Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 15 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 15 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeSun Jul 07, 2013 11:13 pm

ενώ έτρεξα γρήγορα και τα έσβησα , έσπρωξα χάρη στους υπόλοιπους την βάρκα μου λίγο πιο πέρα..
Spoiler:
Εκείνη την στιγμή ξαφνικά έφτασαν και οι αντιπάλοι.... Τους κοίταξα και όλοι είχαν περίεργο και αγριεμμένο ύφος.. Μάλλον χάρη στις φωτιές κατάλαβαν τι κάναμε.... Τραβηξε τότε το σπαθί του ο Farkas και είπε :
Αν εσείς δέν είσται οι Department of Supplies Boats Criminals , Τότε καλύτερα να το πείτε... Αν δεν είστε βέβαια καλύτερα για σάς και πάλι , να μήν το πείτε.. Ένας απο αυτούς τότε τράβηξε το σπαθί του και με πολύ χαλαρό ύφος ενώ μας κοιτούσε είπε :
Λοιπόν εμείς είμαστε....Αν εσείς βάλατε , ακόμα βέβαια και αν δεν την βάλατε την φωτιά , θα πεθάνετε....
Οι οι! Δέν ξέρεις ποιοί είμαστε! Δέν ξέρεις τί θα πάθετε..
Ούτε εσύ ξέρεις πιστεύω ποιος είμ-... Με σταυρωμένα τα χέρια ο Johnny τότε τον σταμάτησε και είπε :
Είσαι ο "Blood Sword" Edgard! Xάρηκα λοιπόν για την γνωριμία , Johnny... Είπε τότε τραβόντας το σπαθί του... Κοίταξε τότε με τρομαγμένο ύφος ο Edgard και είπε :
Τότε , αφού μάθατε ποιος είμαι , ίσως πρέπει να πεθάνετε... Και θα πεθάνετε βέβαια..
Έχεις μία ευκαιρία απο εμένα τον Virkas , να αποχωρίσεις απο το νησί εσύ και οι κλέφτες σου και δέν θα πούμε κουβέντα για τον ψέυτικο θάνατό σου και τον εγκληματία Burvy.. Αλλα το κακό ξές ποιο είναι? Δέν έχετε πλοίο ... Δεν υπάρχει αδιέξοδος Edgard! έβγαλε τότε και ο Virkas το σπαθί του.... Άρχισαν όλοι να βγάζουν τα σπαθιά και τα πιστόλια τους , έτοιμοι να πολεμίσουν.. Εμείς είμασταν 17 , εγώ , ο Johnny , o Yosaku , o Farkas , o Virkas , και οι 12 "προστάτες" του νησιου , ενώ οι άλλοι ήταν 50 μαζί με τους 6 γνωστούς εγκληματίες... Ο Edgard είχε ένα πολύ χαλαρό ύφος , και μας κοιτουσε λές και ήξερε οτι θα νικήσουν αυτήν την μάχη στα σίγουρα..
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeSun Jul 07, 2013 11:28 pm

Με κοίταξαν τότε οι 2 κυνηγοί και μου είπαν :
Όι .. Αζ... Συγχώρεσέ μας για τον φίλο σου.. Λυπούμαστε πολύ.... Ελπίζουμε να μπορούσαμε να γυρίσουμε τον χρόνο πίσω αλλα είναι απίθανο...
Αφήστε αυτό το θέμα ,εδώ έχουμε να μοιράσουμε λίγο ξύλο στους τυπάδες.... Χεχεχεε.. Ακούστηκε τότε μία φωνή :
Unexpected hiiiiiit! Bloody fox nails! Γυρίσαμε , και είδαμε τον Farkas τον οποίο τον επιτέθηκε ο "Fox" Juany με το κοφτερό όπλο που είχε λεπίδες για νύχια... Ήταν πραγματικά πονηρός , αφού επιτέθηκε απο εκεί που δεν το περιμέναμε , αλλα ο Farkas , γύρισε με γρήγορη κίνηση και σταμάτησε τις λεπίδες του με το σπαθί του...
Fox Juany?! Παλιοαδερφή πήγες να μου επιτεθείς απο πίσω εε?! Heart of sword : Whirlwind strike! Έφτιαξε τότε με το σπαθί του ανεμοστρόβυλο και παρέσυρε με κοφτερές λεπίδες τον Juany.... Μετά απο αυτό , άρχισαν να τρέχουν κατα πάνω μας οι αντίπαλοι.. Και έτσι ξεκίνησε η μάχη.. Αρχικά εγώ βαρούσα όποιον άγνωστο έβρισκα , μα μετά είχα σαν στόχο τους αγνώστους , όχι τους γνωστούς κλέφτες , διότι θεωρούσα πως ίσως και να πέθαινα αν τα έβαζα μαζί τους.. Τότε ακούστηκε μια φωνή ανάμεσα στις συγκρούσεις σπαθιών , κραυγές πόνων κτλπ :
D. Swor Strike! γύρισα και είδα έναν μυστιριώδες τύπο να έρχετε με υπερβολική φόρα κατα πάνω μου με το σπαθί του.. Ξαφνικά του το σταμάτησε ο Johnny ...
Οοοοι! Μικρέ! Δώσε περισσότερη βάση στους δυνατότερους.. οι υπόλοιποι είναι άχριστοι..
Eυχαριστώ για το κοπλιμέντο κύριε Johnny... Ίσως να σε σκωτόσω μία και έξω εσένα , να μην νιώσεις τόσο πολύ πόνο....
Όι όι..Saunch! Μπορεί να είμαι δυνατός , αδύναμος , χρήσιμος , ή και άχριστος για αυτήν την μάχη.. Μα δέν θα ακουμπίσεις αυτόν τον άντρα... Αν ο Azazel D. Drake πεθάνει σε αυτήν την μάχη , τότε ίσως να αυτοκτονίσω... δεν θα μου αξίζει! Ξέρω πως έχω κάνει πολλά λάθη , μα αυτό που έκανα στον φίλο του ήταν το χειρότερο.... Θα "σβήσω" το λάθος μου σκωτόνοντάς σας όλους , για να τον κρατήσω ζωντανό! Κατάλαβες?
Όι! Johnny! Πολέμα τους δικούς σου εχθρούς! Αν προσπαθείς να με προστατεύεις όλη την ώρα , ίσως αφήνεις ακάλυπτες μερικες μεριές και χάνουμε άντρες!
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeSun Jul 07, 2013 11:41 pm

Ξαφνικά είχα αρχίσει να συμπαθώ τους 2 κυνηγους... Αρχισε να βγαίνει το μίσως απέναντή τους απο μένα ... Σκεφτηκα πως βλακεία του Winduo ήταν που έμπλεξε.. Δέν είχα καμία δουλειά.. παρόλο που ήταν φίλος μου... Τέλος πάντων , πιστεύω πως καλύτερα να κρατίσω καλή στάση απέναντή του , αφού με έσωσε... Έδειξε έτσι πως μετάνιωσε για το λάθος του...
Αζ! Ασε αυτόν τον ηλίθιο σε μένα.. Πάρε όποιον άλλον θές... Και ξαφνικά άρχισα να φωνάζω βαρόντας μπουνιές στους περίπου 30 κλέφτες που είχαν μίνει όρθιοι...
Jaguar Speed : Lion Power Mode... Bloody Punches STRIIIKEEEEEE! Άρχισα να βαράω όσο πιο γρήγορα και όσο πιο δυνατά μπορούσα μπουνιές στους αντιπάλους , με αποτέλεσμα να γίνω το επίκεντρο της μάχης , αφού όλοι γύρισαν και με κοιτούσαν.. Τότε , σταματόντας να χτυπώ για να ξεκουράσω μισό λεπτό τα χέρια μου , πέρνοντας βέβαια και γρήγορες ανάσες , άκουσα :
Bloody Sword Activation! Target Sure Kill Strike! Γύρισα και είδα τότε τον Edgard που ήρθε με πραγματικά απίστευτη φόρα κατα πάνω μου και με κάρφωσε το σπαθί του στην πληγή μου..
Spoiler:
Ξαφνικά για λίγα δευτερόλεπτα , δέν μπορούσα να ανασάνω.. Άρχισα να ξανανιώθω τον ίδιο αφόρριτο πόνο σε όλο μου το σώμα , απο μία απλή πληγή , που αυτήν την φορά άνοιξε , αλλα άνοιξε και παραπανω απ'ότι πρίν! ψυθήρισα τότε με δυσκολία :
Μπ..Μπ..Μπασταρδε!... Φώναξε τότε ξαφνικά ο Yosaku :
Azaz...AZAZELLL! Ενώ προσπάθησε να τρέξει σε μένα , ο "Small Scar Scavy , τον σταμάτησε με το σπαθί του και είπε :
Αν θέλεις να σώσεις τον φιλαράκο σου , τότε ίσως θα πρέπει να περάσεις απο μένα πρώτα.. ξαφνικά άρχισα να νιώθω ζαλάδα .. Όλα γύριζαν... Ένιωθα το σώμα μου να χάνεται.... Σήκωσε τότε το σπαθί του ο Edgard για να με ξαναχτυπίσει και είπε :
Αυτά παθένουν όσοι τα βάζουν με εμάς , ή θέλουν να γίνουν το κέντρο της μάχης... Τώρα ψώφα..
Στ..Σταμάτα! Σ..Σε... Σε παρακαλώ! Σταμ... Σταμάτα! Μ...Μή με σκωτ... ηταν αδύνατο να μιλήσω εκείνη την στιγμή..
Bloody Sword ... HeadCUT! Το έφερνε σιγά σιγά κοντά στο κεφάλι μου , μέχρι που μυστιριωδώς , ξαφνικα λυποθίμησα..
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeMon Jul 08, 2013 12:10 am

στο μεταξύ :
Ο τύπος που σταμάτησε το σπαθί του Edgard και με έστειλε σε ύπνο εμένα και μερικούς ακόμη (χάρη στο haki) ηταν έτσι:
Spoiler:
SOUNDTRACK:
Καλή θα έλεγα δουλειά΄απο τον μικρό που πολέμισε με τόσους... Αλλα πολύ άσχημη η συμπεριφορά και τον 2 σας.. Azazel! Παρακαλούσες να μην σε σκωτόσει!? και εσύ κατέβασε το σπαθί σου κατω Edgard , που τα βάζεις με κατώτερους αδύναμους νέους.. όλοι σταμάτησαν να πολεμάν τότε...
Π..Ποιος στο καλό είσαι εσύ ηλίθιε?! τότε έβγαλε την κουκούλα και είπε :
Το όνομά μου και το πρώσοπό μου μπορεί να σου φανεί γνωστό.. Το τί θα πάθετε όμως αν δεν αποχωρίσετε απο αυτό το νησί όμως , είναι άγνωστο για εσάς , και θα συνοδευτεί με τον θάνατό σας.. Με λένε Sakura D. Drake.. κοίταξαν όλοι τότε τρομαγμένοι και απορριμένοι.. είπε τότε ο Edgard :
S..Sak..SAKURA!? Τ..Τί στο καλό κάνεις... Κάνεις εσύ εδώ!? Γ..Γιατί στο καλό να σώσεις αυτ..αυτόν τον-...
Δεν θα σας δόσω παραπάνω χρόνο απο 1 λεπτό.... φυγέτε αν θέλετε κολυμπώντας , δεν με ενδιαφέρει αν δεν εχετε πλοίο... Η μάχη τελειώνει , μα αν θέλετε συνεχίζετε.. τότε όλοι αποχώρισαν τρέχοντας , και πήγαν πήραν το πλοίο του Razor... Αργότερα , όταν αποχώρισαν , παρόλο που δεν έδωσε σημασία ο τύπος που έκλεψαν το πλοίο , είπε ο Farkas :
Sa..Sak...Sakura! Τ..Τι στο καλό κάνεις εσύ εδ..εδώ?! Γιατί έσωσες αυτ..αυτόν τον άντρα?!
Αρχικά πρέπει να σας πώ πως πρέπει να αποχωρίσω... 2ον πρέπει να σας πώ πως είναι ο γιός μου.... τέλος πάντων... Αυτοί οι εγκληματίες θα εξαμφανιστουν για λίγο καιρό.. θα ανακοινώσω σε λίγα λεπτά πως ο Edgard είναι ζωντανός ,και όλα οσα συνέβισαν με τον Burvy... Ίσως να απολυθεί , να φυλακιστεί ακόμη.. Τέλος πάντων.. Αντίο λοιπόν νεαροί.. Δώστε του χαιρετίσματα όταν ξυπνίσει...
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeMon Jul 08, 2013 10:36 pm

Όλοι σώπασαν τότε και τον κοιτούσαν καθώς έφευγε... Όταν έφυγε και μετά , όλοι άρχισαν να αναφέρουν αυτά που είπε ο Sakura... Δηλαδή ο πατέρας μου..
Ο..Ο...Ο S..Sakura! Είν..Είναι πατέρας του?! Τ..Τί στο καλό?! Έμπλεξα με....Κ..Και γιατί στο καλό άφησε αυτούς τους κλέφτες να φύγουν?!
Δ..Δεν είναι μόνο αυτό! Θ..Θα μάθουν όλοι το οτι ο Edgard ζεί! Θ..Θα μαθευτεί πως ο Azazel είναι γιός του Sakura!.. Πρέπει να τον προστατέψουμε! Αν μαθευτεί πως είναι γιός αυτού του πασίγνωστου επαναστάτη , ίσως η κυβέρνηση , να κάνει κίνηση εναντίον του! Δ..Δέν νομίζω να είναι καλή ιδέα να τον αφήσουμ-... ενώ ξύπνισα τότε , ψυθίρισα με δυσκολία :
F...Farkaaas!... Γύρισε , με κοίταξε και ξαφνικά σωπασε.... Ήρθε , με έπιασε , με σήκωσε και είπε :
Β..Βοηθείστε ! ΒΟΗΘΕΙΣΤΕ ΜΕ ΟΛΟΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΜΕ Σ..ΣΕ... ΣΕ ΕΝΑΝ ΓΙΑΤΡΟ! ΓΡΗΓΟΡΑΑ!
Λίγες ώρες μετά , φτάσαμε στο σπίτι πάνω στον βράχο , και ενώ ήταν ένας γιατρός εκεί , με έραψε την πληγή , μου την κάλυψε ,  και λίγο αργότερα κάθισα στο κρεβάτι για να ξεκουραστώ... Αργότερα απο λίγο , κάθησαν στην άκρη ο Johnny , o Yosaku , o Farkas και ο Virkas να μιλήσουνε όταν κοιμήθικα.....
Spoiler:
Όι όι! νομίζετε πως δέν θα ξανάρθουν στο νησί οι άλλοι οι βλάκες εε?! Ίσως κάνετε μεγάλο λάθος.. Μετά απο αυτό που έγινε με τον Edgard , ο Burvy θα εξαγριωθεί.. Δέν θα τον ενδιαφέρει το πόσο δυνατός η φημισμένος είναι ο Sakura! Το μόνο που θα τον ενδιαφέρει θα είναι να μήν χαλάσει το όνομά του..
Στο μεταξύ , στο Tohan Island , (βάση των μαρίνς)
σε ένα γραφείο ξαφνικά , ενώ κάποιος μιλάει στο Den Den Mushi , χτυπάει με δύναμη απο τα νεύρα του το γραφείο και λεει :
Τ..ΤΙ ΕΝΩΕΙΣ ΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΝ ΤΙ ΚΑΝΑΜΕ!? ΕΙΣΑΣΤΕ ΤΟΣΟ ΗΛΙΘΙΟΙ!?
Όι Burvy! Δέν φταίμε εμείς... Τύχη θα θεωρίσουμε που μας άφισε να ζήσουμε , για άγνωστο λόγο..
Ηλίθιε! Ακόμα να καταλάβεις οτι σε άφησε ζωντανό για να έχει απόδειξη πως ζείς?! ZΩΑ! Oι Edgard! Eχεις μία επιλογή! Ή θα έρθεις και θα παραδωθείς εδώ στο Tohan Island , ή αλλιώς σε 2 λεπτά θα έχω καλέσει βοήθειες και θα είσαι νεκρός! Διάλεξε! Θα σε σκωτόσω μία και καλή ή θα χρειαστεί να πεθάνεις βασανιστηκά!?
Burvy! Κόψε αυτού του είδους τα αστειάκια! Σε έχω στο χέρι! Δέν μπορείς να με σκωτόσεις! Ούτος η άλλος και εσύ είσαι μπλεγ-...
απόσο κατάλαβα απο την απάντησή σου , θα είσαι νεκρός αν βρεθείς στον δρόμο των αντρών που θα στείλω... έκλεισε τότε τo Den Den... Φώναξε ξαφνικά 2 ονόματα , και μπήκαν κάποιοι μέσα στο γραφείο..
Hannatua , Zane.. Ελάτε εδώ!
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeMon Jul 08, 2013 10:49 pm

Μικρή υπενθίμηση : ο Zane , είναι ο marine που είχα μπλέξει στο προηγούμενο νησί , την Lyneel , και είπε πως όταν θα με πιάσει θα με σκωτόσει...
Τότε είπε ο Burvy , ενώ έβγαλε 2 πόστερ επικύρηξης.. Πρώτα έδωσε το δικό μου στον zane , και είπε :
Έχεις δουλειά στο Misqueot.... Ζωντανό , νεκρό , όπως θέλεις φέρτον μου.. Και πήρε ο Zane το πόστερ μου .. Το ειδε και σκέφτηκε ενώ έκανε κράκ τα δάχτυλά του..:
Αδ..Αδύνατον! Ώρα να σε πιάσω Azazel D. Drake!! βγήκε απο το γραφείο τρέχοντας , και μείναν μόνο ο Hannatua και ο Burvy...
Hannatua! Πρίν πολλά χρόνια , λέγαν πως είχα σταματήσει τον Edgard σωστά!
Ν..Ναι κύριε! Το θυμάμαι!
Λοιπόν , απόσο πληροφορίθηκα μόλις τώρα , ο Edgard ζεί και πλέει σε μία θάλασσα κοντά στην Misqueot... Αυτός που είχα σκωτόσει ήταν ο σωσίας του , ο αδερφός του ο δύδιμος , ούτε που ξέρω! Θέλω να πάς και να τον σκωτόσεις εσύ και όσοι άλλοι θέλετε! Κυκλοφορεί με 50 κλέφτες...Ορίστε και τα πόστερ μερικών... Εντάξη?!
Μάλιστα κύριε! Σας υπόσχομαι οτι θα κάνω καλή δουλ-.. τότε ξανα ακούστηκε το Den Den Mushi... να χτυπά , το οποίο σταμάτησε τον Hannatua..
Moshi moshi moshi moshi moshi moshi.... Moshi moshi....
Σ..Σηκώστε το κύριε.. αμήχανα τότε , το σήκωσε ο Burvy και ακούστηκε..
Burvy , εσύ και όλοι οι ναυτικοί , η κυβέρνηση ή οποιοςδήποτε θέλει να σταματήσει εμένα , παρόλο που δέν θα μπορέσει , να ξέρετε , παρόλο που είναι ψέμα πως με σκώτοσες , αυτήν την φορά θα σκωτόσω εγώ εσένα... Παρόλο τον τόσο καιρό συνεργ-.... έκλεισε τότε το Den Den Mushi o Burvy...
Μ..Μόλις κατάλαβα κύριε.. Φεύγω.. τότε γεμάτος ιδρώτα ο Burvy , σκέφτηκε :
Π..Παραλίγο να την πατούσα... δώξα τον θεό , η τύχη μου χαμογελούσε..
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeMon Jul 08, 2013 11:00 pm

Αργότερα , 11 ώρες αργότερα που ξύπνισα :
Ένιωθα ζαλάδα και το κεφάλι μου πονούσε... Όπως επείσης και η πληγή μου... Αν και φυσικά λιγότερο απο πρίν , αφού την περιποιήθικε ο γιατρος... Ξύπνισα , και φώναξα τον Farkas.. Έφτασε δίπλα μου και είπα :
F..Farkas... Τί στο καλό συνέβισε όσο είμουν αναίσθητος?
Τ..Τίποτα το σημαντικό.. απλά δώσαμε λίγο ξ..ξύλο στους κλέφτες και φύγανε...! τότε ρώτησα ξανα :
Γ..γιατί στο καλό τους αφίσατε να φύγουν!? Έπρεπε.. Έπρεπε να τους σκωτόσουμε..!
Εμ.. Τέλος πάντον άστο τώρα αυτό.. Εσύ καλά είσαι!?
Ν..Ναι... Αφού είμαστε στο σπίτι στον βράχο.. πού είναι ο Razor και οι άλλοι!?... Π..Πές μου!
Είναι στο δίπλα δωμάτιο... μισό να πάω να τους φωνάξω.... Τον έπιασα απο το χέρι και είπα :
Άστο θα πάω εγώ.... Σηκώθηκα με δυσκολία , και παραπατώντας , έφτασα στην πόρτα.. με έπιασε για να μήν πέσω , και είπε :
Όι άστο καλύτερα , θα σε πάω εγώ.. με το ένα χέρι , άνοιξε τότε την πόρτα και με το αλλο με κρατούσε... Φτάσαμε στο δωμάτιο δίπλα , είδα τον Razor ξαπλωμένο , βασικά κοιμόταν , και είπα σιγανά :
όι καλύτερα να φύγ-.. ξαφνικά ακούστηκε μία πολύ δυνατή φωνή απ'εξω......
OI! AZAZEL D. DRAKE! Είμαι ο Zane! Πιστεύω να με θυμάσε μικρέ!Σε έψαξα παντού σαυτό το νησί ... Δέν είσουν πουθενά.. Είσαι σίγουρα εδώ μέσα... Βγές έξω πρωτού να μπώ μέσα και σκωτόσω και αθώο κόσμο... Τρομμαγμένος , τότε θυμήθικα τον Zane...
O..O Ζane?! γ..Γιατι στο καλό?! Γιατί αυτήν την στιγμή που δεν μπορώ να κουνιθώ καλά καλά!? Και τότε είπε :
Αφού δεν πέρνω απάντηση , τότε ίσως να χρειαστεί να εισβάλλω...
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeMon Jul 08, 2013 11:08 pm

Spoiler:
Φώναξε ξανά τότε :
Balloon Power! και ξαφνικά σκέφτηκα εγώ :
Ba..Balloon Power!?Αυτή η τεχνική... αυτή η τεχνική ήταν που είχε χρησιμοποιήσει για να με σκωτόσει , και φούσκωσαν στην κυριολεξία υπερβολικά ξαφνικά τα μπράτσα του...
Punchstorm Strik-.... Τον σταμάτησα ενώ ετοιμαζόταν να επιτεθεί , φωνάζοντας :
Εδ..ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ! ΜΗΝ ΕΠΙΤΗΘΕΣΑΙ ΣΤΟΝ ΑΘΩΟ ΚΟΣΜΟ! Τότε , ενώ του το είπα αυτό , είπε :
Eνας λόγος παραπάνω για να εισβάλλω αφού είσαι μέσα , πρωτού ξεφύγεις... Punchbolt ! Χτύπισε μπουνιά τον τοίχο και έσπασε... Έβγαλε το σπαθί του ο Farkas και είπε :
Φυ..Φύγε απο εδώ! Δέν θα του κάνεις κακό! Έπιασε τότε τον Farkas και τον πέταξε λίγο πιό πέρα στον τοίχο..ο Farkas χτύπισε στο κεφάλι και λυποθίμησε.. Τότε εγώ , σταύρωσα τα χέρια μου και είπα:
Zane.. Δέν πρόκειτε να σε παρακαλέσω να με αφίσεις να ζήσω η κάτι τέτοιο... Τό μόνο που θα σου πώ είναι .... Είναι... Κ..Κάνε ότι θες σε εμένα... Μα μήν πειράξεις κανέναν αθώο άλλον! .. Δεν είμ..είμαι σε θέση να πολεμίσω εσένα...Κ..Και όχι μόνο εσένα..Τον οποιονδήποτε με αυτήν την πληγή...Γ..Γιαυτό λοιπόν... Zane... Εγ..Εγώ σαν επαναστάτης.. Ο Az... Azazel D. Drake! Παραδείνωμαι! Τότε με έπιασε απο τον γιακά , και είπε :
Μπάκα! Ήθελες δεν ήθελες να αντισταθείς , θα πέθενες! με βάρεσε μπουνιά τότε και λυποθίμισα.... Πλέον πίστευα πως το ταξιδι μου άρχιζε να τελειώνει σιγά σιγά!...
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeTue Jul 09, 2013 10:42 am

Εφόσον πήγαινα προς την βάση των μαρίνς , σίγουρα θα είχα υπερβολικά περισσότερες πιθανότητες να πεθάνω , ή οτιδήποτε τέτοιο.. Είμουν δεμμένος μές το πλοίο , και είμουν περιτρυγιρισμένος απο μαρίνς.... Αυτό ήταν κύνδινος.. Πόσο μάλλον θα είναι όταν πάω σε ένα νησί που θα είναι ολόκληρο με μαρίνς..
Στο μεταξύ :
Στο νησί , μετά απο τα 10-15 λεπτά που έλειπα , όλοι μάθαν τι έγινε..
Spoiler:
οοοοι! F..FARKAS?! Μ..Μιλάς στα σοβαρά τώρα?!? Τ..Τι έγεινε?! Πού πήγε! Δέν υπάρχει περίπτωση να τον απαγάγαν οι μαρίνς... σηκώθηκε τότε ο Farkas και είπε :
Πίστεψε ότι θέλεις... Εγώ θα πάω προς το Tohan να τον βρώ.... Εσύ κάνε ότι θές..Ή καλύτερα , πίστεψε ότι θέλεις...
Θα ακολουθίσω και εγώ λοιπόν με τους 5 άντρες μου.. τί λέτε? είπε ο Razor τότε με σοβαρό ύφος και νευριασμένο ταυτόχρονα..
Δεν έχω πρόβλημα με κανεναν.. όποιος θέλει ας έρθει.. Απλα ας έρθει με σκοπό την διάσωση του Azazel...
Fa..Farkas?! Θ..Θα μπλεχτούμε εναντίον των μαρίνς?! Π..πάς καλά?! Πρίν λίγα χρόνια ήθελες να γίνεις μαρίν! Εκ..Εκτός αυτού , θα πάμε σε ένα νησί , όλόκληρο νησί γεμάτο μαρίνς! Δέν θα έχουμε καμία ελπίδα εναντίον τους!
Virkas! Κάπωτε δεν είσουν έτσι... Κάπωτε οι άλλοι και να ήταν 100 θα πήγαινες... Δέν σε ενδιέφερε το ποσό των αντιπάλων σου... Και γιαυτόν τον λόγο θεωρείσαι δυνατός... Τέλος πάντων , όποιος θέλει ας έρθει εγώ πάω στο πλοίο μου.... είπε τότε βγαίνοντας απο το σπίτι και φεύγοντας προς το λιμάνι...
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeTue Jul 09, 2013 10:49 am

Στο πλοίο :
ενώ ξύπνισα εκείνη την στιγμή και είμουν δεμμένος σε μια καρέκλα , με είδε ο zane και είπε :
Τυχερός είσαι μικρέ που κράτησα τα νεύρα μου και δέν σε σκώτοσα για να κάνω πιό σωστή δουλειά.. Χαμογέλασα τότε και είπα :
Χαχα... Μπάκα... Δεν μπορείς να τα βάλεις μαζί μου.. αυτή απλά ήταν η άσχημη στιγμή μου... Επειδή είμαι ταλαιπωρημένος και έχω μία τεράστια πληγή παραδώθηκα...
στο ξαναλέω μικρέ! Τυχερός είσαι που σάφησα να ζήσεις πρίν απο λίγ-.. χτύπισε τότε το Den Den mushi...
Puru puru puru puru puru puru...(moshi moshi)...
το σήκωσε ο Zane και είπε :
Moshi moshi!
Όι zane... Ο Burvy είμαι.. Θέλω τον μικρό ζωντανό.. μήν τολμίσεις να τον σκωτόσεις! Και αν τον σκώτοσες κάνε κάτι για να μίνει ζωντανός.. γιατρέψτε τον κάτι!
Μα..Μα γιατί κύριε?! Ζωντανός είναι αλλα γιατί!?
Έχω ενα σχέδειο στο μυαλό μου... Καλύτερα άστονα ζωντανό! Κατάλαβες τι σου λέω!? Θα σου εξηγίσω όταν έρθεις!
Ούτος η άλλος θα τον εφερνα ζωντανό κύριε.. τέλος πάντων τα λέμε όταν φτάσω.. και έκλεισε το τηλέφωνο.. τότε τον κοίταξα και είπα :
Το βλέπω ποιος είναι τυχερός που είμαι ζωντανός.. Χαχαχαχα...


ΤΕΛΟΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ - ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΟ TOHAN ISLAND
Back to top Go down
Sponsored content





[ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 3 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» [TEΛΟΣ]Friends Or Foes?! .... Fights in Restaurant [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] An unexpected place [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Berserk Alucard and the unexpected alliance [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» Supernova? [Αρχή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: North Blue :: Micqueot-
Jump to: