Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 7 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 7 Guests

None

Most users ever online was 124 on Sat Oct 12, 2024 2:27 am
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 1ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
DIRK
Guest
avatar



[Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 1ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 1ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 1ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Nov 07, 2012 10:02 pm

Είχαμε δυο μέρες που φύγαμε απο την  Eluria, με προορισμό το νησί Cornelia της South Blue... Στο νησί αυτό κατοικούσε ένας πρώην σύμβουλος του Ηayari ο οποίος τώρα είχε γίνει ο αφέντης του τόπου..To  όνομα αυτού, Adnan,,
-τι έχεις στο μυαλό σου  Αlucard? ρώτησε ο Sparda
-Σκέφτομαι το παρελθόν...Πρόσεχε πως με λες..Μην ξεχαστείς ξαι με πεις Alucard η A μπροστά σε κόσμο....
-Ξέρω, ξέρω..Nosferatu είπαμε..
-Έτσι..
Μετά την σύντομη συζήτηση κλείστηκα πάλι στον εαυτό μου...Έκανα σκέψεις για το πως να δολοφωνίσω τον Adnan..Σίγουρα μετά την καταστροφή του Elfheim ο Adnan θα ήταν σε επιφυλακή...Έβγαλα μια ακονόπετρα απ την τσέπη μου και άρχισα να ακονίζω τα μαχαίρια μου με δύναμη.Τα κομμάτια που έφευγαν απ τις τριβές, έμοιαζαν με χρυσόσκονη όταν αντανακλούσαν επάνω τους οι ακτίνες του ήλιου


Last edited by DIRK on Thu Nov 08, 2012 10:06 pm; edited 3 times in total
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 1ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 1ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 1ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Nov 07, 2012 10:16 pm


Το ταξίδι είχε περισσότερες δυσκολίες απ ότι θα περίμενα...Ο καιρός τις επόμενες μέρες δεν ήταν σύμμαχος μας..Βρεθήκαμε αντιμέτοποι με καταιγίδες και ισχυρούς ανέμους οι οποίοι μας έβγαζαν απ την πορεία μας, έτσι έπρεπε να συμβουλευόμαστε τους χάρτες αρκετά συχνά. Με τις πρώτες πρωινές ώρες της δέκατης μέρας που πέρασε, αρχίσαμε να αντικρίζουμε τα πρώτα νησια της South Blue..Αυτήν την στιγμή περνούσαμε έξω απ το Baterilla...O Leon το κοιτούσε με δέος καθώς το νησί, είναι σαν ένα παζλ εποχών...
-Δεν έχεις έρθει ξανα στον Νότο ,Leon?
-Όχι, είναι η πρώτη φορά..Απάντησε χωρίς να πάρει τα μάτια του απ το νησί ..
-Έζησε την μισή του την ζωή σε μια φυλακή στην North Blue απ την οποία κατάγετε..Ήταν κυνηγός παλιά, και κάποια στιγμή συνέβει το κακό..Είχε βγεί για να σκοτώσει ένα ελάφι πάνω σε μια οροσειρά..όμως σκότωσε άνθρωπο...
-Δεν έφτεγα εγώ..Εκείνος μπήκε μπροστά απ το φαγητό μου και εμένα..απάντησε ψυχρά


Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 1ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 1ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 1ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Nov 07, 2012 10:38 pm

Μετά το περιστατικό αυτό, δεν ακολούθησε κάτι το σημαντικό..Η Θάλασσες της South Blue, είναι οι πιο ήρεμες στον κόσμο, έτσι το ταξίδι μας κράτησε μόλις μια μέρα.. Το μεγαλοπρεπές λιμάνι του Cornelia απλωνόταν σε μια μεγάλη έκταση μπροστά μας... Μεγάλα εμπορικά πλοία δέσποζαν δεμένα στις αποβάθρες στις οποίες είχε στηθεί μια μεγάλη αγορά..
-Φαντάζεσαι να είχαμε αυτό το τρικάταρτο? μου είπε δείχνοντας ένα τρομερά όμορφο πλοίο
Spoiler:
.Τα ξύλα του πλοίου ήταν βαμμένα σε πράσινο χρώμα ..ήταν ένα αρκετά μεγάλο πλοίο ..Θα μπορούσα να ταξιδέψω με αυτό στην γραμμή και χωρούσε άνετα 50 άτομα... Σίγουρα θα μπορούσα να πάρω και μερικούς ναύτες σε αυτό...όμως αυτό θα αποκάλυπτε την ταυτότητα μου στην κυβέρνηση και θα γινόμουν εύκολος στόχος....Εγκατέλειψα την ιδέα να το ''επιτάξουμε'' όταν αυτές οι σκέψεις ήρθαν στο μυαλό μου ..Δεν είχα ακόμα δύναμη
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 1ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 1ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 1ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Nov 07, 2012 10:46 pm

Την δύναμη που αναζητούσα πιθανόν να μου την έδινε ένα σκληροτράχηλο πλήρωμα..όμως τι θα τους έκανε να με ακολουθήσουν? Οτι κατέστρεψα το Palmil του Elfheim? πολύ πιθανό, όμως πέρα απο αυτό, το μονο που μπορούσα να κάνω, ήταν να μάχομαι εξαιρετικά καλά, με τα μαχαίρια και το σπαθί μου..Είχα πέσει σε κατάθλιψη βλέποντάς τις αδυναμίες μου [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 1ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] M017
Δέσαμε τις βάρκες μας σε μια αποβάθρα κοντά στο μεγάλο πλοίο..Ετοιμάσαμε τα πράγματα μας και αρχίσαμε να περπατάμε προς την πόλη...Αρχικά σχεδίαζα να φτιάχναμε ένα αρχηγείο , είτε νοικιάζοντας ένα δωμάτιο, είτε παίρνοντας με την βια κάποιο σπίτι..Πριν κάνουμε το οτιδήποτε, έπρεπε να μάθουμε τα κατατόπια της πόλης, που βρίσκεται η βάση, όπως και άλλα πράγματα.Σύντομα βρεθήκαμε ανάμεσα στο πλήθος που έκανε τα ψώνια του , στην αγορά του λιμανιού..


Last edited by DIRK on Wed Nov 07, 2012 11:28 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 1ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 1ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 1ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Nov 07, 2012 11:04 pm


-Που πάμε τώρα? ρώτησε ο Leon.
-Αρχικά εσύ αγόρασε προμήθειες και μάθε το λιμάνι σαν την παλάμη σου...Γύρισα στον Sparda..Εσύ, βρες μου έναν χάρτη της πόλης και μάθε που βρίσκεται η βάση των Marines
-Eσύ τι θα κάνεις? ρώτησε ο Sparda.
Εγώ θα εξερευνήσω την πόλη, και θα κατασκοπεύσω το δημαρχείο του Adnan..
-Που θα συναντηθούμε?
-Στην βάρκα και απο εκεί θα δούμε που θα μείνουμε και πως θα δράσουμε...
-Εντάξει, είπαν και οι δυο με μια φωνή.
Στερεώνοντας το σακίδιο μου στην πλάτη, άρχισα να απομακρύνομαι απο τους 2 τους..Κατεύθυνση είχα το άγνωστο προς το παρών..Θα ρωτούσα όμως μερικούς περαστικούς στον δρόμο για να μάθω..Δεν φορούσα την κουκούλα μου, καθώς ο κίνδυνος να με αναγνωρίσει κάποιος, ήταν μηδαμινός....


Last edited by DIRK on Wed Nov 07, 2012 11:29 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 1ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 1ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 1ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Nov 07, 2012 11:27 pm


ο Adnan με είχε δει μια φορα στην ζωή του και αυτό ήταν στην δίκη μου, αντιθέτως, τον είχα δει παραπάνω απο μια, όταν μπαινόβγαινε στις φυλακές για να δώσει αναφορά της κατάστασης των φυλακισμένων στον Hayari..Ήταν ένας άπληστος άντρας...Έβγαζε ελεύθερους όσους εγκληματίες δέχονταν να δουλεύουν γι αυτόν, και έβαζε να σκοτώσουν όποιον λοξοδρομούσε
Οι δρόμοι του νησιού ήταν γεμάτοι απο γελαστούς ανθρώπους ..Κατα κάποιο τρόπο, ένιωσα να μου λείπει αυτό το συναίσθημα..Στην μνήμη μου ήρθαν τα παιδικά μου χρόνια στα βουνά του φερουμ...Αν και χωρίς μητέρα , ο παππούς μου και ο πατέρας μου, μεγάλωναν εμένα και τον μικρό αδερφό μου με αξιοζήλευτη καλοσύνη και ευπρέπεια..Έπειτα... Οι σκέψεις μου σταμάτησαν εκεί..Δεν ήθελα να συνεχίσω, καθώς είχα υποσχεθεί στον εαυτό μου πως δεν θα αφήσω τα συναισθήματά μου να μπουν εμπόδια στους στόχους μου, και το να γίνω συναισθηματικός , νοσταλγός του παρελθόντος και γλυκούλης, θα ήταν μεγάλο εμπόδιο..
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 1ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 1ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 1ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Nov 08, 2012 12:53 am

Έστριψα στο πρώτο στενό δεξιά. Για την ακρίβεια , δεν ήταν στενό, αλλα η αρχή μιας τεράστιας πλατείας. Τα κτήρια απέναντί μου έμοιαζαν σαν να ήταν άλλης εποχής ενώ τα πλευρικά, ήταν σύγχρονα. Κατα μήκος των πλευρικών μαγαζιών , υπήρχαν αρκετά μικρά και μεγάλα μαγαζιά. Στους δρόμους περπατούσαν χιλιάδες άνθρωποι , αλλα κάτι που μου έκανε εντύπωση , ήταν οτι υπήρχαν κι άλλοι μικροπωλητές με χαϊμαλιά και άλλα παρόμοια πράγματα
Δεν έδωσα περισσότερη σημασία και άρχισα να περπατώ προς το κέντρο της μπας και καταφέρω να βρω κάποιο μαγαζί με σάκους.Ήθελα να πάρω έναν καθώς αυτός που είχα χωρούσε πολύ λίγα πράγματα, και αν δεν το φρόντιζα, θα σκιζόταν εύκολα..ήθελα κάτι πιο ανθεκτικό
Το κτήριο που βρισκόταν απέναντί μου πρέπει να ήταν κάποιου είδους ξενοδοχείο. Η αλήθεια ήταν πως χρειαζόμουν λίγη ξεκούραση αλλα η τσέπη μου δεν θα το άντεχε
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 1ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 1ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 1ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Nov 08, 2012 3:18 pm

Άρχισα να προχωρώ προς τα μαγαζιά που βρίσκονταν στην δεξιά μεριά της πλατείας. Πέρασα 2 μαγαζιά που είχε μέσα ρούχα και παπούτσια για γυναίκες, ένα άλλο ράφτη, και ένα μεγάλο εστιατόριο. Κανένα ίχνος απο κάποιο μαγαζί που ήθελα να επισκεφτώ...Στο τέλος του δρόμου υπήρχε ένα μικρό δρομάκι με πέτρινα πεζοδρόμια και δρόμο.Εκεί ο κόσμος ήταν πολύ λιγότερος.Άρχισα να περπατώ κατα μήκος του.
Ξαφνικά το μάτι μου έπεσε σε ένα μαγαζί με κουρτίνες σε ανοιχτές αποχρώσεις του μωβ και του κόκκινου.Έξω απο αυτό υπήρχε μαζεμένος κόσμος(6-7 άτομα) και κουβέντιαζαν.
Στο πάνω μέρος του μαγαζιού υπήρχε μια επιγραφή που έλεγε the fortune teller..Γεμάτος περιέργεια, αποφάσισα να μπω. Ήθελα να δω τις σόι Fortune teller είναι τούτος
Άνοιξα την πόρτα και μπήκα μέσα, ο χώρος είχε μια έντονη μυρωδιά καμένων αποξηραμένων λουλουδιών...Τουλούπες καπνού ξεπηδούσαν απο διάφορα πολύχρωμα πιατάκια που ήταν διασκορπισμένα σον χώρο .
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 1ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 1ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 1ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Nov 08, 2012 9:45 pm

Κάλυψα την μύτη μου για να μην μυρίζω και προσπάθησα να διακρίνω τι είχε μέσα αυτός ο χώρος
Απο τον πολύ καπνό , δεν μπορούσες να δεις καθαρά, όμως κατάφερα να δω μια πολύ όμορφη κοπέλα να μου χαμογελάει .Αυτή η κοπέλα καθόταν πίσω απο ένα γραφείο .Σηκώθηκε αμέσως και μου έδειξε μια καρέκλα μπροστά απο το γραφείο.Χωρίς να χρονοτριβήσω, προχώρησα ως την καρέκλα και κάθισα σε αυτή . Την κοιτούσα αμήχανα και δεν ήξερα τι να πω η πως να αρχίσω...Ευτυχώς όμως, άρχισε να μιλά εκείνη
- Πως μπορώ να σε εξυπηρετήσω?
-Ε.. .έκανα αμήχανα, ενώ πονηρές σκέψεις περνούσαν απο τοο μυαλό μου
Spoiler:
;όμως συγκρατήθηκα και απάντησα ..Θα ήθελα να μάθω το μέλλον ....
Τότε έκλεισε τα μάτια της..
-Δώσε μου το χέρι σου είπε και άνοιξε πάλι τα μάτια της
Της το έδωσα...
-Υπάρχει κάποιο όνειρο που έχεις, κάποιο στόχο ? Είπε ενω έβλεπε τις γραμμές της παλάμης μου ....
-Όχι..
-Μου λες ψέματα..
-Όχι, αφού...
-Θέλεις να αποκτήσεις δύναμη, πλούτο και φήμη..Θέλεις να γίνεις γνωστός παντού και το όνομά σου τα το φοβούνται ως οιωνό κακού ..


Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 1ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 1ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 1ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Nov 08, 2012 10:05 pm

Έμεινα να την κοιτώ με γουρλωμένα μάτια και ανοιχτό στόμα..ότι είχε πει ήταν αλήθεια,,ότι
-Αυτά όλα θα τα αποκτήσεις..Δεν υπάρχει αμφιβολία...Ω ναι, να είσαι σίγουρος γι αυτό..Το μοναδικό πράγμα που δεν θα καταφέρεις να κατακτήσεις είναι η ηρεμία.Ποτέ σου δεν θα μπορέσεις να κοιμηθείς ξένοιαστος..Αυτό θα είναι το κόστος της επιτυχίας σου..
Ακολούθησε σιγή
έρεις , βλέπω πως εχεις περάσει πολλά, και πως ο πόνος σου είναι μεγάλος, καθώς έχω φάει ένα φρούτο του διαβόλου..Αυτό με βοηθάει να διαβάζω τις σκέψεις των άλλων.Εκτός αυτού, μπορώ να διαβάσω και τις γραμμές στο χέρι σου
Αφου μου ανέλυσε τι γινόταν και με τις γραμμές των χεριών μου, σηκώθηκα, πλήρωσα και έφυγα..Δεν άντεχα να ακούσω κάτι παραπάνω για το μέλλον μου η το τι αισθάνομαι...ήθελα να δημιουρήσω μονος μου το μέλλον, κάνοντάς το όνειρό μoυ πραγματικότητα με κάθε κόστος

.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 1ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 1ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 1ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 1ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
»  [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 3ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
»  [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 4ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
»  [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 2ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Fishmen in the city [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: South Blue :: Cornelia-
Jump to: