Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 3 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 3 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 Angels Part II [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AuthorMessage
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Angels Part II [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Angels Part II [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Angels Part II [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeWed Aug 28, 2013 7:13 pm

To κατέβασα με οργή προς το κεφάλι του αλλά μια δυνατή έκρηξη με χτύπησε και με πέταξε αρκετά μέτρα πέρα. Το σώμα μου δεν θα πάθαινε κάτι από μια τέτοια επίθεση, το φρούτο μου και το τιτάνιο στα κόκαλα μου με προστάτευαν απόλυτα. Παρόλα αυτά έχασα την ευκαιρία μου να σκοτώσω τον πρώτο από τους ανθρώπους εκείνους. Σήκωσα το βλέμμα μου και είδα έναν χοντρό τύπο να με κοιτάει με μίσος. Στον ώμο του είχε ένα μπαζούκα που άχνιζε ακόμα από την βολή που είχε ρίξει μόλις πριν λίγα λεπτά.
Τς, άλλος ένας εμφανίστηκε... Σαν τα μυρμήγκια, εμφανίζονται όλα το ένα μετά το άλλο. Ψέλλισα καθώς σηκωνόμουν και πάλι όρθιος.
Δεν θα σε αφήσω να τον πειράξεις. Αρκετά μας έχετε κάνει εσείς οι άντρες του Enel, το μπαζούκα μου θα κάνει τα πάντα για να σε σταματήσει. Oi Braham, είσαι εντάξει?
Λες και θα πέθαινα από μια γροθιά, αν και δεν μπορώ να πω πως θα ζούσα ακόμα αν δεν είχες εμφανιστεί Genbo... Ευχαριστώ φίλε μου.
Δεν αφήνετε τις ευχαριστίες... Ελάτε να το τελειώνουμε αυτό το πράγμα. Τι δυο, τι ένας? Ακόμα καλύτερα! Θα σας τελειώσω και πιο γρήγορα, μακάρι να έρθει και άλλος μαζί σας. Θα σας σφάξω όλους.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Angels Part II [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Angels Part II [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Angels Part II [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeThu Aug 29, 2013 8:22 am

Έτρεξα προς το μέρος τους με το σώμα μου έτοιμο να εκραγεί, ο νέος μου αντίπαλος σήκωσε το μπαζούκα που είχε και έριξε μια ακόμα βολή. Την άφησα να με χτυπήσει απλά και μόνο για να εκραγώ και να την διαλύσω, όμως ήταν λίγο διαφορετικό από ένα απλό μπαζούκα. Είχα την εντύπωση πως μου είχε φανεί διαφορετικό και πριν αλλά δεν ήμουν σίγουρος για αυτό και επέλεξα να το αφήσω να με χτυπήσει. Η βολή δεν θα μου έκανε κάποια ζημιά αλλά και πάλι δεν περίμενα να νιώσω ούτε τον ελάχιστο πόνο.
Τς, ώστε δεν χρησιμοποιήτε κανονικά όπλα εδώ.. Δεν πειράζει όμως, δεν πρόκειται να καταφέρετε να πληγώσετε το δέρμα μου ότι και αν δοκιμάσετε...
Φάνηκε σαστισμένος, μάλλον δεν είχε δει κάποιον να ξανά σηκώνεται μετά από μια τέτοια βολή. Καθάρισα τις σκόνες που είχαν κάτσει πάνω στα ρούχα μου και γέλασα ειρωνικά.
Καλύτερα να κάνεις κάτι καλύτερο από αυτό αν θες να με σταματήσεις. Είπα καθώς προχωρούσα προς το μέρος τους.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Angels Part II [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Angels Part II [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Angels Part II [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeThu Aug 29, 2013 9:02 am

Ο άντρας με τα πιστόλια έτρεξε στο πλάι για να πιάσει τα όπλα του που είχα κλοτσήσει πρωτύτερα από τα χέρια του. Με κύκλωσαν και με σημάδεψαν, σχεδόν ταυτόχρονα πάτησαν τις σκανδάλες τους και μια ομοβροντία από σφαίρες και ρουκέτες από το μπαζούκα πέταξαν προς το μέρος μου. Κάλυψα το σώμα μου με Haki και άρχισα να κάνω πολλαπλές εκρήξεις. Ο καπνός από τις συγκρούσεις και την καύση των πυρομαχικών μας κάλυψε δίνοντας μου την ευκαιρία και επιτεθώ στους αντιπάλους μου. Πήδηξα αριστερά με το χέρι μου ακόμα καλυμμένο με Haki και χτύπησα το μέρος που βρισκόταν ο χοντρός αντίπαλος μου. Όμως μόνο τον αέρα κατάφερα να χτυπήσω, ο καπνός καθάρισε και παρατήρησα πως είχαν εξαφανιστεί και οι δυο τους.
Τς, πόσες φορές πρέπει να τους νικήσω για να μπορέσω να τους σκοτώσω? Αλλά δεν μπορεί να πήγαν μακριά, το χωριό τους είναι μόλις μερικές εκατοντάδες μέτρα μακριά μου. Θα κάνω εκεί μια επίσκεψη και αν είμαι τυχερός θα τους ξανά βρω μπροστά μου για να τελειώσω την δουλειά.. Μονολόγησα και κίνησα προς το χωριό τους.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Angels Part II [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Angels Part II [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Angels Part II [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeThu Aug 29, 2013 9:13 am

Σχεδόν μισή ώρα αργότερα βρέθηκα μπροστά στην είσοδο του χωριού που είχα δει, ήμουν σίγουρος πως το πλήρωμα μου βρισκόταν εδώ μέσα εγκλωβισμένο. Βγήκα από το δάσος και κοίταξα το χωριό, το είχαν ήδη οχυρώσει με διάφορα περίεργα αμυντικά συστήματα.
Αυτό θα είναι ενδιαφέρον.
Έκανα μερικά βήματα μέχρι που ένας ήχος ακούστηκε, δεν ήταν κάτι παραπάνω από ένα κλικ αλλά ήξερα πως είχα ενεργοποιήσει κάποια από τις παγίδες τους. Ένας πίδακας από λευκό υγρό όπως την θάλασσα πετάχτηκε προς κάθε κατεύθυνση. Έκανα στο πλάι για να το αποφύγω, αλλά δεν πίστεψα πως ήταν μόνο αυτό στην παγίδα, συγκεντρώθηκα και άρχισε να ακούω τους θορύβους γύρω μου. Τότε ήταν που το ένιωσα, μια επίθεση από πίσω μου. Γύρισα το χέρι μου και έπιασα ένα δόρυ που ερχόταν προς το μέρος μου.
Τς. Αδύναμος..
Δεν θα το έλεγα... String Dial Shot. Φώναξε ο κάτοχος του δοριού και αρκετές λεπτές κλωστές διαπέρασαν το σώμα μου και με πέταξαν αρκετά μέτρα πίσω.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Angels Part II [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Angels Part II [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Angels Part II [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeThu Aug 29, 2013 1:55 pm

Σηκώθηκα και κοίταξα το σώμα μου, για πρώτη φορά από την μέρα που φτάσαμε εδώ πάνω είχα βγάλει αίμα.
Ζεχαχαχαχα, εσύ μπορεί και είσαι ένας ενδιαφέρον αντίπαλος. Τουλάχιστον κατάφερες να με πληγώσεις έστω και λίγο. Φρόντισε να μην με απογοητεύσεις στην επόμενη επίθεση σου μικρέ, δεν μου αρέσουν οι βαρετές μάχες.
Οοο δεν σκοπεύω να σου δώσω μια βαρετή μάχη. Ξέρω ήδη πως είσαι δυνατός, θα σε πολεμήσω στο μέγιστο της δύναμης μου αν και πάλι δεν είμαι σίγουρος πως μπορώ να νικήσω απέναντι σου. Μπορώ όμως να σε καθυστερήσω αρκετά μέχρι έρθει ο Viper. Εκείνος μπορεί να σε νικήσει και να μας σώσει, ακόμα και αν εγώ χάσω την ζωή μου το χωριό μας θα σωθεί.
Viper? Ποιος είναι πάλι αυτός? Πρέπει να είναι αυτός που αιχμαλώτισε τους συντρόφους μου, ζεχαχαχαχα, ας έρθει τότε..
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Angels Part II [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Angels Part II [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Angels Part II [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeThu Aug 29, 2013 1:55 pm

Έτρεξα προς τον αντίπαλο μου αλλά άλλο ένα κλικ ακούστηκε και μετά μια μικρή έκρηξη γέμισε τον τόπο με καρφιά και μικρές λεπίδες. Χτύπησα τα πόδια μου στο έδαφος και με μια έκρηξη τους βρέθηκα στον αέρα πάνω από το επικίνδυνο έδαφος. Ο αντίπαλος μου φαινόταν να γνωρίζει αυτόν τον τρόπο μάχης, καβάλησε έναν από τους λευκούς δρόμους που είχε φτιάξει και βρέθηκα ξαφνικά δίπλα μου. Πριν προλάβω να αμυνθώ με χτύπησε με το δόρυ του και με πέταξε και πάλι στο έδαφος. Πρόλαβα να καλύψω το σώμα μου με Haki λίγο πριν πέσω πάνω στα καρφιά και έτσι έπαθα ελάχιστη ζημιά.
Δεν περίμενα να πεθάνεις από κάτι τέτοιο παρόλα αυτά κάτι κατάφερα να γίνει. Πλέον έχω το πάνω χέρι μιας που είμαι πιο ψηλά.
Τς, νομίζεις πως νίκησες επειδή κατάφερες να προσγειώσεις ένα χτύπημα... Ζεχαχαχαχα, σε γελάσανε μικρέ. Φώναξα και πέταξα αρκετά πετραδάκια επικαλυμμένα με τις εκρηκτικές μου ικανότητες. Εκείνος όμως δεν φάνηκε να εκπλήσσεται, αντίθετα πήδηξε και καβάλησε έναν άλλο δρόμο για να βρεθεί και πάλι σε ακίνδυνο σημείο.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Angels Part II [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Angels Part II [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Angels Part II [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeThu Aug 29, 2013 1:55 pm

Άρχισε να κινείτε γύρω μου και αρκετά κλικ ακούστηκαν, μονομιάς δρόμοι άρχισαν να ξεπετάγονται προς κάθε κατεύθυνση δίνοντας του πάτημα για καλύτερη μάχη. Όμως οι νέοι δρόμοι δεν ήταν το μόνο πρόβλημα, αρκετές λεπίδες και καρφιά πετάχτηκαν προς το μέρος μου ενώ από πίσω τα ακολουθούσαν πολλαπλές κλωστές όπως αυτές που με είχαν τρυπήσει πριν.
Ήξερα πολύ καλά πως αν βρισκόμουν και πάλι στον αέρα θα του έδινα ένα καλό πλεονέκτημα για την επόμενη επίθεση του. Δίχως να το πολυσκεφτώ άρχισα να κάνω πολλαπλές εκρήξεις για να διαλύσω τα αντικείμενα που με πλησίαζαν όλο και πιο πολύ. Όμως έκανα και άλλο ένα λάθος στους υπολογισμούς μου, τα αντικείμενα δεν στόχευαν εμένα αλλά τον χώρο γύρω μου. Πολλαπλές άλλες εκρήξεις έγιναν και βρέθηκα να προσπαθώ να αμυνθώ απέναντι σε σχεδόν άπειρους εχθρούς που τρυπούσαν το κορμί μου. Τα πόδια μου λύγισαν, δεν μπορούσα να τα σταματήσω όλα. Η επίθεση τελείωσε και εγώ βρέθηκα στο έδαφος ανάμεσα στο ίδιο μου το αίμα..
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Angels Part II [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Angels Part II [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Angels Part II [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeThu Aug 29, 2013 1:56 pm

Μόνο αυτό έχεις να δώσεις. Είχα μάθει πως είσαι δυνατός, για να μπορείς να αντιμετωπίσεις τον Braham και τον Genbo συχρόνος πρέπει να είσαι αρκετά καλός αντίπαλος.
Τς, σκάσε. Ακόμα και αν κατάφερες κάποια ζημιά απέναντι μου δεν σημαίνει πως μπορείς να με κερδίσεις, οι τεχνικές σου είναι αρκετά δυνατές. Αυτό θα το παραδεχτώ, αλλά είδα όλα όσα μπορείς να κάνεις. Δεν υπάρχει πλέον κάτι για εσένα που να μην ξέρω... Μην απατάσαι μικρέ, η μάχη μας τώρα ξεκινάει κανονικά. Είπα γελώντας δολοφονικά και σηκώθηκα από το έδαφος.
Μια έκρηξη στα πόδια μου ήταν αρκετή για να με πετάξει στον αέρα, ο αντίπαλος μου γέλασε με σιγουριά και πήδηξε πάνω σε έναν άλλο δρόμο για να επιτεθεί. Όμως το δόρυ του δεν βρήκε τον στόχο του μιας που μια ακόμα έκρηξη με έσπρωξε μπροστά και αριστερά του, γυρνώντας τον χτύπησα με το επικαλυμμένο με Haki χέρι μου στο στήθος και τον πέταξα στο έδαφος.
Σου άρεσε αυτό εε? Δεν περίμενες κάποια τέτοια εξέλιξη στην "τέλεια" τεχνική σου...! Είπα ειρωνικά.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Angels Part II [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Angels Part II [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Angels Part II [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeThu Aug 29, 2013 1:56 pm

Σηκώθηκε τρεκλίζοντας, δεν ήξερε γιατι τον πονούσε τόσο πολύ το χτύπημα μου. Φαινόταν σαστισμένος από την εξέλιξη της μάχης, αλλά και από το γεγονός πως πλέον αυτός βρισκόταν στο έδαφος και εγώ είχα πάρει την θέση του πάνω στους λευκούς δρόμους που είχε δημιουργήσει.
Καθίκι. Τι έκανες πριν με χτυπήσεις, δεν μπορεί να είχες τόση πολύ δύναμη μέσα σου. Αλλιώς δεν θα ήμουν ικανός να σε πληγώσω από την αρχή...
Δεν έχεις ιδέα πόσο μακριά μπορεί να φτάσει η δύναμη μου. Καλύτερα να ετοιμαστείς για τα χειρότερα μικρέ.
Αυτό θα το δούμε. Πήδηξε και πάλι στον αέρα και προσγειώθηκε πάνω σε έναν άλλο λευκό δρόμο, έσκυψε και πείραξε κάτι στα περίεργα αντικείμενα που είχε στα πόδια του. Ύστερα έκανε μια κίνηση και άρχισε να τρέχει προς κάθε κατεύθυνση, η ταχύτητα του δεν είχε καμία σχέση με πριν. Λες και ήταν άλλος αντίπαλος.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Angels Part II [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Angels Part II [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Angels Part II [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeThu Aug 29, 2013 1:56 pm

Θα τελειώσω αυτή την μάχη μόνος μου. Ο Viper δεν χρειάζεται να λερώσει τα χέρια του με ένα απόβρασμα σαν και εσένα. Αυτό είναι το τέλος, δεν θα ξαναδείς τον αφέντη σου τον Enel. Καιρός να μάθει πως δεν μπορεί να παίρνει ότι θέλει, υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που του αντιστέκονται. Φώναξε από κάποιο σημείο, δεν μπορούσα καν να τον δω πλέον. Έκλεισα τα μάτια μου και συγκεντρώθηκα, το χέρι μου κινήθηκε από μόνο του και έπιασε το δόρυ του μερικά εκατοστά πριν τρυπήσει το στήθος μου.
Ένα πράγμα πρέπει να ξέρεις μικρέ. Το γεγονός πως δεν σε βλέπω δεν σημαίνει πως δεν μπορώ να ακούσω την κάθε σου σκέψη. Έχεις δίκιο για αυτή την μάχη, δεν έχει πλέον ενδιαφέρον να πολεμάω μαζί σου. Η μάχη αυτή τελείωσε. Του είπα ψυχρά καθώς το χέρι μου τυλιγόταν και πάλι με Haki, τον χτύπησα στο πρόσωπο και τον πέταξα και πάλι στο έδαφος. Από την πτώση έσπασε αρκετά πλευρά και δεν μπορούσε πλέον να κινηθεί κανονικά, πόσο μάλλον να πολεμήσει ισοδύναμα μαζί μου.
Back to top Go down
Sponsored content





Angels Part II [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Angels Part II [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Angels Part II [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Angels Part II [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 4 of 6Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Angels Part III [Τέλος-Τεχνική] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Knock-up Stream] Angels [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Same blood, different path ? (part 2 ) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Same blood, different path ? (part 1) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Παρελθόν] Mercenerie Origins Part 1 [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: White Sea :: Skypiea :: Shandian Village-
Jump to: