Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 18 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 18 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Jul 04, 2013 1:39 pm

Στην προηγούμενη μου ιστορία :Στην πρηγούμενη μου ιστορία , είχα πάει στο νησί Lyneel , στο οποίο είχα ένα , είτε άσχημο , είτε όμορφο για την γνώμη του καθενός ταξίδι.. Γνώρισα έναν συνονόματό μου πρίν τον αντικρίσω για τελευταία φορά , αφού λογικά είναι νεκρός τώρα , αναμετρήθηκα με τους κατοίκους και τους μαρίν του νησιού , και γενικότερα είχα μπλεξήματα....

ΤΩΡΑ

Βρίσκομαι τώρα στην βάρκα μου και ξαπλωμένος κοιτάω τον ουρανό αφίνοντας την, να πλέει προς το επόμενο νησί , που λογικά θα ήταν το Micqueot απ'όσο είχα μάθει απο έναν ψαρά...... Ενώ είμαι πλήρης ξεκούραστος , αφού 2 μέρες κοιμόμουν στην βάρκα , διότι πρίν μία εβδομάδα , είχα εξαντλήσει τις δυνάμεις μου στο προηγούμενο νησί ετοιμαζόμουν για μία νέα εμπειρία!... Ενώ λοιπόν τα εφόδια σιγά σιγά τελείωναν , χαρούμενο ήταν το γεγονός το οτι σιγά σιγά έφτανα στον προορισμό μου... Τότε ξαφνικά , ενώ έκλεισα τα μάτια μου και άρχισα να σκέφτομαι , δηλαδή να ονειρεύομαι , το πώς θα ήταν να είμαι παντοδύναμος , άκουσα έναν δυνατό ηχο απο πίσω , κάτι σαν...σαν κανόνι!... Σηκώθηκα αμέσως και είδα ένα μικρό πλοίο πειρατών , το οποίο ερχόταν κατα πανω μου...
Αφού θέλετε μπελάδες , τότε βρήκατε τον κατάλληλο... έκανα ένα μεγάλο άλμα , πιάστηκα απο την κουπαστή του πλοιου και ανέβηκα... Ήταν 4 άντρες εκεί , οπου φαίνονταν αδύναμοι , και κρατούσαν για όπλα κάτι παλιοσίδερα...
Ας ξεκινήσουμε αφού θέλετε μπλεξήματα "αρχάριοι"...
κάνε πίσω μικρέ , δέν ξέρεις με ποιούς μπλέκεις! είπε ένας απο αυτούς τότε.. Ξαφνικά εγώ , πήδηξα πάνω του , και είπα ενώ τον στόχευσα με την μπουνιά μου..
Gorilla punch! τον χτύπισα και τότε έπεσε κάτω...


Last edited by Ryo D. Amidamaru on Tue Jul 09, 2013 10:50 am; edited 3 times in total
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Jul 04, 2013 1:49 pm

Μπ****δε! τί έκανες στον Jabon! Τώρα θα δείς! ΑΑαααα! ενώ πήγε να με χτυπίσει με έναν σωλήνα , γύρισα , τον κοίταξα , έσκυψα απότομα , και χτύπισε τον απο πίσω μου , έναν δικό τους... Κλώτσισα με δύναμη τότε το πόδι αυτουνού που πήγε να με χτυπίσει και έπεσε κάτω... Γύρισα και είδα πως μόνο ένας ήταν όρθιος , ο οποίος κρατούσε ένα μικρό σε μέγεθος σίδερο , και φοβισμένος πήγενε προς τα πίσω....
Φ..Φυ...Φύγε! Θ..Θα σε σκωτόσω..! Τολμάω π..πι..Πίστεψέ με! Είμαι σ...σατ...σατανικός.... ενώ με αργό βήμα πήγενα κοντά του , είπα :
Μικρέ , εσείς μου επιτεθήκατε... Punch Punish... Bloody Murd-... Μία φωνή με διέκοψε τότε ενώ πήγενα να τον χτυπίσω , και μου απόσπασε την προσοχή..
Όι όι! Γιατί κάνετε τόση φασαρία εε?! Σας είπαμε εγώ και ο Razor οτι θέλουμε να δουλέψουμε.. Ενώ η φωνή εκείνη μου φάνηκε γνωστή , είπα απο μέσα μου:
Αυ..Αυτή η φωνή!? Ο Razor?!.. Τί στο καλό....!
Κ..Κ..ΚΑΠΕΤΑΝΙΕ WINDUO! Σ..ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ! ΕΛΑ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΙΣ! ΕΝ...ΕΝΑΣ ΔΙΑΒΟΛΙΚΟΣ ΤΥΠΟΣ ΜΑΣ ΕΠΙΤΕΘΗΚΕ! Πήδηξε τότε στην πάνω μεριά του πλοίου , εκεί που ήταν το "τιμόνι" και είπε :
Ποιός στο καλο πειράζει τους νακαμ-..... Εεεε?! Τί στο!?... Τον κοίταξα , με κοίταξε , και ενώ σοκαριστήκαμε , είπα τότε:
W..W..WINDUO!!?!?? ΕΣΥ!?
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Jul 04, 2013 2:01 pm

Ν..ΝΑΙ ΗΛΙΘΙΕ Azazel! Εγώ! Χοχοοο! Πόσος καιρός πάει απο τότε...! Πήγα δίπλα του τότε και τον κοίταξα και ενώ μου έδωσε το χέρι του , είπα :
Οι οι οι οιιιι! Winduo! Άλλαξ-.... Με χτύπισε τότε μία μπουνιά στο πρώσοπο και είπα :
ΟΙ ΗΛΙΘΙΕ ΤΙ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΝΕΙΣ?
Αυτό γιατί μας επιτέθηκες!
ΒΛΑΜΜΕΝΕ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΣΟΥ ΜΕ ΕΠΙΤΕΘΗΚΑΝ ΠΡΩΤΟΙ! ΠΑΣ ΚΑΛΑΑ?!-.-'...
Οκ..
ΌΙ ΗΛΙΘΙΕ , ΜΕ ΧΤΥΠΑΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΑΔΙΚΟ ΛΕΣ ΟΚ!? ΜΗΝ ΜΕ ΓΡΑΦΕΙΙΙΙΙΣ! Τότε βγήκε απο το μικρό δωμάτιο του πλοίου και ο Razor και ήρθε εκεί
Όι όι γιατί στο καλό φωνάζ-.... Αz...Az...AZAZEEEL!?!? Έτρεξε κατα πάνω μου τότε και με αγκάλιασε , και ενώ έριξε όλο το βάρος του αφού πήδηξε πάνω μου , πέσαμε κάτω....τον έσπρωξα απο πάνω μου και είπα :
ΌΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΟΣ?! ΓΚΡΡ ΠΑΝΤΑ ΕΤΣΙ ΕΙΣΑΣΤΑΝ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΣΑΣ! Σηκωθήκαμε τότε και λέει ο Razor
Όι όι συγνώμηηη... Έχεις δίκιο.. Az...Azazel! Τί στο καλό!? Χαίρομαι που σε ξαναβλέπω μετά απο τόσο καιρό!..
Κ..Κ..Καπετάνιοι! Π..Πού τον ξέρετε αυτόν!?
Χεχεχεεεεε... Τον γνωρίζω απο τότε που βγήκε στην θάλασσα... Πρίν 4 χρόνια , κάναμε παρέα , στην East Blue , είχε έρθει με το ψαροκάραβό του , στο Gecko Island , και για 1 χρόνο είμασταν όλοι μαζί.... Azazell! Θυμάσε τότε που πλακωνόμασταν και συνέχια έχανες? Ενώ του ήρθε μία ξαφνική μπουνιά στο κεφάλι , είπα :
ΟΙ ΜΠΑΚΑΑ! ΕΣΥ ΕΧΑΝΕΣ , ΚΑΙ ΚΥΡΙΟΣ Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΣΟΥ Ο WINDUO! Όι όι! πού την θυμήθηκες την ιστορία μας.. Χεχεε...
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Jul 04, 2013 2:18 pm

ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΜΑΖΙ ΚΥΡΙΟΣ ΕΧΑΝΕΣ! Τότε του έδωσα άλλη μία μπουνιά και είπα :
ΜΠΑΑΑΚΑΑΑ! ΤΟ ΠΙΟ ΛΟΓΙΚΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΕΧΑΝΑ , ΑΛΛΑ ΗΣΑΣΤΑΝ ΑΧΡΙΣΤΟΙ , ΠΑΝΤΑ ΕΣΕΙΣ ΧΑΝΑΤΕ! ΜΠΑΚΑΑ!
ΓΚΡΡΡ... ΜΑ ΑΦΟΥ ΕΙΣΟΥΝ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟΣ ! ΚΑΙ ΕΙΧΕΣ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΝΑ ΜΑΛΩΝΕΙΣ!...
Οι όι όι σταματήστε να μαλώνετε! Ας μιλήσουμε κανονικά.... Πού πήγαινες Azazel τώρα εσύ? και τί στο καλό κάνεις εδώ , σαυτήν την θάλασσα εσύ? Έλεγες πως μόλις μεγαλώσεις , θα εγκατελίψεις την East Blue και θα πάς στην Grand Line!
Πιστεύω πως πηγαίνουμε στον ήδιο προορισμό , αφού η Misqueot είναι μπροστά , μας... Και έφτασα σαυτήν την θάλασσα , λόγο του τυφώνα την προηγούμενη εβδομάδα... Έπεσα στην Lyneel , και αργότερα κατάλαβα πως ο τυφώνας με παρέσυρε απο την East στην South Blue... Εσέις τι κάνετε εδώ?
Εμείς? χαχαα... Εμείς πληροφορηθήκαμε πως για να γίνουμε γνωστοί σαν πειρατές , πρεπει να πάμε στην Misqueot , και να σκωτόσουμε τους 2 κυνηγούς επικυριγμένων , τον Johnny και τον Yosaku..Λένε πως είναι οι πιό γνωστοί κυνηγοί στην South Blue...
Οι οι! μπορεί να είναι δυνατοί ξέρετε , και να πρέπει να έρχομαι να σας ξεμπλέκω πάλι!... Προσέχετε .. Τέλος πάντων , εγώ πάω στην βάρκα μου , τα λέμε στο νησί.. τότε πήδηξα στην βάρκα μου και συνέχισα να σαλπάρο στο νησί που φαινόταν απο την μικρή απόσταση που μας χώριζε..
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Jul 04, 2013 2:54 pm

Spoiler:
Ένιωσα όμορφα τότε αφού συνάντησα τους 2 παλιούς μου φίλους , και εφόσον έφτανα κιόλας σιγά σιγά , το ταξίδι μου γινόταν όλο και πιό ενδιαφέρον... Μαζί με τους 2 αυτούς , τον Razor και τον Winduo , είχα ζήσει όμορφες στιγμές πρίν 4 χρόνια... Επι έναν χρόνο , ζούσαμε σε ένα χωριό , στo Gecko Island , και κάθε μέρα πλακωνόμασταν , με σκοπό να γίνουμε δυνατότεροι... Φυσικά , εφόσον είμουν και πιό έμπειρος στα θέματα του μαλώματος , είχα το πάνω χέρι πάντοτε... είμουν δηλαδή ο νικητής όπωτε μαλώναμε , και συνήθος τα 2 αδέρφια , "συμμαχούσαν" για να με νικήσουν , αλλα δυστηχώς για αυτούς , δέν τα κατάφερναν , αφού είμουν αρκετά δυνατότερός τους.. Συνήθος εξετίας τους , και για χάρη τους τις περισσότερες φορές , έμπλεκα με άλλους , είτε πολίτες , είτε επισκέπτες στο νησί , είτε και με μεταφορέες εμπορείων... Αλλες φορές γιατί τους έπιαναν να κλέβουν , άλλες φορές γιατί τους προκαλούσαν , άλλες φορές γιατί δέν μπορούσαν να προστατευτούν μόνοι τους , αλλα πάντωτε ήταν ωραίες οι στιγμές μας.. Την μέρα που ήταν να φύγω , οι 2 τους , σαν αποχαιρετηστίριο , μου έδωσαν ένα ωραίο δώρο , το "κολιέ της τίγρης" όπως ονομαζόταν , ένα κολιέ το οποίο το έκλεψαν απο ένα μαγαζί και μου το έφεραν.. Είχε 3 νύχια της τίγρης επάνω , γιαυτό και ονομαζόταν έτσι... Την μέρα που εγκατέλλιπα επείσης , μου υποσχέθηκαν οτι θα γίνουν όλο και πιο δυνατοί!Πως θα ήταν οι δυνατότεροι πειρατές και πως μία μέρα που θα τους δώ , θα εχουν το δικό τους πλήρωμα και θα είναι εξίσου δυνατοί... Απ'όσο φαίνετε , και τα 2 τα πέτυχαν , όχι ολοκληρωτικά όμως , αφού ούτε πολύ καλό πλήρωμα έχουν , αλλα ούτε είναι τόσο δυνατοί όσο μου υποσχέθηκαν , παρόλο που απ'όσο φαινόταν και στα σώματά τους , που ήταν γυμνασμένα , αρκετά περισσότερο απο παλιά , οτι ήταν δυνατοτεροι σε αντίθεση με το παρελθόν..
Winduo... Razor... δέν περίμενα πραγματικά να αλλάξετε ποτέ.. Και δεν μιλάω για την δύναμή και την εμφάνισή σας , αλλα για τον χαρακτήρα σας... σκεφτόμουν...
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Jul 04, 2013 3:13 pm

Πάντωτε οι 2 σας είχατε μυαλό μωρού... πάντωτε!... δέν πίστευα πως θα γινόσασταν τόσο σοβαροι όσο το να κάνετε κουμάντο σε ανθρώπους.. Και ενωώ για τα μέλη του πληρώματός σας.... Ελπίζω να πετύχετε τον στόχο σας και να τους νικήσετε αυτούς τους 2 , τον Johnny και τον Yosaku.... Τα λέμε λοιπόν όταν θα είμαι και εγώ πειρατής... Όταν θα φτάσω στην μεγάλη γραμμή με το καλό και αλλάξω παράταξη... Λυπάμαι για τον πατέρα μου που έχει όνειρα για εμένα σαν επαναστάτη , αλλα θα ακολουθίσω αυτό που αγαπώ.... Τέλος πάντων , είμαι σίγουρος πως θα σας δώ στην κορυφή των πειρατών!... Συγνώμη που δέν μπορώ να γίνω τώρα μέλος σας ... Θέλω να αποκτίσω φήμη σαν επαναστάτης .... Θα σκορπίσω σε όλες τις θάλασσες πρίν την μεγάλη γραμμη ελευθερία και μετά... Και μετά.. Μετά ίσως να μπορέσω να συνεχίσω το όνειρό μου μαζί σας.... αν βέβαια έχετε γίνει δυνατοι!.. Χεχεχε... Επι ώρες καθόμουν και σκεφτόμουν , μιλούσα απο μέσα μου , μέχρι που έφτασα στο νησί ... Έδεσα την βάρκα μου , έβαλα ένα καπέλο , που μου είχε δώσει πολύ παλιά ο παππούς μου , διώτι είχε καύσωνα και χαμογελαστός προχόρισα τότε προς την πόλη που ήταν μπροστά μου... Κοιταξα δεξιά μου και είδα παρκαρισμένο το πλοίο των 2 φίλων μου... είπα τότε απο μέσα μου ενώ πέταξα ένα γελακι :
καλή σας τύχη λοιπόν.... Εύχομαι και πάλι το καλό σας!... μόλις προχώρισα λίγο , ένας περίεργος τύπος με πλησίασε και είπε :
Το όνομά μου είναι Alduin! Είμαι ο προστάτης της φωτεινής πλευράς! ενώ κατάλαβα πως έλεγε βλακείες συνέχισα να προχοράω...
Μην με αγνοείς μικρέ! Πουλάω αντικείμενα προστασίας απο δαίμονες! Πίστεψέ με υπάρχουν δαίμονες , ειδικά σαυτό το έρημο νησί... Οι δαίμονες μπαίνουν μέσα σε ανθρώπους και τους κλέβουν το σώμα! Στέλνουν την ψυχή τους στην κόλαση και απλά με το σώμα του ανθρωπου σπείρουν το κακ-... Ενώ γύρισα απότομα και τον κοίταξα με τρομαχτικό βλέμμα , είπα:
Δέν φοβάμαι κανέναν δαίμονα.. Ούτε πιστεύω βέβαια.. Αν πιστεύεις οτι πρέπει να προστατευτείς απο δαίμονες , κάντο στον εαυτό σου , δέν θα αγοράσω καμία βλακεία απο το ηλίθιο μαγαζί σου.. Κατάλαβ-..
Alduin! Αστον ήσυχο ακόμα δεν πάτησε το πόδι του στο νησί! Είπε τότε μία κοπέλα που με πλησίασε..
Το όνομά μου είναι Ludia... Θα σε βοηθίσω να βρείς να μίνεις κάπου για σήμερα... Τρομαγμένος έκανε προς τα πίσω ο Alduin και εγώ είπα τότε στην Ludia
Όχι.. Δεν χρειάζομαι βοήθεια... θα βρώ μόνος κάπου να μείνω.... Ευχαριστώ...... έκανε πίσω απελπισμένη που της είπα πως δεν χρειάζομαι βοήθεια , και είπε :
εντάξη λοιπόν , άμα χρειαστείς κάτι θα είμαστε εδώ...
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Jul 04, 2013 3:36 pm

Στο νησί αυτό το έρημο και βραχώδες , πάνω στον τεράστιο βράχο , υπήρχε ένα μεγάλο σπίτι , για την ακρίβεια μία τεράστια καλύβα.. αποφάσισα να πάω εκεί να δώ το τί είχε.. Μα σκέφτηκα πως καλύτερα θα ήταν να πήγαινα αργότερα... Γιαυτό αποφάσισα να πάω να ψάξω τον Winduo και τον Razor με το πλήρωμά τους... Στο νησί υπάρχει μία πόλη και 3 χωριά... Σκέφτηκα πως αν ήταν στην πόλη θα τους είχα δεί , και έτσι , είπα να πάω να ψάξω στο 1ο χωριό το οποίο ήταν δίπλα... Στα "σύνορα" της πόλης , υπήρχε ένας άνδρας ο οποίος στεκόταν εκεί , όταν πήγα να περάσω , μου είπε :
Είμαι ο Virkas... Αν θέλεις να πάς στο χωριό , πρέπει να πάς με την συνοδεία μου και του Farcas , του αδερφού μου.. Αλλιώς δεν υπάρχει κανένας τρόπος να φύγεις απο αυτην την πόλη.. Γιαυτό δώσε μου τα στοιχεία σου... Ο άντρας ήταν αρκετά γραμμομένος και φενόταν δυνατός , πάρα πολυ δυνατός ... Για τον λόγο αυτόν δεν μπορούσα να τα βάλω μαζί του.... Έτσι είπα να δόσω τα στοιχεία μου.. Όμως το κακό ήταν πως η προηγούμενή μου αναμέτρηση ήταν με μαρίνς , πράγμα που σήμμαινε οτι θα είχα σίγουρα μαυρισμένο όνομα.. Άρα σκέφτηκα , καλύτερα να κάτσω στην πόλη... Έτσι γυρισα μή δίνοντας σημασία στον άντρα αυτόν κι έφευγα.... έφτασα στην πόλη λοιπόν , και είδα ένα μπάρ... Δίπλα απο το μπάρ υπήρχε ένα μικρό σπίτι.. Ένας γέρος καθόταν έξω απο το σπίτι εκείνο , πάνω σε μία καρέκλα και τότε ενώ περνούσα απο μπροστά του , μου είπε :
Azazel!? γύρισα απότομα τρομαγμένος και είπα :
Τι στο... Ποίος είσαι εσύ?!
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Jul 04, 2013 3:45 pm

Spoiler:
Π..Ποιός είσαι εσύ γερο!?
Είμαι ο Jegins... Έλα κάτσε δίπλα μου και θα σε πώ...
Τί στο .... Πού με ξέρεις...!? ποιός είσαι!? Και δέν ενοώ το όνομα σου!...
Είμαι ο Jegins σου ξαναλέω.. δεν χρειάζεται να σου πώ περισσότερα... αν ρωτίσεις για μένα θα μάθεις εύκολα... Απλα θέλω να σου πώ πως πρέπει να προσέχεις , διότι υπάρχει ένας δαίμονας στο σπίτι πάνω στον βράχο... Πετάγεται τότε ένας περαστικός και λέει :
Jegins! Πάλι ιστορίες λές?! Βρωμόγερε! Τότε τον κοίταξα και παρόλο που δέν εδωσα σημασία σαυτά που έλεγε για τον δαίμονα , διότι δεν με ενδιέφεραν και ο περαστικός τον είπε στην ουσία ψέυτη , τον άρπαξα απ'τον γιακά , και του είπα :
Που στο καλό ήξερες το όνομά μου!? ΠΕΣ ΜΟΥ! Μου έδειξε τότε μία εφημερίδα και μου είπε :
Διάβασε εδώ... Άρχισα τότε να διαβάζω απο μέσα μου εκεί που με έδειξε...
Ένας νέος επαναστάτης , ο Azazel D. Drake , είναι υπο επικύρηξη.. Καμία άλλη πληροφορία για αυτόν , απλά το οτι καταζητείτε για 2 εκατομμύρια μπέλι... Τρομαγμένος τότε του έδωσα την εφημερίδα και είπα :
Όι..γέρο... Ευχαριστώ για την πληροφορία...
Μην σε νοιάζει , ούτος η άλλος δεν μπορείς να σκωτόσεις τον δαίμονα..
ΟΙ ΜΠΑΚΑ! ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΑΙΜΟΝΑ! ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ! ΕΓΩ ΣΟΥ ΛΕΩ ΓΙΑ ΤΟ ΦΥΛΑΔΙΟ ΕΠΙΚ...Εεεμμμ ενοούσα για την εφημερίδα... είπα αμήχανα ξαφνικά...
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeFri Jul 05, 2013 11:11 am

2....2 εκ... 2 εκατομμύρια!....
Ναι λοιπόν 2 εκατ-... ξαφνικά ακούστηκε ένας πάρα πολύ δυνατός ήχος απο το διπλανό το μπάρ... Και μαζί του , έπεσε ένα τεράστιο κομμάτι τοίχου που έσπασε.... Έτρεξα εγώ τότε να δώ... Κοίταξα εκεί , και ήταν ένα άτομο πεσμένο.. πλησίασα , και είδα τον Winduo.... Ήταν μές τα αίματα..
Winduo! WINDUO! ΤΙ ΣΤΟ.... ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ?! WINDUO! ΜΗΛΑ ΜΟΥ!
Αζ...Σ..Σε παρακαλ...γκουχού!....Σε παρακαλώ! Σώσε τον Razor! Σ...Σε παρακαλώ! γκούχου γκούχου... Εκείνη την ώρα , ενώ μιλουσε , έφτυνε αίμα ... Μου ζήτησε να πάω και να βοηθίσω , για την ακρίβεια να σώσω τον Razor τον αδερφό του...
Αυτοί οι γ****οι οι κυνηγοί εε?! Τώρα θα δείς... Έκανα "κράκ"' τα δάχτυλά μου και άρχισα να προχοράω στο μπάρ , απο την τρύπα που άνοιξε όταν πέταξαν τον Razor... Μπηκα τότε μέσα και είδα δύο τυπάδες με σπαθιά , ο ένας φορούσε μαύρα γυαλιά , και ο άλλος ένα περίεργο καπέλο... Ο Razor στεκώταν με το σπαθί του και πήγενε όλο και πιό πίσω.... Τον τράβηξα , του έδωσα το καπέλο μου και είπα :
Razor! Τώρα θα το τελειώσω εγώ! Όταν έβγαλα το καπέλο μου , ο τύπος με το περίεργο καπέλο μου όρμισε και είπε :
Αυ...ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο AZAZEL D. DRAKE! Πήγε να με καρφόσει με το σπαθί του μα το απέφυγα... Τότε ο άλλος με τα γυαλιά , πήγε να με κόψει μα τελευταία στιγμή πετάχτηκε ο Razor και τον σταμάτησε με το δικό του το σπαθί :
Όι ... Razor! Κράτα τον όσο μπορείς... Εγώ θα πιάσω αυτόν.. Ας ξεκινήσει η μάχη λοιπόν...
Back to top Go down
Ryo D. Amidamaru
Pirate
Pirate
Ryo D. Amidamaru


Όνομα Χαρακτήρα : Azazel D. Drake
Posts : 669
Join date : 2013-03-27

Character sheet
Remaining Health: 100%

[ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeFri Jul 05, 2013 10:26 pm

Ξαφνικά , έδωσα μία δυνατή κλωτσιά τότε στον Yosaku και λύγισε το πόδι του.. όπως λύγισε , τον χτύπισα με το γόνατό μου στο κεφάλι και τότε έπεσε κάτω.. Ανέβηκα πάνω του και άρχισα να τον χτυπάω μπουνιές στο πρώσοπο , και πλέον ήξερα πως είχα την νίκη στο χέρι μου , αφού του είχε πέσει το σπαθί και πλέον κανένας τρόπος δεν υπήρχε να ξεφύγει.. Ξαφνικά τότε ο Johnny με το σπαθί του , χτύπισε όσο πιο δυνατά μπορούσε το σπαθί του Razor και το έσπασε...
AZ! ΠΡΟΣΕΞΕ ΜΟΥ ΕΣΠΑΣΕ ΤΟ ΞΙΦΟΣ ΕΡΧΕΤΕ ΠΡΟΣ ΕΣΕΝΑ! Τότε ενώ ξαφνικά γύρισα να κοιτάξω , ένιωσα ένα μεγάλο κόψιμο στην πλάτη απο σπαθί.. Δέν ήταν μόνο αυτό που με σταμάτησε , αλλα και το ξαφνικό τράβηγμα μου απο πάνω απο τον Yosaku .. Ενώ με τράβηξε ο Johnny , με έριξε και κάτω και ανέβηκε με τα γόνατά του στα χέρια μου...
Οι οι! Τα έβαλες με τον Yosaku και εμένα εε?! Χαχαα.... Ittoryu Strike.. Τότε σήκωσε το ξίφος του και με κάρφωσε με δύναμη στην κοιλιά.... ήταν πράγματι αφόριτος ο πόνος... Άρχισα να νιώθω λίγο ανίμπορος να σηκωθώ , παρά το οτι τον τράβηξε ο Razor απο τον λαιμό τον Johnny... Ενώ έκανα το πρώτο βήμα να σηκωθώ , ειδόθηκαν το πρώσοπό μου με την κλωτσιά του Yosaku... Αυτά ήτανε τα τελευταία που θημώμουν , αφού αργότερα έπεσα αναίσθητος... Έπειτα απο 2 ώρες ξύπνησα και είμουν σε ένα κρεβάτι δεμμένος...με γάζες!.....
Τ..Τί στο..!? Ο Razor !? O Winduo?! Οι υπόλοιποι?! Που στο καλό πήγαν!?
Είδα τότε μαζεμένους τα 4 μέλη του πληρώματος του Winduo να κάθωνται και να κλαίνε γύρω απο ένα κρεβάτι..
Back to top Go down
Sponsored content





[ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[ΑΡΧΗ] Old Friends and the Old-Man...An Unexpected Meeting..[TEΛΟΣ] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 1 of 4Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» [TEΛΟΣ]Friends Or Foes?! .... Fights in Restaurant [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] An unexpected place [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Berserk Alucard and the unexpected alliance [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» Supernova? [Αρχή] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: North Blue :: Micqueot-
Jump to: