Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 10 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 10 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
AuthorMessage
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 6 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 6 I_icon_minitimeWed Dec 12, 2012 5:40 pm

Η μάχη είχε γυρίσει προς τη μεριά μας. Με τον "Α" να σημαδεύει τον Alexander και τους φρουρούς του νεκρούς ήταν η ώρα να δράσω. Μαζί με τον Sebastian αποκαλυφτίκαμε στον πειρατή ο οποίος σίγουρα είχε εκπλαγεί από την στροφή που είχαν πάρει τα γεγονότα. Ο Sebastian προχώρησε προς το μέρος του και τον ακούμπισε στον ώμο ψιθυρίζοντάς του.

Έκανες μεγάλο λάθος που ήρθες εδώ..τώρα θα γίνεις μάρτυρας της μεγαλύτερης αρχαιολογικής ανακάλυψης της δεκαετίας Παναγιωτάτη έχεται την τιμή?

Είπε γυρίζοντας το κεφάλι του προς το μέρος μου. Εγώ με την σειρά μου χαμογέλασα και προχώρησα προς την σηκωμένη από το έδαφος σαρκοφάγο. Ήταν επιχρυσομένη και διακοσμημένη με διάφορους πολίτιμους λίθους οι οποίοι μαρτυρούσαν τη παλιά δόξα του νησιού, υπήρχαν επίσης μικρά σημάδια από χρώμα πάνω της όμως με το πέρασμα του χρόνου είχαν χάσει την ομορφιά τους και είχαν διαβροθεί.

Αγαπητοί παρεβρισκόμενοι. Αυτός ο τάφος που βλέπετε ανήκει στον αρχαίο βασιλιά της Dolav, Meric. Θεωρήται ένας από τους σημαντικότερους ηγέτες του νησιού καιαυτός που ξεκίνησε τη δυναστεία των Carians, η οποία βασίλεψε για σχεδόν δύο αιώνες. Όμως φαίνεται ότι υπάρχει ένα λάθος σε όλες αυτές τις πληροφορίες. Το σκύπτρο που ψάχνω βρισκόταν ακόμα στην κατοχή της προκατόχου του όταν ο Meric πέθανε, από την άλλη ο χάρτης αποδεικνύει ότι το σκύπτρο βρίσκεται εδώ, μέσα σε αυτόν το τάφο.

Με αυτά τα λόγια άγγιξα την δεξιά πλευρά της σαρκοφάγου και ενεργοποίησα το μυστικό μηχανισμό της, όπως ακριβώς ανέφεραν οι σημειώσεις του χάρτη.

Η απάντηση είναι απλή. Το πτώμα του Meric δεν βρίσκεται σε αυτόν τον τάφο, κάποιος πρέπει να το ξεφωρτόθηκε. Πλέον η σαρκοφάγος φυλάει μόνο το Aranae cor.

Η σαρκοφάγος άνοιξε διάπλατα και αποκάλυψε ένα ασημένι σκύπτρο με ένα σκούρο μωβ λίθο στην κορυφή του. Δεν υπήρχε αμφιβολία μπροστά μου είχα το Aranae cor
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 6 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 6 I_icon_minitimeFri Dec 14, 2012 12:01 pm

Πραγματικά ήταν κάτι που άξιζε όλο αυτόν τον κόπο. Ήταν ένα πανέμορφο σκήπτρο το οποίο θύμιζε μια παλιά , ξεχασμένη εποχή η οποία δεν ήταν και τόσο μακρινή . Ήταν η εποχή που στα κράτη εξουσία είχαν μονο οι βασιλιάδες και οι άρχοντες.Πλέον έχουν μείνει ελάχιστοι απο δαύτους και ακόμα λιγότεροι είχαν την ικανότητα να ηγηθούν και να επιβληθούν όπως έκανε η Elizabeth απο την ώρα που την συνάντησα.
Μόλις η Elizabeth πήρε το σκήπτρο στα χέρια της , ο τάφος άρχισε να υποχωρεί και πάλι στο έδαφος .
Επικράτησε σιγή για λίγο ως που ένα δυνατό κρακ ακούστηκε.. Γυρίσαμε όλοι τα κεφάλια μας προς το σημείο που προερχόταν ο ήχος
Ήταν ο Alexander που μόλις είχε πατήσει κάτι. Ξάφνου δονήσεις άρχισαν να εμφανίζονται κάνοντας τους τοίχους να αρχίζουν νατρίζουν λόγο της ιδιομορφίας τους.
Τι έκανες ηλίθιε? του φώναξα ενώ σήκωνα το πιστόλι μου προς το μέρος του
Αφου δεν θα το έχω εγώ, δεν θα το πάρει κανείς! Είπε γελώντας σαδιστικά.
Μερικές πέτρες άρχισαν να πέφτουν απο το ταβάνι .Τον πυροβόλησα δυο φορές στο κεφάλι σκοτώνοντας τον .
Γρήγορα πάμε έξω! Φώναξα στην Elizabeth και τον Sebastian

Λίγη ώρα αργότερα

Βρισκόμασταν επι τέλους έξω απο τον τάφο . Είχαμε προλάβει να βγούμε κυριολεκτικά την τελευταία στιγμή πριν καταρρεύσει .
Back to top Go down
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 6 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 6 I_icon_minitimeSat Dec 15, 2012 12:50 pm

Κοίταξα τον Sebastian και τον "Α" καθώς ο μεγάλος τάφος γκρεμιζόταν πίσω μας ενώ την ίδια στιγμή κρατούσα σφηκτά το σκύπτρο στα χέρια μου. Παρόλο που το είχα αποκτήσει έπρεπε να μάθω πως δούλευε, σίγουρα θα είχε έναν περίεργο μηχανισμό εφόσον τα αρχαία κείμενα το ανέφεραν ως όπλο και όχι σαν αξεσουάρ για μονάρχες. Όπως και να είχε είχαμε καταφέρει να σωθούμε από τον Alexander και από την παγίδα του τάφου. Αυτό που με προβλημάτιζε όμως ήταν ότι ο Alexander ήξερε για το σκύπτρο και για να θυσιάσει τη ζωή του ήταν σίγουρο πως γνώριζε και για τις δυνάμεις του. Η αίραιση δεν ήταν τόσο διαδεδομένη ώστε να την έχει ακουστά ο κάθε πειρατής και ακόμα και αν την ήξερε μόνο ελάχιστοι πιστοί είχαν πρόσβαση στα αρχαία κείμενα. Μόνο μια εξήγηση μπορούσα να σκεφτώ, η αίρεση δεν ήταν όσο μυστική όσο νόμιζα άρα θα έπρεπε να προσέχω τα νότα μου ανάμεσά τους. Τελικά είχα κάνει τη σωστή επιλογή θα ταξίδευα με τον "Α" και θα μάθαινα τις δυνάμεις του σκύπτρου, μετά θα μάζευα στρατό και θα σταματούσα εκείνο το μανιακό που ήθελε να αφανήσει τους θεούς.

Νομίζω πως θα ήταν καλύτερο να φύγουμε. Ο Alexander είχε και άλλους άνδρες οι οποίοι θα βρίσκονται λογικά εδώ κοντά. Δεν θέλω να πέσουμε σε ενέδρα.

Και οι δύο συμφώνησαν μαζί μου με ένα νεύμα και χωρίς να χάσουμε χρόνο επιστρέψαμε στα πλοία μας. Για την ακρίβεια ο Sebastian πήρε το πλοίο της αίρεσης ενώ εγώ συνέχισα με τον "Α".
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 6 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 6 I_icon_minitimeTue Dec 18, 2012 5:08 pm

Όνομα χαρακτήρα: Allucard

P.o.M. Points: 34

Belli: 112.000

Τυχόν παρατηρήσεις: Λίγα πράγματα με χάλασαν, κάποια σημεία φάνηκαν βιαστικά και προχειρεμένα... Στα σημεία αυτά, λείπουν γράμματα, είναι λάθος τα χρώματα στους διαλόγους και άλλα τέτοια. Κατά τα άλλα είχε ενδιαφέρον αν και τετραπλή!!!
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 6 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 6 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος] The Crimson Eye Pirates [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 6 of 6Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Similar topics
-
» [Τέλος] The crimson eyed pirates versus the world government [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Crimson Eye and the Crescent Moon [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» The Black Cat Pirates [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» {Αρχή} Marines VS 2 Pirates{τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τελος-Διπλη] Οι Woonan Pirates και το Onrac Kingdom! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: South Blue :: Endless Waste-
Jump to: