Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Greek One Piece Role Playing Game

HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 3 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 3 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search

Display results as :

Rechercher Advanced Search
Affiliates

Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

[Τέλος] The beginning (μέρος 2/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
Επισκέπτης
Guest

[Τέλος] The beginning (μέρος 2/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The beginning (μέρος 2/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The beginning (μέρος 2/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeFri Nov 02, 2012 10:18 am

Κρατώντας το δόρυ του πρώτου, το περιέστρεψα για να αποφύγω την επίθεση του άλλου..Ευτυχώς την απέφυγα τελευταία στιγμή αλλα το δόρυ μου δεν είχε την ίδια τύχη..Είχε σπάσει στην μέση.Τώρα κρατούσα τα δυο κομμάτια του στα χέρια μου, ένα στο κάθε ένα. Με αυτό που κρατούσα στο δεξί χέρι απέκρουσα ένα δεύτερο χτύπημα με το σπαθί του και με το αριστερό τον χτύπησα στο κεφάλι με τόση δύναμη που έσπασε στα 2 ..Μόλις είδα οτι έκανε δυο βήματα πίσω ζαλισμένος , πάτησα γερά με το αριστερό πόδι έδωσα ώθηση στον εαυτό μου και τον κάρφωσα στο κεφάλι με το μαχαίρι του δεξιού μου χεριού ..Μόλις το τράβηξα , έκλεισα τον μηχανισμό ξαναπατώντας το κουμπί και το μαχαίρι μπήκε μέσα..Ψάχνοντας το πτώμα του φρουρού που μόλις νίκησα , βρήκα ένα πιστόλι, το οποίο αφού βεβαιώθηκα πως είναι γεμάτο και έτοιμο, το κράτησα γερά στο χέρι μου, έτοιμο να χτυπήσει. Απέναντι μου ήταν πλέον το δωμάτιο του βασιλιά.
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest

PostSubject: Re: [Τέλος] The beginning (μέρος 2/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The beginning (μέρος 2/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeFri Nov 02, 2012 10:17 pm

Κλώτσησα με δύναμη την πόρτα ..Μπήκα μέσα με το πιστόλι να σημαδεύει τον Hayari που μιλούσε στο Den Den mushi...Οι λέξεις που κατάφερα να ακούσω πριν διακόψει την σύνδεση ήταν οι εξής..
'' Walter νεκρός οπως είπαμε''
Με κοιτούσε με έτα ύφος που πρόδιδε τον φόβο και την έκπληξη..
-Ωστε τον σκότωσες βρωμερό σκουπίδι?
-Δεν σε αφορά...Φρουροί! φώναξε
Αμέσως δυο πίνακες απο τα δεξια και τα αριστερά έσπασαν..Απο μέσα τους πετάχτηκαν 4 φρουροί, δυο απο κάθε πλευρά...Γύρησα το πιστόλι μου προς αυτούς και πυροβόλησα στο κεφάλι τους δυο ...Αμέσως γύρισα προς την μερια΄του hayari,,Καρατουσε ένα πιστόλι και με σημάδευε..Έκανα μια τούμπα προς τα πίσω ενω ο πυροβολισμός ακούστικε..Κρύφτηκα πίσω απ την πόρτα και έβγαλα τον πυροκροτητή μένα απ την μπότα..Τον σήκωσα ψηλα..
-Ξέρεις τι είναι αυτό ??
Βγήκα ξανά απ την πόρτα...
-Πέτα το! είπε με γουρλωμένα μάτια,,
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest

PostSubject: Re: [Τέλος] The beginning (μέρος 2/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The beginning (μέρος 2/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeSun Nov 04, 2012 2:24 pm

-Έχω καλωδιώσει ολόκληρο το Ferum με τόνους απο δυναμίτες....
Πέτα το ! Ξαναείπε με την τρέλα της στιγμής να είναι ζωγραφισμένη στα μάτια του
- Δεν νομίζω φίλε..Σηκώνοντας ξανα το πιστόλι, πυροβόλησα τους φρουρούς στα κεφάλια τους...Το ξαναγύρισα προς τον στόχο..
-Τώρα σαν καλός και υπάκουος βασιλιάς πάρε το Den Den mushi και κάλεσε τα κεντρικά των marines..Μόλις τελείωσα την φράση μου, Έκλεισα την πόρτα και τον πυροβόλησα στο πόδι
Έπεσε στο έδαφος και άρχισε να σέρνεται προς το πεσμένο όπλο του...Πριν το φτάσει του πάτησα το χέρι, όμως τα πράγματα δεν πήγα όπως τα σχεδίασα....
Ξάφνου ένα δυνατό χτύπιμα με κλοτσιά, με έστειλε λίγο ποιο πίσω....Έπεσα πάνω σε κάτι καρέκλες και τραπέζια, σπάζοντας τα ....
Τα έβαλα με τον εαυτό μου....Μα πως είχα ξεχάσει τον σωματοφύλακα του Hayari, Yamada ....
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest

PostSubject: Re: [Τέλος] The beginning (μέρος 2/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The beginning (μέρος 2/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeTue Nov 06, 2012 6:56 pm

Έβγαλα το μαχαίρι που βρισκόταν στην αριστερή μου τσέπη και το κάρφωσα στο λαιμό ενώς φρουρού που πετάχτηκε μπροστά μου. Τα ορθάνοιχτα απ'την έκπληξη μάτια του δεν έκλεισαν, ακόμα κι όταν σωριάστηκε νεκρός πλέον στο έδαφος. Το μαχαίρι παρέμεινε στο άψυχο σώμα του άντρα, ενώ την ίδια στιγμή τράβηξα το μαχαίρι απ'τη δεξιά μου τσέπη και το πέταξα στον Χαγαρι .....Με μια περίτεχνη κίνηση το απέφυγε και ξέφυγε μέσα απο ένα μυστικό πέρασμα......Αναθεμάτιζα τα πάντα ...
Έριχνα όλο το φταίξιμο στον Yamada......Έβγαλα το πιστόλι μου και τον σημάδεψα ενώ με το ελεύθερο χέρι μου του έδειχνα προς το πεσμένο den den mushi....

Παρ το και κάλεσε τους marines....

Έβγαλε το αναμένο τσιγάρο απ το στόμα του και το πέταξε κάτω ....Αμέσως μετά έπιασε απ το έδαφος το αντικείμενο και κάθησε σε μια καρέκλα .... Στοχεύοντας με το πιστόλι μου , το κεφάλι του, τον πλησίαζα
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest

PostSubject: Re: [Τέλος] The beginning (μέρος 2/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The beginning (μέρος 2/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeTue Nov 06, 2012 7:12 pm

Λεγε......
Πες τους τον κωδικό του βασιλιά
Και μετά?
Θα σου πω οταν έρθει η ώρα...Πες τους οτι είσαι ο Ηayari

Χωρίς άλλα λόγια άρχισε να καλεί τα κεντρικά της south blue

- Βάση Karate island..
-Εδώ βασιλιάς Hayari..Ειδικός κωδικός 8703EP..
-Πείτε μας..Έφτασε το πλοίο?
Πίεσα το πιστόλι μου στο μέτωπό του....Πίεσα την σκανδάλη...Το αίμα του νεκρού yamada λέρωσε την πολυθρώνα στην οποία καθόταν
-Βασιλιά Hayari...? Είστε καλά?Τι συνέβει ?
Πήρα το ακουστικό και το έφερα κοντά στο στώμα μου, βάζωντας ένα πανιί μπροστα..
-Εδώ ''Α''...Ο Κύριος Hayari είναι απασχολιμένος αυτήν την στιγμή....Για την ακρίβεια, θα είναι για την αιωνιότητα....Μόλις πέθανε απο τα χέρια μου...Σύντομα θα συμβεί το ίδιο και σε όποιον βρίσκεται στο νησί...
- Τι??!Ακολούθησε σιγή
Στείλτε αναφορά στο πλοίο γρήγορα

Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest

PostSubject: Re: [Τέλος] The beginning (μέρος 2/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The beginning (μέρος 2/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeTue Nov 06, 2012 7:20 pm

Ένα σατανικό χαμογέλο σχηματίστηκε στο προσωπο μου ,
-Πολύ αργά ...'Εβγαλα τον πυροκροτητή απ την μπότα μου, βάζωντας τον κεντρικό στην άλλη μποτα..
Το πλοίο σας μόλις καταστράφηκε!
Πυροδότησα τον πυροκροτητή...Μια μεγάλη έκρηξη ακούστικέ απο το μέρος του λημανιού άρχισα να γελώ
Spoiler:
..
Για λίγα λεπτά επικράτησε σιγή..Αμέσως μετά άκουγα φωνές και ένταση απο την άλλη μεριά της γραμμής..Κατάφερα να πιάσω μονο μερικές φράσεις
''Κατέστρεψε'' ''Δεν παίρνουμε σήμα''
-Λοιπόν πήρατε την επιβεβαίωση που θέλατε? [Τέλος] The beginning (μέρος 2/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 1750422342
-Θα βρεθείς γρήγορα στην φυλακή ...
-δεν το νομίζω ...Δεν ξέρετε καν πως είμαι! [Τέλος] The beginning (μέρος 2/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 1750422342 είπα και πέταξα κάτω το Den Den mushi,,Αμέσως μετά το πάτησα και εκείνο έσπασε...Κοίταξα τον yamada και στον νου μυο ήρθε ο χαγιαρι..Κοίτονταν στο έδαφος νεκρός...Σήκωσα το πιστόλι μου και άδειασα τις 5 σφαίρες που του απέμεναν επάνω του...Άθλιο τέρας..Πήρες αυτό που σου άξιζε..Πριν φύγω έφτυσα επάνω του
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest

PostSubject: Re: [Τέλος] The beginning (μέρος 2/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The beginning (μέρος 2/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeTue Nov 06, 2012 7:25 pm

Άνοιξα την πόρτα και άρχισα να περπατώ προς τα κάτω..Ξάφνου την είσοδο άνοιξαν μερικοί άντρες της Black Claw..12 στον αριθμό..
-Που είναι ο Hayari? ρώτησαν νευριασμένοι
-Νεκρός!είπα ψέματα σηκώνοντας το αιματοβαμμένο απ τον θάνατο των φρουρών, μαχαίρι μου
Επικράτησε σιγή ανάμεσα τους...
-Εσύ το έκανες?
-Ναι...
-Σε ευχαριστούμε ξένε...Ξέρεις σκότωσε τον...
-Το γνωρίζω ..Είπα ξαναβάζωντας το μαχαίρι μου πίσω στην θέση του...
Εαν θέλετε εξακριβώστε το..Είναι επάνω..Εγώ σας χαιρετώ! Είπα τρέχοντας στην κουζίνα.Οταν ανακάλυπταν το ψέμα μου, θα ήταν αργά.Απο εκεί πήδηξα απ το παράθυρο και βρέθηκα στην αυλή...Έτρεξα προς τα τα πεσμένα κάγκελα και απο εκεί στο δάσος...Έβγαλα το μικρό Den den mushi και άρχισα να καλώ τον alexander..
-Που είσαι? είπα όταν απάντησε
-Περιμένω στην παραλία κοντά στο σπίτι απάντησε εκείνος..
-Εντάξει έρχομαι..Του είπα...
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest

PostSubject: Re: [Τέλος] The beginning (μέρος 2/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The beginning (μέρος 2/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeTue Nov 06, 2012 7:39 pm

Έτρεχα γρήγορα προς το σπίτι...Στον δρόμο πετούσα πυρίτιδα απο εδώ και απο εκεί στα δέντρα...Μόλις έφτασα στο σπίτι , έβγαλα ένα σπίρτο και το έριξα πίσω μου...Αμέσως μια μεγάλη έκταση έπιασε φωτιά λόγο τς εκρηκτικής αυτής ουσίας, και συνέχιζε να εξαπλώνεται.Άνοιξα την πόρτα..Έβγαλα δυο δυναμίτες απ την τσέπη μου και τους τοποθέτησα στο κέντρο του σπιτιού..Άναψα το φιτίλι και ξεκίνησα να τρέχω με όλη μου την δύναμη μακρυά απο εκεί,,,Ήθελα να διαγράψω το κάθε τι που θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί για να με βρουν και το σπ΄τι μου ήταν ένα απο αυτά...Δεν είχα κανέναν ενδοιασμό που κατέστρεφα αυτό το σπίτι..Εξ άλλου ποτέ δεν είχα συνδεθεί πραγματικά με αυτό...όσο θυμάμαι τον εαυτό μου ,΄΄ημουν σε ένα νησί, σχεδιάζοντας την εκδίκηση μου, ακι τώρα , 9 χρόνια αργότερα απο την φυγή μου οι περισσότεροι στόχοι μου είχαν πραγματοποιηθεί...Ο walter ο yamada νεκρoi, κακιά φήμη και η τύχη της πόλης στα χέρια μου
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest

PostSubject: Re: [Τέλος] The beginning (μέρος 2/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The beginning (μέρος 2/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeTue Nov 06, 2012 7:56 pm

Επιτέλους έφτασα στην παραλία..Εκεί ο Alexander με περίμενε μέσα στην βάρκα...Οι έκρηξη απ το σπίτι ακούστικε..
-Τι ήταν αυτό? με ρώτησε..
-Το σπίτι..Το ανατίναξα...
-Και αυτοί οι καπνοί?
-Καίω το δάσος για να μην μπορεί κανένας να με κυνηγήσει..
Μπήκα μεσα στην βάρκα...Έβγαλα τον πυροκροτητή μέσα απο την μποτα μου..
-Πάνε την βάρκα έξω απ το λιμάνι...Θέλω να δω την πόλη κατεστραμμένη..
-Εντάξει είπε και άρχισε να κάνει κουπί...
Σήκωσα το κεφάλι μου απ τον πυροκροτητή και ΄κοίταξα τις φωτιές..Είχαν ηδη εξαπλωθεί σε μεγάλη περιφέρια...Γύρισα το βλέμμα μου στον πυροκροτητή και πάλι...Δεν μπορούσα να πιστέψω πως αυτό συνέβαινε...Οι προσπάθειες, οι κόποι και η κούραση έννέα χρόνων απέδωσαν καρπούς, παρ όλα τα προβλήματα και τα εμπόδια που είχα...Η ζωή μου είχε μάθει πως για να σου συμβεί κάτι καλό, πρέπει να προσπαθήσεις γι αυτό, και αυτό τώρα επιβεβαιωνόταν..Δέκα λεπτά μετά αρχίσαμε να αντικρίζουμε το λιμάνι
Οι καπνοί του κατεστραμμένου πλοίου δέσποζαν στην βρώμικη αυτή πόλη....Τα διπλανά είχαν πιάσει φωτιά επίσης...
Σήκωσα τον πυροκροτητή,γύρισα το κλειδι...Το μόνο που έμενε νε κάνω τώρα ήταν να πατήσω το κόκκινο κουμπί...
Κοίταξα για τελευταία φορά τα κακοσχηματισμένα κτήρια της πόλης ενώ έβαζα το χέρι μου στο κουμπί..Το πάτησα ενώ δεν μπόρεσα να συγκρατήσω το γέλιο μου
Spoiler:
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest

PostSubject: Re: [Τέλος] The beginning (μέρος 2/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The beginning (μέρος 2/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeTue Nov 06, 2012 8:30 pm

Εκρήξεις άρχισαν να ταράζουν την ''ηρεμία'' του νησιού[
του στυλ:
..Τα κτήρια άρχισαν να καταστρέφονται σαν τραπουλόχαρτα , τα ρουφούσε η γή καθώς τα εκρηκτικά ήταν κάτω τους..
Μπορούσες να ακούσεις τις φωνές απο το μέρος που βρισκόμουν, περίπου 5 χιλιόμετρα μακρυα....όλοι τους πλήρωσαν γι αυτό που έγινε πριν απο 9 χρόνια...όλοι χωρίς εξαίρεση..Ακόμα και τα ίδια τους τα παιδιά χωρίς να φταίνε σε κάτι....Ένα μεγάλο σύννεφο σκόνης σχηματίστηκε επάνω απ την πόλη...Περίμενα να διαλυθεί για να καμαρώσω το έργο μου...
Αυτό έγινε 2 ώρες πιο μετά...Δεν είχε μείνει τίποτα όρθιο, και το δάσος συνέχισε να καίγεται...Πέταξα τον πυροκροτητή στο νερό..
-Ευχαριστημένος μικρέ? ρώτησε ο Alexander ενώ ξεκίνησε να κάνει κουπί...Χωρίς να πω κάτι, τυλιγμένος στην απόλυτη σιωπή της νίκης έβγαλα ένα μαχαίρι απ την θήκη του ...Πλησίασα τον Alexander και τον κάρφωσα στην πλάτη...
-..Τ...τι??Έκανε ξαφνιασμένος εκείνος...
-Νόμιζες οτι θα ξεχνούσα την προδοσία σου τόσο εύκολα ,κουπίδι?
Έβγαλα το μαχαίρι μου και τον ξανακάρφωσα στην πλάτη ενώ εκείνος φώναζε απ τον πόνο...
-Πως σου φαίνετε τώρα που εγώ σε ''καρφώνω πισώπλατα''? Ε? φώναξα μπήγοντας το μαχαίρι πιο βαθια στην σάρκα του...
Τράβηξα το μαχαίρι απο μεσα του,...Ήταν πεσμένος στο γόνατα και η ανάσα του ήταν βαριά....Έβαλα το μαχαιρι στην θέση του και έβγαλα το σπαθί μου...Η λεπίδα του αντανακλούσε το φώς του ηλίου....Το έσφιξα με τα δύο χέρια και αποκεφάλισα τον Alexander με ένα γρήγορο χτύπημα....Αμέσως μετλα κάρφωσα το ξίφος στην βάρκα, και έριξα το σώμα του στην θάλασσα.....Μόλις τελείωσα με αυτό, έπιασα το αποκομμένο απ το σώμα κεφάλι του, απο τα μαλλιά και είπα
-Αυτό συμβαίνει σε όποιον προσπαθεί να με προδώσει η τα βάζει μαζί μου....Έριξα το κεφάλι του στην θάλασσα....Τράβηξα το σπαθί μου απ την βάρκα και το έβαλα στην θήκη του...Πριν αρχίσω να κάνω κουπί για να απομακρυνθώ, έριξα μια φευγαλέα ματιά στο καμένο πλέον νησι..Έμα σατανικό γέλιο σχηματίστηκε και πάλι στο πρόσωπό μου
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: [Τέλος] The beginning (μέρος 2/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The beginning (μέρος 2/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitime

Back to top Go down

[Τέλος] The beginning (μέρος 2/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 3 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» [Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τελος-Παρελθον]The conclusion and the new beginning[Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
»  [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 2ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Πρώτη μάχη Μέρος πρώτο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Πρώτη μάχη Μέρος δεύτερο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]