Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 23 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 23 Guests

None

Most users ever online was 124 on Sat Oct 12, 2024 2:27 am
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
AuthorMessage
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeThu Nov 01, 2012 4:08 pm



Πριν χρόνια , εκμεταλλεύτηκε τις μηδαμινές γνώσεις και μόρφωση των κατοίκων , και αγόρασε τις εκτάσεις με αμπελώνες και άλλους τοπικούς πλούτους τους για ψίχουλα, ενω τους έβαζε να δουλεύουν για ώρες και ώρες.... Ο Hayari τώρα πια ,. είχε υπο την κατοχή του όλη την περιοχή Folkrath(καθώς είναι βασιλιάς του και συν αυτού, την κάλυψη και σαν φοροεισπράκτορες απο μια ομάδα ληστών , που ο ηγέτης τους ήταν χρήστης φρούτου του διαβόλου..
Ευτυχώς για εμάς, ο ληστής αυτός είχε συλληφθεί απο τους Marines του Commander Very Good***
Οι άντρες συνέχισαν να διαπληκτίζονται
(Rem)-Εντάξει έκανε λάθος και του φώναζα, αλλα δεν χρειαζόταν να τον σκοτώσεις...Ξέρεις ήταν απο τους καλύτερους στο να παίρνει πληροφορίες και είχε πολλές διασυνδέσεις ...Άλλα τι περιμένει κανείς απο άτομα σαν και σένα Dazz Bones..



***(για να μην υπάρξει παρεξήγηση , ο very good ειναι commander και οχι captain καθώς η ιστορία διαδραματίζεται πριν απο χρόνια ) ...***


Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeThu Nov 01, 2012 4:11 pm

(D.B) -Τι εννοείς με το άτομα σαν κι εμένα??Είπε ενώ απο το χέρι του (που ηταν καλυμμένο με τον μαδύα του) είχε αρχίσει να ακούγεται ένας περίεργος ήχος, λες και ακόνιζαν μαχαίρια..
(Rem) - Bounty Hunters... Άτομα χωρίς αξιοπιστία....Σκοτώνεται μόνο για τα λεφτά....
(D.B)- Τώρα δηλαδή θες να μου πεις οτι εσύ είσαι καθαρός Remus.....?

Όμως το χέρι του πέρασε από την άλλη μεριά...Άλλα δεν είχε την όψη ανθρώπινου χεριού, άλλα ενός χεριού φτιαγμένο από ατσάλι, με δάχτυλα λεπίδες και από τον άκαρπο και πάνω είχε ατσάλινους τροχούς που γυρνούσαν ,. κατακρεουργώντας το σώμα του Rem...Με μία απότομη κίνηση ο τρίτος άντρας, έβγαλε το katana που είχε περασμένο στην ζώνη του και με αυτό χτύπησε την πλάτη του Bones
Κοίταζα απορροφημένος την μάχη ..
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeThu Nov 01, 2012 4:13 pm

Αυτό που συνέβη μπροστά μου με έκανε να μην μπορώ να ξεκολλήσω τα μάτια μου από τον Dazz Bones...Όχι μόνο το χέρι του ήταν περίεργο, άλλα και το σπαθί , αντί να τον κόψει στα 2, χτύπησε στην πλάτη του και έφυγε προς τα πίσω ..Κατά την διάρκεια της σύγκρουσης ακούστηκε ο ήχος των μετάλλων που χτυπούσαν μεταξύ τους..
...Μα πως ήταν δυνατόν κάτι τέτοιο?? Δεν γινόταν να φοράει πανοπλία! Η τουλάχιστον τόσο δυνατή ώστε να μπορέσει να μην κοπεί από κατανα...Δεν ήταν φυσικό καθώς η κάπα που φορούσε δεν φούσκωνε ,πάρα του γεγονότος ότι ο άντρας ήταν μυώδης.... Με μια αστραπιαία κίνηση, ο Dazz Bones έπιασε το Katana του άλλου και το πέταξε μακριά...
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeThu Nov 01, 2012 4:15 pm

Μέτα από αυτό τον αποκεφάλισε φέρνοντας το χέρι του κάθετα προς τα αριστερά!..Μόλις τελείωσε και με αυτόν, έβγαλε ένα περίεργο πράγμα απo την τσέπη του και δευτερόλεπτα μετά άρχισε να μιλάει
-Τα θύματα πέθαναν...Δεν εχω βρει τον στόχο ακόμα.Ανέφερε το στα κεντρικά.Θα ψάξω ακόμα λίγο και μετά φεύγω.. Να περιμένεις στην βάρκα αλλιώς εσύ και ο Mr.7 Θα γίνεται παρελθόν ....
Τι έλεγε???Τι ήταν αυτό που έβγαλε από την τσέπη του και για ποιον Mr.7 μιλούσε?Και αυτό που με έκανε πιο περίεργο ήταν αυτό που αποκαλούσε "Στόχο"
Άρχισε να περπατάει προς τον βράχο στον οποίο ήμουν εγώ...Τότε φοβήθηκα !Τα είχα χάσει. Περπάτησα κατά μήκος του βράχου όμως εκεί ήταν ο γκρεμός ! Δεν μπορούσα να πάω παραπέρα!

Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeThu Nov 01, 2012 4:28 pm

Ξαφνικά καθώς περνούσε δίπλα απο τον βράχο σταμάτησε...Μέσα μου ευχόμουν να μην με δει ..Όμως οι ευχές μου δεν έπιασαν ..Γύρισε το κεφάλι του προς το μέρος μου...Με είχε δει...Απ την μια βλαστημούσα την τύχη μου και ήμουν νευριασμένος με τον εαυτό μου που δεν έφυγα νωρίτερα και απ την άλλη φοβόμουν
-Οι μικρέ...Τι κάνεις εδώ?
Αν και η γλώσσα μου οπως και ολόκληρο το σωμα μου έτρεμαν απο τον φόβο, κατάφερα να του μιλησω
-Κι....κυνηγούσα στην πεδιάδα....Οταν ξαφνικά άκουσα...μια έκρηξη και ήρθα να δω τι είναι
-Είσαι ώρα εδω?
-Λί,,,λίγη γιατί??
-Άκουσες τίποτα που είπα η είδες τίποτα που έγινε?
-Ο...όχι γιατί?
-Εμένα πάλι γιατί κάτι που αποκαλείτε τρόμος μου αποκαλύπτει ότι ήσουν μάρτυρας?
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeThu Nov 01, 2012 4:29 pm

Το αίμα μου είχε παγώσει! Δεν ήξερα τί να κάνω!
-Κρίμα....Θα πρέπει να σε σκοτώσω ...Άκουσες λίγα αλλα σημαντικά
Ξαφνικά με μια απότομη κίνηση τράβηξα το τόξο μου και απο την φαρέτρα πήρα δυο βέλη...Τα πέρασα στην χορδή, την τράβηξα με όλη μου την δύναμη και τα άφησα να πετάξουν προς το μέρος του Dazz Bones
Εκείνα χτύπησαν μεν στο κεφάλι του αλλα εξοστρακίστηκαν και δεν του δημιούργησαν ούτε μια γρατζουνιά!
-Ανώφελο....Δεν μπορείς να με χτυπήσεις με απλά όπλα
Έβγαλε το χέρι του απο την κάπα....Εκείνο άρχισε να βγάζει πάλι εκείνο τον περίεργο ήχο που είχε και πριν...όταν σκότωσε τον rem...Τώρα το έβλεπα όμως να έρχεται προς τα πάνω μου...Δεν μπορούσα να κάνω το παραμικρό για να το αποφύγω...
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeThu Nov 01, 2012 4:30 pm

Έτσι καθώς κατάλαβα οτι είχε έρθει το τέλος μου, είπα να το κάνω με περηφάνια, και οχι σαν κανένα μυξιάρικο...Έτσι σηκώθηκα πατώντας γερά στα πόδια μου
-Θα σε παρακαλέσω να με σκοτώσεις γρήγορα...Ας μην νιώσω πόνο
- όπως επιθυμείς μικρέ, είπε ενώ το χέρι-λεπίδα , του σφύριζε ερχόμενο προς το μέρος μου
Έκλεισα τα μάτια μου και ήταν λες και όλη μου η σύντομη ζωή πέρασε μπροστά απο τα μάτια μου πριν ακούσω μια βαθιά και περίεργη φωνή απο το βάθος...
Fishman Karate shaku no fist!
Οι επόμενες σκηνές διαδραματίστηκαν λες και ο χρόνος περνούσε πολύ αργά..Έβλεπα το χέρι λεπίδα του δολοφόνου Bones να έρχεται προς το σώμα μου ενώ ταυτόχρονα ακουγόταν και η φωνή απ το βάθος.
Λίγα δευτερόλεπτα πριν το χέρι του καρφωθεί στο σώμα μου ένιωσα ένα ρίγος , το οποίο διαπέρασε όλο μου το σώμα ...Έκανε τα κόκαλά μου να πονέσουν και αμέσως μετά , με κάποιον μυστήριο τρόπο με πέταξε προς τον βράχο .
Το χτύπημα αυτό με έκανε να ζαλιστώ προσωρινά, έτσι ακούμπησα με τις παλάμες στο έδαφος , αγνοώντας το τι συνέβαινε τριγύρω
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeThu Nov 01, 2012 4:32 pm

Απ ότι κατάλαβα , την ίδια μοίρα πρέπει θα είχε και ο Bones..
Γύρισα το κεφάλι μου για να τον εντοπίσω.. Βρισκόταν ακουμπισμένος στον βράχο και σκούπιζε λίγο αίμα που έβγαινε απ το κεφάλι του .
-Δεν περίμενα να ζεις ακόμα...Είπε ο Bones
Ακολούθησε σιγή..Η σιλουέτα που αχνοφαινόταν να έρχεται προς το μέρος μας, πλέον φαινόταν καθαρά..Ήταν ένας περίεργος τύπος..ΤΟ δέρμα του ήταν πορτοκαλί και το ύψος του υπεράνθρωπο..Πρέπει να ήταν άνω του 2.30 ...Τα χαρακτηριστικά του ήταν σαν αυτά των ψαριών, παρ όλα αυτά, φαινόταν πως ήταν γερασμένος..Ένα ακόμα στοιχείο που το πρόδιδε αυτό, ήταν και τα άσπρα του μαλλιά
Ο Bones με μια περίτεχνη κίνηση σηκώθηκε και πάτησε γερά στα πόδια του..Τράβηξε την κάπα του και την πέταξε κάτω..
-Που είναι οι θησαυροί ..Ρώτησε λακωνικά ο Bοnes
Απάντηση δεν βγήκε απ το στόμα του μυστηριώδη άντρα ..Αντιθέτως παρέμενε σιωπηλός, ενώ ερχόταν προς το μέρος μας...Σταμάτησε λίγα μέτρα μακρυά απ τον Bοnes ..Εγώ έμενα ακίνητος στην θέση μου ελπίζοντας να ξεχάσουν την παρουσία μου
-Σε ξαναρωτώ...Που είναι οι θησαυροί, είπε ο Bones εμφανώς νευριασμένος...
-Οι μικρέ...
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeThu Nov 01, 2012 4:33 pm

Το τελευταίο με ξάφνιασε...Ήταν η φωνή του μυστήριου άντρα και απ ότι φαινόταν απευθυνόταν σε μένα
-Σε....σε μένα μιλάτε? Shocked ρώτησα
-Ναι....Σε πείραξε?
-Ό...όχι...
-Καλώς..Είπε τρίβοντας τις αρθρώσεις των χεριών του...
-Μην με κάνεις να χάσω την υπομονή μου γέρο...είπε ο Bοnes σηκώνοντας το χέρι του και αφήνοντας να φανούν οι περιστρεφόμενες λεπίδες στο φως του φεγγαριού
-Εσύ νεαρέ μην με διακόπτεις...Και θα σου συνιστούσα να μην τραμπουκίζεις...
Ένα απαξιωτικό γέλιο έφυγε απ τα χείλη του Bones..

-Άσε τα χαζά γέρο...Ξέρεις γιατί είμαι εδώ...
-Ξέρω..Άλλωστε αν δεν με ξεγελάει η μνήμη μου , μου ανέφερες τον λόγο πριν απο κάποια δευτερόλεπτα..
Ο Bones έσφιξε τα δόντια του απ τα νεύρα του..Τα λόγια του γέρου τον ταπείνωσαν
Sharp Razor είπε υψώνοντας την μπουνιά του και τρέχοντας προς το μέρος του
-Νέοι....ήταν η κουβέντα του ψαρανθρώπου πριν κάνει μια περίτεχνη ενέργεια..Πριν η λεπίδα του Bones ακουμπήσει και κόψει το κεφάλι του,το έπιασε με τέτοια δύναμη, που η επίθεση σταμάτησε..Εκτός αυτού, το χέρι του Bones γύρισε στο φυσιολογικό του
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeThu Nov 01, 2012 4:34 pm


-Τι....???
-Μην υποτιμάς ποτέ την δύναμη κάποιου..Ακόμα α ενός γέρου...Ο Ψαράνθρωπος γύρισε και έσπασε το χέρι του Dazz ..Αμέσως μετά τον έπιασε απ τον λαιμό και τον σήκωσε στον αέρα
-Ζήτα συγγνώμη απ τον μικρό..
-Όχι..είπε ο bones ενώ προσπαθούσε να ελευθερωθεί ..
Το χέρι του Ψαρανθρώπου σφίχτηκε στον λαιμό του..Αμέσως μετά τον πέταξε σε έναν βράχο με αποτέλεσμα να χάσει τις αισθήσεις του..
Έκανε μια περιστροφή και γύρισε προς την μεριά του δάσους χωρίς να μιλήσει ..Έπρεπε όμως κάπως να τον ευχαριστήσω
-Κύρι....
-Μην με ακολουθήσεις..είπε κοφτά..Και μην έρθεις ξανά σε αυτά τα βουνά ..Κατανοητό?
-Μ...Μάλιστα...είπα ..Δεν ήξερα πως αλλιως να φερθώ τότε..Έμεινα να κοιτάζω την επιβλητική του σιλουέτα να χάνεται μέσα στο σκοτεινό δάσος..
Μετά το πέρας 5 λεπτών σηκώθηκα απ το έδαφος..Δεν έπρεπε να μείνω μέχρι να βρει τις αισθήσεις του ο άλλος..Έτσι άρχισα να τρέχω προς το χωριό μου..Μακρυά απ τα βουνά..Μεσα στο μυαλό μου τριγύριζαν πολλά ερωτηματικά..Ποιοι ήταν αυτοί οι άντρες? ο θησαυρός αυτός τι ήταν?Και το κυριότερο ερώτημα που με βασάνιζε ήταν οι λόγοι για τους οποίους με βοήθησε αυτός ο μυστηριώδης Ψαράνθρωπος
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 2 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος] An unexpected place [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Berserk Alucard and the unexpected alliance [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τελος-Παρελθόν]How it all started[Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Παρελθόν] The past [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Ξεφεύγοντας απο το παρελθόν. [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: South Blue :: Elfheim Island-
Jump to: