Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 13 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 13 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος] Berserk Alucard and the unexpected alliance [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
AuthorMessage
DIRK
Guest
avatar



[Τέλος] Berserk Alucard and the unexpected alliance [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: [Τέλος] Berserk Alucard and the unexpected alliance [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Berserk Alucard and the unexpected alliance [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Mar 04, 2013 8:35 pm

Το πλήρωμά μου:




Μετά από την φυγή μας απ το νησί του Micqueot ο Δόκτωρ Jegins αποδείχτηκε μεγαλύτερη βοήθεια απ ότι περίμενα . Όχι μόνο η ένταξή του στο πλήρωμα έγινε ομαλά, αλλα μόλις έμαθε πως είχα αποκτήσει πληγές πρόσφατα από τις πολλαπλές μάχες μου στο νησί του, με φρόντισε. Οι πληγές είχαν γιατρευτεί γρηγορότερα από κάθε άλλη φορά αποδεικνύοντας τις δεινές γνώσεις του γιατρού σχετικά με τα φάρμακα και τις επιδράσεις τους επάνω στο ανθρώπινο σώμα.
Είχα δώσει ένα αρκετά μεγάλο δωμάτιο του πλοίου στον γιατρό για να το χρησιμοποιεί ως ιατρείο, αλλα και να μένει εκεί, καθώς και να παράγει νέα ποσότητα χιονισμένου τίγρη. Η αλήθεια είναι πως μου είχε δώσει ένα χάπι από το φάρμακο γι αυτό και το σώμα μου συμπεριφέρθηκε διαφορετικά και δέχτηκε τόσο εύκολα τα φάρμακα ώστε να επουλωθούν οι πληγές.
Εκτός αυτού, ο γιατρός μας φάνηκε χρήσιμος και στην πλοήγηση αυτών των αγνώστων για εμάς νερών. Μας έδωσε αναλυτικούς χάρτες της North Blue αλλα και κάποιες πληροφορίες που είχε ως γιατρός των Marine στα νιάτα του .Αυτό που με ενδιέφερε περισσότερο όμως ήταν ένα και είχε σχέση με τους επαναστάτες που τόσο μισούσα, γι αυτό πλέαμε προς το νησί Zanakand


Last edited by DIRK on Fri Mar 15, 2013 1:05 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] Berserk Alucard and the unexpected alliance [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Berserk Alucard and the unexpected alliance [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Berserk Alucard and the unexpected alliance [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Mar 05, 2013 10:33 pm

Για ακόμα μια φορά σε σύντομο χρονικό διάστημα δέσαμε την άγκυρα μας σε ένα ακόμα νησί εδώ στον βορρά . Η αλήθεια είναι πως το κρύο άρχισε να μου αρέσει ακόμα περισσότερο, και οι περιπέτειες μας στην North Blue θα αποτελούσαν μια πολύ καλή εμπειρία για τα μετέπειτα ταξίδια μας κυρίως για να σκληραγωγηθεί η αντοχή του πληρώματος σε ακραίες καιρικές συνθήκες.
Το λιμάνι του νησιού ήταν αρκετά μεγάλο και πολυπληθές.Ο ψαράνθρωπος Spawn που είχε πρόσφατα μπει στ πλήρωμα , ο Auron και ο Engel θα παρέμεναν στο πλοίο για να
προστατεύουν τον Δόκτορα Jegins ενώ η Lightning o Squall και ο Drake θα έρχονταν μαζί μου.Ήταν μια καλή ευκαιρία να πολεμήσει και η Lightning αλλα επίσης και να μην γκρινιάζει που θα μείνει για ακόμα μια φορά στο πλοίο.
Έφτιαξα τον γιακά μου ωστε να μην κρυώνει ο λαιμός μου καθώς περπατούσαμε κατα μήκος της παραλιακής οδού . Στον δρόμο υπήρχαν αρκετά μαγαζιά απο τα οποία ο κόσμος έφευγε με τουλάχιστον 2 τσάντες. Σίγουρα τα οικονομικά τους δεν θα ήταν άσχημα.
Οι Squall.. Ξεκίνα να ρωτάς τους κατοίκους για την επανάσταση και τις ενέργειες των επαναστατών.
Θα ήταν παρακινδυνευμένο να έλεγε κάτι του στυλ,'' Ναι καπετάνιε'' η ''μάλιστα Alucard'' και έτσι αρκέστηκε σε ένα ένα μικρό νεύμα του κεφαλιού του, συμφώνησε και έστριψε προς ένα μικρο μπαρ. Φαινόταν η κατάλληλη τοποθεσία για να πάρει κάποιος πληροφορίες. Εγώ και ο Drake καθίσαμε σε ένα σιντριβάνι ενώ απ την άλλη, η Lightning πήγε να πάρει μερικά ρούχα


Συνέχεια εδώ
Spoiler:
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] Berserk Alucard and the unexpected alliance [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Berserk Alucard and the unexpected alliance [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Berserk Alucard and the unexpected alliance [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Mar 14, 2013 10:48 pm

συνέχεια απο εδώ
Spoiler:

Καθώς πλέαμε μακρυά απο το νησί , συγκέντρωσα όλο το πλήρωμα στο κατάστρωμα ωστε να μου δώσει αναφορά.. Η lightning μου μίλησε για τα συμβάντα απο τότε που χωριστήκαμε μέχρι που την έσωσε ο Shadow. Αφού πήρα αναφορά και απο τον δόκτωρ Jegins σχετικά με τον Χιονισμένο τίγρη , μου είπε πως έπρεπε να πάμε επειγόντως στο νησί Lyneel για να μαζέψει μια μεγάλη ποσότητα ενός συγκεκριμένου είδους φυτό το οποίο θα χρειαστεί για την παρασκευή του φαρμάκου. Έτσι βάλαμε πλώρη για το νησί, έτσι κι αλλιώς δεν ήθελα ακόμα να μπούμε στην μεγάλη γραμμή.. Το πλήρωμα μου δεν ήταν έτοιμο ακόμα, τουλάχιστον όχι όλοι και το τελευταίο που ήθελα, ήταν να πεθάνει κάποιος απο αυτούς.


Πριν απο λίγες ώρες

Καθώς ο Ronin έφευγε απο την βάση των επαναστατών, σίγουρα δεν έμεινε ευχαριστημένος απο την αντίδραση του Shadow να μην με πολεμήσει . Αυτό που έκανε, δεν ήταν άλλο απο το να κρατήσει την οργή του και να την μετατρέψει σε προδοσία. Ανέφερε στα κεντρικά της north blue, πως ο γνωστός πειρατής για την βιαιότητά του στην South Blue, Alucard, εθεάθη στο νησί Zanakand και αντί να πει πως βοήθησε στο να αναχαιτιστεί η επίθεση στην πόλη απο τους επαναστάτες, είπε πως ήταν ένας απο τους μπροστάρηδες των επαναστατών στην επίθεση, σφάζοντας πάνω απο 100 αθώους πολίτες .Σαν να μην έφτανε αυτό, είπε πως έπειτα πρόδωσε τους επαναστάτες καίγοντας τις βάσεις τους , μάλιστα με αφύσικο τρόπο, αφήνοντας να εννοηθεί πως είμαι χρήστης φρούτου του διαβόλου και παλουκώνοντας τα πτώματα τους έξω απο τα τοίχοι. Έπειτα ανέφερε πως επιτέθηκα στην ομάδα του για να διαφύγω δημιουργόντας τους αρκετές σωματικές βλάβες.Τα κεντρικά ανταποκρίθηκαν στις ψευδής μαρτυρίες του άντρα και είπαν πως θα επανδρώσουν όλες τις μεγαλουπόλεις της north blue ωστε η σύλληψή μου να είναι σίγουρη τις επόμενες μέρες.
Back to top Go down
Futago

Futago


Όνομα Χαρακτήρα : Yuuta
Posts : 231
Join date : 2012-11-12
Age : 29

[Τέλος] Berserk Alucard and the unexpected alliance [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Berserk Alucard and the unexpected alliance [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Berserk Alucard and the unexpected alliance [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSat Mar 30, 2013 10:21 pm

Όνομα χαρακτήρα: Alucard

P.o.M. Points: 18

Belli: 58.000

Τυχόν παρατηρήσεις: Σε γενικές γραμμές πολύ καλή ιστορία και από τους δυο σας. Θα έλεγα βέβαια ότι ο Argon φαινόταν να προσπαθεί περισσότερο να συνδεθεί με τον Alucard, αλλά το δικαιολογώ λόγω της φύσης του χαρακτήρα του Alucard που έχω δει σε άλλες ιστορίες. Απογοητεύτηκα με το γεγονός ότι οι επαναστάτες απλά πιέζανε τους κατοίκους στην ουσία, θα μπορούσατε να κάνετε μία από τις καλύτερες ιστορίες που θα διάβαζα αν τυχόν είχανε κάποιον σοβαρότερο λόγο για κάποια πράξη που έκαναν.

Μπράβο, έχεις βελτιωθεί πάρα πολύ στις περιγραφές σου και ειδικότερα στην χρήση επιθέτων στις περιγραφές, τα βάζεις ακριβώς εκεί που χρειάζονται. Είχες κάποιες πολύ πετυχημένες. Στην αρχή το πρότρεχες λίγο αλλά το έσωσες και το χάρηκα πάρα πολύ γιατί ήταν σαν να έβλεπα τις σκηνές μάχης και βίας στα posts σου, πολύ περιγραφικές και τα σωστά σημεία. Έχω αρχίσει να συμπαθώ τον χαρακτήρα σου, μου άρεσαν ιδιαίτερα οι κρίσεις που πάθαινε καθώς προχωρούσαν τα γεγονότα. Λάτρεψα την σκηνή που κορόιδεψες τους επαναστάτες αλλά και τον μονόλογο του Alucard. Συγχαρητήρια.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος] Berserk Alucard and the unexpected alliance [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Berserk Alucard and the unexpected alliance [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Berserk Alucard and the unexpected alliance [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος] Berserk Alucard and the unexpected alliance [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» [Τέλος] An unexpected place [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» The Name... [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» The Job...[Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: North Blue :: Zanakand Island-
Jump to: