Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 25 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 25 Guests

None

Most users ever online was 124 on Sat Oct 12, 2024 2:27 am
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
Go to page : 1, 2, 3  Next
AuthorMessage
DIRK
Guest
avatar



[Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: [Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Nov 01, 2012 2:52 pm

Η ιστορία είναι παρελθόντος .... Εαν έχετε διαβάσει και την προηγούμενη , θα διαπιστώσετε μερικά κενά στο storyline ...Εχει γίνει επίτηδες και εξηγείται σε επόμενες ιστορίες



Ήταν νύχτα.. Βρισκόμουν γονατισμένος πάνω σε ένα στρώμα από ποδοπατημένα κλαδιά και γρασίδι και το έμπειρο βλέμμα μου έψαχνε για ίχνη... Τα αποτυπώματα δήλωναν ότι τα ελάφια που κυνηγούσα είχαν περάσει από το ξέφωτο μόλις πριν από λίγη ώρα...Σύντομα θα έφτανε η ώρα του ύπνου για τα ζώα..Ο στόχος μου ήταν μια μικρή ελαφίνα που κούτσαινε πολύ από το αριστερό , μπροστινό της πόδι , όμως βρισκόταν ακόμα μαζί με την αγέλη της...Μου έκανε μεγάλη εντύπωση που είχε καταφέρει να επιζήσει μέχρι εκείνη την στιγμή, χωρίς να την αρπάξει κάποιος λύκος η καμιά αρκούδα
Ο ουρανός ήταν καθαρός και σκοτεινός , και μια ελαφριά αύρα πλανιόταν στην ατμόσφαιρα..Ένα ασημένιο σύννεφο ταξίδευε πάνω από τα βουνά που τον περιέβαλλαν..
Ανάμεσα στις δύο βουνοκορφές του κεντρικού Elfheim, η πανσέληνος λικνιζόταν στον ουρανό, τυλίγοντας με το κοκκινωπό της φως το σύννεφο , κάνοντας τα άκρα του να αχνοφέγγουν.


Last edited by DIRK on Thu Nov 01, 2012 4:36 pm; edited 2 times in total
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Nov 01, 2012 2:57 pm

.Μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση το χρώμα καθώς είχα συνηθίσει το κιτρινωπό του χρώμα..
Από τους παγετώνες που είχαν πιάσει στις κορυφές των βουνών και τους όγκους του ακίνητου χιονιού ξεκινούσαν χείμαρροι νερού που κατέβαιναν ορμητικά προς τις πλαγιές.Ένα παχύ στρώμα ομίχλης πλανιόταν πάνω από την κοιλάδα, δυσκολεύοντας εξαιρετικά τα βήματά μου..
Αν και σε μικρή ηλικία , η εκπαίδευση που είχα ήταν αρκετά καλή και μπορούσα να ταξιδεύω στο νησί χωρίς πυξίδες και χάρτες στο τεράστιο νησί του Elfheim καθώς είχα μάθει το νησί και τα μέρη τα οποία ήταν κατάλληλα για κυνήγι, σαν την παλάμη του χεριού μου
Τα ρούχα μου είχαν φθαρεί απο την πολύ δουλειά και χρήση...Η οικογένεια μας δεν ήταν πλούσια και έτσι δεν ήθελα να επιβαρύνω τον θείο μου με περιττά έξοδα
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Nov 01, 2012 3:00 pm

Ένα κυνηγετικό μαχαίρι με ατσάλινη λαβή κρεμόταν σε μια θήκη στην ζώνη μου και ένα άλλο θηκάρι απο δέρμα ελαφιού προστάτευε απο την υγρασία το φτιαγμένο από ξύλο ελιάς, τόξο μου.Κουβαλούσα και ένα μεγάλο σακούλι που καλυπτόταν ολόγυρα με ξύλινη επένδυση..
Το ελάφι με είχε αναγκάσει να μπω βαθιά μέσα στην οροσειρά Stormbring ..Μια σειρά απο ανεξερεύνητα βουνά που δέσποζαν στο κέντρο του Elfheim..Σε αυτά τα βουνά , συνέβαιναν περίεργα πράγματα και προέρχονταν παράξενοι μύθοι.. Για παράδειγμα, οι χωρικοί απο τα μέρη γύρω απο αυτήν την οροσειρά πίστευαν οτι ανάμεσα ακριβώς από τις δυο ψηλότερες κορφές, βρίσκεται κριμένος ένας θησαυρός , όμως κανένας δεν τολμά να το πλησιάσει καθώς εκείνο το μέρος είναι το σπίτι πολλών αρπακτικών και σαρκοφάγων ζώων,. καθώς επίσης και ενός περίεργου άντρα με την όψη ψαρανθρώπου που σύμφωνα με τις φήμες, ήταν στο πλήρωμα ενός ισχυρού πειρατή , Roger Morgan...
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Nov 01, 2012 3:06 pm


Παρ όλα αυτά δεν φοβόμουν τα Stormbring..Ήμουν ο μοναδικός κυνηγός από την περιοχή του *Folkrath που τολμούσε να κυνηγάει ελάφια στα βραχώδη λακκώματα της..Ήταν η τρίτη νύχτα κυνηγιού και το φαγητό μου είχε σχεδόν τελειώσει..Αν δεν σκότωνα την ελαφίνα θα αναγκαζόμουν να επιστρέψω στο σπίτι μου με άδεια χέρια..Η οικογένειά μου είχε ανάγκη το κρέας επειδή ο χειμώνας πλησίαζε και δεν υπήρχαν αρκετά χρήματα για να αγοράσουμε από το χωριό που μέναμε, το Riverwood..
Ήμουν ήρεμος και και γεμάτος αυτοπεποίθηση, σηκώθηκα όρθιος κάτω από το αχνό φως του φεγγαριού..Μπήκα με μεγάλες δρασκελιές στο δάσος κατευθυνόμενος προς μια στενή κοιλάδα οπου ήμουν βέβαιος οτι θα σταματούσαν τα ελάφια για ξεκούραση
Τα δέντρα έκρυβαν τον ουρανό και έριχναν στην γη , ίσκιους που θύμιζαν φτερά..




(* folkrath λέγεται η περιοχή γύρω απο τα βουνά Stormbring...Η περιοχή folkrath είναι γνωστή για τους αμπελώνες της και την μαζική παραγωγή άριστης ποιότητας κρασιών...Τέλος η περιοχή Folkrath καλύπτει τα 2/4 του νησιού...το άλλο 2/4 μοιράζονται ανάμεσα στην πόλη του Elfheim και στην οροσειρά stormbring)


Last edited by DIRK on Thu Nov 01, 2012 3:07 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Nov 01, 2012 3:07 pm


Στην κοιλάδα, άρπαξα το τόξο μου με μια σίγουρη κίνηση, έπειτα τράβηξα τρία βέλη απο την φαρέτρα και πέρασα στην χορδή το ένα, κρατώντας τα άλλα δυο στο αριστερό μου χέρι..
Το φεγγαρόφωτο μου αποκάλυψε καμιά εικοσαριά ακίνητες φιγούρες :τα ελάφια που ξεκουράζονταν πάνω στο γρασίδι...Η ελαφίνα που έψαχνα βρισκόταν στην άκρη της αγέλης με το αριστερό μπροστά της πόδι απλωμένο αδέξια..Πλησίασα στα κλεφτά κρατώντας έτοιμο το τόξο μου ..Όλες οι προσπάθειες των τριών τελευταίων ημερών με είχαν οδηγήσει σε αυτήν την στιγμή...Πήρα μια βαθιά ανάσα και στόχευσα την ελαφίνα....
Ξαφνικά απο πίσω αριστερά, ακούστηκε μια τεράστια έκρηξη...
-Τι στο ????? είπα γυρνώντας το κεφάλι μου προς το μέρος της έκρηξης έντρομος,ενω το βέλος είχε φύγει απο το χέρι μου κατευθυνόμενο προς κάποια τυχαία κατεύθυνση
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Nov 01, 2012 3:50 pm

Ο ήχος του τρομαγμένου καλπασμοί του κοπαδιού άρχισε να ακούγεται...Πήρα μια βαθιά ανάσα για να μου φύγει η τρομάρα και ξεχύθηκα στο κατόπι της ελαφίνας, τρέχοντας πάνω στο γρασίδι με όλη μου την δύναμη...Ενώ. προσπαθούσα να περάσω ένα βέλος στην χορδή του τόξου ο άγριος άνεμος χτυπούσε τα μάγουλά μου...Σταμάτησα για να ρίξω το βέλος στην κουτσή ελαφίνα...Την τελευταία στιγμή το τόξο μου ξέφυγε ελαφρά απο τα χέρια ,. καθώς είχαν ιδρώσει οι παλάμες μου, και αστόχησα...Βλαστήμησα, και με μια απότομη κίνηση μες τα νεύρα , με μια απότομη περιστροφή έριξα στην μεριά της έκρηξης, το τρίτο και τελευταίο βέλος που κρατούσα στα χέρια μου...Δεν θα άφηνα αυτόν που προκάλεσε την έκρηξη έτσι....Θα μου το πλήρωνε... ...Έτσι, σκεπτόμενος την εκδίκηση, έβαλα το τόξο στην θήκη του και άρχισα να περπατώ μέσα στο σκοτάδι , προς το σημείο της έκρηξης Με τα νεύρα που είχα σκότωνα άνθρωπο...
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Nov 01, 2012 3:51 pm

Τόσες μέρες κούρασης πήγαν χαμένες.. Θα γύριζα στο σπίτι χωρίς να έχω πιάσει τίποτα και αυτό θα ανάγκαζε τον θείο μου να αγοράσει κρέας από το χωριό...Τα λεφτά μας δεν ήταν αρκετά όμως και έτσι θα χρειαζόταν να δουλέψει ο ίδιος και εκτός ότι είχε την καρδιά του, πλησίαζε ο χειμώνας οπότε κανείς δεν θα δεχόταν να δουλέψει γι αυτόν με τον κίνδυνο να μην έρθει κάποια μέρα στην δουλειά είτε λόγο ασθενείας, είτε λόγο των χιονιών...Η αλήθεια είναι πως ο χειμερινός καιρός είχε ήδη αρχίσει να κάνει αισθητή την παρουσία του...Ειδικά εδώ στην South Blue, αν και στον νότο, οι χειμώνες ήταν βαριοί.Ευτυχώς όμως για εμάς, το Elfheim βρίσκεται πολύ κοντά στην East blue, κάτι που κάνει το κλίμα καλύτερο στο μεγαλύτερο μέρος του νησιού...Η νύχτα είχε πέσει για τα καλά και τα ρούχα μου δεν ήταν φτιαγμένα για αυτό το κρύο...Τις προηγούμενες δυο νύχτες κοιμήθηκα μέσα σε αντίσκηνα που είχα φτιάξει, όμως σήμερα οχι....
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Nov 01, 2012 3:52 pm

Πλησίαζα με γοργά βήματα, μπας και καταφέρω να ζεσταθώ, τους πρόποδες του βουνού... Από το σημείο της έκρηξης ακόμα και τώρα απλωνόταν μια τουλούπα καπνού που άγγιζε τον νυχτερινό ουρανό....Έτριβα τα χέρια μου μεταξύ τους καθώς όσο περισσότερο κοντά έφτανα, τόσο περισσότερο κρύο έκανε ...Μόλις πλησίασα αρκετά κοντά είδα 4 σιλουέτες άντρων να κοιτάζουν το μέρος της έκρηξης και να συζητούν...Δεν μπορούσα να ακούσω τι έλεγαν , άλλα ήμουν αρκετά περίεργος για να μάθω που άρχισα να πλησιάζω ...Κρυβόμουν πίσω από έναν βράχο ..Ήταν το κοντινότερο σημείο που μπορούσα να πάω...Η φωτιά που έκαιγε στον τόπο της έκρηξης έπεφτε πάνω στα πρόσωπα των άντρων φανερώνοντας τα , τουλάχιστον όσο γινόταν καθώς όλοι τους φορούσαν κουκούλες....


Last edited by DIRK on Thu Nov 01, 2012 3:53 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Nov 01, 2012 3:52 pm



Πρέπει να ήταν ληστές..
-Έπρεπε να φέρουμε περισσότερη πυρίτιδα , είπε ένας άντρας με βαριά φωνή , αν θέλουμε να πάρουμε από αυτόν τον γέρο τους θησαυρούς τότε πρέπει να κάνουμε κάτι παραπάνω άπό αυτό...Εσύ τι λες Rem
(Rem) - Εγω λέω πως κάναμε τεράστια βλακεία...Και όλα οφείλονται στις άθλιες πληροφορίες αυτού του βλάκα είπε δείχνοντας τον άντρα στον οποιο απευθυνόταν πριν ο πρώτος
-Μα ...εγώ....
Ήταν οι τελευταίες λέξεις που ξεστόμισε πριν ο τρίτος άντρας τον πυροβολούσε στο κεφάλι.... Το νεκρό σώμα του άντρα έπεσε στο έδαφος βαρύ με δύναμη σηκώνοντας λίγη σκόνη ...Ο άντρας που τον πυροβόλησε , έβαλε στην θήκη του , κάτω από την κάπα που φορούσε το πιστόλι του



Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Nov 01, 2012 3:56 pm


Πρέπει να ήταν ληστής , πλούσιος η κυνηγός επικηρυγμένων ώστε να έχει πιστόλι εδώ στο Elfheim...Εμείς οι άνθρωποι που ζούμε στην περιοχή Folkrath , χρησιμοποιούσαμε παλαιού τύπου όπλα, όπως τόξα και μαχαίρια ... Αυτό βέβαια γινόταν λόγο της άθλιας οικονομικής κατάστασης που βρισκόμασταν...Και αυτο έγινε με την άνοδο του Hayari στην εξουσία ..Ο Βασιλιάς κατάντησε το άλλοτε γνωστό για τα πλούτη του και την ανάπτυξή του Elfheim σε μια παρακμιακή, βρώμικη και αηδιαστική χωρά.Είναι ένας πενιχρός και τρισάθλιος άντρας.Κοιτάζει μόνο τον εαυτό του, δεν τον νοιάζει η τύχη των κατοίκων του νησιού όπως και εμείς οι κάτοικοι δεν ενδιαφερόμαστε γι αυτόν. Δεν έχει πλούτη καθώς έχουν πουληθεί τα πάντα σε ξένους πραματευτές .Η μόνη διάφορα του με τους υπόλοιπους κατοίκους είναι ότι μένει στο άθλιο παλάτι του αντί για τις άθλιες παράγκες και ότι έχει στις διαταγές του την ελάχιστη στρατιωτική δύναμη του νησιού καθώς και την προστασία της Παγκόσμιας κυβέρνησης .

Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 1 of 3Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος] An unexpected place [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Berserk Alucard and the unexpected alliance [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τελος-Παρελθόν]How it all started[Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Παρελθόν] The past [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Ξεφεύγοντας απο το παρελθόν. [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: South Blue :: Elfheim Island-
Jump to: