Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 9 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 9 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 Ο Κακός, ο Χειρότερος και ο Μουγγός! [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
3 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
Επισκέπτης
Guest
avatar



Ο Κακός, ο Χειρότερος και ο Μουγγός! [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ο Κακός, ο Χειρότερος και ο Μουγγός! [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Ο Κακός, ο Χειρότερος και ο Μουγγός! [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeFri Feb 01, 2013 10:30 pm

Η συζήτηση είχε φτάσει στο τέλος της, πλέον είχα μάθει αρκετά πράγματα. Καθώς απολάμβανα μια κρύα μπύρα ,ευχαριστημένος απο την επιτυχία του πρώτου μέρους του σχεδίου μου, ένα περιστατικό ήρθε να ταράξει την όση γαλήνη μπορούσε να έχει κάποιος σε αυτό το τρισάθλιο μαγαζί. Ο κουκουλοφόρος έριξε την μπύρα του στην παρέα και αμέσως μετά χωρίς να το αντιληφθεί κανείς, πέρασε δίπλα στον νεαρό το άδειο ποτήρι . Ένας ψηλός, χοντρός και σχετικά μυώδης άντρας σηκώθηκε απ το τραπέζι του κατευθυνόμενος προς την μπάρα. Τα νεύρα του κάθε άλλο απ το να τα κρύψει, ήθελε. Έκανε νόημα στους δικούς του και σηκώθηκαν και αυτοί.Ο νεαρός συνέχισε να συνομιλεί με την μπαργούμαν, ενώ ο άλλος φαινόταν να κοιτάζει προς την άλλη κατεύθυνση, όταν ξαφνικά, του έπιασε τον ωμό.Ο νεαρός γύρισε.
Τι έκανες εκεί μικρέ?
Ε? τι εγ..
Ο νεαρός δεν πρόλαβε να ολοκληρώσει την φράση του .. Με μια καλοζυγισμένη γροθιά , τον έστειλε επάνω στην μπάρα.Σε κλάσματα δευτερολέπτου , ο μονόφθαλμος απάντησε, τραβώντας το ξίφος του, και φέρνοντάς το στον λαιμό του άντρα. Τώρα κατάλαβα ποιος ήταν.Είχα δει την φωτογραφία του στις εφημερίδες. Ήταν ένας διάσημος bounty hunter απο την north blue, o Kenshin. Η τεχνική τελικά ακολουθούσε την φήμη.Έπρεπε να τον πείσω να συνεργαστούμε.Η δύναμή του θα με οφελούσε πολύ, όπως επίσης και το πλήρωμά μου σε συνεργασία με τις γνωριμίες μου στον υπόκοσμο, θα μπορούσαν να του παρέχουν προστασία
Εξω φρενών ο kenshin είπε απευθυνόμενος στον ψηλό
Θα σου έκοβα το κεφάλι πριν σε ρωτήσω, αλλα δείχνω έλεος λόγο της άθλιας μούρης σου.Αν θέλεις να ζήσεις ακόμα λίγο σε αυτόν τον κόσμο, τσακίσου και πες μου γιατί το έκανες.
Το άξιζε....Μου πέταξε την μπύρα. παρατήρησε λίγο παραπάνω τον άντρα. Δεν σας έχω ξαναδεί τριγύρω.. νομίζετε οτι μπορείτε να έρχεστε στο νησί μας και να μας γελοιοποιείτε έτσι?
Αυτοί που ήταν μαζί με τον μυώδη άντρα οι οποίοι είχαν ήδη τραβήξει τα ξίφη τους τα έστρεψαν προς τον Kensin.Η μπαργουμαν όμως είχε πιο δόλιο τρόπο για να βοηθήσει τους άντρες. Έβγαλε ένα μικρό μαχαίρι απ την ζώνη της και άρχισε να πλησιάζει την πλάτη του kenshin.
Σήκωσα το περίστροφό μου και της φύτεψα μια σφαίρα στο κεφάλι. Τότε η προσοχή του μαγαζιού έφυγε απο το συμβάν και όλοι κοιτούσαν εμένα. Σηκώθηκα απ την καρέκλα μου και άρχισα να περπατώ προς την μπάρα ενώ ο Squall ακολούθησε τις κινήσεις μου
Κύριοι.... Νομίζεται πως ο σωστός τρόπος να σκοτώσεις κάποιον είναι πισώπλατα?
Πιο σωστή και αποτελεσματική θα ήταν μια επίθεση απο μπροστά
, είπα πυροβολώντας ακόμα δυο φορές το άψυχο σώμα της μπαργούμαν ενώ κοιτούσα την παρέα..Το χαμένο βλέμμα τους με έκανε να χαμογελάσω σαδιστικά. Σίγουρα δεν περίμεναν μια τέτοια κίνηση
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Ο Κακός, ο Χειρότερος και ο Μουγγός! [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ο Κακός, ο Χειρότερος και ο Μουγγός! [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Ο Κακός, ο Χειρότερος και ο Μουγγός! [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeFri Feb 01, 2013 11:09 pm

Τελικά όλα ήταν όπως τα λέγανε οι φήμες, ποτέ δεν μπορείς να βαρεθείς σε ένα μπαρ γεμάτο με πειρατές. Ειδικά αν εκεί υπήρχαν και μεγάλα σχετικά ονόματα όπως ο Alucard, τον αναγνώρισα αμέσως από τα πιστόλια καθώς και το σαδιστικό του ύφος...
Εν το μεταξύ ο μικρός σηκώθηκε και αφού μάζεψε τα κομμάτια του, ετοιμάστηκε για μάχη παρά το γεγονός πως ο άλλος άντρας ήταν σχεδόν δυο κεφάλια ψηλότερος, για να μην αναφέρω την σωματική του διάπλαση...
Μικρέ, πολύ θα ήθελα να σε δω να προσπαθήσεις να τον νικήσεις, αλλά δεν είναι ώρα για δοκιμές... Καλύτερα να κάτσεις πίσω και να απολαύσεις το θέαμα...
Αν νομίζεις πως θα κάτσω με σταυρωμένα τα χέρια ενώ με πρόσβαλε έτσι...
ΜΙΚΡΈ!
Ο Soka φάνηκε να κατάλαβε πως ανησυχούσα για εκείνον, μάλλον τότε κατάλαβε πραγματικά πως είχε μπει στην φωλιά των λύκων...
Εσύ! Σε ξέρω εσένα...
Θα προσβαλλόμουν αν δεν με ήξερες καθώς και εγώ σε γνωρίζω, πρώην κυνηγέ Kenshin.
Πάει καιρός από τότε που ήμουν κυνηγός, πλέον η κυβέρνηση δεν είναι και τόσο καλή μου φίλη...
Kenshin? Head Hunter... Kenshin? Είσαι νεκρός...
Εμένα πάλι μου φαίνομαι ζωντανός, βέβαια δεν μπορώ να πω το ίδιο και για σένα... Βλέπεις, υπάρχει ακόμα το θέμα με την τιμή του φίλου μου.
Ωστόσο θα σε συγχωρέσω, αν πέσεις στα γόνατα και ζητήσεις συγγνώμη από εκείνον.

Αυτό δεν πρόκειται να γίνει ποτέ... Πάρε το σκουπίδι που έχεις για παρέα και φύγε από το μπαρ πριν αφήσω τους άντρες μου να παίξουν μαζί σας.
Χε, πάνω που σκεφτόμουν πως δεν θα το έλεγες ποτέ...
Με την φράση αυτή τον καθάρισα πριν προλάβει να κουνηθεί.
Ganzo! Φώναξαν μερικοί από την παρέα του και μου επιτέθηκαν, αλλά τα πίστολια του Alucard ακούστηκαν και πάλι και τρεις άντρες έπεσαν στο έδαφος...
Ρίχνεις καλά, πρέπει να το παραδεχτώ... Αναφώνησα υψώνοντας το ποτήρι μου για να πιω λες και δεν γινόταν τίποτα.
Και εσύ δεν μπορώ να πω, χειρίζεσαι καλά το σπαθί.
Έβγαλα το μαχαίρι μου και το πέταξα στον τελευταίο από τους άντρες του Ganzo, εκείνος έτρεχε προς την έξοδο. Το μαχαίρι καρφώθηκε στην πλάτη του και τον έριξε στο έδαφος, κουνιόταν για λίγο αλλά τελικά σταμάτησε. Κοίταξα γύρω μου με την άκρη του ματιού μου, όλα τα μάτια ήταν ριγμένα πάνω μας. Έκανα μια κίνηση και ακούμπησα την λαβή του κατάνα μου, ο Alucard από την άλλη φαινόταν το ίδιο πρόθυμος να χρησιμοποιήσει τα όπλα του. Ο μόνος που έδειχνε να μην επηρεάζεται από την κατάσταση, ήταν ο μουγκός τύπος που καθόταν ακόμα δίπλα μου και ήταν σκυμμένος όπως πάντα.
Σύντομα τα βλέμματα φάνηκαν να ηρεμούν, μάλλον δεν υπήρχε κάποιος εκεί μέσα που να θέλει να ξεκινήσει καβγά μαζί μας. Τουλάχιστον, όχι ακόμα...
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

Ο Κακός, ο Χειρότερος και ο Μουγγός! [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ο Κακός, ο Χειρότερος και ο Μουγγός! [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Ο Κακός, ο Χειρότερος και ο Μουγγός! [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeFri Feb 01, 2013 11:39 pm

Οι δύο άντρες είχαν σηκωθεί και σαν να έμοιαζαν οι υπόλοιποι να λουφάζουν μπροστά τους. Ο νεαρός είχε απομακρυνθεί και παρακολουθούσε κάπως εκστασιασμένος την μάχη. Δίπλα του βρέθηκε η κοπέλα. Είχε μια δυστυχισμένη, σχεδόν κλαμμένη γκριμάτσα για πρόσωπο. <<Θέλω και γω να ρίξω μια-δυο!>>
-Μην ανησυχείς! Ο Kenshin είναι πολύ δυνατός! Θα τελειώσει γρήγορα μαζί τους! παρερμήνευσε την έκφραση της.
Αποφάσισε να δεχτεί το σχόλιο που είχαν κάνει για την ίδια. Συγκεκριμένα, καλύτερα να παρέμενε "μουγκή"! Λιγότερους μπελάδες θα της έφερνε, αν κράταγε το στόμα της κλειστό. Η μάχη καλά-καλά δεν κατάλαβε πότε ξεκίνησε και μόλις είχε λήξει. Τον όλο πανικό είχε καταλαγιάσει η απρόβλεπτα, συνδυασμένη επίθεση του Kenshin και του άντρα που είχε "γνωρίσει" παλιότερα η Shura. Τον οποίο αποκάλεσε ...Alucard... Άλλο ένα μεγάλο όνομα στην λίστα των επικίνδυνων πειρατών. Πως κατέληξε να βρίσκεται μαζί τους σε ένα πια σχεδόν-έρημο μπαρ; <<Τουλάχιστον αν γίνει και κάτι άλλο τέτοιο μπορώ να το ρίξω πάνω τους για να καθαρίσουν.>> Πλησίασε μαζί με τον νεαρό τους άλλους δύο. Κοιτάζονταν μεταξύ τους με ανάμεικτα συναισθήματα, λίγο ζυγίζοντας ο ένας τον άλλο, λίγο με θαυμασμό. Και πάλι όμως φαίνονταν να απολαμβάνουν ο ένας την παρέα του άλλου. Αν μη τι άλλο, είχαν και οι δύο μια κλίση προς τις καταστροφές.
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



Ο Κακός, ο Χειρότερος και ο Μουγγός! [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ο Κακός, ο Χειρότερος και ο Μουγγός! [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Ο Κακός, ο Χειρότερος και ο Μουγγός! [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSat Feb 02, 2013 11:49 am

Μόλις τελείωσε η μάχη επέστρεψα τα πιστόλια μου στην θέση τους.
Kenshin έχω να σου κάνω μια πρόταση . Εαν δεν σε ενοχλεί, θα ήθελα να μην μιλήσουμε όμως εδώ μεσα. Μας ακούν πολλά αυτιά που δεν θα έπρεπε.
Εντάξει
Γύρισα και κοίταξα τον Soka.Φαινόταν καλύτερα. Δίπλα του ο κουκουλοφόρος Είδα το πρόσωπό του , σκέφτηκα δυο λεπτά, έπειτα χαμογέλασα με τον δικό μου τρόπο.
Οι εσύ...
Ο λεπτός άντρας με ένα σαστισμένο αρχικά, τρόπο κοίταξε κάτω απο την κουκούλα του προς το μέρος μου
Ακολούθησε μας αν θες
Κούνησε θετικά δυο φορές το κεφάλι του και άρχισε να περπατά προς την έξοδο, στην οποία ηδη ο kenshin είχε φτάσει.
Έβγαλα ένα πουγκί με λίγα χρυσά νομίσματα και το πέταξα πάνω στην μπαρα...
Αυτό είναι για την μικρή .. διαμάχη που είχαμε με τους άλλους θαμώνες του μαγαζιού σου, φιλλ.
΄Βγαίνοντας έξω απ το μαγαζί είδα την υπόλοιπη ομάδα να περιμένει έξω.
Ας πάμε προς το πλοίο μου , εκεί θα μπορούμε να συζητήσουμε με ασφάλεια.
Για ποιον λόγο τόση μυστικοπάθεια Alucard?
Κατ αρχήν θα σε παρακαλούσα να μην με αποκαλείς έτσι δημόσια..Δεν θέλω να μαθευτεί το ποιος είμαι.Όσο για την μυστικοπάθεια, θα καταλάβεις μόλις σου πω το τι σκοπεύω να κάνω
Εντάξει.Καταλαβαίνω
Να με λες Al ...
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Ο Κακός, ο Χειρότερος και ο Μουγγός! [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ο Κακός, ο Χειρότερος και ο Μουγγός! [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Ο Κακός, ο Χειρότερος και ο Μουγγός! [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSat Feb 02, 2013 1:35 pm

Προχωρούσαμε προς το πλοίο του Alucard, στο δρόμο κατά εκεί παρατήρησα την πρώτη διαφορά ανάμεσα μας. Εκείνος δεν ήθελε να ακούγεται πολύ το όνομα του, μάλλον είχε κάποιο σχέδιο στο μυαλό του. Εγώ από την άλλη απολάμβανα ιδιαίτερα την έκφραση που έβλεπα όταν έλεγα το όνομα μου, έτσι δεν ήθελα ποτέ μου να κρυφτώ. Ωστόσο σύμφωνα με τα λεγόμενα του, έπρεπε να προσέξουμε ώστε να μην ακούγεται το ποιος είναι. Ο περίεργος μουγκός τυπάκος μας ακολουθούσε ακόμα, πλέον ένιωθα πως αν δεν ήταν αυτός μαζί κάτι δεν πήγαινε καλά.
Ξέρεις αυτόν τον τύπο που έχει κολλήσει πάνω μας τόση ώρα? Δεν είναι πως με ενοχλεί, αλλά και πάλι θα ήξερα να ξέρω ποιος είναι...
Δεν έχω ιδέα, αλλά άστον... Φαίνεται να μας φέρνει καλούς μπελάδες... Είπε γελώντας ο Alucard.
Λέω να τον φωνάζουμε Jo! Του πάει! Τι λες Μουγκό-Jo?! Σου αρέσει? Με τα πολλά φτάσαμε στο πλοίο του, εκείνος φάνηκε ανήσυχος. Έτρεξε προς το πλοίο και έκατσε πάνω από μια κοπέλα.
Lightning? Τι έγινε εδώ? Ποιος τα έκανε όλα αυτά? Είπε τρέμοντας από οργή, η κοπέλα έγειρε το κεφάλι της και του ψιθύρισε κάτι στο αυτί. Σηκώθηκε και με κοίταξε.
Ο Woonan, αυτό το καθίκι... Πρέπει να του κάνω μια επίσκεψη, μπορείς να με βοηθήσεις?
Woonan? Γιατί δεν το έλεγες νωρίτερα, έχω μερικές ανοιχτές δουλειές μαζί του... Όσο πιο γρήγορα τον δω, τόσο το καλύτερο! Θα έρθω μαζί σου, αλλά θα έρθω για τους δικούς μου λόγους...
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

Ο Κακός, ο Χειρότερος και ο Μουγγός! [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ο Κακός, ο Χειρότερος και ο Μουγγός! [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Ο Κακός, ο Χειρότερος και ο Μουγγός! [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSat Feb 02, 2013 4:20 pm

Της είχαν βγάλει και όνομα για να την φωνάζουν! Όχι ότι μπορούσε να διαμαρτυρηθεί βασικά, αλλά και πάλι δεν την ευχαριστούσε. Το άτομο όμως που ανέφεραν οι δυο τους, ο Woonan, ήταν κάποιος για τον οποίο δεν μπορούσε να μην αντιδράσει. Πρακτικά ήταν ο βασιλιάς του νησιού, αυτός που είχε την μεγαλύτερη εξουσία, αναγνωρισμένος από όλους τους υπόλοιπους. Οι δυνάμεις του φρουρούσαν τα περισσότερα μέρη της πόλης. Ένα από αυτά ήταν και το λιμάνι. Με βάση τη φήμη του, η Shura δεν παραξενευόταν που είχαν επιτεθεί στο πλοίο του Alucard. Το να πάνε όμως εναντίον του, ακόμα και δύο τόσο δυνατοί όσο αυτοί θα μπορούσε να αποδειχτεί μεγάλο πρόβλημα. Άρχισε να κάνει νοήματα και σπασμωδικές χειρονομίες για να τους τραβήξει την προσοχή.
-Νομίζω ότι ο Jo τρελάθηκε! συμπέρανε ο Kenshin.
Η κοπέλα βάρεσε το κεφάλι της απογοητευμένα, ο Alucard όμως έδειξε ενδιαφέρον, συνέχισε να παρατηρεί τις κινήσεις της με προσοχή.
-Μάλλον θέλει να μας βοηθήσει. Ξέρεις πως να φτάσουμε στον Woonan;
Την κοίταξαν και οι δύο τώρα καθώς έγνεψε καταφατικά. Από τις προηγούμενες της μέρες στο νησί, είχε μάθει καλά τα κατατόπια. Όπως και τις σκοπιές των φρουρών όσο κατασκόπευε τον δικό της στόχο. Για την φρουρά γύρω από το αρχοντικό του Woonan δεν ήταν σίγουρη. Μπορούσε όμως να τους εξασφαλίσει διακριτικό πέρασμα μέχρι αρκετά κοντινή περιοχή. Αν έπεφταν οι δυνάμεις του Woonan, σίγουρα και η δική της απόδραση θα ήταν πιο άνετη τελικά.


Last edited by tsitakos on Sat Feb 02, 2013 8:20 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Ο Κακός, ο Χειρότερος και ο Μουγγός! [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ο Κακός, ο Χειρότερος και ο Μουγγός! [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Ο Κακός, ο Χειρότερος και ο Μουγγός! [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSat Feb 02, 2013 5:01 pm

Κάτι δεν μου κόλλαγε στον Jo, στην αρχή πίστευα πως απλά έψαχνε κάποιον εύκολο τρόπο να βγει από το μπαρ, ωστόσο πλέον ήταν ασφαλής. Θα μπορούσε να φύγει αλλά αυτός καθόταν και μας βοηθούσε λες και μας ήξερε, παρόλα αυτά αποφάσισα να μην πω τίποτα ακόμα και να αρκεστώ στο γεγονός πως θα μπορούσαμε να περάσουμε εύκολα και αθόρυβα στην περιοχή του Woonan. Ο Alucard φάνηκε ευχαριστημένος με τον Jo και άρχισε να τον ακολουθεί κατά πόδας, δίχως να έχω κατασταλάξει ακόμα τους ακολούθησα μαζί με τον Soka.
Είσαι σίγουρος για όλα αυτά? Ξέρω πως είσαι δυνατός, αλλά μιλάμε για τον πιο δυνατό πειρατή στα νερά της South Blue... Δεν νομίζω πως είναι και πολύ καλή ιδέα να επιτεθούμε με τέσσερα-πέντε άτομα.
Ανησυχείς πάρα πολύ μικρέ και δεν υπάρχει κάποιος λόγος. Θα πάμε, θα κάνουμε ότι είναι να κάνουμε και θα εξαφανιστούμε προτού δημιουργηθεί πολύ μεγάλος πανικός.
Πιο πολύ ανησυχώ για τον ίδιο τον Woonan παρά για τον μετά πανικό που θα δημιουργηθεί.
Αναστέναξε ο Soka καθώς προχωρούσαμε στο σκοτεινό και μικρό σοκάκι, δεν του έδωσα άλλη σημασία καθώς η περιέργεια μου για όλα όσα συνέβαιναν ήταν αρκετή για να με κάνει να μην σκέφτομαι κάτι άλλο.
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



Ο Κακός, ο Χειρότερος και ο Μουγγός! [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ο Κακός, ο Χειρότερος και ο Μουγγός! [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Ο Κακός, ο Χειρότερος και ο Μουγγός! [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSat Feb 02, 2013 10:31 pm

Τα νεύρα που είχα δεν μπορούσαν να με κρατήσουν σε ήρεμη σκέψη. Έπρεπε να δράσουμε γρήγορα και αποτελεσματικά. Απ το μυαλό μου έφυγαν οι σκέψεις για πλούτη και θησαυρούς. Επέστρεψε το γνώριμο συναίσθημα του θυμού και την εκδικητικότητας . Το μόνο που ήθελα ήταν ο Woonan νεκρός
Τα δρομάκια απο τα οποία μας οδηγούσε ο μουγκο-Jo, ήταν αρκετά στενά ,σκοτεινά και συνήθως γεμάτα μεθυσμένους πειρατές και γυναίκες οι οποίες προσπαθούσαν να ''ψαρέψουν'' πελάτες. Αυτό με αηδίαζε. Αν και ένα απο τα μέλη του υποκόσμου, ήμουν εντελώς αντίθετος με την ανομία που επικρατούσε στο νησί . Είχα δίκιο τελικά σχετικά με την διαμόρφωση των πόλεων σε σχέση με το ποιος είναι ο κυρίαρχος. Οι πόλεις της κυβέρνησης είναι ευνομούμενες και με αρκετή ασφάλεια, σε αντίθεση με τις πόλεις των επαναστατών οι οποίες προσπαθούν να ενταχθούν απ την παρακμή και την ανομία, στην ανάπτυξη και την καλή συμπεριφορά των πολιτών.
Ο μουγκο-Jo σταμάτησε και άπλωσε το χέρι του δείχνοντας ένα κτήριο σε σχετικά καλύτερη κατάσταση απ ότι ο μέσος όρος κτισμάτων στην περιοχή.
Τρεις φρουροί βρίσκονταν στην κεντρική πύλη, ενώ άλλοι τέσσερις μέσα στο μεγάλο προαύλιο.
Oi μουγκο jo, έχεις όπλα επάνω σου.?
Κούνησε το κεφάλι του αρνητικά, έπειτα απο λίγα δευτερόλεπτα παύσης.
Άνοιξα την κάπα μου και έβγαλα δύο απο τα πιο καλοφτιαγμένα και αρκετά ακονισμένα μαχαίρια που διέθετα εκείνη την στιγμή.Τα ξακουστά μαχαίρια του elfheim.Ένα όπλο αρκετά ανθεκτικό στα χτυπήματα και θανατηφόρο
Spoiler:
Πάρε αυτά Jo... Ελπίζω να σε κρατήσουν ζωντανό σε περίπτωση που εμείς οι υπόλοιποι είμαστε απασχολημένοι.
Γύρισα προς τους υπόλοιπους
Λοιπόν, προτείνω να μην επιτεθούμε απο την κεντρική πύλη, αλλα να ψάξουμε για εναλλακτική είσοδο.Το θεωρώ πιο ακίνδυνο καθως δεν έχουμε χρόνο να κατασκοπεύσουμε το κτήριο και τις αλλαγές της φρουράς.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Ο Κακός, ο Χειρότερος και ο Μουγγός! [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ο Κακός, ο Χειρότερος και ο Μουγγός! [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Ο Κακός, ο Χειρότερος και ο Μουγγός! [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSat Feb 02, 2013 10:50 pm

Συμφώνησα με την ιδέα του Alucard, έτσι με ένα νόημα τους "είπα" πως θα πάρω τον Soka και θα κάνω αυτό που κάνω καλύτερα... Ξεκίνησα και έκανα τον κύκλο του σπιτιού, το μόνο πράγμα που είχα στο μυαλό μου ήταν να κάνω όσο πιο πολύ φασαρία μπορούσα, άλλωστε είχα μια φυσική κλίση προς τις καταστροφικές μάχες. Έβγαλα το μαχαίρι μου και "ξεκλείδωσα" μια πόρτα, μερικά "κλικ" μετά και η πόρτα άνοιξε για να μου δείξει το εσωτερικό της. Μπροστά μου βρισκόταν μια σκοτεινή αυλή και στο τέλος αυτής φαινόντουσαν οι φιγούρες δυο ανθρώπων να παίζουν στο φως της φωτιάς που είχαν μπροστά τους. Προχώρησα γρήγορα και μερικά λεπτά αργότερα βρισκόμουν ήδη κοντά τους, φαίνονταν να είναι φρουροί ή τουλάχιστον έμοιαζαν με φρουρούς έτσι όπως ήταν ντυμένοι...
Καλησπέρα, να υποθέσω πως εσείς είστε η επιτροπή υποδοχής σε όποιον θέλει να δει τον Woonan, έτσι δεν είναι...
Ποιος είναι εκεί? Εμφανίσου... Φώναξε ένας από τους δυο φρουρούς, οι δυο τους έβγαλαν τα σπαθιά τους και ετοιμάστηκαν για μάχη. Ωστόσο ο Soka είχα άλλα σχέδια, πετάχτηκε μέσα από τις σκιές και τους κοπάνησε με ένα ξύλο στο κεφάλι. Οι δυο φρουροί έπεσαν κάτω αναίσθητοι, ο Soka από την άλλη φαινόταν αρκετά χαρούμενος που τα κατάφερε.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Ο Κακός, ο Χειρότερος και ο Μουγγός! [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ο Κακός, ο Χειρότερος και ο Μουγγός! [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Ο Κακός, ο Χειρότερος και ο Μουγγός! [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSat Feb 02, 2013 10:58 pm

Ωραίες κινήσεις μικρέ, δεν μπορώ να πω! Με ενθουσίασες!
Αυτό δεν ήταν τίποτα, πάμε να κάνουμε λίγη φασαρία τώρα. Όμως πρώτα, θα πάρω αυτό...
Πήρε το κατάνα ενός από τους δυο πειρατές-φρουρούς, ύστερα αφαίρεσε την θήκη του από τον πρώην κάτοχο του σπαθιού και την στερέωσε στην ζώνη του. Έβαλε το σπαθί στην θήκη και με κοίταξε με ένα ύφος περηφάνιας.
Έχω ακούσει πως ένας πειρατής μπορεί να πάρει το όπλο ενός άλλου αν τον νικήσει στην μάχη... Οπότε και εγώ πήρα επιτέλους το πρώτο μου σπαθί...!
Γέλασα και δίχως να πω κουβέντα προχώρησα και άνοιξα την πόρτα πίσω από τους φρουρούς. Ήμασταν πλέον στην εσωτερική αυλή του σπιτιού, μερικοί φρουροί έκαναν περιπόλους, όλα έδειχναν να είναι όπως πρέπει για μια καλή μάχη.
Μικρέ, καλύτερα να κρυφτείς προς το παρόν. Θα αναλάβω εγώ αυτούς, εσύ πήρες τους προηγούμενους άλλωστε! Είπα κλείνοντας του το μάτι με πονηρό ύφος, φάνηκε να κατάλαβε πως αν έπαιρνε μέρος στην μάχη θα με εμπόδιζε και έτσι δεν έφερε αντίρρηση...
Οκ, θα σε αφήσω να παίξεις και εσύ λίγο...! Αυτοί είναι δικοί σου... Μου είπε με δήθεν ανώτερο ύφος.
Back to top Go down
Sponsored content





Ο Κακός, ο Χειρότερος και ο Μουγγός! [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ο Κακός, ο Χειρότερος και ο Μουγγός! [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Ο Κακός, ο Χειρότερος και ο Μουγγός! [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Ο Κακός, ο Χειρότερος και ο Μουγγός! [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 2 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» The Job...[Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τελος] Ice Nine [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» The Name... [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος]R.E.M. [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Keep going [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: South Blue :: Onrac Kingdom-
Jump to: