Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 11 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 11 Guests

None

Most users ever online was 124 on Sat Oct 12, 2024 2:27 am
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream

Go down 
3 posters
Go to page : Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 10 ... 14  Next
AuthorMessage
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 28

[Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream - Page 7 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream   [Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream - Page 7 I_icon_minitimeThu Mar 03, 2016 3:50 pm

-Θες να μάθεις το μυστικό μου; την ρώτησε καθώς αφαιρούσε το υπόλοιπο του δέρμα. Η Kanae ήταν σοκαρισμένα όταν ένα ξύλινο χέρι αποκαλύφθηκε από κάτω. Ο Liop έσκυσε και το δέρμα από το άλλο του χέρι, αποκαλύπτωντας το ίδιο πράγμα, προτού αφαιρέσει την μπλούζα του. Πίσω στην πλάτη του κατά μήκος της σπονδυλικής του στήλης υπήρχε μια επικάλυψη ξύλου.
-Το σώμα μου είχε σακατευτεί χρόνια πριν και θα πέθαινα. Όμως η μητέρα φύση με βοήθησε. Χάρις το φρούτο μου που μου επιτρέπει να ελέγχω την βλάστηση μπόρεσα να ξαναχτήσω το σώμα μου και να γίνω αυτό που είμαι σήμερα.
Η Kanae δεν μίλησε. Έσφυξε μόνο τα δόντια της και σήκωσε το ελεύθερο της αριστερό χέρι και πυροβόλισε. Ο  Liop τότε σήκωσε το δεξί του χέρι και το μετάλαξε το έκανε φαρδύ στο σχήμα ασπίδας και μπλόκαρε το βέλος της.
-Τελείωσε. της είπε. Η Kanae απλά άφησε την βαλίστρα της να πέσει κάτω, καθώς ο άντρας την πλησίαζε.
-Η ταχύτητα σου και η τεχνική σου είναι εντυπωσιακές όμως από την ώρα που σε έπιασα δεν έχεις άλλα περιθώρεια. είπε και της χαμογέλασε Για αυτό κάτσε εδώ σαν καλό κοριτσάκι όσο εγώ κανονίζω και τους φίλους σου. Έπειτα μπορείς να περάσεις την μέρα μαζί μου όπως σου υποσχέθηκα. Εκείνη τότε χαμογέλασε.
-Κρίμας για σένα που είμαι νίντζα. Είμαι στα καλύτερα μου όταν δεν το περιμένουν οι άλλοι.
Έφερε το ελεύθερο της χέρι στο στόμα και όταν το έβγαλε λύγισε τα χείλια της και φύσηξε μπροστά.
-Secret Arts-Firebreathing. Φωτιά βγήκε από το στόμα της σαν πίδακας και κάλυψε όλον τον χώρο μπροστά της. Ο Liop έβαλε στην μέση τα χέρια του για να μην δεχθεί ο ίδιος την επίθεση όμως εκείνα είχαν πιάσει πλέον φωτιά.
-Όχι όχι όχι! άρχισε να πανικοβάλετε και να τα χτυπάει μετάξυ τους για να τα σβήσει.
Παράλληλα το φυτό που είχε πιάσει την Kanae είχε καεί και είχε αποκοπεό την ρίζα του επιτρέποντας στην Kanae να απομακρυνθεί. Βέβαια είχε ακόμα εκείνο το κομμάτι που προεξείχε στον ώμο της. Με μια βαθιά ανάσα το έπιασε και το τράβηξε γεμίζοντας πληγές το άλλο της χέρι και κάνοντας το αίμα να τρέξει ποτάμι από το άλλο. Όμως η ίδια ήταν ζωντανή και μεγάλη ενέργεια. Σε τέτοιες στιγμές μπορούσε να καταννοήσει γιατί ο Argon πολεμούσε όλους τους μεγάλους τους αντιπάλους ένας προς ένας. Αυτή η έξαψη της μάχης ήταν τρομερή.
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 28

[Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream - Page 7 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream   [Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream - Page 7 I_icon_minitimeThu Mar 03, 2016 3:50 pm

Ο Liop είχε αρχίσει να σβήνει τις φωτιές πάνω του όταν συνηδητοποίησε ότι η Kanae κινούταν εναντίων του, με ένα μαχαίρι στο χέρι της. Τον έφτασε σε απόσταση πνοής όταν εκείνος έβαζε τα χέρια του μπροστά σαν ασπίδες,όμως το είχε ήδη χάσει.
-Kenpo-Root Grip. σαν να ήταν ο άνεμος άλλαξε την ροή του σώματος της πέφτοντας προς τα κάτω, ενώ έφερνε τα δύο της πόδια γύρο από αυτά του αντιπάλου της. Τα πίεσε ανάμεσα στα δικά της και με την φόρα που είχε νωρίτερα αποχτήσει τον έριξε κάτω. Ανέβηκε γρήγορα απάνω του και τράβηξε από την ζώνη της τρεις βελόνες τις οποίες κάρφωσε στο στήθος του, προτού εκείνος προλάβει να συνέλθει από το σοκ της πτώσης.
-Αυτό θα μου το... πήγε να πει ο Liop προτού χάσει τις αισθήσεις του.
Η Seika που είχε τελειώσει προ πολλού παρατηρούσε από μακρυά αγχωμένη την όλη μάχη. Έτσι όταν επιτέλους τελείωσε έτρεξε κοντά στην Kanae, μαζί με τον Arashi ο οποίος ήταν εμφανώς πιο ήρεμος.
-Είσαι καλά;
-Θα είμαι. Πάρε τον Carl και εγώ θα κουβαλήσω αυτόν εδώ. Είμαστε απρόσκλητοι οπότε δεν μπορούμε να τους αφήσουμε στις αρχές. Θα τους πάμε στο πλοίο και εκεί θα φτιαχτώ και εγώ. Τι βρήκες εσύ;
-Σε όλα τα κιβώτια περιέχετε η ίδια ουσία με αυτή που έριξαν οι άλλο κάτω στο πάτωμα.
-Και; Έχει σχέση με την υπόθεση μας; Εσύ είσαι η ειδική στα περι ναρκωτικών, για αυτό σε φέραμε.
-Έτσι από μόνη της όχι, όμως αν επεξεργαστεί μπορεί να παράγει ένα σπάνιο ναρκωτικό που σίγουρα πιάνει καλή τιμή στην αγορά.
-Καλώς, πάρε ένα δείγμα και φύγαμε. Ίσως μπορούμε να ανακρίνουμε τα παιδιά από εδώ για την όλη υπόθεση και για αυτά τα τατουάζ που φέρουν παράλληλα.
Έτσι και έγινε. Με τους δύο τους αιχμαλώτους και ένα μικρό δείγμα από το άσπρο υγρό οι κυρίες επέστρεψαν στο καράβι τους για περαιτέρο έρευνα και περίθαλψη. Όχι όμως προτού βάλουν φωτιά στην αποθήκη και καταστρέψουν κάθε σημάδι της ύπαρξης τους στο χώρο.
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream - Page 7 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream   [Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream - Page 7 I_icon_minitimeThu Mar 03, 2016 8:57 pm

Σε μια άλλη γωνιά της πόλης, κάποιος περνούσε τη νύχτα πολύ πιο απολαυστικά από ότι η αιμοβόρα Kanae.
-Αααααχ! Ναιιιιιι! Εκεί! Αυτό είναι το κατάλληλο σημείο!
Ήταν ο Bloody αυτός που αναστέναζε με πλήρη ικανοποίηση. Και το μέρος που βρισκόταν ήταν το σπίτι με τα κόκκινα φωτάκια! Ο νεαρός δεν είχε καμία διάθεση να εντοπίσει την παρέα του και να επιστρέψει κοντά τους. Ειδικά εκείνη την στιγμή, είχε ξαπλώσει ανάσκελα και είχε αλλάξει σε ένα χαλαρό κιμονό. Μόνο η ζώνη τον κρατούσε από το να ανοίξει και ένα από τα κορίτσια του έκανε μασάζ στο στέρνο! Πού πήγε το μυαλό σου?
-Μμμ, έκανε ναζιάρικα το κορίτσι. Μπορώ να τρίψω και πιο χαμηλά! θέλησε να τον παρασύρει στον πειρασμό και το χέρι της έκλεψε μερικά χιλιοστά παρακάτω.
Αυτόματα ο Bloody άρχισε να χαχανίζει και της έπιασε το χέρι για να την διακόψει.
-Καλή μου, με όσα έχω “πιει” αυτή τη στιγμή, δεν θα δεις καμία διαφορά όπου κι αν τρίψεις! την απέτρεψε για να μην απογοητευτεί.
Το κορίτσι μούτρωσε με θεατρικότητα, αλλά συνέχισε το μασάζ με κέφι. Ο Bloody τέντωσε νωχελικά το χέρι στο πλαϊνό τραπεζάκι κι έπιασε ένα στριφτό τσιγάρο. Παραδίπλα στο έπιπλο βρίσκονταν τα υπόλοιπα πράγματα του. Και η σακούλα που του είχε ετοιμάσει ο Dr Spencer και του είχε περάσει μέσω του Mark. Τα φάρμακα, που υποτίθεται ότι θα ανακούφιζαν τους πόνους του, έκαναν εξαιρετικά την δουλειά τους... αν εξαιρέσεις την μικρολεπτομέρεια ότι βασίζονταν σε όπιο και άλλες εθιστικές ουσίες!
tsitakos during this post:


Last edited by tsitakos on Fri Mar 04, 2016 12:41 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream - Page 7 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream   [Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream - Page 7 I_icon_minitimeThu Mar 03, 2016 9:28 pm

Ο Bloody δεν είχε καμία διάθεση να φύγει από το μέρος. Πέρα από τα λεφτά που είχε ήδη σπαταλήσει για τη διαμονή στο μέρος, τα κορίτσι φαίνονταν κάτι παραπάνω από πρόθυμα να του κάνουν παρέα. Το πλεονέκτημα του να είσαι νέος, όμορφος, με χιούμορ, διάθεση και χωρίς αυστηρές απαιτήσεις! Πέρα από παρόμοιες εξυπηρετήσεις, δεν τους είχε κάνει νύξεις για τα υπόλοιπα προσόντα τους! Αντιθέτως είχε την διάθεση να μοιραστεί μαζί τους μερικά από τα ιδιαίτερα τσιγάρα που είχε στρίψει. Μετά από μια ακόμα ημέρα δουλειάς, τα κορίτσια ήθελαν να ξεσκάσουν.
Εκείνη που του έκανε μασάζ, πήρε μια ρουφηξιά σαν τράκα και εξέπνευσε με ευχαρίστηση.
-Χο-χο! την πείραξε με πονηρό γελάκι. Δεν φαίνεσαι για πρωτάρα!
-Μερικοί πελάτες προτιμούν να μας πληρώνουν σε ανταλλάγματα, αν δεν κουβαλούν ρευστό! ανασήκωσε δήθεν αδιάφορα τους ώμους, αλλά η έκφραση της έλαμψε από σπιρτάδα. Ο τελευταίος σήμερα ήταν πολύ τζέντλεμαν! του ανέφερε για παράδειγμα. Μέχρι και σοκολατάκια μου αγόρασε!
Ανέσυρε ένα κουτί και του πρόσφερε. Ο Bloody δεν φάνηκε ακατάδεκτος. Την ώρα που το καταβρόχθιζε, η πόρτα του χώρου άνοιξε και μια νεαρή συνάδελφος πέρασε μέσα.
-Sara! την κάλεσε και εκείνη τινάχτηκε αιφνιδιασμένη, λες και μόλις επέστρεφε στην πραγματικότητα. Θες ένα; της έτεινε επίσης το κουτί με τα γλυκά.
Η Sara πρέπει να ήταν από τα νεότερα κορίτσια των κόκκινων φαναριών. Είχε μακριά, ξανθά μαλλιά πιασμένα ψηλά και ένα πάνλευκο πρόσωπο, σχεδόν σαν φαντάσματος. Η ματιά της που έτρεμε εξαρχής εστίασε στα γλυκά. Αμέσως η όψη της κιτρίνισε και με αηδία έκλεισε το στόμα της με την παλάμη. Εξόρμησε για το εσωτερικό του μαγαζιού. Από την αντίδραση, ο Bloody έστω και μαστουρωμένος μπορούσε να μαντέψει το λόγο.
-Καημένο πλάσμα! κούνησε το κεφάλι συμπονετικά για την Sara. Την έχει πολύ άσχημα!
-Ο πελάτης έκανε την ζημιά; υπέθεσε με χαλαρή περιέργεια.
-Ναι, του επιβεβαίωσε με άσχημη διάθεση. Μάλλον με τον συγκεκριμένο ήταν τώρα και δεν πρέπει να πήγαν καλά οι συνεννοήσεις! Πώς θα μπορούσαν άλλωστε;! κάγχασε μιλώντας πλέον περισσότερο στον εαυτό της. Ο τύπος είναι παντρεμένος!
-Άρα θα πρέπει να καλύψει το σκάνδαλο; ανασήκωσε το ένα φρύδι. Πριν τα μάθει η σύζυγος;
-Λογικό δεν είναι; συνέχισε το κουτσομπολιό. Ο τύπος είναι από τα μεγάλα κεφάλια της πόλης! Ο αξιοσέβαστος κύριος Hubert Selby!
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 28

[Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream - Page 7 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream   [Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream - Page 7 I_icon_minitimeFri Mar 04, 2016 5:01 pm

Την ίδια ώρα που οι υπόλοιποι καλό περνούσαν,ο Masta πήγαινε προς την εκκλησία όπου του είχαν πει ότι σύχναζε ο πληροφοριοδότης τους. Όταν έφτασε εκεί μπόρεσε να δει κάμποσα παιδιά να παίζουν ενώ μια μεγάλη ομάδα από αυτά να αποχωρεί με έναν ασπρομάλλι νεαρό που θα ορκιζόταν ότι είχε ξαναδεί κάπου. Ήταν έτοιμος να μπει μέσα στην εκκλησία όταν ένα πιτσιρίκι τον πλησίασε.
-Γεια σας κύριε.
-Έι μικρέ, μήπως ξέρεις κάναν George; Μου λένε ότι συχνάζει εδώ.
-Εμένα με λένε έτσι...
Τι; Όχι...δεν μπορεί...
-Θες να παίξουμε μπάλα;
-Οκ κύριε. Εσείς πρέπει να είστε ο Masta.
-Όντως είσαι εσύ ο πληροφοριοδότης; Υποθέτω η κωδική φράση βγάζει περισσότερο νόημα τώρα.
-Κανείς δεν υποπτεύεται ένα παιδί. Τουλάχιστον δεν είναι η πρώτη του επιλογή.
-Λογικό. Δεν σε κατηγορώ πάντως. Δεν είναι ότι εγώ έκανα τίποτα λιγότερο στην ηληκία σου. Οπότε τι έχεις για μένα Georgy.
-O άντρας που ψάχνεται λέγεται Humbert Selby, αλλά δεν θα σου σύστηνα να τον ψάξεις φανερά. Πέρα ότι όλοι στο νησί θα τον καλύψουν η αλήθεια είναι ότι δεν τριγυρνάει και πολύ και όταν το κάνει συνήθως βγαίνει ιγκόκνιτο. Δεν είναι απίθανο να τον πετύχεις αλλά μπορεί και να μην το καταλάβεις.
-Φίδι κολοβό λοιπόν ο στόχος μας.
-Πράγματι, ειδικά αφού έχει το φίδι για σύμβολο του. Τον ίδιο ίσως να μην τον βρεις εύκολα αλλά μπορείς να ξεχωρίσεις τους άντρες του. Φέρουν ένα τατουάζ φίδι στο πλάι του μετώπου τους. Είναι σχεδόν παντού στην πόλη.
-Και λες ότι έχουν μαζί τους τον βασιλιά όπως ακούγεται;
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 28

[Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream - Page 7 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream   [Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream - Page 7 I_icon_minitimeFri Mar 04, 2016 5:01 pm

-Δεν θα μπορούσα να έχω τέτοιες πληροφορίες στα χέρια μου, όμως πριν από μερικούς μήνες όλες οι αντίπαλες παρατάξεις, συμμορίες, απλά χάθηκαν από τον χάρτη. Καταστράφηκαν, συνελήφθησαν, διαλύθηκαν, όλα τα -καν. Στο τέλος μόνο ο Selby και οι δικοί του έμειναν και όχι μόνο αυτό, αλλά πολλαπλασιάστηκαν κιόλας. Πολλά από τα μέλη των άλλων ομάδων πήγαν μαζί του και πλέον κάνουν ότι θέλουν χωρίς επίβλεψη από την βασιλική φρουρά. Βγάλε συμπεράσματα από όλα αυτά.
-Σωστός. Ωραία, σε αφήνω για να μην μας πιάσουν πολλοί μαζί. Αν βρεις τίποτε άλλο έλα σε αυτό το πανδοχείο και ζήτησε με. του είπε ο Masta και του έδωσε ένα χαρτί, μαζί με μερικά χρήματα τυλιγμένα μέσα.
-Ευχαριστώ κύριε. Άκουσα ότι ο Selby είχε μια παλιά αποθήκη στο βόρειο κομμάτι της πόλης, δίπλα στο παλιό ξενοδοχείο Σμαράγδι. Έχει κλείσει πλέον αλλά είναι αρκετά γνωστό για να το βρείτε. Ίσως θέλετε να το ψάξετε το μέρος.
-Θα το κάνω μικρέ. είπε ο Masta και αποχώρησε. Είχε αρχίσει να βραδιάζει αλλά ήταν νωρίς ακόμα για να κλείσει το μαγαζί, ειδικά με μια τοποθεσία να ψάξει. Καθώς άρχισε να κινήτε προς την άνω πόλη το προσωπικό του den den mushi χτύπησε.
-Masta,ακούω.
-Masta, εδώ Seika. Πήραμε να σε ενημερώσουμε για μια εξέλιξη που είχαμε από την πλευρά μας.
-Ωραία γιατί και εγώ έβγαλα κάτι. Η Kanae που είναι;
-Εδώ δίπλα μου. Είμαστε στο πλοίο. Έμπλεξε σε μια μάχη  και τώρα φροντίζει το χέρι της.
-Της την έπεσε πάλι κάποιος; ρώτησε και για λίγο ακολούθησε σιωπή.
-Η Kanae ρωτάει αν μπορείς να σταματήσεις να λες βλακείες για μια φορά. ήρθε τελικά η απάντηση.
-Touche...Τέλος πάντων. Αφήνοντας την κακία της Kanae πίσω, τι ακριβώς βρήκατε;
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream - Page 7 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream   [Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream - Page 7 I_icon_minitimeFri Mar 04, 2016 5:19 pm

Η May και ο Argon βγήκαν από το τελευταίο καταγώγιο που είχαν επισκεφτεί στην δική τους έρευνα, με κουρασμένη έκφραση η μεν, νηφάλια ο δε.
-Εντελώς αναποτελεσματικό! ξέφυσηξε ηττημένη.
Από την όλη μέρα που ξόδεψαν δεν είχαν τίποτα σημαντικό να προσφέρουν στο εδώλιο για στοιχεία. Όπως και στο πρώτο μαγαζί που είχαν κάτσει να φάνε και να πιουν, όλοι οι υπάλληλοι φαίνονταν να γνωρίζουν για τις σπείρες που έπλητταν την πόλη. Αλλά επίσης όλοι ήταν απρόθυμοι να μιλήσουν ή πράγματι δεν ήξεραν κάτι περισσότερο από τα αναγκαία που τους γνωστοποιούσαν.
-Και πάλι, ευχαριστώ για την συνοδεία, χαιρέτησε ευγενικά τον Argon που κοντοστάθηκε στην διασταύρωση.
Τουλάχιστον σε τρεις περιπτώσεις, η παρουσία του είχε λειτουργήσει ως αποτρεπτικό για να την ενοχλήσουν. Ο Argon χωρίς να το θεωρεί σημαντικό της έγνεψε απλώς για να την χαιρετήσει.
-Θα συνεχίσουμε αύριο πιο εκτενώς την έρευνα, κατανόησε ότι το κορίτσι έπρεπε να επιστρέψει στους δικούς της.
Η May γύρισε πλευρό για να συνεχίσει τον διάβα της με γρήγορο ρυθμό. Αλλά ο Argon είχε ήδη εξαφανιστεί από το οπτικό πεδίο. Το κορίτσι αναλογίστηκε την διεύθυνση του πανδοχείου που είχαν κλείσει δωμάτια με τα παιδιά και αναμενόμενα τους βρήκε ακόμα ξύπνιους.
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream - Page 7 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream   [Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream - Page 7 I_icon_minitimeFri Mar 04, 2016 5:37 pm

Τα δύο αγόρια μοιράζονταν το ίδιο κρεβάτι, κουρνιασμένοι κοντά ο ένας στον άλλο. Παρότι η κούραση τους δεν μπορούσε να συγκριθεί με εκείνη της May, δεν ήταν παραβλέψιμη. Εκτός από την έγνοια τους για την May, η μπαγαποντιά τους επίσης τους κρατούσε σε εγρήγορση.
-Πώς πήγε η βόλτα με τον Mr. Shadow; θέλησε να μάθει με ελαφρά ενόχληση στην θύμηση του νεαρού.
-Εξουθενωτική! σχολίασε μην κρύβοντας την απουσία ευρημάτων.
Έπεσε τα ανάσκελα στο κρεβάτι όπου της έκαναν χώρο. Για μια στιγμή είχε την συνηθισμένη τάση να ρωτήσει για τα δικά τους τραβήγματα. Μετά αποφάσισε ότι δεν ήθελε να ξέρει και το έκανε στην άκρη.
-Ο Bloody δεν επέστρεψε ποτέ; έστρεψε αλλού το θέμα.
Ο Arima έπεσε ακόμα περισσότερο. Από τον κακό στον χειρότερο!
-Όχι, παρατήρησε ο Mark. Αλλά αυτό δεν σημαίνει κάτι! Ο Bloody σίγουρα θα επιστρέψει..!
Κάτι στο ύφος του παιδιού έφερε ένα άσχημο προαίσθημα στον Arima. Την ώρα που αναλογιζόταν αν έπρεπε να ρωτήσει, η May εκφράστηκε με περισσότερη ανησυχία.
-Αυτό δεν είναι καλό! Εννοώ ο Bloody μπορεί να προστατεύει τον εαυτό του, αλλά η πόλη διατρέχεται από αφανείς κινδύνους! Δεν μπορούσε να μην αγχώνεται. Πού να βολόδερνε στην μαύρη νύχτα ο νεαρός;! Και τις επόμενες μέρες θα τις περάσετε έξω, σωστά; απευθύνθηκε στα αγόρια κι εκείνα έγνεψαν. Τότε, κάντε μου την χάρη και εντοπίστε τον! Ούτε εγώ κατανοώ την συμπεριφορά του, κοίταξε πλάγια για τον Arima, ούτε λέω να τον παρακαλέσετε να επιστρέψει. Να έχετε το νου σας μονάχα!
Τα αγόρια την διαβεβαίωσαν σχετικά και όλοι μαζί αποκοιμήθηκαν μέσα σε κλάσματα δευτερολέπτων.
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 28

[Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream - Page 7 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream   [Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream - Page 7 I_icon_minitimeSat Mar 05, 2016 1:25 am

Μέχρι το κορίτσι να γυρίσει πίσω της να ρίξει μια τελευταία ματιά, ο Argon είχε γίνει η σκιά που ήταν και είχε απλά εξαφανιστεί. Το βράδυ ήταν η ώρα του. Αν και οι σκιές έδειχναν μεγαλύτερες κάτω από το φως του ήλιου κανείς δεν τις φοβόταν. Όμως στο σκοτάδι μπορούσαν να πάρουν οποιαδήποτε μορφή, να γίνουν οποιοδήποτε τέρας φοβόταν ο άλλος, να πεταχτούν από πάντου και να σε καταπιούν προτού προλάβεις να κάνεις κάτι. Για έναν άντρα που ήταν μυστήριο, που επιδείκνυε τις δυνάμεις του και παράλληλα κορόιδευε τους άλλους στο να νομίζουν ότι κατέχει πολλές περισσότερες απίθανες ικανότητες, για κάποιον που το σκοτάδι ήταν ο δεύτερος του εαυτός, τώρα ήταν η ώρα του. Βρισκόταν ήδη κάμποσα στενά πιο μακρυά κοντά σε ένα από τα καταγώγια που είχαν νωρίτερα επισκεφθεί με την νεαρή κυρία. Εκεί κρύφτηκε σε ένα σοκάκι στο πλάι, με τα μάτια του να είναι το μόνο που φαινόταν μέσα στην σκοτεινιά, σαν ένα άγριο θηρίο που περίμενε το θήραμα του. Μισή ώρα χρειάστηκε να περιμένει προτού τρεις άντρες βγουν από το μαγαζί. Τους είχε κόψει νωρίτερα όταν μπήκαν: φωνακλάδες, η ψυχή στο μαγαζί, τα "κουλ" άτομα ανάμεσα σε όλους τους αλήτες.
Τους άφησε να περπατήσουν για λίγο και να πάρουν απόσταση από το μέρος. Έπειτα τους "προσκάλεσε" κοντά του. Εκεί που οι άντρες περπατούσαν άκουσαν κέρματα να χτυπάνε μεταξύ τους καθώς έπεφταν κάτω. Γυρίζοντας είδαν κάτω στο έδαφος μπροστά από ένα στενό ένα φουσκωμένο σακουλάκι. Ήταν ανοικτό και μέσα φαινόντουσαν τα χρήματα που περιείχε. Το πλησίασαν να το μαζέψουν. Ο Argon με την ταχύτητα του εύκολα βρέθηκε από πίσω τους. Κλώτσησε στην πλάτη τον πιο πίσω από τους τρεις, ο οποίος με την σειρά του έπεσε πάνω στους άλλους δύο και τους έριξε μέσα στο σοκάκι. Εκείνοι τσαντισμένοι γρήγορα σηκώθηκαν και γύρισαν προς τα εκείνον να τον αντικρύσουν.
-Κύριοι νομίζω ότι είχαμε μια συζήτηση λίγο νωρίτερα. τους είπε.
-Πάλι εσύ; Δεν το πιάνεις ομορφόπαιδο; Δεν έχουμε τίποτα να σου πούμε! του γρύλισε ένας.
-Ναι έτσι μου είπατε, αλλά εδώ μιλάμε για άτομα που φαίνεται να γνωρίζουν κόσμο. Και αν υπάρχει μόνο μια μεγάλη ομάδα που διακινεί την μαύρη αγορά αμφιβάλλω ότι δεν έχει φτάσει κάτι στον κύκλο σας. Για αυτό θα ρωτήσω άλλη μια φορά τι ξέρετε σχετικά με την διακίνηση ναρκωτικών στο νησί.
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 28

[Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream - Page 7 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream   [Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream - Page 7 I_icon_minitimeSat Mar 05, 2016 1:26 am

-Προτείνω να κάνεις στροφή και να πας να βρεις την κοπέλα σου, προτού εκείνη σε χάσει για τα καλά. τον απείλησε ο άντρας που είχε κλωτσήσει, ενώ παράλληλα τραβούσε το ξίφος του.
-Θα πρέπει να στεναχωριέστε που δεν είναι εδώ. Βλέπετε πριν δεν έκανα τίποτα γιατί ήταν εκείνη μπροστά. Δεν θέλω να την εκθέσω σε τέτοιες σκηνές βίας, πέρα του ότι έχουμε μια ιδιαίτερη σχέση και θέλω να έχω το πάνω χέρι σε κάποιες πληροφορίες. ανταποκρίθηκε λες και έκανε μια χαλαρή συζήτηση Τώρα προτείνω εσύ να μαζέψεις το μαχαιράκι σου και να μου απαντήσεις, προτού χάσεις κάτι που δεν μπορείς να αντικαταστήσεις.
-Αυτό ήταν! αναφώνισε ο άντρας και όρμησε στον κυνηγό, όμως ποτέ δεν είδε τι συναίβει έπειτα. Τα μάτια του έμειναν στο παγερό και αδιάφορο βλέμμα του κυνηγού και ποτέ δεν έπιασαν την κίνηση του χεριού του, της λεπίδας του, ή του δικού του χεριού που πετούσε μακρυά του. Μόλις έκανε την κίνηση να χτυπήσει τον κυνηγό συνηδητοποίησε ότι κάτι του έλειπε. Ο κυνηγός ακίνητος φαινομενικά δίπλα του απλά τον κοιτούσε με ένα πλάγιο βλέμμα, τόσο υποτιμητικά. Η αίσθηση του πόνου άρχισε να τον χτυπά μα δεν πρόλαβε να βγάλει άχνα. Ο Argon τον αποτελείωσε προτού να κάνει θόρυβο.
Έπειτα ήταν η σειρά του επόμενου να δοκιμάσει. Τράβηξε απότομα ένα μαχαίρι από την ζώνη του και χύμηξε και αυτός στον κυνηγό. Ο Argon έκανε ένα πλάγιο βήμα αποφεύγοντας το αρχικό χτύπημα. Έφερε τότε το δεξί του χέρι από την εσωτερική πλευρά του αντιπάλου του και του έπιασε το δικό του αριστερό χέρι -με το οποίο του επιτέθηκε-. Κρατώντας σταθερή την λαβή του γύρισε το κορμό του χεριού του φέρνοντας τον να καλύψει από πάνω το υπόλοιπο χέρι του άντρα, ασκώντας παράλληλα πίεση. Με το αριστερό του έπιασε τον ώμο του σταθεροποιώντας τον αντίπαλο του στην λαβή του. Με την πίεση που έβαλε νωρίτερα ο Argon το χέρι του άντρα άρχισε να λυγίζει αφύσικα μέχρι που έσπασε. Ο Argon τον άφησε τότε γρήγορα και πιάνοντας τον από το πίσω μέρος του κεφαλιού του τον χτύπησε πάνω στον διπλανό τοίχο ραγίζοντας του το κρανίο.
Ο τρίτος άντρας έμεινε να κοιτάζει με τρόμο. Και να ήθελε δεν θα είχε προλάβει να κάνει κάτι για να αποτρέψει αυτό που μόλις συνέβει. Τα μάτια συνάντησαν του κυνηγού και ένιωσε τα πόδια του να τρέμουν.
-Σε προκαλώ. Τρέξε!
Και εκεί η λογική του τον εγκατέλειψε. Σαν η φωνή του κυνηγού να τον διέταζε όντως το έπραξε και επιχείρησε να τρέξει. Μα με το που γύυρισε για να φύγει από την άλλη πλευρά βρήκε μπροστά του ένα από τα είδωλα σκιές του Argon έτοιμο να τραβήξει το ξίφος του, ενώ ένα αντίστοιχο βρισκόταν από πίσω του. Οι δύο σκιές τράβηξαν ταυτόχρονα και έκοψαν τον άντρα στην πλάτη και στην κοιλιά. Όμως ο Argon φρόντισε ώστε τα χτυπήματα να ήταν επιφανειακά. Τον χρειαζόταν ζωντανό άλλωστε τον τελευταίο.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream - Page 7 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream   [Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream - Page 7 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος-Αποστολή] Requiem or Dream
Back to top 
Page 7 of 14Go to page : Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 10 ... 14  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος] Finally, The Dream is going on
» [Τέλος-Παρελθόν]The orphans of the American Dream... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Αποστολη] Η πρωτη αποστολη ενος Marine
» [Τέλος-Αλλαγή Παράταξης]My pirate dream comes true!.. The new Island! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Αποστολή]Νομος και Ταξη! Η δικαιοσυνη πανω απο ολα! Μερος 9ο - Πρωτη φορα αξιωματικος! Πρώτη αποστολη!

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: South Blue :: Emerald City-
Jump to: