Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 4 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 4 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

  [Tελος] Περιπετειες στο Omatsuri που σχεδον κοστιζουν ζωες [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AuthorMessage
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

 [Tελος] Περιπετειες στο Omatsuri που σχεδον κοστιζουν ζωες [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Tελος] Περιπετειες στο Omatsuri που σχεδον κοστιζουν ζωες [Διεγραμένος Χαρακτήρας]    [Tελος] Περιπετειες στο Omatsuri που σχεδον κοστιζουν ζωες [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeThu Oct 31, 2013 12:41 pm

---Ωστε ετσι εξηγειται ο στρατος απο κλωνους που εχει στη διαθεση του ο Baron... Ειναι ομοιωματα της Lily Carnation που τρεφεται με πειρατες που σκοτωνει ο Baron...
---Ακριβως...Και να εχεις στον νου σου οτι δεν πρεπει σε καμμια περιπτωση να πετυχει κανεναν σας βελος του Baron. ΠΟΤΕ!! και τωρα μη μιλας γιατι φτασαμε ...
Ειμασταν αρκετα κοντα στο σημειο που ειχαν τοποθετηθει τα κανονια λιγη ωρα πριν. Υπηρχαν διασπαρτοι οι αντρες του Baron καθολη τη διαδρομη μας αλλα τους αποφευγαμε προσεκτικα. Τωρα ομως αυξανοταν πολυ ο αριθμος τους και εμεις επρεπε να τους προσπερασουμε και να φτασουμε στο ποταμι που θα γινοταν ο διαγωνισμος.
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

 [Tελος] Περιπετειες στο Omatsuri που σχεδον κοστιζουν ζωες [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Tελος] Περιπετειες στο Omatsuri που σχεδον κοστιζουν ζωες [Διεγραμένος Χαρακτήρας]    [Tελος] Περιπετειες στο Omatsuri που σχεδον κοστιζουν ζωες [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeThu Oct 31, 2013 12:56 pm

Το μονο που μπορουσα να σκεφτω για να αποφυγουμε τους δεκαδες αντρες ηταν να γινουμε αορατοι. Εδωσα το χερι μου στην Rosa και περασαμε στις μυτες των ποδιων μας αναμεσα απο τους αντρες φτανοντας σε μια πλατεια οπου ο Baron στεκοταν ορθιος με το μαγικο του τοξο ανα χειρας κοιταζοντας αμηχανα δεξια αριστερα.
Πισω του ακριβως, στεκονταν δεμενοι ο Shin, o Charlie και το Αbsol. Ο Baron μπορουσε οποιαδηποτε στιγμη να τους σκοτωσει. Αυτο με εξαγριωσε οποτε επαψα να ειμαι αορατος και φωναξα
---Εευ Baron...Λυσε αμεσως τους φιλους μου!!
---Χαχαχα... Στην αρχη σκεφτηκα να στειλω τους αντρες μου να σε πιασουν αλλα εφοσον ειχα τους φιλους σου του χεριου μου, θα σε εκανα να γυρισεις χωρις δευτερη σκεψη μονος σου... Αυτο δεν ειναι που λενε ....συντροφικοτητα? Bλεπω εχεις και μια φιλη μαζι σου...Κανενα προβλημα θα ειστε τα σημερινα πρωτα γευματα της Lily...Xαχαχα
Μεσα απο το γελιο του σοβαρεψε αποτομα και εστρεψε το τοξο του προς το μερος μου.
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

 [Tελος] Περιπετειες στο Omatsuri που σχεδον κοστιζουν ζωες [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Tελος] Περιπετειες στο Omatsuri που σχεδον κοστιζουν ζωες [Διεγραμένος Χαρακτήρας]    [Tελος] Περιπετειες στο Omatsuri που σχεδον κοστιζουν ζωες [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeFri Nov 01, 2013 10:36 am

O ηχος του βελους που αποχωριζεται το τοξο ακουστηκε και το μυτερο μεταλλικο βελος ερχοταν με ορμη προς το μερος μας.
---Rosa! φωναξα και την εσπρωξα με αποτελεσμα να την ριξω κατω μεν, να αποφυγει το βελος ομως...
Αυτο δεν εμποδισε τον Baron να ξαναδοκιμασει αυτην την φορα ομως ειχε σαν στοχο εμενα. Επισης με μια ταχυτατη κινηση το απεφυγα, και αρπαξα εναν αντρα του Baron φερνοντας τον εκει που στεκομουν, με αποτελεσμα να δεχθει εκεινος το βελος στο προσωπο. Κοιταξα την φατσα του ομως, και το βελος τον ειχε διαπερασει μην αφηνοντας ιχνη αιματος ή θανατου. Εριξα μια ματια στον Βaron και εκεινος εβαλε το χερι στο στομα σαν να μου ελεγε κατι εμπιστευτικο
---Ειναι ομοιωματα!!
Ο τυπος σταθηκε να με κοιταζει σαν χανος και εγω προσπαθησα να καταλαβω πως επρεπε να χειριστω την κατασταση
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

 [Tελος] Περιπετειες στο Omatsuri που σχεδον κοστιζουν ζωες [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Tελος] Περιπετειες στο Omatsuri που σχεδον κοστιζουν ζωες [Διεγραμένος Χαρακτήρας]    [Tελος] Περιπετειες στο Omatsuri που σχεδον κοστιζουν ζωες [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeSun Nov 03, 2013 1:47 pm

Kοιταξα τους εικοσι περιπου αντρες που στεκονταν εκει κοντα ετοιμοι να μου ορμηξουν και συνειδητοποιησα οτι δεν ειχα τροπο να τους αντιμετωπισω αφου ως ομοιωματα δεν ειχαν καποιο μειονεκτημα. Ο Baron το καταλαβε και θελησε να παιξει μαζι μου:
---Αντρες, πιαστε τους και φερτε τους εδω μπροστα μου!Χεχεχε...
Αμεσως ολοι τους αρχισαν να κινουνται προς το μερος μας και αυτο με πανικοβαλλε ακομα παραπανω. Επιτεθηκα αμηχανα στον πρωτο που βρεθηκε μπροστα μου, αλλα τα μαχαιρια μου δεν εκαναν τιποτα παρα να τον ριξουν στο εδαφος για λιγο.
Μια κραυγη ακουστηκε και ηταν της Rosa την οποια ειχαν πιασει δυο αντρες και εσερναν. Αν και προσπαθουσε δυναμικα να ξεφυγει δεν ηταν ευκολο να τα καταφερει..
---Rosa! φωναξα και κινηθηκα προς το μερος της, τεσσερα χερια ομως επιασαν και εμενα με αποτελεσμα να μην μπορω να κινηθω ουτε εγω πλεον.Με μεγαλη προσπαθεια εβαλα κατω τον εναν απ'αυτους, ομως δυο χοντροι τυποι με γραπωσαν και με ακινητοποιησαν...
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

 [Tελος] Περιπετειες στο Omatsuri που σχεδον κοστιζουν ζωες [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Tελος] Περιπετειες στο Omatsuri που σχεδον κοστιζουν ζωες [Διεγραμένος Χαρακτήρας]    [Tελος] Περιπετειες στο Omatsuri που σχεδον κοστιζουν ζωες [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeSun Nov 03, 2013 1:54 pm

Οσο οι αντρες μας εσερναν προς τον Βaron, κοιταξα πισω του και ειδα τον Shin, ο οποιος κατειχε το φρουτο του Φοινικα, να μετατρεπεται στο μυθικο ζωο σπαζοντας τα δεσμα του . Αμεσως ελευθερωσε το Absol και προτου προλαβει να λυσει και τον Charlie ειχε ηδη γινει αντιληπτος απο τους αντρες οποτε μετατραπηκε ξανα σε φοινικα, και με το Absol στην πλατη του, φτερουγισε προς το μερος μου σκορπιζοντας τους αντρες του Baron δεξια αριστερα.
Ο "φιλοξενος" ηγετης του νησιου ομως, δεν το εβαλε κατω. Σηκωσε το τοξο του και στοχευσε τον ιπταμενο φοινικα με ενα σατανικο χαμογελο.
---Shin προσεξε! φωναξα ξαπλωνοντας στο εδαφος δυο αντρες. Τελευταια στιγμη ο Shin μεταμορφωθηκε σε ανθρωπο και σωριαστηκε μαζι με το Αbsol μπροστα μας. Το βελος που τον κυνηγουσε προς το παρον εχασε τον δρομο του...
---Shin, γρηγορα, παρε το Absol και την Rosa και πηγαιντε στο πλοιο!! του φωναξα και εκεινος εκανε οπως ακριβως του ειπα.
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

 [Tελος] Περιπετειες στο Omatsuri που σχεδον κοστιζουν ζωες [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Tελος] Περιπετειες στο Omatsuri που σχεδον κοστιζουν ζωες [Διεγραμένος Χαρακτήρας]    [Tελος] Περιπετειες στο Omatsuri που σχεδον κοστιζουν ζωες [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeSun Nov 03, 2013 2:01 pm

Βοηθησα την Rosa να ανεβει και με ενα χτυπημα στην ραχη του φοινικα, ο Shin ξεκινησε να απογειωνεται.
---Δεν εχετε πουθενα να πατε... φωναξε ο Baron δειχνοντας το βελος του που ειχε επιστρεψει και κυνηγουσε πλεον τον Shin. Τα βελη μου μπορουν να κυνηγουν επαριστου τον στοχο τους αμα το θελησω...Για να δουμε μεχρι ποσο μπορει να αντεξει το πουλι σας... Χαχαχα...
---Shin πετα οσο πιο γρηγορα μπορεις! Δεν πρεπει να σε αγγιξει το βελος! φωναξα βαζοντας τα χερια στο στομα.
Ειχα μεινει εγω και ο δεμενος Charlie και αποφασισα να παω ως αορατος να τον λυσω.
Καθως κατευθυνομουν προς τον φιλο μου, οι αντρες ειδοποιησαν τον Baron οτι εξαφανιστηκα και εκεινος με απειλησε να εμφανιστω.
---Βγες εξω οπου και αν εισαι γιατι ο φιλαρακος σου εδω θα γινει καπνος...
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

 [Tελος] Περιπετειες στο Omatsuri που σχεδον κοστιζουν ζωες [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Tελος] Περιπετειες στο Omatsuri που σχεδον κοστιζουν ζωες [Διεγραμένος Χαρακτήρας]    [Tελος] Περιπετειες στο Omatsuri που σχεδον κοστιζουν ζωες [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeSun Nov 03, 2013 2:06 pm

Ο Baron θελησε να πραγματοποιησει την απειλη του οσο εγω κατευθυνομουν αορατος προς τον Charlie, ετσι σηκωσε το τοξο του και στοχευσε τον φιλο μου ελευθερωνοντας το βελος του.
Ετρεξα οσο πιο γρηγορα μπορουσα καθως ο μονος τροπος να τον σωσω ηταν να τον αγγιξω.
Πραγματι με την τεραστια προσπαθεια που κατεβαλλα, επεσα σχεδον πανω του, τον αγγιξα και τον εκανα αορατο. Ηταν ο μονος τροπος που σκεφτηκα για να σταματησω τα θανατηφορα βελη του Βaron και απεδωσε. Εγω και ο Charlie κοιταξαμε εντρομοι το βελος το οποιο ομως ειχε σταματησει μερικα ακριβως εκατοστα μακρια μας και κινηθηκε λιγο αριστερα, λιγο δεξια, σαν να εψαχνε τον στοχο του. Πεντε δευτερολεπτα αργοτερα επεσε σαν νεκρο στο εδαφος.
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

 [Tελος] Περιπετειες στο Omatsuri που σχεδον κοστιζουν ζωες [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Tελος] Περιπετειες στο Omatsuri που σχεδον κοστιζουν ζωες [Διεγραμένος Χαρακτήρας]    [Tελος] Περιπετειες στο Omatsuri που σχεδον κοστιζουν ζωες [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeSun Nov 03, 2013 2:22 pm

"Ε ναι λοιπον...βρηκα το αδυναμο σημειο σου...και θα το εκμεταλλευτω..." σκεφτηκα και χαμογελασα με κακια. Κρατώντας σφιχτα τον Charlie απο το μπρατσο, πλησιασα τον Baron o οποιος ειχε πανικοβληθει και εστελνε προς καθε κατευθυνση τα βελη του. Δεν ηταν δυσκολο να τα αποφυγω αφου πλεον δεν ακολουθουσαν καποιο στοχο μιας και δεν ειχαν εναν. Πλησιασα λοιπον τον αντιπαλο μου και τραβηξα το μαχαιρι μου. Του επιτεθηκα με δυναμη στο δεξυ του χερι, κανοντας τον πεταξει στο εδαφος το επικινδυνο τοξο του. Οι κραυγες και τα ουρλιαχτα του συνοδευσαν τις επομενες επιθεσεις μου: μια δυνατη σουβλια στην κοιλια που τον εκανε να σφαδαζει, και μια στον πνευμονα που τον ξαπλωσε στο εδαφος. Ενοιωσα ευχαριστηση για την ζημια που επαθε, ισως ηταν θανατηφορα, ισως οχι, αλλα αδιαφορησα.
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

 [Tελος] Περιπετειες στο Omatsuri που σχεδον κοστιζουν ζωες [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Tελος] Περιπετειες στο Omatsuri που σχεδον κοστιζουν ζωες [Διεγραμένος Χαρακτήρας]    [Tελος] Περιπετειες στο Omatsuri που σχεδον κοστιζουν ζωες [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeSun Nov 03, 2013 2:26 pm

Τιποτα δεν ειχε τελειωσει ομως. Δεν γνωριζα τι συνεβη με τον Shin και με το βελος που τον κυνηγουσε και επρεπε να μαθω και να πραξω καταλληλα. Τρεξαμε μεσα στο δασος με κατευθυνση το καραβι κοιταζοντας ταυτοχρονα τριγυρω μηπως τον βρουμε λαβωμενο.
---Μηπως να σταματησεις να με κρατας, για να τρεξουμε πιο γρηγορα? ρωτησε ο Charlie
---Και αν σηκωθουν τα βελη?
---Δεν νομιζω...τα ειδα να πεφτουν σαν νεκρα οποτε μαλλον δεν εχουμε να φοβηθουμε κατι...
Γιναμε ξανα ορατοι και συνεχισαμε. Ευτυχως δεν ειδαμε πουθενα τον Shin και τους αλλους στο δασος και φτανοντας στο καραβι ακουσαμε γνωριμες φωνες απο μεσα.
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

 [Tελος] Περιπετειες στο Omatsuri που σχεδον κοστιζουν ζωες [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Tελος] Περιπετειες στο Omatsuri που σχεδον κοστιζουν ζωες [Διεγραμένος Χαρακτήρας]    [Tελος] Περιπετειες στο Omatsuri που σχεδον κοστιζουν ζωες [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeSun Nov 03, 2013 2:32 pm

---Shin χαιρομαι παρα πολυ που εισαι καλα!! φωναξα βλεποντας τον στο τιμονι του πλοιου
---Μα πως τα καταφερατε?
---Η Rosa ευθυνεται που εζησα...
---Οχι ακριβως... ειπε χαμογελωντας. Απλα παρατηρησα οτι ενας απο τους αντρες του Baron ειχε πιαστει απο τον φοινικα, και πετουσε μαζι μας. Οταν λοιπον το βελος εφτασε αρκετα κοντα, το εκανα να ακουμπησει εκεινον, και τους πεταξα μαζι στο δασος...
---Δεν εχουμε χρονο για πολλα λογια... Φυγαμε!! φωναξε ο Shin και ξεκινησε την διαδικασια αποχωρησης απο το λιμανι
---Rosa θα ερθεις μαζι μας?? ρωτησα ριχνοντας της ενα πονηρο χαμογελο.
---Αν δεν εχετε προβλημα, θα ηθελα να ταξιδευσω για να βρω τροπο να γυρισω και να καταστρεψω τελειως το Lily Carnation...
---Καλωσορισες!!
Back to top Go down
Sponsored content





 [Tελος] Περιπετειες στο Omatsuri που σχεδον κοστιζουν ζωες [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Tελος] Περιπετειες στο Omatsuri που σχεδον κοστιζουν ζωες [Διεγραμένος Χαρακτήρας]    [Tελος] Περιπετειες στο Omatsuri που σχεδον κοστιζουν ζωες [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Tελος] Περιπετειες στο Omatsuri που σχεδον κοστιζουν ζωες [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 4 of 5Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» [Tελος] Challenge....not accepted (for now) [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Tέλος-Φρουτο] Κοκτέιλ ανανάς [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Οι περιπέτειες μιας μικρής νοσηλεύτριας...(part 1) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Αρχή-Αποστολή]Οι περιπέτειες μιας μικρής νοσηλεύτριας...(part 2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» Οι κρυφοί θαυμαστές [Tελος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: Grand Line :: Omatsuri Island-
Jump to: