Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 10 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 10 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AuthorMessage
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeSun Mar 31, 2013 1:17 am

H συντροφία συνέχισε το ταξίδι της προς το παλίο κάστρο. Στο δρόμο η Markessa έγυρε το κεφάλι της στον ώμο της Ellenor και έκλεισε τα μάτια της. Χωρίς να το καταλάβει βρισκόταν στον κόσμο των ονείρων. Ονειρεύτικε τη μάχη στο Tempest, τότε μπορούσε να βλέπει νεκρούς και να μην αντιδρά πλέον όμως δεν μπορούσε να σκέφτεται ούτε καν την ιδέα του θανάτου, ούτε η ίδια μπορούσε να καταλάβει γιατί είχε αποκτήσει αυτή τη φοβία. Πριν ενηκιλιωθεί ήταν σίγουρη ότι είχε ξεπεράσει πλήρως τη δολοφονία της μητριάς αλλά τότε ήταν που ξεκίνησαν τα όνειρα.Ήταν λες και κάθε φορά που έκλεινε τα μάτια της ξανασούσε εκείνη τη σκηνή. Τα όνειρα όμως είχαν σταματήσει, παρόλα αυτά η φοβία της δεν έλεγε να υποχωρήσει. Είδε τον εαυτό της με ένα μικρό πιστόλι στο αριστερό της χέρι να πολεμά εναντίον των δαιμώνων, στο πλευρό της δεν είχε παρά ελάχιστους τραυματισμένους πολεμιστές, των οποίων ο αριθμός μειωνόταν δραστικά με κάθε λεπτό που περνούσε.
Πριγκίπισσα Markessa πρέπει να φύγεται όσο έχετε την ευκαιρία, ο σερ Alynore είναι νεκρός δεν υπάρχει ποία στρατηγός για να ηγηθεί
Η πριγκίπισσα γύρισε και είδε τον νεαρό ιπποκόμο. Κρατούσε ένα λεπτό σπαθί στο δεξί του χέρι και ένα μικρό μαχαίρι στο αριστερό.
Μην είσαι ανόητος, πρέπει να κρατήσουμε αυτή τη θέση μέχρι να φτάσουν οι ενισχύσεις. Ο πόλεμος θα λήξει εάν κρατήσουμε λίγο ακόμα και δεν σχεδιάζω να αφήσω αυτή την ευκαιρία να ξεφύγει.
Μα δεν υπάρχει ιπότης για να....
Με την εξουσία που έχω ως πριγκίπισσα της Illusia εγώ, η Markessa Thalassa, ονομάζω εσένα....
η πριγκίπισσα έκανε μια παύση και εκτόξευσε ένα βλήμα σε έναν εχθρό που έτρεχε κατά πάνω της ενώ ο Kay μαχαίρωσε έναν άλλο πισώπλατα ενώ την ίδια στιγμή απέκρουσε τη λεπίδα ενός δαίμωνα χρησιμοποιώντας το σπαθί του.
Kay...Kay Steinsfield
Είπε καθώς με μια γρήγορη κίνηση έκοψε το λαιμό του δαίμωνα.
Εσένα, Kay Steinsfield ιππότη του βασιλείου!
Δέχομαι τον τίτλο.
Είπε καθώς σήκωσε το σπαθί του στον αερά και φώναξε
Για την Illusia!


Last edited by Euryale on Fri Apr 05, 2013 6:43 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeSun Mar 31, 2013 2:18 pm

Η μάχη που ακολούθησε ήταν βίαιη και σκληρή, παρόλα αυτά η μικρή ομάδα κατάφερε να κρατήσει τη θέση της μέχρι που φάνηκαν οι ενισχύσεις εξουδετερώνοντας πλήρως τον στρατό της βασίλισσας. Κατά τη διάρκεια της σφαγής η Markessa κοίταξε το χέρια της τα οποία είχαν βαφτεί κόκκινα από το αίμα. Τότε ήταν που άκουσε μια αδύναμη φωνή από το έδαφος.Ένας δαίμωνας πεσμένος στα πόδια της ξεψυχούσε.
Γιατί.....γιατί;
Ρωτούσε συνέχεια. Η Markessa τράβηξε το μαχαίρι της ώστε να του προσφέρει ένα γρήγορο θάνατο. Μόλις όμως τοποθέτησε το μαχαίρι στο λαιμό του εκείνος είπε.
Πες στην Olivia....πες της......πες της ότι λυπάμε που δεν μπόρεσα να πάω μαζί της στο βουνό.....πες της ότι....
Δάκρυα άρχισαν να τρέχουν από τα μάτια του ετοιμιθάνατου δαίμωνα
Πες της...ότι την αγαπώ
Η Markessa πάγωσε για λίγο πριν απαντήσει
Θα της το πω
Και με μια γρήγορη κίνηση έκοψε το λαιμό του δαίμωνα
Ευχαρ......
Ποτέ του δεν πρόλαβε να τελειώσει την πρότασή του.
Back to top Go down
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeSun Mar 31, 2013 4:01 pm

H Markessa άνοιξε τα μάτια της. Η Ellenor που ήταν δίπλα της κοιμόταν ακόμα με το κεφάλι της ακουμπισμένο στο παράθυρο της άμαξας. Με αργές κινήσεις σήκωσε το κεφάλι της από τον ώμο της φίλης της και κοίταξε έξω. Είχε σχεδόν νυχτώσει όμως μπορούσε να δει τα ερήπια της παλιάς πόλης σε μερικά λεπτά θα έφταναν στο ανάκτορο. Μην έχοντας κάτι καλύτερο να κάνει προσπάθησε να θυμηθεί το όνειρό της. Γιατί να ονειρευτεί ξανά τη μαχήκαι γιατί να θυμηθεί τα λόγια ενός δαίμωνα. Η υπόσχεσή που του είχε δώσει είχε διαγραφεί από τη μνήμη της όμως ήταν σίγουρη πως όσα είχε δει στο όνειρό της είχαν συμβεί.
Δεν υπάρχει λόγος να σκέφτομαι το παρελθόν τώρα. Έχω πιο σημαντικά πράγματα να κάνω.
Είπε στο εαυτό της, ξυπνώντας έτσι την Ellenor
Μμμ... φτάσαμε;
Ρώτησε η μισοκοιμησμένη γυναίκα
Σχεδόν. Βρισκόμαστε στα ερήπια της παλίας πόλης σε λίγα λεπτά θα είμαστε στο παλάτι
Κατάλαβα, πιστεύεις ότι ο πρώτος ιππότης θα δεχτεί να σου μιλήσει αμέσως
Δεν σχεδιάζω να κάνω κάτι τέτοιο. Θα του πω ότι είμαι κουρασμένη από το ταξίδι και ότι επιθυμώ να ξεκουραστώ πριν μιλήσουμε
Και σχετικά με τον Kay;
Η αίτηση του Kay να μπει στους δώδεκα ιππότες ήταν ψεύτικη για να έχουμε λόγο για την επίσκεψή μας. Δεν έστειλα ποτέ το γράμμα στον πρώτο ιππότη.
Κατάλαβα... σχεδιάζεις να χρησιμοποιήσεις τους δώδεκα ιππότες για κάτι;
Ο Allan μιλάει για επανάστατες, εάν αυτή η υποψία ερχόταν από τον Maurice δεν θα έδινα σημασία, ατο κάτω κάτω είναι πιο παρανοϊοκός από 'μένα. Ο Allan όμως δεν θα έλεγε κάι τέτοιο εάν δεν είχε στοιχία. Πρέπει λοιπόν να διαλύσουμε τους επαναστάτες πριν φέρουν αναρχία στο βασίλιο.
Δεν θα ήταν πιο εύκολο εάν το λέγατε στον πατέρα σας;
Δεν υπάρχει λόγος να τον ανυσηχίσω.
H Ellenor δεν απάντησε και καμία από τις δύο γυναίκες δεν συνέχισε τη συζήτηση μέχρι που έφτασαν στο ανάκτορο.
Back to top Go down
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeSun Mar 31, 2013 9:25 pm

Στην πύλη τους υποδέχτηταν δύο καχύποπτει φρουροί, η πριγκίπισσα δεν είχε ειδοποήσει τους ιππότες για την επίσκεψή της και έτσι υπέθεσαν ότι ήταν κατάσκοποι που ήθελαν να μαζέψουν πληροφορίες σχετικά με τους δώδεκα. Ακόμα και όταν η ίδια η Markessa κατέβηκε από την άμαξα αρνήθηκαν να πιστέψουν ότι αυτή ήταν η πριγκίπισσα και απαίτησαν να τους δείξει το βασιλικό έμβλημα. Όμως η Markessa δεν το είχε πάρει μαζί της, σύμφωνα με το προτόκολο το έμβλημα έπρεπε να μένει στο παλάτι εκτός εάν ο κάτοχός του έκανε μια επίσημη επίσκεψη, υπό φυσιολογικές συνθήκες η Markessa θα το είχε μαζί της όμως η επίσκεψη ήταν μυστική και εάν έπερνε το έμβλημα μαζί της τότε θα διακυνδήνευε ολόκληρο το σχέδιο.Ευτυχώς όμως ένα από τους ιππότες των δώδεκα αποφάσισε να επέμβει.
Σταθήτε προσοχή ηλίθιοι, μπροστά σαε στέκετε η μάγισαα του Tempes.
Είπε ένας νεαρός άνδρας, ο οποίος εμφανίστικε από το σκοτάδι
Οι φρουροί υπάκουσαν αμέσως τον άνδρα και στάθηκαν προσοχή ενώ χαμήλοσαν το κεφάλι του. Όμως δεν ήταν από ντροπή αλλά από φόβο. Ο Kay ψιθύρισε στο αυτί της Markessa.
Πρόσεχε αυτός είναι ο Bernard Drake, ο έβδομος ιππότης. Οι φήμες λένε ότι του αρέσει να βλέπει ανθρώπους να υποφέρουν.
Θα το έχω υπόψην μου.
Απάντησε η Markessa χαμογελόντας στον Bernard.
Σερ Bernard, είναι τιμή μου που επιτέλους σας γνωρίζω
Είπε παρατηρώντας τον ιππότη. Φαινόταν μικρός ίσως μικρότερος και από την ίδια τη Markessa. Είχε κοντά καστανόξανθα μαλλία και καφέ μάτια. Δεν ήταν ούτε πολύ ψηλόςούτε μυώδης παρόλα αυτά ήταν σίγουρα δεινός πολεμιστής διαφορετικά δεν θα ήταν μέλος των ιπποτών.
Spoiler:
Πριγκίπισσα Markessa
Απάντησε ο ιππότης καθώς υποκλήθηκε
Δεν περιμέναμε επίσκεψή σας
Back to top Go down
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeSun Mar 31, 2013 10:08 pm

Δυστυχώς δεν πρόλαβα να ενημερώσω για την επίσκεψή μου. Πρέπει να μιλήσω με τον πρώτο ιππότη για ένα θέμα υψήσης σημασίας. Δεν μπορούσα λοιπόν να περιμένω την έγκριση υποδοχής μου ούτε τη γραφιοκρατία.
Τότε επιτρέψτε μου να ενημερώσω τον πρώτο για την επίσκεψή σας. Είμαι σίγουρος ότι θα σας δεχτεί αμέσως.
Λυπάμε αλλά δεν βρίσκομαι σε κατάσταση να μιλήσω με τον πρώτο αυτή τη στιγμή. Το ταξίδι ήταν κουραστικό τόσο για 'μένα όσο και για τους συντρόφους μου. Θα ήθελα λοιπόν να ξεκουραστούμε πρώτα.
Είπε η Markessa χωρίς να αλλάξει την έκφρασή της και κοιτάζοντας κατάματα των Bernard. Για μερικά δευτερόλεπτα επικράτησε ησυχία καθώς η πριγκίπισσα και ο ιππότης κοίταζαν ο ένας τον άλλο χώρις να λένε τίποτα. Στο τέλος ο Bernard υποχώρησε.
Πολύ καλά....φαίνεται ότι αυτοί οι δύο ηλίθιοι θα έχουν την ευκαιρία να απολογηθούν για την καχυποψία τους κοβουλώντας τις αποσκευές σας και οδηγόντας σας στα δωμάτια των καλεσμένων. Όσο για εμένα θα πρέπει να ενημερώσω των πρώτο για την επίσκεψή και την επιθυμία σας. Θα πρέπει όμως να θυμάστε ότι το αξίομά σας δεν έχει καμία εξουσία στους δώδεκα.
Σερ Bernard, γνωρίζω πολύ καλά τους νόμους της Illusia. Σας ευχαριστώ για τη βοήθεια σας
Ο Bernard θποκλήθηκε για μια ακόμα φορά πριν φύγει αφήνοντας την πριγκίπισσα και τη συντροφία της μαζί με τους δύο φρουρούς. Χωρίς καθυστέρηση άρχισαν να βοηθούν τουε βαστάζους να ξεφωρτόσουν τις αποσκευές και μόλις όλες οι βαλίτσες βρέθηκαν έξω από την άμαξα ξεκίνησαν για τα δώματιά. Το ανάκτορο δεν είχε μεγάλη διαφορά από το παλάτι. Με εξαίρεση τη λακωνική διακόσμηση τα δύο κτήρια ήταν πρακτικά ομοιόμορφα, φυσικά έπρεπε να το περιμένει καθως και τα δύο σχεδιάστηκαν με βάση το μυθικό παλάτι του πρώτου βασιλία του νησιού. Όπως και το υπόλοιπο παλάτι έτσι και τα δωμάτια των επισκεπτών ήταν λιτά. Ένα διπλό κρεβάτι, μια μικρή ξύλινη ντουλάπα και ένα παράθυρο που έβλεπε τον κήπο ήταν τα μοναδικά έπιπλα στο δωμάτιο της Markessa ενώ οι τουαλέτα ήταν κοινή. Αναστενάζοντας η πριγκίπισσα ξάπλωσε το σκληρό στρώμα με τα ρούχα καθώς οι βασταζοί μετέφεραν τα πράγματά της μέσα.
Back to top Go down
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeTue Apr 02, 2013 9:59 am

Η νύχτα δεν ήταν ευχάριστη. Το κρύο ήταν τσουκτερό και κάθε φορά που η Markessa κατάφερνε να κοιμηθεί στον ύπνο της παρουσιαζόταν ξανά ο δαίμωνας που τόσο πολύ έμοιαζε με άνρθωπο και η υπόσχεση που του είχε δώσει. To αποτέλεσμα ήταν να κοιμηθεί μόλις ελάχιστες ώρες παρόλη την κούρασή της όμως γνώριζε πως δεν μπορούσε να ακυρώσει και την συνάντησή της με τον πρώτο. Πήγε στο μπάνιο καια φού πλήθηκε ξύπνησε την Ellenor ώστε να την βοηθήσει να ετοιμαστεί, θα φορούσε την επίσημη στρατιωτική της στολή γιατί εάν έκρινε από τα λόγια του Bernard οι ιππότες δεν είχαν ξεχάσει ακόμα τις πολεμικές ικανότητες της μάγισσας του Tempes. Το παρατσούκλι αυτό της είχε δωθεί από τους στρατιώτες των συμμάχων οι οποίοι δεν περίμεναν ότι θα καταφέρει να κρατήση το χωρίο πρωτού φτάσουν οι ενισχύσεις.
Ορίστε, έτοιμη
Είπε η Ellenor καθώς κούμπωσε όλα τα κουμπία της στολής. Παρόλο που δεν υπήρχε καθρέπτης η Markessa ήξερε πως φαινόταν. Το λευκό πουκάμισο το οποίο κάλυπτε ένα σκούρο μπλε σακάκι το οποίο έφτανε μέχρι τον αστράγαλό της και ένα κατάλευκο κολάν το οποίο κάλυπτε όλο το δέρμα της από τη μέση και κάτω, και φυσικά οι μακριές μαύρες μπότες με το ψηλό τακούνι. Μερικές φορές αναριωτιόταν γιατί να βάλει κάποιος τακούνι σε πολεμική στολή αλλά με τον καιρό κατάλαβε ότι δεν υπήρχε λογική πίσω από τις ενδυματολογικές επιλογές του παλατιού.
Αυτή η στολή μου φέρνει τόσες αναμήνσεις
Και εμένα το ίδιο...Ellenor ήθελα να σε ρωτήσω κάτι;
Φυσικά, πες μου
"Πιστεύεις ότι είμαι άξια να αποκαλώ τον εαυτό μου πριγκίπισσα;". Ήθελε να ρωτήσει όμως η ξύλινη πόρτα άνοιξε και ο Bernard εισέβαλε στο δωμάτιο
Πριγκίπισσα Markessa, ο πρώτος είναι έτοιμος να σας υποδεχτεί.
Είμαι έτοιμη. Οδήγησέ με σε αυτόν
Απάντησε η Markessa προσπερώντας την Ellenor
Φυσικά, ακολουθήστε με
Back to top Go down
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeTue Apr 02, 2013 10:14 am

O ιππότης οδήγησε την Markessa στο παλίο δωμάτιο του θρόνου, όπως ήταν φυσικό δεν υπήρχε πλέον θρόνος αλλά ένα μεγάλο ορθογόνιο τραπέζι με έντεκα καρέκλες κατά μήκος του και μια στην κορυφή, όλες ήταν άδειες εκτός από την κορυφαία στην οποία καθόταν ένας άνδρας ντυμένος με με μια γαλάζια στραιωτική στολή. Είχε μαύρα μαλλία το οποία έφταναν μέχρι το λαιμό του και μαύρα γένια, το ένα του μάτι ήταν καλυμένο καθώς το είχε χάσει κατά τη διάρκοια του πολέμου. Όταν η Markessa τον κόταξε έκεινος χαμογέλασε και είπε.
Πριγκίπισσα Markessa,είναι τιμή μας που επισκέπτεστε το αρχηγείο μας όμως η ξαφνική εισβολή σας μας βρήκε απροετοίμαστους και έτσι δεν μπορέσαμε να σας υποδεχτούμε με το σεβασμό που σας αρμόζει.
Πριν προλάβει η Markessa να απαντήσει ο ιππότης γύρισε στον Bernard
Θέλω να μείνω μόνος μου με τη πριγκίπισσα και δεν θέλω να με ενοχλήσει κανείς
Όπως διατάξετε, σερ Nicolas
Είπε με κάπως πικρόχολο τόνο ο Bernard και έφυγε από το δωμάτιο
Σερ Nicolas, ήθελα να απολογιθώ για την ξαφνική μου επι...
Να απολογηθείς; Χα, δεν μπορείς να φανταστείς πόσο πολύ βαριόμουνα τις τελευταίες μέρες στα αλήθεια η επίσκεψή σου πρέπει να είναι θεόσταλτη και σταμάτα επιτέλους αυτό το "Σερ Nicolas" πολεμήσαμε μαζί στον πόλεμο και χύσαμε αίμα πιστεύω ότι δεν υπάρχει λόγος να είμαστε επίσημοι έτσι δεν είναι;
Η Markessa χαμογέλασε αμήχανα
Φυσικά Nicolas
Λοιπόν, Markessa, τι σε φέρνει στο παγωμένο κάστρο μου; Σίγουρα δεν σου έλειψε η στρατιωτική ζώη έτσι δεν είναι ή μήπως τα βελουδένια φορέματα και τα ακριβά αρώματα άρχισαν να σε ζαλίζουν;
Ρώτησε ο Nicolas πριν ξεσπάσει σε γέλια.
Back to top Go down
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeTue Apr 02, 2013 10:35 am

Η Markessa δεν περίμενε ότι ο παλιος πολεμιστής θα έιχε διατηρήσει την αυθόρμητη προσωπικότητά του μετά από τόσα χρόνια στην αρχηγία των δώδεκα, από την άλλη όμως ο Nicolas ποτέ δεν έδειξε κάποιο ενδιαφέρον στην πολιτική ή στη διπλωματία.
Φαίνεται πως δεν άλλαξες καθόλου
Σχολίασε η Markessa πριν τον πλησιάσει
Δυστυχώς δεν έχω έρθει εδώ για να μιλήσουμε για το παρελθόν ή για να πιούμε κρασί. Χρειάζομαι τη βοήθειά σου.
Συνέχισε σε σοβαρό τόνο η πριγκίπισσα. Αμέσως το χαμόγελο του Nicolas έσβησε
Θες τη δύναμη των δώδεκα ιπποτών; Γιατί σχεδιάζεις να ξεκινήσεις κάποια επανάσταση εναντίον του πατέρα σου ώστε να του κλέψεις το θρόνο;
Τίποτα τόσο υπερβολικό, κάθε άλλο. Θέλω να με βοηθήσεις να καταστρέψω μια επανάσταση πριν καταστρέψει το νησί
Ο βασιλικός στρατός πρέπει να είναι αρκετός για να νικήσει μερικούς επαναστάτες. Δεν πολεμάτε δα και δαίμωνες
Ο βασιλίας δεν γνωρίζει για αυτό και ούτε θέλουμε να γίνει γνωστή η επανάσταση
Φοβάσε ότι ο αυτοκράτορας θα επιτεθεί στην Illusia, έτσι δεν είναι; Μην δείχνεις τόσο έκπληκτη δεν είσαι η μόνη που έχει κατασκόπους και ούτε η μόνη που γνωρίζει κρατικά μυστικά άλλων χωρών.
Άρα θα μου δανείσεις τη δύναμή σου;
Ναι, οι πολεμιστές μου έχουν αρχίσει να γίνονται μαλθακοί και αδύναμοι σαν εσένα. Ίσως αυτή η επανάσταση τους βοηθήσει να θυμηθούν ποίοι πραγματικά είναι...και αυτό ισχύει και για 'σένα
H Markessa έσφιξε τα δόντια της αλλά δεν μίλησε
Είσαι η μάγισσα του Tempes, η γυναίκα που κατάφερε το ακατόρθοτο.Εάν ήθελες θα μπορούσες να έχεις μια θέση στο τραπέζι μας όμως αντί για αυτό άφησες την τρέλα να σε νικήσει και έγινες μια αδύναμη γυναίκα καλυμένη με διαμάντια που...
Αρκετά, δε θα ακούσω άλλες από τις προσβολές σου.Δεν είμαι περίφανη για τον εαυτό μου αλλά τουλάχιστον ακόμα και σε αυτή την κατάσταση μπορώ να βοηθήσω την Illusia, μπορείς να πεις το ίδιο για τον εαυτό σου; Τα τελευταία χρόνια το μόνο που κάνεις είναι να κάθεσε στην ψηλή καρέκλα σου και να αναπολείς τις μέρες της δόξας σου.
Η Markessa και ο Nicolas κοιτάχτηκαν για μερικά λεπτά χωρίς να μιλήσουν και μετά ξέσπασαν και οι δύο σε γέλια
Βλέπω έχεις ακόμα το πνεύμα της πολεμίστριας μέσα σου, χα ούτε καν τα μεταξοτά σεντόνια δεν μπορούν να κλέψουν την ψυχή σου
Ελπίζω μόνο το σπάθι σου να είναι όσο κοφτερή είναι η γλώσσα σου.
Back to top Go down
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeTue Apr 02, 2013 6:10 pm

o Nicolas συμμετείχε στον πόλεμο από την αρχή του και πριν από αυτό ήταν ο προσωπικός ιππότης της Markessa και ακόμα πιο πριν προσωπικός ιππότης της βασίλισσας. Χάρις τις ικανότητες του κατάφερε να γίνει δεχτός στους δώδεκα ιππότες και μέσα σε λίγους μήνες νίκησε την πρώην αρχηγό σε μονομαχία κερδίζοντας με αυτόν τον τρόπο της αρχηγεία του τάγματος. Πλέον ο τριανταπεντάχρονος ιππότης περίμενε υπομονετικά στο παλίο παλάτι με την ελπίδα ότι θα του ξαναζητούσαν να πάρει μέρος σε κάποιο πόλεμο για αυτό και δέχτηκε να βοηθήσει αμέσως την πριγκίπισσα και τον υπουργό εξωτερικών.
Μόλις τελείωσε η συνάντηση μεταξύ πρώτου ιππότη και πριγκίπισσας η Markessa πήρε το δρόμο της επιστροφής ενώ ο Nicolas κάλεσε τους υπόλοιπους ιππότες του τάγματος για να τους αναλύσει το σχέδιο. Τα πάντα πήγαιναν ρολόι. Οι επαναστάτες θα καταστρέφονταν και ο αυτοκράτορας δεν θα μάθαινε ποτέ για την αδυναμία της Illusia. Παρόλα αυτά έπρεπε να βρεθεί μια λύση για τον Caroll. O Charles θα προσπαθούσε να μαζέψει πληροφορίες για αυτόν πράγμα που σήμαινε ότι δεν θα βρισκόταν εντός παλατιού για τουλάχιστον μια εβδομάδα.
Θα πρέπει να ζητήσω από κάποιον να αναπληρώσει τον Charles για όσο καιρό θα λείπει.
Μονολόγισε η πριγκίπισσα στον Kay καθώς η Ellenor ετοίμαζε για άλλη μια φορά τις αποσκευές. Τελικά μόνο η επίσημη στρατιωτική στολή και τα "απλά" ρούχα της πριγκίπισσα χρειάστικαν για το ταξίδι πράγμα που έκανε την κυρία-επί-των-τιμών να αναστενάξει από αγανάκτηση.
Δεν είχε έρθει ένας καινούργιος στο παλάτι πρόσφατα;
Ναι, ένας Sebastian κάτι. Τον γνώρισα το πρωί πριν το γεύμα μου με τον λόρδο Marley, ίσως να είναι αυτός ο αναπληρωτής του ίσως και όχι προς το παρόν έχω πιο σοβορά πράγματα να με ανυσηχούν.
Είπε η Markessa καθώς έλυσε τα μαλλία της αφήνοντας τα να πέσουν στους ώμους της.
Βιαστήτε θα φύγουμε σύντομα δεν θέλω να είμαι εδώ εάν κάποιος από τους ιππότες διαφωνήσει με τον Nicolas
Back to top Go down
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeWed Apr 03, 2013 2:35 pm

Η άμαξες της πριγκίπισσας έφυγαν από το ανάκτορο κατά το μεσημέρι άρα θα έφταναν στην πρωτεύουσα το βράδυ, εάν όλα πήγεναν κατ' ευχή. To ταξίδι στην άμαξα δεν ήταν όμως όσο βολικό όσο και το προηγούμενο. Δεν κατάφεραν να απομακρυνθούν από το κάστρο και ξεκινησε να βρέχει κάνοντας τα άλογα να περπατάνε με αργό ρυθμό εξαιτίας της λάσπης.
Τουλάχιστον δεν θα βραχούμε μέσα στην άμαξα
Είπε η Ellenor με αισιοδοξία καθώς η βροχή δυνάμονε
Το να μείνουμε στεγνές δεν θα μας κάνει να φτάσουμε στο παλάτι πιο γρήγορα. Ποίος είχε την ιδέα να χτίσει το παλίο ανάκτορο σε βουνό; Η δύναμη της Illusia ήταν ανέκαθεν το ναυτικό της. Εάν μπορούσαμε να πάρουμε ένα πλοίο τώρα θα βρισκόμασταν στο λιμάνι της πρωτεύουσας
Παραπονέθηκε η Markessa.
Ίσως ο πρώτος βασιλίας να προτιμούσε τα ελάφια από τα δελφίνια
Η Markessa αναστέναξε από το κρύο αστείο της Ellenor και κοίταξε έξω από το παράθυρο
Λογικά θα χρειαστεί να σταματήσουμε σε κάποιο χωριό για το βράδυ.Ήθελα να το αποφυγώ αλλά ευτυχώς είμαστε ακόμα εντώς προγράματος. Στο κάτω κάτω είπα ότι θα λείψω για δύο μέρες τουλάχισον.
Back to top Go down
Sponsored content





[Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 4 of 5Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» {Αρχή}Εκδίκηση {Τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» {Αρχή}Mafia{Τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Αρχή των πάντων [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» {Αρχή}Από το κακό στο χειρότερο {τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» {Αρχή} Κανίβαλοι {τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: West Blue :: Ilusia-
Jump to: