Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 6 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 6 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος] Something Wicked Your Way Comes,Part Two:Counter Strike

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AuthorMessage
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Something Wicked Your Way Comes,Part Two:Counter Strike - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Something Wicked Your Way Comes,Part Two:Counter Strike   [Τέλος] Something Wicked Your Way Comes,Part Two:Counter Strike - Page 3 I_icon_minitimeThu Aug 17, 2017 1:38 am

-Σχετικα με ολα τα αλλα που ειπες συνεχισε τελικα με δυσκολια.-Για καποιο λογο,δεν μου φαινονται τελειως τρελα.Ηξερα οτι επροκειτο για επικινδυνα ατομα αλλα ποτε δεν ειχα φανταστει το μεγεθος.Αλλα μου ηταν πολυ δυσκολο να πιστεψω οτι ο φιλος μου ο Kenai θα μου εκανε επιθεση.Ο μονος λογος που αγορασα τα καινουργια οπλα ειναι γιατι με πεισαν οτι ο Kenai θα μου κανει επιθεση με σκοπο να μεινει ο μοναδικος ηγετης,οπως ο Woonan.Αν το ειχα πιστεψει απολυτα,θα ειχα κανει πρωτος κινηση.Αλλα κατι με κραταγε και περιμενα.Και τωρα εμφανιζεστε εσεις και μου λετε αυτα και ολα τα κομματια βγαζουν πιο πολυ νοημα.Οποτε ειναι μαλλον χαρουμενα τα νεα που μου φερνεται.Αν ειναι αληθεια το μονο που εχουμε να κανουμε ειναι να μιλησουμε με τον φιλο μου και ολοι μαζι να ενωθοουμε και να τους διαλυσουμε.Ενα προβλημα εχω μονο.Πως ειμαι σιγουρος οτι αυτο δεν ειναι μια παγιδα του Kenai για να με τραβηξει εξω και να με διαλυσει?Αλλωστε και εσυ εισαι πειρατης.Πως ξερω οτι δεν μπηκες προσφατα στο πληρωμα του? Τον κοιταξα αποσβωλομενος.Δεν περιμενα μια τετοια απαντηση αλλα οταν το καλοσκεφτηκα,ειχε τα δικια του να ειναι διστακτικος.
-Υπαρχει μονο ενας τροπος να τομαθουμε.Θα παμε ολοι μαζι απεναντι για να του μιλησουμε.Ο Kenai ειναι σκληρος ανθρωπος αλλα οχι ψευτης.Και κυριως τρελενεται οταν βλεπει να πειραζουν μελη του πληρωματος του.Οποτε αν δει οτι απειλεισαι,αν εισαι δικος του,θα σταματησει τα παιχνιδια ειπε και περασε μπροστα μου.-Ξερω οτι δεν εχει νοημα να σε δεσω αλλα θα ειναι παντα πανω σου ενα οπλο σημαδεμενο.Θα ρθεις μαζι μου ησυχα λοιπον?Εκανα μια καταφατικη κινηση με το κεφαλι και υστερα βγηκαμε ολοι μαζι απο το δωματιο.
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Something Wicked Your Way Comes,Part Two:Counter Strike - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Something Wicked Your Way Comes,Part Two:Counter Strike   [Τέλος] Something Wicked Your Way Comes,Part Two:Counter Strike - Page 3 I_icon_minitimeThu Aug 17, 2017 3:00 pm

Ολοι γυρισαν να μας κοιταξουν.Απ'εξω ακριβως μας περιμεναν οι τρεις που βρισκοταν πριν στο δωματιο.Μας ειδανς με φανερο τρομο και εκπληξη,καθως αλλιως ειχα μπει και αλλιως ειχα βγει,και ηταν ετοιμοι να ορμηξουν.Με μια κινηση ο καπετανιος τους,τους σταματησε.
-Μην κανετε τιποτα.Οχι ακομα τουλαχιστον.Θα παμε ολοι μαζι ν μιλησουμε με τον Kenai.Θελω να ρθειτε και σεις,και να τον φυλατε συνεχεια.Με την πρωτη βλακεια,μην διστασετε ειπε ψυχρα,αποκαλυπτοντας το ποσο σοβαρα επαιρνε την κατασταση.Κατεβηκαμε και οι εξι με ολα τα βλεμματα στρμμενα προς εμας.Περασαμε μπροστα απο τα μελη του πληρωματος του και βγηκαμε εξω.Η φρουρα εκανε αμεσα κινηση προς τα εμας,αλλα και παλι μια κινηση του Rignor ηταν αρκετη.Τους προσπερασαμε και κινηθηκαμε στο απεναντι κτηριο.Εκει απ'εξω βρισκοταν οι φρουροι του 'Heavy".Ολοι φορουσαν παρομοια ρουχα.Λευκα πουκαμισα και καφε παντελονια με μια κιτρινη ζωνη περασμενη στην μεση.
-Τι συμβαινει εδω Southern? μας ρωτησε ενας γενειοφορος.
-Τιποτα που να απασχολει εσενα Jason.Πρεπει να μιλησω με τον Καπετανιο σου και γρηγορα.
-Αδυνατο.Αυτη τη στιγμη βρισκεται σε συσκεψη.Λυπαμαι αλλα δεν μπορω να σ'αφησω να περασεις  ειπε και εσυρε με νοημα το δαχτυλο του πανω στην λαμα του τσεκουριου του.
-Τα λογια σου με τρομαζουν πιο πολυ απο τις κινησεις Jason.Πιο πολυ φοβαμαι την συσκεψη παρα το τσεκουρι σου.Γιατι πριν λιγο ειχα και εγω μια,ισως για τον ιδιο λογο.Και ο λογος δεν ειναι καλος για κανεναν μας.Για αυτο σου λεω.Πρεπει να μπω γρηγορα και να μιλησω με τον Kenai πριν γινει ενα μεγαλο λαθος!
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Something Wicked Your Way Comes,Part Two:Counter Strike - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Something Wicked Your Way Comes,Part Two:Counter Strike   [Τέλος] Something Wicked Your Way Comes,Part Two:Counter Strike - Page 3 I_icon_minitimeThu Aug 17, 2017 3:09 pm

Ο Jason σταματησε και κοιταξε σοβαρα τον Rignor, ενω εδειχνε να σκεφτεται τα λογια του.
-Σε ξερω χρονια "Southern" και ελαχιστες φορες σε εχω δει τοσο σοβαρο για αυτο σε πιστευω.Αλλα δεν ξερω καθολου ποιοι ειναι οι δυο που βρισκονται πισω σου ουτε τιρολο βαρανε.Αυτος με την μασκα δειχνει αρκετα επικυνδυνος.Τωρα ηταν η ωρα του Rignor να κοιταξει σοβαρα τον Jason,προσπαθοντας να ανιληφθει αν ελεγε την αληθεια σχετικα με το αν με ηξερε η οχι.
-Ειναι ο ανθρωπος που ισως μας σωζει απο μια τεραστια βλακεια απαντησε ξερα.
-Χμμ.Αφου το λες εσυ ετσι θα ναι.Περαστε λοιπον.Αλλα δεν θελω βλακειες.
-Να τους παρουμε τουλαχιστον τα οπλα ειπε ενας αλλος.
-Δεν χρειαζεται.Ειμαστε πολυ περισσοτεροι απ'αυτους εκει μεσα.Αν δοκιμασουν καμια βλακεια,δεν εχουν ελπιδα απαντησε τελικα ο Jason και μας αφησε να περασουμε.Υποτιθεται οτι τα δυο πληρωματα ειχαν εξαιρετικες σχεσεις και εμπιστοσυνη μεταξυ τους.Αλλα αυτο που εβλεπα απειχε πολυ απο αυτο.Ισως τα πραγματα να ηταν οντως ετσι παλιοτερα,αλλα μετα την επιρροη της Οργανωσες,η αλλαγη ηταν φανερη.Επρεπε να ενωθουν γρηγορα ξανα,αν ηθελαν να εχουν καποια ελπιδα εναντιον τους.
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Something Wicked Your Way Comes,Part Two:Counter Strike - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Something Wicked Your Way Comes,Part Two:Counter Strike   [Τέλος] Something Wicked Your Way Comes,Part Two:Counter Strike - Page 3 I_icon_minitimeThu Aug 17, 2017 8:22 pm

Πριν μπουμε ομως η πορτα ανοιξε με τρομερη δυναμη.Ενας τεραστιος αντρας βγηκε στον χωρο,ακολουθουμενος απο μερικες δεκαδες ατομα.Ηταν πανιψυλος,σχεδον μου εριχνε δυο κεφαλια και τρομερα ογκωδης.Φορουσε τα ιδια ρουχα με τους υπολοιπους με την διαφορα οτι ειχε δυο κοκκινες τιραντες να περασμενες.Ηταν εντελως ξυρισμενος,κεφαλι και προσωπο και στο δεξι του χερι εφερε ενα εντυπωσιακα μεγαλο μεταλικο ροπαλο.Κινηθηκε με φορα προς τα πανω μας,εχοντας φανερα αγριες διαθεσεις.
-Ξερω ακριβως τι θελεις να μου πεις "παλιοφιλε" φωναξε με βαρια φωνη και περιεργη προφορα(σκεφτειτε βαρια αγγλικη).-Αλλα ηρθα να στο πω πρωτος εγω συνεχισε και μετακινησε το ροπαλο υου σε θεση επιθεσης.Την ιδια στιγμη ο Rignor,με αστραπιαια ταχυτητα,βρεθηκε πισω μου και εβαλε το σπαθι του στον λαιμο μου.Ενιωσα την λεπιδα ετοιμη να με κοψει.
-Αλλο ενα βημα και τον σκοτωσα Heavy! φωναξε δυνατα.Ο μεγαλοσωμος αντρας σταματησε αποτομα και με κοιταξε με προσοχη απορημενος.
-Και ποιος στο διαολο ειναι αυτος? ειπε τελικα υστερα απο λιγο.Ο Rignor ανοιγοκλεισε τα ματια του εκπληκτος.
-Θες να πεις οτι δεν τον ξερεις?
-Δεν εχω ξαναδει αυτον τον γαμι*&η ποτε στην ζωη μου.Ξεμπερδευε γρηγορα μ'αυτον για να ρθω να τα πουμε απο κοντα Southern! βροντοφωναξε.Και τοτε ακουστηκε ο μοναδικος ηχος που δεν περιμενα.Χαμηλα πρωτα,και δυνατοτερα οσο περνουσαν τα δευτερολεπτα,ο Rignor πισω μου αρχισε να γελαει με την καρδια του.Ηταν ενα γελιο που γεμιζε την ατμοσφαιρα και σε λιγο μεταδοθηκε.Ολοι γελουσαν χωρις να ξερουν το γιατι.Ολοι εκτος απο τον Kenai.
-Γιατι στον πο*&ο γελατε ολοι φωναξε ξεφρενος.
-Γιατι ειμαστε ενα ματσο ηλιθιοι!απαντησε ο Southern και γελασαν ολοι δυνατοτερα.-Δωσε μου λιγο χρονο να συνελθω και θα σου εξηγησω τα παντα.Και μαζεψε την Rosa.Δεν θα την χρειαστεις.Οχι ακομα τουλαχιστον συνεχισε προσπαθοντας να αναπνευσει κανονικα.
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Something Wicked Your Way Comes,Part Two:Counter Strike - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Something Wicked Your Way Comes,Part Two:Counter Strike   [Τέλος] Something Wicked Your Way Comes,Part Two:Counter Strike - Page 3 I_icon_minitimeFri Aug 18, 2017 1:26 am

Οταν συνηλθε τελικα και ολοι γυρω σταματησαν να γελουν,απευθυνθηκε στον Kenai.
-Λοιπον παλιοφιλε,θες να ακουσεις το πως πιαστηκαμε κοροϊδα?
-Τι εννοεις επιτελους?Μιλα ξεκαθαρα γιατι αρχιζω να χανω την υπομονη μου!Και ο Rignor αρχισε επιτελους να μιλα.Του εξηγησε πως η Neferata τον εξαπατησε,κανοντας τον να πιστεψει οτι θα δεχοταν επιθεση.Του ειπε φανερα οτι ειχε αγορασει καινουργια οπλα και ηταν ετοιμος να επιτεθει πρωτος αλλα κατι τον συγκρατουσε.Και υστερα του ανελυσε την ιστορια που εμαθε απο μενα και τον Sen.Οση ωρα μιλουσε,ο Heavy τον ακουγε προσεκτικα.Που και που επαιρνε μερικες γκριματσες. Εκπληξης,λυπης και αλλες φορες θυμου.Οταν ο Rignor τελειωσε,ο Kenai ειπε απλα δυο λεξεις.
-Την παλιοβρωμα με καθαρη αηδια.Υστερα,μας πλησιασε με το ροπαλο του κατεβασμενο αυτη την φορα.Ανοιξε διαπλατα τα τεραστια χερια του και πηρε στην αγκαλια του τον Southern,προσπερνοντας με.-Ποτε δεν θα με συγχωρησω που σταματησα να σε εμπιστευομαι και ποτε δεν θα συγχωρησω αυτη την πο*τ&να που καταφερε να με στρεψει εναντιον σου φιλε μου!
-Πηρες τα λογια απο το στομα μου καταφερε να ψελισσει με δυσκολια,ο Southern,μεσα απο την αγκαλια του φιλου του.Συντομα και τα μελη των πληρωματων αγκαλιαζονταν με δακρυα χαρας στα ματια.Ηταν μια ευχαριστη στιγμη,την οποια δυστυχως επρεπε να διακοψω.
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Something Wicked Your Way Comes,Part Two:Counter Strike - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Something Wicked Your Way Comes,Part Two:Counter Strike   [Τέλος] Something Wicked Your Way Comes,Part Two:Counter Strike - Page 3 I_icon_minitimeFri Aug 18, 2017 3:35 pm

-Kυριοι,συγγνωμη αλλα πρεπει να σας το χαλασω.Χαιρομαι πολυ που τα ξαναβρηκατε και επαιξα καποιο ρολο σ'αυτο,αλλα αν μεινουμε απλα στις αγκαλιες και τα ωραια λογια τοτε αυτη η χαρα δεν θα διαρκεσει για πολυ.Πρεπει να οργανωθουμε και να καταστρωσουμε ενα σχεδιο αντεπιθεσης και γρηγορα.
-Εχει δικιο μικρε.Δεν εχω ιδεα ποιος εισαι αλλα σιγουρα χαιρομαι που ηρθες.Τι προτεινεις λοιπον να κανουμε?
-Θα προτιμουσα να συζητησουμε τα σχειδα μας καπου αλλου.Πιο ιδιωτικα. Οι καπετανιοι με κοιταξαν και συφωνησαν βουβα.Ο Rignor μας εδειξε τον δρομο προς το αρχηγειο τους και τον ακολουθησαμε.
-Εκανα οτι μου ειπες.Θα με ελευθρερωσεις τωρα? μου ψιθυρισε ο Sen.
-Εχεις δικιο του απαντησα.-Περιμενετε μισο λεπτο.Του υποσχεθηκα οτι θα τον ελευθερωνα μολις σας ελεγε ολα οσα ηξερε.Και ειμαι ανθρωπος που κραταει τον λογο του.Του ελυσα τα χερια και τον κοιταξα.
-Σε ευχαριστω μου ειπε.Δεν ειμουν σιγ...ενας πυροβολισμος διεκοψε τα λογια του.Αιμα ετρεξε απο το στηθος του και εκπληξη γεμισε το προσωπο του.Προσπαθησε να πει κατι τελευταιο αλλα δεν τα καταφερε και επεσε κατω νεκρος.
-Μισω τους προδοτες ειπα απλα ενω η καννη του οπλου μου ακομα καπνιζε,και κανεις δεν διαφωνησε.Δεν υπηρχε περιπτωση να τον αφηνα να ζησει κι αυτο το ειχα αποφασισει απο την αρχη.Ηταν ενας απο αυτους,οσο και να ελεγε οτι ειχε αλλαξει.Αλλωστε,αυτη η αλλαγη ειχε γινει πολυ γρηγορα και αυτο ηταν ενας ακομα λογος που ειμου δυσπιστος απεναντι του.Ηταν ενας απο αυτους και δεν ειχα σκοπο να αφησω κανενα τους ζωντανο.
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Something Wicked Your Way Comes,Part Two:Counter Strike - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Something Wicked Your Way Comes,Part Two:Counter Strike   [Τέλος] Something Wicked Your Way Comes,Part Two:Counter Strike - Page 3 I_icon_minitimeFri Aug 18, 2017 6:58 pm

Mιση ωρα αργοτερα,καπου στο νησι
Ενας αντρας φτανει λαχανιασμενος εξω απο ενα εγκατελειμενο κτηριο.Κοιταζει γυρω του και αφου βεβαιωνεται οτι κανεις δεν κοιταζει,ανοιγει μια μυστικη εισοδο.Προχωραει στο στενο μονοπατακι που φωτιζεται απο δαυλους.Στο τελος βγαινει σε μια μεγαλοπρεπη αιθουσα.Ψηλες μαρμαρινες κολονες στηριζουν το ταβανι,απο το οποιο κρεμονται μεγαλα σιδερενια κηροπηγια.Σπαθια,κονταρια και διαφορα αλλα οπλα κοσμουν τους τοιχους ενω μεγαλες φωτιες καινε,προσφεροντας το φως τους.Απεναντι ακριβως,βρισκεται μια μαρμαρινη σκαλα που οδηγει στο μοναδικο επιπλο.Ενα μεγαλος,πετρινος θρονος καλυμμενος με πορφυρα μαξιλαρια.Πανω του καθεται μια γυναικα.Ειναι ψιλολιγνη,με μαυρα μαλλια και ματια.Φοραει ενα εντυπωσιακο μαυροφορεμα και πινει απο ενα ποτηρι.Στην βαση της σκαλας βρισκονται δυο ατομα με την κλασικη στολη της Οργανωσης,μονο που στο στηθος του φορανε μια μικρη ασημενια καρφιτσα.Ο αντρας πλησιαζει και οι δυο αλλοι τον σταματανε αμεσα.Γονατιζει.
-Αφεντικο φωναζει.-Ισως να χουμε προβληματα λεει τελικα.


Last edited by metalgunner on Sun Aug 20, 2017 8:18 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Something Wicked Your Way Comes,Part Two:Counter Strike - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Something Wicked Your Way Comes,Part Two:Counter Strike   [Τέλος] Something Wicked Your Way Comes,Part Two:Counter Strike - Page 3 I_icon_minitimeSat Aug 19, 2017 1:43 pm

Πισω σε εμας
-Οσο τον ειχα στο πλοιο μου ο Sen μου ειπε τα παντα για την λειτουργια τους εδω και πρεπει να το εκμεταλλευτουμε ειπα κοιταζοντας σοβαρα τους δυο καπετανιους.Βρισκομασταν πισω στο δωματιο που ειχα συζητησει με τον Rignor μονο που τωρα στην παρεα μας ηταν και ο Kenai.Η παρουσια και των δυο εδω ηταν καπως,ενθαρρυντικη.Ηταν και οι δυο μεγαλοι πειρατες της "ζεστης" θαλασσας με μεγαλο αριθμο ατομων στα πληρωματα τους.Αλλα και ως προσωπικοτητες και μονο ηταν καλο να τους εχεις για συμμαχους.Ο Rignor ειχε αποδειξει αρκετες φορες την δυναμη και την εξυπναδα του κατι που του ειχε επιφερει μια επικυρηξη 52.000.000 απο την Κυβερνηση ενω ο Kenai με το θηριοτητα και το πεισμα του ειχε κερδισει επαξια την προσοχη του ναυτικου που ειχε βαλλει την τιμη των 47.000.000 στο κεφαλι του.Βεβαια οι επικυρηξεις δεν μου λεγαν και πολλα.Ειχα συναντησει καποιες φορες ατομα που ειχαν πιο μεγαλη απο την δικη μου και ηταν αδυναμοι.Αλλα αυτοι εδειχναν διαφορετικοι.Μποροσυες να το καταλαβεις απο τον αερα που απεπνεαν μεταφεροντας σου σιγουρια.
-Πες μας ολα οσα ξερεις λοιπον ειπε ο Rignor βγαζοντας με απο τις σκεψεις μου.
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Something Wicked Your Way Comes,Part Two:Counter Strike - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Something Wicked Your Way Comes,Part Two:Counter Strike   [Τέλος] Something Wicked Your Way Comes,Part Two:Counter Strike - Page 3 I_icon_minitimeSat Aug 19, 2017 4:39 pm

-Μου ειπε οτι,περα απο την κανονικη τους εισοδ,που ειναι η "βιτρινα" τους εχουν και μια μυστικη εισοδο που οδηγει κατ'ευθειαν σε εναν ειδικο χωρο "συσκεψεων" που εχει φτιαξει η Neferata.Απο κει πρεπει να μπουμεκαι  να χτυπησουμε.Οχι ολοι δηλαδη.
-Και γιατι οχι ολοι? επενεβη ο Kenai.
-Καποιοι,μια μικρη δυναμη,οδηγουμενοι απο εσας τους δυο πρεπει να πανε κανονικα για να τις τραβηξουν την προσοχη.Αν δει εσας τους δυο να ηγεισται σιγουρα θα πιστεψει οτι ειναι η βασικη δυναμη.Για μενα αλλωστε δεν γωνριζει οτι βρισκομαι στο νησι.Ποσους αντρες εχετε εδω?
-Αυτη την στιγμη εχω περιπου 100 δικους μου εδω.Οι υπολοιποι ειναι διασκορπισμενοι στην θαλασσα για "δουλειες".
-Εγω 80 αλλα ειναι αρκετοι,πιστεψε με.
-180 συνολικα λοιπον.Μας κανουν.Αν ισχυουν οι πληροφοριες του Sen τοτε αυτοι ειναι μονο 100 αρα εχουμε αριθμητικο προβαδισμα.Βεβαια αυτο μπορει να μην ειναι αρκετο  καθως οι αριθμοι σε τετοιες περιπτωσεις δεν παιζουν παντα τον κυριοτερο λογο.Οι εχθροι μας,ειναι εξαιρετικα εκπαιδευμενοι.
-Σ'αυτο δεν μπορω να διαφωνησω,Μια φορα ειδα δυο δικους τους να μαχονται και ηταν απο τις λιγες φορες στην ζωη μου που πραγματικα εντυπωσιαστηκα  συμπηρωσε ο Rignor
-Πιθανως να ειδες δυο απο τους Αγγελιοφορους,τους ειδικα εκπαιδευμενους δολοφονους που εχουν.Ευτυχως για εμας,υπαρχουν μονο δυο τετοιοι εδω.
-Καλο αυτο.
-Λοιπον εμενα δεν με νοιαζει,ουτεποσοι ειναι,ουτε οι Αγγελιαφοροι τους,ουτε οι πιτσαδοροι τους.Το μονο που με νοιαζει ειναι να δω το κεφαλι αυτης της πορνης να κρεμεται μπροστα στην εισοδο του νησιου ειπε αποφασιστηκα ο Kenai.
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Something Wicked Your Way Comes,Part Two:Counter Strike - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Something Wicked Your Way Comes,Part Two:Counter Strike   [Τέλος] Something Wicked Your Way Comes,Part Two:Counter Strike - Page 3 I_icon_minitimeSat Aug 19, 2017 5:23 pm

-Θα φροντισω να συμβει αποκριθηκα σοβαρα.-Αλλα για να γινει θα πρεπει να ειμαστε οργανωμενοι.Μονο ετσι θα τα καταφερουμε.Αυτο που προτεινω τελικα λοιπον ειναι,εσεις οι δυο μαζι με μια δυναμη εξηντα ατομων να επιτεθεται απο μπροστα ενω εγω θα οδηγησω τους υπολοιπους απο πισω,καταφερνοντας ετσι ενα διπλο και απο τελεσματικο χτυπημα,Τι λετε?
-Συμφωνοι ειπαν ταυτοχρονα.O Kenai γεμισε τρια ποτηρια με μπυρα και αφου τα τσουγκρισαμε,ηπιαμε στην επιτυχια του σχεδιου μας.Βγηκαμε ολοι μαζι και ανακοινωσαμε το σχεδιο δρασης μας στους υπολοιπους,που το υποδεχτηκανε με επευφημιες και χειροκροτηματα.Λιγο μετα ξεκινησανε οι προετοιμασεις.Καποιοι παιρναν ελαφρυ εξοπλισμο,αλλοι πιο βαροι αλλα ολοι ετοιμαζοταν για πολεμο.Εγω στεκμουν λιγο παραπερα και πρατηρουσα.Ολοι ηταν μπαρουτοκαπνισμενοι και εμπειροι στην μαχη αλλα αμφεβαλλα αν ειχαν αντιμετωπισει ξανα εχθρο αντιστοιχο της Οργανωσης.
-Raziel θα παρεις μαζι σου και τον Jason μου δηλωσε ξαφνικα o Kenai ο οποιος πεταχτηκε απο πισω μου.Διπλα του στεκοταν ο αρχηγος της φρουρα του.
-Ειναι απο τους εμπιστουςς ανθρωπους μου και ειμαι σιγουρος οτι θα βοηθησει.
-Οπως και ο Jake συμπληρωσε ο Rignor που πεταχτηκε κι αυτος απο το πουθενα,δειχνοντας μου τον νεαρο με το εξυπνο προσωπο που ειχα δει στο "συμβουλιο" του.
-Ειναι ο γιος μου.Ειναι μικρος ακομα αλλα του κοβει και εχει καποια εμπειρια.Ειμαι σιγουρος πως θα αποκτησει ακομα περισσοτερη μαζι σου συμπληρωσε.Ο νεαρος κουνησε το κεφαλι του σε χαιρετισμο και γελασε στραβα.
-Ειμαι σιγουρος πως και οι δυο θα ναι μεγαλη βοηθεια στον σκοπο μας.
-Αληθεια,εσυ γιατι το κανεις? με ρωτησε ο Rignor.Δεν απαντησα αμεσως.
-Εκδικηση ειπα στο τελος.-Τωρα,αν ολοι ειναι ετοιμοι ας ξεκινησουμε!φωναξα και μια ιαχη μαχης ηρθε ως απαντηση.

Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος] Something Wicked Your Way Comes,Part Two:Counter Strike - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Something Wicked Your Way Comes,Part Two:Counter Strike   [Τέλος] Something Wicked Your Way Comes,Part Two:Counter Strike - Page 3 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος] Something Wicked Your Way Comes,Part Two:Counter Strike
Back to top 
Page 3 of 7Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος] Something Wicked Your Way Comes,Part One:Preparations
» [Τέλος - Παρελθόν] Wicked Reality [Part 1]
» [Αρχή - Παρελθόν] Wicked Reality [Part 2]
» [Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends!
» Marine and Revo - A strange meeting (Τέλος-Αποστολή Part I) Part III

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: South Blue :: Onrac Kingdom-
Jump to: