Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 9 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 9 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
3 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5
AuthorMessage
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 5 I_icon_minitimeWed Feb 27, 2013 5:56 pm

-Tα παντα ειπε με σοβαροτητα ο Haytham.-Eιμαστε σιγουροι οτι προκειται για κατι πολυ σημαντικο,αφου τοσοι ανθρωποι σε κυνηγανε για αυτο.
-Ωραια λοιπον.Θα σας τα πω ολα.Αλλωστε μου σωσατε την ζωη και το δικαιουστε.Εκτος αυτου,πιστευω οτι θα μου κανει καλο να μιλησω σε καποιον για αυτο.Η ιστορια μου ξεκιναει μια ησυχη νυχτα πριν απο 10 χρονια.Ειμουν στο εργαστηριο μου και δοκιμαζα νεες μεθοδους εγχειρησεων και μερικα καινουργια φαρμακα δικης μου επινοησης.Βλεπετε ειμουν ο καλυτερος γιατρος του νησιου και ενας απο τους μεγαλυτερους επιστημονες του κοσμου.Ειχα αφιερωσει ολη μου την ζωη στην δουλεια μου!Oμως αυτη η φημη δεν μου βγηκε σε καλο τελικα γιατι εκεινη την νυχτα,τρεις αγνωστοι μπηκαν στον χωρο της δουλειας μου και με απηγαγαν.Με εδεσαν,μου εκλεισαν τα ματια και με μετεφεραν σε ενα αγνωστο μερος.Με αναγκασαν να δουλεψω για αυτους ειδαλλως θα με σκοτωναν.Με εβαλαν να φτιαχνω φαρμακα που θα μπορουσαν να αλλαξουν τις σωματικες ιδιοτητες ενος ανθρωπου.Απ'οτι καταλαβα δεν ειμουν ο μονος που βρισκοταν σε τετοια θεση γιατι συχνα ανεφεραν ονοματα αλλων επιστημονων.Σ'αυτο το σημειο μου ηρθε η αναμνηση του κοντοχοντου ξανθου τρελο-γιατρου με την ποντικισια φατσα που εκανε πειραματα στην φυλη μου αλλα και σε μενα.Αισθανθηκα οργη αλλα συγκρατηθηκα.
-Τα πρωτα πειραματα ηταν αποτυχημενα αλλα σχεδον καθημερινα,εφταναν καινουργιες "φουρνιες" με ανθρωπους που θα χρησιμοποιουσαμε ως πειραματοζωα.
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 5 I_icon_minitimeWed Feb 27, 2013 7:58 pm

-Αργοτερα μεθα οτι οι περισσοτεροι απο αυτους ηταν πειρατες και γενικοτερα εγκληματιες καθε ειδους.Kαποιος απο τους Marines συνεργαζοταν με τους ανθρωπους που με ειχαν αρπαξει και μας "προσφερε" τα θυματα.Κανεις δεν θα τους αναζητουσε ετσι κι αλλιως.Οπωε λεγα λοιπον,τα πειραματα στην αρχη ηταν αποτυχημενα αλλα τελικα με τον καιρο,βρηκα την σωστη φορμουλα.Δημιουργησε ενα λευκο χαπι που εδινε σε οποιον το καταναλωνε,την δυναμη,την ταχυτητα,τα αντανακλαστικα μιας τιγρης.Λειτουγουσε περιπου οπως τα φρουτα του διαβολου της κατηγοριας zoan αλλα με καπως χαμηλοτερα αποτελεσματα.Το ονομασα 'Χιονισμενος Τιγρης'.Ξερω,δεν ειναι και πολυ εξυπνη ευφανταση ονομασια αλλα δεν με ενδιεφερε και ιδιαιτερα.Ειχα κανει οτι μου ειχαν ζητησει και θα τους το ανακοινωνα ωστε να με αφησουν ελευθερο.Αλλα δεν προλαβα και δεν χρειαστηκε τελικα.Μια τεραστια εκρηξη γκρεμισε ολο το μερος και μπορεσα να τον σκασω μεσα στον χαμο.Επεστρεψα στο νησι μου,εγκατελειψα το ονομα και την δουλεια μου και αποφασισα να ζησω λεγοντας ιστοριες στους τουριστες.Βεβαια που και που ακομα εξασκω το επαγγελμα μου αλλα φροντιζω να μην το μαθαινουν πολυ.Αυτη ειναι λοιπον η ιστορια μου και η ιστορια του Χιονισμενου Τιγρη.Ησυχια απλωθηκε στον χωρο.Ο γερος μας ειχε πει την αληθεια.Τα παντα ταιριαζαν.Η Οργανωση ηθελε να τον σκοτωσει γιατι τους το ειχε ζητησει ο συνεργατης τους απο το ναυτικο ο οποιος δεν ηθελε να ακουστει αυτη η ιστορια.Η Circle of Ossus τον ηθελαν ζωντανο για να φτιαξει το χαπι για αυτους για να μπορεσουν να νικησουν την Οργανωση και να αναλαβουν την εξουσια.
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 5 I_icon_minitimeWed Feb 27, 2013 10:00 pm

Το φάρμακο τι επιπτώσεις έχει στον οργανισμό? Είπα σπάζοντας την σιωπή
Ανάλογα την ποσότητα. Εαν παίρνεις ένα χάπι την εβδομάδα δεν θα σε επηρεάσει..Εαν πάλι κάνεις υπερκατανάλωση θα σε σκοτώσει ακαριαία. Έβγαλε ένα πάκο χαρτιά και μου τα έδωσε. Τα πήρα και άρχισα να το διαβάζω ξεφυλλίζοντας τα. Ήταν μελέτες και τα αποτελέσματά τους..Χιλιάδες επι χιλιάδων πειράματα και αποτελέσματα. Ήταν ακριβώς όπως τα έλεγε.
Έχεις καθόλου απο τον χιονισμένο τίγρη εδώ?
Ναι...Είναι οτι απέμεινε..Γύρω στα 5 κουτιά με 100 συσκευασίες των 10 μέσα
Θα σου κάνω μια πρόταση λοιπόν...Μια σε εσένα και μια στον Raziel.. Τι θα έλεγες να έρθεις μαζί μου στο πλοίο? Θα σου προσφέρω χρήματα, φαγητό και πάνω απ όλα ασφάλεια . Εσύ φαντάζομαι καταλαβαίνεις τι θέλω..
Κούνησε καταφατικά το κεφάλι του.Κοίταξε για λίγο το σπίτι του νοσταλγικά.
Εντάξει...Είπε...Άλλα υπο έναν όρο.
Ακούω.
Όταν θελήσω να αποσυρθώ, θέλω να βρεις αντικαταστάτη στον οποίο θα έχω μάθει την συνταγή του χαπιού.. Επίσης θέλω να μου προσφέρεις ακόμα και τότε προστασία.
Συμφωνώ.
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 5 I_icon_minitimeWed Feb 27, 2013 10:31 pm

Τώρα όσον αφορά εσένα Raziel, αλλα και τον Haytham...Δεν πιστεύω να νομίζετε πως θα πάρω τα πάντα για την πάρτη μου, η οτι κάνατε όλο αυτόν τον κόπο για το τίποτα.
Έβγαλα ένα μικρό Den den mushi και το έριξα στον Raziel...
Θα πάρετε ότι προμήθειες υπάρχουν στο σπίτι και εκτός αυτού θα επικοινωνείτε μαζί μου με αυτό όταν θέλετε νέα προμήθεια η κάτι άλλο απο εμένα .
Ο Raziel ψιθύρισε κάτι στον Haytham και εκείνος κούνησε καταφατικά το κεφάλι του
Εντάξει... Μας ακούγετε δίκαια μοιρασιά .

Τα αδέρφια μας βοήθησαν με την μεταφορά των κιβωτίων. Τα στοιβάξαμε όλα στο κάρο του Jegins και αφού πήρε μερικά σημαντικά χαρτιά, συστατικά και υπάρχοντά του, ξεκινήσαμε για την πόλη. Οι κάτοικοι στο χωριό, μόλις περνούσαμε απο μπροστά απ τα σπίτια τους έκλειναν τα παραθυρόφυλλα τους απ τον φόβο .
Λίγο μετά το χωριό, κάλεσα με το Den den mushi το πλοίο.Θα φεύγαμε απ το νησί μόλις φτάναμε στο λιμάνι, ούτε λεπτό αργότερα καθώς διακινδυνεύαμε πολλά
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 5 I_icon_minitimeThu Feb 28, 2013 5:43 pm

To γεγονος οτι ο Alucard μας εδωσε ενα Den-Den ωστε να μπορουμε να επικοινωνουμε,μονο ως ευχαριστο μπορουσε να θεωρηθει.Σημαινε οτι μας εμπιστευοταν και οτι και εμεις μπορουσαμε να κανουμε το ιδιο.Η κατα καποιο τροπο συνεργασια που ειχαμε πετυχει μονο οφελος θα ειχε για εμας καθως ο ανθρωπος αυτος,περα απο οτι ηταν πολυ δυνατος,φαινοταν να ειναι και πολυ καλα δικτυωμενος.Γενικοτερα,παρα το μικρο χρονικο διαστημα που περασαμε μαζι,καταφερε να μου κεντρισει το ενδιαφερον και να κερδισει την εκτιμηση και τον σεβασμο μου.
-Μοιαζετε αρκετα μου ειπε ξαφνικα ο Haytham,διαβαζοντας τις σκεψεις μου.
-Ισως.Παντως εχω την αισθηση οτι θα τον ξανασυναντησουμε συντομα απαντησα απλα και συνεχισα το περπατημα.Ο Alucard προχωρουσε μπροστα και εδειχνε να βιαζεται.Διπλα του ηταν ο γερο Jeggins και απο πισω τους εμεις ενω τελευταιοι ερχοταν ο Farkas και ο Virkas που κουβαλουσαν οσα ειχαμε παρει απο το σπιτι.Κοντευαμε να φτασουμε στο λιμανι του χωριου και ειχα πειστει οτι τα προβληματα μας ειχαν τελειωσει.Ομως εκανα λαθος γιατι μια ομαδα αντρων εκλεινε τον δρομο μπροστα μας.Ηταν της Circle of Ossus αυτη την φορα.
-Δωστε μας το γερο και τα προβληματα σας θα σταματησουν μας φωναξε απο μακρια ο αρχηγος τους.Σταματησαμε και ο Alucard γυρισε και μας κοιταξε αγανακτισμενος.Υστερα,αρπαξε τον Jeggins και τον πεταξε περα απο τον δρομο,στην αυλη ενος σπιτιου.Εβγαλε τα πιστολια του και χωρις να πει λεξη,ετρεξε κατα πανω τους,πυροβολωντας.
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 5 I_icon_minitimeThu Feb 28, 2013 7:07 pm

Δεν χρειαζομασταν και ιδιαιτερη προσκληση για να τον ακολουθησουμε και ετσι ορμηξαμε πισω του,κραδαινοντας τα οπλα μας.Τεσσερις εχθροι ειχαν πεθανει ηδη απο τις σφαιρες του Alucard,που τωρα ειχε το κατανα στα χερια του,γιατι τους ειχε πλησιασει.Εσφαξε εναν πεμπτο και τοτε φτασαμε και εμεις.Σκοτωσα τον πρωτο που βρηκα μπροστα μου,σκιζωντας τον απο το στηθος μεχρι την κοιλια.Ο Haytham διπλα μου,ξεκοιλιασε εναν αλλον και τα αδερφια πισω μας αποκεφαλισαν απο εναν ο καθενας.Κλωτσησα τον επομενο στο στομαχι αναγκαζωντας τον να γονατισει,δινοντας μου ετσι την ευκαιρια να τον καρφωσω στην πλατη.Σηκωσα το δρεπανι στον αερα και αφου το εκανα μερικες σβουρες πανω απο το κεφαλι μου το κατεβασα σε δυο εχθρους που ερχοταν κατα πανω μου,θεριζοντας τους.Ο Alucard πιο μπροστα,ειχε σχηματισει γυρω του εναν κυκλο με τα πτωματα των νεκρων αντιπαλων του ενω ο δασκαλος μου στραγγαλιζε εναν ακομα.Τα αδερφια,που ηταν ακομα στην "οπισθοφυλακη",πολεμουσαν με μεγαλη γενναιοτητα και με τα σπαθια τους μακελευαν οποιον προσπαθουσε να ερθει απο πισω μας.Ομως,παρα το γεγονος οτι μαχομασταν οσο καλυτερα μπορουσαμε,τελικα βρεθηκαμε περικυκλωμενοι αφου οι αντιπαλοι ηταν περισσοτεροι και εμεις εξουθενωμενοι απο τα γεγονοτα των τελευταιων ημερων.Το μελλον μας εδειχνε δυσοιωνο,ωσπου ξαφνικα ακουσαμε φωνες και βιαστηκα βηματα να ερχονται προς το μερος μας.
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 5 I_icon_minitimeThu Feb 28, 2013 8:25 pm

-Καπετανιε!!!Επιτελους σε βρηκαμε!!!
-Squall?Drake?Χαχαχα!!!Το πληρωμα μου!!!Ηρθατε στην καταλληλη στιγμη! φωναξε ο Alucard γεματος χαρα βλεποντας τους αντρες του να πλησιαζουν.Ο ενας απο αυτους μετατραπηκε σε μια μεγαλη λευκη τιγρη και κατασπαραξε εναν απο τους αντιπαλους μας ενω και οι υπολοιποι επεσαν με φορα σε οσους ειχαν απομεινει.Οι ανθρωποι της Circle of Ossus εδειχναν να τα εχουν χαμενα μ'αυτη την εξελιξη και εμεις το εκμεταλλευτηκαμε αρχιζοντας την αντεπιθεση.Συντομα ειχαμε εξοντωσει ολους τους εχθρους μας και η μαχη τελειωσε.Ο Alucard μας συστησε στα μελη του πληρωματος του που ολοι εδειχναν πολυ χαρουμενοι που ξαναβλεπαν τον καπετανιο τους.Ηταν ολοι τους πολυ δυνατοι και μολις το ειχαν αποδειξει.Αυτο απο μονο του ελεγε κατι για τον Alucard,γιατι αν δεν ηταν αρκετα ισχυρος τοτε δεν θα μπορουσε να ηγειται ολων αυτων.Τον ενημερωσαν οτι το καραβι τους ηταν κοντα και ηταν ετοιμο να σαλπαρει.Πηγαμε μαζι μεχρι εκει που ηταν δεμενο το πλοιο του και πριν χωριστουμε,του ζητησαμε ως χαρη να μας δωσει μια βαρκα αφου το πλοιο μας ειχε διαλυθει κατα τον ερχομο μας στο Micqueot.Δεν αρνηθηκε και μαλιστα μας προσφερε μερικες ακομα προμηθειες,περα απο αυτες που ειχαμε παρει απο το σπιτι του Jegins.
-Εις το επανιδειν μας φωναξε απο την πλωρη του πλοιου λιγο πριν χαθει στον οριζοντα.

Η δικια μου τελειωνει εδω
Spoiler:
Back to top Go down
Destro
Administrator
Administrator
avatar


Όνομα Χαρακτήρα : Destro
Posts : 2474
Join date : 2012-08-12
Age : 35

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 5 I_icon_minitimeSat Mar 02, 2013 5:36 pm

Όνομα χαρακτήρα: Alucard

P.o.M. Points: 25

Belli: 82,000

Τυχόν παρατηρήσεις: Θα σας στείλω μνμ για την συνέχεια.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 5 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 5 of 5Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-
» [Tελος-Quest] Χιονισμένος Τίγρης: Μια εικόνα, χίλιες ιστορίες ! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» Start of the Quest [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» The Name... [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος]R.E.M. [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Keep going [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: North Blue :: Micqueot-
Jump to: