Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 6 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 6 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AuthorMessage
DIRK
Guest
avatar



[Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: [Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Nov 26, 2012 10:59 pm

Είχαν περάσει μερικές ώρες απο τότε που άφησα πίσω μου τον Drake, την Lightning και το υπόλοιπο πλήρωμα. Ακόμα αντηχούσαν μέσα στο κεφάλι μου τα λόγια της Lightning .
'' τότε να παραιτηθείς απο καπετάνιος...Τζάμπα είσαι σε αυτήν την θέση εαν δεν μπορείς να προστατέψεις κανένα .''
Είχε δίκιο.Η τουλάχιστον αρκετό για να με κάνει να αναθεωρήσω πολλά πράγματα... Το γεγονός οτι κατέστρεψα ένα νησί, σίγουρα θα με έκανε διάσημο, όμως όχι και δυνατό.. Πολλοί θα πίστευαν πως το έκανα με κάποια υπεράνθρωπη δύναμη, η μια δύναμη που μου έχει χαρίσει κάποιο φρούτο του διαβόλου.όχι.Δεν ήταν έτσι.. Το είχα καταστρέψει με εκρηκτικά και πολύ σχεδιασμό...Μου είχε πάρει 9 χρόνια για να σχεδιάσω τα πάντα, πως θα δράσω, τι θα κανω, σε ποιον θα μιλήσω, που και πως θα κινηθώ..Εαν κάθε μου μεγάλη πράξη μου έπαιρνε σχεδιασμό πολλών ετων, τότε δεν θα κατάφερνα τίποτα
Παρ όλα αυτά, είχε υποτιμήσει αρκετά τις πολεμικές μου ικανότητες.Εξασκούμουν επι χρόνια στις τεχνικές των δολοφόνων με τα μαχαίρια, και επινόησα ουκ ολίγες πολεμικές κατασκευές.


Last edited by DIRK on Sat Dec 15, 2012 4:47 pm; edited 3 times in total
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Nov 26, 2012 11:19 pm

Τώρα όμως έπρεπε να ξεχνούσα το παρελθόν και να σχεδίαζα τα επόμενα βήματά μου.
Έπρεπε να κάνω κάτι σημαντικό....Κάτι για να μου δώσει κύρος, και φόβο προς όποιον ακούει το όνομά μου ..Το μόνο που θα μου έδινε κάτι τέτοιο, θα ήταν μια νίκη επι κάποιου γνωστού και καταξιωμένου πειρατή ..
Στον νου μου, ήρθε το όνομα ενός άντρα ο οποίος ήταν αρκετά κακόφημος.Τον δίκαζαν την ημέρα που δίκαζαν και εμένα, όμως αυτόν τον απελευθέρωσαν λόγο των γνωριμιών του .Το όνομά του ήταν Captain Alexander και το ψευδώνυμο του ήταν der toten
Μετά τον θάνατο του πρώην καπετάνιου του, διαχωρίστηκε απο το υπόλοιπο πλήρωμα , και δημιούργησε το δικό του πλήρωμα , τους Dune Pirates... Αυτό το πλήρωμα ήταν πολυάριθμο, καθώς οι περισσότεροι θα ήθελαν να ακολουθήσουν κάποιον που άνηκε στο πλήρωμα ενός άντρα που γνώριζε την Μεγάλη γραμμή. Φυσικά, η αξία του είχε αναγνωριστεί στο ελάχιστο σε σχέση με την φήμη του Sunabozu, ενός ακόμα άντρα που βρισκόταν στο ίδιο πλήρωμα , του θρυλικού Sunabozu.

Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Nov 26, 2012 11:34 pm

Ο Sunabozu κατοικεί στο νησί Vira και έχει κάνει το νησί προστατευόμενη περιοχή του.Η επικήρυξη του ανέρχεται στα 300.000.000
Ο Alexander είχε δυο αρκετά δυνατούς συντρόφους. Αυτοί είναι ο Dastan
ο ''αόρατος´ δολοφόνος και η Elika η οποία έχει φοβερό στρατηγικό μυαλό
Το σκοτάδι είχε απλώσει πλέον το πέπλο του επάνω στην γη, όμως μπορούσα να διακρίνω φώτα απο μακρυά. Ήταν τα φώτα της Duneland Town η οποία βρισκόταν στο νησί Endless Waste σύμφωνα με τον χάρτη μου.Είχα μόλις συλλάβει ένα αρκετά καλό σχέδιο για να καταφέρω να νικήσω τον Alexander.Φυσικά, δεν ήμουν τόσο βλάκας ωστε να τον αντιμετωπίσω ξίφος με ξίφος, καθώς πιθανόν να ήταν χρήστης φρούτου του διαόλου.Εαν δεν μάθαινα τι είναι ικανός να κάνει, τότε δεν θα τον αντιμετώπιζα.. Αρχικά θα τον έπειθα να μπω στο πλήρωμά του.Σίγουρα αυτός θα ήταν ο καλύτερος τρόπος να κατασκοπεύσεις τον άλλο.
Έκλεισα τον χάρτη , και τον τύλιξα.Αφού τον αποστήθισα, τον πέταξα στην θάλασσα... Σήκωσα και κοίταξα τον καρπό του δεξιού μου χεριού.
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Nov 26, 2012 11:50 pm

Ο μηχανισμός που τον διακοσμούσε, ήταν έτοιμος να ενεργοποιηθεί, και να εμφανίσει ένα μαχαίρι, ικανό να σκοτώσει ακαριαία κάθε αντίπαλο.Αφού έλεγξα και τον μηχανισμό του άλλου μου χεριού, βάλθηκα να ακονίζω τα πολλαπλά μαχαίρια , που είχα θηκαρισμένα στην ζώνη μου, όπως επίσης και το ξίφος μου.Στον μηχανισμό των μαχαιριών , είχα κάνει μερικές μετατροπές, ώστε να γίνει πιο θανατηφόρο
Είχα προσθέσει και έναν μηχανισμό, ο οποίος έμοιαζε με πιστόλι, και μπορούσε να πυροβολήσει με άνεση 15 με 20 σφαίρες
Δεν το δοκίμασα όμως. ήταν επικίνδυνο να έκανα κάτι τέτοιο, ειδικά μέσα στην νύχτα..Θα μπορούσε να θεωρηθεί σαν πρόκληση και να μου ρίξουν με τα κανόνια τους.
Είχα μπει στο λιμάνι. Ένα μεγάλο πλοίο δέσποζε παρ όλο το σκοτάδι και τον ελάχιστο φωτισμό
Μπορούσα να δω ένα πειρατικό σύμβολο να είναι αποτυπωμένο στο κεντρικό πανί αυτού του πλοίου, όμως από την πίσω μεριά.
Παρατήρησα πως δεν υπήρχε κόσμος στις αποβάθρες, εκτός από μερικούς φασαρτζίδες πειρατές.
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Nov 27, 2012 12:09 am

Πλησίαζα χωρίς να έχω αναμμένο κάποιο κερί η κάποιον φανό.Κατεύθυνα την βάρκα μου προς μια απομονωμένη αποβάθρα, χωρίς άλλες βάρκες η φρουρούς δίπλα.Το γεγονός οτι έφτασα νύχτα, ήταν αρκετά βοηθητικό.
Επι τέλους βρέθηκα στο έδαφος.Τράβηξα την βάρκα και την έδεσα σε έναν ξεχασμένο πάσαλο.Αφου βεβαιώθηκα πως δεν τράβηξα την προσοχή τους, άρχισα να κινούμαι άπο κολόνα σε κολόνα, ενω φρόντιζα να καλύπτομαι σε κάθε στάση μου
Ακούμπησα την πλάτη μου στον τοίχο ενός κτηρίου.Έβγαλα το κεφάλι μου και κοίταξα αριστερά, κατώ απο την κουκούλα μου, τους 4 άντρες.Ο ένας ήταν γυμνός απο επάνω, και φορούσε έναν σκούφο στο κεφάλι του ο οποίος είχε παράλληλες ρίγες σε αποχρώσεις του πορτοκαλί και του κόκκινου.Ήταν αρκετά αδύνατος ώστε φαίνονταν τα κόκαλά του.Οι άλλοι δυο που κάθονταν δίπλα του, ήταν ντυμένοι με ρούχα βαριά.Επίσης φορούσαν περίεργα μαντίλια δεμένα στα κεφάλια τους.
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Nov 27, 2012 5:44 pm

Την τετράδα των πειρατών, συμπλήρωνε ένας χοντρός τύπος με μοβ μαλλιά πιασμένα σε κοτσίδα .Ο οπλισμός τους, ήταν 4 ξίφη απλά. καμπυλωτά.Αποφάσισα να τους μιλήσω ..Εαν οι διαπραγματεύσεις δεν πήγαιναν καλά, σίγουρα δεν θα αποτελούσαν μεγάλη απειλή.Παρ όλα αυτά, ίσως κάποιος απο αυτούς ήταν ο Dastan ο δολοφόνος.Ένας αρκετά ικανός και καλός ξιφομάχος...Απέκλεισα το γεγονός , καθώς όταν εξετασα τους άντρες για δεύτερη φορά, κανείς τους δεν έμοιαζε με την περιγραφή του .
Άφησα την κρυψώνα μου επιτέλους.Κρατούσα τα χέρια μoυ μέσα απο την κάπα μου και κρατούσα δυο μαχαίρια, για κάθε ενδεχόμενο αρνητικής εξέλιξης των διαπραγματεύσεων
Ο ήχος που έκαναν τα βήματά μου , καλυπτόταν απ τα γέλια και τον ήχο που κάνει το γυαλί όταν χτυπάει με ένα άλλο .Τσούγκριζαν τα ποτήρια με τις μπύρες τους συνεχώς, ενώ ο πιο χοντρός, τραγουδούσε έναν εύθυμο σκοπό .
Με αντιλήφθηκαν μόνο όταν τους πλησίασα στα 4 μέτρα.Πρώτος με είδε ο κοκαλιάρης, ο οποίος τράβηξε το ξίφος του ξαφνιασμένος .Σαν ένα, και οι υπόλοιποι 3 τράβηξαν τα ξίφη τους και ετοιμάστηκαν για μάχη.

Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Nov 27, 2012 6:31 pm

-Καλησπέρα σας.Μήπως γνωρίζεται που μπορώ να βρω τον κύριο Αlexander?
-Ποιος είσαι ? ρώτησε ο χοντρός.
Φυσικά δεν θα του έλεγα την αλήθεια.Δεν θα αποκάλυπτα σε κανέναν πως είμαι ο γνωστός ''A'' , η όπως με φώναζαν τελευταία Crimson Eyed λόγο των συμβάντων του Cornelia όπως και του Elfheim καθώς επίσης όπως έλεγαν, τα μάτια μου γίνονταν σαν κόκκινα απο την αιμοδιψία μου . Η φήμες για την βιαιότητά μου, με είχαν καταστήσει έναν απο τους πιο καταζητούμενους άντρες της South Blue, με επικήρυξη διπλάσια απο αυτή του Αlexander
Το όνομά μου είναι Nosferatu.Είμαι ένας πειρατής απο την ανατολική South Blue, και ταξίδεψα ως εδώ για να προσφέρω τις υπηρεσίες μου στον Αlexander .
Ο λόγος μου φαινόταν πιστικός...Πρόσεξα τον τόνο της φωνής μου, όπως επίσης και το ύφος με το οποίο μιλούσα.
Ο χοντρός με κοίταξε εξεταστικά ..
Πρέπει να περιμένεις ως το πρωί..Θα σε πάμε εμείς στον καπετάνιο...Αλήθεια ξενε, πως ήρθες στο νησί?.
Με την βάρκα μου.Την έχω αφήσει λίγο ποιο πέρα, είπα δείχνοντας μια βάρκα αλλουνού, κοντά στην πραγματική θεση της βάρκας μου.

Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Nov 27, 2012 6:44 pm

Κανένα πρόβλημα.Που.
Τα λόγια του διέκοψε μια άγρια κραυγή που βγήκε απο το στόμα του κοκαλιάρη.Οι άντρες του Alexander, όπως και εγώ, γυρίσαμε κατευθείαν για να δούμε τι συνέβη... Επρόκειτο για μια επίθεση.Πίσω απο τον κοκαλιάρη υπήρχε ένας ψηλός γυμνασμένος άντρας , που έβγαζε την χοντρή λεπίδα του μαχαιριού του , απο την πλάτη του αιμόφυρτου άντρα ..Το αίμα έσταζε στο έδαφος, όσο απο την κοιλιά του κοκαλιάρη , ο οποίος είχε πέσει μπρούμυτα κάτω,τοσο και απο το μαχαίρι του ξένου ..Υπήρχε κάτι το απόκοσμο στο βλέμμα του άντρα...Θα έλεγα το βλέμμα που είχα και εγώ , όταν βρισκόμουν στο Elfheim.Το βλέμμα ενός δολοφόνου
Oι άντρες του Alexander έστρεψαν την προσοχή τους από εμένα στον άντρα αυτόν ... Φορούσε ένα στρατιωτικό παντελόνι και έναν μπερέ, στραβά φτιαγμένο στο κεφάλι του.Στο πάνω μέρος του σώματός του ήταν γυμνός, και φορούσε μια ζώνη με θήκες για μαχαίρια .
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Nov 27, 2012 6:54 pm

Σηκώνοντας τα ξίφη τους, άρχισαν να τρέχουν προς το μέρος του..Το ξίφος του χοντρού, το απέκρουσε κάθετα με το μαχαίρι του, και του έριξε μια γροθιά στο πρόσωπο με το ελεύθερό του χέρι. Ο άντρας άφησε το ξίφος του να πέσει και κράτησε το πρόσωπό του .ήταν κάτι που δεν έπρεπε να κάνει
Τον έπιασε απ τον λαιμό, και κάρφωσε το μαχαίρι του στον τραπεζοειδή του χοντρού..Έπεσε στο έδαφος με τα γόνατα , κρατώντας το σημείο του τραύματος ..
Οι άλλοι δυο έμειναν σταθεροί, και κοιτούσαν τον δολοφόνο με φόβο..Έπρεπε να κάνω κάτι, αλλιώς θα τους ξέκανε όλους και πιθανόν να κατηγορούσαν εμένα μετά γι αυτό..
Ενεργοποίησα τους μηχανισμούς των μαχαιριών, τινάζοντας τα χέρια μου προς τα κάτω ..Με το δεξί χέρι, έπιασα το αριστερό, και τράβηξα την σκανδάλη , την οποία είχα εγκαταστήσει σαν νεα προσθήκη...Ένας πυροβολισμός ακούστηκε, και απο αντίδραση, ο δολοφόνος έκανε ένα άλμα στα πλάγια..Ευτυχώς γι αυτόν, λόγο του άλματος, η σφαίρα τον πήρε ξυστά, δημιουργώντας του μόνο μια μικρή πληγή
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Nov 27, 2012 10:11 pm

Σήκωσε το βλέμμα του και με κοίταξε, όπως και οι δυο άντρες του Alexander . .Άρχισα να τρέχω προς το μέρος του, ετοιμάζοντας της επίθεσή μου...Εκείνος σηκώθηκε όρθιος και πήρα στάση μάχης, κρατώντας το μαχαίρι του μπροστά στο στήθος του .
Με το αριστερό μου χέρι, (για την ακρίβεια το μαχαίρι που βρισκόταν κάτω απο το αριστερό μου χέρι)
πήγα να τον χτυπήσω στο στήθος...όπως ήταν φυσικό, απέκρουσε το χτύπημα μου, φέρνοντας το μαχαίρι του σε θέση ωστε να έχει την πλήρη κατοχή της δύναμής του, και να μην βρίσκεται σε μειονεκτική θέση ...
Με το ελεύθερο χέρι μου, πήγα να τον καρφώσω στο χέρι που αμυνόταν, όμως με μια πολύ γρήγορη κίνηση, τράβηξε ένα μαχαίρι απο τις θήκες του..
Ευτυχώς, τελευταία στιγμή κατάφερα να αποφύγω το χτύπημα, πηδώντας προς τα πίσω με μια ανάποδη τούμπα...
Δεν παρέμεινε σταθερός...Ανοίγοντας τις θήκες των μικρών μαχαιριών μου, τα έπιασα με τις κλειδώσεις των δαχτύλων μου, και τα πέταξα προς το μέρος του...Τρία απο τα τέσσερα, τον πέτυχαν στον τετρακέφαλο, ενω το άλλο το απέκρουσε με το πλατύ μέρος του μαχαιριού..Έκανε κάθε επίθεσή μου να φαίνεται τόσο εύκολη για να την αμυνθεί....
Διασταυρώσαμε για ακόμα μια φορά τα μαχαίρια μας
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 1 of 6Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος] The crimson eyed pirates versus the world government [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Crimson Eye and the Crescent Moon [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» The Black Cat Pirates [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» {Αρχή} Marines VS 2 Pirates{τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τελος-Διπλη] Οι Woonan Pirates και το Onrac Kingdom! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: South Blue :: Endless Waste-
Jump to: