Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 13 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 13 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 (Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Build A Wall

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3
AuthorMessage
YokaiJester
Pirate
Pirate
YokaiJester


Όνομα Χαρακτήρα : Nerume Ai
Posts : 942
Location : Waifu City
Join date : 2015-11-15

Character sheet
Remaining Health: 100%

(Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Build A Wall  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: (Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Build A Wall    (Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Build A Wall  - Page 3 I_icon_minitimeSat Aug 19, 2017 12:22 am

Εκείνος άρχισε να με κηνηγαει, όμως συκωθηκα απότομα από το πάτωμα και το σημάδεψα από κοντά στο κεφάλι. Πάτησα γρήγορα την σκανδάλη όμως δεν ελευθεροθηκε σφαίρα. Δεν είχα υπολογίσει σωστά και βρέθηκα άμεσα σε δύσκολη θέση.

Ο μασκοφόρος έκανε μια οριζόντια κίνηση με το σπαθί του για να μου σχισει το στομάχι. Όμως εγώ έκανα ένα απότομο βήμα προς τα πίσω για να το αποφύγω. Την ίδια στιγμή προσπάθησα να τον κτύπησε με την λαβή του όπλου μου. Όμως εκείνος με μια κίνηση μου γραποσε το χέρι στο αέρα.

Άρχισε να σφίγγει τον καρπό μου μέχρι που το πιστόλι έπεσε από τα χέρια μου. Έτσι εκείνος αφού είχε ελεύθερο το πεδίο έκανε την κίνηση να με τρυπήσει στην κοιλιά με το σπαθί του. Όμως εγώ γρήγορα έβαλα όλο το αριστερό μου χέρι και παγιδευσα τον καρπό του.


Last edited by YokaiJester on Sat Aug 19, 2017 1:07 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
YokaiJester
Pirate
Pirate
YokaiJester


Όνομα Χαρακτήρα : Nerume Ai
Posts : 942
Location : Waifu City
Join date : 2015-11-15

Character sheet
Remaining Health: 100%

(Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Build A Wall  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: (Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Build A Wall    (Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Build A Wall  - Page 3 I_icon_minitimeSat Aug 19, 2017 12:29 am

Εκείνος την ίδια στιγμή μου έδωσε μια κουτουλιά στο πρόσωπο. Τότε κατάλαβα ότι η μάσκα που φορούσε ήταν μεταλλική, η μύτη μου μουδιασε και άρχισε να τρέχει αίμα από τα ρουθούνια μου. Έτσι γρήγορα έκανα μερικά βήματα μακρυά του.

-Έχεις τσαγανό κοριτσάκι... Αλλά να ξέρεις θα το πληρώσετε αυτό.. Επαναστάτες..
-Δεν σου χρωστάμε τίποτα.. Nyah..
Τότε ο Gilbert έφερε το χέρι του γύρο από τον λαιμό του εχθρού. Τοτε βρήκα το άνοιγμα και με αρκετή φορά έκανα ένα μεγάλο άλμα. Άπλωσα και τα δύο πόδια με αποτέλεσμα να του δώσω μια διπλή κλοτσιά στο πρόσωπο.

Εκείνη την στιγμή η μάσκα του ράγισε ελάχιστα. Εκείνος όμως πανικοβλητος απελευθεροθηκε από τον Gilbert και άρχισε να τρέχει. Τα τσιράκια του τον ακολούθησαν μέσα σε ένα μαύρο αυτοκίνητο. Και μέσα σε μερικά δευτερόλεπτα εξαφανίστηκε.


Last edited by YokaiJester on Sat Aug 19, 2017 1:07 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
YokaiJester
Pirate
Pirate
YokaiJester


Όνομα Χαρακτήρα : Nerume Ai
Posts : 942
Location : Waifu City
Join date : 2015-11-15

Character sheet
Remaining Health: 100%

(Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Build A Wall  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: (Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Build A Wall    (Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Build A Wall  - Page 3 I_icon_minitimeSat Aug 19, 2017 12:39 am

-Με σώσατε επαναστάτες.... Αλλά θα ξανάρθουν και θα φέρουν τους πειρατές μαζί τους...
-Μπλόφα είναι Nyah... αποκλείεται να έρθουν ένα τόσο μεγάλο ταξίδι για να εκδικηθούν τα τσιράκια τους..
-Δεν συμφωνώ απόλυτα... Καλό είναι να ζητήσεις από τον βασιλιά να ενησχησει τον στρατό του.
-Μα πως δεν έχουμε ικανούς άνδρες...
-Ναι αλλά έχουμε εμείς Nyah...
-Θα μας δώσετε άνδρες...?
-Αν πείσεις τον αδερφό σου τον βασιλιά ναι... Και θα σας βοηθήσουμε να ξεφορτωθείτε αυτά τα αποβρασματα..
-Ακόμα και με αυτό θα μας επιτεθούν.. Θα καταστρέψουν την πόλη..

Εκείνη την στιγμή σκέφτηκα. Πως θα μπορούσε ένα βασίλειο να προστατευτεί από μια επίθεση. Σε όλες τις ιστορίες που μου έλεγαν μικρή κάθε παλάτι είχε και ένα κάστρο. Όμως το συγκεκριμένο βασίλειο δεν είχε κτίσει ένα τέτοιου είδους μέτρο ασφαλείας. Έτσι πείρα το σημειωματάριο και την πένα μου και άρχισα να γράφω καθώς σταγόνες αίματος έπεφταν στις σελίδες...
-Μπορείτε να κτισεται έναν τοίχο.. Να κάνετε το βασίλειο μια κάστρο πολιτεία..
-Έχει δίκαιο η Alice... Αυτό θα σας προστατεύσει από. Οποιαδήποτε επίθεση...
-Όμως το κτίσιμο θα πάρει πολύ καιρό μπορεί και χρόνια.. Αν έρθουν μέχρι τότε..?
-Όπως σου είπα...
Τότε ο Gilbert έδωσε ένα σαλιγκάρι στον λορδο.
-Όταν θα τον πείσεις θα εποικηνονησεις μαζί μας... Και θα σου στείλουμε όσους άνδρες χρειάζεσαι..


Last edited by YokaiJester on Sat Aug 19, 2017 1:09 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
YokaiJester
Pirate
Pirate
YokaiJester


Όνομα Χαρακτήρα : Nerume Ai
Posts : 942
Location : Waifu City
Join date : 2015-11-15

Character sheet
Remaining Health: 100%

(Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Build A Wall  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: (Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Build A Wall    (Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Build A Wall  - Page 3 I_icon_minitimeSat Aug 19, 2017 12:46 am

Εκείνη την στιγμή η Lilly πλησίασε και έλυσε την καμαριέρα από την καρέκλα και την άφησε ελεύθερη.
-συγνώμη για αυτό.. Ήταν μέτρο ασφαλείας Nyah...
-Πρέπει να φύγουμε από εδώ έχουμε προκαλέσει πολύ φασαρια και θα βρεθούμε σε κανένα κελί στο τέλος..

Και έτσι κάναμε αρχίσαμε να τρέχουμε μέσα στους δρόμους, καθώς έπρεπε γρήγορα να αποχωρήσουμε από το νησί. Το βασίλειο μετά από την βοήθεια μας θα έμπαινε σε μια άλλη εποχή. Μια εποχή αυτονομίας χωρίς φόβο από την μαφία. Ένα βασίλειο το οποίο θα ένιωθε την ασφάλεια της ειρήνης. Ίσως για μερικά χρόνια μπορεί και λιγότερο. Το σημαντικό ήταν ότι μέρα με την μέρα ένιωθα πιο δυνατή. Ήμουν μέλος της επανάστασης έτοιμη να πολεμησω για τον λαό και ενάντια στα σάπια σημφεροντα αυτού του κόσμου..

Καθώς η νύχτα έπεφτε, το πλοίο μας είχε πια σαλπάρει για το επόμενο νησί που θα χρειαζόταν την βοήθεια μας..

Τελος
Back to top Go down
Portgas D. Ace
Administrator
Administrator
Portgas D. Ace


Όνομα Χαρακτήρα : Portgas D. Ace
Posts : 1207
Location : Next to Whitebeard in the grave
Join date : 2017-08-11
Age : 25

Character sheet
Remaining Health: 100%

(Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Build A Wall  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: (Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Build A Wall    (Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Build A Wall  - Page 3 I_icon_minitimeSat Aug 19, 2017 1:09 pm

Όνομα χαρακτήρα: Onizuka Alice

P.o.M. Points: 21

Belli: 68.000 + 24.000

Τυχόν παρατηρήσεις: Λοιπον η ιστορια σου ηταν ευχάριστη, ευανάγνωστη και γενικως εξαιρετικά καλογραμμένη ιστορια. Δεν εχω κατι να πω απεναντίας της ιστοριας καθως ολα ηταν εξαίσια. Μονο κατι ορθγοραφικα εδω και εκει, τιποτε αλλο.

Back to top Go down
Sponsored content





(Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Build A Wall  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: (Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Build A Wall    (Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Build A Wall  - Page 3 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
(Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Build A Wall
Back to top 
Page 3 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» (Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Homesick
» Chapter II: Rank Up & Mission [Τέλος-Αποστολή]
» (Τελος-Αποστολη) Chapter 1: Lethal Weapon 2017
» (Τελος-αποστολη) Chapter 2: [The Witch Arc} Boiling Point
» (Τέλος-αποστολή)Chapter 2: {The Witch Arc} Good and Evil

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: North Blue :: Sedna Kingdom-
Jump to: