Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 10 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 10 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος] Μονοπάτια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AuthorMessage
Makoto
Revolutionary
Revolutionary
Makoto


Όνομα Χαρακτήρα : Eliza E. Mowbray
Posts : 1225
Join date : 2012-08-15
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Μονοπάτια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Μονοπάτια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Μονοπάτια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeFri Nov 02, 2012 10:29 pm

"Είσαι καλά; Μήπως χρειάζεσαι γιατρό;"
"Από τον γιατρό ήρθα," είπε και χαμογέλασε. "Αν θες πάνε και εσύ."

Το χαμόγελό της με φρίκαρε. Δεν είπα τίποτα παραπάνω. Της ζήτησα ένα δωμάτιο και αποχώρησα από την ρεσεψιόν. Αυτή η πανσιόν ήταν φρικιαστική. Το δωμάτιο παρόλα αυτά ήταν τακτοποιημένο και όχι ιδιαίτερα βρώμικο. Άνοιξα τις κουρελιασμένες κουρτίνες και κοίταξα την θέα. Απέναντι ακριβώς, μια μεγάλη ταμπέλα έγραφε "Πανσιόν - Ο ταξιδιώτης". Τα πάντα έδειχναν τέλεια απέξω. Χτύπησα το κεφάλι μου μερικές φορές στο τζάμι μετά από αυτό. Πώς στο καλό δεν είχα δει εκείνη και παρατήρησα αυτό το ετοιμόρροπο κτήριο;

Το σώμα μου μύριζε έντονα αλλά το νερό δεν έτρεχε στο μπάνιο που είχε το δωμάτιο. Αλλά και αυτό ήταν πολύ πολυτελές γι' αυτό το μουχλιασμένο κτήριο. Οι ώρες περνούσαν και εγώ απλά ήμουν ξαπλωμένος στο σχεδόν κατεστραμμένο στρώμα του κρεβατιού, όταν χτύπησε η πόρτα. Απάντησα και η νεαρή κοπέλα εμφανίστηκε μπροστά μου, αυτή τη φορά σκυθρωπή χωρίς να χαμογελάει.

"Η περιγραφή σας ταιριάζει με αυτήν που μας είπε ο ναυτικός. Σας ψάχνει ένας ναυτικός,"
είπε με κάπως υποτιμητικό ύφος κοιτάζοντάς με από πάνω ως κάτω. Σηκώθηκα σιγά σιγά και την πλησίασα.

Back to top Go down
Makoto
Revolutionary
Revolutionary
Makoto


Όνομα Χαρακτήρα : Eliza E. Mowbray
Posts : 1225
Join date : 2012-08-15
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Μονοπάτια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Μονοπάτια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Μονοπάτια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeFri Nov 02, 2012 10:30 pm

"Φρόντισε να μην περιγράψεις σε κανέναν την εμφάνισή μου," της είπα στο αυτί ενώ το χέρι μου έτρεμε στο λαιμό της.
"Εντάξει," είπε και χαμογέλασε ενώ τα μάτια της άστραφταν. "Μπορείτε να φύγετε από την πίσω πόρτα," συνέχισε και μου έκλεισε το μάτι.

Αυτή η κοπέλα είχε κάτι περίεργο πάνω της. Είχε κάτι που με τραβούσε αλλά και με ανησυχούσε συνάμα. Δεν ήξερα ποιοι ήταν οι σκοποί της. Την ακολούθησα και είδα τον Kiros να με περιμένει χτυπώντας το πόδι στο πάτωμα. Έδειχνε αγανακτισμένος και έτσι δεν σχολίασα τίποτα, απλά ακολούθησα την συμβουλή της κοπέλας και φύγαμε από την πίσω πόρτα. Το σημείο αυτό δεν οδηγούσε σε κάποιο σημείο της πόλη, αλλά στα χωράφια, στα χορτάρια και στα κατσάβραχα.

Η κοπέλα μάλλον ήξερε τι έκανε και αυτό με ανησυχούσε ιδιαίτερα.

Έπρεπε να βρω τρόπο να ξεφορτωθώ αυτόν τύπο. Με τον καλό τρόπο είτε με τον κακό.
Back to top Go down
Makoto
Revolutionary
Revolutionary
Makoto


Όνομα Χαρακτήρα : Eliza E. Mowbray
Posts : 1225
Join date : 2012-08-15
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Μονοπάτια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Μονοπάτια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Μονοπάτια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeFri Nov 02, 2012 10:31 pm

Γεμάτος θυμό ο Kiros προχωρούσε μέσα στα χόρτα πατώντας τα άγρια με τις αρβύλες του. Δεν τον ρώτησα τι συμβαίνει, απλά τον ακολουθούσα προσπαθώντας να περάσω ανάμεσα στα αγριόχορτα που διακοσμούσαν τις μεγάλες εκτάσεις του νησιού, έξω από την μεγάλη πόλη. Δεν ήξερα γιατί με πήγαινε εκεί αλλά κάποιο λόγο θα είχε σκεφτόμουνα. Τα πόδια του συνέχισαν να χτυπάνε ρυθμικά το έδαφος καθώς προχωρούσα. Μουρμούριζε κάτι μέσα από τα δόντια του, ώσπου σταμάτησε απότομα σε ένα πιο υπερυψωμένο σημείο.

"Ξέρεις γιατί είμαι έτσι;" αναρωτήθηκε κοιτάζοντας με. Δεν αποκρίθηκα, απλά κούνησα το κεφάλι μου αρνητικά περιμένοντας να συνεχίσει κάνοντας κάποιον μονόλογο. "Γιατί αυτοί οι ηλίθιοι επαναστάτες έκλεψαν αρχεία μας!" συνέχισε και βάρεσε το πόδι του στο χώμα.

Έμεινα κόκκαλο για μια στιγμή. Δεν κουνήθηκα. Περίμενα να συνεχίσει τον μονόλογο του.

"Lupe, αυτό που θέλω από εσένα είναι να τοποθετήσεις γρήγορα τα όπλα. Παγίδες, ό,τι θες! Αρκεί να μην μπορούν αυτοί οι μπάσταρδοι να μας την φέρουν πάλι. Γι' αυτόν τον λόγο, δεν είπα τίποτα σε κανέναν. Οι ναύτες μας ώρες ώρες είναι ηλίθιοι και διαρρέουν πράγματα. Σε εμπιστεύομαι και πιστεύω ότι θα κάνεις το σωστό."

Ναι, θα έκανα το σωστό. Αυτό που θεωρούσα εγώ ότι είναι σωστό. Χαμογέλασα σαρδόνια ενώ εκείνος κοιτούσε στα βάθη του ορίζοντα.
Back to top Go down
Makoto
Revolutionary
Revolutionary
Makoto


Όνομα Χαρακτήρα : Eliza E. Mowbray
Posts : 1225
Join date : 2012-08-15
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Μονοπάτια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Μονοπάτια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Μονοπάτια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeFri Nov 02, 2012 10:32 pm

"Εκνευρίζομαι, Lupe! Το καταλαβαίνεις; Όλοι άχρηστοι. Όλα εγώ πρέπει να τα κάνω και να εγγυηθώ την ασφάλεια των αρχείων," συνέχισε να μονολογεί. "Και τι κερδίζω;" γύρισε απότομα κοιτάζοντας με κατάματα. "Τίποτα!"

Έκανα ένα βήμα πιο πίσω και ανασήκωσα τους ώμους μου. Τι να απαντούσα σ' αυτήν την ερώτηση; Αφού έχεις τα πάντα, παλιοτόμαρο. Αυτό σκεφτόμουν από μέσα μου. Ήθελα τόσο να του το πω αλλά απλά χαμογέλασα λυπημένα και του χτύπησα φιλικά τον ώμο.

"Εδώ είναι τα σχέδια," είπε και μου έδωσε έναν σάκο γεμάτο χαρτιά. "Υπάρχουν πληροφορίες για το από που θα μας έκαναν επίθεση οι επαναστάτες. Λείπουν μόνο δύο αρχεία, δεν προλάβανε να πάρουνε πολλά. Ξέρουν σχεδόν ασήμαντα πράγματα, έχουμε το πάνω χέρι σ' αυτό αν με πιάνεις."
"Φυσικά," απάντησα χαμογελώντας παίρνοντας τον σάκο στα χέρια μου. "Θα τους δείξουμε ποιος είναι ο αρχηγός. Εμείς έχουμε την δύναμη, αυτοί είναι σκουπίδια."
Back to top Go down
Makoto
Revolutionary
Revolutionary
Makoto


Όνομα Χαρακτήρα : Eliza E. Mowbray
Posts : 1225
Join date : 2012-08-15
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Μονοπάτια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Μονοπάτια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Μονοπάτια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeFri Nov 02, 2012 10:33 pm

"Έτσι σε θέλω!" είπε και προχώρησε χαμογελώντας θέλοντας να μου δείξει τα σημεία που θα τοποθετούνταν οι παγίδες. "Θα τους τσακίσουμε αυτούς τους ηλίθιους που νομίζουν ότι είναι υπερασπιστές της δικαιοσύνης. Το ναυτικό έχει και θα έχει πάντα την δύναμη."

Έμεινα μερικά βήματα πίσω βάζοντας τον σάκο στον ώμο μου και ακολουθώντας τον. Μια παράξενη επιθυμία ξύπνησε μέσα μου εκείνη τη στιγμή. Το αίμα μου είχε ανέβει στο κεφάλι με τα λόγια του. Κοίταξα το δεξί μου χέρι, τράβηξα λίγο το μανίκι προς το κάτω και συνέχισα. Κάτω από το μανίκι βρισκόταν μια από τις εφευρέσεις μου: ή μάλλον η μόνη εφεύρεσή μου.

Ήταν έτοιμη για χρήση. Την είχα ρυθμίσει πολλές φορές και την είχα χρησιμοποιήσει για να ελέγξω τις δυνατότητές της. Επρόκειτο για μια βαλλίστρα χεριού. Είχα διαβάσει γι' αυτήν σε βιβλία, μεγάλη εφευρέτες είχαν φτιάξει τέτοια μηχανήματα. Αποφάσισα η δική μου να έχει διαφορετική χρήση, να έχει τρία μικρά βέλη πάνω της και να στοχεύει συνεχόμενα καθώς τραβάς ένα μικρό πασσαλάκι της μηχανής. Η άλλη του δυνατότητα ήταν ότι μπορούσες να χώσεις ένα μικρό μαχαίρι στον αντίπαλό σου αν βρισκόσουν κοντά του και τον βαρούσες με μπουνιά και ενεργοποιούσες τον μηχανισμό αμέσως.

Αυτό είχα σκοπό να κάνω. Γι' αυτό περπατούσα τουλάχιστον δύο βήματα πίσω από αυτόν. Περίμενα την κατάλληλη στιγμή. Ήταν αρκετά μεγαλόσωμος και ήξερα ότι δεν θα μπορούσα να τα βάλω μαζί του από κοντά. Μπορούσα όμως να τον αποδυναμώσω.
Back to top Go down
Makoto
Revolutionary
Revolutionary
Makoto


Όνομα Χαρακτήρα : Eliza E. Mowbray
Posts : 1225
Join date : 2012-08-15
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Μονοπάτια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Μονοπάτια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Μονοπάτια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeFri Nov 02, 2012 10:33 pm

Η κατάλληλη στιγμή ήρθε και την στιγμή που χαλάρωσε το σώμα του και στάθηκε πάνω στον λόφο, τον πλησίασα και του έμπηξα το μικρό μαχαίρι στα πλευρά του. Σοκαρίστηκε και γούρλωσε τα μάτια ενώ ταυτόχρονα μια κραυγή βγήκε από το στόμα του. Αμέσως, ενεργοποίησα τον μηχανισμό και ένα βέλος χώθηκε στα πλευρά του. Τράβηξα το χέρι μου, δημιουργώντας του περισσότερο πόνο και εκείνος έπεσε στα γόνατα κοιτάζοντας με με γουρλωμένα μάτια.

Πήγα λίγα βήματα πιο πίσω για να κρατήσω απόσταση από αυτόν. Δεν μπορούσα να πολεμήσω καλά από κοντά, η εμβέλεια μου έδινε ένα πλεονέκτημα σε σχέση με τον τραυματισμένο ναυτικό.

Τράβηξε το βέλος από τα πλευρά του και άφησε ακόμη μια δυνατή κραυγή. Έπιασα την πληγή του με το χέρι και λαχανιασμένος σηκώθηκε στα δυο του πόδια ενώ τα μάτια του άστραψαν κοιτάζοντας με. Μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα έβγαλε ένα μαχαίρι από την θήκη του και άρχισε να τρέχει κατά πάνω μου φωνάζοντας. Χωρίς δεύτερη σκέψη, άρχισα να ρίχνω βέλη προς τα πάνω του. Έξι ήταν συνολικά. Τα δύο τον πέτυχαν στον δεξί του ώμο και το άλλο αστόχησε. Ταράχτηκα για μερικά δευτερόλεπτα όταν είδα το ένα βέλος να τον παίρνει ξυστά.Ήμουν αρκετά ανοιχτός για χτύπημα αν με πλησίαζε. Μπορούσε εύκολα να αποφύγει τις επιθέσεις μου και να μου προκαλέσει μεγάλη ζημιά.

Δεν άργησε πολύ να γίνει αυτό.
Back to top Go down
Makoto
Revolutionary
Revolutionary
Makoto


Όνομα Χαρακτήρα : Eliza E. Mowbray
Posts : 1225
Join date : 2012-08-15
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Μονοπάτια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Μονοπάτια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Μονοπάτια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeFri Nov 02, 2012 10:34 pm

Γρήγορα παράτησα το όπλο μου για να αποφύγω την επίθεσή του. Το μαχαίρι του ή μάλλον κάτι σαν γιαταγάνι μού δημιούργησε μια μεγάλη πληγή από τα πλευρά προς το στομάχι. Είχα βγάλει όμως ήδη το μικρό μου μαχαίρι από την θήκη του παντελονιού μου και του το έμπηξα στον λαιμό.

Μία, δυο, τρεις.

Έβγαλε μια κραυγή και προσπάθησε να χώσει το γιαταγάνι στο σώμα μου. Το απέφυγα εύκολα και εκείνος έπεφτε κάτω στο έδαφος βγάζοντας μικρές κραυγές ενώ το αίμα του λαιμού του έλουζε την μπλούζα μου. Τα μάτια του δάκρυζαν και προσπαθούσε να μιλήσει.

"Μην μιλήσεις και μην προσπαθήσεις να φωνάξεις," του είπα ψιθυριστά ενώ κοιτούσα γύρω μου. Ήμασταν σχετικά κοντά σε κατοικημένη περιοχή, αν και βρισκόμασταν αρκετά μέτρα μακριά οι ναυτικοί κάνανε συχνές περιπολίες και οι κραυγές του θα δημιουργούσαν πρόβλημα, ακόμη και αν βρισκόμασταν έξω από την τεράστια πόλη, στα κατσάβραχα και στα λιβάδια. Το αίμα στο λαιμό συνέχιζε να ρέει αλλά εκείνος δεν είχε ξεψυχήσει ακόμα. Έβγαλα το μαχαίρι από τον λαιμό που σταματούσε λίγο την αιμορραγία του και στόχευσα την καρδιά του. Τα μάτια του πηγαίνανε πέρα δώθε, προσπαθούσε να ζητήσει βοήθεια.

Back to top Go down
Makoto
Revolutionary
Revolutionary
Makoto


Όνομα Χαρακτήρα : Eliza E. Mowbray
Posts : 1225
Join date : 2012-08-15
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Μονοπάτια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Μονοπάτια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Μονοπάτια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeFri Nov 02, 2012 10:35 pm

Το μαχαίρι μπήκε βαθιά μέσα στην καρδιά αλλά εκείνος δεν έβγαλε κραυγή. Παραμόνο άλλαξε η έκφρασή του και το πρόσωπό του έγινε κόκκινο. Τράβηξα το μαχαίρι πίσω και το σκούπισα με την άκρη του πουκαμίσου μου. Είχε πεθάνει πια. Έπιασα το χέρι για να νιώσω τον σφυγμό του αλλά πια ήταν νεκρός.

Τι θα έκανα τώρα; Τι θα έκανα με το πτώμα του; Κοίταξα γύρω όταν ένιωσα έναν απότομο πόνο στο στομάχι μου. Έπιασα το σώμα μου και ένιωσα το αίμα να ρέει όλο και πιο γρήγορα. Έκοψα το πουκάμισό μου και έδεσα την πληγή, εκεί που ήταν πιο βαθιά. Άρπαξα τον σάκο, το μαχαίρι μου και άρχισα να περπατάω. Η πληγή έκανε τα βήματά μου πιο βαριά και αργά.

Όταν είδα εκείνη να τρέχει προς το μέρος μου. Τα μαλλιά της ανέμιζαν με τον αέρα που χτυπούσε το πρόσωπό της και φάνηκαν πιο καθαρά τα χαρακτηριστικά της. Αν και πολύ λεπτή, και άρρωστη, είχε πολύ όμορφο πρόσωπο. Χαμογέλασα στην παρουσία της, αλλά γρήγορα ήρθα στα λογικά μου. Τι θα γινόταν όταν έβλεπε το πτώμα και εμένα τραυματισμένο; Δεν ήξερα αν μπορούσα να την εμπιστευτώ. Κοίταξα γύρω αλλά δεν φαινόταν να υπήρχε κάποιος μαζί της. Ούτε ένα άτομο.
Back to top Go down
Makoto
Revolutionary
Revolutionary
Makoto


Όνομα Χαρακτήρα : Eliza E. Mowbray
Posts : 1225
Join date : 2012-08-15
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Μονοπάτια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Μονοπάτια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Μονοπάτια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeFri Nov 02, 2012 10:35 pm

Με πλησίασε και κοίταξε την πληγή μου.

"Ψάχνουν τον Kiros. Αν σε βρουν εδώ θα μπλέξεις άσχημα. Άσε με να σε βοηθήσω," είπε και μου έδεσε με ένα κομμάτι από το φόρεμά της καλύτερα την πληγή αναδεικνύοντας τα λευκά και λεπτά πόδια της.

Έγνεψα καταφατικά στην πρότασή της και στηρίχθηκα στον ώμο της. Με οδήγησε μέσα από το κοντινό δάσος αφήνοντας πίσω το πτώμα του Kiros να κείτεται επιδεικτικά στο έδαφος με πολλές πληγές στον λαιμό του. Δεν ήξερα που με πήγαινε, αλλά για κάποιο λόγο ήθελα να την εμπιστευτώ. Μύριζε οινόπνευμα και γιατρικά, μάλλον είχε κάποια σχέση με τον γιατρό. Η μυρωδιά του οινοπνεύματος πάνω της ήταν πολύ έντονη που με ζάλιζε.

"Κοντεύουμε, μην ανησυχείς," ψιθύρισε στο αυτί μου με την ψιλή της φωνή.
"Το όνομά σου;" την ρώτησα σιγανά.
"Nidia."

Nidia. Nidia. Το κράτησα στο μυαλό μου.
Back to top Go down
Makoto
Revolutionary
Revolutionary
Makoto


Όνομα Χαρακτήρα : Eliza E. Mowbray
Posts : 1225
Join date : 2012-08-15
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Μονοπάτια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Μονοπάτια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Μονοπάτια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeFri Nov 02, 2012 10:36 pm

Η ώρα περνούσε και ώσπου να φτάσουμε σε ένα μικρό σπιτάκι είχα λαχανιάσει και ιδρώτας έλουζε το σώμα μου και το πρόσωπό μου. Η Nidia προσπαθούσε να με σκουπίσει κατά διαστήματα, αλλά ένιωθα άσχημα μια γυναίκα, πόσο μάλλον μια γυναίκα σαν και εκείνη, να σκουπίζει τον ιδρώτα μου. Αποτραβιόμουν και εκείνη το συνειδητοποίησε γρήγορα χαμογελώντας μου. Ω, αυτό το χαμόγελο.

Τα βήματά της άρχισαν να γίνονται πιο γρήγορα όταν αντίκρισε το μικρό σπίτι ανάμεσα στα δέντρα. Πολλά μονοπάτια παρατήρησα ότι οδηγούσαν σ' αυτό. Χτύπησε απαλά την πόρτα και ένας άνδρας, σχετικά λεπτός και ψηλός άνοιξε την πόρτα. Φορούσε μια ροζ μπλούζα, μια άσπρη κάπα γιατρού ενώ το παντελόνι του ήταν πράσινο. Τα μάτια μου καρφώθηκαν στα παπούτσια του που είχαν χρώμα μπλε. Ήθελα να γελάσω αλλά κρατήθηκα, κάνοντας ότι πονάω. Αυτό του προκάλεσε το ενδιαφέρον.

"Τι έχουμε εδώ;" είπε και με περιεργάστηκε. Ακούμπησε το χέρι του στην πληγή μου και την πίεσε. Βόγγιξα και το βλέμμα του μου φάνηκε περίεργο εκείνη τη στιγμή, ενώ ένα χαμόγελο σχηματίστηκε στο πρόσωπό του. "Προς το παρόν ας τον βάλουμε μέσα."

Η Nidia με βοήθησε να περάσουμε το κατώφλι της πόρτας. Αν και ο γιατρός δεν μου φαινόταν έμπιστος, είχε πολλά άτομα μέσα.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος] Μονοπάτια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Μονοπάτια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Μονοπάτια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος] Μονοπάτια [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 2 of 5Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» The Name... [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος]R.E.M. [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Keep going [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» Somewhere Far Beyond [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Προμήθειες [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: South Blue :: Eluria-
Jump to: