Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 9 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 9 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος] New War

Go down 
AuthorMessage
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος] New War Empty
PostSubject: [Τέλος] New War   [Τέλος] New War I_icon_minitimeThu Dec 29, 2016 1:25 am

Wolfpack:

-Μάλιστα... ανταποκρίθηκα ...οπότε φαίνεται ότι η υπόθεση πράγματι είναι μεγάλη. Για λίγο νόμιζα ότι υπερβάλλετε.
-Μα καθόλου Mr. Shadow. Η κατάσταση έχει φτάσει σε ακραία μέσα. Για αυτό ζήτησα από τον Commodore Grimm να σας καλέσει. είπε ο άρχοντας Kito.
-Δεν είμαστε δυστυχώς βέβαιοι ακόμα για το τι είναι αυτός ο εν λόγο θησαυρός, αλλά όπως σας είπαμε ήδη υπάρχουν 250 πειρατές που τον διεκδικούν αυτήν ακριβώς την στιγμή, χωρίς να μετρήσω πάντα τις συμμορίες που έχουν εδραιωθεί. δήλωσε ο Commodore.
-Δυστυχώς μέχρι προσφάτως είχαμε 2 εκ των τεσσάρων κλειδιών που χρειάζονταν για τον θησαυρό όμως φοβάμαι ότι πλέον βρίσκονται στην κατοχή εκείνου του αγριμιού του Phantom Henry. Μόλις πριν από λίγο έμαθα τα νέα ότι ο σύμμαχος μας ο Miyamoto Kane έχασε από τον γνωστό Engles κάτω στην προβλήτα.
Φυσικά και θα έχανε. Δεν ξέρω ποιος ήταν ή τι τον είχαν εδώ στο νησί αυτό τον Kane, αλλά ήξερα πολύ καλά τον Engles. Πόσους μήνες το περίμενα να τον συναντήσω. Δεν θα ήταν στο σημείο όπου μου είχε πει ο Alucard αλλά δεν είχε σημασία. Το καλό που του ήθελα του Engles να μου ξεκαθάριζε την υπόθεση και να με οδηγούσε στον πρώην καπετάνιο του.
-Αυτή την στιγμή συγκεντρώνουμε τις δυνάμεις μας για να επιτεθούμε στους πειρατές κοντά στην παλιά πρωτεύουσα.
-Για τι αριθμό μιλάμε;
-100.000 στρατιώτες. Marines, μισθοφόροι και στρατιώτες του βασιλείου.
100.000!!!!!!! Τι στο διάστημα με θέλουνε; Ξεκινάμε καινούργιο πόλεμο; Στην αρχή δεν με ένοιαζε ο θησαυρός αλλά ίσως ασχοληθώ πιο εντατικά τώρα.
-Καλώς. Θα κινηθώ προς το λιμάνι για αρχή, ενώ οι άντρες μου θα κατευθυνθούν προς την παλιά πρωτεύουσα ως ενισχύσεις. Αργότερα θα έρθω να σας συναντήσω και εγώ.
-Μπράβο! Πρέπει να σώσουμε τον Kane και να πάρουμε το κλειδί πίσω! Όμως θα μπορέσετε να τα βάλετε με τον Engles.
Ο Kane μια φορά ζωντανός δεν θα γυρνούσε. Ότι και να ήθελε ο βασιλιάς, προτού φτάσω εδώ οι Marines ήταν ξεκάθαροι: Πρέπει να σκοτώσω τον Kane για να αποδυναμωθεί ο βασιλιάς. Ο Kito είχε αρχίσει να δείχνει σημάδια ότι υποβάθμιζε τον ρόλο της Κυβέρνησης. Με τον Kane και τα χρήματα του από την μέση θα άλλαζε το τροπάρι του και θα άφηνε την Κυβέρνηση να έχει το πάνω χέρι στην σχέση της με το βασίλειο.
-Δεν είναι κάποιος τον οποίο φοβάμαι, άλλωστε τον ξέρω καλύτερα και από ότι ο ίδιος ο Henry.
-Τότε είμαστε τυχεροί. Ενημερώστε μας το συντομότερο δυνατό.
Με αυτά αποχώρησα από το παλάτι. Βγαίνοντας έξω με περίμενε ο Masta, με τον Arashi.
-Πως πήγε; με ρώτησε, τραβώντας μια τζούρα από το τσιγάρο του.
-Πάρε το πλήρωμα πλιν του Rhino και κατευθυνθείτε προς την παλιά πρωτεύουσα. Θα ξεσπάσει χαμός και θέλω να είμαστε οι πρώτοι που θα τραβήξουμε αίμα. Έχουν 100.000 χιλιάδες στρατιώτες αλλά κανείς τους δεν έχει ικανότητες όπως εσείς.
-Εσύ τι θα κάνεις;
-Έχω να δω έναν παλιό φίλο στο λιμάνι. Η Saeko όμως πρέπει να απασχοληθεί. Ο Rhino δεν έχει μυαλό για να ελεγχθεί οπότε δεν μπορεί να του κάνει τίποτα η κοπέλα. Θα είναι εύκολο να την κρατήσει σε απόσταση. Ο Arashi απλά θα έχει για παρέα.
-Κατάλαβα. Οπότε φαντάζομαι εσύ θα περάσεις μετά από το πάρτι μας.
-Ναι. Εν το μεταξύ έχω σημαντικότερη δουλειά για εσένα. Βρες τα κεφάλια των Desert Punks και της Kandoro. Δεν με νοιάζει αν πολεμούν μαζί μας ή όχι. Νίκησε τα και πάρε τα κλειδιά που έχουνε. Αυτός ο θησαυρός φαίνεται να έχει περισσότερο ενδιαφέρον από ότι του έδινα.
-Πες πως ήδη έγινε.


Last edited by Argon on Wed Aug 09, 2017 12:32 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος] New War Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] New War   [Τέλος] New War I_icon_minitimeThu Dec 29, 2016 2:45 am

Ενώ το πλήρωμα μου έφευγε, ο Arashi στεκόταν δίπλα μου και ο Rhino ήρθε να μας συναντήσει. Τσέκαρε για λίγο τα εκρηκτικά του και όπλισε τα shotgun του.
-Commencing Hunting Sequence ακούστηκε να λέει η στολή του και εκείνος μου ένευσε καταφατικά.
Τον έπιασα από τον ώμο.
-Shadow Step. Δεν σκόπευα να περπατήσω. Δεν σκόπευα να περιμένω και ο Rhino ήταν αργός από μόνος του. Ο Arashi πλέον μπορούσε να με ακολουθήσει, ίσως όχι με τον ίδιο ρυθμό όμως μπορούσε.
Μέσα σε δευτερόλεπτα βρισκόμασταν στην προβλήτα. Ήδη μπορούσα να δω κόσμο να με προσπερνάει τρέχοντας προς την άλλη κατεύθυνση, ενώ στο βάθος ακούγονταν ζητωκραυγές από μπόλικο κόσμο. Αγνοήσαμε το πλήθος και αρχίσαμε να προχωράμε προς τα πλοία. Κόσμος συνέχισε να τρέχει γύρω μας, να μας καθυστερεί, να μας σπρώχνει, όμως ένας πυροβολισμός από τον Rhino τους έκανε να ανοίξουν και να τρέχουν πιο πέρα. Δεν μου άρεσε η κίνηση.
-Ευχαριστώ Rhino. του είπα άψυχα. Τον συμπαθούσα πολύ. Δεν μιλούσε σχεδόν καθόλου, ο μόνος που δεν έκανε φασαρία πάνω στο καράβι, έκανε ότι του έλεγε χωρίς ερωτήσεις και φαινόταν να ξέρει πάντα τι χρειάζομαι. Τι καλό παιδάκι που είναι.
Φτάνοντας κοντά είδαμε άτομα να ανεβάζουν βαρέλια από ποτό και φαΐ πάνω σε ένα καράβι που έφερε την πειρατική σημαία του Henry εδώ είμαστε. Μπήκα μπροστά από τον Arashi και τον Rhino και κατευθύνθηκα προς τους πειρατές. Μια κοπέλα καθόταν δίπλα στην ράμπα και φώναζε στους άντρες να κουνηθούν, ενώ εκείνοι τραγουδούσαν. Busujima Saeko και τι δεν θα έδινα για να είχα κάποιον με αυτό το φρούτο στην οργάνωση μου, όμως για την ώρα το κεφάλι της είχε άλλη σημασία για εμένα. Όταν πλέον στεκόμουν αρκετά κοντά με παρατήρησε.
-Περίμενε, εσύ είσαι ο... πήγε να πει αλλά δεν πρόλαβε να μιλήσει. Ο Rihno χωρίς να πει τίποτα έτρεξε μέσα από τους πειρατές, πέταξε πέντε έξι από αυτούς κάτω, και έπεσε πάνω της. Ως ρινόκερος δεν την εκτόξευσε αλλά την έκλεισε ανάμεσα στα χέρια του, την ανασήκωσε και την έσυρε μαζί του μέχρι που την κοπάνησε πάνω σε έναν τοίχο μιας διπλανής ταβέρνας. Εκείνη έχασε την ανάσα της από το σοκ.
Οι υπόλοιποι πειρατές γύρισαν προς τα εμένα και τράβηξαν τα όπλα τους. Ευχαριστώ, αλλά είχα περάσει προ πολλού αυτό το στάδιο. Έτρεξαν προς τα πάνω μου, μα στην όψη τους εγώ δεν κουνιόμουν καν. Δεν μπορούσαν να δουν παρά εμένα να προχωρώ προς το πλοίο τους και όμως όλοι κόβονταν από μια αόρατη οντότητα μόνο και που με πλησίαζαν. Καμία δεκαριά έπεσαν προτού οι υπόλοιποι απομακρυνθούν. Τότε πάνω από το κατάστρωμα έκαναν την εμφάνιση τους δύο άλλα άτομα. Jin Riffs και Yagami Senji, 0 και 12 εκ επικήρυξη αντίστοιχα. Και αυτό το στάδιο το είχα ξεπεράσει. Με σημάδεψαν και οι δύο με τα όπλα τους.
-Νομίζω ως εδώ είναι αρκετά Mr.Shadow μου είπε ο Senji.
-Θα συμφωνήσω. τον συμπλήρωσε ο Riffs.
-Ανόητοι! τους φώναξε τότε κάποιος. Είδα το κεφάλι του Engles να ξεπροβάλει.
-Τι κάνετε; Νομίζετε ότι εσείς οι δύο μπορείτε να τα βάλετε με κάποιον του επιπέδου του; Πηγαίνετε να βοηθήσετε την Saeko. τους μίλησε αυστηρά και δεν φάνηκαν να φέρουν αντίρρηση.
-Arashi γιατί δεν πας να παίξεις και εσύ με τους κυρίους. τον έστειλα μακρυά καθώς άρχισα να ανεβαίνω στο κατάστρωμα του πλοίου.
-Mr. Shadow, δεν περίμενα να σε συναντήσω εδώ. Πάει καιρός.
-Πολύς. του απάντησα και του πέταξα έναν φάκελο.
-Τι είναι αυτό; με ρώτησε καθώς το διάβαζε.
-Το γράμμα που μου έστειλε ο ίδιος ο Alucard και μου ζητάει να τον συναντήσω. Εκείνος φάνηκε έκπληκτος.
-Όντως σου έστειλε ο Alucard μήνυμα!
-Ναι και πρέπει να πω ότι απογοητεύομαι που σε βρίσκω εδώ. Ο Henry είναι μεγάλο όνομα, αλλά δεν είναι ο Alucard. Εκείνος με είχε κάνει μέχρι και μένα να πιστέψω ότι θα γίνει βασιλιάς των πειρατών.
-Μπορώ να σου εξηγήσω την κατάσταση μου. είπε ψύχραιμα.
-Μα ναι, μπορείς και θα το κάνεις. Έχεις πολλές εξηγήσεις για μένα. Όμως μου αρέσει να τηρώ τα προσχήματα, οπότε σου προτείνω να αρχίσεις να χορεύεις όσο μιλάς. του είπα και βρισκόμουν ήδη από πίσω του τραβώντας το ξίφος μου.
-Let me perform you the Dance of Death, after a long time.
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος] New War Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] New War   [Τέλος] New War I_icon_minitimeFri Dec 30, 2016 2:16 am

Ο Engles έπεσε πάνω στο κατάρτι από το χτύπημα μου. Προσπάθησε να μην χάσει χρόνο και τράβηξε ένα πιστόλι κάτω από παλτό του. Πυροβόλησε δύο φορές. Μάζεψα τότε το ξίφος μου και το επέστρεψα στην θήκη. Κλείνοντας το έκοψα τις δύο σφαίρες στην μέση.
-Φτάσαμε στο νησί της Jaya και εκεί ανακαλύψαμε ένα νησί το οποίο υπάρχει στον ουρανό...
Ξέρω ότι είχα δει παράξενα στον κόσμο, όμως αυτό έπρεπε να ήταν το κερασάκι στην τούρτα. Νησί στον ουρανό. Έπρεπε να το πιστέψω ότι ο Alucard θα έβρισκα και νησιά εκτός θάλασσας για να χαλάσει την μονοτονία.
-Καταλαβαίνεις ότι ο καπετάνιος ήθελε να το εξερευνήσουμε χωρίς δεύτερη σκέψη. Είχαμε και τον Drake ο οποίος φαινόταν να γνωρίζει πολλά για το πως να φτάσουμε εκεί. Όμως αυτό που δεν ξέραμε ήταν πως μας είχαν στήσει παγίδα. Ο Drake μας πρόδωσε. Ενώ ο καπετάνιος μαζί με κάποια μέλη από το πλήρωμα του ανέβηκε στο νησί, οι υπόλοιποι μείναμε και τον περιμέναμε στο νησί της Jaya όταν μας χτύπησε η συμφορά. Χιλιάδες Marines μας επιτέθηκαν, μας περικύκλωσαν, σε θάλασσα και ακτή, δεν προλάβαμε καν να αντιδράσουμε. Ήταν όλα στυμμένα από πριν. Εκεί χωριστήκαμε και δεν ξανά είδα τον καπετάνιο μας και τους υπόλοιπους από τότε.
Έφυγα με το Shadow Step μου κατά πάνω του και του έδωσα μια γροθιά στο στομάχι που τον έκανε να διπλωθεί. Δεν χρειαζόταν να ήμουν τόσο σκληρός, όμως ένιωθα καλά που μπορούσα να τα βάλω με τέτοια ευκολία ενάντια σε ένα παλιό βουνό.
-Αν έχεις να τον δεις τόσο καιρό, πως ήξερες ότι θα μου έστελνε το γράμμα;
-Το συζητούσαμε λίγο καιρό προτού διαλυθεί το πλήρωμα. Ο Alucard ετοίμαζε κάτι μεγάλο, σχετικά με την Κυβέρνηση και την πτώση της-αυτό είναι γνωστό- όμως δεν είχα ακούσει ποτέ λεπτομέρειες για το σχέδιο. Ξέρουμε ότι δήλωσε ότι θα άφηνε άτομα σαν εσένα να αναλάβουν την νέα Κυβέρνηση, οπότε όταν μου ανέφερε ότι σκόπευε να επικοινωνήσει μαζί σου σκέφτηκα πως ότι και να ετοίμαζε έπρεπε να μπαίνει εν κίνηση. Αν και για να ζητάει την βοήθεια σου τώρα κάτι άλλο πρέπει να συναίβει εκεί πάνω.
-Θα βοηθήσω τον πρώην καπετάνιο σου. Πάντα θα έχει το σεβασμό μου για την δύναμη του, τις ιδεολογίες του και τον χαρακτήρα του. Αν το όνειρο του είναι όπως μου το περιέγραψε τότε ξέρω ότι είναι κάτι το οποίο θέλω να πετύχω και εγώ. Όμως θέλω να ξέρω πρώτα κάτι Engles, γιατί ακολουθείς κάποιον σαν τον Henry; Δεν μου απάντησες ποτέ.
-Του χρωστάω την ζωή μου. Πίσω στην Jaya είδα το πλήρωμα μου να σφαγιάζεται και εμένα να με κυνηγούν σαν άγριο θηρίο. Ο καπετάνιος μου δεν ήταν πουθενά για να με βοηθήσει. Μα ο Henry εμφανίστηκε τότε, σκότωσε τους διώχτες μου, με βοήθησε. Χρειαζόμουν μια νέα αρχή και χρωστούσα στον άντρα την ζωή μου.
-Για αυτό με διασκεδάζουν και με θυμόμουν ταυτόχρονα οι πειρατές: την μία μπορούν να σφαγιάζουν ολόκληρους πληθυσμούς και την άλλη μιλάνε για πίστη και για το πως χρωστάνε την ζωή τους σε κάποιον. είπα ανέκφραστα.
-Όλοι χρειάζεται να πιστεύουν σε κάποιον ή κάτι. Όπως εμείς πιστεύουμε στον καπετάνιο μας, έτσι κάνουν και οι άντρες σου με εσένα. Κοίτα...δεν είναι όπως παλιά όμως σέβομαι τον Henry. Μπορεί να είναι αλαζόνας, όμως είναι πολύ δυνατός και δεν το βάζει κάτω ποτέ. Σκληρός και αμίληκτος όπως ένας καπετάνιος πρέπει να είναι.
-Ως καπετάνιος ναι...αλλά ως ηγέτης;
-Αυτό αναμένετε να το δούμε. μου απάντησε καθώς τον βοηθούσα να σταθεί.
-Έχεις εδώ έναν άντρα Miyamoto Kane;
-Ναι πράγματι. Τον κρατούσαμε αιχμάλωτο για...
-Τον θέλω νεκρό. Φρόντισε να συμβεί και θα αγνοήσω το όλο πλοίο σας το οποίο είναι απροστάτευτο εδώ πέρα. Άλλωστε να θυμάσαι ότι δεν χρειάζεται να είμαι τόσο καλός. Μόνο εσύ μου είσαι αρκετός για να βρω τον Alucard. του είπα και εκείνος αναστέναξε ηττημένος.
-Κατάλαβα...θα το κοιτάξω. Ξέρεις κάποιες φορές θεωρώ ότι θα έκανες και εσύ έναν καλό πειρατή καπετάνιο. Δεν το σχολίασα, απλά άρχισα να αποχωρώ.
-Παίρνω τους δικούς μου και πάω προς το πάρτι. Καλό θα ήταν να τσεκάρεις την Saeko και τους άλλους. Ακόμα και αν για κάποιο λόγο τα έβγαλαν πέρα με τον Rhino, ο Arashi δεν θα ήταν τόσο επιεικής.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος] New War Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] New War   [Τέλος] New War I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος] New War
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» [Τέλος-Αποστολή] Στο Τέλος Ξυρίζουν Τον Γαμπρό
» {Αρχή}The Punisher Pirates:Το τέλος ενός ταξιδιού,η αρχή μιας νέας περιπέτειας {Τέλος}
» [Τέλος] Το τέλος είναι η μαγεία..
» [Τέλος] Mr Bel knows..
»  Ah sh*t, here we go again. [Τέλος]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: Grand Line :: Vira-
Jump to: