Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 10 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 10 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 (Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Build A Wall

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
AuthorMessage
YokaiJester
Pirate
Pirate
YokaiJester


Όνομα Χαρακτήρα : Nerume Ai
Posts : 942
Location : Waifu City
Join date : 2015-11-15

Character sheet
Remaining Health: 100%

(Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Build A Wall  Empty
PostSubject: (Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Build A Wall    (Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Build A Wall  I_icon_minitimeThu Aug 17, 2017 1:43 pm

Χαρακτήρες-Προηγουμενη Ιστορια:

Chapter 1 Intro:

Αποστολη:

Η νύχτα είχε πέσει στην ψυχρή και πολυτάραχη θάλασσα. Εγώ στεκόμουν στην άκρη του πλοίου όπως πάντα. Σκεφτόμουν όλα όσα έγιναν στην μάχη που πέρασε. Τότε κοίταξα το δεξί μου πόδι, όπου στον γοφο μου υπήρχε ένα βαθύ κόψιμο το οποίο η Lilly μου πεδιποιηθηκε και σταμάτησε την αιμορραγία.

Το κρύο τσουχτερό όπως πάντα, κουκουλοθηκα γρήγορα μέσα στον μανδύα μου. Το σώμα μου ήταν κουρασμένο και χρειαζόταν ξεκούραση. Όμως το μυαλό μου δεν σταματούσε τις σκέψεις. Τις αναμνήσεις από την πατρίδα μου. Την μάχη για να σώσω το χωριό μου. Ήταν η πρώτη φορά που είχα δει τόσο πολύ αίμα σε ένα μέρος. Αυτό και μόνο μου έφερε λίγη αναγούλα . όμως γρήγορα συγκράτησα τις σκέψεις μου έτσι ώστε να χαλαρώσω και να κοιμηθώ έστω για λίγες ώρες, μέχρι να βρεθούμε στο επόμενο νησί.


Last edited by YokaiJester on Sat Aug 19, 2017 1:11 am; edited 2 times in total
Back to top Go down
YokaiJester
Pirate
Pirate
YokaiJester


Όνομα Χαρακτήρα : Nerume Ai
Posts : 942
Location : Waifu City
Join date : 2015-11-15

Character sheet
Remaining Health: 100%

(Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Build A Wall  Empty
PostSubject: Re: (Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Build A Wall    (Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Build A Wall  I_icon_minitimeThu Aug 17, 2017 11:08 pm

Τα βλέφαρά μου άρχισαν να τρέμουν, και το βλέμμα μου έγινε βαρύ. Μέσα σε λίγα λεπτά με είχε πάρει ο ύπνος. Όμως αρκετές φορές ο ήχος από τα κύματα που έσκαγαν με μανία πάνω στο πλοίο με ξυπνούσαν απότομα.

Η ώρες πέρασαν και η νύχτα άρχισε να σπάει, καθώς ο ουρανός είχε πάρει ένα γκρίζο χρώμα. Έτσι έβγαλα τον μανδύα από επάνω μου και κινήθηκα προς την πλώρη του πλοίου. Ήθελα να ελέγξω αν το πλοίο ήταν σε καλή κατάσταση. Έκανα έναν γρήγορο και άτσαλο ελέγχω σε όλο το πλοίο. Όλα ήταν σε καλη κατάσταση, καμία τρύπα στα πανιά. Τα σχοινιά όλα στην θέση τους και το πλοίο δεν είχε δείγμα ζημιάς πάνω του. Έτσι το τελευταίο που μου έμεινε ήταν να καθαρίσω το κατάστρωμα, όπως μου είχαν πει οι ανώτεροι μου. Έτσι πείρα ένα κουβά με νερό και ένα πανί. Έπεσα στα τέσσερα άπλωσα το πανί πιέζοντας το στο ξύλο και άρχισα να τρέχω για να καλύψω γρήγορα όλη την έκταση του πλοίου.


Last edited by YokaiJester on Sat Aug 19, 2017 12:48 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
YokaiJester
Pirate
Pirate
YokaiJester


Όνομα Χαρακτήρα : Nerume Ai
Posts : 942
Location : Waifu City
Join date : 2015-11-15

Character sheet
Remaining Health: 100%

(Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Build A Wall  Empty
PostSubject: Re: (Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Build A Wall    (Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Build A Wall  I_icon_minitimeThu Aug 17, 2017 11:15 pm

Το καθάρισμα τελείωσε αλλά και ταυτόχρονα τελείωσε και όλη μου η δύναμη. Καθώς την στιγμή που τελείωσα το καθάρισμα το σώμα μου κατέρρευσε στο κατάστρωμα. Την ίδια στιγμή άκουσα βήματα να έρχονται προς το μέρος μου.

-Ωραίο καθάρισμα μικρή δεν ήξερα ότι σκουπιζες και με την μούρη... Θα μπει στην αναφορά σου... Θα πάρεις σίγουρη προαγωγή..
Ο Gilbert το είχε πάρει στην πλάκα όμως εγώ δεν μπορούσα να κουνήσω σχεδόν καθόλου το σώμα μου. Ήθελα σίγουρα μερικά λεπτά στην θέση που ήμουν για να επανέλθω σε φυσιολογικά πλαίσια. Ξαφνικά ένιωσα τα χέρια του στην πλάτη και στα πόδια μου. Με είχε μόλις σηκώσει ολόκληρη με ιδιαίτερη άνεση. Είχα την εντύπωση ότι μου χαμογελούσε. Όμως δεν μπορούσα να δω καθαρά το πρόσωπο του, όλα μου ήταν θολά.


Last edited by YokaiJester on Sat Aug 19, 2017 12:48 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
YokaiJester
Pirate
Pirate
YokaiJester


Όνομα Χαρακτήρα : Nerume Ai
Posts : 942
Location : Waifu City
Join date : 2015-11-15

Character sheet
Remaining Health: 100%

(Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Build A Wall  Empty
PostSubject: Re: (Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Build A Wall    (Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Build A Wall  I_icon_minitimeThu Aug 17, 2017 11:26 pm

-Nyah... Τι κάνεις εκεί με την ΑΔΕΡΦΉ σου Gilbert...?
-Δεν μπορεί να σταθεί.. Μάλλον έχασε πολύ αίμα..
-και θα χάσει πολύ παραπάνω αν δεν την αφήσεις κάτω.. Τώρα.. Nyah...
-Πως κάνεις έτσι... Να μην νοιάζομαι για την αδερφή μου?
Είπε και με άφησε να σταθώ στα πόδια μου. Όμως την στιγμή που πάτησα στο κατάστρωμα. Με κτύπησε ένας δυνατός πονοκέφαλος και έχασα αμέσως την ισορροπία μου. Ο αδερφός μου άμεσα με ξαναπήρε στα χέρια του για να με βοηθήσει να μην πέσω..

-Επίτηδες το κάνει Nyah?
-Δεν είναι καλά στο είπα...
-Εντάξει άφησε την να κάτσει κάπου και θα φέρω φάρμακα Nyah...
Τότε ο αδερφός μου με βοήθησε να περπατήσω μέχρι την πρύμη του πλοίου. Όπου εκεί με άφησε να κάτσω σε ένα σκαλοπάτι του πλοίου. Μόλις έκατσα έφυγε η ζαλάδα και ο πονοκέφαλος αλλά το τραύμα στο πόδι με ενοχλούσε. Τότε η Lilly επέστρεψε με μια φιάλη με ένα περίεργο υγρό.
-Μπορεί να είχε δηλητήριο στο ξίφος του.. Δεν θα είναι ισχυρό αλλιώς θα ήταν νεκρή Nyah..
-Ίσως ήταν νευροτοξινη..
-Θα είχε παράλυση σε όλο της το σώμα... Και στους πνεύμονες... Νεκρή... Nyah..
Τότε μου ακούμπησε την φιάλη στο στόμα και έγειρε λίγο για να με βοηθήσει να το ποιώ. Η γεύση του ήταν πικρή και ενοχλητική όμως έπρεπε να το αντέξω.


Last edited by YokaiJester on Sat Aug 19, 2017 12:49 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
YokaiJester
Pirate
Pirate
YokaiJester


Όνομα Χαρακτήρα : Nerume Ai
Posts : 942
Location : Waifu City
Join date : 2015-11-15

Character sheet
Remaining Health: 100%

(Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Build A Wall  Empty
PostSubject: Re: (Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Build A Wall    (Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Build A Wall  I_icon_minitimeThu Aug 17, 2017 11:36 pm

Αμέσως το φάρμακο έπιασε δουλειά καθώς, όλες οι ενοχλήσεις που είχα πέρασαν. Ένιωθα ότι μπορούσα να καθαρίσω το πλοίο άλλες πέντε φορές, όχι πως θα το έκανα. Έτσι γρήγορα σηκώθηκα και στάθηκα με άνεση στα πόδια μου. Την ίδια στιγμή έτρεξα προς την Lilly και την πήρα μια αγκαλά για να την ευχαριστήσω.

-Nyahahaha τι καλώ κορίτσι που είναι?.. Δεν μιλάει και πολύ.. Τέλειο.. Nyah..
Είπε και με έσφιξε με όλη της την δύναμη, μετά από μερικά δευτερόλεπτα άρχισα να νιώθω λίγο άβολα από την πίεση και ελεύθεροθηκα από τα χέρια της.
-Λοιπόν μιας και είμαστε όλοι ξύπνιοι και άνετα... Έχουμε να μιλήσουμε για το επόμενο βήμα..
-Το βασίλειο Sedna Nyah...
-Μάλιστα Λοιπόν Alice η Lilly ξέρει τα βασικά οπότε ας μπούμε σε λεπτομέρειες..


Last edited by YokaiJester on Sat Aug 19, 2017 12:50 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
YokaiJester
Pirate
Pirate
YokaiJester


Όνομα Χαρακτήρα : Nerume Ai
Posts : 942
Location : Waifu City
Join date : 2015-11-15

Character sheet
Remaining Health: 100%

(Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Build A Wall  Empty
PostSubject: Re: (Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Build A Wall    (Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Build A Wall  I_icon_minitimeThu Aug 17, 2017 11:48 pm

-Λοιπόν σήμερα πρέπει να έρθουμε σε επαφή με έναν έμπορο τούβλον.. Αυτός αρνείται να πουλήσει στην επανάσταση.. Φήμες λένε ότι κρύβονται περίεργα σημφεροντα πίσω από αυτό... Επίσης δεν μπορούμε να μπούμε σε ένα αυτόνομο βασίλειο ως επαναστάτες.. Θα μας εκδιωξουν άμεσα..
-Οπότε ποιο είναι το σχέδιο σου nyah..?
-θα φορέσουμε τα πολιτικά μας ρούχα... Ούτε μανδύες, ούτε όπλα.. Επίσης πρέπει να κατεβάσουμε την κόκκινη σημαία από το πλοίο.. Lilly νομίζω θα σου είναι εύκολο..
-Μάλιστα nyah..

Τότε το Mink άρχισε να σκαρφαλώνει με τα νύχια της το καταρτι μέσα σε μερικά δευτερόλεπτα είχε κατεβάσει την σημαία της επανάστασης με άνεση. Την ίδια στιγμή ο Gilbert πέταξε έναν σάκο στα πόδια μου.
-Θα σου πάει σίγουρα μην ανησυχείς..
Είπε και μου έκλεισε το μάτι μέσα στην τσαχπινιά. Εγώ απλά τον κοίταξα περίεργα καθώς την ίδια στιγμή άνοιξα τον σάκο για να δω τα νέα μου ρούχα. Μέσα βρήκα ένα γκρίζο φόρεμα το οποίο τελείωνε σε μια φούστα με λευκή δαντέλα.


Last edited by YokaiJester on Sat Aug 19, 2017 12:51 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
YokaiJester
Pirate
Pirate
YokaiJester


Όνομα Χαρακτήρα : Nerume Ai
Posts : 942
Location : Waifu City
Join date : 2015-11-15

Character sheet
Remaining Health: 100%

(Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Build A Wall  Empty
PostSubject: Re: (Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Build A Wall    (Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Build A Wall  I_icon_minitimeThu Aug 17, 2017 11:57 pm

Καθώς κρατούσα το φόρεμα μπροστά μου η Lilly με κοιτούσε περίεργα. Δεν μπορούσα να καταλάβω το γιατί. Εκείνη κρατούσε μπροστά της ένα πανωφόρι με γούνα αρκετά ζεστό και ένα μάκρη παντελόνι..
-Nyah.. Η μικρή θα βγάλει τα πόδια της έξω και εμένα με έβαλες να τα κρύψω όλα..
-Θα ήταν περίεργο να κυκλοφορεί ένα Mink σε αυτές τις θάλασσες.. Θα τραβήξεις προσοχή πάνω μας που δεν θέλουμε..
-Τι θα κρύψω και την ουρά μου nyah?
-όλα και τα αυτιά σου και όσο περισσότερο δεν φαίνεται η γούνα σου τόσο το καλύτερο για εμάς..
-Σε μισώ Gilbert.. Nyah..
-Και εγώ σε αγαπώ Lilly...
Της είπε και της χάρισε ένα ζεστό χαμόγελο. Το κλίμα ήταν άβολο για εμένα οπότε πήρα τα πράγματα μου και κρύφτηκε πίσω από το καταρτι για να αλλάξω. Εκείνη την στιγμή στον ορίζοντα έκανε την εμφάνισή του ένα νησί, το οποίο στην κορυφή του στεκόταν ένα μεγαλόπρεπες παλάτι.


Last edited by YokaiJester on Sat Aug 19, 2017 12:53 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
YokaiJester
Pirate
Pirate
YokaiJester


Όνομα Χαρακτήρα : Nerume Ai
Posts : 942
Location : Waifu City
Join date : 2015-11-15

Character sheet
Remaining Health: 100%

(Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Build A Wall  Empty
PostSubject: Re: (Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Build A Wall    (Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Build A Wall  I_icon_minitimeFri Aug 18, 2017 12:22 am

Έτσι δεν έχασα χρόνο και άλλαξα ρούχα καθώς το πλοίο πλυσιαζε προς το λιμάνι του νησιού. Το φόρεμα έπεσε τέλεια πάνω μου, μου ήταν πολύ εύκολο να κινηθώ,. Επίσης φόρεσα τις αγαπημένες μου μπότες που μου είχαν λήψεις από τότε που ταξίδευα με τον Layton. Τότε με πλησίασε ο αδερφός μου ο οποίος φορούσε ένα πράσινο κοστούμι με μαύρο πουκάμισο από μέσα.
-Θα είσαι η μόνη που θα έχει όπλο.. Βάλε ένα πιστόλι μέσα στην μπότα σου.. Δεν θα το ελέγξουν..

Το πλοίο ποια είχε φτάσει στο προορισμό του. Σε ένα λιμάνι το οποίο ήταν κτισμένο εξολοκλήρου με κόκκινα τούβλα, κάτι το οποίο το έκανε να ξεχωρίζει από τα περισσότερο της north blue. Τότε δύο άνδρες που φορούσαν πανοπλία και κρατούσαν δορια στα χέρια τους μας πλησίασαν...
-καλωσηρθατε ξένοι.. Θα πρέπει να κάνουμε έναν μικρό ελέγχω στο πλοίο σας...
-Μάλιστα ελεύθερα...
-Από που έρχεστε...?
-Είμαι έμπορος από την East blue... Εδώ είναι η κόρη μου και η γυναίκα μου...
-γιατί η κυρία φοράει τόσα ρούχα?
-Η αλλαγή του κλίματος... Είναι άρρωστη και δεν θέλω να κολλήσει κανέναν άλλον.. Αλλά ούτε να την αφήσω στο πλοίο μόνη της...
-Μάλιστα...


Last edited by YokaiJester on Sat Aug 19, 2017 12:54 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
YokaiJester
Pirate
Pirate
YokaiJester


Όνομα Χαρακτήρα : Nerume Ai
Posts : 942
Location : Waifu City
Join date : 2015-11-15

Character sheet
Remaining Health: 100%

(Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Build A Wall  Empty
PostSubject: Re: (Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Build A Wall    (Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Build A Wall  I_icon_minitimeFri Aug 18, 2017 12:43 am

Οι άνδρες κάνανε έναν ελέγχω στο πλοίο για μερικά λεπτά. Σίγουρα το κάναν σαν ρουτίνα δεν τους ένοιαζε τίποτα. Από τα πρόσωπα τους μπορούσα να καταλάβω ότι βαριόντουσαν την δουλειά τους. Έτσι επιστρέψανε και μας αφήσανε να περάσουμε χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα.

Έτσι αφήσαμε το πλοίο και το λιμάνι πίσω μας, και αρχίσαμε να περπατάμε στους δρόμους του Βασιλείου. Ήταν η πρώτη φορά που επισκεπτομουν το συγκεκριμένο νησί. Η θέα γύρω μου με μαγευε καθώς κάθε σπίτι ήταν ξεχωριστό σε όλα. Στα χρώματα τους στο στυλ τους, ακόμα και στο ύψος τους. Ήταν ξεκάθαρο ότι οι κάτοικοι είχαν βάλει μεράκι στο να χτίσουν όλα αυτά τα πανέμορφα κτήρια.
-Πρέπει να βρούμε τον λορδο πρώτα... Σίγουρα θα είναι σε ένα από τα εργοστάσια της πόλης..
-Συμφωνώ nyah..
Συμφώνησα και εγώ κουνώντας το κεφάλι μου.Δεν ξέρω αν πυθαμαι σαν οικογένεια, όμως μέρα με την μέρα ένιωθα ποιο κοντά μαζί τους. Ένιωθα σαν ένα μέλος της ομάδας και σιγά σιγά ίσως θα μπορούσα να τους αποκαλώ και οικογένεια.


Last edited by YokaiJester on Sat Aug 19, 2017 12:54 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
YokaiJester
Pirate
Pirate
YokaiJester


Όνομα Χαρακτήρα : Nerume Ai
Posts : 942
Location : Waifu City
Join date : 2015-11-15

Character sheet
Remaining Health: 100%

(Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Build A Wall  Empty
PostSubject: Re: (Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Build A Wall    (Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Build A Wall  I_icon_minitimeFri Aug 18, 2017 9:32 pm

Έτσι συνεχίσαμε την πορεία μας μέσα στην πόλη. Όπου πολλοί από τους κατοίκους είχαν βγει για μια πρωινή βόλτα. Σε κάποια στενά συναντήσαμε κάποια "πηγαδάκια", που από όσο μπορούσα να καταλάβω είχαν πιάσει κουβέντα για τον αδερφό του βασιλιά. Αυτό και μόνο τράβηξε για λίγο την προσοχή του Gilbert καθώς φαινόταν ιδιαίτερα σκεπτικός σε όλη την διαδρομή.

Περάσαμε μέσα από μερικά δρομάκια ακόμα και καταλήξαμε σε μια μεγαλοπρεπή πλατεία. Ένα μέρος το οποίο εσφιζε από ζωή. Εκατοντάδες κόσμου περνούσαν από την πλατεία καθώς και κάποιοι οι οποίοι ξεκουραζονταν. Η πλατεία επίσης είχε μια πανέμορφη θέα προς το παλάτι. Το οποίο ήταν όλο ντυμένο στο λευκό με ελάχιστες λεπτομεριες χρυσού. Έμοιαζε σαν να ήταν από παραμύθι.


Last edited by YokaiJester on Sat Aug 19, 2017 12:55 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Sponsored content





(Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Build A Wall  Empty
PostSubject: Re: (Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Build A Wall    (Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Build A Wall  I_icon_minitime

Back to top Go down
 
(Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Build A Wall
Back to top 
Page 1 of 3Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» (Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Homesick
» Chapter II: Rank Up & Mission [Τέλος-Αποστολή]
» (Τελος-Αποστολη) Chapter 1: Lethal Weapon 2017
» (Τελος-αποστολη) Chapter 2: [The Witch Arc} Boiling Point
» (Τέλος-αποστολή)Chapter 2: {The Witch Arc} Good and Evil

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: North Blue :: Sedna Kingdom-
Jump to: