Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 2 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 2 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [ΑΡΧΗ-Τιμωρία απο χάσημο Boss]Agreement with Marines...Going back to East Blue , Burvy's Plan[ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[ΑΡΧΗ-Τιμωρία απο χάσημο Boss]Agreement with Marines...Going back to East Blue , Burvy's Plan[ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: [ΑΡΧΗ-Τιμωρία απο χάσημο Boss]Agreement with Marines...Going back to East Blue , Burvy's Plan[ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [ΑΡΧΗ-Τιμωρία απο χάσημο Boss]Agreement with Marines...Going back to East Blue , Burvy's Plan[ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Jul 10, 2013 3:00 pm

ΣΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ: Στην προηγούμενη ιστορία , βρέθηκα στην Misqueot , ενα νησι μικρό στο οποίο αναμετρήθηκα με έναν κυνηγο επικυρηγμένων , και παρόλο που έχασα αργότερα συμμαχίσαμε για να ξαποστίλουμε τους Department of Supplies Boats , κλέφτες οι οποίοι κλέβαν και λεηλατούσαν νησιά.... Πίσω απο αυτούς ήταν ένας μαρίν , ο Burvy , ένας πολύ γνωστός και δυνατός την North Blue.. Έπειτα απο την είσοδο του πατέρα μου στην μάχη που έδιωξε όλους τους κλεφτες , επειδή ο πατέρας μου θα ξεσκέπαζε την αλήθεια για τον Burvy , o Burvy , σκέφτηκε να με πιάσει για ένα άγνωστο ακόμη σχέδιο , ωστε να μήν ξεσκεπαστεί το σχέδιό του και να μήν με σκωτόσει.....

Τώρα : ενώ είμαι στο καράβι των μαρίνς με τον Zane , ξαναχτυπάει τότε το Den Den mushi... To σηκώνει ο Zane και λέει :
Moshi moshi... Τί θέλετε αρχηγέ?
Zane! Σκώτοσε όλους όσους είναι πάνω στο πλοίο , εκτός βέβαια τον Αzazel... Δέν πρέπει να μάθει κανένας οτι τον θέλω ζωντανό.. και για την δικιά σου ασφάλεια να μήν υπάρχει ύποπτο σημάδι πως υπήρχαν επίζωντες...
Κ..Κύριε?! Είστε σίγουρος!? Αυτό είναι κατά του ναυτ-...
Εγώ είμαι αυτός που δίνει τις εντολές κατάλαβες?! Σκώτοσέ τους και πέτα τα πτώματά τους στην θάλασσα... Θα σου πώ αργότερα τι προέκυψε και στο παρελθόν και τώρα.. Είναι πράγματα που δέν γνωρίζεις!
Μ..Μάλιστα.. εγώ καθόμουν και άκουγα απλά τί συναίβενε... Τότε ένας μαρίν που ήταν εκεί , είπε :
Z..Zan..Zane!? T..Tί στο καλό?! Τί στο καλό συμβαίνει εδώ!? Θα μας σκωτόσεις αλήθ-.. τράβηξε το σπαθί του ο Zane και με μία γρήγορη κίνηση , είπε :
Sword emperor : Killing strike! ήταν η πρώτη φορά που τον έβλεπα να χρησιμοποιεί το σπαθί του.. ενώ είμουν δεμμένος και ο Zane τον σκώτονε , προσπαθούσα να κάνω κάτι για να αποδράσω.. αλλα ήταν δύσκολο .. δηλαδή απίθανο αφού εκτός απο σχοινιά , είχα και καιροκεσι στα χέρια μου χειροπέδες..


Last edited by Ryo D. Amidamaru on Fri Jul 12, 2013 1:33 pm; edited 2 times in total
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[ΑΡΧΗ-Τιμωρία απο χάσημο Boss]Agreement with Marines...Going back to East Blue , Burvy's Plan[ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [ΑΡΧΗ-Τιμωρία απο χάσημο Boss]Agreement with Marines...Going back to East Blue , Burvy's Plan[ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [ΑΡΧΗ-Τιμωρία απο χάσημο Boss]Agreement with Marines...Going back to East Blue , Burvy's Plan[ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Jul 10, 2013 3:39 pm

Τότε τους φώναξε όλους και είπε :
Ελατε εδώ αμέσως όλοι! χωρίς να γνωρίζουν το περιστατικό πλησίασαν ... τότε φώναξα εγώ :
ΜΗΝ ΕΡΧΕΣΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΓΙΔ-.. Ξαφικά ακούστηκε δυνατά η φωνή του zane :
Soru! Sekai Cut! με μία γρήγορη κίνηση έφτασε δίπλα τους και με πάλι απίστευτα γρήγορη κίνηση , τους έκοψε όλους με το σπαθί του... Όλοι επεσαν νεκροί... Τους σήκωνε έναν έναν και τους πετούσε στην θάλασσα... Όταν τελείωσε και με τα πτώματα και με τους σκωτομούς , έφτασε κοντά μου , άρπαξε το Den Den mushi , έκανε κλήση στον Burvy , και άρχισαν να μιλάνε :
Moshi moshi! Τί εγινε zane!?
Τελείωσα με την αποστολή μου κύριε.. οι μόνοι ζωντανοί στο καράβι αυτό είμαστε εγώ , και ο Azazel D. Drake.. Επειδή όμως υπάρχουν παντού αίματα , πάω να καθαρίσω αφου σε λίγο φτάνουμε στο νησι..
Μάλιστα.. πολύ καλή δουλειά Zane.. Κρύψε το πρώσοπο του αζαζελ και διακρητικά έλα στο γραφειο μου..
Μάλιστα κύριε... έκλεισε τότε το Den Den και πήρε μία σφουγκαρίστρα και άρχισε να καθαρίζει.. Ξαφνικά όλο και πλησιάζαμε.. Είδα μία τεραστια μεταλλική πόρτα , η οποία , όσο πλησίαζε τo Warship στο οποίο βρισκόμουν , άρχιζε να ανοίγει... Ήρθε δίπλα μου ο Zane , με έβαλε δεμμένο μέσα σε έναν σάκο και είπε :
για το καλό σου τώρα που φτάσαμε μήν κουνιέσαι... Με φόρτωσε στους ώμους του , και εγώ τον άκουσα.. πίστευα πως δέν έπρεπε να κάνω ορατή την παρουσία μου , διότι για να με ήθελε ζωντανό ο Burvy , σίγουρα υπήρχαν ελπίδες για να ζήσω....
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[ΑΡΧΗ-Τιμωρία απο χάσημο Boss]Agreement with Marines...Going back to East Blue , Burvy's Plan[ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [ΑΡΧΗ-Τιμωρία απο χάσημο Boss]Agreement with Marines...Going back to East Blue , Burvy's Plan[ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [ΑΡΧΗ-Τιμωρία απο χάσημο Boss]Agreement with Marines...Going back to East Blue , Burvy's Plan[ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Jul 11, 2013 12:08 pm

Ακούστηκε τότε μία δυνατή φωνή :
Αναφορά κωδικού πλοίου για έγκριση εισόδου.. Ξανααναφέρω... Αναφορά κωδικού πλοίου για έγκριση εισόδου.. Ενώ στάθηκε στην άκρη του πλοίου ο Zane , είπε :
221631 Ναυτικός Ζane ως κυρίαρχος του πλοίου.. Απεσταλμένος απο τον K. Burvy...
Δεκτή η έγκριση... Παρακαλούμε μήν προκαλέσετε φασαρίες ή άλλου είδους ζημ-..
Τα ξέρω απ'έξω τα έχω ακούσει χιλιάδες φορές... Δεν χρειάζεται να τα ξαναπείτε.. Σκεφτόμουν τότε εγώ , αφού υπάρχει τόση ασφάλεια για να μπείς και να βγείς απο το νησί , τότε πώς θα φύγω εγώ?! Πώς θα μπορέσω να αποδράσω!? Ίσως ο Burvy , έπρεπε να είχε ένα αρκετά καλό σχέδειο για να απαλλάξει τον εαυτό του απο τις δισφημίσεις του , και να με σώσει κιόλας... Λίγο αργότερα , το πλοίο έφτασε στην ακτή και παρκάραμε... Ενώ με είχε στον σάκο μέσα και είμουν στους ώμους του , προχορούσε για ένα πεντάλεπτο... Κατάλαβα πως φτάσαμε στο γραφείο του Burvy , αφού ενώ ξαφνικά άρχισε να τρέχει (προφανός για να κάνει διακριτική την συνάντησή του) , και μετά ακούστηκε ο ήχος ανοίγματος μίας ξύλινης πόρτας.. Εγώ δεν έβλεπα κάν αφού είμουν στον σάκο... Τότε είπε και ο Burvy :
Επιτέλους έφτασες Zane!


Last edited by Ryo D. Amidamaru on Thu Jul 11, 2013 10:49 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[ΑΡΧΗ-Τιμωρία απο χάσημο Boss]Agreement with Marines...Going back to East Blue , Burvy's Plan[ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [ΑΡΧΗ-Τιμωρία απο χάσημο Boss]Agreement with Marines...Going back to East Blue , Burvy's Plan[ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [ΑΡΧΗ-Τιμωρία απο χάσημο Boss]Agreement with Marines...Going back to East Blue , Burvy's Plan[ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Jul 11, 2013 12:15 pm

Τότε με έβγαλε απο τον σάκο , και με τοποθέτησε σε μία καρέκλα να κάτσω..
Spoiler:
Ωστε εσύ είσαι ο Azazel D. Drake ε μικρ-.. τότε τον διέκοψα και είπα δυνατά :
ΝΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ! ΩΣΤΕ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΜΠ******ΟΣ Ο Burvy EE?!
Οι οι οι! ηρέμισε! εγώ θέλω να κάνουμε μία ήρεμη και απλή συζήτηση... Βασικά θέλω να κάνουμε μία συμφωνία... Και μήν με κοιτάς έτσι.. ναι εγώ και εσύ! και σαν ένδειξη εμπιστοσύνης , Zane , βγάλτου τις χειροπαίδες..
Κ..Κύριε!? Τ..Τί λέτε?! είσαστε σίγουρος?!
Όι! Τι στο καλό λές? Συμφωνια εγώ και εσύ?! Ένας επαναστάτης με έναν ηλίθιο μαρίν!? Κ..Και τί εμπιστοσύνη?! Δέν με ενδιαφέρει το τί θα κάνεις... στο τέλος ούτος η άλλος θα με πρωδόσεις..
Αχαα!Αρχίζει να γίνεται ενδιαφέρον η συζήτηση... Γιατί το λές αυτό λοιπόν?
Χμμ.. Άραγε τί έχουν απογίνει τώρα τα σκυλάκια σου , ο Edgard και οι 50 υπόλοιποι κλέφτες ?! Πώς άραγε θα σώσεις το κεφάλι σου από τόσο επικύνδηνη δισφήμηση?! σίγουρα θα καταλίξεις στην φυλακή ! Η καλύτερα , θα πεθάνεις...
O Edgard?! Κλέφτες?! Τ..Τί στο καλό λές? Κ..Κύριε?!
Χαχαχαα... Αυτη η συζήτηση γίνεται όλο και πιό ενδιαφέρον.. Και η συμπάθειά μου , αναπτύσσεται απέναντί σου Αzazel... zane ηλίθιε!? ακόμα να τις βγάλεις τις γ*****ες τις χειροπαίδες?
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[ΑΡΧΗ-Τιμωρία απο χάσημο Boss]Agreement with Marines...Going back to East Blue , Burvy's Plan[ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [ΑΡΧΗ-Τιμωρία απο χάσημο Boss]Agreement with Marines...Going back to East Blue , Burvy's Plan[ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [ΑΡΧΗ-Τιμωρία απο χάσημο Boss]Agreement with Marines...Going back to East Blue , Burvy's Plan[ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Jul 11, 2013 11:10 pm

ενώ μου έβγαλε τις χειροπαίδες , είπα τότε κουνόντας τα :
Χεε.. Πολύ καλύτερα έτσι.. αλλα γιατί στο καλό ηλίθιε με εμπιστεύεσαι τόσο?! Π..Πώς γίνεται να με εμπιστεύεσαι ενώ ο στόχος μου είναι να σας ξαποστίλω όλους σας?! Ο Zane τρομαγμένος καθόταν και παρακολουθούσε την συζήτηση..
Γιατί!? Καλά λοιπόν άκου... είσαι τραυματισμένος πρώτον απο την Μisqueot , είσαι αδύναμος γενικά , όχι μόνο αυτήν την στιγμή που έχεις την πληγή σου , επείσης είσαι στην έδρα μου και με το παραμικρο τηλεφώνημα σε έχω εξοντόσει... Α και το τελευταίο , ώση δύναμη και αν αποκτίσεις , δέν θα φτάσεις την δικιά μου.... Τέλος πάντων να συνεχίσω αυτό που έλεγα?! Τον κοίταξα νευριασμένος τότε και σκεφτόμουν :
Γκρ... καλήτερα να μήν δόσω σημασία , είναι πραγματικά δυνατός για να είναι σε μία τόσο καλή θέση... Ασ συνεχίσω την συζήτηση...
Με το σχέδιο που έχω στο μυαλό μου , θα την βγάλουμε καθαρή.. Και εγώ και εσύ... Εσύ όμως θα έχεις και κάτι παραπάνω , κάτι απο το οποίο θές..
Τ..Τί είναι αυτό το παραπάνω που θέλω!?
Σαν επαναστάτης που θέλει να γίνει γνωστός , θα σου ανέβει το ποσό που επικυρίσεται το κεφάλι σου.... σκεφτόμουν πως θα ήταν καλή ιδέα αυτό.. Και πως θα με βοηθούσε αρκετά...
Και θα πάς πίσω , στην East Blue , την πατρίδα σου... Τί λες γι'αυτό?
Μέχρι στιγμής , τα πάς καλά.. αλλα τί στο καλό θα γίνει για να σωθούμε?! επείσης , για το θέμα πρωδοσίας που λέγαμε?
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[ΑΡΧΗ-Τιμωρία απο χάσημο Boss]Agreement with Marines...Going back to East Blue , Burvy's Plan[ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [ΑΡΧΗ-Τιμωρία απο χάσημο Boss]Agreement with Marines...Going back to East Blue , Burvy's Plan[ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [ΑΡΧΗ-Τιμωρία απο χάσημο Boss]Agreement with Marines...Going back to East Blue , Burvy's Plan[ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Jul 11, 2013 11:19 pm

Οι οι! η αλήθεια είναι πως ναί τον πρώδοσα τον Edgard και τους υπολοίπους... Ε , νά , συμβαίνουν τέτοιες μικροπεριπτώσεις..
Κ...Κύριε?! Είσαστ..Είσαστε μπλεγμένος?! Τ..Τί γίνεται εδώ!?
Εσύ Zane , ακούς και δέν μιλάς! Η παραμικρή σου λέξη θα σε καταστρέψει την υπόλοιπη ζωή...
Όι! Δηλαδή , αν συμβούν "τέτοιες μικροπεριπτώσεις" και στην "συμφωνία" μας?! Θα με πρωδόσεις? Και πώς θα πάω στην East Blue!? έχω πολλές απορείες πρωτού ξεκινήσουμε το περίφανο σχέδειό σου...
Γιαυτό καλύτερα , κάτσε άκου και μετά μίλα.. Θα ακούσεις μία και καλή το σχέδειό μου , τους όρους κτλπ , και μετά θα δούμε τί θα γίνει...
Κύριε κάνετε συμφωνία με έναν εγκληματία! το καταλ-.. έβγαλε τότε ένα πιστόλι ξαφνικά , και τον πυροβόλισε στο χέρι με αρκετά αστραπιαία κίνηση..
Zane! Κάτι είπα! ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΤΑ ΛΕΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ?
Κ..Κύριεε! έπιασε τότε το μέρος που τον πυροβόλησε , και έσκυψε κάτω ενώ έγινε μές τα αίματα το χέρι του..
Λοιπόν Azazel D. Drake.. Έχω μία αρκετά συμφωνία για μάς.. για την ακρίβεια μία αρκετά τεράστια προσφορά να γίνεις γνωστός , να γυρίσεις στην East Blue , και να μίνεις ζωντανός ώς που να φτάσεις εκεί... Πέρα απο κεί , δέν έχω καμία ευθύνη... Εντάξει ?
Μέχρι στιγμής , εντάξει , συνέχισε και μπές στο ψητό τέλος πάντων ηλίθιε!
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[ΑΡΧΗ-Τιμωρία απο χάσημο Boss]Agreement with Marines...Going back to East Blue , Burvy's Plan[ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [ΑΡΧΗ-Τιμωρία απο χάσημο Boss]Agreement with Marines...Going back to East Blue , Burvy's Plan[ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [ΑΡΧΗ-Τιμωρία απο χάσημο Boss]Agreement with Marines...Going back to East Blue , Burvy's Plan[ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Jul 11, 2013 11:26 pm

Μήν είσαι βιαστικός , δέν θα κάνει καλό στο σχέδιό μας , και γενικότερα δεν είναι καλό... Γιαυτό λοιπόν , καλύτερα ας το πάμε αργά αργά..
Θέλω να σηκωθώ και να φύγω γρήγορα απο αυτό το νησί με αυτούς τους μολυσμένους τύπους που πιστεύουν σε παραμύθια , πως προστατεύουν την κυβέρνηση και την δικαιωσύνη , απλά και μόνο προσφέροντάς τους την ζωή τους και ακολουθόντας τις επιθημίες των ηλίθιων Gorosei!
Τότε λοιπόν να είμαι και εγώ βιαστικός και να μήν κάτσω να ακούσω τις ερωτίσεις σου ... Σωστά!? Σου δινω αρκετές επιλογές , σεβάσου το , και επήσεις σεβάσου το οτι θα σε αφήσω ζωντανό...
Γκρ.. Καλά λοιπόν , πάμε αργά αργά το "τέλειο σχέδιο" που έχεις στο ηλίθιο μυαλό σου..
Ααα δεν θα με αφήσεις να μιλήσω ε?! ΠΡΟΣΕΧΕ ΠΩΣ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ!
ΟΙ ΜΠΑΚΑΑ! ΣΚΑΣΕ ΚΑΙ ΛΕΓΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ! ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΤΟ ΗΛ... ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΣΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ!
Λοιπόν .. άκου... τότε έβγαλε ένα έμβλημα απο το συρτάρι , κάτω ακριβώς απο το γραφείο και μου το έδειξε...
Αυτό είναι.. πώς να στο πώ.... Είναι η πυξίδα που θα σε δίχνει απο πού είναι η East Blue... Το έμβλημά της... Αρχικά πέρνεις αυτό.. Άπλωσε το χέρι του να μου το δώσει , άπλωσα και εγώ να το πάρω ενώ είμουν τέρμα ενθουσιασμένος , και το τράβηξε πίσω λέγοντας:
ΤΣουκ τσουκ τσουκ τσουκ τσουκ! όχι ακόμα! Περίμενε λίγο... Θα ακούσεις , θα συμφωνίσεις και θα τα αποκτίσεις όλα αυτά..
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[ΑΡΧΗ-Τιμωρία απο χάσημο Boss]Agreement with Marines...Going back to East Blue , Burvy's Plan[ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [ΑΡΧΗ-Τιμωρία απο χάσημο Boss]Agreement with Marines...Going back to East Blue , Burvy's Plan[ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [ΑΡΧΗ-Τιμωρία απο χάσημο Boss]Agreement with Marines...Going back to East Blue , Burvy's Plan[ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Jul 11, 2013 11:46 pm

Πάμε τώρα για το Bounty... Για να το αποκτίσεις , και φυσικά και για να "πλύνω" το όνομά μου , πρέπει να κάνουμε κάτι σημαντικό... Θα πείς πως είσουν ο αρχηγός των Department of Supplies Boats , θα πείς πως σκώτοσες εσύ τους μαρίνς που ήταν με τον Zane , και σε περίπτωση που χρειαστεί να σκωτόσω τον Zane , θα πείς οτι τον σκώτοσες εσυ... εντάξει?! Όλα φαίνονταν τόσο απλά , αλλα και ταυτόχρονα δύσκολα... Για παράδειγμα , το Bounty μου , θα αναίβενε αρκετά μετά απο όλα αυτά ... (Εταιρίες/ομάδες εδώ γράφω και για την ομάδα των Department of Supplies Boats)... Σίγουρα οι δυνατότεροι πειρατές , οι Bounty Hunters και οι Marine , θα με κυνηγούσαν στα νησιά που θα πατούσα.. Αλλα ήταν ο μόνος τρόπος για να ζήσω... Απ'την άλλη όμως , ήταν κατά των επαναστατών... και σκέφτηκα τότε :
Συγνώμη αρχηγέ , πατέρα και γενικά , συγνώμη σε όλους τους επαναστάτες , απλα δεν έχω άλλη λύση , πρέπει να κάνω κάτι αντίθετο απο αυτό που μαθαίνω τόσον καιρό..Θα επανορθώσω... Ως στιγμής δέχομαι!
Τώρα πάμε στον τρόπο για να ξεφύγεις απο το νησί.. είσαι πλοηγός απ'όσο άκουσα , άρα θα ξές να χρησιμοποιείς πλοίο , απλά ακολούθα την πυξίδα και όλα τα άλλα εντάξει... Για να βγείς απο την πόρτα την μεγάλη που είναι ο μόνος τρόπος να βγείς απο το νησί , θα ντυθείς με αυτήν την στολή των μαρίν , και θα σου δόσω μία μικρή βάρκα , μιάς και η άλλη σου απ'όσο άκουσα έμεινε πίσω...Α και μήν πάς να την πάρεις , φύγε κατευθείαν για την East Blue , πίστεψέ με , θα δισφημιφθεί το όνομά σου και θα σε κυνηγίσουν..... Θα σου δόσω και ένα χαρτάκι που θα γράφει τον κωδικό του πλοίου σου... Τα υπόλοιπα τα καταλαβένεις πιστεύω... τέλος πάντων , αυτό ήταν το τελευταίο , συμφωνείς και μαυτό έτσι?
Μέχρι στιγμής , όλα φαίνονται τέλεια... Εντάξει λοιπόν... Συμφωνώ... Για πρώτη και τελευταία φορά με μαρίν φυσικα! Και τότε δώσαμε τα χέρια , δίνοντάς μου τότε και το έμβλημα...
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[ΑΡΧΗ-Τιμωρία απο χάσημο Boss]Agreement with Marines...Going back to East Blue , Burvy's Plan[ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [ΑΡΧΗ-Τιμωρία απο χάσημο Boss]Agreement with Marines...Going back to East Blue , Burvy's Plan[ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [ΑΡΧΗ-Τιμωρία απο χάσημο Boss]Agreement with Marines...Going back to East Blue , Burvy's Plan[ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeFri Jul 12, 2013 12:50 pm

Ερωτήσεις που ήθελες?
Εμμ όχι! μου τις κάλυψες όλες.... Βασικά , τί όνομα θα δόσω όταν με ρωτίσουν τον κωδικό του πλοίου μου?! Ποιός θα πώ πως είναι κυρίαρχος του πλοίου?
Πές Samy Senzu...
Ποιός στο καλό είναι αυτός?!
Ένας απο τους ακόλουθους του Zane , που "σκώτοσες" ... Τέλος πάντων , ο θάνατός του ακόμα δεν είναι ανακοινωμένος.. Μόλις βγείς απο το νησί , και λίγο πιο μακρυά , ανακοινώνω τα νέα , γιαυτο να βιαστείς και να μήν κάνεις στάσεις εδώ , σαυτήν την θάλασσα.... Για το καλό σου βέβαια... Επείσης , πρέπει να σου σημειώσω ξανά , πως θα σε κυνηγίσουν αρκετοί μετά απ'αυτό... γιαυτό , πάνω απ'ολα , ΠΡΟΣΟΧΗ!...
Εντάξη , εγώ μόνο ένα θα σου πώ... για το καλό σου , μήν με πρωδόσεις.... Γέλασε τότε και σταμάτησε η συζήτηση.. Έβαλα την στολή των μαρίν που μου έδωσε , και πήγα να φύγω... Με σταματησε τότε φωνάζοντας :
Azazel! Το χαρτάκι περίμενε.... Ορίστε , εδώ είναι γραμμένος και ο κωδικος... το πλοίο που θα πάρεις , είναι ακριβώς το τελευταίο στο λιμάνι..... Αντίο λοιπόν... πήρα τότε το χαρτάκι , και διάβασα τον κωδικό απο μέσα μου...
55983D...  Μάλιστα... και το όνομά μου , είναι... Ποίο είπαμε? Α ναί , Samy Senzu... εκείνη την στιγμή που τα σκεφτόμουν , έτρεχα προς το λιμάνι... Όταν έφτασα  μετά απο περίπου 10-15 λεπτά , είδα 4 πλοία... είπα τότε απο μέσα μου :
Το τελευταίο απο δεξιά , ή απο αριστερά?! ενώ κατέβαζα σιγά σιγά το καπελο να μήν φαίνετε το πρώσοπό μου , κοιτούσα δεξιά και αριστερα να δώ ποιό έπρεπε να πάρω για να φύγω.. και σκέφτηκα τότε :
Ας πάρω το απο-δεξειά , μιάς και είμαι δεξειός...
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[ΑΡΧΗ-Τιμωρία απο χάσημο Boss]Agreement with Marines...Going back to East Blue , Burvy's Plan[ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [ΑΡΧΗ-Τιμωρία απο χάσημο Boss]Agreement with Marines...Going back to East Blue , Burvy's Plan[ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [ΑΡΧΗ-Τιμωρία απο χάσημο Boss]Agreement with Marines...Going back to East Blue , Burvy's Plan[ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeFri Jul 12, 2013 1:01 pm

Το πήρα τότε το απο δεξειά , και άρχισα να κάνω κουπι προς την πόρτα... Καλύβοντας ταυτόχρονα και το πρώσοπό μου με το χαρτάκι... Άκουσα τότε μία φωνή , που έλεγε :
Αναφορά κωδικού εξόδου! Επαναλαμβάνω , αναφορά κωδικού εξόδου.. Κοίταξα για άλλη μία φορά το χαρτάκι τότε , και είπα :
55983D.. Kυ..Κυρίαρχος Samy Senzu... γεμμάτος αγωνία και φόβο μήπως κάτι δεν πάει καλά , ησύχασα αφού άκουσα την φωνή ξανά να λεει :
Κωδικός αποδεκτός.. Παρακαλούμε να έχετε ήσυχο ταξίδι , και καλή έξοδο.. Αντίο σας.. άνοιξε τότε η πόρτα , και άραχισα να σαλπάρω... Μέσα σε 5 λεπτά , είχα απομακρυνθεί απο το νησί για αρκετή απόσταση , αφού σάλπαρα όσο ποιο γρήγορα μπορούσα ... Τότε , είδα ένα πειρατικό πλοίο να πλησιάζει το νησί.... Το κοίταξα , και είδα πως ήταν πάνω ο Farkas , o Razor , o Yosaku και ο Johnny , απο την Misqueot... Είχαν έρθει να με σώσουν...
Τ..ΤΟΥΣ ΗΛΙΘΙΟΥΣ! Τ..Τι να κάνω τώρα? Πρ..Πρέπει να φύγω! Δέν πρέπει να κάτσω παραπάνω εδώ.. Λυπ..Λυπάμαι αλλα δεν μπορώ να κάνω κάτ-... ακούστηκε τότε δυνατά μία φωνή :
ΠΥΥΥΥΥΡ! και άρχισαν να τους χτυπάν τα κανόνια... Τί συνέβει στο μεταξύ και έγινε όλο αυτό :
Όταν έφυγα , το Den Den Mushi του Burvy  χτυπισε και είπαν :
Κ..Κύριε! Ένα πειρατικό πλοίο βλέπω απο μακρυά.. Είναι οι 2 γνωστοί κυνηγοί απο την Misqueot , o Johnny και ο Yosaku , και ο Farkas μαζί με τον Virkas , oι 2 γνωστοί ανθρώποι που ήθελαν να γίνουν μαρίν , μα τους απορίψαμε.. τί να κάνουμε?
Βουλιάξτε το το πλοίο! είπε κλείνωντας το Den Den Mushi... Τότε ο Zane σηκώθηκε και είπε :
Εισ..Είσαι ένα τέρας! Θα σε προδώσω! Θα πεθάνεις παλιο-... τον πυροβόλισε τότε και προφανός τον σκώτοσε
... Εγώ τότε τρομαγμένος , τους είδα να καιγονται στο πλοίο , μα με δάκρυα είπα :
Συγνώμη μα.. Μα δεν μπορώ να κάνω κάτι.. Τα λέμε σε κάποιον άλλον κόσμο ίσως!


ΤΕΛΟΣ!
Back to top Go down
Sponsored content





[ΑΡΧΗ-Τιμωρία απο χάσημο Boss]Agreement with Marines...Going back to East Blue , Burvy's Plan[ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [ΑΡΧΗ-Τιμωρία απο χάσημο Boss]Agreement with Marines...Going back to East Blue , Burvy's Plan[ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [ΑΡΧΗ-Τιμωρία απο χάσημο Boss]Agreement with Marines...Going back to East Blue , Burvy's Plan[ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[ΑΡΧΗ-Τιμωρία απο χάσημο Boss]Agreement with Marines...Going back to East Blue , Burvy's Plan[ΤΕΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Back to East Blue [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» Back to North Blue, the frozen kingdom [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [AΡΧΗ] Back to East Blue... "Welcome" has been "I'll eat you"!?[TEΛΟΣ] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» {Αρχή} Marines VS 2 Pirates{τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [ΤΕΛΟΣ-Τιμωρία απο Boss]My pirate adventure starts... I stay for revenge! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: North Blue :: Tohan Island-
Jump to: