Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 9 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 9 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 {Αρχή} Marines VS 2 Pirates{τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
AuthorMessage
Deidara
StoryReader
StoryReader
Deidara


Όνομα Χαρακτήρα : Deidara
Posts : 527
Location : Akatsuki's Hideout
Join date : 2013-04-11

{Αρχή} Marines VS 2 Pirates{τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: {Αρχή} Marines VS 2 Pirates{τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   {Αρχή} Marines VS 2 Pirates{τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeFri May 10, 2013 2:32 pm

Όνομα χαρακτήρα: Pashalis

P.o.M. Points: 6

Belli: 40.000

Τυχόν παρατηρήσεις:
Το σενάριο μου άρεσε πολύ σαν ιδέα,αλλά πρέπει να πω ότι απογοητεύτηκα από το μέγεθος της ιστορίας.Μου φαινόταν πως κάποια πράγματα τα περνάγατε και οι δύο γρήγορα και αυτό μου χάλασε την ιστορία.Έπειτα στην ταβέρνα στην αρχή που πήγατε να πολεμήσετε μου βάλατε την επέμβαση των Marines αλλά ίσως λίγο καθιστερημένα.Υποτίθεται ότι υπήρχαν ήδη Marines μέσα στο κτήριο οπότε περίμενα να δράσουν πιο γρήγορα.Αυτά και για τους δύο.

Για σένα τώρα φίλε μου σαμουράι:
1)Σίγουρα από θέμα σημείων στίξεων είσαι πολύ καλύτερα από την τελευταία ιστορία σου που διάβασα,όμως θες ακόμα δουλίτσα.Δοκίμασε να χρησιμοποιείς περισσότερο την τελεία παρά το κόμμα,αυτό θα βοηθήσει.
2)Μου είχες κάμποσα ορθογραφικά τα οποία ήταν περίεργα,αλλά φαινόντουσαν ότι ήταν λόγο ταχύτητας.Απλά να προσέχεις καθώς γράφεις.(δεν σου κόβω για αυτό)
3)Στην αρχή που διάβαζες στην εφημερίδα για το πλήρωμα του Alucard κλατι δεν μου φάνηκε πειστικό.Όχι το γεγονός ότι έγραφε για αυτούς η εφημερίδα,αλλά τα όσα έγραφε.Ενημέρωνε τον κόσμο για τους πιο επικύνδυνους από αυτούς,αλλά έδεινε και πληροφορίες που πρώτον δεν ενδιαφέρουν τους αναγνώστες και δεύτερον είναι δύσκολο να τις βρουν.Μιλάω για εκεί που λες "Είναι παιδικός φίλος" ή "μπορεί να θεωρηθεί ως ο δάσκαλος του Alucard στην χρήση του ξίφους".Δεν μπορώ να καταλάβω πως τα μάθαν αυτά οι δημοσιογράφοι.
4)Μου άρεσε το σημείο στην ταβέρνα και την διαμάχη σας γύρω από την Lighting και είχε κάπως πλάκα ο όλος σας διαγωνισμός.Ήλπιζα σε κάποια μάχη αλλά δεν πειράζει(άλλωστε που να πολεμήσεις τον Alucard).
5)Επίσης μικρή η μάχη σας εναντίων των ναυτικών στην ταβέρνα.Θα μπορούσες να την μεγαλώσεις λίγο πρώτου τους βγάλεις όλους νοκ-αουτ με την μπουνιά σου.
6)Έπειτα η όλη υπόθεση με τον Dr.Klok δεν με έπεισε.Όχι σαν ιδέα,αλλά σαν κατάσταση το πως εξελίχθηκε.Έρχοντε οι ναυτικοί στο σπίτι του και βλέπουν την πόρτα κατεστραμμένη και δεν το σχολιάζει κανείς,ούτε έδειξαν να ενδιαφέρονται.Ακόμα όταν ήσουν στην βάση των Marines έκανες ερωτήσεις για τα όσα ήθελες να βρεις εκεί μέσα,όμως ούτε τότε κίνησες τις υποψίες.Απλά σε απείλησαν με ένα όπλο για να σταματήσεις,αλλά δεν υποπτεύθηκαν τίποτα.Εν το μεταξύ για να κάλεσαν αυτόν τον γιατρό στην βάση σημαίνει πως τον ξέρουν και τον εμπιστεύονται,όμως δεν μου έδειξες κάτι τέτοιο από πλευρά Marines και εσύ έκανες ελεύθερα ερωτήσεις λες και ο γιατρός δεν είχε ξαναυπάρξει εκεί πέρα.
7)Τέλος πρέπει να πω ότι δεν το έκλεισες όπως θα ήθελα.Πιστεύω ότι το άφησες κάπως ξεκρέμαστο το τέλος.Κάνε κάνα παραπάνω ποστ που να δείχνει πως φεύγεις από το νησί.Τι είναι ένα παραπάνω ποστ;Καλύτερη η ιστορία σου θα βγει έτσι.
Back to top Go down
 
{Αρχή} Marines VS 2 Pirates{τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 4 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» [ΑΡΧΗ-Τιμωρία απο χάσημο Boss]Agreement with Marines...Going back to East Blue , Burvy's Plan[ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» {Αρχή} Spartan Pirates: War Kingdoms....Part 1 {Διεγραμμένος Χαρακτήρας}
» The Black Cat Pirates [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τελος-Διπλη] Οι Woonan Pirates και το Onrac Kingdom! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: West Blue :: Desatoya-
Jump to: