Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 10 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 10 Guests

None

Most users ever online was 124 on Sat Oct 12, 2024 2:27 am
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 {Αρχή}The Golden Tournament: Το καμπανάκι ήχησε!!!{Τέλος}

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 27

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}The Golden Tournament: Το καμπανάκι ήχησε!!!{Τέλος} Empty
PostSubject: {Αρχή}The Golden Tournament: Το καμπανάκι ήχησε!!!{Τέλος}   {Αρχή}The Golden Tournament: Το καμπανάκι ήχησε!!!{Τέλος} I_icon_minitimeSun May 26, 2019 10:13 pm

Ιστορίες:
Punisher Pirates:

[/b]

Το Black Glory έπλεε στα ανοιχτά της Grand Line και όλο το πλήρωμα είχε επιστρέψει στις θέσεις τους. Ο Moon Knight είχε πάει στο πηδάλιο, η Nymiria στην κουζίνα, ο Jonathan και ο Namor είχαν πάει στο κατάστρωμα και έλεγχαν τα πανιά του πλοίου όσο για τον Thomas που είχε πάει πάνω στο κατάρτι και έκανε το τσιγάρο του καθώς κοιτούσε τον ορίζοντα για να ενημερώσει όλο το πλήρωμα αν τυχόν έβλεπε κάτι μπροστά τους. Ο Frank τότε πήγε στην δεύτερη αγαπημένη του θέση μετά την καρέκλα του γραφείου του και αυτή ήταν δίπλα από τον Moon Knight στο πηδάλιο
-Τι λέει η Χρυσή Log Pose??? ρώτησε ο Frank
-Πάμε σωστά καπετάνιε αλλά να σε ρωτήσω κάτι, το Χρυσό Τουρνουά πότε θα γίνει??? ρώτησε καθώς αυτός ήταν ο λόγος που είχαν έρθει σε αυτήν την θάλασσα
-Μας είχαν πει σε δύο μήνες και ήδη έχει περάσει ο ένας και βρισκόμαστε στα μισά του δεύτερου, φαντάζομαι δεν θα αργήσει απάντησε ο Frank καθώς σκεφτόταν τον nemessis του τον Joker για άλλη μία φορά
-Πάντως μην ανησυχείς καπετάνιε, έχουμε αλλάξει από την τελευταία φορά που τους είδαμε, έχουμε γίνει πολύ ποιο δυνατοί θα τον νικήσουμε αυτόν τον Joker στο ίδιο του το παιχνίδι είπε ο Moon Knight καθως χαμογέλασε
-Το ξέρω, μας έχω απόλυτη εμπιστοσύνη είπε ο Frank και ανταπέδωσε το χαμόγελο στον νεαρό πειρατή


Last edited by pashalis hunder on Mon Jun 03, 2019 1:08 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 27

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}The Golden Tournament: Το καμπανάκι ήχησε!!!{Τέλος} Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}The Golden Tournament: Το καμπανάκι ήχησε!!!{Τέλος}   {Αρχή}The Golden Tournament: Το καμπανάκι ήχησε!!!{Τέλος} I_icon_minitimeMon May 27, 2019 5:29 pm


O Frank ήξερε ότι είχαν αλλάξει πολλά από τότε που ξεκίνησε αυτή η ιστορία με το Χρυσό Τουρνουά. Αυτή η ιστορία ξεκίνησε στο Sedna Kingdom πριν από περίπου δύο μήνες όταν ο Frank μαζί με τον Moon Knight και τον Namor έχασαν πανηγυρικά από το τσιράκι του τρίτου αξιωματικού του Joker τον Destructor. Αλλά είχαν πολύ καιρό να ακούσουν νέα από το πλήρωμα του Joker κάτι που έκανε τον Frank αρκετά σκεπτικό. Τότε σηκώθηκε και κατευθύνθηκε προς το κατάστρωμα του πλοίου του καθώς ήθελε να τον χτυπήσει λίγο αέρας. Η θάλασσα ήταν ήρεμη και γαλάζια κάτι που άρεσε σαν θέαμα στον Φρανκ τον ηρεμούσε. Τότε έβγαλε ένα πορτοκαλί κουτάκι με χάπια και αφού έβαλε δύο στο χέρι του τα έβαλε στο στόμα του και τα κατάπιε. Ήταν από τις λίγες φορές που ο Frank ένιωθε ήρεμος σε αυτό το ταξίδι, όλη την ώρα ασχολιόταν με το πως θα γίνουν πιο δυνατοί αλλά και την εκδίκηση που ήθελε να πάρει από τον Joker.
{Namor}-Τι έγινε καπετάνιε είσαι καλά??? είπε ο Namor καθώς εμφανίστηκε δίπλα του κρατώντας την χρυσή του τρίαινα
-Σου λείπει??? ρώτησε ο Punisher το μέλος του πληρώματός του
-Τι να μου λείπει καπετάνιε??? απάντησε ο Ψαράνθρωπος χωρίς να καταλαβαίνει την ερώτηση του καπετάνιου του
-Σου λείπει η πατρίδα σου Namor??? ξαναρώτησε ο Frank καθως έκανε πιο συγκεκριμένη την ερώτησή του. Τότε ο Namor έσκυψε το βλέμμα του προς τα κάτω καθως πήρε μία έκφραση λείπεις και στεναχώριας
-Πολύ καπετάνιε είπε με μία ήρεμη φωνή καθως αναπολούσε την παιδική του ηλικία μέσα στο μυαλό του
-Σου υπόσχομαι ότι θα σε γυρίσω πίσω έστω και μία φορά να δεις τους δικούς σου ανθρώπους...στην περίπτωσή μας Ψαρανθρώπους είπε χαριτολογόντας και έκανε τον Namor να γελάσει λίγο καθώς χαμογέλασε
{Thomas}-Νησί μπροστά!!!! Φώναξε ο Thomas καθώς όλοι κοίταξαν προς την κατεύθυνση που έδειχνε το χέρι του
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 27

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}The Golden Tournament: Το καμπανάκι ήχησε!!!{Τέλος} Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}The Golden Tournament: Το καμπανάκι ήχησε!!!{Τέλος}   {Αρχή}The Golden Tournament: Το καμπανάκι ήχησε!!!{Τέλος} I_icon_minitimeWed May 29, 2019 8:49 pm


Πλέον το Black Glory βρισκόταν λίγα μέτρα μακριά από τον επόμενο προορισμό τους το νησί St. Poplar. Ακουστό σε όλη την Grand Line για τον μεγάλο ναό του αλλά και ο μεγαλύτερος θρησκευτικός προορισμός σε αυτές τις θάλασσες. Χιλιάδες πιστοί πηγαίνουν στο νησί κάθε χρόνο για να δοξάσουν τον θεό τους. Ο Punisher το ήξερε αυτό και ήξερε πως αυτό το νησί ήταν ο κατάλληλος προορισμός για να ανασυνταχθούν και να μάθουν πληροφορίες για τον Joker και το πλήρωμά του. Δεν ήξεραν πολλά πράγματα ούτε ο Frank ούτε το υπόλοιπο πλήρωμα κάτι που ήταν περίεργο για έναν πειρατή ο οποίος πλέον ήταν shicibukai. Ο Frank δεν ήξερε επίσης και πολλά για το νησί έτσι όταν έφτασαν στο μικρό λιμάνι του νησιού μάζεψε τα πανιά του πλοίου και σήκωσε την άγκυρα και την έριξε στην θάλασσα
{Πολίτης}-Με συγχωρείτε καλοί μου ταξιδιώτες, θέλετε βοήθεια με το να δέσετε το πλοίο στο λιμάνι??? Τότε ο Frank και ο Namor καθως βρισκόντουσαν στο κατάστρωμα κοίταξαν προς την μεριά της φωνής και είδαν έναν άντρα με κουκούλα να φοράει μπεζ κουρελιασμένα ρούχα και να τους κοιτάει με τα καφέ του μάτια.
Spoiler:
Ο Frank άρχισε να κοιτάει κατα μήκος όλο το λιμάνι και πρόσεξε να υπάρχουν λίγοι άνθρωποι υπήρχαν πάνω σε αυτό και όλοι φαινόντουσαν σαν ιερείς καθώς όλοι κρατούσαν ένα βιβλίο στο χέρι τους και ένα σταυρό-κομπολόι στο άλλο και περπατούσαν σε τριάδες
{Namor}-Περίεργα πράγματα είπε ο Namor καθως κοιτούσε κι αυτός το ίδιο θέαμα
-Θα συμφωνήσω!! απάντησε ο Frank και γύρισε το βλέμμα του προς τον λευκό άνδρα
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 27

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}The Golden Tournament: Το καμπανάκι ήχησε!!!{Τέλος} Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}The Golden Tournament: Το καμπανάκι ήχησε!!!{Τέλος}   {Αρχή}The Golden Tournament: Το καμπανάκι ήχησε!!!{Τέλος} I_icon_minitimeWed May 29, 2019 9:04 pm


-Τι θέλεις από εμάς??? ρώτησε ο Namor καθως το πλοίο είχε πλέον αράξει στο λιμάνι
-Να σας βοηθήσω καλοί μου ταξιδιώτες, αυτή είναι η δουλειά μου είπε ο άνδρας με τα κουρελιασμένα ρούχα και έσκυψε το κεφάλι προς τα κάτω. Ο Frank τότε πήρε το σκοινί και το πέταξε προς τον άνδρα με το οποίο δενόταν το πλοίο σε όλα τα λιμάνια των νησιών
-Σε ευχαριστούμε νεαρέ άνδρα για τις υπηρεσίες σου είπε ο Frank καθως τον κοιτούσε όλη την ώρα σκεπτικός
-Όχι εμένα καλοί μου ταξιδιώτες αλλά τον θεόαπάντησε εκείνος και κοίταξε προς τον ουρανό και μετά από λίγο έδεσε το πλοίο στο λιμάνι. Ο Frank γύρισε και κοίταξε όλο του το πλήρωμα στο κατάστρωμα να είναι έτοιμο για αποβίβαση
-Thomas μένεις πίσω να προσέχεις το πλοίο όλοι οι υπόλοιποι μαζί μου, κάτι δεν μου κάθεται καλά σε αυτό το νησί είπε και άρχισε να κατεβαίνει από το πλοίο στο λιμάνι . Καθως κατέβηκαν όλοι ο Frank πλησίασε τον νεαρό άνδρα με τα σχισμένα ρούχα και έβγαλε μια χρυσή λύρα και πήγε να του την δώσει
-Σας παρακαλώ δεν μπορώ να το δεχτώ!!! είπε ακι αρνήθηκε αμέσως σκύβοντας το μισό του σώμα προς τα κάτω σαν μια υπόκλιση
-Επειδή μας βοήθησες θέλω να σε ευχαριστήσω είπε ο Frank καθως σάστισε για λίγα δευτερόλεπτα
-Όπως προείπα τον θεό όχι εμένα, αν θέλετε να προσφέρετε κάτι και να με κάνετε χαρούμενο πηγαίνετε στον Grand Meister Mashahiro και δώστε του εκεί αυτό που μου προσφέρεται έτσι θα με κάνετε πολύ χαρούμενο. είπε και σήκωσε το πρόσωπό του και χαμογέλασε στον Frank
-Μάλιστα, ο Grand Meister εξάλλου γι αυτόν ήρθα στο νησί. Φαντάζομαι είναι σε αυτήν την μεγάλη εκκλησία πάνω στην πόλη έτσι?? είπε ο Frank και έδειξε με το δάχτυλό του τον τρούλο την εκκλησίας ο οποίος ήταν φτιαγμένος από χρυσάφι
-Μάλιστα είπε ο νεαρός και έκανε μια αναστροφή και άρχισε να περπατάει αργά και να απομακρύνεται από τους Punisher Pirates. Τότε έβγαλε ένα περίεργο den den mushi από την τσέπη του το οποίο φορούσε ένα μεγάλο σκούρο μπλε καπέλο με χρυσό ύφασμα στο κέντρο του και φορούσε ένα φόρεμα με ακριβός το ίδιο μοτίβο
-Το περιστέρι μπήκε στο κλουβί. είπε χαμογελώντας ο νεαρός άνδρας και έκλεισε ξανά το den den mushi
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 27

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}The Golden Tournament: Το καμπανάκι ήχησε!!!{Τέλος} Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}The Golden Tournament: Το καμπανάκι ήχησε!!!{Τέλος}   {Αρχή}The Golden Tournament: Το καμπανάκι ήχησε!!!{Τέλος} I_icon_minitimeWed May 29, 2019 9:29 pm


Ο Frank μαζί με το πλήρωμά του άρχισε να ανεβαίνει τα πέτρινα σκαλοπάτια τα οποία συνέδεαν το λιμάνι με την μοναδική πόλη του νησιού. Όλα πάνω στο νησί ήταν πολύ γραφικά κάτι που έκαναν τους πειρατές να αναφωνήσουν αρκετά φωνήεντα από τον ενθουσιασμό τους. Τα σπίτια ήταν σαν μικρές πέτρινες καλύβες στης οποίες έμειναν κάτοικοι του νησιού ενώ φαινόταν ότι ζούσαν λιτά και με τα απολύτως απαραίτητα κάτι που πλέον δεν έκανε και μεγάλη έκπληξη στον Frank
{Jonathan}-Εδώ οι κάτοικοι πεινάνε και η εκκλησία έχει χρυσό τρούλο αυτοί είναι!!! είπε με μία δόση ειρωνείας στα λεγόμενά του ο Jonathan
-Έτσι είναι η θρησκεία μικρέ όλο παίρνει και δεν δίνει τίποτα είπε ο Namor έχοντας πλέον αλλάξει στο στυλ του βάζοντας πλέον μία μαύρη πανοπλία για ρούχα και έχοντας μεγαλώσει τα μαλλιά του
Spoiler:
-Σταματήστε αυτήν την ανοησία, οι άνθρωποι εδώ δεν είναι αιχμάλωτοι θέλουν και το κάνουν πιστεύουν σε κάτι ανώτερο και αυτό τους δίνει δύναμη να συνεχίσουν να κάνουν αυτό που ήδη κάνουν δηλαδή να πιστεύουν είπε ο Frank με έναν δυνατό τόνο στην φωνή του κάνοντάς τους έτσι να σιωπήσουν
-Εσύ πρέπει να είσαι ο Punisher. Ακούστηκε μία φωνή και τότε ο Frank γύρισε το βλέμμα του προς τα μπροστά αντικρίζοντας έναν άνδρα στο ίδιο ύψος με αυτόν με άσπρα μαλλιά ενω τα είχε ξυρίσει πλάγια καθως φορούσε έναν περίεργο συνδυασμό ρούχων με αποχρώσεις μπλέ άσπρο και χρυσαφή
Spoiler:
-Ποιός είσαι πάλι εσύ??? είπε ο Moon Knight καθως έβγαλε μία μπλε σπίθα από το δάχτυλό του ενω ο καπετάνιος του του έκανε σήμα να ηρεμήσει με το χέρι του
-Με συγχωρείτε για τους τρόπους μου και την ξαφνική εμφάνισή μου μπροστά σας είμαι ο Eiko. Ένας από τους αρχιερείς του νησιού. Με έστειλε εδώ ο Grand Meister να σας φωνάξω στο ναό μας
-Πως ξέρει ότι βρισκόμαστε εδώ??? ρώτησε ο Frank καθως πλέον είχε σιγουρευτεί πως κάτι δεν πήγαινε καλά
-Ο Grand Mesiter τα ξέρει όλα. είπε και γύρισε την πλάτη του και άρχισε να περπατάει προς τον δρόμο που οδηγούσε στον ναό του νησιού. Το ίδιο άρχισε να κάνει και ο Frank καθως τον ακολουθούσε και το πλήρωμά του
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 27

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}The Golden Tournament: Το καμπανάκι ήχησε!!!{Τέλος} Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}The Golden Tournament: Το καμπανάκι ήχησε!!!{Τέλος}   {Αρχή}The Golden Tournament: Το καμπανάκι ήχησε!!!{Τέλος} I_icon_minitimeWed May 29, 2019 9:44 pm


Άρχισαν να περπατάνε από πίσω από τον ιερέα καθως ο Frank άρχισε να τον κοιτάει όλο και πιο προσεκτικά. Παρατήρησε πως η σωματοδομή του δεν ταίριαζε με αυτή ενος αρχιερέα και πιο πολύ ταίριαζε με ενός πολεμιστή. Τότε ο Frank περπάτησε με γρήγορα βήματα μέχρι να φτάσει δίπλα στον Eiko
-Εκτός από το όνομά σου δεν μας είπες κάτι παραπάνω για εσένα είπε ο Frank καθως κοίταξε από μπροστά τα ρούχα του μήπως έβλεπε κάποιου είδους όπλο να κουβαλάει αλλά μάταια
-Τι θα ήθελες να σου πω Punisher??? είπε καθως τον κοίταξε στα μάτια
-Δεν μας είπες ότι στον ελεύθερό σου χρόνο σαρέσει να γυμνάζεσαι αντί για να προσεύχεσαι. είπε καθως τον κοίταξε και ο Frank με ένα πολύ σοβαρό ύφος στο πρόσωπό του
-Χαχαχα πολύ με μπερδεύουν για πολεμιστή, αλλά όμως δεν είμαι, είμαι ένας ιερέας και τίποτε άλλο είπε και γύρισε το βλέμμα του προς τα μπροστά
-Χαχα ναι λογικό....κοίτα όμως να δεις αν με πας σε κάποια παγίδα εμένα και το πλήρωμά μου δεν θα έχεις καλό τέλος είπε ο Frank καθώς όπλισε το όπλο του μπροστά του και ο Eiko κατέβασε το βλέμμα του και το είδε
-Ηρέμησε, σε πάω απλός στον Grand Meister δεν τον πολυσυμπαθώ ούτε εγώ αλλα εκτελώ εντολές τίποτα άλλο
-Αυτό θα το δούμε είπε ο Frank καθώς έβαλε πάλι το όπλο του στην θήκη
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 27

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}The Golden Tournament: Το καμπανάκι ήχησε!!!{Τέλος} Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}The Golden Tournament: Το καμπανάκι ήχησε!!!{Τέλος}   {Αρχή}The Golden Tournament: Το καμπανάκι ήχησε!!!{Τέλος} I_icon_minitimeWed May 29, 2019 10:59 pm


Ο Eiko οδήγησε τους Punisher Pirates από το κέντρο της πόλης στο ναό από τον οποίο η πόλυ πήρε το όνομά της και δεν ήταν άλλο από το ''St.Poplar''. Ο ναός ήταν επιβλητικά μεγάλος και είχε τρεις χρυσούς τρούλους, δύο μικρούς και έναν μεγάλο. Το κτήριο ήταν φτιαγμένο από άσπρο γρανίτη με χρυσές πινελιές στην επιφάνειά του ενω είχαν παντού και μπλε κρεμασμένες κουρτίνες που ξεκινούσαν σχεδόν από τον τρούλο και έπεφταν κάτω μέχρι το έδαφος. Ο Frank και το πλήρωμά του εξεπλάγην μόλις είδαν αυτό το υπέροχο κτήριο μπροστά στα μάτια τους. Τότε ο Eiko κατευθύνθηκε προς την είσοδο του ναού όπου υπήρχε μία μεγάλη ξύλινη πόρτα η οποία με μαύρα γράμματα έγραφε ''St.Poplar''. Άνοιξε την πόρτα και μπήκε μέσα στο εσωτερικό του κτηρίου και το ίδιο έκαναν και οι πειρατές που τον ακολουθούσαν. Το εσωτερικό του ναού ήταν ακόμα ποιο όμορφο από το εξωτερικό του. Οι τρούλοι πάνω είχαν υπέροχες καλλιτεχνικές ζωγραφιές και ο ανός απαρτιζόταν κυρίος απο μάρμαρο τόσο οι κολόνες του όσο και το δάπεδο. Στο κέντρο υπήρχαν ξύλινα καθίσματα τα οποία ήταν ενωμένα μεταξύ τους και στο κέντρο του δύο σκαλοπάτια και μια μεγάλη αγία τράπεζα''. Εκεί πάνω καθισμένος σε μία μεγάλη χρυσή καρέκλα καθόταν ένας άνδρας όπου όλοι αμέσως κατάλαβαν ποιος ήταν. Ήταν ο Grand Meister του νησιού ο Masahiro. Αυτός ο άνδρας ήταν ο Μέγας Ιερέας. Η απόλυτη εξουσία του νησιού. Φορούσε μια περίεργη ενδυμασία ενω σχεδόν όλο του το πρόσωπό ήταν καλυμμένο από ένα τεράστιο καπέλο με χρυσές επιγραφές.
Spoiler:
Όλη αυτή η εικόνα φάνηκε πολύ περίεργη στον Frank και αμέσως γύρισε το βλέμμα του προς τον Moon Knight ο οποίος έγναυσε καταφατικά σαν να του έλεγε ''και εγώ''. Ο ναός ήταν άδειος εκείνη την στιγμή το μόνα άτομα που υπήρχαν ήταν ο Eiko οι Punisher Pirates και ο Grand Meister κάτι που έκανε τον Frank να νιώσει άβολα
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 27

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}The Golden Tournament: Το καμπανάκι ήχησε!!!{Τέλος} Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}The Golden Tournament: Το καμπανάκι ήχησε!!!{Τέλος}   {Αρχή}The Golden Tournament: Το καμπανάκι ήχησε!!!{Τέλος} I_icon_minitimeWed May 29, 2019 11:20 pm


{GM}-Αγαπητά μου παιδιά σας καλωσορίζω στο νησί μου, τι κάνει ένα τόσο τρομακτικό πειρατικό πλήρωμα σε αυτό το άγιο νησί??? μίλησε ο Masahiro καθώς σήκωσε λίγο το χέρι του το οποίο είχε τρία χρυσά δαχτυλίδια με χρωματιστά πετράδια πάνω. Ο Φρανκ περπάτησε μπροστά βαδίζοντας στον κεντρικό διάδρομο του ναού ο οποίος ήταν στρωμένος με ένα κόκκινο χαλί. Τότε εμφανίστηκε μπροστά του σαν να διακτινήστηκε ο Eiko
-Μέχρι εδώ Punisher είπε και έκοψε το βήμα του Frank τότε ακριβώς δίπλα του εμφανίστηκε ο Moon Knight ο οποίος έπιασε το χέρι του που είχε σηκώσει ο ίδιος ο Eiko για να σταματήσει τον Frank
-Εμείς δίνουμε διαταγές ιερέα!! είπε καθώς ηλεκτρισμός εβγενε από όλο του το σώμα
-Μην μαλώνετε αγαπητά μου παιδιά, όλοι ήμαστε παιδιά του θεού πρέπει να ήμαστε ειρηνικοί ο ένας με τον άλλον είπε ο GM και ο Eiko έκανε ένα βήμα προς τα αριστερά και άφυσε τον Frank να περάσει. Οι πειρατές ακολούθησαν και έμειναν λίγο πίσω από τον Frank ο οποίος βρέθηκε ένα βήμα πίσω από τα σκαλιά και την αγία τράπεζα
-Ώστε εσύ είσαι ο Grand Meister του νησιού. Θέλω να σου κάνω μία ερώτηση ή μάλλον να σου την κάνει αυτό εδώ!!! είπε ο Frank και έβγαλε το πιστόλι του και στόχευσε των Masahiro
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 27

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}The Golden Tournament: Το καμπανάκι ήχησε!!!{Τέλος} Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}The Golden Tournament: Το καμπανάκι ήχησε!!!{Τέλος}   {Αρχή}The Golden Tournament: Το καμπανάκι ήχησε!!!{Τέλος} I_icon_minitimeThu May 30, 2019 4:00 pm


Κανείς δεν περίμενε να κάνει αυτήν την κίνηση ο Frank αλλά όλοι οι πειρατές ήταν έτοιμοι για όλα τα ενδεχόμενα.
-Αγαπητό μου παιδί, γιατί κουβαλάς τόσο μίσος μέσα σου??? ρώτησε ο GM καθως το όπλο τον σημάδευε ακριβός στο κεφάλι
-Άσε τα σάπια γέρο, το νησί είναι άδειο από κόσμο, δικοί σου άνθρωποι εμφανίζονται συνέχεια μπροστά μας και μπαίνουμε στην μεγαλύτερη εκκλησία σε όλη την Grand Line και δεν υπάρχει κανένας????....Δεν νομίζεις ότι δεν είναι λίγο περίεργο όλο αυτό??? είπε ο Frank και όπλισε το όπλο
-Πρόσεχε τα λόγια σου Punisher, εδω ο τόπος είναι ιερός!!!! είπε ο Eiko και καθως ξεκίνησε να πάει κοντά του μπήκε στον δρόμο του ο Moon Knight
-Δεν θέλω να συμβεί τίποτα στον οίκο του θεού Punisher είπε σε σοβαρό τόνο ο GM
-Πες μου τι θέλεις από εμάς και δεν θα συμβεί τίποτα είπε ο Frank καθως είχε ακόμα το όπλο του στραμμένο προς εκείνον . Τότε ήταν που εμφανίστηκε μία σκιά μπροστά στον Frank και μέσα σε κλάσματα δευτερολέπτου πριν προλάβει να αντιδράσει ο Frank δέχτηκε μία μπουνιά όπου τον πέταξε μακριά από τον GM κοντά στην είσοδο του ναού.
{Namor}-Captain!!!! είπε ο Namor καθως έτρεξε προς το μέρος του όπου βρισκόταν ποιο κοντά από όλους. Αυτή η σκιά έκανε τελικά την εμφάνισή της μετά από λίγα δευτερόλεπτα και ήταν ένας άνθρωπος ο οποίος ήταν αρκετά γνώριμος στον Frank, Namor και Moon Knight
Δεν μπορεί...
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 27

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}The Golden Tournament: Το καμπανάκι ήχησε!!!{Τέλος} Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}The Golden Tournament: Το καμπανάκι ήχησε!!!{Τέλος}   {Αρχή}The Golden Tournament: Το καμπανάκι ήχησε!!!{Τέλος} I_icon_minitimeThu May 30, 2019 5:47 pm


Η μορφή του άνδρα έγινε εμφανής σε όλους όσους βρισκόντουσαν μέσα στον ναό και αμέσως οι τρεις πειρατές που τον είχαν ξαναδεί γούρλωσαν τα μάτια τους. Ένας άνδρας με ρούχα όπως του Grand Meister εμφανίστηκε μπροστά τους κρατώντας στο χέρι ένα μεγάλο σκήπτρο που έμοιαζε με κλειδί στην κορυφή του. Εντύπωση έκανε όμως η χρυσή μάσκα που φορούσε. Αυτή η μάσκα ήτνα γνωστή στον Frank την είχαν ξαναδεί. Την ίδια μάσκα φορούσε και ο Destructor το δεξί χέρι του Tudor έναν από τους αξιωματικούς του Joker. (3 ιστορία: Το χρυσό εισιτήριο)
Destructor:
{Destructor}-Ξανασυναντιόμαστε Punisher Pirates είπε και πέταξε το τεράστιο καπέλο από πάνω του ενω έβγαλε και τα περιττά ρούχα της εκκλησίας και έμεινε με την πανοπλία του και το σκήπτρο του
Εσυ!!! φώναξε ο Frank καθως σηκώθηκε από το έδαφος με την βοήθεια του Namor. Ο Namor έπιασε την χρυσή του τρίαινα που ήταν στο πάτωμα και επιτέθηκε στον Destructor με αυτήν. Ο αντίπαλος του έπιασε με τα δύο χέρια το σκήπτρο και επιτέθηκε με ακριβός τον ίδιο τρόπο έχοντας ως αποτέλεσμα να συγκρουστούν στον αέρα με τα όπλα τους βγάζοντας έναν δυνατό θόρυβο
-St'Poplar Team εμφανιστείτε!!!! Φώναξε ο Eiko και έκανε μία ανάποδη κολοτούμπα και βρέθηκε μπροστά από τον GM καθώς έπεσαν από το ταβάνι άλλοι τέσσερις άνθρωποι-φρουροί της εκκλησίας
Back to top Go down
Sponsored content





{Αρχή}The Golden Tournament: Το καμπανάκι ήχησε!!!{Τέλος} Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}The Golden Tournament: Το καμπανάκι ήχησε!!!{Τέλος}   {Αρχή}The Golden Tournament: Το καμπανάκι ήχησε!!!{Τέλος} I_icon_minitime

Back to top Go down
 
{Αρχή}The Golden Tournament: Το καμπανάκι ήχησε!!!{Τέλος}
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» {Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος}
» {Αρχή-Παρελθόν}Golden Tournament: Αναμνήσεις {Τέλος}
» {Αρχή-Φρούτο}Golden Tournament: Το κυνήγι του θησαυρού {τέλος}
» {Αρχή-Φρούτο}Golden Tournament: The Beginning
» {Αρχή}The Punisher Pirates:Το τέλος ενός ταξιδιού,η αρχή μιας νέας περιπέτειας {Τέλος}

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: Grand Line :: St. Poplar-
Jump to: