Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 2 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 2 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AuthorMessage
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeTue Mar 26, 2013 5:58 pm

O πατέρας μου όμως δεν με ακούει. Λέει ότι ο Maurice τον έχει διαβεβαιώσει ότι ο αυτοκράτορας δεν θα επιτεθεί.
Η αλήθεια είναι πως ο Maurice είναι ένας αρκετά καλός σύμβουλος, θέλω να πω χάρις την καθοδήγησή του το βασίλιο απέφυγε την οικονομική κατάρευση ενώ ο στόλος μας απέθησε τους πειράτες με ελάχιστες απόλειες.
Ήταν καλός σύμβουλος μέχρι τώρα. Δεν γνωρίζουμε τίποτα για το παρελθόν του, γιατί λοιπόν να μην είναι κατάσκοπος του αυτοκράτορα; Έχει κερδίσει την εμπιστοσύνη του πατέρα μου και γνωρίζει τα πάντα για το κράτος. Τώρα που ο αυτοκράτορας έχει σχεδόν μαζέψει τον στρατό σχεδιάζει να δολοφονήσει τον πατέρα μου, παρόλο που είμαι η νόμιμη διάδοχος η δημοτικότητά μου δεν είναι και πολύ υψηλή στις κατώτερες κοινωνικές τάξεις. Άρα με την επιρροή που έχει μπορεί να τους κάνει να ξεθηκοθούν σε μια ανούσια επανάσταση, φυσικά ο στρατός θα καταφέρει να επαναφέρει την τάξη αλλά θα έχω ήδη ξοδέψει αρκετούς άνδρες και πορούς. Και τότε ο αυτοκράτορας θα μου κυρήξει πόλεμο τον οποίο θα τον χάσω.
Νομίζω ότι παραφέρεστε. Ο Maurice όσο ψυχρός και αν φαίνεται δεν θα έκανε ποτέ κάτι τέτοιο. Άνθρωποι σαν και αυτόν αγαπάνε πολύ τη ζωή τους ώστε να τη διακινδυνέψουν με εμφύλιο πόλεμο.
Παρόλο που η λαίδη Ellenor ακουγόταν λογική δεν ήταν αρκετό για να κάνει τη νεαρή πριγκίπισσα να πάψει να υποπτεύεται τον Maurice,όχι ότι υπήρχε κάποιος ευγενής που εμπιστευόταν όμως ελάχιστους αντιπαθούσε όσο εκείνον τον σύμβουλο
Back to top Go down
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeTue Mar 26, 2013 9:23 pm

Charles!
Φώναξε στον μπατλερ που στεκόταν πίσω της
Πριγκίπισσα
απάντησε άχρωμα ο ψηλός άνδρας
Θέλω να ετοιμάσεις το αυριανό τσάι προσωπικά θα έχω έναν επίσημο καλεσμένο
Τον κύριο Caroll;
Φυσικά και όχι, θα προτιμούσα να μην έρθω σε επαφή μαζί του. Αύριο θα δειπνήσω με τον δου...λόρδο Allan. Ως υπεύθυνος των εξωτερικών υποθέσεων θα πρέπει να ενημερωθεί για τις κινήσεις του αυτοκράτορα, είναι καλός διπλωμάτης και ίσως καταφέρει να εξασφαλήσει κάποια συνθήκη ειρήνης, επίσης μισεί τον Maurice επειδή έχει την θέση που τόσο πολύ επιθυμεί πράγμα που τον κάνει σύμμαχό μου.
Επομένως θα πρέπει να καλέσω τον λόρδο Allan.
Καιμην ξεχάσεις να στείλεις μια επιταγή στην λαίδη Roza, ως δώρο για τα εγκαίνια της γκαλερί. Ίσως να γίνει η επόμενη βασίλισσα της Illusia οπότε καλο είναι να διατηρίσω φιλικές σχέσεις
Μάλιστα
Απάντησε η Ellenor
Τώρα θα ήθελα να αποσυρθώ. Charles αισθάνομαι κουρασμένη ειδοποίησε τον σερ Kay ότι δεν θα πάω για ιππασία σήμερα και ότι μπορεί να πάρει άδεια για την υπόλοιπη μέρα. Το ίδιο και εσύ Ellenor, ειδοποίησε τον λόρδο Allan και στείλε την επιταγή.
Κατάλαβα, ευχαριστώ.
Είπε η λαίδη καθώς τελείωσε το τσάι της.Ύστερα σηκώθηκε και αφού υποκλήθηκε βγήκε από το δωμάτιομαζί με τις άλλες κυρίες-επί-των-τιμών.
Μάθε ότι μπορείς για αυτόν τον David Caroll, ειδοποίησε και τους υπόλοιπους "φίλους" μας στο παλάτι. Θέλω να μάθω ποίος είναι και από που έρχετε.
Ο Charles υποκλήθηκε και είπε
Όπως διατάξατε, μεγαλειοτάτη
Ο μπάτλερ γνώριζε καλά πως όταν η πριγκίπισσα έπερνε αυτό το ήφος γινόταν από κακομαθημένο κορίτσι σε ραδιούργα κατάσκοπο. Δεν είχε κερδίσει το παρατσούκλι "Witch" για το τίποτα.
Back to top Go down
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeWed Mar 27, 2013 6:47 pm

Η επόμενη μέρα βρήκε την πριγκίπισσα Markessa να ετοιμάζετε για την επίσκεψη του λόρδου Allan, παρόλο που δεν τον συμπαθούσε όπως και τα περισσότερα άτομαστην αυλή του βασιλία τον θεωρούσε καλό συνεργάτη και αρκετά υπεύθυνο, η ίδια ήταν η αρχηγός των κατασκόπων του βασιλία υπεύθηνη για να εντοπίζει πλεκτάνες και σχέδια εναντίον του στέμματος για αυτό και αρκετές φορές δούλευε μαζί με τον Allan, ο οποίος ήταν υπεύθυνος για τις εξωτερικές υποθέσεις. Εάν η υπόθεση της ήταν αληθηνή και ο αυτοκράτορας πράγματι σχεδιάζε να επιτεθεί στην Illusia τότε έπρεπενα δράσει όσο πιο γρήγορα γινόταν διαφορετικά θα κινδυνευε ολόκληρο το βασίλιο.Από τις σκέψεις της την έβγαλε η φωνή της Ellenor.
Ποίο κόσμημα θα φορέσεις σήμερα;
Καθώς δεν υπήρχε κανείς στο δωμάτιο η Ellenor της μιλούσε στον ενικό.
Φέρε μου εκείνες τις πέρλες που μου είχε χαρίσει ο λόρδος Allan, εφόσον θα δειπνησω με αυτόν θα ήταν καλό να τις δει.
Κατάλαβα.....γιατί έχεις ντυθεί έτσι σήμερα;
Ρώτησε η φίλη της πιάνοντας το περιδαίρεο με τις πέρλες από την τουαλέτα της πριγκίπισσας. H Markessa είχε φορέσει ένα μακεύ στενό μαύρο φόρεμα με μεγάλο γιλέκο και μανίκια τα οποία ήταν ανοιχτά από τοους αγκώνες και κάτω. Είχε επίσης πιάσει τα μαλλία της ψηλά χωρίς καμία τούφα να είναι ελεύθερη, ακόμακαι το κραγιόν που φορούσε ήταν σκούρο κόκκινο.
Ο λόρδος Allan πιστεύει ότι είμαι πολύ νέα για τη θέση μου, πρέπει λοιπόν να φαίνομαι όσο πιο ψυχρή και αυστηρή γίνεται. Φυσικά δεν περιμένω να αλλάξει τη γνώμη του μόνο και μόνο επειδή φόρεσα αυτό το φόρεμα αλλά ίσως τον κάνω να μην βλέπει σαν παιδί κατά τη διάρκοια του δείπνου.
Με λίγα λόγια θες να τον κάνεις να σε δει ως την αρχηγό των μυστικών υπηρεσιών και όχι σαν την πριγκίπισσα. Για αυτόν η πριγκίπισσα είναι ένα πιόνι στη σκακιέρα της διπλώματιας όμως η αρχηγός των μυστικών υπηρεσίων είναι η συμπαίχτης του σωστά;
Απάντησε η Ellenor καθώς περνούσε το κολίες γύρω από το λεπτό λαιμό της πριγκίπισσας
Ακριβώς.
Είπε κοιτάζοντας τον εαυτό της στον καθρέπτη.
Είμαι έτοιμη, Ο Sebastian πρέπει να έχει ήδη συνοδέψει τον λόρδο Allan στην τραπεζαρία, θα ήταν αγένια να τον κάνω να περιμένει.
Φυσικά
Και έτσι οι δύο γυναίκες έφυγαν από το δωμάτιο της πριγκίπισσας
Back to top Go down
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeThu Mar 28, 2013 11:57 am

Ο λόρδος Allan περίμενε στην ιδωτική τραπεζαρία της πριγκίπισσας δεν ήταν η πρώτη φορά που βρισκόταν εκεί, πολύ συχνά η πριγκίπισσα τον υποχρέωνε να την επισκέπτετε ώστε να του αραδιάσει την κάθε θεωρία συνομοσίας που της ερχόταν στο μυαλό. Παρόλο που ήταν καλή στο να εντοπίζει συνομοσίες τις περισσότερες φορές γινόταν κουραστική, παρόλα αυτά ήταν η πριγκίπισσα της Illusia και εάν ήθελε να έχει την εύνοια του βασιλία έπρεπε να πηγένει με τα νερά της, στο κάτω κάτω αυτή θα γινόταν η βασίλισσα μόλις ο βασιλίας πέθενε. Όταν η πριγκίπισσα μπήκε στην αίθουσα ο γοητευτικός λόρδος γονάτισε και είπε.
Πριγκίπισσα Markessa, είστε απόλυτα γοητευτική σήμερα.
Η πριγκίπισσα με τη σειρά της του πρόσφερε το χέρι της, το οποίο ο λόρδος φίλησε.
Λόρδε Marley, το κομπλιμέντο σας με κάνει να κοκκινίζω από χαρά
Πριγκίπισσα μου, δεν λέω παρά μόνο την αλήθεια.
Είπε καθώς σηκώθηκε όρθιος
Είστε έτοιμη να ξεκινήσουμε;
Τη ρώτησε δείχνοντας της το τραπέζι
Φαίνεται ότι ήδη γνωρίζεται το λόγο που σας κάλεσα εδώ, καλώς. Λαίδη Ellenor εγώ και ο λόρδος Marley θα δειπνήσουμε μαζί, δεν θέλω κανένας να μας ενοχλήσει.
Είπε στην κυριά-επί-των-τιμών της πριν κάτσει στην ξύλινη καρακλά με το μεταξί βελούδινο μαξιλάρι, η οποία βρισκόταν στην κεφαλή της τραπεζαρίας. Η λαίδη Ellenor έκανε μια μικρή υπόκληση και έφυγε από την τραπεζαρία κλείνοντας την πόρτα πίσω της.
Η γραματέαςσας μου είπε ότι ήταν μεγάλη ανάγκη να με δείτε. Ελπίζω αυτή τη φορά να έχετε τα απαραίτητα στοιχία για να βασίσετε τις υποψίες σας.
Είπε ο Allan Marley με έναν καθαρά πιο ψυχρό τόνο πριν καθίσει στην καρέκλα απέναντι από την Markessa.
Back to top Go down
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeThu Mar 28, 2013 9:00 pm

Λόρδε Marley σε αντίθεση με εσάς δεν είμαι διπλωμάτη αλλά κατάσκοπος και ως κατάσκοπος πρέπει να είμαι προετοιμασμένη για τα πάντα. Οι άνθρωποί μου στην Yamagata με ενημερώνουν ότι ο αυτοκράτορας έχει αρχίσει να χτίζει στρατό. Επίσης, δημιούργησε ένα νέο σώμα πολεμηστών ονόματι Shinsegumi (πολιτοφυλακή) οι οποίο θεωρουνται από τους καλύτερους μαχητές του νησιού και όπως φαίνεται κατάφεραν να επιλύσουν πολλά από τα εσωτερικά προβλήματα του κράτους. Πράγμα που σημαίνει ότι ο αυτοκράτορας είναι πιο δυνατός από ποτέ ενώ το βασίλιο μας έχει αρχίζει να παρακμάζει οικονομικά και δεν θα αναφερθώ καν στην εγκληματικότητα που κυριαρχεί στους δρόμους. Ο ίδιος ο βασιλιάς παραλίγο να πέσει θύμα της.
O Allan δεν μίλησε καθώς η Markessa του ανέλυε την αναφορά από τη Yamagata, πράγματι η αναφορά ήταν ανυσηχιτική όμως μπορούσε να καταλάβει ότι η πριγκίπισσα δεν του έλεγε τα πάντα, υπήρχε κάτι που κρατούσε κρυφό.
Ναι, δυστυχώς έχετε δίκιο. Ο πρέσβης μας μου έστειλε μια επιστολή πριν από μερικές εβδομάδες στην οποία ανέφερε την περίεργη συμπεριφορά του αυτοκράτορα.
Λόρδε Allan πιστεύω είναι καιρός να ενισχύσουμε τις διπλωματικές μας σχέσεις με τον αυτοκράτορα. Θα χρειαστεί όμως να στείλουμε τον καλύτερο διπλωμάτη μας και αυτός είστε εσείς. Θα ειδοποιήσω τον πατέρα μου η ίδια. Μπορείτε να φύγεται μέσα σε αυτή την εβδομάδα.
O Allan αμέσως αρνήθηκε την πρόταση.
Λυπάμαι αλλά μου είναι αδύνατον να φύγω τόσο νωρίς. Υπάρχουν πολλές εκρεμότητες που πρέπει να κανονίσω και...
Ο Allan έκανε μια μικρή παύση, έπρεπε να σκεφτεί έναν τρόπο ώστε να κατευθύνει την πριγκίπισσα και ήξερε ακριβώς σε πιο ελάτωμά της μπορούσε να βασιστεί.
Και....; Υπάρχει κάτι άλλο που έχετε να κάνετε λόρδε Marley.
Δεν ξέρω εάν πρέπει να πως αυτό που σκέφτομαι.ίσως η μεγαλειότητά σας το βρει προσβλητικό
Δεν είμαι μωρό πιστεύω ότι θα το αντέξω
Αφορά τον Caroll David. Τον άνδρα που 'έσωσε' τον πατέρα σας

Back to top Go down
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeFri Mar 29, 2013 12:56 pm

Το όνομα φάνηκε να έχει επίδραση πάνω στην πριγκίπισσα όπως ακριβώς είχε υπολογίσει ο Allan. Η Markessa δεν εμπιστευόταν κανέναν στην αυλή αυτό ήταν γνωστό όμως ακόμα λιγότερο εμπιστευόταν την καλή θέληση των ξένων μερικές φορες του θύμιζε τον Maurice καθώς και αυτός τον είχε προειδοποιήσει για τον ξένο.
Υπάρχει κάτι που θέλετε να μου πείτε για τον κύριο Caroll;
Ρώτησε η Markessa χωρίς να αλλάξει τον ψυχρό τόνο της.
Καταλαβαίνω ότι μπήκε μπροστά στην σφαίρα για να σώσει τον πατέρα σας και αυτό τον κάνει ήρωα αλλά.... ο βασιλίας τον προσκάλεσε να μείνει μέσα στο παλάτι φοβάμαι όμως ότι αυτός ο άνδρας είναι πολύ περισσότερα από όσα θέλει να δείχνει.
Η αλήθεια είναι πως η πράξη του παραήταν ρομαντική για την εποχή μας. Γιατί να θες να θυσιάσεις τη ζωή σου για έναν ξένο χωρίς κάποιο αντάλαγμα.
Ο Allan χαμογέλασε, να κατευθύνει την πριγκίπισσα εκεί που ήθελε αποδείχτηκε πιο έυκολο από όσο περίμενε
Άρα συμφωνήτε μαζί μου, πρέπει να κάνουμε κάτι για αυτόν.
Θα στείλω έναν από τους ανθρώπους μου να μάθει περισσότερα για αυτόν. Όμως είμαι σίγουρη ότι δεν είναι ο μόνος λόγος που δεν θέλετε να φύγετε από το νησί
Ο Allan έφτιαξε λίγο το γιλέκο του πριν συνεχίσει.
Υπάρχουν προβλήματα...εσωτερικά κυρίως. Οι άνθρωποι στις φτωχότερες συνοικίες μιλούν για μια ανερχόμενη εξέργεση ενώ οι εγκληματίες στο γκέττο έχουν ήδη αρχίσει να μαζεύουν όπλα.
Για αυτό και πιστεύω ότι πρέπει να ενισχύσουμε τις σχέσεις μας με τον αυτοκράτορα ώστε να μην μας επιτεθεί. Η κουλτούρα του και η 'τιμή' του δεν θα του το επιτρέψει.
Πριγκίπισσα Markessa, ο αυτοκράτορας μπορεί να φαίνεται ως ένας πολεμιστής με τιμή αλλά πρέπει να θυμάστε ότι είναι πολιτικός, εάν καταλάβει ότι υπάρχει αναρχία στο νησί θα βρει ένα λόγο για να επιτεθεί χωρίς να βλάψει την εικόνα του στον λαό του.
Η Markessa, δεν απάντησε. Ο Allan είχε δίκιο δεν μπορούσε να εμπιστευτεί την καλή θέληση του αυτοκράτορα.
Και τότε τι προτείνετε να κάνουμε;
Πρέπει να βρούμε τους επαναστάτες και να τους εξοντόσουμε. Η πολιτοφυλακή όμως δεν αρκεί θα χρειαστούμε την βασιλική φρουρά.
Όχι!
Όχι;
Εάν χρεισιμοποιήσουμε την βασιλική φρουρά ο αυτοκράτορας θα έχει έναν παραπάνω λόγο για να μας επιτεθεί και μπορεί να το χρεισιμοποιήσει για αφορμή. Θα χρεισιμοποιήσουμε την προσωπική μου φρουρά.
Δεν νομίζω ότι ο μικρός σας στρατός θα είναι αρκετός για να....
Δεν τελείωσα, θα χρεισιμοποιήσουμε την προσωπική μου φρουρά και τους 12 ιππότες. Νομίζω πως αυτό είναι αρκετό
Ο Allan χαμογέλασε και είπε.
Φυσικά μεγαλειοτάτη
Back to top Go down
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeFri Mar 29, 2013 4:44 pm

Μπορεί ο αυτοκράτορας να είχε στην υπηρεσία του τους Shinegumi και τον καλά εκπαιδευμένο στρατό του όμως δεν ήταν ο μόνος με κρυφούς άσους στο μανίκι του. Οι δώδεκα ιππότες της Illusia αποτελούνταν από τους δώδεκά δυνατότερους ξιφομάχους του βασιλίου ανεξερέτως φύλου, ηλικίας και τάξης. Τους δινόταν ισόβιος μισθός, σημαντικά προνόμοια, δημιουργούσαν δική τους δυναστεία και δεν τους άγκιζε ο νόμος. Ότι έκαναν το έκαναν για το καλό του βασιλείου και ο μόνος που είχε εξουσία επάνω τους ήταν ο ίδιος ο βασιλίας. Η πριγκίπισσα ήξερε πως δεν μπορούσε να τους διατάξει αλλά μπορούσε να τους πείσει να πράξουν χωρίς την έγκριση του βασιλία εφόσον ο στόχος θα ήταν το καλό του κράτους.
Θα χρεισιμοποιήσω ως δικαιολογία τον ιππότη μου, τάχα ότι θέλω να τον δοκιμάσουν για να γίνει ιπποκόμος σε έναν από αυτούς. Ο πρώτος ιππότης σίγουρα θα καταλάβει τον λόγο της επίσκεψής μου. Στο μεταξύ θα ήθελα να μάθετε όσα περισσότερα μπορείτε για τις κινήσεις των αναρχικών.
Και σχετικά με τον αυτοκράτορα;
Μόλις οι ιππότες συμφωνήσουν να μας βοηθήσουν θα σας ενημερώσω για να ξεκινήσουμε τις έρευνες στο γκεττο. Μόλις η κατάσταση τεθεί υπό έλεγχο θα επισκεπτείτε τον αυτοκράτορα. Ελπίζω μόνο αυτοί οι επαναστάτες να είναι κάποιος σοβαρός κινδυνος, δεν μπορούμε να σπαταλήσουμε τον πολίτιμο χρόνο μας κυνηγώντας φαντάσματα.
Είμαι σίγουρος, δεν θα δρούσα ποτέ εάν δεν είχα αρκετά στοιχία. Όμως μένει ακόμα ανοιχτό το θέμα του κύριου Caroll
Μα σας απάντησα, θα στείλω έναν από τους ανθρώπους μου να μαζέψει πληροφορίες για αυτόν, δεν σας αρκεί ή μήπως δεν πιστεύετε στις υποσχέσεις της πριγκίπισσας;
Κάθε άλλο.Συγχωρέστε με μεγαλειωτάτη δεν ήθελα να σας προσβάλω.
Έχει καλώς. Τώρα ας απολαύσουμε το γεύμα μας.
Μόλις ολοκλήρωσε την πρότασή της ο Charles μπήκε μέσα κρατώντας δύο μεταλικούς δίσκους. Κατά τη διάρκοια του γεύματος η Markessa και ο Allan δεν μίλησαν για πολιτική αλλά περιωρίστικάν στα χθεσινά γεγονότα.
Back to top Go down
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeSat Mar 30, 2013 2:42 am

Αμέσως μετά το γεύμα η πριγκίπισσα άρχισε να ετοιμάζεται για το ταξίδι της στην επαρχία. Υπολόγιζε ότι θα έλειπε περίπου δύο μέρες οπότε δεν θα χρειαζόταν να πάρει πολλά πράγματα μαζί της, βέβαια ο όρος λιτές αποσκευές έχει μεγάλη διαφορά μεταξύ κοινών ανθρώπων και ευγενών. Για τη Markessa σύμαινε δύο επίσημα φορέματα, τέσσερεις καθημερινές ενδυμασίες, την επίσημη στρατιωτική στολή της, ένα κουτί με κοσμήματα και το βασιλικό της στιλέτο. Ο Kay βλέπωντας την πριγκίπισσα να διατάζει τις κυρίες-επί-των-τιμών να πακετάρουν τα πράγματά της χαμογέλασε αμήχανα και είπε.
Δεν νόμιζεις....
Θυμίθηκε ότι δεν ήταν μόνοι τους και διόρθωσε τον εαυτό του
Δεν νομίζετε ότι ίσως υπερβάλετε λίγο. Το αρχηγείο των ιπποτών δεν είναι τόσο μακρία και δεν θα μείνουμε πάνω από δύο μέρες
Το ξέρω
Τοτέ γιατί έχετε επιλέξει...τόσες αποσκευές;
Είναι λίγα το ξέρω το ξέρω, μου αρέσει να ζω επικύνδινα
Ο Kay κοίταξε σοκαρισμένος την πριγκίπισσα, η οποία ξέσπασε σε γέλια
Σε κοροϊδεύω. Απλά θέλω να είμαι προετοιμασμένη για κάθε ενδεχόμενο
Τι μπορεί να συμβεί ώστε να χρειαστήτε δύο επίσημα φορέματα;
Ποίος ξέρει; Ίσως συναντήσουμε έναν σημαντικό ευγενή εκεί, ή ίσως ερωτευτώ παράφορα έναν γεροδεμένο ιππότη
Ο Kay κοκκίνησε και απάντησε δυναμώνοντας τον τόνο της φωνής του
Τ-τι πράγμα!;
Χαράρωσε, δεν υπάρχει περίπτωση να συμβεί κάτι τέτοιο. Στο κάτω κάτω οι 12 ιππότες δεν μπορούν να έχουν επίσημη σχέση όσο καιρό έχουν το αξίομά τους
Αυτό με προβληματίζει. Εφόσον ο μισθός τους είναι ισόβιος γιατί απλά δεν παραιτούνται. Έχουν έναν τίτλο ευγενείας και ισόβιο μισθό
Ο τίτλος ευγενείας δεν είναι ισόβιος. Μόλις ένας ιππότης παραιτηθεί χάνει αμέσως τον τίτλο ευγενίας του και γίνεται απλώς αστός, οι απλοί αστοί δεν έχουν το δικαίωμα να ξεκινήσουν δυναστία επομένως δεν μπορούν να διεκδικήσουν κάστρα, πόλεις ή δουκάτα και ο μισθός από μόνος του παρόλο που είναι ένα αρκετά καλό προνόμιο δεν είναι αρκετό ώστε να αποχτήσουν αληθινή δύναμη.
Αυτό είναι κάπως άδικο.
Φυσικά και είναι, για αυτό δεν υπάρχει περίπτωση να σε αφήσω να γίνεις ένας από αυτόυς.
Είπε η πριγκίπισσα στον ιππότη της
Back to top Go down
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeSat Mar 30, 2013 3:16 pm

Την επόμενη κιόλας μέρα η συνοδεία της πριγκίπισσα ξεκίνησε. Τέσεερεις φρουροί από την προσωπική της φρουρά, 2 βαστάζοι, οι κυρίε-επί-των-τιμών της πριγκίπισσα; και ο προσωπικός της ιππότης ξεκίνησαν για το αρχειγίο των 12 ιπποτών. Η τοποθεσία του ήταν περιπού έξι με εφτά ώρες δρόμος από την πρωτεύουσα κυρίως επειδή το κτήριο έπρεπε να στεγάζει όχι μόνο δώδεκα ιππότες αλλά και αρκετούς ιπποκόμους, μάγειρες, υπηρέτες και άλογα. Επίσης έπρεπε να παρέχει στους ιππότες χώρο για να εκπαιδεύονται και το μόνο μέρος που μπορούσε να το κάνει ήταν το παλιό ανάκτορο της Illusia το οποίο είχε καταστράφει από μια μεγάλη πυρκαγία πριν από διακόσια χρόνια πλέον όμως είχε ανακενίστει πλήρως και οι ζημιές από την πυρκαγία είχαν επισκευαστεί μετατρέποντας το παλιό ανάκτορο στο σύγχρονο αρχηγείο των δώδεκα.
Η άμαξα της πριγκίπισσας σταμάτησε μέτα απόπερίπου 3 ώρες ταξίδι ώστε να ταϊσουν τα άλογα και να ξεμουδιάσουν οι αναβάτες, το χωρίο στο οποίο σταμάτησαν δεν είχε πολλούς κατοίκους και οι περισσότεροι από αφτούς ήταν φτωχοί αγρότες και έτσι δεν μπόρεσαν να τους προσφέρουν τίποτα εκτός από νέρο και μερικά παστά ψάρια.
Πριν από 40 χρόνια ένα χωρίο σαν και αυτό θα είχε τουλάχιστον τον τριπλάσιο πληθυσμό και το φαγητό τους θα ήταν πολύ πιο αξιοπρεπές από παστές σαρδέλες
Παρατήρησε η Markessa.
Μετά το τέλος του πολέμου η οικονομία του νησιύ άρχισε να παρακμάζει. Οι περισσότεροι κάτοικοι έφυγαν και έγιναν έμποροι και έτσι δεν υπήρχαν αρκετά εργατικά χέρια για εκμεταλευτούμε τους φυσικούς πλούτους του νησιού
Ναι...ίσως ο πόλεμος να μην ήταν η πιο σωστή κίνηση, όμως από την άλλη καταφέραμε να νικήσουμε εναντίον των δαιμώνων.
Ο Kay δεν μίλησε αλλά στο μυαλό του ήρθαν ξανά οι δαίμωνες.
Back to top Go down
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeSat Mar 30, 2013 11:10 pm

Οι "δαίμωνες" ήταν κάτι σαν ένα διαφορετικό είδος ανθρώπων, οι πληγές τους γιατρεύονταν γρήγορα, ζούσαν για πολύ περισσότερα χρόνια και υπερείχαν σε σωματική δύναμη από τους ανθρώπους. Η αρχική τους ονομασία είναι άγνωστη καθώς και η ιστορία τους πριν την δεύτερη εποχή όπου ξεκίνησε ο πρώτος πόλεμος μεταξύ ανθρώπων και δαιμώνων ή για την ακρίβεια ανθρώπων και ενός βασιλία δαίμωνα. Σταδιακάτα βασίλια των ανθρώπων άρχισαν να υπερισχύουν εκείνα των δαιμώνων εξουδετερώνοντάς τα το ένα μετά το άλλο. Ο τελευταίος πόλεμος είχε ξεκινήσει μετά την απόπειρα δολοφονίας εναντίον της Markessa για την οποία κατηγορήθηκε μια βασίλισσα δαίμωνας από το Straberry Hill. Ο πόλεμος διέρκησε δέκα χρόνια και πήρε μέρος η ίδια η Markessa σε ηλικία μόλις δεκαπέντε ετών.
Θυμήθικα τη μάχη στο Tempes. Εκεί που μου έκανες ιππότη.
Ο μέντοράς σου πέθανε και δεν υπήρχε κανείς για να διοικήσει το στράτευμά του. Παρόλα αυτά μόνο εσύ δεν έχασες το κουράγιο σου και συνέχισες να πολεμάς στο πλευρό μου.
Δεν μπορούσα να σε αφήσω να πεθάνεις. Είσαι η πριγκίπισσα της Illusia.
Ναι αλλά δεν ήμουν η στρατηγός εκείνης της αποστολής, είχες δικαίομα να με αφήσεις και να φύγεις
Δεν θα το έκανα, ακόμα και εάν είχα εντολές να υποχωρήσω δεν θα σε άφηνα να πολεμήσεις μόνη σου. Πως θα μπορούσα να αποκαλώ τον εαυτό μου ιππότη εάν έκανα κάτι τέτοιο;
Η πριγκίπισσα χαμογέλασε
Τελικά είχε δίκιο ο πατέρας μου, έχω κατά μακράν τον καλύτερο ιππότη ολόκληρου του west blue.
Τι πάει να πει αυτό;
Τίποτα. Νομίζω ότι ξεκουραστίκαμε αρκετά. Πρέπει να φτάσουμε στους δώδεκα πριν νυχτώσει αλλίως θα αναγκαστούμε να κατασκηνόσουμε στο δάσος.
Ο Kay κούνισε το κεφάλι του καταφατικά και διέταξε τους συνοδούς να ετοιμαστούν για αναχώρηση.
Back to top Go down
Sponsored content





[Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 3 of 5Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» {Αρχή}Εκδίκηση {Τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» {Αρχή}Mafia{Τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Αρχή των πάντων [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» {Αρχή}Από το κακό στο χειρότερο {τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» {Αρχή} Κανίβαλοι {τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: West Blue :: Ilusia-
Jump to: