Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 17 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 17 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5  Next
AuthorMessage
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSun Mar 10, 2013 2:41 am

Spoiler:

Βαθία μέσα στο νησί της Illusia βρίσκεται η πρωτεύουσα και το βασιλικό παλάτι. Χάρις την στρατιγική τοποθεσία της κατάφερε να αντέξει πολλές επιθέσεις πειρατών ή εχθρών εδώ και εκατοντάδες χρόνια. Πλέον λόγο της πολιτικής ισχυής της παγκόσμιας κυβέρνησης οι πόλεμοι δύω κράτων λύνονται μέσω της διπλωματίας. Όμως και αυτό το σύστημα δεν είναι ιδανικό, ο νικητής είναι αυτός που έχει με το μέρος του την παγκόσμια κυβέρνηση επομένος η ισχύη του καθενός δεν καθορίζεται από τον στρατό ή την τεχνολογία που κατέχει αλλά από την οικονομική δύναμη και το πρεστίζ. Μόνο με αυτά μπορεί κανείς να θεωρηθεί πραγματικά ισχυρός.

Αυτή την ιδέα είχε για τον κόσμο η πριγκίπισσα Markessa, κόρη του Thalassa Lucas και διάδοχος του θρόνου της Illusia. Για αυτή ο κόσμος ήταν μια θεατρική σκηνή, ο καθένας έπρεπε να παίξει σωστά το ρόλο του μέχρι το φινάλε διαφορετικά θα σε εξαφάνιζαν από την αυλαία. Γνώριζε πως τη στιγμή που πατούσε στην αίθουσα του θρόνου έπρεπε να πάψει να είναι άνθρωπος και να μετατραπεί στην πριγκίπισσα, δεν έπρεπενα δίξει καμία αδυναμία, δεν έπρεπε να δώσει καμία αφορμή για ίντρικες και πάνω από όλα δεν έπρεπε να δεθεί με κανέναν από τους ευγενείς, γιατί ακόμα και ίδια δεν γνώριζε ποίοι ήταν αυτό που έδειχναν. Όμως δεν ήταν δυστηχισμένη, ήταν το μοναδικό παιδί του βασιλιά και η μόνη του οικογένεια, η μητέρα της είχε πεθάνει λίγες μέρες μετά τη γέννα και ο πατέρας της δεν ξαναπαντρεύτικε. Επίσης είχε κάνει τους δικούς της φίλους μέσα στο παλάτι. Παιδία ιπποτών,κυρίες επι-των-τιμών και μερικά παιδία κατώτερων ευγενών ήταν ανάμεσα στα άτομα που εμπιστευόταν, όμως η Markessa δεν ήταν πλέον παίδι και σύντομα θα μάθενε ότι ο κόσμος ήταν ακόμα πιο σκληρός από ότι πίστευε.


Last edited by Euryale on Sat May 18, 2013 12:03 am; edited 4 times in total
Back to top Go down
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSun Mar 10, 2013 2:50 am

Μμμμ...αυτή είναι ζωή
Μουρμούρισε η Markessa καθώς βύθισε το κεφάλι της μέσα στη μαρμάρινη μπανιέρα, η οποία ήταν γεμάτη ζεστό νερό και μπουρμπουλίθρες. Παρόλο που έκανε κάθε πρωί μπάνιο σπάνια είχε την ευκαιρία να χρησιμοποιήσει τόση καλής ποιότητας αφρόλουτρο.
Πριγκίπισσα Markessa, είστε μέσα εδώ και δύο ώρες. Πρέπει να ετοιμαστήτε σε λίγο θα....
Ακούστικε η φωνή του Charles, προσωπικός μπάτλερ της Markessa εδώ και 10 περίπου χρόνια, σε λίγες ώρες θα αρχίσει η τελετή έναρξης της γκαλερί li Roza
Spoiler:
Εφόσον δεν σχεδιάζουν να με θυσιάσουν σε κάποιον θεό προκείμενου να αρχίσει η τελετή δεν νόμιζω πως η εμφάνισή μου είναι απαραίτητη.
Απάντησε σαρκαστικά Markessa, καθώς τεντόθηκε μέσα στην μπανιέρα
Η έκθεση που θα γίνει στη γκαλερί θα περιλαμβάνει πίνακες της οικογένειας Thalassa...δικούς σας πίνακες για αυτό είναι απαραίτητη η εμφάνισή σας
Επέμεινε ο Charles, γνώριζε την πριγκίπισσα από τη μέρα που γενήθηκε για αυτό ήταν περισσότερο δάσκαλός της παρά μπάτλερ της.
Αρνούμε, μπορώ να πω ότι δεν αισθάνομαι καλά, στο κάτω κάτω είμαι σίγουρη ότι κανένας από αυτούς τους ψηλομύτες δεν γνωρίζει τίποτα από τέχνη...για να μην αναφερθώ στο γεγονώς ότι ο καθένας νομίζει πως είναι καλύτερος από τον άλλο επειδή ο προ προ προ προ πάπους τους είχε 3 περισσότερες ράβδους χρυσού από την Grand line
Συνέχισε να ειρωνεύετε η Markessa, η οποία σηκώθηκε από την μπανιέρα και αφού τύλιξε μια ροζ πετσέτα γύρω από στήθος της κάθισε σε ένα σκάμπο μπροστά στον καθρέπτη του μπάνιου και άρχισε να χτενίζει τα μαλλιά της.Ο Charles από την άλλη αναστέναξε και είπε.
Δεν έχω λοιπόν άλλη επιλογή...μπαίνω μέσα
Τι μην τολ....
Όμως δεν πρόλαβε να τελειώσει την πρότασή της και ο Charles άνοιξε την πόρτα του μπάνου. Με γρήγορα βήματα έφτασε την Markessa που τον κοιτούσε με γουρλομένα μάτια. Χώρις να προλάβει να αντιδράσει τη σήκωσε με τα δύο του χέρια και την τοποθέτησε στον αριστερό του ώμο.
Είνα ώρα να ετοιμαστήτε ήτε σας αρέσει ήτε όχι
Α-ανώμαλε! Άσε με κάτω, σε διατάζω!
Ναι...ναι τώρα αμέσως
Είπε με ένα ειρωνικό χαμόγελο σχηματισμένο στο πρόσωπό του.


Last edited by Euryale on Mon Mar 11, 2013 1:55 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSun Mar 10, 2013 3:12 am

O Charles ακούμπισε την Markessa πάνω σε έναν κόκκινο καναπέ στην ανατολική πλευρά του δωματίου και μετά έσειρε το παραβάν ώστε να καλύψει την μισόγυμνη γυναίκα.
Τι επιθυμεί να φορέσει η δεσποσύνη σήμερα?
Ρώτησε με επισημότητα λες και δεν είχε συμβεί τίποτα περίεργο.
Το δερμά ενός ανώμαλου μπάτλερ.....δεν το πιστεύω, δεν θα μπορέσω να παντρευτώ ποτέ τώρα
Πριγκίπισσα....
προσπάθησε να πει αλλά η Markessa συνέχισε τον δραματικό της μονόλογο
Πως θα αντικρίσω ξανά άνδρα χωρίς να σκέφτομαι αυτή τη δραματική εμπειρία που μόλις έζησα, δεν είμαι πια η αγνή κόρη του βασιλιά. Και για όλα φταις εσύ που με τους χυδαίους τρόπους σου......
Ο Charles αναστέναξε, ήξερε πως όταν η πριγκίπισσα άρχιζε την γρίνια δεν σταματούσε, προχώρησε προς την ντουλάπα και αφού την άνοιξε έβγαλε ένα μακρύ κίτρινο φόρεμα χωρίς μανίκια και το τοποθέτησε στο αριστερό του χέρι, στη συνέχεια άνοιξε το συρτάρι και έβγαλε έναν λευκό κορσέ. Όταν γύρισε πίσω στο παραβάν η πριγκίπισσα μίλαγε ακόμα.
...και όχι μόνο αυτό αλλά τώρα δεν θα μπορώ να κοιτάξω τον πατέρα μου στα μάτια, εάν το μάθει ίσως να με εξορίσει, θα γίνω μια τραγική ηρωϊδα των παραμυθιών...και μάντεψε ποίος θα είναι ο "κακός" της ιστορίας, ναι Charles εσυ!
Μμμ, ναι πολύ δραματικό σχεδόν δάκρυσα. Τώρα βάλε αυτά, μην ξεχνάς ότι σε περιμένουν ο ιππότης σου και οι κυρίες-επί-των-τιμών. Επίσης δεν έχω όλη μέρα πρέπει να ετοιμάσω το τραπέζι για το τσάι.
Είπε βάζοντας το φόρεμα και τον κορσέ πάνω στο παραβάν.
Μα δεν τελείωσα ακόμα, πρέπει να σε πω ακόλαστο σάτυρο που κυνηγά αθώες κοπέλες και να μειώσω τον ανδρισμό σου τουλάχιστον τρεις φορές...
Είπε βγάζοντας την ροζ πετσέτα από την μέση της.
Επίσης δεν μου έφερες εσώρου....
Πριν προλάβει να τελειώσει την πρότασή της ο Charles ακούμπισε ένα μαύρο εσώρουχο και ένα επίσης μαύρο σουτιέν πάνω στο παραβάν
Α...πολύ καλά, ελπίζω να ετοιμάσεις ένα πολύ καλό τσάι αλλιώς δεν θα σε συγχορήσω. Τώρα πήγενε θέλω να ετοιμαστώ
Η επιθυμία σας είναι διαταγή μου.
Είπε και υποκλήθικε. Λίγα δευτερόλεπτα αργότερα η Markessa άκουσε την πόρτα του δωματίου της να κλείνει.
Τουλάχιστον έχει καλό γούστο
Είπε στον εαυτό της καθώς ξεκίνησε να ετοιμάζετε.
Back to top Go down
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSun Mar 10, 2013 1:33 pm

H Markessa δεν άργησε να ετοιμαστεί, μπορεί να μην την ενδιέφεραν οι άλλοι ευγενείς αλλά δεν ήθελε να κάνει την συνοδεία της να περιμένει άδικα. Όταν επιτέλους φόρεσε το φόρεμα και βάφτικε βγήκε έξω από το δωμάτιο. Εκεί την περίμενε ένας νέος άνδρας ντύμενος με την επίσημη στολή της βασιλικές φρουράς. Είχε μακριά πορτοκαλί μαλλία και κάπως μελαμψό δέρμα,η Markessa τον αναγνώρισε αμέσως.
Kay, νόμιζα ότι θα περίμενες μαζί με την λαίδη Ellenor και τις υπόλοιπες κυρίες-επί-των-τιμών.
Spoiler:
Ως ιππότης σας είναι καθήκον μου να σας προστατεύω για αυτό δεν μπορώ να σας επιτρέψω να περπατήσετε μέχρι τον κήπο ασυνόδευτη
Απάντησε με σοβαρότητα, η οικογένειά του ήταν πιστή στον οίκο Thalassa, το να είναι ιππότης της πριγκίπισσας προφανώς ήταν μεγάλη τιμή.
Kay, σε ξέρω από παιδί και είμαστε μόνοι μας, δεν υπάρχει λόγος να είσαι τόσο επίσιμος.
Τα λόγια της Markessas , έκαναν τον Kay να χαλαρώσει ο οποίος απάντησε με ένα χαμόγελο
Συγνώμη...απλά ήταν το όνειρό μου να γίνω ιππότης, για αυτό θέλω να κάνω τα πάντα άριστα...άκουσα φωνές πριν από λίγο και μετά ο Charles βγήκε έξω γελώντας, συνέβει κάτι
Τίποτα, απλά μπήκε μέσα στο μπάνιο την ώρα που πλενόμουν και με πέταξε στον καναπέ για να ντυθώ, ευτυχώς είχα τυλιχτεί με μια πετσέτα πριν ανοίξει την πόρτα
Το πρόσωπο του Kay κοκκίνησε καθώς η Markessa άρχισε να του διηγήτε το συμβάν.
Θα τον σκοτώσω, θα τον κόψω μικρά κομματάκια και θα τον βάλω μέσα στη ζύμη για τα μπισκότα......γιατί; Γιατί να είναι αυτός που είδε την πριγκίπισσα γυμνή και όχι εγώ....
Μουρμούρισε μέσα από τα δόντια του
Είπες κάτι;
ΟΧΙ! Τίποτα απολύτως!
Φώναξε ο νεαρός ιππότης κοκκινίζοντας για ακόμα μια φορά. Μετά από αυτό συνέχισαν να περπατάνε με την Markessa να εξηγεί στον Kay τον λόγο που δεν ήθελε να πάει στην έκθεση και στα εγκαίνια της γκαλερί.

Back to top Go down
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSun Mar 10, 2013 7:38 pm

Πριγκίπισσα Markessa, δεν είναι η ώρα για να κάνετε εντυπωσιακή εμφάνιση οι ευγενείς που θα παρακολουθήσουν την έκθεση έχουν θα έρθουν αποκλειστικά για τους πίνακές σας, θα ήταν μεγάλη αγένεια να καθυστερήσεται.
Ακούστικε μια γυναικία φωνή μόλις η Markessa και ο Kay βγήκαν στον μπροστινό κήπο, δεν ήταν άλλη από την λαίδη Ellenor την πρώτη κυρία-επί-των-τιμών της πριγκίπισσας. Ήταν ψηλή και γυμνασμένη με μακριά ξανθά μαλλία και γαλάζια μάτια. Εκείνη τη μέρα φορούσε ένα μπλε φόρεμα με φουσκοτά μανίκια. Πίσω από την αυστηρότητα της έκριβε ένα στοργικό και ευχάριστο άτομο, όμως εκείνη τη στιγμή είχε αποφασίσει να είναι η αυστηρή δασκάλα της πριγκίπισσας.
Spoiler:
Και εσύ σερ Kay, γιατί δεν θύμησες στην πριγκίπισσα ότι έχει καθυστερήσει για τα εγκαίνια;
Είπε με αυστηρό τόνο στον Kay.
Δεν θα την πληρώσω εγώ τώρα, η πριγκίπισσα ήταν...
Δεν θέλω να ακούσω δικαιολογίες!
Είπε με ένα ακόμα πιο άγριο τόνο.
Μάλιστα κυρία!
Απάντησε δυνατά ο Kay ενώ στάθηκε προσοχή λες και μιλούσε σε κάποιον ανώτερο στρατηγό. Η αλήθεια είανι πως η Ellenor ήταν κόρη ενός βαρόνου ο οποίος είχε φτάσει τον τίτλο του αρχιναύαρχου στον στόλο της Illusia, ίσως για αυτό να είχε αυτήν την αύρα γύρω της.
Ellenor δεν έχεις πλάκα
διαμαρτυρήθηκε η πριγκίπισσα ακολουθόντας την στις άμαξες. Συνεπιβάτες της πριγκίπισσας ήταν ο ιππότης της, η Ellenor και άλλη μια κυρία ονόματο Telka, η οποία δεν μιλούσε πολύ, από όσο είχε καταλάβει η Markessa τους τελευταίους μήνες που την είχε στην ακολουθία της, στο κάτω κάτω δεν ήταν παρά ένα παίδι, μόλις 14 χρονών ήταν λογικό να νιώθει άβολα.
Back to top Go down
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Mar 11, 2013 12:17 am

H γκαλερί δεν ήταν μακριά και ο μόνος λόγος που χρεισιμοοποιούσαν τις άμαξες ήταν η κοινωνική θέση της πριγκίπισσας, καθώς έφταναν στον προορισμό τους το πρόσωπο της Markessa γινόταν όλο και πιο ανέκφραστο μέχρι που πήρε τη συνηθησμένη του παγερή όψη. Κοίταξε για ακόμα μια φορά τους φίλους της και είπε με σοβαρό τόνο.
Ο βασιλιάς δεν αισθανόταν πολύ καλά σήμερα για αυτό δεν θα μπορέσει να παρεβρεθεί στα εγκαίνια, για αυτό θα αντιπροσωπεύσω εγώ το βασίλειό μας στους δημοσιογράφους. Σερ Kay, θέλω να αναλάβεις την ασφάλεια της γκαλερί, εξήγησε στον αρμόδιο ότι αυτό είναι διαταγή. Λαίδη Ellenor, θέλω να αναλάβετε την φροντίδα των καλεσμένων, στόχος μας είναι να κάνουμε καλή εντύπωση.
Η πριγκίπισσα έκανε μια μικρή παύση πριν στραφεί στην λαίδη Telka που καθόταν δίπλα της.
Λαίδη Telka, θέλω να βοηθήσετε την λαίδη Ellenor σε ό,τι σας ζητήσει, επίσης θέλω να ενημερώσετε και τις υπόλοιπες κυρίες για τις αρμοδιότητές τους. Ερωτήσεις;
Οι συνεπιβάτες της κούνησαν αρνητικά το κεφάλι τους.
Ωραία. Ας ευχυθούμε ο βασιλιάς να αναρώσει σύντομα.
Όμως ο βασιλιάς δεν ήταν άρρωστος, κάθε άλλο. Υπήρχε όμως λόγος που έπρεπε να διαρεύσει αυτό το ψέμα. Μετά το τελευταίο παγκόσμιο συμβούλειο των βασιλιάδων είχε γίνει μια συζήτηση για τον αρχηγό των επαναστατών. Από τότε είχαν εμφανιστεί 4 μακρινοί συγγενείς διάφορων ευγενων οι οποίοι έμεναν στην αυλή του βασιλιά. Τόσο η Markessa όσο και ο πατέρας της υποψιάζονταν την παγκόσμια κυβέρνηση να βρίσκετε πίσω αυτό. Η Markessa έκλεισε τα μάτια της ανακαλώντας στην μνήμη της την τελευταία συζήτηση που είχε με τον πατέρα της.

Back to top Go down
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Mar 11, 2013 12:26 am

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί θες να το κάνεις αυτό. Δεν έχουμε τίποτα να κρύψουμε από την παγκόσμια κυβέρνηση, έτσι δεν είναι;
Απάντησε η πριγκίπισσα στον βασιλία, ο οποίος καθόταν στο ξύλινο γραφείο του μελετώντας κάτι έγγραφα χωρίς να την κοιτάζει.
Όσα λιγότερα ξέρεις τόσο το καλύτερο. Δεν θέλω να σε μπλέξω μέσα σε αυτό είναι πολύ επικίνδυνο.
Απάντησε ο Lucas,ο οποίος σήκωσε το κέφαλι του και κοίταξε την κόρη του κατάματα.
Μπορώ να προστατέψω τον εαυτό μου. Δεν είμαι πλέον παιδί, ξέρω ότι η πολιτική είναι επικίνδυνη αλλά μέχρι τώρα τα έχω πάει πολύ καλά.
Ο Lucas αναστέναξε και έβγαλε τα πανάκριβα γυαλία του.
Οι κόρες ποτέ δεν μεγαλώνουν στα μάτια του πατέρα τους, πάντα θα είσαι το μικρό κοριτσάκι με τις κοτσίδες και τα λερωμένα φορέματα. Για αυτό δεν υπάρχει περίπτωση να σε ανακατέψω σε αυτό. Το μόνο που χρειάζεται να κάνεις είναι να κρατήσεις τους ευγενείς απασχολημένους ενώ εγώ....
Σταμάτησε απότομα κάνοντας την Markessa να νευριάσει περισσότερο.
Ενώ εσύ τι;
Η συζήτησε αυτή έλαβε τέλος. Κάνε αυτό που σου ζητάω....τώρα σε παρακαλώ φύγε, έχω πολλές δουλειές.

Πριγκίπισσα, φτάσαμε
Η φωνή του Kay έκαε την Markessa να τυναχτεί. Η άμαξα είχε σταματήσει μπροστά στην είσοδο της γκαλερί.
Φαίνεστε κάπως χλομή, αισθάνεσται καλά;
Πράγματι, ήταν πιο χλωμή απ' ότι συνήθως.
Ναι μια χαρά. Δεν κοιμήθηκα καλά το βράδυ. Λοιπόν είμαστε έτοιμοι. Ας ξεκινήσουμε.
Με αυτά τα λόγια η Markessa κατέβηκε από την άμαξα με την βοήθεια του οδηγού.
Back to top Go down
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Mar 11, 2013 2:35 pm

Η γκαλερί βρισκόταν ανατολικά του παλατιού στην πιο πλούσια συνοικία τουν νησιού, έτσι μόνο η "αφρόκρεμα" μπορούσε να παρευρεθεί στα εγκαίνια και να δει τους πίνακες της Markessa κάνοντας την νεαρή πριγκίπισσα να αναριωτιέται εάν η τέχνη έπρεπε να είναι ανοιχτή μόνο στους προνομιούχους. Στην είσοδο της γκαλερι είχαν μαζευτεί μερικοί δημοσιογράφοι ενώ μερικοί ευγενείς περίμεναν την άφιξη της πριγκίπισσας, ανάμεσα τους και η λαίδη Roza Capris, ιδιοκτήτρια της γκαλερί και επίσημη ερωμένη του βασιλιά. Ήταν μια θερμή αλλά κάπως απλοϊκή γυναίκα η οποία είχε κληρονωμήσει ελάχιστη από την περίφημη ευφυΐα της οικογένειας Capris, παρόλα αυτά ήταν αρκετά έξυπνη και όμορφη ώστε να κερδίσει την εύνοια του βασιλιά και να ανοίξει τη δική της γκαλερί. Η Markessa διέταξε μια από τις ακόλουθούς της να φωνάξει την λαίδη Roza ώστε να ετοιμαστούν για την τελετή έναρξης, σίγουρα θα αναγκαζόταν να απαγκείλει κάποιο λόγο ή κάτι τέτοιο και μετά θα ακολουθούσε η συνέντευξη από τους δημοσιογράφου, μετά θα έπρεπε να καθίσει στη γκαλερί για τουλάχιστον δύο ώρες ακούγοντας τα σχόλια των άλλων εύγενων και μετά θα μπορούσε να επιστρέψει στο παλάτι και να αποσυρθεί.
Πριγκίπισσα Markessa, πόσο χαίρομαι που σας βλέπω!
Η λαίδη Roza είχε ήδη έρθει στο πλευρό της Markessa πριν καν προλάβει η ακόλουθός της να φύγει, σίγουρα θα είχε δει την άμαξα την ώρα που έφτανε.
Λαίδη Roza, η χαρά είναι όλη δική μου. Είναι μεγάλη τιμή που επιλέξατε τη δική μου συλλογή από πίνακες ως την πρώτη επείδηξη της γκαλερί σας.
Απάντησε με ένα ψεύτικο χαμόγελο στα χείλια της η Markessa.
Άκουσα ότι ο βασιλιάς δεν αισθάνεται πολύ καλά τις τελευταίες μέρες και δεν θα μπορέσει να έρθει. Γνωρίζετε κάτι καινούργιο σχετικά με την υγεία του?
Είπε καθώς κοίταξε την Markessa στα μάτια.
Δυστυχώς όχι. Δεν είναι κάτι σοβαρό, πολύ πιθανόν να είναι ένα απλό κρυολόγημα είμαι σίγουρη ότι θα αναρώσει σύντομα. Ας μην καθόμαστε όμως εδώ. Πρέπει να ετοιμαστούμε τα εγκαίνια θα αρχίσουν σε λίγο.
Απάντησε όσο πιο γλυκά μπορούσε, για κάποιο λόγο η Roza της προκαλούσε θυμό και όχι μόνο επειδή κοιμόταν με τον πατέρα της.
Φυσικά, ακολουθήστε με...
Αποκρήθηκε η λαίδη Roza.
Back to top Go down
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Mar 11, 2013 7:39 pm

Οι δύο γυναίκες μπήκαν μέσα στη γκαλερί από την κεντρική είσοδο. Την ίδια στιγμή ο Kay κατευθύνθηκε προς τους δημοσιάγρους οι οποίο ρωτούσαν ακατάπαυστα ερωτήσεις σχετικά με την υγεία του βασιλία, την οικονομία και την εξωτερική πολιτική. Στάθηκε προσοχή μπροστά τους και μετά είπε με δυνατά, τόσο που έκανε τους δημοσιογράφους να σωπάσουν.
Η πριγκίπισσα θα απαντήσει στις ερωτήσεις σας σύντομα, όχι όμως πριν δει η ίδια τα εκθέματα και απαγκείλει τον λόγο της, μέχρι τότε παρακαλήστε να μην κάνετε φασαρία, όσοι από εσάς δεν υπακούσων θα συνοδευτούν έξω και θα χάσουν το προνόμοιο να βρίσκονται στη συνέντευξη.
Ο τόνος του ήταν αυστυρός και δεν σήκωνε αντιρήσεις, γνωρίζοντας το πόσο προστατευτικός ήταν στην πριγκίπισσα ο ιππότης Kay οι δημοσιογράφοι σιώπασαν. Μερικοί από αυτούς έσφηξαν τα δόντια τους ώστε να συγκρατήσουν τον θυμό τους όμως κανείς δεν μίλησε. Αυτό έκανε ένα χαμόγελο να ανθίσει στο πρόσωπο του Kay, o οποίος μίλησε σε έναν φρουρό που στεκόταν στην είσοδο της γκαλερί.
Η πριγκίπισσα Markesaa όρισε εμένα υπεύθυνο για την ασφάλεια του κτηρίου, ο κωδικός είναι "regina mare". Τώρα πήγενε με στον υπεύθυνο.
Ο Kay δεν δίστασε ούτε λεπτό, όπως και η πριγκίπισσα έτσι και αυτός ήταν υποχρεωμένος να φοράει μάσκα,εάν κάποιος υποψιαζόταν ότι ήταν αδύναμος τότε ίσως να προσπαθούσε να βλάψει τη Markessa και αυτό ήταν κάτι που ο νεαρός άνδρας δεν θα άφηνε να συμβεί.
Μ-μάλιστα σερ Kay, παρακαλώ ακολουθήστε με.
Είπε ο φρουρός οδηγόντας τον Kay στα γραφείο του υπεύθυνου. Εκεί βρήκε έναν άνδρα ντυμένο με τη στολή της βασιλής φορυράς να μελετά κάτι έγγραφα, προφανώς τη λίστα των καλεσμένων.
Ο κύριος Eldon;
Ο άνδρας σήκωσε το κεφάλι του και κοίταξε τον νεαρό ιππότη, αμέσως άφησε τα χαρτία κατώ και σηκώθηκε για να τον χαιρετήσει.
Σερ Kay, τι τιμή που σας γνωρίζω. Παρακαλώ φωνάζετέ με Oliver. Δεν έχω κανέναν τίτλο ευγενείας. Υποθέτω πως σας έστειλε η πριγκίπισσα για να αναλάβετε τη προστασία του κτηρίου για όσην ώρα θα βρίσκεται εδώ;
Είπε ο μεγαλύτερος άνδρας προσφέροντας το χέρι του στον Kay. Πρέπει να έιχε πατήσει τα πενήντα και σίγουρα πλησίαζε την συνταξιοδότηση, ήδη το κεφάλι του είχε σχεδόν γεμίσει άσπρες τρίχες. O Kay από την άλλη δεν ήταν καν τριάντα ακόμα παρόλα αυτά είχε πολύ ανώτερη θέση από τον άνδρα.
Χαίρομαι που σε γνωρίζω George, πιστεύω ότι θα συνεργαστούμε πολύ καλά εμείς οι δύο
Απάντησε ο ιππότης σφίγκοντας το χέρι του φρουρού.
Τώρα θα ήθελα να μου δείξεις που είναι οι έξοδοι κινδύνου και ποίες είναι οι θέσεις των φρουρών.
Συνέχισε αλλάζοντας σε σοβαρό τον τόνο της φωνής του.
Φυσικά, ακολουθήστε με.
Είπε ο άνδρας καθώς ξεκίνησε τη ξενάγηση στον ιππότη.

Back to top Go down
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Mar 11, 2013 7:49 pm

Την ίδια στιγμή η πριγκίπισσα μαζί με την λαίδη Roza ετοιμάζονταν για τον λόγο. Η αλήθεια είναι ότι η Markessa δεν είχε έτοιμασει τίποτα σπουδαίο οπότε ίσως χρειαζόταν να αυτοσχεδιάσει. Κοίταξε το ρολόι στον τοίχο. Η πόρτες της γκαλερί θα άνοιγαν άρα είχε λιγότερο από είκοσι λεπτά στη διάθεση της για να θαυμάσει τα εκθέματα, μην έχοντας κάτι καλύτερο να κάνει και ελπίζοντας να της δώσει έπνευση κάποιος από τους πίνακες ζήτησε από τη λαίδη Roza να περπατήσει λίγο μόνη. Φυσικά η λαίδη δέχτηκε αμέσως χωρίς αντιρήσεις, η Markessa με τη σειρά της άρχισε να περπατά στους διαδρόμους της πολυτελής γκαλερί σαν να έψαχνε κάτι. Είχε ζωγραφίσει μερικούς από τους πίνακες η ίδια αλλά κανένας δεν της προκαλούσε δέος, αποφάσισε λοιπόν να κοιτάξει τον πίνακα που είχε χαρακτηριστεί ως "το αριστούργημα των Thalassa". Ακολουθώντας τις οδηγίες της λαίδης Roza η Markessa έψαξε τον διάσημο πίνακα, είχε άλλη μια ακόμα στροφή όμως ανακάλυψε ότι δεν ήταν η μόνη που είχε φτάσει τόσο βαθιά μέσα στην γκαλερί.
Το άρωμα μιας ακριβής ανδρικής κολόνιας ήρθε στα ρουθούνια της πριγκίπισσας, ένα άρωμα που οι περισσότερες γυναίκες στην Illusia γνώριζαν καλά καθώς μόνο ένας άνδρας το φορούσε, κρίνοντας από το ανοιχτόχρωμο σακάκι, την ανοιχτή πλάτη και τα ξανθά κοντά μαλλιά του άνδρα που κοιτούσε τον πίνακα η Markessa κατάλαβε την ταυτότητα του.
Λόρδε Marley!
Αναφώνισε.
Δεν μπορώ να σας περιγράψω πόσο πολύ χαίρομαι που σας βλέπω.
Back to top Go down
Sponsored content





[Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 1 of 5Go to page : 1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» {Αρχή}Εκδίκηση {Τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» {Αρχή}Mafia{Τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Αρχή των πάντων [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» {Αρχή}Από το κακό στο χειρότερο {τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» {Αρχή} Κανίβαλοι {τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: West Blue :: Ilusia-
Jump to: