Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there is 1 user online :: 0 Registered, 0 Hidden and 1 Guest

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος-Αποστολή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Α')

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AuthorMessage
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Τέλος-Αποστολή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Α') - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Α')   [Τέλος-Αποστολή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Α') - Page 4 I_icon_minitimeFri Mar 25, 2016 1:18 am

-Μην προσπερνάτε το δεύτερο στοιχείο του μηνύματος, τους συνέφερε πρακτικά. "Όσο είναι ζεστό!" Γιατί ακριβώς συμπλήρωσε αυτό το κομμάτι; ζήτησε τις απόψεις τους.
-Δεν είναι απλώς μέρος της έκφρασης; Όταν θες να κάνεις κάποιον να βιαστεί να πιει και τα σχετικά;
-Εξάλλου ένα οξύ πρέπει να θεωρείται από μόνο του "ζεστό"!
-Προφανώς δεν γίνεται να πιούμε το οξύ έτσι όπως μας το σέρβιραν! κούνησε το κεφάλι. Αν όμως το αλλάξουμε αυτό; Αν το οξύ αλλάξει μόλις ζεσταθεί;
Ο Arima το έθεσε στην πράξη, βουτώντας την αναμμένη δάδα στο υγρό. ...Το οποίο την έσβησε προφανώς πριν αρχίσει να ζεσταίνεται!
-...Διάνοια! ειρωνεύτηκε.
-Σκάσε! ψιθύρισε χολωμένος και ντροπιασμένος. Ο ίδιος ήθελε απλώς να φανεί κάπου χρήσιμος αλλά τέτοια παιχνίδια δεν ήταν ο τομέας του!
-Δεν μπορούμε να ζεστάνουμε τη λεκάνη για να φτάσουμε στο υγρό, παρατήρησε την πέτρινη εξωτερική επιφάνεια. Με περίεργο ύφος στράφηκε στον Bloody. Εκτός κι αν έχεις κάποια καλύτερη μέθοδο να προτείνεις για να ζεστάνουμε το οξύ!
-Και γιατί με κοιτάς έτσι; μόρφασε ενοχλημένος. Με είδες να κολυμπώ, δεν γίνεται να πιστεύεις ότι έχω κάποια ιδιαίτερη δύναμη Φρούτου!
Ο Squall δεν πίεσε περισσότερο το θέμα. Δεν ήθελε μετά την συμβουλή της May να ξεκινήσει πάλι τις μπηχτές. Το κορίτσι όμως ανέλαμψε και απευθύνθηκε στον Bloody.
-Φως! Μπορούμε να εστιάσουμε το φως από την φωτιά για να ζεστάνουμε το οξύ! θυμήθηκε άλλη μια φορά στο παρελθόν που είχαν χρησιμοποιήσει αυτή τη μέθοδο.
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Τέλος-Αποστολή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Α') - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Α')   [Τέλος-Αποστολή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Α') - Page 4 I_icon_minitimeFri Mar 25, 2016 1:18 am

-Υπάρχει μόνο ένα πρόβλημα: Δεν έχουμε πρόχειρο καθρέφτη!
-Αυτό νομίζεις εσύ! χαμογέλασε πονηρά και στράφηκε στον Mark. Το παιδί κρατούσε ακόμα το κυρτό σκεύος στο χέρι. Θα κάνεις εσύ το έργο; του ζήτησε, δείχνοντας του το πέρασμα από το προηγούμενο δωμάτιο.
-Ε;/Ε;
-Είναι απλό. Χρειαζόμαστε καθρέφτη, αλλά δεν έχουμε. Έχουμε όμως όλα τα απαραίτητα για να τον συμπληρώσουμε!
Το διαφανές διαχωριστικό στο προηγούμενο δωμάτιο. Η πόρτα ήταν ανοιχτή, αλλά όλοι είχαν βγάλει από το μυαλό τη λεπτομέρεια. Η γυάλινη επιφάνεια δεν είχε αποσυρθεί πλήρως. Αν έθεταν το κυρτό σκεύος πίσω από το γυαλί του και στόχευαν το φως ώστε να συγκεντρώσουν μια ακτίνα προς το οξύ στην λεκάνη, είχαν έναν αυτοσχέδιο καθρέφτη! Βασικά κάθε καθρέφτης αποτελείται από δύο υλικά. Ένα λείο διαφανές μέσο και μια αδιαφανές επιφάνεια που εφάπτεται για να ανακλά το φως!
Για του λόγου το αληθές, ο Mark ακολούθησε την υπόδειξη. Τα βλέμματα εστίασαν στην επιφάνεια του υγρού, περιμένοντας καρτερικά την αλλαγή. Το οξύ άρχισε να αναδεύεται μόνο του, να αφρίζει και να εξατμίζεται. Μέσα σε λίγη ώρα είχε εξατμιστεί πλήρως, αφήνοντας την λεία χρυσή επίστρωση της λεκάνης να λάμπει υπό το φως.
Αποδείχτηκε ότι ποτέ δεν χρειάστηκε να πιουν το οξύ, να πεθάνει κάποιος για να συνεχίσουν οι υπόλοιποι. Ακόμα και αν το δοκίμαζαν, θα ανακάλυπταν ότι το κυρτό σκεύος θα διαλυόταν μέσα στο οξύ. Πλέον, αισθάνονταν ότι ο γρίφος που τους παρουσιάστηκε ήταν πιο απλός από ότι αρχικά φαντάζονταν. Ο καθένας θα μπορούσε να το βρει. Οι ίδιοι ένιωσαν ακόμα πιο ηλίθιοι που δεν το είδαν από την αρχή!
Όπως και να χε, το πέρασμα για την συνέχεια άνοιξε. Και στο επόμενο δωμάτιο τους περίμενε μια έκπληξη που δεν ανέμεναν καθόλου!
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Τέλος-Αποστολή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Α') - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Α')   [Τέλος-Αποστολή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Α') - Page 4 I_icon_minitimeFri Mar 25, 2016 1:33 am

Το δωμάτιο που μπήκαν ήταν πολύ μεγαλύτερο σε διαστάσεις από τα προηγούμενα. Και υπήρχε σημαντικός λόγος για την διαφορά: Αποτελούσε σταυροδρόμι!
Ο Squall ένιωσε το αίμα να βράζει στις φλέβες του. Πήρε ένα αποφασιστικό βήμα προς τα μέσα, μπροστά από τα υπόλοιπα παιδιά που είχαν ξαφνιαστεί στο θέαμα. Όμως για τον ίδιο δεν ήταν έκπληξη. Από την αρχή είχε την γνώση για δύο εισόδους στις υπόγειες στοές! Η μία ήταν εκείνη κοντά στο δυτικό τείχος που είχαν χρησιμοποιήσει. Η άλλη ήταν μέσα στην βάση των marines! Και συγκεκριμένα συνδεόταν στο οπλοστάσιο τους. Αλλά ήταν κρυφή. Ελάχιστοι θα είχαν πιθανώς γνώση για το πέρασμα. Ωστόσο, κάποιοι είχαν. Και αυτούς είχαν αντιμέτωπους στο σταυροδρόμι αντικριστά τους.
Οι μισοί φορούσαν ακόμα στολές marines, δεν αποτελούσαν απλώς μάχιμους του Ναυτικού. Ήταν μέλη της Οργάνωσης, που είχαν εισχωρήσει στις τάξεις των marines ως κατάσκοποι για χίλια δυο αιτήματα των ανωτέρων τους. Και ήταν δέκα!
-Από πού ξεφύτρωσαν αυτοί;! πέταξε ανήσυχος, η ματιά του όμως κάρφωσε την πλάτη του ατάραχου Squall.
-Νόμιζες ότι θα ξέφευγες έτσι εύκολα; απευθύνθηκε ο πρώτος των αντιπάλων τους στον ατρόμητο άντρα. Αυτό το μέρος θα γίνει ο τάφος όλων σας! έδωσε το σήμα για να ξεσπάσει η μάχη.
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Τέλος-Αποστολή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Α') - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Α')   [Τέλος-Αποστολή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Α') - Page 4 I_icon_minitimeSat Mar 26, 2016 8:35 pm

Οι άντρες της Οργάνωσης επιτέθηκαν σε σχηματισμό, επικεντρώνοντας τις δυνάμεις τους στον Squall. 3 τον περικύκλωσαν, ενώ από 2 πλεύρισαν τα αγόρια και έμεινε 1 για την May. Μπορεί η αναλογία να έδειχνε ισάξια δύναμη, η ζυγαριά όμως έκλινε κατά της τελευταίας και αυτό προφανώς επηρέαζε όλη την ομάδα.
Η May δεν ήταν ανίκανη να αμυνθεί σε αντίξοες συνθήκες. Αυτό όμως ίσχυε για κοινούς εχθρούς και ο συγκεκριμένος μόνο απλός δεν ήταν. Όπως οι σύντροφοι του, ο άντρας χειριζόταν ένα περίτεχνο σπαθί. Η τεχνική του σε αυτό, σε συνδυασμό με την κάλυψη της μαύρης κάπας του, έκαναν τις επιθέσεις του εντελώς αδιάβαστες. Το κορίτσι επίσης υπέφερε από την διαφορά σωματικής δύναμης. Κάτω από αυτές τις περιστάσεις, έκανε την μόνη επιλογή που απέμενε: Να το τραβήξει σε διάρκεια! Εγκατέλειψε εντελώς την επίθεση και έκλεισε κάθε ανοιχτό σημείο που θα μπορούσε να εκμεταλλευτεί ο άντρας. Δεν τσίμπησε καν στις προκλήσεις του, μαντεύοντας ότι ήταν παγίδα για να την παρασύρει σε σφάλμα.
-Έξυπνο κορίτσι! μάσησε τα λόγια του θυμωμένος. Αλλά οι ιππότες σου δεν θα σε σώσουν!
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Τέλος-Αποστολή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Α') - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Α')   [Τέλος-Αποστολή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Α') - Page 4 I_icon_minitimeSat Mar 26, 2016 8:36 pm

Ο Arima ανησυχούσε ειδικά για την May, θεωρώντας ότι οι υπόλοιποι μπορούσαν να ανταπεξέλθουν. Κάθε φορά όμως που δοκίμαζε να την πλησιάσει, ο ένας από τους δύο τον έκοβε ενώ ο άλλος επιχειρούσε να του δώσει ένα τελεστικό χτύπημα. Ειλικρινά, κι ο ίδιος ήταν πνιγμένος πάνω από το κεφάλι του! Στράφηκε στους δικούς του, από τα μάτια του έσταζε συμπυκνωμένη η δολοφονική του πρόθεση! Στην επόμενη βουτιά του αντιπάλου, τράβηξε το rapier του. Η στενή λεπίδα σαν καρφίτσα τινάχτηκε γρήγορα, σχεδόν αόρατη. Μια ανάσα ξέφυγε από τον σοκαρισμένο άντρα, καθώς η μύτη του έσκισε τον αέρα ανάμεσα του και προσγειώθηκε στο στέρνο του. Αλλά ήταν ο Arima που σάστισε περισσότερο. Γιατί συνειδητοποίησε ότι το χτύπημα ήταν ανεπιτυχές! Ο άντρας φορούσε πανοπλία κάτω από το ρούχο του που του έσωσε την ζωή. Και ο ίδιος μόλις συνειδητοποιούσε πόσο κοντά είχε φτάσει στο να πεθάνει. Πλέον κοίταζε το αγόρι πιο συνετά και υπολογιστικά.
Την ώρα που ο δεύτερος αντίπαλος του Arima σκόπευε να εκμεταλλευτεί την στιγμιαία παύση, ένας βρόντος  έσυρε το μέρος. Ο Mark είχε παρασύρει πολύ κοντά του τον έναν από τους δύο αντιπάλους. Το να προσπαθήσει κάποιος να πιέσει σε εγκλωβισμό το παιδί, ήταν αναμενόμενο το τι θα ακολουθούσε: Ο Mark εκρήγνυκε προς το πάνω σε άλμα. Άρπαξε το κεφάλι του άντρα και το κοπάνησε στο ανερχόμενο γόνατο του, σπάζοντας την μύτη του και αφήνοντας έναν πίδακα αίματος στην τροχιά τους. Παρασυρμένοι από το βάρος και την έλλειψη ισορροπίας, οι δυο τους έπεσαν μαζί με τον άντρα να σκάει σαν σακί στο έδαφος και το παιδί να προσγειώνεται πάνω του. Πατώντας στο στέρνο του, του κλότσησε το κεφάλι στο πλάι με όλη του τη δύναμη. Αν ο άντρας δεν είχε βγει εκτός από το πρώτο χτύπημα, πλέον ούτε να μιλήσει δεν θα μπορούσε. Από το στόμα του μαζί με τα δόντια βγήκε και ένα κύμα αίματος. Τα μάτια του είχαν γυρίσει προς τα πίσω και συσπώταν ολόκληρος, ενώ ο Mark τον αποτελείωνε ανελέητα σπάζοντας του το κόκκαλο στο στέρνο.
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Τέλος-Αποστολή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Α') - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Α')   [Τέλος-Αποστολή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Α') - Page 4 I_icon_minitimeSat Mar 26, 2016 8:38 pm

Όλη η σκηνή δεν κράτησε περισσότερο από δύο ανάσες, ήταν πολύς χρόνος όμως για να εμφανιστεί πάνω από τον ώμο του η σκιά του δεύτερου απειλητικά.
-Πρόσεχε! ήρθε η προειδοποίηση του Squall.
Ο καστανομάλλης είχε ήδη περιποιηθεί έναν δικό του που βογκούσε στο έδαφος με μια διαμπερές τρύπα στον δεξί πνεύμονα. Για να προστατεύσει τον Mark, είχε σπάσει δια ωμής βίας την περίφραξη των άλλων. Με το σπαθί στο ένα χέρι, απέκρουσε την προπορευόμενη επίθεση του ενός. Αντιθέτως, για να σταματήσει τον αντίπαλο του Mark δεν είχε κάποιο άλλο μέσο εκτός... από το χέρι του!
Ο Mark ξαφνιάστηκε από την τροπή, συνειδητοποιώντας την παράλειψη. Κι εκεί που εμφανίστηκε ο Squall μπροστά του και περίμενε να δει το χέρι του να κόβεται και το αίμα να χύνεται, τα μάτια του γούρλωσαν ακόμα περισσότερο. Το χέρι του Squall είχε αλλάξει! Είχε πλέον τον διπλάσιο όγκο, λευκή γούνα να το καλύπτει και κυρτά νύχια στα δάχτυλα. Από την παλάμη του όπου συγκρούστηκε με το όπλο απευθείας, δεν έτρεχε σταγόνα αίμα. Αντιθέτως μια αφύσικη μαύρη σκιά κάλυπτε το σημείο της επαφής, που έδειχνε να τον προστατεύει απόλυτα. Ο αντίπαλος υποχώρησε μακριά θορυβημένος και απροετοίμαστος. Από την μεριά του, ο Mark έσυρε το βλέμμα από το χέρι του Squall στο πρόσωπο του ξέπνοος. Όλος ο άντρας μεταμορφωνόταν μπρος στα μάτια του. Η γούνα εξαπλώθηκε στο σώμα του που αυξήθηκε σε όγκο. Η όψη του αγρίεψε καθώς μετατράπηκε σε μουσούδα τίγρη. Λευκή τίγρης! Ο Mark αναλογίστηκε την ιδιότητα του άντρα ως χρήστη Φρούτου και αμέσως κατέληξε στο συμπέρασμα. Ήταν Zoan, ο τύπος Φρούτου με την μεγαλύτερη ωμή δύναμη!
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Τέλος-Αποστολή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Α') - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Α')   [Τέλος-Αποστολή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Α') - Page 4 I_icon_minitimeSat Mar 26, 2016 8:39 pm

Ο Squall με την μορφή υβριδίου εξόρμησε πάνω στον αντίπαλο που υποχωρούσε, σχίζοντας την σάρκα του τόσο εύκολα λες και έκοβε χαρτί! Ο άντρας ούρλιαξε έντρομος αλλά πολύ σύντομα σιώπησε για πάντα. Έπειτα, γύρισε την προσοχή του σε άλλον. Ο Mark δεν στάθηκε να παρατηρεί άλλο. Με λαχανιασμένη ανάσα που δεν είχε καμία σχέση με κούραση, έπεσε στον πλησιέστερο αντίπαλο με χαμόγελο αυτοπεποίθησης!
Ούτε ο Arima είχε παρακολουθήσει την σκηνή, συγκεντρωμένος στην δική του μάχη. Από πίσω του είχε τον ένα και μπρος τον άλλο. Οι άντρες σε συνδυασμό έπεσαν πάνω του και το αγόρι πήδηξε στο πλάι. Αμέσως πάτησε γερά, σφίγγοντας την λαβή του rapier αποφασιστικά. Καθώς ο ένας άντρας ακολουθούσε την πορεία του Arima, το αγόρι σήκωσε το χέρι με το όπλο πάνω από το κεφάλι του. Το σώμα του σε στάση προετοιμασίας όπως υποδείκνυε η Τέχνη του Θρόνου. Ο αντίπαλος αντιλήφθηκε ότι στόχευε σε ευθεία αναμέτρηση και δεν έκανε πίσω. Ένα συρτό κόψιμο δεν ήταν κάτι που τον ανησυχούσε, δεν ήταν καθόλου το στυλ μάχης για rapier! Σήκωσε το δικό του σπαθί για να συγκρουστούν ενώ ο Arima κατέβαζε κάθετα το δικό του.
-1st stage: Storing!
Οι λεπίδες κουβαλούσαν όλη την ικανότητα των χειριστών τους, ωστόσο εκείνη του Arima είχε κάτι έξτρα που δεν είχε υπολογίσει. Η συμπυκνωμένη δύναμη που εξαπέλυσε το rapier έκανε τα γόνατα του άντρα να λυγίσουν. Με την πρώτη ένδειξη υποχώρησης, ο Arima επέμεινε ακόμα περισσότερο. Εφοδίασε το όπλο με την εναπομείνασα δύναμη του. Ο άντρας έπεσε στα γόνατα συγκρατώντας με κόπο το όπλο πάνω από το κεφάλι του για να αποκρούει, από τον λαιμό του άρχισε να ανέρχεται μια κραυγή προσπάθειας και απελπισίας.
*Boom*
Ένας κρατήρας δημιουργήθηκε γύρω του κάτω από το βάρος της επίθεσης και τα χέρια του υποχώρησαν. Η λεπίδα του Arima κατέβηκε βρίσκοντας στόχο στον ώμο του, κόβοντας στην πορεία το αυτί του. Αίμα τινάχτηκε σαν συντριβάνι και σάρκα έσκασε γύρω από την λεπίδα που άνοιξε κάθετα μέχρι το στομάχι του. Ο Arima ένιωσε αρκετή ανακούφιση που εκτόνωσε κομμάτι της οργής του, οι άμυνες του χαλάρωσαν καθώς η κούραση της προσπάθειας τον κατέβαλλε.
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Τέλος-Αποστολή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Α') - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Α')   [Τέλος-Αποστολή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Α') - Page 4 I_icon_minitimeSat Mar 26, 2016 8:41 pm

Αλλά ξεχνούσε ότι δεν ήταν ο μοναδικός του αντίπαλος.
-Πρόσεχε! τον τίναξε απρόσμενα ένα χέρι, τραβώντας τον από την πορεία μιας σφαίρας.
Σφαίρας;! Από πού είχε έρθει η βολή; Το αγόρι ξαφνιασμένο συνειδητοποίησε ότι ο δεύτερος του αντίπαλος είχε εφοδιαστεί με τα όπλα που κουβαλούσε αντί για το σπαθί. Ο σύντροφος του είχε πεθάνει, δεν είχε λόγο να προσέχει αν θα πετύχαινε σωστά ή θα αστοχούσε. Αν δεν εμφανιζόταν την καίρια στιγμή ο Bloody, θα του είχε τινάξει τα μυαλά στον αέρα!
Από την άλλη πλευρά, το μάτι του Squall, με σχισμή αντί για κόρη, έπιασε την εικόνα την επέμβαση του Bloody.
-Το ήξερα! μονολόγησε με μεικτά αισθήματα.
Όπως και να χε, οι αντίπαλοι έχασαν πολύ γρήγορα από εκεί και πέρα. Ο Bloody που είχε ξεπαστρέψει τους δικούς του, συνεργάστηκε με τον Arima για να αποτελειώσουν τον σκοπευτή. Μόνο ο αντίπαλος της May είχε απομείνει όρθιος. Το κορίτσι ήταν στην χειρότερη κατάσταση. Όσο προσεχτική κι αν ήταν, αναγκαστικά είχαν φτάσει στιγμές που έπρεπε να θυσιάσει κάτι για να αποφύγει το χειρότερο. Τα χέρι της είχαν μερικά βαθιά κοψίματα, το αίμα είχε πιτσιλίσει το πρόσωπο και τα ρούχα της. Το ένα πόδι της έτρεμε και μόνο με την θέληση το διατηρούσε και το πρόσταζε να την στηρίζει για να αποφεύγει τις επιθέσεις.
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Τέλος-Αποστολή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Α') - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Α')   [Τέλος-Αποστολή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Α') - Page 4 I_icon_minitimeSat Mar 26, 2016 8:47 pm

Ο αντίπαλος της, ξέροντας ότι είχε μείνει μόνος και ότι δεν θα γλίτωνε, τα έδωσε όλα. Βρέθηκε πίσω της και την άρπαξε από το λαιμό φέρνοντας την λεπίδα κοντά στο λαιμό της.
-Άλλο ένα βήμα και της κόβω τον λαιμό! απείλησε κάνοντας τους να κοκαλώσουν.
Οι εκφράσεις τους ασχήμυναν από την ένταση, η μόνη έκφραση όμως που δεν έβλεπε ο άντρας ήταν της ίδιας της May.
-Βλάκας! γέλασε στο αυτί του και τον κάρφωσε με τον κρυφό της άσσο.
Ο άντρας ένιωσε μια ανατριχίλα να τον διαπερνά στο τρύπημα και είδε ένα ενέσιμο βελάκι να ξεπροβάλλει στο χέρι της. Πριν προλάβει να επανέλθει από το σοκ, το κορίτσι τον τίναξε από πάνω της, στάθηκε στο πλευρό τον φίλων της και του χαμογέλασε κοροϊδευτικά. Δεν ήταν ότι είχε απορρίψει κάθε ελπίδα να τον νικήσει η ίδια. Χρειαζόταν απλώς την χρυσή ευκαιρία, πέραν κάθε ρίσκου για να το κάνει. Και είχε υπολογίσει ακριβώς στο συγκεκριμένο σενάριο, έχοντας πλήρη εμπιστοσύνη στην έκβαση των υπολοίπων μαχών.
Ο άντρας ένιωσε να χάνει κάθε έλεγχο στο σώμα του, το όπλο έπεσε με κλαγγή στο έδαφος. Ο Squall τον άρπαξε εύκολα έτσι όπως είχε κοκαλώσει σε παράλυση. Εξωφρενικά τον πίεσε στο σαγόνι για να του ανοίξει το στόμα και έχωσε το χέρι μέσα. Από το εσωτερικό της κοιλότητας, τράβηξε κάτι που το πέταξε αηδιασμένος στο πάτωμα. Οι υπόλοιποι είχαν την αρχική εντύπωση ότι ήταν δόντι, όμως ήταν ένα χτισμένο κατασκεύασμα. Η λειτουργία του ήταν απλή: Σε περίπτωση ομηρίας όπως την συγκεκριμένη, κάθε μέλος της Οργάνωσης θα δάγκωνε αυτό το “δόντι” και θα πέθαινε από το δηλητήριο πριν αποκαλύψει πληροφορίες σε ανάκριση!
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Τέλος-Αποστολή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Α') - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Α')   [Τέλος-Αποστολή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Α') - Page 4 I_icon_minitimeSat Mar 26, 2016 8:48 pm

-Μίλα! Ποιος σας έστειλε εδώ;  Πες μου το όνομα του! Πού βρίσκεται η βάση σας; τον τράνταξε, σπάζοντας του τον καρπό.
-Χαχαχα! γέλασε παρανοϊκά μόλις επανήλθε από τον πόνο. Είστε ξοφλημένοι! Ακόμα και να βγείτε από εδώ, η πόλη είναι ζωσμένη με δικούς μας. Δεν έχετε να πάτε πουθενά, πόσο μάλλον να απειλήσετε τους αρχηγούς μας! Θα πας να συναντήσεις τον Καπετά— έφτυσε προς τον Squall, ο οποίος ένιωσε την υπομονή του να εξαντλείται στην τελευταία αναφορά.
Του έσπασε το λαιμό πριν ολοκληρώσει την φράση. Τον πέταξε κάτω με οργή που κόχλαζε και επανήλθε στην ανθρώπινη μορφή του. Μπρος στα μάτια των υπολοίπων, άρχισε να ψαχουλεύει τις σωρούς των άλλων για στοιχεία.
-Ήταν κατάσκοποι της Οργάνωσης μέσα στην βάση των marinesυπέθεσε, αλλά η σιωπή έμεινε για απάντηση. Εκτός του να σε σκοτώσουν, ποιος άλλος ήταν ο σκοπός τους εδώ; Αυτό που ψάχνεις κι εσύ;
-Ναι, παραδέχτηκε πιο ήρεμος. Το πέρασμα από όπου ήρθαν συνδέεται με το οπλοστάσιο της βάσης στην Eluria, εξήγησε και είδε τα πρόσωπα τους να πέφτουν. Αμφιβάλω αν κάποιος άλλος δικός τους έχει μείνει στην βάση. Αν υπήρχε τουλάχιστον κάποιος πιο δυνατός, δεν θα έχανε την ευκαιρία να έρθει για μένα! Οπότε δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος ανησυχίας.
-Πώς θα φύγουμε όμως από εδώ; ζήτησε το κύριο πρόβλημα. Υπάρχει έξοδος στο τέρμα αυτών των στοών;
-Θα πρέπει πρώτα να φτάσουμε εκεί, δεν συμφωνείς; δεν απάντησε ξεκάθαρα.
Στο ψάξιμο όμως ανακάλυψε κάτι πολύ ιδιαίτερο. Ο αρχηγός τους κουβαλούσε τυλιγμένους χάρτες και ο Squall τους άνοιξε μπροστά στα έκπληκτα μάτια των παιδιών.
-Αντιστοιχεί στην Μεγάλη Γραμμή, σχολίασε με απόμακρη συγκέντρωση. Μου φαίνεται λειψός όμως και δεν αναγνωρίζω την ακριβή τοποθεσία, απογοητεύτηκε.
Αυτό του έλειπε, περισσότερα μυστήρια!
-Νομίζω ότι είναι καλό που απέσπασες έστω και αυτό το στοιχείο από την κατοχή τους! σχολίασε ευγενικά η May. Εξάλλου, δεν έχουμε τελειώσει με την αναζήτηση, επισήμανε, στρέφοντας την προσοχή τους πίσω στον γρίφο που περίμενε στο δωμάτιο.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος-Αποστολή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Α') - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Α')   [Τέλος-Αποστολή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Α') - Page 4 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος-Αποστολή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Α')
Back to top 
Page 4 of 6Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» [Αρχή] "Δεν ξέρω ποιος είσαι" (Μέρος Β')
» [Τέλος-Αποστολή] Ποιος θα Πληρώσει τη Νύφη;
» Αν είσαι κι αν δεν είσαι του Δήμαρχου παιδί...[Τέλος-Aποστολή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Αποστολή]Νομος και Ταξη! Η δικαιοσυνη πανω απο ολα! Μερος 9ο - Πρωτη φορα αξιωματικος! Πρώτη αποστολη!
» Το πιο λαμπρό αστέρι. Μέρος Τρίτο. [Τέλος-Αποστολή]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: South Blue :: Eluria-
Jump to: