Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 4 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 4 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Tελος] Με ενα σμπάρο....κανένα τρυγώνι ! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Tελος] Με ενα σμπάρο....κανένα τρυγώνι ! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: [Tελος] Με ενα σμπάρο....κανένα τρυγώνι ! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Tελος] Με ενα σμπάρο....κανένα τρυγώνι ! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSun Apr 07, 2013 6:55 pm

Προηγουμενες ιστοριες:

Στην προηγουμενη ιστορια, καταφερα να ξεφυγω απο τον Stalker τον Marine που με ειχε πιασει, στην Eluria, με την βοηθεια της Rosalie και του Charlie.Για να αποφυγουμε τους Marines για λιγο αποφασισαμε να αφησουμε την South Blue και να παμε στο νησι Lyneel της North Blue στο οποιο ειχαμε και καποιες ανοικτες υποθεσεις...



Η εισβολη μας στην North Blue ηταν σχετικα αναιμακτη. Η Rosalie η οποια ειχε ξαναερθει, μας ειχε προειδοποιησει να προσεχουμε, να ντυθουμε ζεστα και να εχουμε τον νου μας για καμμια ρουφηχτρα, αλλα τιποτα απο ολα αυτα δεν συνεβη. Η αληθεια ηταν οτι η θερμοκρασια επεσε αισθητα, αλλα τα πραγματα δεν ηταν τοσο τραγικα. Αλλωστε στο καραβι ειμασταν πλεον τρια ατομα, εγω η Rosalie και ο Charlie, οποτε ο,τι και να εμπαινε εμποδιο στο ταξιδι μας θα το ξεπερναγαμε γιατι ειχαμε το σημαντικοτερο: την επικοινωνια και την παρεα.
---Εεεε   δεν παιζω αλλο!! φωναξα πετώντας τα χαρτια στο τραπεζι , η γκαντεμια μου σπαει κοκκαλα!
Η γκρινια μου οχι μονο δεν τους ευαισθητοποιησε αλλα χαχανιζαν εκνευριζοντας με ακομα περισσοτερο.
Σηκωθηκα και βγηκα εξω, πολλα συννεφα ειχαν μαζευτει απο πανω μας και στον αερα ενοιωθες την υγρασια και το πουσι.
Στο βαθος αντικρυσα ενα νησι που αχνοφαινοταν.
---Το Lyneel ! φωναξε η Rosalie που ηρθε διπλα μου και αφου μου επιασε το χερι, εγειρε το κεφαλι της στον ωμο μου.
Παραλληλα ηρθε και ο Charlie. Και οι τρεις κοιταξαμε το νησι ο καθενας με τις δικες του σκεψεις...Ο Charlie ηθελε να βρει τον Montblanc Cricket και να παρει εκδικηση. Το ονομα αυτου του τυπου μαλιστα ξεφυγε απο το στομα του Charlie καθως κοιταζε με σοβαρο υφος το νησι.
---Για να δουμε... ψιθυρισε και η Rosalie που απ'οτι καταλαβαινα ειχε καποιον προσωπικο της λογο να θελει να ερθει στο νησι.
Εγω, χαιρομουν που αφενος ικανοποιουσα την θεληση της Rosalie, αλλα και βοηθουσα τον Charlie να παρει την εκδικηση που ηθελε...Χαιρομουν που στην ουσια ημουν ενας καλος κατα καποιον τροπο καπετανιος...
---Παμε να αυξησουμε την ταχυτητα να τελειωνουμε! Φωναξε επιτακτικα η Rosalie.
"Aραγε εγω ειμαι ο καπετανιος τελικα?" σκεφτηκα και ενα χαμογελο σχηματιστηκε στο προσωπο μου.


Last edited by Silver Latino Elf on Fri Apr 12, 2013 3:17 pm; edited 2 times in total
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Tελος] Με ενα σμπάρο....κανένα τρυγώνι ! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Tελος] Με ενα σμπάρο....κανένα τρυγώνι ! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Tελος] Με ενα σμπάρο....κανένα τρυγώνι ! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSun Apr 07, 2013 7:56 pm

Λιγη ωρα αργοτερα ειχαμε φτασει στο νησι Lyneel και ειχαμε αραξει το καραβι στο αρκετα μεγαλο λιμανι του νησιου. Κατεβηκαμε και οι τρεις εχοντας κρυμμενα τα οπλα μας. Εγω ειχα τρια μαχαιρια κρυμμενα κατω απο το πανωφορι μου. Οσο βρισκομασταν ακομα στο λιμανι, η Rosalie μας επιασε απομερα και μας ειπε ψιθυριστα βαζοντας το χερι της στο στομα.
---Λοιπον ακουστε, το νησι αυτο ειναι πλεον υπερ της κυβερνησης...Εχει υποστει τοσες επιδρομες απο τους πειρατες και πλεον εχει τεθει υπο την ομπρελα της Παγκοσμιας Κυβερνησης για προστασια. Επομενως, οι κινησεις μας πρεπει να ειναι παρα πολυ προσεκτικες... Βεβαια, αυτην την στιγμη βρισκομαστε στο Terra Village το οποιο ειναι το πιο αντιθετο στην Παγκοσμια Κυβερνηση και τους Marines...Για την ακριβεια τους σιχαινεται. Αλλα σε καθε περιπτωση και εδω πρεπει να προσεχουμε παρα πολυ...
---Πως θα βρουμε τον Montblanc Cricket ομως? ρωτησε ο Charlie με ανησυχια.
Η Rosalie πηρε ενα ξινο βλεμμα και απαντησε διατηρώντας το:
---Εε... Δεν ξερω πως θα βρειτε τον Cricket... Δεν ξερω που μπορει να συχναζει ή να εχει την βαση του...
---Τι εννοεις "βρειτε" ? ρωτησα καθως η περιεργεια και η αμηχανια ειχαν αρχισει να με κυριευουν.
---Εννοω οτι εγω θα πρεπει να πεταχτω για λιγο καπου...Εσεις μπορειτε να ξεκινησετε ομως...
---Ωπα ωπα, ειχα αρχισει να εκνευριζομαι με την μυστικοπαθη συμπεριφορα της Rosalie. Ενοιωθα συνεχεια οτι ειχε δικα της σχεδια στα οποια δεν εβαζε καν εμενα... Υποτιθεται οτι ειμαστε ολοι μαζι...
---Ε... στο συγκεκριμενο δεν γινεται... μου επεσημανε με ενα παραπονιαρικο υφος
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Tελος] Με ενα σμπάρο....κανένα τρυγώνι ! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Tελος] Με ενα σμπάρο....κανένα τρυγώνι ! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Tελος] Με ενα σμπάρο....κανένα τρυγώνι ! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSun Apr 07, 2013 8:09 pm

Το αιμα ειχε αρχισει να μου ανεβαινει στο κεφαλι. Εστρεψα το κεφαλι μου αλλου δειχνοντας την ενταση μου.
---Elf, πρεπει να χαλαρωσεις και να καταλαβεις,
Στο σημειο αυτο την εκοψα.
---Οχι ! Εσυ πρεπει να καταλαβεις οτι δεν μπορει να κρατας ενα κομματι του εαυτου σου μονιμως κρυφο...Ηξερα οτι ειχες προσωπικους λογους που ηθελες να ερθουμε εδω...Αλλα οχι οτι θα μας παρατουσες!
---Σας παρατουσα ? επανελαβε μορφαζοντας
--- Ναι αυτο! απαντησα νευριασμενος. Εριξα μια ματια στον Charlie διπλα μου, και διαπιστωσα την αμηχανια του.
---Λοιπον, οπως ξερεις ειμαι επαναστατρια, και εχω καποιες συγκεκριμενες αποστολες και υποχρεωσεις... Δεν μπορω να λεω σε καθε-
---Σε καθε? Στον καθε τυχοντα? Δεν ηξερα οτι με εβλεπες ετσι!
---Σε παρακαλω... απαντησε μαλακώνονας και πιανοντας μου το χερι. Αυτο και μονο με εκανε να λιωσω αλλα επρεπε να την κανω να καταλαβει...
---Ωραια ωραια, ενταξει... πηρα μια βαθια ανασα, μπορεις να κανεις ο,τι δουλεια εχεις να κανεις... εμεις ομως θα ψαξουμε τον Cricket...Στο σημειο εκεινο ετεινα το σωμα μου να κανω μεταβολη.
---Θα βρεθουμε στο ξενοδοχειο Lyneel's Mystery στην κεντρικη πολη του Lyneel !! μου ειπε με εμφανη την στενοχωρια στο χρωμα της φωνης της.
Καθως προχωρουσα μαζι με τον Charlie προς την αντιθετη κατευθυνση, κουνησα το χερι μου δειχνοντας οτι το δεχομαι και προσπαθησα να κατεβασω απο το προσωπο μου την κατσουφικη εκφραση...
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Tελος] Με ενα σμπάρο....κανένα τρυγώνι ! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Tελος] Με ενα σμπάρο....κανένα τρυγώνι ! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Tελος] Με ενα σμπάρο....κανένα τρυγώνι ! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Apr 08, 2013 2:14 am

Περπατουσαμε στους δρομους του Terra Village χωρις να εχουμε καποιον συγκεκριμενο προορισμο ή στοχο. Εγω σκεφτομουν την ολη συζητηση με την Rosalie και σχεδον δεν εβλεπα μπροστα μου. Ο Charlie ηξερε οτι το ζητημα δεν αφορουσε μοναχα εμενα και την Rosalie (αλλωστε του περνουσε απο τον νου ως βεβαιοτητα οτι η Rosalie δεν εμπιστευοταν κυριως τον Charlie για να αποκαλυψει γεγονοτα που αφορουσαν τους επαναστατες) οποτε προσπαθουσε τουλαχιστον να με κανει να ξεχαστω εγω
---Εϋ κοιτα αυτον τον χοντρο τυπο!! Ειναι πιο χοντρος απο τους ιθαγενεις που συναντησαμε στο Torino Kingdom!! η φωνη του ηταν οσο πιο παιδιαστικη και ψευτοχαρουμενη γινοταν που με εκανε και γελασα μοναχα με την επιτηδιοτητα του.
---Λοιπον Charlie... Ειπα σταματώντας και κοιταζοντας ενα σταυροδρομι, για να δουμε τι εχουμε να κανουμε... Πρεπει να βρουμε εναν ισχυρο τυπο, που λογικα εχει αρκετες ακρες στο νησι . Αυτο που σκεφτομαι ομως ειναι οτι δεν μπορουμε να παμε και να ρωτησουμε καποιον περαστικο "γεια σας που μενει ο Cricket για να τον σκοτωσουμε?" , θα δωσουμε στοχο!
---Δεν εχουμε και καποιον γνωστο εμπιστο ωστε να μας πληροφορησει...
---Η Rosalie εχει γνωστους αλλα δεν θελω να την βαλω να ρωτησει...
Ο Charlie με κοιταξε με ενα βλεμμα και μειναμε για λιγο να σκεφτομαστε...
---Μπορουμε να παριστανουμε οτι κανουμε μια δημοσκοπηση για το ποιος ειναι ο πιο δυνατος αντρας στο νησι! πεταξε την ιδεα ο Charlie.
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Tελος] Με ενα σμπάρο....κανένα τρυγώνι ! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Tελος] Με ενα σμπάρο....κανένα τρυγώνι ! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Tελος] Με ενα σμπάρο....κανένα τρυγώνι ! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Apr 08, 2013 10:44 am

Η προταση του Charlie, ηταν εντελως ηλιθια, και ακομα πιο ηλιθια ηταν η αποφαση μας να την κανουμε πραξη. Οσο και αν γυρισαμε τα σοκακια του Terra Village, οσο και αν ρωτησαμε περαστικους ή καταστηματαρχες, το μονο που καταφεραμε ηταν να μαζεψουμε μια λιστα με αγνωστα σε μας ονοματα χωρις σ'αυτα να συμπεριλαμβανεται ο Montblanc Cricket. Περα απο τα ονοματα μαζεψαμε και πολλα εχθρικα βλεμματα καθως δεν ηταν το πιο συνηθισμενο να βλεπεις ενα τετοιο θεαμα.
---Ωραια τι κανουμε? Ρωτησε λαχανιασμενος.
---Δεν ξερω τι επιλογες εχουμε..Μηπως να ρωτησουμε καποιον?
---Ναι αλλα ποιον? Μπορει η Rosalie να ειπε οτι το Terra Village ειναι περισσοτερο υπερ των επαναστατων και κατα της Κυβερνησης, αλλα αυτο δεν σημαινει οτι θα ανακοινωνουμε τα σχεδια μας στον καθενα...ειπε και μοιρασα μερικα καχυποπτα βλεμματα στους περαστικους.
---Ωραια, παμε σε ενα μαγαζι να τσιμπησουμε κατι και βλεπουμε.
Η ιδεα δεν του φανηκε ασχημη και ετσι λιγα λεπτα αργοτερα τρωγαμε σε ενα υπογειο μαγαζακι με ελαχιστους πελατες.
Ενοσω τρωγαμε, ακουσαμε την γρια που κρατουσε το μαγαζι να μιλαει σε εναν μισομεθυσμενο
---Oi Yorgi ! Δεν ξερεις τι μου ειπε ο χασαπης για τον Montblanc!!
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Tελος] Με ενα σμπάρο....κανένα τρυγώνι ! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Tελος] Με ενα σμπάρο....κανένα τρυγώνι ! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Tελος] Με ενα σμπάρο....κανένα τρυγώνι ! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Apr 08, 2013 5:05 pm

Στο ακουσμα και μονο του ονοματος του Montblanc, o Charlie τιναξε το κεφαλι του οπως ενα σαλιγκαρι τις κεραιες του. Σηκωθηκε ορθιος και πλησιασε την γρια που σερβιρε με κρασι τον μαλλον αντρα της.
---Συγγνωμη...Μηπως αναφερατε τον κυριο Montblanc? Aκουσα καλα?
Η γρια που ηταν μαλλον γυρω στα εξηντα γυρισε αποτομα και κοιταξε τον Charlie.
---Ναι τον ανεφερα...Γιατι ρωτας?
---Ξερετε...ψαχνω αυτον τον ανθρωπο.
Η γρια αρχισε να σπαρταραει στα γελια.
---Τι εννοεις οταν λες οτι τον ψαχνεις?
---Θελω να τον βρω...
Η γρια συνεχισε να γελαει και ειπε μεσα απο τα γελια
---Βασικα ειναι λιγο δυσκολο καθως δεν ζει...
---Τι??? Ποτε πεθανε??
---Εδω και δεκαετιες! Χο Χο Χο !!
---Μα καποιο λαθος κανετε! Ο Montblanc Cricket...-
---Ωπα μικρε... Ψαχνεις τον Montblanc Cricket ή τον Montblanc Noland?ειπε η γρια σοβαρευοντας αποτομα
---Τον Cricket ! Ποιος ειναι ο Noland?
H γρια καθισε σε μια παλια ξυλινη καρεκλα και επλεξε τα χερια της για να μας πει
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Tελος] Με ενα σμπάρο....κανένα τρυγώνι ! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Tελος] Με ενα σμπάρο....κανένα τρυγώνι ! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Tελος] Με ενα σμπάρο....κανένα τρυγώνι ! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Apr 08, 2013 5:47 pm

---Κάποτε, αρκετα παλια, ο Montblanc Νοland βρηκε στο νησι μια χρυση πολη...Η τουλαχιστον ετσι νομιζε. Καποιοι ελεγαν οτι ηταν τρελος, καποιοι οτι ειχε προσωπικα συμφεροντα και οφελη...Σε καθε περιπτωση ομως, ο ανθρωπος αυτος οδηγησε τον ιδιο τον βασιλια μεσα απο το δασος, για να διαπιστωσει ιδιοις ομασι την χρυση πολη. Η πολη δεν βρεθηκε και ετσι ο Montblanc Noland καταδικαστηκε σε θανατο...
Υπαρχουν ακομα ομως καποιοι συνεχιστες της ιδεας του κυριως στο χωριο Reva...Aλλα πλεον υπαγεται στην σφαιρα του θρυλου και του παραμυθιου...

---ΟΚ...μπραβο του...Ο Cricket ομως? ειπε βιαστικα ο Charlie
---Περιμενε ανυπομονε νεαρε...Ο Cricket λοιπον ειναι ενα ρεμαλι του νησιου Lyneel που εχει ισχυρες ακρες παντου. Για την ακριβεια βρισκεται και ο ιδιος παντου... Μπορει να βρισκεται καπου εδω στο μαγαζι μου... ειπε και κοιταξε μια κουρτινα που κυματισε απο τον ανεμο. Στο σημειο αυτο η γρια αρπαξε απο τον παγκο ενα ξυλινο κονταρι και σε χρονο ρεκορ, σουβλισε με αυτο τα πλευρα του Charlie.Βλεποντας το τιναχτηκα και πλησιασα...
Ο Charlie εβγαλε καποιες αναρθρες κραυγες πονου και αποριας και η γρια εξηγηθηκε.
---Μικρε...Ειπες οτι ηθελες να τον βρεις και να τον εκδικηθεις ε? Εδω δεν μπορεις να αντιμετωπισεις μια ανημπορη γρια...Θα τα βαλλεις με εναν απο τους ισχυροτερους πειρατες της περιοχης? Χο Χο Χο...
Ο Charlie χωρις να μιλησει μου εκανε νοημα να φυγουμε...
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Tελος] Με ενα σμπάρο....κανένα τρυγώνι ! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Tελος] Με ενα σμπάρο....κανένα τρυγώνι ! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Tελος] Με ενα σμπάρο....κανένα τρυγώνι ! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Apr 09, 2013 3:42 pm

Bγαινοντας εξω, ρωτησαμε εναν περαστικο για να μας κατατοπισει πανω στο που βρισκεται η κεντρικη μεγαλη πολη του Lyneel . Aν κσι ηταν καμποσο μακρια, αποφασισαμε να το κοψουμε με τα ποδια. Στο δρομο επιασα κουβεντα με τον Charlie
---Aυτη η γρια εκει πισω ειχε δικιο... Τι ειμαι εγω?? Δεν ειμαι ενα τιποτα... Δεν ειμαι ικανος για τιποτα... Δεν εχει νοημα να συνεχισουμε να ψαχνουμε τον Montblanc Cricket...
---Charlie... Mην το παιρνεις ετσι... του ειπα προσπαθώντας να τον τονωσω
---Και πως να το παρω? Αυτη η γρια με εβαλε στην θεση μου...
---Charlie... Δυστυχως σε κανεναν δεν ερχεται στρωμμενο ο,τιδηποτε και αν θελει. Εχεις μεγαλωσει υπο δυσκολες συνθηκες και εχασες προσφατα και τον πατερα σου. Αυτος ο ανθρωπος, αυτο το καθαρμα ο Montblanc Cricket σκοτωσε τον πατερα σου... Εσυ, ομως, εσυ μπορεις να παρεις εκδικηση για αυτο...Τωρα μπορει να εισαι ανετοιμος , αλλα εχεις ολο το μελλον μπροστα σου. Χρησιμοποιησε την θεληση για εκδικηση για την αδικια ως μεσο να γινεις ο ιδιος δυνατοτερος. Μην φοβασαι, οταν ερθει η καταλληλη στιγμη θα νοιωσεις μεσα σου οτι ηρθε η ωρα να το κανεις. Και αν χασεις, τουλαχιστον θα εχεις προσπαθησει!!
Ο Charlie με ακουγε προσεκτικα και εδειξε να κατανοει τα λογια μου.
---Ακολουθησε με στα ταξιδια και μαζεψε οποιαδηποτε εμπειρια μπορει να χρειαστεις!
Μου εριξε ενα χαμογελο και συνεχισαμε να βαδιζουμε προς την πολη Lyneel...
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Tελος] Με ενα σμπάρο....κανένα τρυγώνι ! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Tελος] Με ενα σμπάρο....κανένα τρυγώνι ! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Tελος] Με ενα σμπάρο....κανένα τρυγώνι ! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Apr 09, 2013 4:01 pm

Kαθως περπατουσαμε, ακουσαμε απο πισω μας καποιον να τρεχει. Οταν γυρισαμε ειδαμε ενα παιδακι γυρω στα δεκατρια να μας κυνηγαει με ενα γραμμα στο χερι.
---Εϋ περιμενετε!! φωναξε λαχανιασμενο
Μας πλησιασε και αφου πηρε δυο-τρεις ανασες στηριζομενος στα γονατα του μιλησε
---Αυτο εδω το γραμμα ειναι για σας... Μου το εδωσε η γιαγια μου που εχει το μαγαζι που εισασταν!
Ετεινε το χερι του και ο Charlie αρπαξε το γραμμα. Ο μικρος αρχισε να παιρνει το δρομο της επιστροφης και ο Charlie διαβασε δυνατα το περιεχομενο.
---Ο Montblanc Cricket, ενας απο τους δυνατοτερους αντρες του νησιου, βρισκεται στην κεντρικη πλατεια του χωριου Reva αυτην την στιγμη. Εκει μπορειτε να τον βρειτε...Ο Charlie γυρισε και με κοιταξε με μια ματια σιγουριας.
---Θα το θυμομαστε για την επομενη φορα που θα ξαναερθουμε σε τουτο το νησι... ειπε και μου εκλεισε το ματι.
Μετα απο καμποσες ωρες φτασαμε στο ξενοδοχειο Lyneel's Mystery οπου θα συναντουσαμε την Rosalie. Περιμεναμε αρκετες ωρες στο δωματιο που ειχε ηδη πληρωσει ωσπου ακουσαμε το κλειδι να γυρναει την πορτα...
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Tελος] Με ενα σμπάρο....κανένα τρυγώνι ! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Tελος] Με ενα σμπάρο....κανένα τρυγώνι ! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Tελος] Με ενα σμπάρο....κανένα τρυγώνι ! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Apr 09, 2013 5:25 pm

Η Rosalie μπηκε στο δωματιο καπως σκεπτικη. Αφου με αγκαλιασε και φιληθηκαμε, δειξαμε και οι δυο διαθεση για να ξεχασουμε τον προηγουμενο τσακωμο μας. Ο μεν εγω της ανεφερα το τι ακριβως συνεβη με το κυνηγι του Montblanc Cricket, και εκεινη φανηκε να εχει αποφασισει να φανερωσει εστω και λιγα απο τα χαρτια της.
---Συναντηθηκα με τους ανθρωπους μου, αλλα δεν εχει ακομα βγει καποιο αποτελεσμα απο την ερευνα μας...
---Ερευνα για τι? Τι ψαχνεις εδω Rosalie? ρωτησα καπως αγανακτισμενος αλλα ηρεμος
---Οι επαναστατες αναλαμβανουν αποστολες... η δικη μου αποστολη στην παρουσα φαση ειναι να ψαξω σε αυτο το νησι εναν τυπο με το ονομα Μr. Shadow... Ο τυπος ειναι ενας νεος και φρεσκος κυνηγος επικυρηγμενων που οι πληροφοριες λενε οτι οργανωνει ανθρωπους εναντια στους επαναστατες σε διαφορα νησια. Βρισκεται σε τουτο το νησι αυτη τη στιγμη αλλα ακομα δεν εχει εντοπιστει παροτι ψαξαμε αρκετα καλα...
---Rosalie...Μην νομιζεις οτι θα σε αφησω να ψαξεις μονη σου εναν τοσο καλο κυνηγο επικυρηγμενων...
---Kαταρχην δεν ειπε κανεις οτι ειναι καλος απαραιτητα... Και δευτερον τι εννοεις? Ισα ισα! Εσυ πρεπει να προσεχεις περισσοτερο καθως δεν ξερω να το θυμασαι αλλα εχεις 9.000.000 bounty!
Εδω ειχε ενα δικιο, αλλα δεν με ενδιεφερε. Θα την ειχα κοντα ωστε να μην αφησω να υπαρξει εστω και η ελαχιστη πιθανοτητα να την πειραξει καποιος.


Last edited by Silver Latino Elf on Fri Apr 12, 2013 6:00 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Sponsored content





[Tελος] Με ενα σμπάρο....κανένα τρυγώνι ! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Tελος] Με ενα σμπάρο....κανένα τρυγώνι ! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Tελος] Με ενα σμπάρο....κανένα τρυγώνι ! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Tελος] Με ενα σμπάρο....κανένα τρυγώνι ! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
»  Στα αδυτα της ομιχλης... [Tελος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» Αυτοκτονια του Silver Elf [Tελος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» Οι κρυφοί θαυμαστές [Tελος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Tελος] Υιοθετώντας την πειρατικη ζωη: η Κορυφωση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» Τα λεφτά μου όλα δίνω για ενά τανγκό... [Tελος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: North Blue :: Lvneel-
Jump to: