Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Greek One Piece Role Playing Game

HomeΑρχικήSearchRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 2 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 2 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search

Display results as :

Rechercher Advanced Search
Affiliates

Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

[Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream

Go down 
3 posters
Go to page : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14
AuthorMessage
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos

Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream - Page 14 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream   [Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream - Page 14 I_icon_minitimeSun Mar 13, 2016 7:10 pm

Καθώς το καράβι των παιδιών μπάρκαρε από το λιμάνι της Emerald, οι επιβάτες του αποχαιρετούσαν για άλλη φορά βιαστικά ένα νησί μετά από μια περιπέτεια.
Όλοι τους στάθηκαν στο κατάστρωμα και κοίταξαν προς τα πίσω το μέρος, θέλοντας να χαράξουν τα μαθήματα που πήραν από τις εμπειρίες τους εκεί. Μετά έστρεψαν τα κεφάλια προς τον ορίζοντα όπου ξεκινούσε η επόμενη μέρα.
-Τι τρέχει, Mark; ρώτησε απορημένη η May το παιδί.
Αλλά εκείνος είχε σκεπτικό ύφος, τα φρύδια του είχαν ενωθεί από την προσπάθεια να συγκεντρωθεί.
-Νιώθω ότι χάνω κάτι βασικό... μονολόγησε με λίγο νεύρο.
Η May δεν ήξερε τι να του πει, ειδικά όταν τον είδε να ψάχνει μανιωδώς τα πράγματα του. Ο Mark δεν ήξερε τι έψαχνε, είχε απλώς μια ανεπαίσθητη αίσθηση παράλειψης. Άρχισε να πετά τριγύρω τα υπάρχοντα του ψάχνοντας σε εκείνα ένα στοιχείο μάταια. Στην φάση αυτή έπεσαν στο δάπεδο διάφορα αντικείμενα, ανάμεσα τους και όσα είχε αρπάξει από το γραφείο του Spencer. Λεφτά, φάρμακα, ναρκωτικά. ...Ναρκωτικά;!
Η May τα διέκρινε με σοκ ανάμεσα στα λοιπά αντικείμενα και τα μάζεψε αμέσως.
-Καλύτερα να τα στείλω στην βάση αυτά ως απόδειξη της ολοκλήρωσης της αποστολής! αποφάσισε, αν και η παρόρμηση της ήταν να τα πετάξει στην θάλασσα.

Simple Member
Simple Member
tsitakos

Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima

Character sheet
Remaining Health: 90%

PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream   [Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream - Page 14 I_icon_minitimeSun Mar 13, 2016 7:12 pm

Φεύγοντας για να πράξει το έργο, δεν έδωσε άλλη σημασία στην μανιώδη αναζήτηση του Mark, ο οποίος άλλαζε μέτωπο και άρχισε να ψάχνει γενικώς στο καράβι. Ούτε ο Arima του έδωσε σημασία, μιας και ήταν ακόμα νωθρός στις κινήσεις του. Ένιωθε τέτοια κούραση που μάλλον θα αποκοιμόταν όρθιος. Αντιλαμβανόμενος ενός εκνευριστικά επίμονου βλέμματος πάνω του, γύρισε πλευρό για να αντικρίσει τον Bloody και κατσούφιασε.
-Τι θες; Να απολογηθείς για τα καμώματα σου; ρώτησε ειρωνικά, δίχως να το πιστεύει.
Από την άλλη, ο νεαρός κούνησε το κεφάλι με ύφος “Έπρεπε να το περιμένω!”
-Πραγματικά δεν ξέρεις γιατί τσαντίστηκα μαζί σου; ρώτησε παραταύτα για επιβεβαίωση. Ο Arima δεν απάντησε, έμεινε σιωπηλός προσπαθώντας να μαντέψει τι εννοούσε. Ο Bloody δεν χρειαζόταν άλλο σημάδι. Ξέχνα το! Έχει τα καλά του να είσαι τόσο βλάκας!
Το αγόρι έκανε να παραπονεθεί αλλά ο Bloody είχε ήδη αλλάξει πλευρό. Έκανε να απομακρυνθεί και στην κίνηση αυτή, τα μαλλιά του τινάχτηκαν σαν μαστίγιο. Δύο πορφυρές τρίχες ξέφυγαν από την τούφα και έμειναν να λαμπυρίζουν υπό το φως του πρωινού καθώς αιωρούνταν ελαφρώς. Τα μάτια του Arima εστίασαν σε αυτήν την εικόνα, οι κόρες του διεστάλθηκαν και η καρδιά του επιβράδυνε. Ενστικτωδώς είχε την τάση να απλώσει το χέρι να τις πιάσει, ήταν κρίσιμο να το κάνει αν και του διέφευγε ο λόγος. Με μισάνοιχτο το στόμα και μια λέξη στην άκρη της γλώσσας, είδε το χέρι του να απλώνεται, τα δάχτυλα να ανοίγουν!
-Ουααααα! Τι σόι wanted posters είναι αυτά;!
Η εξωφρενική κραυγή του Mark τον συνέφερε στην πραγματικότητα και με φρίκη είδε ότι το παιδί είχε ανασύρει τα μοιραία φυλλάδια από τα δικά τους υπάρχοντα. Το σαγόνι του πεταγόταν σε συσπάσεις λες και του ερχόταν έμφραγμα! Και μετά με τρόμο παρατήρησαν την επικίνδυνη λάμψη στα μάτια του και μια γραμμή από σάλια  έτρεξε από το παρανοϊκό χαμόγελο που απλώθηκε στο πρόσωπο του.
-@#%@#%!!
Εκεί που κανείς δεν είχε δύναμη, όλοι βρήκαν το κουράγιο να πέσουν πάνω στο παιδί για να το επαναφέρουν στην λογική! ...Η στιγμή που διήρκεσε για μια ανάσα, είχε περάσει και χαθεί από την μνήμη του Arima...

Extra:

Administrator
Administrator
Eustass Kid

Όνομα Χαρακτήρα : Eustass ''Captain'' Kid

Character sheet
Remaining Health: 100%

PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream   [Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream - Page 14 I_icon_minitimeSun Mar 20, 2016 9:42 pm

Όνομα χαρακτήρα: Kishou Arima

P.o.M. Points: 78

Belli: 224.000

Τυχόν παρατηρήσεις:  Παρα τα μειωμένα belli τα πομ τα αφήνω ως έχουν λόγο plot twist!

Λοιπόν!  Η ιστορία ήταν αρκετά καλή , με δράση , χιούμορ, κωμωδία , μάχες , ίντριγκα , plot twist και άλλα αρκετά για να την κάνουν την τέλεια ιστορία αλλά σε μερικά σημεία οι πληροφορίες ήταν παραπάνω απ όσες θα έπρεπε (κοινώς το τραβήξατε αρκετά!)
Η έκταση δεν με πείραξε , κάθε άλλο. Σας έχω πει χιλιάδες φορές στον κάθε ένα ξεχωριστά οτι είμαι φαν σας στον τρόπο γραφής σας, στους χαρακτήρες σας και τέλος πάντων σε όλο αυτό που παρουσιάζεται στις ιστορίες σας απλά ήθελα να τονίσω την υπέρ-ανάλυση που υπήρχε!
Επίσης ήθελα να πω και για το μέγεθος των ποστ. Αρκετά ήταν μεγαλύτερα του κανονικού (επι δυο και επι τρια, δηλαδή με έναν πρόχειρο υπολογισμό το σύνολο των ποστ φτάνει στα 200 + ) κάτι που σας μειώνει το σύνολο των χρημάτων που θα μπορούσατε να είχατε κερδίσει. Κάθε φορά που αναγκάζομαι να βάλω λιγότερα λυπάμαι γιατι αξίζουν παραπάνω.
Αnyway! Πάμε στις σύντομες παρατηρήσεις!

- Δεν μου άρεσε η συνεργασία μεταξύ επαναστατών - κυνηγών . Το ίδιο θα έλεγα και για πειρατές- επαναστάτες  ή πειρατές-ναυτικούς κτλ. Νομίζω πως δεν ταιριάζει αλλα η ωραία δικαιολόγησή σας δεν μου άφησε περιθώριο να κόψω

-Νομίζω πως δόθηκε περισσότερη βάση σε άλλα πράγματα και όχι στην τελική μάχη η οποία πιστεύω οτι θα μπορούσε να έχει λίγες ακόμα πτυχές!

- Αυτό το φάρμακο δεν μου άρεσε τόσο. Νομίζω πως είναι λίγο εκτός φιλοσοφίας op αλλα δεν βαριέσαι, το άφησα έτσι Razz

- Μου άρεσε η αναγνώριση του Argon για τις ικανότητες της May και η μεταξύ τους σχέση εμπιστοσύνης που δημιουργήθηκε

- Χάρηκα απίστευτα για την μπουνιά του Arima! LIIIIIIIIIIIIIIIIKEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!

- Έκλαψα εκεί με τους καπνούς και την πίστα Razz έλεος Razz

- Φανταστικές μάχες Kanae , Masta, Argon , Arashi

- Mark is like a boss ! τσιτάκιε θα του θολώσω το μυαλό με εκατομμύρια belli για να τον δελεάσω να μπει στο πλήρωμά μου Razz

-Η σκηνή με τον γέρο ήταν με μία λέξη  , απίστευτη. Πολύ καλή δουλειά.

-Perv doc for the win Razz

- Τι ώρα ''νανε'' άραγε Razz ( EPIC )

- Η Seika δεν φάνηκε ιδιαίτερα οπότε δεν μπορω να εκφράσω πλήρη άποψη αργκόνιε. Για την ακρίβεια ήθελα να την δω σε 3-4 ιστορίες αλλα επειδή δεν γίνεται το αφήνουμε, δεν αποτελεί σημαντικό κομμάτι

-Δεν έχει επικήρυξη η  καναε (όπως το έγραψες) . Απλά επειδή δεν ξέρω πως ακριβώς πρέπει να αναφερθεί , πες πχ οτι είναι γνωστή (δεν γίνεται να πούμε οτι έχει fame 29.000.000 Razz δεν μου κολλάει )

-Τσιτάκιε  lol! fanservice for the writer Razz

-Οι αλλαγές σας σε αρκετά σημεία ήταν απότομες. Θα προτιμούσα κάτι ποιο ομαλό ή διαφορετικό τέλος πάντων!

Για οποιαδήποτε ιδέα ή παράπονο έχετε, απευθυνθείτε στα αντίστοιχα θέματα εδώ.

[Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream - Page 14 Eustas11
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream   [Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream - Page 14 I_icon_minitime

Back to top Go down

[Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream
Back to top 
Page 14 of 14Go to page : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14