσουν απο ένα σπίτι δίπλα στο καράβι τους...Όμως θα χρειαστεί να υπάρχουν ένοπλοι άντρες σας εκεί , όπως επίσης να βάλουμε και μερικούς δυναμίτες στο πλοίο τους...
-Αυτό βάζει σε κίνδυνο τους πολίτες όμως .. είπε ο Hayari
Είχε δίκιο..όμως έπρεπε να τον χτυπήσω στο αδύνατο σημείο του
-Κατ αρχήν δεν είναι σίγουρο πως θα πάθουν κάτι..Εκτός αυτού, θα φορτώσουμε την έκρηξη σε αυτούς οπότε εμείς , και ειδικά εσύ θα βγεις στην απ έξω καθώς υποτίθεται πως το οπλοστάσιο σου είναι άδειο μετά την έκρηξη....
Με κοιτούσε με ένα περίεργο ύφος ευχαρίστησης
-Μην με κοιτάς έτσι..Σου είπα πως σχεδίασα τα πάντα ... Τέλος , αυτό θα κάνει εσένα ήρωα και θα σε ανεβάσει στα μαtια του κόσμου..Φαντάσου οτι ο γενναίος βασιλιάς τους θα διώξει και θα σκοτώσει τους κακούς Marines
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] The beginning (μέρος 2/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The beginning (μέρος 2/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The beginning (μέρος 2/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeFri Nov 02, 2012 10:02 am

Επικράτησε σιωπή για λίγο
-Πολύ ωραία αυτά που λες , όμως μετά οι πολίτες δεν θα περιμένουν να πολεμήσω εναντίων των Marines σε περίπτωση που έρθουν πίσω.?
-Σου έχω ξαναπεί..Μην ανησυχεί πολύ..Έχω σχεδιάσει τα πάντα..Γιατί νομίζεις οτι με πιάσατε τόσο εύκολα?(αυτό ήταν ψέμα)...Άκου με προσοχή..Μόλις τους σκοτώσουμε, θα καλέσεις απ το Den Den mushi τα κεντρικά των marines και θα τους πεις πως κάποιος άντρας με το όνομα ''Α'' κατέστρεψε το πλοίο τους και έσφαξε πολλούς απο τους πολίτες πριν διαφύγει...Μόλις φτάσουν στο λιμάνι για να περισυλλέξουν τους δικούς τους, θα κατέβεις εκεί και θα μιλήσεις μαζί τους...Οι πολίτες φυσικά θα παραξενευτούν..Εσύ όμως θα το χειριστείς αλλιώς..Θα πεις πως σύναψες ειρήνη με αυτούς και πως δεν θα σας ενοχλήσουν ξανα...Διοργάνωσε μια γιορτή έξω απο το παλάτι για να τους πείσεις...Δεν είναι τόσο δύσκολο...
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] The beginning (μέρος 2/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The beginning (μέρος 2/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The beginning (μέρος 2/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeFri Nov 02, 2012 10:04 am

Έτσι, εσύ κερδίζεις ξανα τους ανθρώπους του βασιλείου σου, με το παραπάνω φυσικά, θα σε βοηθήσουν στην ανασύνταξη της πόλης οι μαρινς αφήνοντας σας τρόφιμα και ρούχα, και οι βρομοδουλειές σας θα συνεχιστούν...Εγώ απλά θα κερδίσω αυτό που με γοητεύει περισσότερο...Κακή φήμη
Μόλις τελείωσα τον λόγο μου , συνειδητοποίησα πως όλοι με κοιτούσαν με ανοιχτό το στόμα
-Σε είχαμε παρεξηγήσει "A" .Είσαι παραπάνω έξυπνος απ οτι περιμέναμε .
-Πιθανόν...Τώρα θα σας πω πως έχει το σχέδιο.Κατ αρχήν αυτά που ζητάω υπάρχουν διαθέσιμα?
-Ναι , απάντησε ο Walter..
-Ωραία..Φέρτε τα εδω για να ξεκινήσουμε άμεσα τις ετοιμασίες..
-Εντάξει, απάντησε ο Walter..Αμέσως, διέταξε δυο άντρες του, να γυρίσουν στο κρησφύγετο τους και να έρθουν μαζι με ενισχύσεις και τα ζητούμενα μου..
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] The beginning (μέρος 2/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The beginning (μέρος 2/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The beginning (μέρος 2/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeFri Nov 02, 2012 10:06 am

Έτσι κι έγινε. Γρήγορα οι άντρες χάθηκαν απο μπροστά μας
Ξημέρωνε..
-Ακούστε με..Όλα πρέπει να γίνουν συγχρονισμένα ωστε να μην αφήσουμε περιθώρια αντίδρασης, τοσο στους Marines, όσο και στους πολίτες..Κατανοητό?
-Ναι
-Hayari, θα κάνεις εκεινο που σου είπα στην αρχή..Βγάλε τελάληδες και ανακοίνωσε στους πολίτες οτι πρέπει να συγκεντρωθούν στην πλατεία μπροστά απ το παλάτι ..εκει πες τους οτι σου ειπα, και κανε μια μικρή γιορτή..Πρεπει να φύγεις αμέσως για τις ετοιμασίες , είπα κοιτάζοντας τον με εντονο και επιβλητικό ύφος
-Εντάξει..είπε..Άρχισε να απομακρύνεται..
-Walter, άκου με με προσοχή..Θα βάλεις έναν άντρα στον δρόμο Sricialli( η οδος του λιμανιού) πάνω στην ταράτσα του ψηλότερου κτηρίου..Απο εκεί θα επιβλέπω και εγώ ωστε να αποδράσω όταν οι Marines πεθάνουν.Μόλις έρθουν οι άλλοι άντρες σου, θα τους διατάξεις να με ακολουθήσουν και να τοποθετήσουμε τα βαρέλια στα υπόγεια κάτω απ το λιμάνι..

Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] The beginning (μέρος 2/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The beginning (μέρος 2/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The beginning (μέρος 2/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeFri Nov 02, 2012 10:07 am

-Μέσα σε σπιτι δεν είχες πει?
-Ναι..Αλλα θα είναι πιο επικίνδυνο και δεν ξέρουμε αν θα έχει καλό αποτέλεσμα
-Έχεις δίκιο..
-Όπως πάντα...Μόλις τελειώσουμε με την τοποθέτηση, αυτοί οι άντρες πρέπει να ενισχυθούν και απο άλλες δυνάμεις.Θα τους βάλεις ως σκοπευτές για να στήσουν ενέδρα στους Marines που πιθανόν μείνουν ζωντανοί..Εν το μεταξύ εγω θα τοποθετήσω εκρηκτικά στο πλοίο των Marines ωστε να μην υπάρχει διαφυγή..Εντάξει?
-Ναι..
-Μόλις τελειώσει αυτό, εγω φεύγω και ακολουθείτε το άλλο σχέδιο που σας ειπα..Α και τωρα που είπα για φυγή, Ειπα και γύρισα το βλέμμα μου στον Alexander..Εσύ θα πας στην βάρκα και θα με περιμένεις για να φύγουμε..Εντάξει παλιόφιλε??
-Εντάξει μικρε! είπε ενθουσιασμένος

Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος] The beginning (μέρος 2/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The beginning (μέρος 2/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The beginning (μέρος 2/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος] The beginning (μέρος 2/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 1 of 4Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» [Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τελος-Παρελθον]The conclusion and the new beginning[Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
»  [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 2ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Πρώτη μάχη Μέρος πρώτο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Πρώτη μάχη Μέρος δεύτερο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: South Blue :: Elfheim Island-
Jump to: