Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 43 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 43 Guests

None

Most users ever online was 124 on Sat Oct 12, 2024 2:27 am
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος] A new comrade

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6244
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] A new comrade  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A new comrade    [Τέλος] A new comrade  - Page 2 I_icon_minitimeSun Sep 01, 2013 2:30 am

Έφυγα από πάνω του και όταν κοίταξα να δω ποιος είναι τότε είχα δει να ήταν μια γυναίκα.
-Γιατί δεν βλέπεις που πας??? Αυτή η γυναίκα φορούσε πανοπλία και φαινόταν κάπως σαν στρατιώτης, είχε και ένα σπαθί μαζί της. Μάλλον θα είναι στρατιώτης της φρουράς του νησιού αλλά φρουρά δεν υπάρχει σε αυτό το νησί, τότε μπορεί απλώς να είναι πάντα έτσι.
-Συγνώμη αλλά με κυνήγαγαν κάποιοι και δεν είχα δει που πήγαινα σταμάτησα να μιλάω σε εκείνη και μετά έστριψα σε εκείνους που με κυνηγούσαν.
-Oi εσείς γιατί με κυνηγάτε??? Τους είπα φωναχτά.
-Τίποτα απλώς μας είπε η σερβιτόρα του εστιατορίου που ήσουν πριν να σε πιάσουμε και απλώς εμείς αυτό θα κάνουμε όπως το είχα καταλάβει, εκείνη τους έβαλες να με πιάσουν και από τι κατάλαβα δεν τους είπε τον λόγο οπού σημαίνει αυτοί οι άνθρωποι δεν χρειάζονται κάποιο λόγο.
-Και αυτό θα κάνουμε αλλιώς δεν θα πάρουμε τα χρήματα μας!!! Είπαν και αμέσως ήρθαν κατά πάνω μου να μου κάνουν επίθεση.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6244
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] A new comrade  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A new comrade    [Τέλος] A new comrade  - Page 2 I_icon_minitimeSun Sep 01, 2013 2:40 am

Είχαν βγάλει τα όπλα και μου επιτέθηκαν δυο μου είχαν κάνει επίθεση με τα όπλο τους φέρνοντας τα προς τα κάθετα αλλά πήδηξα ψηλά στον αέρα για να τους αποφύγω. Ύστερα πήγα να του ρίξω κλωτσιά αλλά μπλόκαραν την κλωτσιά μου. Έπεσα στο πάτωμα κάτω και μετά ήρθα ένας ακόμη και μου έκανε επίθεση, μου είχε κάνει επίθεση φέρνοντας το σπαθί του προς τα πλάγια. Απέφυγα την επίθεση του και ύστερα του έδωσα μπουνιά στην κοιλιά του. Κοίταξα μια στην γυναίκα που είχα πέσει πάνω της προηγούμενος και την είδα λίγο τσαντισμένη, έμοιαζε λίγο τρομακτική. Συνέχιζαν να με πολεμάνε οι άλλοι και χωρίς να το καταλάβω ξαφνικά έρχεται ένα σπαθί και καρφώνει τον ένα στην καρδιά του. Κοίταξα να δω ποιος ταν και είδα πως ήταν η γυναικά που είχα πέσει πάνω προηγούμενος.
-Μπορείτε να σταματήσετε για λίγο είπε αγριεμενα, ήταν πολύ τρομακτική έτσι όπως το είπε και για αυτό αμέσως σταματήσαμε, δεν είχα φοβηθεί, σταμάτησα να πολεμάω επειδή εκείνοι σταμάτησαν πρώτα και δεν ήθελα να τους πολεμάω χωρίς να κάνουν κάτι εκείνοι. Εκείνοι τρόμαξαν πάρα πολύ όταν την είδα έτσι και για αυτό αμέσως έφυγαν. Ο άλλος αφού είχε καρφωθεί στην καρδιά του δεν μπορούσα να επιβιώσει οπού αυτό είχε αποτέλεσμα να πεθάνει.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6244
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] A new comrade  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A new comrade    [Τέλος] A new comrade  - Page 2 I_icon_minitimeSun Sep 01, 2013 2:50 am

-Ξέρουν να τρέχουν φαίνεται είπα καθώς κοίταζα εκείνους να τρέχουν. Κοντευαν να χεστούν από τον φόβο τους. Γύρισα ύστερα στην γυναίκα αυτή που τους έκανε να φύγουν.
-Φαίνεται ότι όντως ήσουν σε μπελά οπότε θα σε συχωρέσω για αυτό που έκανες αλλά και πάλι δεν το έκανες επίτηδες έτσι??? Με ρώτησε.
-Α αν λες που έπεσα πάνω σου τότε δεν είχα κάποιο συγκεκριμένο σκοπό, απλά με κυνήγαγαν εκείνοι και όταν σταμάτησα έπεσα καταλαθος πάνω σου αλλά τι σκοπό νόμιζες εσύ??? Την ρώτησα.
-Δεν πειράζει όπως και να έχει, το όνομα μου είναι Erza Scarlet, το δικό σου??? Τώρα που την κοίταζα ακόμη πιο καλύτερη φαίνεται πολύ δυνατή και με αυτό που μου έδειξε πριν κατάλαβα ότι όντως είναι δυνατή οπότε θα είναι πολύ κατάλληλη για το πλήρωμα μου.
-Το όνομα μου είναι Natsu Dragneel, είμαι πειρατής... τι θα έλεγες να έμπαινες στο πειρατικό μου πλήρωμα??? Την ρώτησα αλλά φοβόμουν μην μου πει όχι.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6244
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] A new comrade  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A new comrade    [Τέλος] A new comrade  - Page 2 I_icon_minitimeSun Sep 01, 2013 3:00 am

-Συγνώμη αλλά πρέπει να πω όχι σε αυτή την πρόταση σου αν και φαντάζομαι ότι θα είσαι ένας πολύ δυνατός αλλά έχω έρθει σε αυτό το νησί για ένα συγκεκριμένο λόγο, έχω έρθει για να σκοτώσω έναν άνθρωπο όταν είπε αυτό το πράγμα αμέσως κατέβασα κάτω τα μούτρα μου. Ύστερα ήμουν μια χαρά επειδή σκέφτηκα κάτι, αν πάω και την βοηθήσω νικήσει σκοτώσει εκείνο το άτομο τότε μπορεί να έρθει στο πλήρωμα μου.
-Σκέφτηκα κάτι και αν θέλεις αλλά εγώ μπορεί και να το κάνω έτσι και αλλιώς γέμισε γεμάτο απορίες με αυτό που είπα και για αυτό περίμενε εμένα να πω τι είχα σκεφτεί.
-Τι θα έλεγες να πήγαινα να σε βοηθήσω να σκοτώσεις εκείνο το άτομο και ύστερα να μπεις στο πλήρωμα μου??? Δεν ήξερε τι θα πω αλλά όταν είπα αυτό το πράγμα αμέσως έβαλα τα γέλια.
-Oi γιατί γελάς?!?!?!?!? Της είπα τσαντισμένα.
-Συγνώμη αλλά δεν το περίμενα καθόλου αλλά αν έρθεις να ξέρεις ότι θα πάμε στο λημέρι πειρατών οπού είναι σε αυτό το νησί, αυτόν που θέλω να σκοτώσω είναι εκεί.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6244
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] A new comrade  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A new comrade    [Τέλος] A new comrade  - Page 2 I_icon_minitimeSun Sep 01, 2013 7:08 pm

-Και φυσικά το ξέρω και για αυτό θα έρθω κιόλας της είπα.
-Πολύ καλά τότε έλα μαζί μου, θα είναι και πιο εύκολη δουλειά αν έχω κάποιον μαζί μου αφού με άφησε να έρθω μαζί της τότε αμέσως έφυγα από εκεί. Εκείνη με σταμάτησε όμως και μου είπε.
-Που πας??? Ξέρεις που είναι και πας από μόνος σου??? Είχε ένα δίκιο σε αυτό.
-Όντως δίκιο έχεις.
-Ωραία τότε αφού κατάλαβες ακολούθησε εμένα μου
είπε και εκείνη αμέσως άρχισε να περπατάει. Το ωραίο πράγμα είναι ότι θα πάω σε ένα μέρος οπού θα δω καινούργια πράγματα και ότι θα παλέψω ανθρώπους οπού θα είναι δυνατοί. Το αίμα μου έχει αρχίζει να βράζει από την έξαψη.
-Και που ακριβώς είναι??? Δεν μου απάντησε, απλώς συνέχιζε να περπατάει. Ύστερα μίλησε.
-Θα δεις ο ίδιος με το που φτάσουμε είπε καθώς περπάταγε.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6244
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] A new comrade  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A new comrade    [Τέλος] A new comrade  - Page 2 I_icon_minitimeSun Sep 01, 2013 7:19 pm

Δεν ήξερα τίποτα για αυτή την πόλη και πιστεύω η Erza θα ξέρει κάτι. Έτσι θα την ρωτήσω για να ξέρω και εγώ.
-Θέλω να σε ρωτήσω κάτι, ξέρεις τίποτα για αυτή την πόλη??? Φαίνεται πολύ χάλια έτσι όπως είναι μακάρι να μου πει για να ξέρω και εγώ.
-Ξέρω κάποια πράγματα αλλά δεν είναι πολλά, άμα είναι θα σου πω εκείνα που ξέρω... σε αυτό το νησί εδώ όπως έχεις δει είναι γεμάτος έρημος, αν κατάφερες να φτάσεις στην πόλη αυτή σόι και αβλαβείς τότε είσαι πολύ τυχερός αλλά το θέμα δεν είναι αυτό σε αυτή την πόλη έχει πολλούς ληστές, κακοποιούς και έτσι... πιστεύω κατάλαβες αυτό το πράγμα με εκείνους που σε κυνηγούσαν, αυτοί πρέπει να είναι άντρες αυτού οπού θα πάμε να σκοτώσουμε δεν περίμενα να ακούσω κάτι τέτοιο. Αλλά είχα στο μυαλό μου ένα πράγμα, αν είναι εκείνοι οπού με κυνηγούσαν άντρες αυτού που θα πάμε να σκοτώσουμε τώρα τότε σημαίνει πως εκείνος μπορεί να είναι αδύναμος επειδή οι άντρες του ήταν και εκείνοι αδύναμοι.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6244
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] A new comrade  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A new comrade    [Τέλος] A new comrade  - Page 2 I_icon_minitimeMon Sep 02, 2013 2:29 am

Προχωράγαμε από εδώ και εκεί, δεν ήξερα που ήταν και για αυτό δεν μπορούσα να καταλάβω πόσο ακόμη θα μας πάρει. Δεν μου λέει και κάτι κιόλας, περιμένει να το μάθω από μόνος μου. Είχα τσαντιστεί τώρα πια.
-Γιατί δεν μου λες που ακριβώς θα πάμε?!?!?!?!? Της είπα φωναχτά.
-Δεν σου είπα περίμενε μου είπε κάπως θυμωμένα.
-Μάλιστα.
Είχαμε βγει από την πόλη και είμαστε στην έρημο, σίγουρα μάλλον δεν ξέρει που είναι εκείνοι οι πειρατές οπού αναγκάστηκε να πάει να τους ψάξει από έξω. Καθώς περπατάγαμε ξαφνικά σταμάτησε να περπάτα εκείνη.
-Πάμε πάλι πίσω στην πόλη είπε και αμέσως αρχίσαμε να πηγαίναμε πίσω. Θα μας πάρει άλλο τόσο να ξανά φτάσουμε εκεί πέρα και άσε που κάνει τρομερή ζεστή αλλά λογικό επειδή βρισκόμαστε στην έρημο.
Μετά από 30 λεπτά
Περάσαν 30 λεπτά και επιτελούς είχαμε ξανά μπει μέσα στην πόλη.

Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6244
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] A new comrade  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A new comrade    [Τέλος] A new comrade  - Page 2 I_icon_minitimeMon Sep 02, 2013 7:37 pm

Όταν μπήκαμε ξανά στην πόλη προχωράγαμε όλο και πιο κάτω. Αυτή η πόλη τώρα που την βλέπω καλύτερα, αν πάμε πιο κάτω έχει πιο πολλούς κινδύνους από κακοποιούς και έτσι. Μάλλον για αυτό άμα πάμε πιο κάτω τότε μπορεί να τους βρούμε.
Προχωράγαμε πάρα πολύ. Καθώς προχωράγαμε σε κάποια στιγμή σταματάει η erza.
-Γιατί σταματήσαμε??? Την ρώτησα. Είχα όμως μια απορία, γιατί θέλει να πάει να τον σκοτώσει εκείνο τον άνθρωπο άραγε.
-Κανε ησυχία εκεί πέρα είναι εκείνοι οι πειρατές οπού θέλω να σκοτώσω μου έδειξε με το χέρι της. Δεν έμοιαζαν και τόσο κακοί και για αυτό όταν τους είδα, η απορία που είχα έγινε και πιο έντονη.
-Να σε ρωτήσω πριν πάμε εκεί μπορείς να μου πεις γιατί θέλεις να τον σκοτώσεις??? Δεν μου μίλησε για λίγο αλλά μετά από λίγο είπε κάτι.
-Δεν μπορώ να σου το πω αυτό, αν θέλεις όμως να μπω στο πλήρωμα σου τότε θα πρέπει να κάτσεις να με βοηθήσεις απλά χωρίς να ξέρεις τίποτα μου είπε. Σίγουρα αν την βοηθήσω τότε θα μπει στο πλήρωμα αλλά κάπως ύποπτο είναι αυτό που λέει.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6244
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] A new comrade  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A new comrade    [Τέλος] A new comrade  - Page 2 I_icon_minitimeMon Sep 02, 2013 7:49 pm

Ήμασταν κριμένοι πίσω από ένα τοίχο και χωρίς να το δω είχα πατήσει ένα κλαδι οπου ακούστηκε καπως δυνατά.
-Χαζός είσαι??? Μου είπε η Erza και μετά μου έδωσε μια ελαφριά μπουνιά στο κεφάλι. Ακούσαμε βήματα να ερχόντουσαν βήματα προς τα εδώ. Δεν ξέραμε τι θα κάνουμε. Άλλο λίγο είχαν να έρθουν προς τα εδώ, ένας πήγε να στρίψει από εδώ πέρα αλλά τότε βγήκε ξαφνικά η Erza και τον κάρφωσε στην κοιλιά του. Βγήκα και εγώ από την κρυψώνα. Όταν είδαν οι άλλοι καρφωμένο τον φίλο τους από την Erza αμέσως είχαν έρθει προς τα εδώ για να μας κάνουνε επίθεση. Είχαν βγάλει όλοι τους τα σπαθιά, επιτέθηκαν δυο στην Erza και πήγαν να μου επιτεθούν άλλοι 2 σε μένα. Ξέρω ότι πρέπει να τους πολεμήσω και αυτό θα κάνω όμως για να μην πεθάνω εγώ. Όταν είχαν έρθει πάνω μου τότε μου έκαναν επίθεση με τα σπαθιά τους φέρνοντας τα προς τα κάθετα. Τους απέφυγα όμως πηγαίνοντας προς τα πίσω, ύστερα τους έκανα επίθεση πηγαίνοντας γρήγορα ένα βήμα μπροστά και τους έριξα μια κλωτσιά στο κεφάλι. Είχαν πέσει κάτω, κοίταξα να δω και την Erza να δω πως τα πάει. Τους είχε σκοτώσει ήδη.
-Δεν ξέρω για πιο πράγμα ήρθατε εδώ αλλά μην νομίζετε ότι θα σας αφήσουμε τώρα που πειράξατε τα μέλη μας!! Είπε ένας και τότε εμφανίστηκε μπροστά μου ένα που έμοιαζε κάπως με ninja και μου έκανε επίθεση.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6244
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] A new comrade  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A new comrade    [Τέλος] A new comrade  - Page 2 I_icon_minitimeWed Sep 04, 2013 3:19 am

Μου είχε κάνει επίθεση με το σπαθί του φέρνοντας το προς τα πλάγια, τον απέφυγα αλλά συνέχισε να μου κάνει επίθεση. Την απέφυγα και εκείνη, δεν μπορούσα να βρω ευκαιρία να του κάνω επίθεση επειδή συνέχεια μου έκανε επίθεση εκείνος. Έτσι μετά πήγα προς τα πίσω και έπειτα πολύ γρήγορα πήγα ένα βήμα μπροστά και του έδωσα κλωτσιά στην κοιλιά του. Μπλόκαρε την επίθεση μου και ύστερα μου έδωσε μια στο πρόσωπο. Είχε πονέσει η μπουνιά του αλλά δεν με ένοιαζε αυτό το πράγμα επειδή είχε πολύ πλάκα αυτή η μάχη.
-Τώρα θα δεις!!! Του είπα και ύστερα του έδωσα μια γρήγορη μπουνιά, δεν κατάφερε να με δει γρήγορα που του είχα δώσει μπουνιά και για αυτό κατάφερα να τον στείλω λίγα μέτρα πιο πέρα. Σηκώθηκε και ήρθε αμέσως πάλι κατά πάνω μου. Αυτή την φορά πήδηξε στον αέρα και μου έκανε επίθεση φέρνοντας το σπαθί του προς τα κάθετα, είχε βάλει πολύ δύναμη. Είχα καταφέρει να αποφύγω την επίθεση του αλλά όταν είχε πέσει στο πάτωμα κάτω είχε κάνει πολύ μεγάλο θόρυβο οπού αυτό σήμαινε ότι αν με πετύχαινε τότε θα με είχε κόψει στα δυο.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος] A new comrade  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A new comrade    [Τέλος] A new comrade  - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος] A new comrade
Back to top 
Page 2 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» [Τελος] Again a new comrade!!!!
» [Τέλος-Αποστολή] Στο Τέλος Ξυρίζουν Τον Γαμπρό
» {Αρχή}The Punisher Pirates:Το τέλος ενός ταξιδιού,η αρχή μιας νέας περιπέτειας {Τέλος}
» [Τέλος] Το τέλος είναι η μαγεία..
» [Τέλος] New War

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: South Blue :: Endless Waste-
Jump to: