Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Greek One Piece Role Playing Game

HomeΑρχικήSearchRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 2 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 2 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search

Display results as :

Rechercher Advanced Search
Affiliates

Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

[Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
3 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AuthorMessage
Επισκέπτης
Guest

[Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSat Feb 16, 2013 11:51 pm

Σήκωσε το δεξί του χέρι με το ξίφος του και κατεβάζοντας το κάθετα προσπάθησε να με κόψει στα δυο. Δεν είχα χρόνο για να αντιδράσω. Άφησα τα όπλα μου να πέσουν στο έδαφος και έφερα τα δυο μου χέρια μπροστά μου, ωστε να πιάσω το ξίφος απ τα πλάγια, οπου η λεπίδα δεν κόβει. Κατάφερα να σταματήσω το ξίφος του λίγα εκατοστά επάνω απ το κεφάλι μου.Με το χέρι του που κρατούσε την ασπίδα προσπάθησε να με αποσταθεροποιήσει χτυπώντας με παρ όλα αυτά δεν είχε δει τον Squall, o οποίος κατέβαζε το δικό του ξίφος προς το χέρι του.
Το χέρι μαζί με την ασπίδα έπεσε στο χώμα, δημιουργώντας και μια λίμνη αίματος γύρω του. Το αίμα του στρατιώτη έτρεχε στην πανοπλία του κάνοντας την απο σκούρα γκρί, να τείνει να γίνει κοκκινωπή .Ο Virkas κατάφερε και πέρασε ένα βέλος ανάμεσα απ τις οπές που είχε το κράνος του άντρα για να βλέπει. καρφώνοντας τον κάπου στο κεφάλι. Δεν μείναμε πίσω για να δούμε εαν οι υπόλοιποι θα άκουγαν τις κραυγές του άντρα και θα τον βοηθούσαν η θα μας κυνηγούσαν.. Οι καμπάνες τις πόλης άρχισαν να χτυπούν σηματοδοτώντας τον κίνδυνο.Καθώς βγαίναμε απ την πόλη, αναγκαστικά ανεβήκαμε ένα λοφο .

Last edited by DIRK on Sun Feb 17, 2013 12:24 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest

PostSubject: Re: [Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSun Feb 17, 2013 12:02 am

Από την κορυφή μπορούσαμε να διακρίνουμε πως στην βάση των Marines υπήρχε κινητικότητα και απ την άλλη οι άντρες της Circle of ossus έφευγαν στα πλοία τους, κάτι που σήμαινε πως η ομάδα που βρισκόταν στην ενδοχώρα θα ήταν αποκομμένη
'' Ίσως να είμαστε για λίγο ασφαλείς'' ήταν η πρώτη σκέψη που πέρασε απ τον νου μου.. ''Ίσως..''
Μέσα στις επόμενες ώρες, είχαμε περπατήσει αρκετά.Το έδαφος όμως δεν μας βοηθούσε και τόσο στην αποστολή μας έτσι σταματήσαμε λίγα μέτρα πιο πέρα απ το δρομάκι στο οποίο περπατούσαμε. Η νύχτα άρχισε να πέφτει, μαζί με αυτή και η θερμοκρασία. Τα χιόνια που κάλυπταν το έδαφος είχαν παγώσει εντελώς και το να κάτσεις στο έδαφος ήταν αδύνατο, ακόμα και αν έριχνες κλαδιά, φύλλα και κουβέρτες
Καθόμασταν μέσα σε έναν μεγάλο κορμό ενός πεσμένου δέντρου, περιμένοντας να περάσει η χιονοθύελλα. Αν δεν σταματούσε λίγες ώρες πριν τα χαράματα, θα αναγκαζόμασταν να διασχίσουμε όλη την απόσταση που μας χώριζε απ τον προορισμό μας με συνοδό την παγωνιά.
Όταν ο Virkas επέστρεψε απ την σκοπιά του, σηκώθηκα για να τον αντικαταστήσω εγώ. Ο βήχας που με είχε πιάσει δεν περιγραφόταν.Δεν αισθανόμουν τόσο καλά μετά απο μισή ώρα στο κρυο. Η απότομη αλλαγή κλιματικών συνθηκών πρέπει να έφταιγε. Απο τις ερήμους και τις ζεστές πόλεις της South blue, βρέθηκα σε ένα απ τα πιο κρύα νησιά του βορρά.

Last edited by DIRK on Sun Feb 17, 2013 8:20 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest

PostSubject: Re: [Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSun Feb 17, 2013 4:42 pm

Είχα αρχίσει να τρέμω βάζοντας την κουβέρτα ωστε να καλύψει όσο περισσότερο απ το σώμα μου, γινόταν..Κάτι ώρες σαν κι αυτές καταριόμουν για το ύψος μου που ξεπερνούσε τα 2 μέτρα.
Σηκώθηκα όρθιος, πατώντας με το δεξί μου πόδι δυνατά στο έδαφος.Κούνησα το αριστερό μου πόδι για να περπατήσω και πάτησα με αυτό δυνατά στο έδαφος.Ένας ξαφνικός πόνος στο πληγωμένο πλευρό μου με έριξε στα γόνατα. Το κρυο που έβγαινε απ το χιόνι μου είχε παγώσει τα γόνατα, όμως δεν μπορούσα να κάνω κάτι για να το αποτρέψω. Έβγαλα την θήκη μαζί με το ξίφος και άρχισα να το χρησιμοποιώ ως μέσο για να κινηθώ, ενώ ο παγωμένος αέρας μου χτυπούσε το πρόσωπο.
Ένα ουρλιαχτό ζώου απο κάπου αριστερά με εκανε να βλαστημήσω . ''Κρυο, προβλήματα και τώρα αυτό'' .Καταργήθηκα την τύχη μου. Με τις πιο γρήγορες κινήσεις μπορούσα να κάνω κινούμουν προς τον πεσμένο κορμό, όμως ακόμα απείχε αρκετά και με τον ρυθμό που πήγαινα, θα έφτανα αφού με είχαν φτάσει τα ζωα.
Ακούμπησα με την πλάτη σε ένα δεντρο. Η ανάσα μου που έβγαινε απ το στόμα μου στην ατμόσφαιρα άρχισε να βαραίνει και έδειχνε το πόσο κρυο είχε στην ατμόσφαιρα, καθως πριν εξατμιστεί, φαινόταν πως απο μέσα μου έβγαινε ζέστη.
Ένα αγριωπό μουγκρητό ακούστηκε πίσω απ το πεύκο που ήταν στα δεξιά μου. Δυο κατάλευκοι λύκοι βγήκαν απο πίσω του λίγες στιγμές μετά

Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest

PostSubject: Re: [Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeMon Feb 18, 2013 5:13 pm

Κοίταξα τον ουρανό και ξεφύσησα για ακόμα μια φορά. Άρχισα να βγάζω το ξίφος μου απ την θήκη του. Ο μεταλλικός ήχος της τριβής της λεπίδας του ξίφους με την θήκη φάνηκε να ταράζει τους λύκους. Πέταξα την θήκη κάτω .Δυο ακόμα λευκοί λύκοι εμφανιστήκαν, αυτήν την φορά όμως απ τα πλάγια. Με είχαν κυκλώσει χωρίς να το καταλάβω. Άφησα την κουβέρτα που είχα στους ώμους μου να πέσει επάνω στο δέντρο και σχεδόν ταυτόχρονα με την πτώση της, άρχισα να κινώ το ξίφος μου από λύκο σε λύκο, δείχνοντας πως δεν τους φοβάμαι και πως θα τους αντιμετωπίσω.
Ο λύκος που βρισκόταν στα αριστερά μου άρχισε να κινείτε μόλις κοίταξα τον λύκο απ την αντίθετη κατεύθυνση.Οι άλλοι δυο παρέμεναν σταθεροί.
Έβαλα το ελεύθερο χέρι μου μέσα απ την κάπα μου και με τα δάχτυλα μου τράβηξα δυο μαχαίρια. Τρέχοντας προς τον λύκο που είχα μπροστά μου, τα πέταξα ακριβώς πίσω μου, πετυχαίνοντας τον αντίστοιχο λύκο.
Τρέχοντας πρόσωπο με πρόσωπο, έκανε ένα άλμα για να πέσει επάνω μου και να μου δαγκώσει το κεφάλι. Έσκυψα αποφεύγοντας την επίθεσή του, και τον κάρφωσα στο κάτω μέρος του λαιμού καθώς περνούσε απο πάνω μου.
Δυο λύκοι λιγότεροι
Σήκωσα το ξίφος μου όρθιο για να χτυπήσω τους άλλους δυο που έμεναν, όμως κάτι μου τράβηξε την προσοχή, που όμοιό του δεν είχα δει στην ζωή μου
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest

PostSubject: Re: [Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeMon Feb 18, 2013 9:26 pm

Ένας κατάλευκος τίγρης , ακόμα πιο λευκός και μεγάλος απ τον Squall με τις δυνάμεις του φρούτου του ,στεκόταν στον διπλανό λόφο και κοιτούσε προς το μέρος της μάχης αν και θα ορκιζόμουν πως κοιτούσε εμένα. Δευτερόλεπτα ολόκληρα τα οποία μου φάνηκαν σαν αιώνες δεν ακουγόταν τίποτα άλλο εκτός απο τον αέρα και δεν κινούταν τίποτα άλλο, εκτός απ το χιόνι που έπεφτε στην ηδη χιονισμένη γη. Όταν επανήλθα στην πραγματικότητα, έσφιξα το ξίφος μου και κοίταξα πιο χαμηλά, όμως δεν είδα τους δυο εναπομείναντες λύκους.Κοίταξα τριγύρω σαστισμένος ψάχνοντας τους, μάταια. Είχαν εξαφανιστεί. Σήκωσα πάλι το βλέμμα μου ψηλά στον λόφο. Ο τίγρης είχε γυρίσει την πλάτη του και συνέχισε να περπατά προς την μεριά του βουνού. Κατα κάποιον τρόπο με είχε σώσει?
Έπεσα στα γόνατα, τα πόδια μου δεν με κρατούσαν άλλο. Το ξίφος μου το είχα καρφώσει στο έδαφος, λερώνοντας το χιόνι γύρω απ την λεπίδα με αίμα, όμως δεν είχα άλλο τρόπο για να κρατηθώ.
Όταν το κεφάλι μου είχε ακουμπήσει στο έδαφος, είχα ηδη χάσει τις αισθήσεις μου.

Λίγα λεπτά αργότερα, η ομάδα με βρήκε πεσμένο στο χιονι. Αμέσως ο Squall με τύλιξε σε 2 κουβέρτες, έπειτα πήρε την μορφή υβριδίου του άσπρου τίγρη και με σήκωσε στην πλάτη του.

Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest

PostSubject: Re: [Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeMon Feb 18, 2013 9:42 pm

Πρέπει να πάμε στο επόμενο χωριό και γρήγορα. Αν αυτό δεν γίνει, ίσως η κατάστασή του χειροτερέψει, είπε σαστισμένος.
Όλοι συμφώνησαν σιωπηλά, κουνώντας τα κεφάλια τους, όμως μονο ο Farkas μίλησε.
Εάν όλοι απ το πλήρωμά του είναι τόσο πιστοί και νοιάζονται τόσο πολύ για τον καπετάνιο τους όπως εσύ δεν θα απορήσω ποτέ αν τον δω κάποια στιγμή ανάμεσα στους καλύτερους .Το να έχεις ένα πιστό πλήρωμα σημαίνει πολλά
Όλοι είμαστε έτσι, απλά εγώ 'εχω παραπάνω λόγους για να είμαι πιστός, καθώς είμαστε φίλοι απο μικρά παιδιά, και είμαι και ο first mate.Λοιπόν προς τα που θα πάμε?
Σε ένα χωριό που λέγετε Torn.Είναι λίγα χιλιόμετρα βόρεια απο εδώ

Η ομάδα συνέχισε την πορεία της έχοντας ο κάθε ένας στον νου του διαφορετικές σκοτούρες.Οι τρεις ντόπιοι σκέφτονταν το ίδιο πράγμα, την χαμένη περιουσία τους και την νέα αρχή που θα κάνουν
Άνοιξα τα μάτια μου .Ήμουν σκεπασμένος και ξάπλωνα σε ένα κρεβάτι.Ο ήχος που έκαναν τα ξύλα που καίγονταν στο τζάκι κυριαρχούσε στην ατμόσφαιρα, ενω απ το βάθος ακούγονταν ομιλίες και διαφοροι άλλοι ήχοι που πρόδιδαν ύπαρξη μεγάλης ομάδας ανθρώπων
Πως είσαι Captain?
Γύρισα το βλέμμα μου και αντίκρισα τον Squall να κάθετε δίπλα απ το κρεβάτι σε μια καρέκλα, και δίπλα του ήταν η Lydia
Καλύτερα..Υποθέτω. είπα διστακτικά.Που βρισκόμαστε?
Σε ένα πανδοχείο του χωριού Torn. Ο Farkas και ο Virkas κατέβηκαν στην ταβέρνα για να φέρουν κάτι να φάμε
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest

PostSubject: Re: [Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeMon Feb 18, 2013 10:53 pm

Προσπάθησα να σηκωθώ. Ένας σφάχτης με έπιασε στο αριστερό πλευρό και ένας μορφασμός πόνου εμφανίστηκε στο πρόσωπό μου
Μην το παρακάνεις καπετάνιε.
Σου είπα είμαι καλύτερα.. Είπα ψευδόμενος.
''Πέταξα'' τα σκεπάσματα απο επάνω μου και κάθισα στο κρεβάτι . Μερικές στιγμές αργότερα οι δυο άντρες μπήκαν στο δωμάτιο φέρνοντάς μας φαγητό
Με λαιμαργία άρχισα να κατασπαράζω ένα κομμάτι κρέατος που είχαν φέρει . Καιρό είχα να ευχαριστηθώ τόσο πολύ ένα γεύμα.
Ο Jegins βρίσκεται σε αυτό το χωριό?
Οχι.. Είναι στο Tirm
Είναι μακρυά απο εδώ?
Όχι τόσο. Το κακό είναι πως οι φίλοι μας της Cirlce of ossus βρίσκονται στο χωριό σύμφωνα με τις πληροφορίες που συνέλεξα απ τους άντρες.
Οπότε φεύγουμε αργά το βράδυ η τα χαράματα. Πρόσθεσα δυσαρεστημένος. Σηκώθηκα απ το κρεβάτι και περπάτησα προς το παράθυρο , άνοιξα ελαφρά την κουρτίνα ακουμπώντας με το άλλο χέρι μου στο περβάζι.
Σκεφτόμουν συνέχεια εκείνο το λευκό πλάσμα. Η θέα του με ηρεμούσε ακόμα και αν ήταν απ τα είδη που μπορούσαν να μας κάνουν την μεγαλύτερη ζημιά. Σου έβγαζε μια άγρια ομορφιά , και μια σιγουριά πως δεν πρόκειται να σου επιτεθεί και να σε πειράξει,τουλάχιστον εμένα. Δεν μπορούσα να καταλάβω το γιατί.
Back to top Go down
Mandos
StoryTeller
StoryTeller
Mandos

Όνομα Χαρακτήρα : Mandos

PostSubject: Re: [Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeMon Feb 18, 2013 11:43 pm

Ο δρόμος κάτω από το πανδοχείο ήταν σχεδόν άδειος. Κανα δυο μπεκρήδες σερνόντουσαν από γωνιά σε γωνιά, χτυπώντας αδέξια εδώ και κεί, σφιχταγκαλιασμένοι με ένα μπουκάλι. Για λίγο χάθηκε.. Το μυαλό του ξαναγύρισε σε κείνο το πλάσμα, κάτι δεν πήγαινε καλά.. Ήταν σίγουρα τυχερός, ο τίγρης εμφανίστηκε σε υπερβολικά "βολική" στιγμή, για να ήταν μια απλή σύμπτωση. Κι ύστερα, απλά έφυγε; Όχι, δεν μπορεί να ήταν τυχαίο, γνώριζε καλά πως η τύχη δεν σκαρώνει τόσο φανερά παιχνίδια. Ένας πόνος στο πόδι τον έκανε να συνέλθει, δεν ήταν καλά, το κρύο τον είχε καταβάλλει, άφησε την κουρτίνα να καλύψει ξανά το παράθυρο και γύρισε στο κρεββάτι του. Το επόμενο πρωί θα σηκωνόντουσαν αξημέρωτα και κάτι του έλεγε ότι θα χρειαζόταν όσες δυνάμεις μπορούσε να ανακτήσει, έτσι κοιμήθηκε με μιας.

Το ιδρωμένο πανί, έβρεχε τα χείλη του, ενώ τα ρουθούνια του είχαν γεμίσει από την βαριά μυρωδια της μούχλας. Δεν ήταν ο πιο ευχάριστος τρόπος για να ξυπνά κανείς, μα αυτό ήταν το τελευταίο που τον απασχολούσε. Δεν μπορούσε να δει.. Το πρόσωπο του ήταν καλυμμένο με κάποιο πανί που ερχόταν και έδενε στο λαιμό του, δυσκολεύοντας τον να ανασάνει. Κάποιος τον είχε απαγάγει! Σχεδόν γέλασε στην ιδέα! Πραγματικά δεν ήξεραν με ποιόν είχαν να κάνουν... Προσπάθησε να κινηθεί αλλά ήταν μάταιο, τον είχαν δέσει χειροπόδαρα, είχαν πάρει τα μέτρα τους αλλά αυτό δεν θα τους έσωζε. Όλο του το σώμα είχε μουδιάσει , τα σχοινιά του έκοβαν το αίμα, αλλά δεν δυσκολεύτηκε να καταλάβει πως τον είχαν πετάξει στο πάτωμα.

Αν τον είχαν αφήσει μόνο ίσως να κατάφερνε να ξεμπλέξει γρήγορα από αυτή την δυσάρεστη υπόθεση. Κουνήθηκε λίγο, μούγκρισε, ψέλλισε δυο λέξεις αλλά καμία απόκριση, για μια στιγμή ένιωσε τυχερός. Όμως ένα δυνατό χτύπημα στα πλευρά τον έκανε να σφαδάζει από τον πόνο.
Έννοια σας.. Και μόλις λυθώ θα ευχηθείτε να είχατε πάρει κάποιον άλλο!
Πάλι όμως δεν μίλησε κανείς... Μετά από αρκετό κόπο και σύρσιμο κατάφερε να βγάλει την κουκούλα , δαγκώνοντας και ξύνοντας το πρόσωπο του στο πάτωμα. Για λίγο δεν μπορούσε να δει τίποτα, όμως γρήγορα τα μάτια του συνήθισαν στο ημίφως. Ήταν μόνος σε ένα δωμάτιο.. Ήταν αρκετά μεγάλο και σχετικά σκοτεινό, ενώ από την υγρασία και την ελλειψη οπουδήποτε παράθυρου συμπέρανε πως ήταν υπόγειο..

- Λοιπόν Κ. Crimson-Eyed πάει καιρός που δεν έχουμε συναντηθεί .... Νομίζω έχουμε πολλά να πούμε οι δύο μας..
- Χαχαχαχ!!! Φίλε μου δεν ξέρω ποιός είσαι.. Αλλά για να κρύβεσαι στα σκοτάδια δεν θα σαι και πολύ όμορφος.... Ίσως η τελευταία μας συνάντηση να σου άφησε κάποιο σημάδι...
- Μην αγχώνεσαι και σε λίγη ώρα θα θες και συ να σαι στα σκοτάδια...
- ΛΥΣΕ ΜΕ!

Μπροστά του πήδηξε ένας ολόλευκος τίγρης... ήταν το ίδιο ζώο που είχε συναντήσει μέσα στο δάσος μόνο που τώρα γύριζε αργά, κόβοντας βόλτες γύρω του. Ήταν καλός μεζές το δίχως άλλο και η μυρωδιά του αίματος, σίγουρα του είχε ανοίξει την όρεξη...

[Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Mandossig3
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest

PostSubject: Re: [Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeTue Feb 19, 2013 4:52 pm

Ακουμπώντας στον τοίχο και σέρνοντας την πλάτη μου σε αυτόν, κατάφερα να σηκωθώ και να πατήσω γερά στα πόδια μου .
Ο τίγρης γύριζε γύρω μου ρουθουνίζοντας απειλητικά.
Δεν πιστεύω να φοβάσαι Alucard
Δεν ξέρω ποιος είσαι, άλλα για να γνωρίζεις το όνομά μου πάει να πει οτι η πολύ φίλος μου είσαι, η κάποιος εχθρός μου απ τα παλιά.Το μόνο που ξέρω είναι πως όταν τελειώσω από εδώ, θα αποτελείς παρελθόν
Πολύ απειλητικά λόγια απο κάποιον που βρίσκεται στην θέση σου
Ένα αμυδρό χαμόγελο εμφανίστηκε στο πρόσωπό μου. Πίσω απ τον τίγρη, ο άντρας που μου μιλούσε μόλις καθόταν σε μια καρέκλα. Δίπλα του, δυο ακόμα όρθιες φιγούρες που δεν μπορούσα να διακρίνω καλά λόγο του φωτισμού
Ποιος είναι ο σκοπός σου στο Micqueot?
Για να με ακολουθείς θα έπρεπε να ξέρεις
Όταν σε ρωτάω θα απαντάς.Τι γυρεύεις στο Micqueot?
Μόλις τελείωσε την φράση του ο τίγρης έκανε μερικά βήματα προς το μέρος μου. ΤΟ μυαλό μου επεξεργαζόταν πυρετωδώς κάθε δυνατό τρόπο διαφυγής. Τα όπλα μου είχαν αφαιρεθεί, όπως επίσης τα μαχαίρια μου και το κατανα μου..Όμως είχα κάτι ακόμα πάνω μου το οποίο δεν είχαν αφαιρέσει, τα μαχαίρια που είναι ενσωματωμένα στην σόλα απ τις μπότες.Αν όμως το χρησιμοποιούσα, θα έπρεπε να πολεμήσω με τον τίγρη και τους άλλους,αν πάλι όχι θα γινόμουν τροφή για αιλουροειδή

Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest

PostSubject: Re: [Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeWed Feb 20, 2013 9:02 pm

Ήμουν ήδη στην χειρότερη κατάσταση. Δεν μπορούσε να πάει και κάτι άλλο στραβά .
Ας πούμε οτι μάθαινες οτι κυνηγώ κάποιον θρύλο, τι θα έλεγες?
Δεν είπαμε οτι εγω θα ρωτ
Πάτησα γερά το πόδι μου στο έδαφος βγάζοντας το μαχαίρι, όμως ήταν αρκετά σκοτεινά για να το δουν.
Όταν μιλάω θα μου απαντάς. Ξέρεις ποιος είμαι και τι μπορώ να κάνω. Κατέστρεψα μια πόλη, σκότωσα πόσες χιλιάδες ανθρώπους, δολοφόνησα έναν Captain των Marines και τον Woonan που έχει επικήρυξη εκατομμυρίων.Νομίζεις πως θα κωλώσω μπροστά σε μια υπερτροφική τίγρη?
Χα χα χα! έχεις θράσος μικρ..
ΗΣΥΧΊΑ, φώναξα νευριασμένος
Το ζώο με τον θόρυβο ταράχτηκε και βρυχήθηκε, έπειτα άρχισε να τρέχει προς το μέρος μου. Την ώρα που πηδούσε προς το μέρος μου, σήκωσα το πόδι μου και το κάρφωσα με το μαχαίρι της μπότας στο κάτω μέρος του σαγονιού. Το ζώο έπεσε στον τοίχο, παρασέρνοντας μαζί και το πόδι μου . Ο πόνος στο πόδι ήταν αρκετά ισχυρός καθως το κεφάλι του νεκρού πλέον ζώου είχε πέσει επάνω στο καλάμι μου.
Με αρκετή δυσκολία σηκώθηκα και πάλι επάνω .
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: [Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down

[Τέλος-Quest] The Circle of Ossus [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 2 of 5Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next