Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 12 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 12 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος-Αποστολή] Πυροτεχνήματα [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
AuthorMessage
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Τέλος-Αποστολή] Πυροτεχνήματα [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Πυροτεχνήματα [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Αποστολή] Πυροτεχνήματα [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeWed Jun 05, 2013 1:04 am

Οι ώρες περνούσαν και η Shura ανυπομονούσε. Δεν θα έπαιρνε κάποιο όπλο μαζί της στην "επίσκεψη" για να μην τον υποψιάσει. Δεν της γέμιζε το μάτι εξάλλου για δυνατός μαχητής. Είχε καταστρώσει ένα γενικό πλάνο στο μυαλό της, ώστε και να συλλέξει πληροφορίες αλλά και να σκηνοθετήσει τη δολοφονία του ως ατύχημα. Μόλις διέκρινε τους τελευταίους περαστικούς να εγκαταλείπουν τους φωτισμένους με φανάρια δρόμους, έκανε την κίνηση της. Είχε αφήσει τα πράγματα της στο δωμάτιο. Σκόπευε να επιστρέψει σύντομα εξάλλου. Στο λιμάνι δεν υπήρχε καθόλου κίνηση. Ήταν πολύ αργά για τους έμπορους και πολύ νωρίς ακόμα και για τους πιο πρωινούς ψαράδες. Βρήκε την οδό και το σπίτι του Malley. Ήταν ένα διώροφο κτίσμα με λευκή πέτρα. Παλιό σε ηλικία και σε κακή κατάσταση όπως μαρτυρούσαν οι διάσπαρτες ρωγμές στις επιφάνειες του. Φτηνό μάλλον στο ενοίκιο, ιδανικό για κάποιον που δεν σκοπεύει να εγκατασταθεί μόνιμα. Η κοπέλα άνοιξε με προσοχή την εξώπορτα για να μην τρίξει και κλείδωσε πίσω της. ο κάτω όροφος ήταν σκοτεινός, αλλά από τις εσωτερικές σκάλες ερχόταν ένα τρεμάμενο φως. Βρισκόταν στο σαλόνι. Αρχαία έπιπλα που δεν είχαν καθαριστεί ποτέ και χαλιά που σήκωναν σκόνη στα βήματα της την υποδέχτηκαν. Πιο πέρα μια υποτυπώδης τραπεζαρία και στην γωνία η κουζίνα που βρισκόταν σε λίγο καλύτερη κατάσταση.
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Τέλος-Αποστολή] Πυροτεχνήματα [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Πυροτεχνήματα [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Αποστολή] Πυροτεχνήματα [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeFri Jun 07, 2013 4:39 pm

Τα βήματα της στην σκάλα δεν έφεραν καμία αντίδραση. Η κοπέλα ήταν στην τσίτα, δεν απέκλειε το ενδεχόμενο παγίδας, όσο χαμηλό κι αν ήταν. Στον διάδρομο που συνάντησε, μία πόρτα ήταν μισάνοιχτη και από μέσα άκουγε μπάσα βογκητά. Ξέροντας τι θα αντίκριζε, άνοιξε την πόρτα και πέρασε μέσα. Ο Malley βρισκόταν σε μια πολυθρόνα με τα μέλη του χυμένα σε πλήρη έκταση. Στο κεφάλι του βρισκόταν κομπρέσα για να καταλαγιάσει τον πονοκέφαλο της προηγούμενης μέθης. Έδειχνε εντελώς χαλαρός, σαν να μην περίμενε ούτε καν επίθεση.
-Ωωωωχ! ήταν ο μακρόσυρτος χαιρετισμός του.
-Πολύ νωχελικός δεν είσαι; σχολίασε κάπως απογοητευμένα.
Εισήλθε πιο μέσα στο δωμάτιο που έμοιαζε με γραφείο. Πράγματι, πίσω από το έπιπλο αυτό, υπήρχε μια βιβλιοθήκη με ανέγγιχτα βιβλία. Στο βάθος του δωματίου υπήρχε μια κλειστή, γυάλινη μπαλκονόπορτα με βαριές κουρτίνες. Οι κοπέλα κρυφοκοίταξε την θέα πέρα από αυτές. Θάλασσα βρισκόταν ακριβώς από κάτω, μαύρη και βαθιά.
-Τι θα συνέβαινε αν ήμουν εχθρός; Δεν φοβάσαι καθόλου;
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Τέλος-Αποστολή] Πυροτεχνήματα [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Πυροτεχνήματα [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Αποστολή] Πυροτεχνήματα [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeFri Jun 07, 2013 5:13 pm

-Λίγο πιο αργά και σιγά, παρακαλώ! την παρακάλεσε χωρίς να κουνηθεί. Εκείνη ανασήκωσε το φρύδι. Εξάλλου, δεν έχω τίποτα να φοβάμαι πια. Εφόσον είσαι εδώ, μου εξήγησαν ότι είσαι ικανή να με προσέχεις!
-Από τον εαυτό σου, ποιος θα σε προσέχει;
Η ερώτηση έμεινε ρητορική. Θέλω να ακούσω τι έχεις να μου πεις.
-Βιάζεσαι!
σήκωσε το ένα δάχτυλο του χεριού του. Έχω αρκετά ονόματα και πληροφορίες για το καθένα για να θέτω τους δικούς μου όρους. Θα τα δώσω όλα, δεν με νοιάζει. Αλλά θέλω εφ' όρου ζωής προστασία από τους Κυβερνητικούς. Τουλάχιστον, αυτή ήταν η συμφωνία με τον "C".
Στο άκουσμα του τελευταίου αρχικού, εγκεφαλικό την έπιασε. Αυτός ο τύπος είχε επαφές με τους "Ravens" και προσωπικές συμφωνίες με έναν από τους ανώτερους;
-Δεν ξέρω ακριβώς τι είπατε. Οπότε μπορείς να με ενημερώσεις εσύ για τους όρους της συμφωνίας! έκανε με διπλωματικό ύφος για να τον παρακινήσει να συνεχίσει.
-Έξυπνο κορίτσι! παρατήρησε με χαμόγελο και εμφάνισε στο αναψοκοκκινισμένο του πρόσωπο την απληστία.
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Τέλος-Αποστολή] Πυροτεχνήματα [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Πυροτεχνήματα [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Αποστολή] Πυροτεχνήματα [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeFri Jun 07, 2013 5:34 pm

Στερεώνοντας καλά την κομπρέσα στο μέτωπο σηκώθηκε από την θέση του και έκανε το γύρο του γραφείου. Άνοιξε ένα συρτάρι και αποκάλυψε ένα μπουκάλι αλκοόλ. Χωρίς ενδοιασμό έβαλε σε δύο ποτήρια.
-Είσαι σίγουρος ότι είσαι σε κατάσταση να συνεχίσεις;
-Οι καλές συμφωνίες κλείνονται πάντα με ένα ποτό!
ανέφερε την δική του λογική προσφέροντας της το ένα. Λοιπόν! Θέλω να μεταφερθώ κάπου ευχάριστα. Σε ένα κέντρο αναψυχής με όλες τις ανέσεις. Ξέρω ότι τα μέλη σας δίνουν κάθε σπιθαμή της περιουσίας τους για το σκοπό σας, οπότε δεν πρέπει να σας λείπουν τα λεφτά. Εγώ θα σας γράψω όλα τα ονόματα που έμαθα κάτω από την μύτη των Πρακτόρων και εκεί τελειώνουν οι συναλλαγές μας. Δεν θέλω καμία ανάμειξη σε τυχόν μάχες που θα ακολουθήσουν ή αναφορά στην εμπλοκή μου. Λες και ξεχνάτε την ύπαρξη μου.
-Πολύ καλά και είμαι σίγουρη ότι για να σε θέλει ο "C" οι πληροφορίες σου είναι έγκυρες. Αλλά κάλυψε μου μια απορία: Πως και την γλίτωσες γνωρίζοντας όλα αυτά; Κανείς δεν σε πήρε είδηση; Οι πράκτορες δεν είναι τόσο ηλίθιοι, πρέπει να το παραδεχτώ αυτό.
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Τέλος-Αποστολή] Πυροτεχνήματα [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Πυροτεχνήματα [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Αποστολή] Πυροτεχνήματα [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeFri Jun 07, 2013 5:45 pm

-Δεν την γλίτωσα τόσο φτηνά όσο πιστεύεις, την διαβεβαίωσε αλλά το ύφος του δεν μαρτυρούσε ότι είχε υποστεί βασανιστήρια. Με έπιασαν για άλλα παραπτώματα και με έσερναν από την μία φυλακή στην άλλη. Φυσικά για να βρίσκομαι εδώ, κατάφερα να αφεθώ ελεύθερος. Ίσως παρέβλεψαν ότι είχαν ξεχάσει μερικά απόρρητα έγγραφα στο γραφείο και ότι οι αλυσίδες μου δεν με εμπόδιζαν να τα φτάσω για να τα δω. Μετά, απλά εξαφανίστηκα. Μέχρι που ο "C" δηλαδή με ανακάλυψε. Μην με παρεξηγείς κούκλα, αλλά ο δικός σου είναι κάπως σαλεμένος! Δηλαδή, κυκλοφορούν πολλοί σαλεμένοι για να μην ξεχωρίζει, αλλά ο σκοπός σας είναι αδύνατος! Κανείς δεν τα βάζει με την Κυβέρνηση, ακόμα και μετά από χίλιες προφυλάξεις!
-Λοιπόν, σχολίασε με ατάραχο ύφος, έτσι έχουν τα πράγματα στη "Ravens".
Είχε καταλήξει ότι ο Malley δεν είχε κάτι παραπάνω να της προσφέρει. Τις πληροφορίες του θα τις έπαιρνε στον τάφο σύντομα ενώ δεν ήξερε πρακτικά τίποτα για την μυστική οργάνωση.
-Α! Μιας και τους ανέφερες, ας περάσουμε και στα τυπικά. Ο "C" μου είπε πως πάει το πράμα, οπότε πρέπει να σε ρωτήσω: Τι σημαίνει "Ravens";
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Τέλος-Αποστολή] Πυροτεχνήματα [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Πυροτεχνήματα [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Αποστολή] Πυροτεχνήματα [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeFri Jun 07, 2013 5:53 pm

Αυτή την ερώτηση την είχε ξανακούσει. Τι σημαίνει "Ravens"; Το είχε αναφέρει ένα άλλο μέλος της οργάνωσης στην ίδια λίγο πριν πεθάνει. "...θα μου πεις εσύ φαντάζομαι, όταν θα ετοιμάζομαι να σε σκοτώσω" του είχε πει και εκείνος είχε συμφωνήσει και κράτησε το λόγο του, λέγοντας της στην τελευταία του ματωμένη ανάσα. Θυμήθηκε το σαδιστικό του χαμόγελο όταν της είπε. Την κακία με την οποία έβραζε το στήθος του. Και μιμήθηκε ακριβώς αυτό το ύφος για να γίνει εντελώς πειστική. Και η ίδια μισούσε την Cipher Pol για όσα της είχαν προκαλέσει. Δεν δυσκολεύτηκε να γίνει πειστική.
-"Αυτοί που κατασπαράζουν περιστέρια".
Ο Malley είχε μείνει κάπως σοκαρισμένος από το ύφος της. Λες και έχασε έναν χτύπο η καρδιά του, νιώθοντας την ένταση της. Το μήνυμα που έκρυβε η φράση, η Shura δεν το γνώριζε. Ήταν όμως σίγουρη από τον τρόπο που την κοίταζε ότι είχε πετύχει.
-Πράγματι, αυτή είναι μια πολύ καλή απάντηση! είπε με ξέπνοο τόνο.
Την επόμενη στιγμή το σώμα του γύρισε απότομα με το χέρι του τεντωμένο. Το γυάλινο ποτήρι που κρατούσε έσπασε πάνω στο κεφάλι της κοπέλας, ρίχνοντας την στο πάτωμα.
-Αλλά δεν είναι η σωστή!
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Τέλος-Αποστολή] Πυροτεχνήματα [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Πυροτεχνήματα [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Αποστολή] Πυροτεχνήματα [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeFri Jun 07, 2013 6:05 pm

Η Shura συνήλθε με το κεφάλι της βαρύ και έναν οξύ πόνο στην κορυφή. Η όραση της είχε θολώσει, αλλά επέστρεφε γρήγορα. Ένιωθε την κίνηση γύρω της. Ο Malley χασκογελούσε και την κύκλωνε, μην πιστεύοντας ότι την είχε πιάσει με τις δυνάμεις του. Συνειδητοποίησε ότι ήταν δεμένη σε μια ξύλινη καρέκλα με σχοινί που την έζωνε περιμετρικά με ιδιαίτερη έμφαση στα άκρα της. Από το τραύμα πρέπει να έτρεχε αίμα γιατί ένιωθε ξηρό το σημείο.
-Είδες που δεν είχα τίποτα να φοβάμαι; την ειρωνεύτηκε. Ποιος το φανταζόταν ότι πρώτα θε με έβρισκαν οι εχθροί μου!
-Πάντως όχι εσύ!
του τόνισε αλλά η μειωμένη θέση της δεν της επέτρεπε να τον ενοχλήσει. Η πίκρα στο στόμα της έσταζε σαν χολή, τον διασκέδαζε αφάνταστα το θέαμα. Δεν κατάλαβες παρά μόνο στο τέλος ότι ήρθα να σε σκοτώσω. Αν ήθελα θα ήσουν ήδη νεκρός!
-Κοίτα που αντιστράφηκαν οι ρόλοι;!
αντιγύρισε ανοίγοντας τα χέρια διάπλατα με θεατρικότητα. Τελικά κάποιος με είχε μυριστεί, έπρεπε να το υποψιαστώ από τις νύξεις σου για εχθρούς και έλλειψη καχυποψίας. Αλλά δεν είσαι και τόσο σκληρή, ε;
Στο χέρι του κρατούσε το σπασμένο απομεινάρι του ποτηριού και απόλαυσε την εικόνα της κοπέλας να τινάζεται, καθώς της χάρασσε το μάγουλο.
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Τέλος-Αποστολή] Πυροτεχνήματα [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Πυροτεχνήματα [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Αποστολή] Πυροτεχνήματα [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeFri Jun 07, 2013 6:15 pm

Πάλι χασκογέλασε, βρίσκοντας πρωτόγνωρο ενδιαφέρον στο παιχνίδι αυτό. Εκείνη τον κοίταζε δολοφονικά, τινάζοντας το κορμί της σε μάταιες προσπάθειες να σπάσει τα δεσμά της.
-Και για πες μου ομορφούλα! Τι ρόλο βαράς εσύ σε όλη αυτήν την ιστορία;
-Τι δεν κατάλαβες; Ήρθα να σε σκοτώσω εκ μέρους της πλευράς που δεν ήθελαν να φύγουν οι πληροφορίες σου!

Ο Malley μόλις το συνειδητοποίησε, κόμπλαρε για λίγο. Ύστερα έσκασε στα γέλια.
-Είσαι πράκτορας της Κυβέρνησης! συμπέρανε. Και πιάστηκες σαν το ποντίκι;! Έχεις χιούμορ να υποκρίνεσαι ότι είσαι μία από τους εχθρούς σου πάντως. Όσο πάει σε συμπαθώ και περισσότερο!
-Ναι γιατί βλέπεις, είσαι τόσο ηλίθιος και άχρηστος που δεν δίστασα να παίξω αυτόν τον ρόλο για να μάθω τι ξέρεις!
Το σχόλιο της δεν του άρεσε καθόλου. Τις προσβολές της καταλάβαινε απόλυτα, κι ας διατηρούσε η κοπέλα την εκνευρισμένη έκφραση της. Βέβαια, εσύ δεν ξέρεις τίποτα που να με ενδιαφέρει. Ειλικρινά θα ήσουν νεκρός αυτήν την στιγμή και ακόμα και τώρα απορώ. Κάτι πήγε λάθος, έτσι;
-Ναι, κάτι πήγε λάθος! την διαβεβαίωσε με όρεξη να συνεχίσει το παιχνίδι του.
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Τέλος-Αποστολή] Πυροτεχνήματα [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Πυροτεχνήματα [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Αποστολή] Πυροτεχνήματα [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeFri Jun 07, 2013 6:25 pm

Η κοπέλα όμως ήθελε να συνεχίσει την συζήτηση. Το αντίθετο δεν την βόλευε.
-Και ήμουν σίγουρη ότι έδωσα την σωστή απάντηση. Τι ήταν αυτό που με πρόδωσε;
-Ειλικρινά απορώ που ρωτάς! Εννοώ, ποιος ηλίθιος σου είπε κάτι τέτοιο; "Αυτοί που κατασπαράζουν περιστέρια". Ας γελάσω! έκανε ειρωνικά. Είναι προφανές τι σημαίνει "Ravens", συνέχισε με ύφος που την έλεγε "ηλίθια" στα μούτρα της. "Ravens" σημαίνει "κοράκια", ντα;!
Στην απάντηση του, η κοπέλα βλεφάρισε απορημένα. Πράγματι η κυριολεκτική ερμηνεία ήταν αυτή, αλλά ο τύπος της είχε πει την απάντηση με πλήρη σοβαρότητα. Αποκλείεται να της είχε πει ψέματα.
-Τώρα βέβαια μου προσφέρει πολλά η συντροφιά σου. Μόλις εμφανιστεί αυτή που περιμένω, θα σε παραδώσω στο πιάτο και θα μπορώ να ζητήσω ακόμα περισσότερα. Ίσως χρειαστεί να περιμένω λίγες μέρες ακόμα, αλλά θα κυλήσουν ευχάριστα, έτσι;
Το γυαλί έσταζε με το αίμα της, προμηνύοντας την πιο αισιόδοξη συνέχεια.
-Τουλάχιστον, μπορώ να έχω ένα τσιγάρο για παρηγοριά;
Εκείνος ρουθούνισε ειρωνικά, αλλά δεν αρνήθηκε. Έψαξε χωρίς να κοιτά στις τσέπες του και βρήκε κάτι. Της το έφερε στο στόμα μιας και δεν μπορούσε να κουνηθεί η ίδια.
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Τέλος-Αποστολή] Πυροτεχνήματα [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Πυροτεχνήματα [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Αποστολή] Πυροτεχνήματα [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeFri Jun 07, 2013 6:46 pm

Μόλις βρήκε αναπτήρα, της άναψε και εκείνη τράβηξε την μεγαλύτερη ανάσα που μπορούσε. Γεμίζοντας τα πνευμόνια της καπνό. Κι αμέσως μετά άρχισε να βήχει, κρατώντας με τα χείλη ακόμα το τσιγάρο.
-Καλά, δεν έχεις καπνίσει ποτέ στην ζωή σου;! απόρησε ο Malley παρακολουθώντας την.
-Ούτε μία! του απάντησε και αμέσως έσκυψε με την καρέκλα μπροστά.
Πάτησε στα πόδια της καμπουριασμένη και έστριψε στο ένα πόδι. Τα πίσω πόδια της καρέκλας χτύπησαν τα πόδια του άντρα που κατέρρευσε. Η κοπέλα, που μέχρι εκείνη την στιγμή προσποιόταν την ανίκανη να δραπετεύσει, άρχισε να κινείται με αστραπιαία ταχύτητα, έχοντας πάρει κάθε δυνατή πληροφορία. Πήδηξε επιτόπου, γυρίζοντας το σώμα στον αέρα και έσκασε πάνω στον κορμό του άντρα, σπάζοντας το σώμα της καρέκλα. Τα δεσμά της έμειναν να την δένουν με τα ξύλινα χέρια και πόδια. Είχε φτάσει κοντά στο άνοιγμα της πόρτας όταν έφτυσε ακόμα πιο πέρα το αναμμένο τσιγάρο. Ο Malley είχε μείνει να βογκάει στο πάτωμα ενώ αυτή υποχωρούσε προς την γυάλινη μπαλκονόπορτα, προσπαθώντας να ελευθερωθεί. Πριν ανέβει στο γραφείο, είχε περάσει από την κουζίνα. Της φάνηκε καλή ιδέα ένας ατυχής θάνατος από διαρροή γκαζιού. Ένιωθε την καρδιά της να χτυπά πολύ γρήγορα. Ήξερε τι έπρεπε να κάνει αλλά, καθώς χτυπούσε σχεδόν τα χέρια της για να βγάλει τα σχοινιά, ένιωσε ότι δεν θα τα κατάφερνε.
-Έλα λοιπόν! Ενεργοποιήσου-Ενεργοποιή~ Σαν σε αργή κίνηση είδε την λάμψη πρώτα να καταπίνει όλες τις εικόνες και έπειτα να ξεχύνεται και, μαζί με αυτό, συνειδητοποίησε την αργοπορία της. Γαμ~

Το παλιό σπίτι στην άκρη του λιμανιού τυλίχτηκε στις φλόγες, έπειτα από μία καταιγιστική και αναπάντεχη έκρηξη. Τα τζάμια των παραθύρων έσκασαν. Κάποιος είπε ότι είδε από το παράθυρο του πάνω ορόφου να εκτοξεύεται στην θάλασσα κάτι που είχε αρπάξει φωτιά. Σύντομα πολλοί κάτοικοι βρίσκονταν στην σκηνή και παρακολουθούσαν την πρώτη ανεπίσημη εκδήλωση "πυροτεχνημάτων"...

Συνεχίζεται...
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος-Αποστολή] Πυροτεχνήματα [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Πυροτεχνήματα [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Αποστολή] Πυροτεχνήματα [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος-Αποστολή] Πυροτεχνήματα [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 2 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Η απόδραση των 11. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» There IS such a thing as too much information. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Αποστολή] Εκρηκτικό Γεύμα [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Αποστολή]Συμφωνία υπό τους 0 C [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Αποστολή] Haunted Mansion [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: Grand Line :: Fireworks Island-
Jump to: