Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 12 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 12 Guests

None

Most users ever online was 124 on Sat Oct 12, 2024 2:27 am
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream

Go down 
3 posters
Go to page : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14  Next
AuthorMessage
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream - Page 9 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream   [Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream - Page 9 I_icon_minitimeMon Mar 07, 2016 12:55 am

Μεταφέρθηκαν λίγα μέτρα παραπέρα και κάθισαν σε ένα παγκάκι. Η May σε αναστάτωση αναλογίστηκε ότι στο συγκεκριμένο παγκάκι ήταν που είχαν αφήσει την προηγούμενη μέρα τον γέρο που ξεψύχησε. Η έκφραση της μόρφασε, αλλά δεν σχολίασε κάτι. Η Mrs Selby κάθισε στην μία άκρη και ο Argon στην άλλη.
-Πρώτα από όλα, ας συστηθούμε, ξεκίνησε η ίδια μιας και δεν ήξερε τα ονόματα τους.
-Από εδώ είναι η May, σύστησε πρώτα την δεσποσύνη και μετά τον εαυτό του. Εγώ ονομάζομαι Mr Shadow.
-Ήμουν σχεδόν βέβαιη! αναφώνησε ευδιάθετα εκείνη.
-Διαβάζετε εφημερίδες; έκανε ψιλή κουβέντα πριν μπει στο κυρίως θέμα.
-Έχω λίγο ελεύθερο χρόνο, ομολόγησε. Δεν περίμενα ότι θα επισκεπτόσασταν τα θερμά νερά της South Blue, Mr Shadow, πόσο μάλλον το νησί μας! του χαμογέλασε επιδοκιμαστικά.
-Mrs Selby, δεν χρονοτρίβησε περαιτέρω, ανέφερα ότι ήθελα να σας ρωτήσω για τον άντρα σας.
-Έχει μπλέξει πουθενά; αγχώθηκε ελαφρώς.
Ο Argon έλεγξε κάθε γωνία του προσώπου της. Ως άτομο που μπορούσε να κρύβει τις σκέψεις του, η κρίση του αναμφίβολα αποτελούσε ό,τι κοντινότερο σε ανιχνευτή ψεύδους.
-Εσείς πείτε μου! Έχετε παρατηρήσει ύποπτη συμπεριφορά τον τελευταίο καιρό; Να εξαφανίζεται τα βράδια ή κάτι παρόμοιο;
-Ο Hubert συνηθίζει να λείπει από το σπίτι τα βράδια είναι η αλήθεια. Καμία αλλαγή στην συμπεριφορά. Η πρώτη ειλικρινής απάντηση του έθεσε την βάση για να κρίνει πιο αποτελεσματικά. Αλλά δεν πιστεύω ότι κάνει κάτι μεμπτό! Ψέμα! Υπήρχε ζουμί στην υπόθεση τελικά.


Last edited by tsitakos on Tue Mar 08, 2016 3:25 pm; edited 2 times in total
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream - Page 9 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream   [Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream - Page 9 I_icon_minitimeMon Mar 07, 2016 12:57 am

-Με τι δουλειά ασχολείται, αν επιτρέπεται; Παρατήρησα ότι έχετε κομψότατη εμφάνιση, επαίνεσε σχετικά με την ενδυμασία της.
Η Selby φάνηκε να ευχαριστείτε.
-Είναι έμπορος. Συχνά αναλαμβάνει παραδόσεις εκ μέρους του άρχοντα Oz!
-Άρα περνά μεγάλη διάρκεια του χρόνου του στο λιμάνι, υπέθεσε υποτίθεται, αν και ήξερε ήδη την απάντηση. Ήθελε να δει κατά πόσο συνεργάσιμη θα αποδεικνυόταν η γυναίκα. Ξέρετε αν του ανήκει κάποια αποβάθρα; αναλογίστηκε την προσεχή συναλλαγή.
-Ισχύει, επιβεβαίωσε ήρεμα εκείνη. Συνήθως επιβλέπει στην αποβάθρα 18... Αλλά μπορεί να είναι και η 19! αναλογίστηκε με σμυγμένα φρύδια.
Η πληροφορία τον ικανοποίησε πλήρως. Και ήταν έτοιμος να κλείσει την ανάκριση σχεδόν. Αλλά ένα ακόμα ερώτημα περίμενε μετέωρο.
-Ξέρετε αν εμπλέκονται περίεργα υποκείμενα στις δουλειές του συζύγου σας; Κυκλοφορούν κάποιοι τύποι στους δρόμους με ένα ιδιαίτερο τατουάζ. Ένα φίδι που σχηματίζει το γράμμα S, της ανέφερε και είδε την έκφραση της να πανικοβάλλεται.
-Αποκλείεται! Αυτοί οι τύποι είναι επικίνδυνοι! αρνήθηκε εκτός εαυτού. Ο Hubert δεν είναι βίαιος άνθρωπος!
Η καρδιά του Argon τινάχτηκε στο στήθος του και συγκράτησε τον εαυτό του από το να χαμογελάσει. Γιατί το συμπέρασμα του από την απάντηση της Selby ήταν: Ψέματα!


Last edited by tsitakos on Mon Mar 07, 2016 1:42 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream - Page 9 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream   [Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream - Page 9 I_icon_minitimeMon Mar 07, 2016 1:12 am

Η May παρακολουθούσε βουβά μέχρι στιγμής τόσο τις απαντήσεις όσο και τις αντιδράσεις των συνομιλητών. Είχε επιστρατεύσει όλη την συγκέντρωση της για να ανακαλύψει τρύπες και μπορεί να μην αποτελούσε πολυγράφο, όπως ο Argon, μπορούσε όμως να συνδέσει πληροφορίες με τρόπο στον οποίο ο Κυνηγός ποτέ δεν θα μπορούσε να κάνει.
-Mrs Selby..; πήρε διστακτικά το λόγο το κορίτσι, τραβώντας την προσοχή και των δύο. Με άκρως σοβαρή έκφρασε, της έθεσε την απορία: Είπατε ο άντρας σας δεν είναι βίαιος άνθρωπος, ωστόσο εσείς έχετε την ανάγκη ιατρικής παρακολούθησης καθημερινώς. Δεν θέλω να σας φέρω σε δύσκολη θέση όμως, σίγουρα δεν υπάρχει κάποιος λόγος που δυσκολεύεστε να αναφέρετε;
Η Mr Selby πάγωσε με το μυαλό της να παίρνει χίλιες στροφές. Η ίδια είχε γλιτώσει την May από τα χέρια του Dr Spencer κυριολεκτικά. Ένα ζήτημα που το κορίτσι ντρεπόταν να μιλήσει. Τώρα της έκανε νύξη μήπως και συμμεριζόταν την αίσθηση ντροπής. Το συμπέρασμα που έβγαζε ήταν ένα και ήταν εντελώς απρόσμενο.
-Φοβάσαι ότι ο Hubert με χτυπά;! γούρλωσε τα μάτια.
Η May έγνεψε. Πράγματι αυτό υπονοούσε. Δίπλα της ο Argon τινάχτηκε ελαφρώς. Αυτό το ενδεχόμενο πράγματι δεν είχε περάσει από το μυαλό του. Αλλά θα μπορούσε κάλλιστα να ισχύει. Κοίταξε την May πλάγια με αναγνώριση. Από την άλλη, η Selby ξέσπασε σε γέλια.
-Ο Hubert; Εμένα;! γέλασε εγκάρδια. Όχι! της ξεκαθάρισε. Ποτέ δεν έχει απλώσει χέρι πάνω μου! Ο λόγος που επισκέπτομαι τόσο συχνά τον Dr Spencer είναι εντελώς διαφορετικός, την πληροφόρησε και απρόσμενα η έκφραση της έχασε κάθε αρχοντιά. Βλέπεις, προσπαθώ να μείνω έγκυος!


Last edited by tsitakos on Mon Mar 07, 2016 1:41 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream - Page 9 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream   [Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream - Page 9 I_icon_minitimeMon Mar 07, 2016 1:30 am

Η βόμβα τάραξε και τους δύο ακροατές. Μην μπορώντας να χωνέψουν την πληροφορία που μόλις είχαν ακούσει, παρέμειναν βουβοί για να ακούσουν την συνέχεια. Η Selby πλέον δεν θύμιζε την επιβλητική γυναίκα που ήξεραν. Ο πόνος και η απελπισία χαρακτήριζαν πλήρως την συγκεκριμένη κατάσταση της.
-Δυστυχώς κάθε προσπάθεια αποδείχτηκε ανεπιτυχής.Έχω χάσει τον αριθμό που έχω αποβάλει τα τελευταία χρόνια. Η θλίψη της πήγαζε από την ψυχή της και σου μάτωνε την καρδιά. Ήλπιζα με τις οδηγίες του Dr Spencer και την αγωγή που μου σύστησε, ότι αυτήν τη φορά θα ήταν διαφορετικά. Όμως όσο μεγαλώνω σε ηλικία, οι ελπίδες μειώνονται, κούνησε το κεφάλι με ειρωνεία. Το μόνο που ήθελα ήταν να χαρίσω ένα παιδί στον Hubert. Να συμπληρώσει την οικογένεια μας. Κι ο ίδιος το ονειρευόταν. Αναμενόμενα δυσφορεί με την κατάσταση. Αλλά αυτό δεν οδηγεί στο να με κακομεταχειρίζεται! κατέληξε συγκρατώντας με δυσκολία τα δάκρυα της.
Η May είχε βουρκώσει σχεδόν. Συμπονώντας την βαθιά θλίψη, αισθανόταν πραγματικά ότι σκιζόταν η καρδιά της. Δίπλα της ο Argon με περισσότερη λογική, έκανε ακόμα μια θεωρία και ζήτησε την επιβεβαίωσε.
-Όταν αναφέρατε τις βραδινές απουσίες του άντρα σας, της υπενθύμισε, υποψιαζόσαστε ότι έχει κάποια ερωμένη;
-Ε;! τινάχτηκε απότομα η May, εντελώς αιφνιδιασμένη.
Παραδόξως ένα καταθλιπτικό χαμόγελο ζωγραφίστηκε στην γυναίκα.
-Δεν είναι υποψίες, Mr Shadow! του δήλωσε χωρίς να κρύβει πλέον τίποτα. Είμαι σίγουρη γι αυτό!
-Και δεν σας ενοχλεί;! πέταξε εμβρόντητη η May.
-Πώς μπορώ να τον κατηγορήσω;! κάγχασε περιγελώντας τον εαυτό της. Η άχρηστη γυναίκα του δεν μπορεί να του χαρίσει αυτό που πραγματικά ποθεί. Ποιος άντρας θα παρέμενε ικανοποιημένος; του έδωσε εξωφρενικά δίκιο.
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 28

[Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream - Page 9 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream   [Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream - Page 9 I_icon_minitimeMon Mar 07, 2016 3:30 pm

Με αυτά τα λόγια η κυρία Selby τους άφησε και αποχώρησε. Οι δύο τους έμειναν να την κοιτάνε.
-Καλή δουλειά, είσαι πολύ έξυπνη μικρή μου κυρία. Ίσως πρέπει να σε παίρνω μαζί μου πιο συχνά.
-Ευχαριστώ... είπε εκείνη κολακευμένη Κρίμας που δεν μπορούσαμε να βγάλουμε τίποτα παραπάνω.
-Βγάλαμε ότι ακριβώς χρειαζόμασταν. Τώρα ξέρω σίγουρα ότι ο Selby είναι αυτός που ψάχνω.
-Πως το ξέρεις αυτό; Αφού η κυρία Selby...
-Έλεγε ψέματα. Ο άντρας της είναι μπλεγμένος στις βρωμιές του υποκόσμου και αυτή το ξέρει.
-Ουάου, υποθέτω δεν τον πρόσεξα.
-Όπως και εγώ δεν μπόρεσα να σκεφτώ όπως εσύ. Δεν πειράζει, ο καθένας έχει τις δικές του ικανότητες. Το μόνο που θέλω τώρα είναι να βρω τον ίδιο τον Selby.
Φυσικά ο Argon δεν ανέφερε τίποτα σχετικά με τις αποβάθρες και την συναλλαγή που θα γινόταν εκεί. Τώρα ήταν ακόμα ένα βήμα πιο κοντά.
-Θα δω μήπως και οι δικοί μου βρουν τίποτα. είπε εκείνη και όλως παραδόξως ο Arima και ο Mark έκαναν την εμφάνιση τους. Λίγα μέτρα πιο πέρα αντιλήφθηκαν τον κυνηγό και το κορίτσι και της έκαναν νόημα να πάει μαζί τους. Ήταν και η δικιά τους ώρα να δράσουν.
-Πρέπει να πάω. Θα σε ξανά δω μετά. είπε, αλλά προτού φύγει ο Argon την σταμάτησε.
-Είσαι εμφανώς η πιο έξυπνη της ομάδας. Φρόντισε να τους κρατήσεις ζωντανούς εντάξει; είπε ο Argon και για πρώτη φορά η May ένιωσε ότι στον τόνο της φωνή τους υπήρχε πραγματικό ενδιαφέρον. Εκείνη του έγνευσε θετικά και έφυγε. Όταν χάθηκε αυτή και η φίλη της από το οπτικό του πεδίο, ο Argon στράφηκε προς το ιατρείο. Προσπέρασε όλη την σειρά και μπήκε πρώτος. Όταν άρχισαν διαμαρτυρίες απλά γύρισε και κοίταξε το πλήθος πίσω του. Το παγερό του βλέμμα σταμάτησε τα πάντα και εκείνος μπήκε μέσα.
-Δώσε μου ένα λεπτό να πλύνω τα χέρια μου και μπορούμε να ξεκινήσουμε. είπε ο Dr. Spencer o οποίος δεν είχε δει ποιος είχε μπει παρά μόνο είχε ακούσει τον ήχο της πόρτας.
-Δεν χρειάζεται γιατρέ, με το στόμα σου μπορείς να κάνεις την δουλειά που σε θέλω. ανταποκρίθηκε ο Argon. Ο γιατρός γύρισε ξαφνιασμένος και αντίκρυσε τον κυνηγό.
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 28

[Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream - Page 9 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream   [Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream - Page 9 I_icon_minitimeMon Mar 07, 2016 3:30 pm

-Mr.Shadow;! ξεροκατάπιε εκείνος Σε τι οφείλω αυτή την επίσκεψη;
-Έχεις μία ασθενή, μια κυρία Selby. Από ότι κατάλαβα είσαι κάτι σαν προσωπικός της γιατρός οπότε σκεφτόμουν ότι πιθανότατα έχεις ασχοληθεί και με τον άντρα της. Βλέπεις έχω κάποιες δουλειές με τον κύριο Selby, αλλά φαίνεται ότι είναι πολύ δύσκολο κάποιος να τον βρει. Έτσι σκεφτόμουν αν ήσουν αρκετά ευγενικός να μου δώσεις εσύ την τοποθεσία του. Είμαι σίγουρος ότι στα αρχεία σου έχεις έστω και μία διεύθυνση του.
-Mr.Shadow αυτό δεν είναι εφικτό. Το ιατρικό απόρητο είναι ιερό προνώμιο και δεν μπορώ να το σπάσω.
-Σε διαβεβαιώνω ότι η αμοιβή που μπορώ να σου προσφέρω γιατρέ είναι πολύ περισσότερη  από ότι τα λεφτά που θα βγάλεις από όλη αυτή την τεράστια ουρά πελατών που περιμένει απέξω.
-Τα λεφτά δεν είναι το θέμα Mr.Shadow, παίρνω πολύ σοβαρά την δουλειά μου. Δεν μπορώ να κάνω τέτοιες παράνομες συμφωνίες κάτω από το τραπέζι. Ο Argon άκουσε τόσα πολλά ψέματα σε αυτή την πρόταση.
-Καταλαβαίνω γιατρέ. Ευχαριστώ για τον χρόνο σας. είπε και μπορούσε να νιώσει την ανακούφιση του γιατρού καθώς αποχωρούσε.
-Α παρεμπιπτόντως μήπως ξέρετε κάνα καλό μέρος με όμορφες κοπελιές; Χρειάζομαι να ξεσκάσω λίγο.
Ο γιατρός γέλασε.
-Υποθέτω είμαστε όλοι άντρες ασχέτως με τι ασχολούμαστε, έτσι; Να επισκεφτείτε την Κόκκινη Περιοχή. Έχει πολλά καλά μέρη εκεί και όλα μπορούν να σου προσφέρουν ευχαρίστηση.
-Ευχαριστώ.
Βγήκε από το ιατρείο και άρχισε να κινήτε προς το κέντρο της πόλης. Έβγαλε το den den mushi του και κάλεσε τον Masta.
-Όχι καμία τύχη. Όπως το είπες ο Selby είναι άφαντος και μιας και δεν μπορώ να είμαι ανοικτά βίαιος και να τρομοκρατήσω κόσμο δεν μου είναι εύκολο να βγάλω λέξη από τα στόματα αυτών των αλητών. του επιβεβαίωσε τις υποψίες.
-Ξέχνα τους αυτούς. Ο Selby έχει μια ερωμένη κάπου στην πόλη και οι ομορφότερες κοπέλες από ότι έμαθα βρίσκονται στην Κόκκινη Περιοχή, αν και υποθέτω ότι το ξέρεις ήδη αυτό.
-Καλά υποθέτεις.
-Ωραία, κινηθήτε προς τα εκεί και θα σας συναντήσω. Αυτή η ερωμένη είναι η τελευταία μας δίωδος για να τον βρούμε πριν το βράδυ. Όταν φτάσω εκεί θα σου πω τι άλλο βρήκα.
-Ξεκινάω τώρα.
-Ω και Masta...όταν τελειώσουμε θέλω να ψάξεις και να βρεις ότι μπορείς για αυτόν τον Dr.Spencer. Κάτι είναι πολύ ύποπτο μαζί του και φοβάμαι ότι είναι μπλεγμένος στην όλη υπόθεση.
-Τι ειρωνία... είπε σιγανά ο Masta καθώς τερμάτιζε την κλήση.
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream - Page 9 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream   [Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream - Page 9 I_icon_minitimeTue Mar 08, 2016 1:28 am

Η May ενώθηκε με τα αγόρια και εν συντομία τους εξήγησε τα ευρήματα της έρευνας. Ότι πίσω από το κύκλωμα ναρκωτικών βρισκόταν ο Hubert Selby. Όσα συμπεράσματα βγάλαν από την επαφή με την γυναίκα του. Ότι ο αρχιμαφιόζος αυτός αποτελούσε την κεφαλή της σπείρας τις οποίας τα μέλη βασάνιζαν όλο το πρωί τα αγόρια.
Στο τελευταίο, τα κεφάλια τους γύρισαν στροφές. Οι ίδιοι δεν περίμεναν ότι θα υπήρχε κάποια σύνδεση μεταξύ της αποστολής και της απεχθούς συμμορίας. Να που για μια φορά οι στόχοι των Επαναστατών συμβάδιζαν πλήρως με τις τάσεις τους! Όμως πέρα από την έκπληξη συνέλαβαν από την αύρα του κοριτσιού πόσο επείγον ήταν η επέμβαση τους. Αναγκαστικά έπρεπε να δράσουν και για το σκοπό αυτό, χρειαζόντουσαν τις πλήρες δυνάμεις της ομάδας τους: Τον Bloody!
Μέχρι να ακούσει κάθε λεπτομέρεια, ο Arima είχε κατευθύνει τους άλλους προς την διεύθυνση που είχε λάβει από τον Fred. Εσωτερικά ήταν τόσο ανάστατος όσο και οργισμένος που έπρεπε να συρθούν να μαζέψουν τον Bloody από το συγκεκριμένο μέρος! Το οποίο αποτελούσε την Κόκκινη Περιοχή. Μόλις στάθηκαν έξω από την αμφιλεγόμενη πόρτα, το σώμα της May σκίρτησε με αναγνώριση. Όλη της η έκφραση σκοτείνιασε.
-Καλύτερα να μην έρθεις μέσα, May! την απέτρεψε σοβαρός και το κορίτσι έγνεψε.
-Mark, κι εσύ-- ξεκίνησε ανήσυχη για το θέαμα που θα αντίκριζε το παιδί.
-Εγώ μπήκα ήδη! εξαφανίστηκε χωρίς περιστροφή, αφήνοντας τους σαστισμένους.
Ο Arima συνήλθε, εκπνέοντας παραδομένος και τον ακολούθησε. Μέσα στο μαγαζί, τα κορίτσια ανασήκωσαν τα φρύδια είτε με απορία είτε διασκεδασμένα από την έλευση των δύο αγοριών. Ειδικά η έκφραση ανακάλυψης του Mark ήταν όλα τα λεφτά. Το πρόσωπο του είχε φουντώσει και είχε λαχανιάσει από ενθουσιασμό. Έκανε τα κορίτσια να χαχανίζουν μεταξύ τους και τον Arima να ντρέπεται. Καταβάλλοντας κόπο για να παραμείνει σταθερός στο ύφος του, πλησίασε δύο από αυτές που του χαμογέλασαν πλατιά. Μόλις ρώτησε για τον Bloody, ταυτόχρονα του υπέδειξαν μια πλαϊνή, κλειστή πόρτα.
Την έσπρωξε να ανοίξει και πισωπάτησε αμέσως. Από το άνοιγμα εξαπλώθηκε προς τα έξω ένα πυκνό σύννεφο καπνού, λες και θα έβγαινε στην πίστα ο Νότης! Τα δύο αγόρια εισέπνευσαν ελάχιστα τον καπνό και άρχισαν να ζαλίζονται και να βήχουν. Μόλις καθάρισε λίγο η εικόνα από το εσωτερικό, τα σαγόνια κρέμασαν μέχρι το στήθος τους! Μέσα είδαν τον Bloody περιστοιχισμένο σαν πασά από κορίτσια, που τους γελούσαν και τον αγκάλιαζαν! Ο ίδιος είχε ένα τσιγάρο στο χέρι και έδειχνε εκτός συναίσθησης.
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream - Page 9 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream   [Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream - Page 9 I_icon_minitimeTue Mar 08, 2016 2:03 am

Με εξωφρενικά ύφη, τα δύο αγόρια μπήκαν μέσα στο δωμάτιο, όπου κανείς δεν φάνηκε να τους παρατηρεί.
Ήταν όλοι τους ασταθείς, σαν υπνωτισμένοι να γελούν ασταμάτητα. Όμως δεν υπήρχε τίποτα αστείο στην σκηνή. Έρμαιοι των ουσιών που έρεαν στον οργανισμό τους, παραπατούσαν ή έπεφταν. Στηρίζονταν ο ένας στον άλλο, σπρώχνονταν και κορόιδευαν τους διπλανούς τους λες και οι ίδιοι έλεγχαν τις κινήσεις τους. Ήταν τραγικό αλλά οι ίδιοι, δαιμονισμένοι, έπειθαν τον εαυτό τους ότι ήταν διασκέδαση.
Ο Mark δέχτηκε ξεκάθαρα το μεγαλύτερο πλήγμα στο μυαλό όταν αντίκρισε στην επήρεια τον Bloody. Όσο κέφι είχε μόλις μπήκε στο μέρος, τόσο απότομα έχασε τη γη κάτω από τα πόδια του. Μύρισε την κατάντια και ένιωσε βρώμικος ο ίδιος. Το πρόσωπο του χλόμιασε σε ανησυχητικό βαθμό, αλλά παρέμεινε σιωπηλός. Ο Arima αμέσως το αντιλήφθηκε και βιάστηκε να τον σπρώξει από την στάση του. Να τον κουνήσει για να μην πιαστεί στις σκέψεις.
-Βγες έξω! τον πρόσταξε και ο Mark έχασε έναν παλμό της καρδιάς από την παγωνιά του τόνου του.
Βιάστηκε να κάνει μεταβολή, μην θέλοντας να ζορίσει περισσότερο το αγόρι. Ο Arima στράφηκε πίσω στον Bloody χωρίς να κρύβει την δολοφονική του αύρα. Ο νεαρός συνέχιζε να γελά με τις κυρίες, δεν πρόσεξε το αγόρι που πλησίασε με αργά και βαριά βήματα παρά μόνο ένα μέτρο πριν τον αγγίξει.
-Arima! τον προσφώνησε με ασυνήθιστη ένταση στην φωνή.
Αλλά το αγόρι τον γράπωσε από το πέτο και τον έφερε τόσο κοντά που σχεδόν αγγίζονταν οι μύτες τους. Η ανάσα του Bloody βρωμοκοπούσε. Τα μάτια του είχαν κοκκινίσει και δεν μπορούσαν να εστιάσουν.
-Μην μου πεις ότι απέρριψες την May γιατί προτιμάς τις πόρνες! ψιθύρισε και ήταν χειρότερο από το να φωνάξει ή να ξεσπάσει μανιασμένα.
-Τι; Όοοοχιιιι! έσυρε την λέξη ρουθουνίζοντας θεατρικά. Εδώ με τα κορίτσια παίζουμε μονάχα!
-Καταλαβαίνω ότι αυτό, τόνισε για την όλη συμπεριφορά, είναι αντίδραση στις κόντρες μας! Αλλά η May ανησυχούσε για σένα. Ο Mark κλονίστηκε. Μπορούσε ακόμα να διατηρεί τις ορμές να ξεσπάσει πάνω στον νεαρό. Ζήτα τους συγνώμη!
-Τα παραλές! κάγχασε, υποτιμώντας τις κατηγορίες που του πρόσαπτε. Δεν έκανα τίποτα για να φρικάρεις, οκ;!
*Bam*
Η γροθιά του Arima του τσάκισε το σαγόνι. Ο Bloody την δέχτηκε απροετοίμαστος και έπεσε φαρδύς πλατύς κάτω. Έμεινε στο πάτωμα να πιάνει το σημείο που χτυπήθηκε. Ο πόνος δεν ήταν το ζήτημα. Αλλά το γεγονός ότι κατάφερε ο Arima να τον χτυπήσει! Πώς είχε μείνει τόσο ανοιχτός ο ίδιος;! Δεν έπρεπε να περίμενε την επίθεση; Κανονικά, ποτέ δεν θα τον πετύχαινε αλλά οι συνθήκες τον είχαν αποδυναμώσει. Το σοκ του Arima ήταν επίσης μεγάλο για την επιτυχία της γροθιάς. Οι ώμοι του έτρεμαν από συσσωρευμένη οργή που δεν κρατήθηκε άλλο.
-Τουλάχιστον όταν κάνεις μ@λ@κίες, να το παραδέχεσαι! Ποτέ πριν δεν κατέφυγες σε δικαιολογίες για τις πράξεις σου! Είσαι αξιοθρήνητος! τον ξεφτίλισε με αηδιασμένο ύφος.
Οι φωνές του Arima αφύπνισαν μεγάλο κομμάτι της συναίσθησης του νεαρού. Ο ίδιος παρέμεινε στο πάτωμα και για πρώτη φορά στα ιστορικά δεν βρήκε τίποτα για να επιπλήξει τον Arima. Όχι, ότι θα το παραδεχόταν δυνατά, κατανοούσε όμως ότι το είχε παρατραβήξει.
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 28

[Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream - Page 9 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream   [Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream - Page 9 I_icon_minitimeTue Mar 08, 2016 12:28 pm

Ο Argon είχε καταφέρει να φτάσει πρώτος στην Κόκκινη Περιοχή με την ταχύτητα του, όμως ο Masta είχε καθυστερήσει. Έτσι η May και οι φίλοι της κατάφεραν να φτάσουν πιο νωρίς. Ο Argon δεν ήξερε ότι ερχόντουσαν και αυτοί εδώ, όμως αποφάσισε να τους αφήσει να κάνουν ότι ήταν και έτσι κρύφτηκε από το οπτικό του πεδίο. Είδε τα παιδιά να μπαίνουν σε έναν χώρο που δεν θα τον έλεγε ακριβώς της ηληκίας τους. Μπας και είχαν βρει κάτι;
Αργότερα έφτασα και ο Masta με τον Arashi.
-Πρώτος όπως πάντα ε; Λοιπόν προτείνω να ξεκινήσουμε από αυτό το κτήριο εκεί. Από όσο ξέρω και από προσωπική εμπειρία θεωρείται το καλύτερο τριγύρω. του είπε δείχνοντας το κτήριο που είχαν μπει τα παιδιά.
-Ωραία, ένα λεπτό όμως. Μια γρήγορη ενημέρωση.
O Argon του εξήγησε λοιπόν την κατάσταση με τους νέους του φίλους και πως εμπλέκονταν στην δικιά τους υπόθεση.
-Με τον πιτσιρακά  που έχει την επικύρηξη στο κεφάλι του; Γιατί δεν εκπλήζομαι.
Εκείνη την στιγμή άκουσαν φασαρία μέσα από το κτήριο. Είχαν χάσει αρκετό χρόνο οπότε αποφάσισαν να μπουν. Κοπέλες ελαφρυά ντυμένες ήταν το πρώτο πράγμα που μπορούσαν να δουν. Πιο μπροστά η May και δίπλα, σχεδόν κολημένος απάνω της, ήταν ο Mark. Στέκονταν μπροστά από την πόρτα ενός δωματίου από το οποίο έβγαινε καπνός από ότιδήποτε και να είχαν κάνει εκεί μέσα και μόνο με την όψη μπορούσες να δεις την βαριά  ατμόσφαιρα στον χώρο. Σε εκείνο το δωμάτιο ο Arima στεκόταν πάνω από ένα αγόρι μεγαλύτερης ηληκίας από τον ίδιο, το οποίο είχε πέσει στο πάτωμα και κρατούσε το σαγώνι του. Γύρω τους κοπέλες που έδειχναν μαστουρωμένες και σαστισμένες ταυτόχρονα. Ο Argon απεχθανόταν αυτές τις ουσίες και άμα είχε έστω και κάποια δικαιοδοσία στο νησί θα έκανα μερικά πράγματα παραπάνω, αλλά για την ώρα έπρεπε να επικεντρωθεί στην δουλειά του. Προσπέρασε τους πάντες και στάθηκε ακριβώς στην είσοδο του δωματίου, πίσω από τον Arima.
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 28

[Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream - Page 9 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream   [Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream - Page 9 I_icon_minitimeTue Mar 08, 2016 12:29 pm

-Νομίζω αρκετά μείνατε κλεισμένοι όλοι εδώ μέσα. Για βγείτε έξω για να μπορούμε να μιλήσουμε. είπε κυρίως απευθυνόμενος στις κοπέλες, αλλά θα έλεγε ότι και τα αγόρια θα χρειαζόντουσαν καθαρό αέρα. Ο Arima πήγε να του αντί-μιλήσει. Ακόμα δεν ήξερε ποιος ήταν ο κυνηγός και στο μυαλό του δεν έπεφτε λόγος του Argon να είναι εδώ.Όμως δεν πρόλαβε. Ο Bloody ίσως να ήταν στην άθλια κατάσταση που βρισκόταν αλλά ακόμα και έτσι μπορούσε να αναγνωρίσει τον κυνηγό, ακόμα και έτσι πίεσε τον εαυτό του να σηκωθεί και να σταθεί μπροστά από τον Arima.
-Τι δουλειά έχεις εσύ εδώ. του είπε και προσπάθησε να τον αποθήσει, όμως το χέρι του με το ζόρι που είχε δύναμη. Ο Argon απλά το έσπρωξε στο πλάι σταματώντας την μάταιη προσπάθεια του Bloody.
-Μην το παίζεις κάποιος όταν καταστρέφεις τον εαυτό σου. του είπε και απλά τον αγνόησε περαιτέρω.
-Αχέμ... έκανε ο Masta για να τραβήξει την προσοχή των υπολοίπων ...Κυρίες μου δεν θα σας ενοχλήσουμε ή θα μείνουμε πολύ. Χρειαζόμαστε μερικές πληροφορίες για τον κύριο Selby Hubert.
-Είναι ένας πολύ επικύνδυνος άντρας και ο βασιλιάς μας έχει θέσει να τον συλλάβουμε. Αν κάποια από εσάς γνωρίζει κάτι για αυτόν την παρακαλώ να έρθει μπροστά και να μιλήσει.
-Πιστεύουμε ότι ο Selby έχει μια ερωμένη εδώ στην Κόκκινη Περιοχή, αν μπορείτε να μας την υποδείξεται αυτό θα ήταν εξίσου χρήσιμο.
Στα λόγια αυτά του Masta, ο Argon σκάναρε τον χώρο τριγύρω. Όλες φάνηκαν να μιλάνε με την διπλανή τους να αντιδρούν ή ίσως να γνωρίζουν κάτι όμως μία νεαρή κοπέλα στο βάθος είχε μια πιο ενδιαφέρουσα αντίδραση. Φάνηκε ξαφνιασμένη, τρομοκρατημένη, ιδιαίτερα ανήσυχη. Ο Argon σήκωσε το χέρι του και την έδειξε. Κοπέλες παραμέρισαν για να δουν ποια από αυτές έδειχνε. Η Sara κοίταξε τον κυνηγό που της έκανε νόημα να έρθει πιο κοντά και τρόμαξε. Φοβόταν πολύ και συνήθως αυτό που κάνει κάποιος όταν φοβάται είναι να τρέχει. Αλλά δεν είχε κάπου να πάει.Ο Arashi είχε καλύψει την έξοδο του κτηρίου και τα δόντια του την βοήθησαν να σκεφτεί το ενδεχόμενο να μείνει.
-Ήρεμα Sara δεν θέλουμε να σε πειράξουμε. Δεν έχεις μπλέξει εσύ ούτε θα σε κατηγορήσει κανείς για τίποτα, θέλουμε μόνο τον Selby. της είπε ο Masta, που ήξερε το όνομα της από την χθεσινή του επίσκεψη. Εκείνη έπεσε κάτω και έβαλε τα κλάματα. Ήταν συνεντριμένη από την όλη κατάσταση.
-May μάζψε τους φίλους και ελάτε μαζί μου έξω. Ήρθε η ώρα για κάποιες εξηγήσεις.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream - Page 9 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream   [Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream - Page 9 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream
Back to top 
Page 9 of 14Go to page : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος] Finally, The Dream is going on
» [Τέλος-Παρελθόν]The orphans of the American Dream... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Αποστολη] Η πρωτη αποστολη ενος Marine
» [Τέλος-Αλλαγή Παράταξης]My pirate dream comes true!.. The new Island! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Αποστολή]Νομος και Ταξη! Η δικαιοσυνη πανω απο ολα! Μερος 9ο - Πρωτη φορα αξιωματικος! Πρώτη αποστολη!

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: South Blue :: Emerald City-
Jump to: