Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 12 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 12 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος] Ο περίφημος Kanoji (Μέρος 1ο)

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5
AuthorMessage
Belphegor
Citizen
Citizen
Belphegor


Όνομα Χαρακτήρα : Hanzo Kazuma
Posts : 79
Join date : 2017-09-07

[Τέλος] Ο περίφημος Kanoji (Μέρος 1ο) - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Ο περίφημος Kanoji (Μέρος 1ο)   [Τέλος] Ο περίφημος Kanoji (Μέρος 1ο) - Page 5 I_icon_minitimeSat Sep 30, 2017 5:27 am

Ο Reigen πέταξε το τσιγάρο του στο τασάκι και αφού άναψε καινούριο, άνοιξε και πάλι την εφημερίδα. Ο Kazuma πήγε στο δωμάτιό του για να αλλάξει. Μετά από τέτοιους λόγους είχε πάντοτε τύψεις, αλλά το σημερινό γεγονός επισκίαζε τα πάντα. Τίποτε δεν μπορούσε να παραμερίσει αυτό το αίσθημα ευτυχίας και επιτυχίας που ένιωθε. Φόρεσε τις πιτζάμες του και με το βιβλίο στο χέρι, πήγε στην κουζίνα και κάθισε απέναντι απ' τον πατέρα του. Το βλέμμα του σηκώθηκε από την εφημερίδα και έμεινε να τον κοιτάζει.
-Μπαμπά... είπε και ακούμπησε το βιβλίο στο τραπέζι. Κατάφερα να του μιλήσω.
-Αχά. έκανε αδιάφορα και συνέχισε να διαβάζει.
-Όχι δεν κατάλαβες. Ήμουν ο μοναδικός που μπόρεσε να περάσει και να τον φτάσω. Μου είπε πώς έχω τη φλόγα που χρειάζεται για να γίνω σαν αυτόν! Και ξέρεις τι; Μου ζήτησε να πάω αύριο στη βάση και να πάρω μέρος στην έρευνα μαζί του!
Ο Reigen σταμάτησε να διαβάζει και κάρφωσε το βλέμμα του πάνω του. Συνέχιζε να τον κοιτάζει, λες και ήθελε να βεβαιωθεί αν έλεγε ψέματα ή αλήθεια και στη συνέχεια μάζεψε την εφημερίδα.
Back to top Go down
Belphegor
Citizen
Citizen
Belphegor


Όνομα Χαρακτήρα : Hanzo Kazuma
Posts : 79
Join date : 2017-09-07

[Τέλος] Ο περίφημος Kanoji (Μέρος 1ο) - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Ο περίφημος Kanoji (Μέρος 1ο)   [Τέλος] Ο περίφημος Kanoji (Μέρος 1ο) - Page 5 I_icon_minitimeSat Sep 30, 2017 5:37 am

-Και; Σκοπεύεις να πας;
-Ναι! Νιώθω πως είναι η μοναδική ευκαιρία για να ικανοποιήσω το όνειρό μου. Αύριο θέλω να φύγω νωρίς απ' το σχολείο. είπε αποφασισμένος κοιτώντας τον στα μάτια. Τότε ο πατέρας του χαμήλωσε σκεπτικός το βλέμμα του προς το τραπέζι και ακούμπησε τον δεξή του δείκτη και αντίχειρα στο πηγούνι του. Πέρασαν περίπου δύο λεπτά όταν αποφάσισε να μιλήσει.
-Είπες ήσουν ο μόνος που του μίλησε. Είχε πολύ κόσμο;
-Ήταν πολλοί, δεν τους μέτρησα... Διακόσιοι; Δε ξέρω...
-Είχε δημοσιογράφους;
-Όχι, είχε φωτογράφους όμως που δεν σταματούσαν να τραβάνε φωτογραφίες.
-Χμμμ... μπορώ να το χρησιμοποιήσω αυτό... μουρμούρισε χτυπώντας τα δάκτυλα του αριστερού του χεριού στο τραπέζι. Άλλα δύο λεπτά παρέμεινε σκεπτικός και τότε σηκώθηκε όρθιος.
-Εντάξει. Αύριο θα φύγεις πριν το μεσημεριανό διάλειμμα και θα έρθεις στο λιμάνι να με βρεις. είπε και αφού έψαξε στο σακάκι που είχε ριγμένο σε μια καρέκλα, έβγαλε ένα χαρτί κι άρχισε να γράφει.
-Αλήθεια!;
-Αλήθεια. απάντησε βάζοντας την υπογραφή του και του το παραχώρησε.
Back to top Go down
Belphegor
Citizen
Citizen
Belphegor


Όνομα Χαρακτήρα : Hanzo Kazuma
Posts : 79
Join date : 2017-09-07

[Τέλος] Ο περίφημος Kanoji (Μέρος 1ο) - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Ο περίφημος Kanoji (Μέρος 1ο)   [Τέλος] Ο περίφημος Kanoji (Μέρος 1ο) - Page 5 I_icon_minitimeSat Sep 30, 2017 5:59 am

-Σε ευχαριστώ πολύ μπαμπά! φώναξε και κρεμάστηκε πάνω του. Ήξερα ότι θα καταλάβεις!!! πρόσθεσε και τον έσφιξε περισσότερο.
-Εντάξει, εντάξει! Μη ξεχάσεις να δώσεις αυτό στην χαζή δασκάλα σου αύριο και πήγαινε για ύπνο.
-Εντάξει! Ευχαριστώ!!! επανέλαβε και αφού του έδωσε ένα φιλί στο μάγουλο, έπιασε το βιβλίο και χύμηξε στο κρεβάτι του. Όλα τα εμπόδια είχαν προσπεραστεί. Πλέον τίποτα δεν μπορούσε να μπει στο δρόμο του. Αύριο θα γινόταν η μεγάλη αρχή! Ακούμπησε το βιβλίο δίπλα στο μαξιλάρι του και χαΐδεψε γελώντας το μαύρο εξώφυλλο, όταν ξαφνικά συνειδητοποίησε ότι δεν είχε διαβάσει ακόμα τι του είχε γράψει. Με ανανεωμένο ενθουσιασμό το άνοιξε και προσπάθησε να παραταρήσει τα γράμματα στο μισοσκόταδο.
"Kazuma, είθε η φλόγα των ματιών σου να ρίξει φως σε κάθε έγκλημα!
-Kanoji Gentai"
Ένα μικρό χαμόγελο ζωγραφίστηκε στα χείλη του. Τα λόγια του προτύπου του τον γέμισαν σιγουριά κι αισιοδιοξία. Ένιωσε πιο αποφασισμένος από ποτέ. Με τη ζεστασιά αυτών των συναισθημάτων, αποκοιμήθηκε, έτοιμος να αντιμετωπίσει οτιδήποτε έρθει κατά πάνω του την αυριανή ημέρα.
Back to top Go down
Belphegor
Citizen
Citizen
Belphegor


Όνομα Χαρακτήρα : Hanzo Kazuma
Posts : 79
Join date : 2017-09-07

[Τέλος] Ο περίφημος Kanoji (Μέρος 1ο) - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Ο περίφημος Kanoji (Μέρος 1ο)   [Τέλος] Ο περίφημος Kanoji (Μέρος 1ο) - Page 5 I_icon_minitimeSat Sep 30, 2017 6:00 am

Παραμένω στο νησί.
Back to top Go down
Trafalgar D. Law
StoryReader
StoryReader
Trafalgar D. Law


Posts : 14
Join date : 2017-10-05

[Τέλος] Ο περίφημος Kanoji (Μέρος 1ο) - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Ο περίφημος Kanoji (Μέρος 1ο)   [Τέλος] Ο περίφημος Kanoji (Μέρος 1ο) - Page 5 I_icon_minitimeFri Oct 06, 2017 5:59 am

Όνομα χαρακτήρα:Hanzo Kazuma

P.o.M. Points:39

Belli:124.000 + 43.000 (1.000 ανά post)

Τυχόν παρατηρήσεις:

Ως προς την Πλοκή της Ιστορίας:
Λοιπόν...Όμορφη η πλοκή της ιστορίας, ό,τι πρέπει για πρώτη ιστορία... Δεν έγινε ο Β' Παγκόσμιος αλλά δεν ήταν βαρετή. Έθεσες θεμέλια για τις επόμενες ιστορίες στο ίδιο ή άλλο νησί. Τα πρώτα ποστ χρειάστηκαν για να θέσουν τις βάσεις αυτής της ιστορίας επίσης.

Ως προς την Ανάπτυξη των Χαρακτήρων:
Ο Kazuma είναι ενδιαφέρων νεαρός. Μου θυμίζει λίγο τον Yagami Light του Death Note και τον διττό χαρακτήρα του. Ο Kazuma έβγαζε άλλο εαυτό στο σχολείο και άλλο σε ότι είχε να κάνει με το όνειρο του ή στην παρέα με τον Henry. Ελπίζω να μην προκύπτει από απροσεξία αλλά από σχεδιασμένες ενέργειες... Smile
Ο Henry ήταν ο κλασσικός δευτεραγωνιστής που ακολουθεί τον πρωταγωνιστή. Αν και ήταν εύκολο για σένα να τον στήσεις, και για τον αναγνώστη να το διαβάσει, νομίζω ότι καλό είναι να στήνονται κάπως καλύτερα αυτοί οι χαρακτήρες. Δεν κόβω κάτι όμως γιατί ήταν πρώτη ιστορία και λογικό να πέσει το βάρος στον Kazuma.
Διέκρινα ότι κάτι πήγε λάθος με τους 2 τραμπούκους στο σχολείο. Οπως το παρουσίασες, οι τύποι απλά ρωτούσαν το ψώνιο-ντετέκτιβ ποιος τους έκλεψε ώστε να βρουν ένα θύμα να φάνε κι'άλλο. Τότε γιατί όταν τον ρώτησαν τώρα, έσφιξαν τις γροθιές τους; Λογικά μετά από τόσες φορές θα έπρεπε αυτά να γίνονται κάπως πιο "συνεργατικά" μεταξύ τους. Επίσης γιατί στο τέλος ήθελαν να τα ρίξουν σε αυτόν;
Μου άρεσε η παρουσίαση του εκκεντρικού Kanoji, αναμένω την μετέπειτα συμπεριφορά του!
Τέλος, ο πατέρας του φάνηκε λίγο αδιάφορος προς τον γιο, αυστηρός όμως. Αναρωτήθηκα πως και τον άφηνε να σουλατσάρει και να πηγαίνει σχολείο...Φανταζόμουν ότι μπορεί να τον πίεζε να γίνει έμπορος και έτσι... Το τί κρύβει επίσης αναμένεται να το δούμε... Wink


Ως προς την Διαδραστικότητα με την Περιγραφή του Νησιού/άλλες ιστορίες/Εφημερίδα:
Έβαλες Jianko,Jambo έβαλες Hina, έβαλες περιγραφή νησιού και κυρίως την αλληλεπίδραση του Ναυτικού με το νησί: η παρουσία και τα μπλόκα τους, η αλλαγή του νησιού και των χαρακτηριστικών του (δρόμοι, εμπόριο) και καλά έκανες.

Ως προς τις Περιγραφές νησιών/μαχών/σκέψεων/συναισθημάτων:
Είπα ήδη μερικά παραπάνω, θα προσθέσω ότι μου άρεσε η εισαγωγή. Θυμιζε ταινία με κάποιον που αφηγείται/περιγράφει το νησί και η κάμερα επίσης ακολουθεί την σκέψη του...

Ως προς το πως κύλησε η ιστορία/συνοχή κλπ:
Αν και η ιστορία κύλησε όμορφα, νομίζω ότι σε μερικά σημεία ενώ περνάς όμορφα κάποια σκέψη ή συναίσθημα στον αναγνώστη, μετά τον αποσπάς απότομα. Πχ: [Ο πατέρας του είχε γυρίσει από το λιμάνι, όπου εμπορευόταν με διάφορους πελάτες (δεν ανέφερε ποτέ ποιους)]Η παρένθεση σε πετάει στα μυστικά του πατέρα ενώ τα ποστς ασχολούνται με το χτίσιμο του χαρακτήρα και αυτό μου έκανε λίγο μπαμ.

Ως προς την Ορθογραφία:
Χρειάζεται να ξανακοιτάς την ιστορία γιατί είχε κάμποσα. Όχι ότι κόβω, αλλά γιατί τα περισσότερα δεν χρειάζονταν. Τα δύο που μου έμειναν ήταν το "αποκρυφούνταν" και το "ο δεξής". Το πρώτο δεν το χω ξαναδει, το δεύτερο το λέει η wiki σαν εναλλακτική μορφή...but still meh...

Αναμένουμε την συνέχεια! (Sorry για το μεγάλο ποστ! Smile )
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος] Ο περίφημος Kanoji (Μέρος 1ο) - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Ο περίφημος Kanoji (Μέρος 1ο)   [Τέλος] Ο περίφημος Kanoji (Μέρος 1ο) - Page 5 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος] Ο περίφημος Kanoji (Μέρος 1ο)
Back to top 
Page 5 of 5Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-
» [Αρχή] Ο περίφημος Kanoji (Μέρος 2ο)
» All the King's men. Μέρος πρώτο.[Τέλος]
» All the King's men. Μέρος δεύτερο. [Τέλος]
» (Μέρος 1ο) Who framed Joe, the Rabbit?[Τέλος]
» Who framed Joe the Rabbit? (Μέρος 2ο)[Τέλος]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: West Blue :: Desatoya-
Jump to: