Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 48 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 48 Guests

None

Most users ever online was 124 on Sat Oct 12, 2024 2:27 am
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος-Φρούτου]Επιτέλους βρήκα τον αδερφό μου [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 24

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτου]Επιτέλους βρήκα τον αδερφό μου [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτου]Επιτέλους βρήκα τον αδερφό μου [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [Τέλος-Φρούτου]Επιτέλους βρήκα τον αδερφό μου [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   - Page 2 I_icon_minitimeThu Nov 19, 2015 7:44 pm

(μαγαζάτορας)- Το πλοίο σας θα το αφήσω στον χώρο υποδοχής.

Τότε εγώ πήδηξα ξαφνικά επειδή ξέχασα τελείως το σχέδιο που είχα σκεφτεί. Όσο και αν δεν ήθελα να παρατήσω αυτό το εκπληκτικό μέρος έπρεπε να το κάνω. Με δυσκολία έφυγα από το δωμάτιο καθώς πήγαινα προς την κουζίνα κάποιος ή κάτι με τράβηξε μέσα σε μια ντουλάπα. Με βάρεσε στο μάτι και εγώ τον κουτούλησα στο πρόσωπό του. Εκείνη την στιγμή κατάλαβα ότι ήταν ο σεφ από τον οποίο πήρα τα ρούχα. Για να μην φωνάξει κανέναν άρχισα να τον κοπανάω στα μάγουλα συνεχώς. Αφού τελείωσα με αυτό το θέμα πήγα στην κουζίνα ώστε να τελειώνω με το σχέδιο. Μπήκα στην κουζίνα προχώρησα και πήγα με τον Μάριο στο χώρο που μαγείρευε. Και του είπα:

(Εγώ)-Ελπίζω να τελείωσες γιατί ο κόσμος πεινάει και χρειάζεται φαΐ.
Back to top Go down
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 24

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτου]Επιτέλους βρήκα τον αδερφό μου [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτου]Επιτέλους βρήκα τον αδερφό μου [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [Τέλος-Φρούτου]Επιτέλους βρήκα τον αδερφό μου [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   - Page 2 I_icon_minitimeThu Nov 19, 2015 7:55 pm

(Μάριος)-Μάλιστα κύριε το πιάτο είναι έτοιμο για σερβίρισμα.

(Εγώ)- Ετοίμασε τα πιάτα για σερβίρισμα θα έρθει σε λίγο ο σερβιτόρος να τα πάρει.

(Μάριος)-Μάλιστα δάσκαλε.

Το μόνο που μου είχε μείνει να κάνω είναι να πάρω την στολή του σερβιτόρου και μετά να τα σερβίρω στους Marines. Και γι' αυτό κατέβηκα στο κάτω κατάστρωμα καθώς ο Μάριος ετοίμαζε το σερβίρισμα. Ώστε το σχέδιό μου να μπει στην τελική ευθεία.Αφού κατέβηκα στο κάτω κατάστρωμα είδα στην πόρτα τον σερβιτόρο και πήγα κοντά του. Καθώς πήγαινα εκεί είδα ότι ακόμα οι Marine δεν είχαν φαγητό, αυτό ήταν καλό για την ολοκλήρωση του σχεδίου. Στάθηκα μπροστά από τον σερβιτόρο και του είπα:

(Εγώ)-Ο υπεύθυνος θέλει να σου μιλήσει για κάτι και μου είπε να με ακολουθήσεις στο πάνω κατάστρωμα.

(Σερβιτόρος)-Αφού το είπε ο υπεύθυνος εγώ δεν έχω καμία αντίρρηση.
Back to top Go down
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 24

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτου]Επιτέλους βρήκα τον αδερφό μου [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτου]Επιτέλους βρήκα τον αδερφό μου [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [Τέλος-Φρούτου]Επιτέλους βρήκα τον αδερφό μου [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   - Page 2 I_icon_minitimeThu Nov 19, 2015 8:00 pm

Και έτσι έγινε με ακολούθησε ως το πάνω κατάστρωμα. Όταν φτάσαμε έξω από την πόρτα που βρίσκεται το δωμάτιο ξεκούρασης των μαγείρων, γύρισα ξαφνικά και τον έκανα να λιποθυμήσει χτυπώντας στον θώρακα, και μετά στα πλευρά πετώντας τον στον τοίχο.Πήρα την στολή του σερβιτόρου και την φόρεσα. Δεν ήθελα να τους χτυπάω αλλά δεν γινόταν αλλιώς. Επίσης φορούσα από μέσα μου το κανονικό μου ντύσιμο. Καθώς πήγαινα στο μέσω κατάστρωμα ξέχασα να κρύψω τον σερβιτόρο. Τότε γύρισα πίσω σήκωσα τον σερβιτόρο τον πήγα γρήγορα στο μέσο κατάστρωμα. Πρώτα τον άφησα λίγο στις σκάλες μέχρι να ελέγξω αν είναι κανένας που να κοιτάει. Αφού βεβαιώθηκα ότι δεν ήτανε τον πήγα στην αποθήκη απαρατήρητος, τον έβαλα μέσα σε ένα κιβώτιο στην γωνία της αποθήκης ώστε να μην το βρει κανένας.
Back to top Go down
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 24

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτου]Επιτέλους βρήκα τον αδερφό μου [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτου]Επιτέλους βρήκα τον αδερφό μου [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [Τέλος-Φρούτου]Επιτέλους βρήκα τον αδερφό μου [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   - Page 2 I_icon_minitimeThu Nov 19, 2015 8:03 pm

Καθώς πήγαινα στον Μάριο έβαλα την άσπρη πετσέτα που έχει ο σερβιτόρος μπροστά από το μισό πρόσωπό μου. Πήγα κοντά του και τον ρώτησα με λίγο αλλαγμένη φωνή για να μην μα καταλάβουν οι γύρω μας:

(Εγώ)-Είναι έτοιμες οι παραγγελίες των Marines;

(Μάριος)-Μάλιστα ορίστε και τα 12 πιάτα τους.

Πήρα ένα μεγάλο δίσκο και χώρισα τα πιάτα σε δύο μεγάλες στήλες. Η καθεμία αποτελούταν από 6 πιάτα. Σήκωσα τον δίσκο ο οποίος ήταν λίγο βαρύς και τον κατέβασα προσεκτικά στο κάτω κατάστρωμα. Είχα φτάσει στις σκάλες τότε πήγα να φάω μια τούμπα αλλά ευτυχώς στηρίχθηκα γερά στα πόδια μου.Κατέβηκα με επιτυχία από τις σκάλες τότε κατάλαβα ότι δεν άντεχα για πολύ ακόμα θα έπεφτα από το βάρος. Ευτυχώ λίγο πιο δίπλα βρήκα ένα παρατημένο καροτσάκι και έβαλα απάνω τον δίσκο με τα πιάτα.
Back to top Go down
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 24

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτου]Επιτέλους βρήκα τον αδερφό μου [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτου]Επιτέλους βρήκα τον αδερφό μου [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [Τέλος-Φρούτου]Επιτέλους βρήκα τον αδερφό μου [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   - Page 2 I_icon_minitimeThu Nov 19, 2015 8:16 pm

Άρχισα να μοιράζω στα τραπέζια ένα προς ένα το φαγητό που δεν είχαν παραγγείλει αλλά τους τα έδινα εγώ προσωπικά με την καλή μου πρόθεση. Αφού τα μοίρασα, όταν έφαγαν όλοι την πρώτη μπουκιά φώναζαν:

(Marines)-Νεροοοοοοό.

Εγώ αφού όλοι φώναζαν είχε έρθει η ώρα για την ολοκλήρωση του σχεδίου. Βγήκα έξω στα πτερύγια και έψαχνα την βάρκα μου αλλά μετά θυμήθηκα που μου είπε ότι την έβαλε. Πήγα στο πτερύγιο του πλοίου από την δεξιά πλευρά. Την είχε αφήσει άκρη άκρη αλλά είδα ότι μου είχαν κανονίσει μια έκπληξη. Είδα 5 Marines μπροστά από την βάρκα μου. Εκείνη την ώρα είδα τον Μάριο να έρχεται. Τότε φτάσαμε εκεί και τους είπα:

(Εγώ)-Ετοιμαστείτε γιατί θα χρησιμοποιήσω το μυστικό μου όπλο.

(Marines)-Γιατί θα εμφανίσεις από πουθενά τον μυστικό στρατό σου. Χαχαχα.
Back to top Go down
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 24

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτου]Επιτέλους βρήκα τον αδερφό μου [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτου]Επιτέλους βρήκα τον αδερφό μου [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [Τέλος-Φρούτου]Επιτέλους βρήκα τον αδερφό μου [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   - Page 2 I_icon_minitimeThu Nov 19, 2015 8:17 pm

(Μάριος)- Είναι η δύναμη του πληρώματος Family Rules Pirates.

Τότε έτρεξα προς αυτούς, και έχωσα μια μπουνιά στο πρόσωπο του ενός από τους πέντε και έπεσαν κάτω. Ο αδερφός μου πήδηξε και πάτησε στο κεφάλι τους δύο Marines, οι οποίοι έμειναν κάτω στο έδαφος αφού ο αδερφός μου στηριζόταν στα πρόσωπά τους. Έβγαλαν τα σπαθιά τους και μου όρμησαν οι άλλοι δύο Marines, ο ένας από τα δεξιά και ο άλλος από τα αριστερά, εγώ απλός έσκυψα και κουτούλησαν μόνοι τους. Ο αδερφός μου γύρισε προς το μέρος του ενός Marine που είχε μείνει και έτρεξε μακριά του για να σωθεί. Τότε ανεβήκαμε στο πλοίο και βάλαμε την σημαία του πληρώματος.Τότε έβγαλα το φρούτο από την τσέπη μου όπου το είχα αφήσει, και το έδωσα στον αδερφό μου. Αυτός μου χαμογέλασε και βάλαμε πλώρη για πολλά άγνωστα νησιά. Δεν με ένοιαζε τίποτα τώρα πια απλός χαιρόμουν που ήμουν με τον αδερφό μου.


Το φρούτο είναι για το Minion χαρακτήρα μου.
Back to top Go down
Eustass Kid
Administrator
Administrator
Eustass Kid


Όνομα Χαρακτήρα : Eustass ''Captain'' Kid
Posts : 3846
Location : New World
Join date : 2013-03-05
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτου]Επιτέλους βρήκα τον αδερφό μου [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτου]Επιτέλους βρήκα τον αδερφό μου [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [Τέλος-Φρούτου]Επιτέλους βρήκα τον αδερφό μου [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   - Page 2 I_icon_minitimeSun Nov 22, 2015 4:35 pm

Όνομα χαρακτήρα:Jimmys D. Fire

P.o.M. Points:5  

Belli:29.000

Τυχόν παρατηρήσεις:

Ξεκινάς πολύ καλά στα 4-5 πρώτα σου ποστ και μετά το χάλασες ενώ θα μπορούσες να πάρεις καλή βαθμολογία.

Στο baratie υπάρχουν όλο κι όλο περίπου 30-40 άντε 50 μάγειρες που ζουν και εργάζονται εκεί, δεν γνωρίζονται μεταξυ τους ;  Λες οτι κλέβεις απλα μια στολη απο εναν και κανενας δεν λεει τιποτα γιατι ενας 15χρονος ειναι  μάγειρας στην θέση του άλλου ; Και δεν σε καταλαβαινει ούτε αυτος που σε στελνει στον ''μαθητη'' αδερφο σου....Βλέπει οτι απλά φοράς το ταμπελάκι και όλα καλά; Έπρεπε να το δικαιολογήσεις καλύτερα το σκηνικό! Σαν ιδέα δεν ήταν κακό.Ας πούμε το οτι κούνησες το κεφάλι σου για να μην μιλήσεις ήταν ωραίο στοιχείο..Θα σου πρότεινα για παράδειγμα να έκανες κάτι και να έκρυβες το πρόσωπο, όπως έκανες αργότερα. Θα ήταν πιο πιστευτό!


Quote :
Ελπίζω να βρω τον αδερφό μου που είχε χαθεί
λες.
Πριν απο λίγες σειρες λέτε ο ενας στον άλλο την ιδια ιστορια οτι αφησε ενας ενα μωρο στο baratie και τα λοιπά, πως γινεται να μην καταλαβαίνει οτι είναι ο αδερφός σου ή εσύ να καταλάβεις οτι αυτός είναι ο αδερφός σου;; Δεν νομίζω να συμβαίνει συχνά να αφήνουν έτσι μωρά εκεί ωστε να είναι τόσο κοινό γεγονός και απλά να προσπεραστεί έτσι. Καταλαβαίνεις...

ο Zeff δεν αναφερεις πως σε γνώρισε και αφού σου μιλησε δεν έγινε τίποτα..Η συζήτηση κόπηκε μαχαίρι χωρίς να υπάρχει λόγος..και μετα τι ; δεν θα σε κάλυπτε αφου ήξερε τον πατερα σου; θα σε άφηνε στους μαρινς ;

Λες πως βρίσκεις μαγαζί με τις βάρκες και τα πλοία επανω στο baratie;και πηρες και  frigate ;Το frigate είναι αυτό στο σποιλερ
Spoiler:
Δεν χρειάζεται να αναφέρεις τις αγορές που κάνεις για τον χαρακτήρα σου εδώ στην ιστορία .Βλέπεις τώρα ας πούμε οτι αγοράζεις ένα τεράστιο πλοίο ενώ δεν είσαι σε νησί με λιμάνι και τέτοια , αλλα βρίσκεσαι σε ενα πλωτό εστιατόριο .
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος-Φρούτου]Επιτέλους βρήκα τον αδερφό μου [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτου]Επιτέλους βρήκα τον αδερφό μου [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [Τέλος-Φρούτου]Επιτέλους βρήκα τον αδερφό μου [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος-Φρούτου]Επιτέλους βρήκα τον αδερφό μου [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» [Τέλος-Ιστορία Φρούτου/Αναβάθμισης ειδικότητας] Φρουτοπία [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Αποστολή-Φρούτου-Αναβάθμιση Ειδικότητας] Μείνε στη σκιά [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Ιστορία Φρούτου - Αναβάθμιση Ειδικότητας]Frozen Kingdom. The early years. [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τελος] Ice Nine [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» The Name... [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: East Blue :: Baratie-
Jump to: