Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 38 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 38 Guests

None

Most users ever online was 124 on Sat Oct 12, 2024 2:27 am
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος] Ώρα να ξυπνήσεις...

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
AuthorMessage
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 28

[Τέλος] Ώρα να ξυπνήσεις... - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Ώρα να ξυπνήσεις...   [Τέλος] Ώρα να ξυπνήσεις... - Page 4 I_icon_minitimeThu Jan 10, 2013 10:29 pm

Λοιπόν αν ποτέ ήθελα να κλέψω κάποιο μέρος,από εδώ θα ξεκινούσα.Μόλις μπήκα μέσα είδα τεράστιους διαδρόμους με τεράστιους πολυέλαιους στο ταβάνι και επιχρυσωμένους τείχους.Φαντάσου τι θα υπήρχε στο θησαυροφυλάκιο αυτού του μέρους.Ο βασιλιάς με άφισε να περιμένω σε μια αίθουσα κατι σαν υποδοχής,ενώ εκείνος με τους στρατιώτες του προχώρησαν σε ένα άλλο.Αν η αίθουσα υποδοχής ήταν τόσο μεγάλη ήθελα πραγματικά να ξέρω πόσο μεγάλο ήταν το σαλόνι τους.Περίμενα κάποια ώρα στο δωμάτιο και έτσι έκανα συνεχώς βόλτες πάνω κάτω.Κάποια στιγμή άνοιξα την μπαλκονόπορτα που υπήρχε εκεί και βγήκα στο μπαλκόνι.Από κάτω ένας μεγάλος κήπος γεμάτος με κάθε λογής λουλούδι,μερικά αγάλματα,ένα συντριβάνι και μερικά πέτρινα παγκάκια.Καθώς έβλεπα κάτω είδα τον Garrow αγκαλιά με την Silvia να φιλιόνται.
-Δεν μπορώ άλλο,θέλω να σε ζητήσω από τον πατέρα σου,όμως δεν ξέρω πως θα το κάνω αυτό. είπε ο Garrow όταν τελικά σταμάτησαν.
-Θα είναι δύσκολο και δεν πιστεύω να σε δεχθεί λόγο της θέσης σου.Ας μείνουμε κρυμένοι λίγο ακόμα,έχουμε χρόνο ακόμα μπροστά μας.
-Ναι αλλά δεν έχω άλλη υπομονή.
-Τότε ζήταν την σήμερα...είναι μια όμορφη μέρα για πρόταση γάμου...ή ίσως για μια κηδεία. είπα ξαφνικά διακόπτωντας τους.
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 28

[Τέλος] Ώρα να ξυπνήσεις... - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Ώρα να ξυπνήσεις...   [Τέλος] Ώρα να ξυπνήσεις... - Page 4 I_icon_minitimeThu Jan 10, 2013 10:39 pm

-Εσύ;
-Σε παρακαλώ μην πεις τίποτα στον πατέρα μου.
-Ω μην ανυσηχείς το ξέρει ήδη. το είχα καταλάβει από αυτό που είπε λίγο πριν μπούμε στο παλάτι.
-Το ξέρει;
-Ναι και δεν φαίνεται να ενοχλείται...ίσως απλά περιμένει να του το πείτε και οι ίδιοι όταν είσται έτοιμοι.
-Σοβαρά!
-Μην πέρνεις θάρρος από αυτά που λέει...μπορεί απλά να μας δουλεύει.
-Και τι θα κέρδιζε από αυτό...Αν λέει αλήθεια όμως αυτά είναι πολύ καλά νέα.
-Δεν τον εμπιστεύομαι.
-Καλά δεν πειράζει θα το κάνω εγώ για σένα... είπα και γύρισα προς το εσωτερικό του δωματίου ...Α βασιλιά μου να σας πω...
Άκουσα τότε τον Garrow να φωνάζει ένα όχι και αν άκουγα καλά πρέπει να αναίβαινε τις σκάλες αυτή την στιγμή.Μετά από λίγο εμφανήστηκε στο δωμάτιο μαζί με την πριγκίπισσα μόνο για να δει πως δεν υπήρχε κανείς άλλος μαζί μου παρά μόνο ο Arashi.
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 28

[Τέλος] Ώρα να ξυπνήσεις... - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Ώρα να ξυπνήσεις...   [Τέλος] Ώρα να ξυπνήσεις... - Page 4 I_icon_minitimeThu Jan 10, 2013 10:51 pm

-Τι στο...
-Μμμ...άκουσα τον βασιλιά να έρχεται αλλά μάλλον μίλησα νωρίτερα...Δεν πειράζει τώρα που είσται εδώ μπορείτε να του μιλήσετε.
Ο Garrow με αγριοκοίταξε...ξανά.Πράγματι είχα ακούσει τον βασιλιά στο βάθος του διαδρόμου να έρχεται και έτσι μετά από λίγο μπήκε στο δωμάτιο με την συνοδεία του.
-Λοιπόν ορίστε η αμοιβή σου όπως σου υποσχέθηκα. μου είπε και μου έδωσε τα λεφτά.
Τότε παρατήρησε τους άλλους δύο που ήταν εδώ.
-Τι θέλετε εσείς οι δύο εδώ;
-Ο Garrow θέλει να σας πει κάτι...
Παρότι του έκανα την εισαγωγή ο Garrow δυσκολεύτηκε και τελικά δεν μίλησε.Γι' αυτό το έκανε η πριγκίπισσα.
-Μπαμπά αγαπώ τον Garrow.Με προστατεύει από μικρό παιδί και τον ξέρω καλά,όπως και εσύ ξέρεις πόσο καλός και δυνατός είναι.Θα ήταν καλός μελλοντικός ηγέτης.
-Καλά...Αν και εκείνος σε θέλει τότε ας σε ζητήσει.
Ο Garrow μάζεψε τελικά κουράγιο και με τα πολλά το ζήτησε από τον βασιλιά να παντρευτεί την κόρη του.
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 28

[Τέλος] Ώρα να ξυπνήσεις... - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Ώρα να ξυπνήσεις...   [Τέλος] Ώρα να ξυπνήσεις... - Page 4 I_icon_minitimeThu Jan 10, 2013 10:59 pm

Ο βασιλιάς γέλασε...
-Με την ευχή μου. αναφώνησε και αγκάλιασε τον Garrow.
Ύστερα με πλησίασε...
-Έχεις και εσύ μέρος σε όλο αυτό;
-Κάπως...
-Πραγματικά δεν ξέρω πως να σε ευχαριστήσω...μου έσωσες την ζωή και μου έδωσες έναν γιο...σου χρωστάω πολλά.Τι θες για να στο ανταποδώσω;
-Δεν θέλω τίποτα παραπάνω από αυτά που μου δείνετε ήδη μόνο να με θυμάστε και να συνεχίσετε να φροντίζεται τους κατοίκους του νησιού...
-Είσαι περίεργος τύπος...Πάντως μην ανυσηχείς τι σόι βασιλιάς θα ήμουν αν δεν πρόσεχα τους υπηκόους μου.Και όσο για το άλλο πως θα μπορέσω να σε ξεχάσω μετά από όλα αυτά;
-Τότε όποτε χρειαστήτε βοήθεια θυμηθήτε με και καλέστε με...
-Να σε σίγουρος.
Ο Garrow τότε με πλησίασε.
-Σε είχα παρεξηγήσει...είσαι εντάξει τύπος.Σε ευχαριστώ.
Του έκλεισα το μάτι και εκείνος χαμογέλασε.
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 28

[Τέλος] Ώρα να ξυπνήσεις... - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Ώρα να ξυπνήσεις...   [Τέλος] Ώρα να ξυπνήσεις... - Page 4 I_icon_minitimeThu Jan 10, 2013 11:04 pm

Δεν έμεινα πολύ ακόμα στο παλάτι.Πείρα τα λεφτά μετά από λίγο και μαζί με τον Arashi
πείραμε τον δρόμο προς τα έξω(αφού με ξαναευχαρίστησαν όλοι άλλη μια φορά).Είχα καταφέρει να αποκτήσω κάποια φήμη εδώ χωρίς ιδιαίτερο κόπο και είχα καταφέρει επίσης να βγάλω και κάποια λεφτά...και ήξερα τι θα ήταν το πρώτο πράγμα που θα έπερνα...σάκε...και πολύ μάλιστα.Θα έφευγα από το νησί σύντομα εφόσων είχα καταφέρει αυτό που ήθελα.Όμως πρώτα είχα δύο άτομα που ήθελα να επισκεφτώ...Ύστερα θα έβρισκα μια βάρκα και θα ξεκινούσα προς την αναζήτηση δύναμης.
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 28

[Τέλος] Ώρα να ξυπνήσεις... - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Ώρα να ξυπνήσεις...   [Τέλος] Ώρα να ξυπνήσεις... - Page 4 I_icon_minitimeThu Jan 10, 2013 11:04 pm

Παραμένω στο νησί...
Back to top Go down
Destro
Administrator
Administrator
avatar


Όνομα Χαρακτήρα : Destro
Posts : 2474
Join date : 2012-08-12
Age : 35

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Ώρα να ξυπνήσεις... - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Ώρα να ξυπνήσεις...   [Τέλος] Ώρα να ξυπνήσεις... - Page 4 I_icon_minitimeMon Jan 21, 2013 7:16 pm


Όνομα χαρακτήρα: Argon Naito

P.o.M. Points: 22

Belli: 82,000

Τυχόν παρατηρήσεις: Η πρώτη γνωριμία με τον χαρακτήρα σου με ικανοποίησε. Με βοήθησες να μπω στο κλίμα της ιστορία σου και όλος ο τρόπος γραφής ήταν πολύ καλός. Σε ορισμένα σημεία με κούρασες κάπως (αυτά μέσα στο παλάτι).
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος] Ώρα να ξυπνήσεις... - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Ώρα να ξυπνήσεις...   [Τέλος] Ώρα να ξυπνήσεις... - Page 4 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος] Ώρα να ξυπνήσεις...
Back to top 
Page 4 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» [Τέλος-Αποστολή] Στο Τέλος Ξυρίζουν Τον Γαμπρό
» {Αρχή}The Punisher Pirates:Το τέλος ενός ταξιδιού,η αρχή μιας νέας περιπέτειας {Τέλος}
» [Τέλος] Το τέλος είναι η μαγεία..
» [Τέλος] New War
» [Τέλος] Mr Bel knows..

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: North Blue :: Lvneel-
Jump to: