Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 8 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 8 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τελος] Again a new comrade!!!!

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
AuthorMessage
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος] Again a new comrade!!!! Empty
PostSubject: [Τελος] Again a new comrade!!!!   [Τελος] Again a new comrade!!!! I_icon_minitimeMon Sep 09, 2013 6:45 pm

Από την στιγμή που είχαμε μπει στην θάλασσα είχαν περάσει γύρω στις 6 ώρες. Ήταν περίπου το βράδυ, ο ήλιος σιγά σιγά έπεφτε. Θα πρέπει να βρούμε ένα νησί σύντομα όμως για να μείνουμε ώστε να μπορέσουμε να περάσουμε την νύχτα. Κάναμε κουπί ασταμάτητα, σε κάποια στιγμή σταματάει η erza να κάνει κουπί και σηκώνεται όρθια.
-Κάτι βλέπω, κανε λίγο ακόμη κουπί μου είπε. Δεν είχα άλλη επιλογή από το να κάνω κουπί κιαλλο. Έκανα ασταμάτητα κουπί και σε κάποια στιγμή με σταμάτησε η erza.
-Τι τρέχει??? Της είπα. Μου έδειξε με το χέρι της μετά κάπου. Κοίταξα και ειδα ένα νησί στον ορίζοντα. Όταν το είδα μετά έκατσα να κάνω κουπί πάρα πολύ για να πάω σύντομα στο νησί ώστε να βρω ένα ξενοδοχείο για να ξεκουραστώ επειδή σε αυτή την βάρκα δεν μπορώ. Και μιας θα πάω εκεί θα βρω ένα πλοίο κιόλας επειδή σε αυτή την βάρκα δεν γίνεται να είμαι συνέχεια, είναι πολύ μικρή και αν έρθει κιαλλο μέλος στο πλήρωμα μου τότε δεν θα χωράει στα σίγουρα.


Last edited by Rikuo on Tue Oct 01, 2013 2:51 am; edited 2 times in total
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος] Again a new comrade!!!! Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Again a new comrade!!!!   [Τελος] Again a new comrade!!!! I_icon_minitimeThu Sep 12, 2013 2:28 am

Μέσα σε 10 λεπτά είχαμε φτάσει στην ακτή του νησιού, από εδώ πέρα βλέπαμε κιόλας την πόλη. Φαινόταν ωραία. Βγήκαμε μετά από την βάρκα και την βάλαμε μέσα μέσα για να μην την πάρει το ρεύμα και μετά χαθεί. Σε αυτό το νησί μάλλον όμως μπορεί να μην βρούμε πλοίο αλλά δεν πειράζει τουλάχιστον θα ξεκουραστουμε και αν τύχει να βρω και σύντροφο κιαλλο θα είναι καλά. Αφού την βάλαμε μέσα μέσα τότε αρχίζαμε και πηγαίναμε προς την πόλη.
Όταν φτάσαμε στην πόλη τότε είδαμε μια ταμπέλα οπού έλεγε ότι η πόλη είναι χωρισμένη σε 2 επίπεδα, το ένα επίπεδο φαινόταν για εκείνους που δεν έχουν χρήματα και το άλλο για εκείνους που έχουν κάτι χρήματα. Δεν ήξερα σε ποιο να πάμε αλλά λογικά θα πάμε στο πρώτο επίπεδο επειδή δεν έχουμε και τόσα πολλά χρήματα, τα χρήματα που έχω τα θέλω για πλοίο. Έτσι πήγαμε στο πρώτο επίπεδο.
Περπατούσαμε στους δρόμους του πρώτου επίπεδου και ψάχνουμε για ένα ξενοδοχείο ώστε να μείνουμε για το βράδυ αλλά δεν βρίσκαμε, μάλλον επειδή ήμαστε στο πρώτο επίπεδο και όχι στο δεύτερο. Θα πρέπει να ρωτήσω κάποιον τότε ώστε να μου πει.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος] Again a new comrade!!!! Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Again a new comrade!!!!   [Τελος] Again a new comrade!!!! I_icon_minitimeThu Sep 12, 2013 2:40 am

-Συγνώμη μπορείς να μας πεις που μπορούμε να βρούμε ένα ξενοδοχείο να μείνουμε για σήμερα??? Ήταν ένας κάπως ψηλός άνδρας και έμοιαζε για μηχανικός κιόλας. Αν ειναι όντως μηχανικός και είναι καλός θα τον ρωτήσω για πλοίο.
-Έχει ένα μόνο αλλά είναι πολύ παλιό και δεν αξίζει, έχει λίγους πελάτες αλλά τι περιμένεις στο πρώτο επίπεδο της πόλης αυτής, αν θέλετε να μείνετε κάπου τότε να πάτε στο δεύτερο επίπεδο είχε δίκιο σε αυτό άλλα δεν γίνεται.
-Ευχαριστούμε!!! Του είπα καθώς φευγαμε, αν τον βρω αύριο το πρωί τότε θα τον ρωτήσω για το πλοίο.
Όταν φύγαμε αρχίζαμε να ακολουθούμε τον δρόμο για το ξενοδοχείο που μας είχε πει επειδή χρειαζόμουν τα λεφτά. Σε 10 λεπτά είχαμε φτάσει εκεί πέρα και αμέσως μπήκαμε μέσα. Από έξω φαινόταν πολύ παλιό αλλά από μέσα δεν ήταν και τόσο χάλια όσο έλεγε. Κοιτάζαμε από εδώ και εκεί και ύστερα η erza πήγε στο ταμείο του ξενοδοχείο για να ρωτήσει για ένα δωμάτιο να μείνουμε. Περίμενα εγώ μέχρι να έρθει με το κλειδί του δωματίου. Μετά από 10 λεπτά την είχα δει να έχει τελειώσει και να έρχεται προς τα εδώ. Όταν ήρθε προς τα εδώ μου έδειξε ένα κλειδί και αμέσως μετά πήγαμε προς εκείνο το δωμάτιο.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος] Again a new comrade!!!! Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Again a new comrade!!!!   [Τελος] Again a new comrade!!!! I_icon_minitimeThu Sep 12, 2013 2:49 am

Μετά από λίγο φτάσαμε στο δωμάτιο, είχα λίγο ανχος για το δωμάτιο επειδή αν ήταν όπως είχε πει εκείνος που ρώτησα για το ξενοδοχείο αυτό τότε θα είναι και τόσο καλό αλλά και να είναι έτσι τότε δεν γίνετε να κάνω κάτι. Η Erza έβαλε το κλειδί μέσα και άνοιξε την πόρτα του δωματίου. Όταν η πόρτα άνοιξε μπήκαμε μέσα και άρχιζα να κοιτάζω το δωμάτιο. Τελικά δεν είναι έτσι όπως το είχε πει εκείνος, καμιά σχέση με αυτό που είχε πει εκείνος. Μάλλον εκείνος θα μένει στο δεύτερο επίπεδο και δεν θα ξέρει, φαινόταν κάπως παλιό αλλά δεν ήταν και τόσο άσχημο. Και να ήταν όμως άσχημο δεν είχα ορεξει να κάνω παράπονα επειδή νισταζα πάρα πολύ.
-Λοιπόν εγώ θα πάω να την πέσω από τώρα είπα στην Erza και πήγα ξάπλωσα στο ένα κρεβάτι από τα δυο. Την στιγμή που ξάπλωσα μετά από λίγο ξάπλωσε και η Erza στο άλλο κρεβάτι. Κλείσαμε τα μάτια μας και μετά από 5 με 6 λεπτά αρχίζαμε να κοιμομασταν.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος] Again a new comrade!!!! Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Again a new comrade!!!!   [Τελος] Again a new comrade!!!! I_icon_minitimeSat Sep 14, 2013 2:47 am

Από την στιγμή που είχαμε αρχίσει να κοιμόμαστε είχαν περάσει γύρω στις 10 ώρες, πρέπει να είναι πρωί τώρα. Σιγά σιγά τα μάτια μου άρχιζαν να ανοίγουν. Δεν άντεξα άλλο και άνοιξα τα μάτια μου. Αφού τα άνοιξα σηκώθηκα από το κρεβάτι, είχα κοιτάξει στο κρεβάτι της Erza να δω αν είναι εκεί και είδα πως δεν ήταν εκεί πέρα. Βασικά δεν ήταν στο δωμάτιο μέσα, πρέπει να είχε φύγει κιόλας. Δεν είχα τι να κάνω και εγώ στο δωμάτιο μέσα και για αυτό πήγα στην πόρτα, την άνοιξα και βγήκα και εγώ έξω. Όταν βγήκα μετά έκλεισα την πόρτα και πήρα το κλειδί και το έβαλα στην τσέπη μου. Κατέβηκα τις σκάλες και έπειτα άνοιξα την πόρτα του ξενοδοχείου για να βγω έξω. Όταν βγήκα έξω ο ήλιος ήταν πολύ έντονος αλλά ήταν πολύ λαμπερός. Ύστερα άρχιζα να περπατάω στους δρόμους του νησιού.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος] Again a new comrade!!!! Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Again a new comrade!!!!   [Τελος] Again a new comrade!!!! I_icon_minitimeSat Sep 14, 2013 5:58 pm

Όσοι ήταν σε αυτό το επίπεδο ήταν κάπως φτωχοί και λογικό κιόλας επειδή εδώ μένουν οι φτωχοί επειδή είναι όλα φτηνά σχεδόν. Το θέμα τώρα είναι πως θέλω να φάω και εδώ πέρα δεν θα υπάρχει κάποιο κάλο εστιατόριο, οπότε θα πρέπει να πάω να ρωτήσω για εστιατόριο στο δεύτερο επίπεδο.
Άρχιζα να ψάχνω κάποιον αλλά όλοι τους εδώ πέρα φαινόντουσαν να μην ξέρουν οπότε θα είναι λίγο δύσκολο να βρω εδώ πέρα κάποιον να μου πει πως θα πάω. Έτσι μετά άρχισα να πηγαίνω στο δεύτερο επίπεδο. Καθώς πήγαινα προς το δεύτερο επίπεδο είδα ξανά εκείνον τον τον άνθρωπο που φαινόταν για μηχανικός. Χωρίς άλλη καθυστέρηση πήγα να τον ρωτήσω.
-Συγνώμη μήπως ξέρεις κανένα καλό εστιατόριο εδώ γύρω??? Όταν τον ρώτησα με κοίταζε καλά και ύστερα θυμήθηκε ότι τον είχα ξανά ρωτήσει.
-Όπως είπα και εχτές δεν θα βρεις κάτι κάλο εδώ πέρα οπότε πρέπει να πας στο δεύτερο επίπεδο δεν αντιρισα σε αυτό επειδή θέλω να φάω καλά.
-Οκ δεν πειράζει μπορείς να μου πεις τον δρόμο.
-Αν θες πήγαινε στο μεγαλύτερο εστιατόριο του δευτέρου επίπεδου, δεν είναι και τόσο ακριβά αλλά έχει πολύ καλό φαγητό
ύστερα μου είπε και της οδηγίες για το πως θα πάω και αμέσως έφυγα.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος] Again a new comrade!!!! Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Again a new comrade!!!!   [Τελος] Again a new comrade!!!! I_icon_minitimeWed Sep 18, 2013 2:27 am

Το εστιατόριο εκείνο ήταν όντως στο δεύτερο επίπεδο από τι μου είχε πει. Είχα φτάσει ήδη στο δεύτερο επίπεδο και ψάχνω το εστιατόριο. Από τι κατάλαβα κιόλας θα το βρω εύκολα επειδή είναι το μεγαλύτερο εστιατόριο στο νησί αυτό.
Έκατσα λίγο να ψάξω αλλά δεν το έβρισκα, ύστερα μετά από 10 λεπτά ψαξίματος βρήκα ένα τεράστιο κτίριο, μου φάνηκε για εστιατόριο και για αυτό αμέσως μπήκα μέσα.
Την στιγμή που μπήκα μέσα αμέσως κατάλαβα ότι είναι εστιατόριο και να μην είναι το εστιατόριο που μου είχε πει δεν πειράζει επειδή έτσι και αλλιώς θα κάτσω να φάω επειδή πεινάω πολύ.
Βρήκα ένα τραπέζι και αμέσως έκατσα εκεί, τώρα θα περιμένω κάποιον να μου πάρει την παραγγελιά μου. Καθώς περίμενα είδα κάποιον οπού ήταν κάπως ύποπτος. Τον κοίταζα καλά καλά μπας και δω καμιά ύποπτη κίνηση του.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος] Again a new comrade!!!! Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Again a new comrade!!!!   [Τελος] Again a new comrade!!!! I_icon_minitimeFri Sep 20, 2013 12:24 am

Δεν μπορούσα να καταλάβω τίποτα και για αυτό σταμάτησα να τον κοιτάζω, εκείνος με είχε προσέξει όμως όταν τον κοίταζα αλλά δεν έκανε κάτι. Σε λίγο είχε έρθει κάποιος για να πάρει την παραγγελία μου. Μέσα σε 5 λεπτά είχε πάρει αυτό που ήθελα και αμέσως πήγε στην κουζίνα για να πει στο μαγειρείο να μαγηρεψει αυτά που θέλω. Οι τιμές της ταβέρνας αυτής ήταν κάπως ακριβές αλλά δεν με ένοιαζε και τόσο, και για το καράβι κάτι θα βρω. Όσο μικρο να είναι θα είναι πιο μεγάλο από την βάρκα που έχω τώρα.
Περίμενα στο τραπέζι για 30 λεπτά και δεν είχε έρθει ακόμη το φαγητό μου. δεν μπορούσα να περιμένω άλλο, ήμουν έτοιμος να φύγω. Ξαφνικά έτσι όπως ήμουν έτοιμος να φύγω έρχεται ένας με ένα δίσκο στο χέρι του.
-Επιτέλους ήρθε!!! Φώναξα δυνατά και μετά έβαλε τα φαγητά στο τραπέζι. Με το που τα έβαλε, έφυγε και άρχισα να τρώω.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος] Again a new comrade!!!! Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Again a new comrade!!!!   [Τελος] Again a new comrade!!!! I_icon_minitimeSun Sep 22, 2013 1:06 am

Μέσα σε 20 λεπτά είχα τελειώσει και φώναξα κάποιον για να πληρώσω τον λογαριασμό. Ήρθε ένας και μου είπε πόσο έκανε. Η τιμή ήταν 100.000 μπελι, είχα κιαλλα χρήματα αλλά μπορεί να μην μου φτάσουν για καράβι. Αν δεν φτάσουν τότε δεν πειράζει, θα πάρω ένα φτηνό. Έδωσα μετά τα χρήματα και ύστερα έφυγα από την ταβέρνα.
Όταν βγήκα έξω επειδή δεν ήξερα τι να κάνω άρχισα να κάνω βόλτες στου δρόμους του δεύτερου επιπέδου, βασικά καλό θα ήταν να κάτσω να εξερευνήσω το νησί.
Καθώς άρχισα να περπατάω ξαφνικά είδα μπροστά μου την Erza.
-Τι κάνεις εδώ πέρα Natsu??? Με ρώτησε.
-Είχα πάει να φάω και τώρα κάνω βόλτες στου δρόμους, εσύ γιατί είσαι εδώ πέρα???
-Είχα ακούσει κάτι φήμες σε αυτό το νησί για κάτι πειρατές και για αυτό θέλω να πάω να ελέγξω αν είναι αλήθεια ότι είναι εδώ πέρα.
-Οκ τότε ας πάμε μαζί εκεί πέρα να δούμε, ξέρεις που είναι όμως???
-Λογικά στο λιμάνι θα είναι
μετά αμέσως φύγαμε προς το λιμάνι.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος] Again a new comrade!!!! Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Again a new comrade!!!!   [Τελος] Again a new comrade!!!! I_icon_minitimeMon Sep 23, 2013 12:34 am

Μέσα σε 10 λεπτά είχαμε φτάσει στο λιμάνι και είδαμε ένα μεγάλο καράβι. Από το καράβι εκείνο κατέβηκαν κάτω κάτι πειρατές οπού ήταν γύρω στους 5 και άρχιζαν να περπατάνε. Άρχισαν να έρχονται προς τα εδώ εκείνοι οι πειρατές, κρυφτήκαμε αμέσως πίσω από ένα σπίτι αλλά δεν υπήρχε κάποιος λόγος για να κρυφτούμε. Εκείνοι κοίταζαν για κάποιον λόγο από εδώ και από εκεί. Επειδή δεν υπήρχε κάποιος λόγος για να βγω έξω τότε αμέσως βγήκα από την κρυψώνα.
-Που πας Natsu?!?!?!?!? Μου είπε η Erza, έδειχνε λίγο νευριασμένη αλλά δεν ήξερα γιατί να μην εμφανιστώ.
Αλλά από την άλλη τώρα που εμφανίστηκα έτσι μπορεί εκείνοι να ενευριασουν. Δεν το είχα καταλάβει κιόλας ότι την στιγμή που εμφανίστηκα είχα πεταχτεί πάνω τους οπού αυτό έκανε τα πράγματα ακόμη πιο χειρότερα.
-Ποιος είσαι εσύ??? Έδειχναν κάπως νευριασμένοι. Όπως το είχα καταλάβει, θα μου επιτεθούν τώρα.
-Εε, ότι γίνει ας γίνει είπα και αμέσως έριξα μια μπουνιά στο στομάχι σε έναν από τους 5 οπού ήταν. Αυτό το πράγμα αμέσως κήρυξε ότι οι άλλοι θα έρθουν κατά πάνω μου οπού ήρθαν στα αλήθεια.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τελος] Again a new comrade!!!! Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Again a new comrade!!!!   [Τελος] Again a new comrade!!!! I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τελος] Again a new comrade!!!!
Back to top 
Page 1 of 3Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος] A new comrade
» [Τέλος-Αποστολή] Στο Τέλος Ξυρίζουν Τον Γαμπρό
» {Αρχή}The Punisher Pirates:Το τέλος ενός ταξιδιού,η αρχή μιας νέας περιπέτειας {Τέλος}
» [Τέλος] Το τέλος είναι η μαγεία..
» [Τέλος] Μυστήριο

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: South Blue :: Bliss Kingdom-
Jump to: