Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 8 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 8 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AuthorMessage
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeTue Mar 12, 2013 5:07 pm

Πριν από περίπου δύο ή τρία χρόνια ένας επειχηριματίας ονόματι Allan Marey παρουσίασε μια νέα κρέμα ομορφίας στην αγόρα η οποία μέχρι τότε πουλούταν αποκλειστικά στο Grand line όμως η οικογένεια του κατάφερε με κάποιο τρόπο να ανακαλύψει τη μυστική συνταγή και με αυτό τον τρόπο λανσάρανε τη δικία τους κρέμα στην αγόρα της Illusia. Όπως ήταν αναμενόμενο ο Marley έγινε ένας από τους πλουσιότερους άνδρες του νησιού, όμως αυτό δεν ήταν αρκετό. Χάρις την αγάπη του κόσμου προς αυτόν κατάφερε να γίνει δήμαρχος της ανατολικής περιοχής ενώ του δώθηκε και ο τίτλος του λόρδου μετά από τις υπηρεσίες του στο παλάτι. Με λίγα λόγια ο Allan Marley ήταν ο νούμερο ένα εργένης του βασιλιού. Ήταν όμως ένα από τα άτομα που η Markessa δεν εμπιστευόταν. Είχε τεράστια πολιτική ισχύη και η άνοδος του παραήταν απότομη, όμως όσο και να ερευνούσε δεν μπορούσε να βρει τίποτα το ύποπτο για αυτόν σε σημείο να αρχίσει να πιστεύει ότι ήταν απλά παρανοϊκή. Ο Allan από την πλευρά του είχε ανάμειχτα συναισθήματα για την πριγκίπισσα, από τη μια τη θαύμαζε για τις πολιτικές της ικανότητες αλλά από την άλλη ήταν η πιο επικύνδηνη αντίπαλός του και σημαντικό εμπόδιο στην υλοποίηση των σχεδίων του, εάν διαδεχόταν τον πατέρα της τότε θα έχανε την εύνοια του στέματος άρα και την πολιτική του ισχύη.
Πριγκίπισσα Markessa, η χαρά είναι όλη δική μου.
Είπε τελικά ο ξανθός άνδρας καθώς υποκλήθικε στην Markessa και στη συνέχεια φίλισε απαλά το χέρι της πριν σηκωθεί και πάλι.
Βλέπω ότι θαυμάζατε το πορτραίτο της μεγάλης βασίλισσας. Θαυμάσιος πίνακας δεν νόμιζετε;
Απάντησε η πριγκίπισσα γυρνώντας να κοιτάξει το πορτραίτο της θρυλικής προγόνου της.
Λένε ότι βασίλεψε στην Illusia πριν από εκατοντάδες χρόνια και ότι ήταν τόσο όμορφη ώστε έπρεπε να κρύβει το πρόσωπό της όταν έβγαινε έξω.
Ο θρύλος της όμορφης βασίλισσας είναι πολύ διάσημος σε ολόκληρο τον κόσμο. Προσωπικά πιστεύω ότι σας μοιάζει.
Λόρδε Marley...
Κόμης....ο πατέρας σας μετά το ατύχημα του προηγούμενου κόμη της Ρούμπια αποφάσισε να δώσει τον τίτλο σε 'μένα. Φυσικά δεν έχει γίνει η επίσημη τελετή ακόμα και ούτε έχουν δημοσιερυτεί πληροφορίες σχετικά με αυτό. Κανόνικα δεν θα έπρεπε να πω τίποτα αλλά ως διάδοχος του θρόνου έχετε το δικαίομα να ξέρετε.
Παρόλο που ο νέος τίτλος του Allan την ανυσήχησε η πριγκίπισσα δεν το έδειξε. Αντιθέτως χαμογέλασε και είπε στον νέο δούκα.
Αυτά είναι εξαίσια νέα. Άτομα με τις δίκες σας ικανότητες πρέπει να βρίσκονται σε θέσεις εξουσίας. Είμαι βέβαιη ότι θα γίνετε ένας σπουδαίος κόμης
Πριγκίπισσά μου, τα λόγια σας με κολακεύουν.
Δεν είναι παρά η αλήθεια, κόμη Marley. Θα μου επιτρέψετε όμως τώρα,πρέπει να ετοιμαστώ για τον λόγο μου. Ίσως να μπορέσουμε να μιλήσουμε αργότερα.
Φυσικά, δεν θα ήθελα να σας καθυστερήσω από τους υπηκόους σας.
Ο νέος δούκας της Ρούμπια υποκλήθηκε σφήγκοντας τα δόντια του. Ο τρόπος με τον οποίο αυτό το κορίτσι τον διέταζε τον εξόριζε όμως το μόνο που χρειαζόταν ήταν λίγος χρόνος και σε λιγότερο από ένα μήνα η πριγκίπισσα θα ήταν παρελθόν. Με αυτή τη σκέψε ο δούκας χαμογέλασε καθώς η καρδία του χτυπούσε δυνατά από την όργη του.
Back to top Go down
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeTue Mar 12, 2013 10:31 pm

Πρέπει να παραδεχτώ δεν περίμενα να είστε τόσο οργανωμένοι.Τα πάντα φαίνεται να δουλεύουν ρολόι, η πριγκίπισσα θα μείνει ευχαριστιμένη.
Είπε ο νεαρός ιππότης καθώς ο υπεύθυνος ασφάλειας της γκαλερί του εξηγούσε το σύστημα έκτατης ανάγκης.
Σερ Kay, η φιλοφρόνησή σας με τιμά βαθύτατα.
Απάντησε ο μεγαλύτερος άνδρας οδηγόντας τον ιππότη στην κεντρική αίθουσα.
Ο λόγος της πριγκίπισσας θα αρχίσει σε λίγο...
Ναι...πράγματι
Απάντησε ο ιππότης κοιτόντας την πλατφόρμα που είχε στηθεί ειδικά για αυτό. Η κεντρική αίθουσα είχε τετραγονικό σχήμα και σε όλους τους τοίχους της είχαν τοποθετηθεί δίαφοροι πίνακες της Markessa και άλλων Thalassa εκ των οποίων οι περισσότεροι ήταν νεκροί. Στο βόρειο μέρος, όπου είχε στηθεί και η πλατφόρμα, υπήρχε ένα ξύλινο βάθρο και ένα μαύρο μικρόφωνο, έκει ήταν το σημείο απ' όπου θα μιλούσε η πριγκίπισσα. Στο δυτικό σημείο υπήρχε ένας μικρός μπουφές γεμάτος καναπεδάκια και άλλες ακριβες λιχουδιές όπως χαβιάρι και φιλέτο σολομού. Πίσω από τον μπουφέ στεκόταν ένας νέος ξανθός άνδρας και άσπρο πουκάμισο και μαύρο γιλέκο. Το πουκάμισό του ήταν πλήρως κουμπομένο και το λαιμό του κοσμούσε ένα επίσης μαύρο παπιόν. Εάν δεν έκανε λάθος τότε αυτός ο άνδρας ήταν ο μπάτλερ του βασιλιά, Christofer κάτι...το όνομά του δεν ήταν σημαντικό και έτσι ο Kay δεν το είχε συγκρατήσει. Το μάτι του νεαρού ιππότη εντόπισε την λαίδη Ellenor να συνομιλεί με κάποιον ευγενή ενώ οι υπόλιπες κυρίες οδηγούσαν μέσα τους δημοσιογράφους. Η τελετή έναρξης θα άρχιζε σύντομα.
Back to top Go down
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeWed Mar 13, 2013 8:11 pm

Η πριγκίπισσα πήρε μια βαθία ανάσα και ανέβηκε στη πλατφόρμα. Τα γοβάκια της έκαναν αρκετό θόρυβο πάνω στο ξύλο έτσι ώσε όλοι κατάλαβαν πως ο λόγος της θα ξεκινούσε σύντομα. Μέσα σε ελάχιστα δευτερόλπτα μια θάλασσα από ανθρώπους είχε μαζευτεί κάτω από την πλατοφόρμα, ευτυχώς η αίθουσα ήταν αρκετά μεγάλη και έτσι δεν ήταν στριμογμένοι. Μέσα στο πλήθος η Markessa αναγνώρισε την λαίδη Ellenor και τον κόμη Allan. Ο Kay είχε επίσης ανέβει στην πλατφόρμα και στεκόταν προσοχή πίσω από την πριγκίπισσα με τα χέρια πίσω από την πλάτη. Κοίτοντας το πλήθος η πριγκίπισσα ένιωσα έναν κόμπο στο λαιμό της όμως κατάφερε να ξεπεράσει το απότομο άγχος κοιτάζοντας τον ιππότη πίσω της. Μετά από αυτό προχώρησε αποφασιστικά στο βάθρο και κάρφωσε το βλέμα της στον τοίχο.
Αγαπητοί παρευρισκόμενοι,
Σήμερα είναι μια λαμπρή μέρα για τον πολιτισμό της Illusia. Η μεγάλη γκαλερί "Li Roza" ανοίγει για τα μάτια του κοινού και πρέπει να παραδεχτώ πως είναι μεγάλη τιμή που η λαίδη Roza Capris επέλεξε την ιδιωτική συλλογή του οίκου Thalassa ως πρώτη έκθεση της υπέρχοης αυτής γκαλερί. Θα ήθελα λοιπόν να πάρω μερικά λεπτά από τον πολύτιμο χρόνο σας για να σας μιλήσω για αυτά...

Ο λόγος της πριγκίπισσας συνεχίστηκε με επιτυχία όμως ο Kay δεν τόλμησε να χαλαρώσει ούτε λεπτό,η υπερπροστατευτικότητά του μερικές φορές εκνεύριζε την πριγκίπισσα όμως ήξερε ότι δεν μπορούσε να χαλαρώσει, η σκέψη και μόνο ότι μπορούσενα πάθει κάτι του προκαλούσε ρίγη. Κοίταξε φευγαλέα την Markessa την ώρα που μιλούσε και αμέσως γύρισε το βλέμα του στο πλήθος, ψάχνοντας για κάποιο ύποπτο καλεσμένο όμως τίποτα δεν φαινόταν περίεργο.
Back to top Go down
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeFri Mar 15, 2013 8:14 am

To τέλος της ομιλίας συματοδότησε την αρχή της συνέντευξης. Σε αυτό το κομμάτι η πριγκίπισσα έπρεπε να απαντήσει στις ερωτήσεις των δημοσιογράφων οι οποίοι είχαν περίπου πέντε λεπτά ο καθένας για να κάνουν την ερώτησή τους. Ο πρώτος που μίλησε ήταν ένας ψηλός χλομός κύριος με καρό σακάκι και μεγάλα στρογκυλά γυαλία.
Οι αρχές υποπτεύονται το νησί ως άνδρο των επαναστατών, τί έχει να πει το στέμα για αυτό;
Ο Kay ήταν έτοιμος να επέμβει όμως η Markessa των σταμάτησε με ένα νεύμα.
Παρόλο που σήμερα είναι μια μέρα αφιερωμένη στην τέχνη μπορώ να καταλάβω τις ανυσηχίες σας και για αυτό θα απαντήσω στην ερώτησή σας, πολύ φοβάμαι όμως ότι η απάντησή μου δεν θα είναι διαφορετική από την επίσημη ανακοίνωση του παλατιού. Η Illusia υποστήριζε και πάντα θα υποστηρίζει το status quo. Οι φήμες περί επαναστάτες στο βασίλιο δεν είναι παρά φήμες και εκπλίσομαι που ένας δημοσιογράφος του επιπέδου σας τις θεωρεί αρκετά σημαντικές ώστε να ζητήσει εξηγήσεις από τη διάδοχο του θρόνου. Δεν θα κάνε άλλα σχόλια σχετικά με την πολιτική σήμερα για αυτό όποιοι έχουν σκοπό να κάνουν τέτοιου είδους ερωτήσεις παρακαλούνται είτε να φύγουν είτε να αλλάξουν ερώτηση.Ευχαριστώ.
Απάντησε ψυχρά η Markessa κοιτώντας το δημοσιογράφο. Οι επόμενς ερωτήσεις είχαν σχέση με τους πίνακες και την ιστορία του οίκου θάλασσα. Όμως η ηρεμία της γκαλερί θα ταραζόταν σύντομα καθώς ένας φρουρός πλησίασε τον Kay και του ψυθήρισε κάτι κάνοντάς τον να γουρλώσει τα μάτια του.
Κατάλαβα, θα ειδοποιήσω την πριγκίπισσα και θα την συνοδέψω στο παλάτι.
Απάντησε σηγανά καθώς πλησίασε τη Markessa και εφού έγυρε προς το μέρος της είπε.
Έγινε μια απόπειρα δολοφονίας πριν λίγα λεπτά στην περιοχή του γκέττο. Ο στόχος ήταν ο πατέρας σας όμως δεν τραυματίστικε. Πρέπει να να φύγυμε τώρα δεν είσαι ασφαλής εδώ.
Ο τόνος του ήταν πολύ πιο σοβαρός από ότι συνήθως και επιπλέον ήταν η πρώτη φορά που της μίλησε στον ενικό. Η πριγκίπισσα από την άλλη ένιωσε την καρδία της να χτυπάει πιο γρήγορα. Τι της έκρυβε ο πατέρας της, γιατί να θέλει κάποιος να τον σκοτώσει, μήπως ήταν η ίδια ο επόμενος στόχος;
Back to top Go down
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeTue Mar 19, 2013 12:58 pm

Μέσα σε λίγα λεπτά η είδηση για την επίθεση εναντίον του βασιλιά είχε διαρεύσει ανάμεσα στους δημοσιογράφους. Κοιτώντας τους η πριγκίπισσα ένιωσε την καρδία της να χτυπάει δυνατά, ήταν σίγουρη πως ανάμεσά τους βρισκόταν ένας δολοφόνος ή ίσως όλοι τους ήταν δολοφόνοι. Η σκέψη του θανάτου έκανε της προκαλούσε ρίγη. Ο Kay για άλλη μια φορά της ψιθήρισε
Πριγκίπισσα...
Όμως δεν πρόλαβε να τελειώσει την πρόταση του καθώς η Markessa απάντησε με τρεμάμενη φωνή.
Kay....σε παρακαλώ.....πάρε με από 'δω....θέλω να φύγω, θέλω να πάω σπίτι....
Απάντησε καθώς τα μάτια της άρχισαν να βουρκώνουν. Από μικρή η Markessa φοβόταν ότι θα τη δολοφονήσουν ήδη είχε γίνει μια απόπειρα όταν ήταν μόλις εφτά ετών η οποία της είχε προκαλέσει το ψυχολιγικό τραύμα. Ο Kay, γνώριζε για αυτό. Κοίταξε την πριγκίπισσα και περνώντας το χέρι του γύρω από τον ώμο της σφίγκοντάς την κάνωντας έτσι το κεφάλι της να κολήσει στο στήθος της.
Θα σε προστατέψω...ότι και να γίνει θα είμαι εδώ.
Της είπε γλυκά καθώς ξεκίνησε να προχωρά προς την άμαξα, η οποία ακόμα βρισκόταν έξω από την γκαλερί. Η λαίδη Ellenor είχε φροντίσει να ειδοποιήσει τον οδηγό. Αυτή η γυναίκα ήταν πάντα προετοιμασμένη και ήξερε τι να κάνει σε κάθε περίπτωση. Στα αλήθεια η Markessa δεν μπορούσε να ευχηθεί για καλύτερη βοηθώ από αυτή, παρόλο που μερικές φορές η ετοιμότητά της ήταν υπερβολικά ύποπτη. Όμως στην κατάσταση της η Markessa δεν έδωσε σημασεία στη λαίδη Ellenor, η οποία περίμενε έξω από την άμαξα.
Η πριγκίπισσα βρίσκεται σε κατάσταση σοκ. Μόλις βρεθεί στο παλάτι θα ηρεμήσει. Θα είναι ασφαλη΄ς μαζί σου. Όσο για 'μένα, θα μείνω εδώ για να μιλήσω στους δημοσιογράφους και να δικαιολογιθώγια την ξαφνική αποχώρηση της πριγκίπισσας. Θα συναντηθούμε στο παλάτι αργότερα.
Elle...πιστεύεις ότι στα αλήθεια κάποιος θέλει να σκοτώσει την....
Προσπάθησε να ρωτήσει ο Kay.
Δεν ξέρω...στα αλήθεια δεν ξέρω. Ξεκίνα πρέπει να φτάσεις στο παλάτι όσο πιο γρήγορα γίνεται.Θα μιλήσουμε αργότερα.
Είπε η λαίδη καθώς γύρησε την πλάτη της στον ιππότη και κατευθύνθηκε μέσα στη γκαλερί.
Back to top Go down
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeWed Mar 20, 2013 3:30 am

Ακόμα και μέσα στην άμαξα η Markessa συνέχισε να τρέμει καθώς σκηνές από το παρελθόν της αναπαρηστούνταν μπροστά στα ματία της. Ο Kay από την άλλη την κρατούσε σφηκτά προσπαθώντας να την ηρεμήσει, ότα είχε γίνει η απόπειρα ο ιππότης δεν ήταν καν ιπποκόμος παρόλα αυτά όλοι γνώριζαν για την απόπειρα εναντίον της πριγκίπισσας και το θάνατο της λαίδης Vivianna, δεύτερης συζήγου του βασιλιά ακόμα και σήμερα κανείς δεν ανέφερε αυτό το περιστατικό μέσα στο παλάτι ενώ η παλία κάμαρα της βασίλισσας είχε σφραφιστεί. Ίσως υπήρχε πολιτική σκοπιμότητα πίσω από αυτό όμως ο Kay δεν ασχολήθηκε ποτέ με τέτοια ζητήματα, στόχος του ήταν να προστατέψει την πριγκίπισσα και αυτό θα έκανε.
Δεν έπρεπε να το κάνω αυτό. Έχασα την ψυχραιμία μου και γελειοποίηθηκα δημόσια...
Δεν πειράζει. Είμαι σίγουρος πως η λαίδη Ellenor θα φροντίσει για όλα. Αυτό που είναι σημαντικό τώρα είναι να σας πάμε στο παλάτι...ο πατέρας σας θα θέλει να σας δει.
Η πριγκίπισσα έκλεισε για λίγο τα μάτια της και κούρνιασε στην αγκαλία του ιππότη της. Κανονικά δεν ήταν πρέπων για μια κυρία της τάξης της να βρίσκεται τόσο κοντά σε έναν άνδρα και ειδικότερα όταν αυτός ο άνδρας καταγόταν από μια κατώρερη οικογένεια, όμως κανείς δεν μπορούσε να δει την πριγκίπισσα μέσα στην άμαξα και ούτε ο ίδιος ο βασιλιάς δεν μπορούσε να την εμποδίσει από το να βρίσκεται κοντά στους φίλους της.
Ο πατέρας μου...δεν τραυματίστικε, έτσι δεν είναι
Ρώτησε πέρνοντας μια βαθιά ανάσα.
Δεν μου έδωσαν πολλές πληροφορίες...όμως εάν ήταν κάτι σοβαρό θα το είχαν αναφέρει
Φοβάμαι ότι θα μείνω μόνη μου...πρώτη η βιολογική μου μητέρα, ύστερα η μητριά μου...ξέρω δεν είμαι πλέον παιδί όμως φοβάμαι τόσο πολύ. Δεν θέλω να μείνω μόνη μου.
Ο Kay κοίταξε ξαφνιασμένος τη Markessa και της απάντησε δυναμόνοντας τον τόνο της φωνής του.
Δεν είστε μόνη. Ποτέ δεν θα είστε μόνη έχετε φίλους γύρω σας και πιστούς υπηκόους...Ποτέ κανείς μας δεν θα σας εγκαταλείψει
Σε ευχαριστώ Kay.... στα αλήθεια είσαι πολύ καλός φίλος
Ναι.....φίλος
απάντησε ο ιππότης αποφεύγοντας να την κοιτάξει.
Back to top Go down
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSat Mar 23, 2013 10:55 pm

Η άμαξα σταμάτησε μπροστα στις πύλες του παλατιού όπου δύο φρουροί ντυμένοι με την επίσημε στολή της βασιλικές φρουράς περίμεναν την πριγκίπισσα. Έχωντας ηρεμήσει πια η Markessa κατέβηκε από την άμαξα με την βοήθεια τον φρουρών και κατευθύνθηνκε στο παλάτι, προς μεγάλη της έκπληξη ο Kay δεν την ακολούθησε αλλά αφού κατέβηκε στην άμαξα περπάτησε προς τα δωμάτια των φρουρών, προφανός για να ζητήσει να αυξηθεί η φρουρά.
Είστε καλά, πριγκίπισσα;
Ρώτησε ο ένας φρουρός πίσω από την Markessa η οποία είχε σταματήσει και κοιτούσε τον Kay.
Ναι...συγνώμη για αυτό. Είμαι λίγο ταραγμένη. Παρακαλώ οδηγίστε με στον πατέρα μου.
Είπε θλιμένα γυρίζοντας το κεφάλι της προς τις πύλες του παλατίου
Όπως διατάξατε, ο βασιλιάς ανυσηχούσε πολύ για την ασφάλεια σας.
Είμαι σίγουρη
Μουρμούρισε η πριγκίπισσα επιταχύνοντας το βήμα της. H συζήτηση που είχε με τον Kay την είχε κάνει να ξεχάσει για λίγο τον πατέρα της όμως τώρα ήταν η ώρα να μάθει τι είχε συμβεί...ίσως να ήταν τραυματισμένος το γεγονός ότι οι φρουροί δεν έλεγαν τίποτα δεν την καθυσήχαζε στο ελάχιστο. Όταν όμως η πόρτα του δωματίου του βασιλία άνοιξε οι ανυσηχίες της έκαναν φτερά, ο πατέρας της φαινόταν σώος και αβλαβής. Χωρίς να χάσει λεπτό έτρεξε και αγκάλιασε τον βασιλιά.
Σε παρακαλώ...μην με ξανατρομάξεις έτσι
Ψυθίρισε η Markessa στον πατέρα της χαλαρώνοντας τη λαβή της γύρο του.
Κανείς δεν περίμενε κάτι τέτοιο, ο Ammon είχε πάρει κάθε απαραίτητο μέτρο και ο Maurice είχε υπολογήσει τα πάντα,αυτή η επίθεση ήταν κάτι που δεν γινόταν να το προβλέψουμε εάν δεν ήταν αυτός ο άνδρας....
Ποίος άνδρας;
David Caroll....έτσι ισχυρίζεται ότι ονομάζεται.
Απάντησε ένα ψηλός άνδρας που στεκόταν στη δίπλα στο τζάκι. Είχε κοντά κόκκινα μαλλία τα οποία ήταν αρκετά περιποιημένα με μαύρα γυαλία και κουστούμι, η Markessa αναγνώρισε αμέσως τον επίτιμο σύμβουλο και τον πιο έμπιστο άνδρα του πατέρα της, Maurice Midford.
Back to top Go down
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSat Mar 23, 2013 11:06 pm

Κύριε Maurice, συγνώμη δεν σας πρόσεξα.
Απάντησε η πριγκίπισσα τονίζοντας τη λέξη κύριε σαν να ήθελε να χλεβάσει τον σύμβουλο ο οποίος παρά τις ικανότητές του δεν είχε κανέναν τίτλο ευγενείας.
Δεν υπάρχει λόγος να απολογίστε, μεγαλειοτάτη... στο κάτω κάτω είναι λογικό να μην παρατηρήτε τα πάντα όταν είστε ταραγμένη
Είστε ταραγμένος τον τελευταίο καιρό κύριε Maurice;
Παρακαλώ;
Λέω, ο πατέρας μου είπε ότι είχατε υπολογήσει τα πάντα και ότι ήσασταν βέβαιος πως η περιπολία θα ήταν ακίνδυνη, όμως είχαμε την πρώτη απόπειρα εναντίον του βασιλία από τη μεγάλη επανάσταση. Μπορώ λοιπόν να κάνω μόνο δύο υποθέσεις ή είστε αναστατομένος τον τελευταίο καιρό ή πράγματι είχατε υπολογήσει τα πάντα και το περιστατικό με αυτόν τον κύριο Caroll ήταν κάτι που ούτε εσείς μπορούσατε να προβλέψετε
Είπε η Markessa υπενήσοντας ότι ο Maurice είχε οργανώσει την απόπειρα εναντίον του βασιλία. Όπως περίμενε ένας άνδρας όσο έξυπνος όσο ο Maurice θα έπιανε το υπονοούμενο ενώ ο πατέρας της θα το θεωρούσε ένα απλό σχόλιο.
Πριγκίπισα Markessa, γνωρίζεται και η ίδια ότι η νότια περιοχή κρύβει πολλές εκπλήξεις
Η περιπολεία ήταν στο γκέττο; Στο γκέττο;! Κύριε Maurice, εάν πράγματι οδήγησατε τον βασιλία εκεί τότε εκπλήσομαι που σας επιτέθηκαν μόνο μια φορά. Η εγκληματικότητα και η φτώχια είναι στα ύψη, τι σκεφτόσασταν όταν οδηγήσατε τον πάτερα μου εκεί;
Ο Maurice ήταν έτοιμος να απαντήσει στην πριγκίπισσα όμως η δυνατή φωνή του βασιλία τον έκανε να σταματήσει
[Αρκετά! Markessa προφανώς είσαι ακόμα ταραγμένη από τα σημερινά γεγονότα. Πήγενε να ηρεμήσεις στο δωμάτιό σου.
Η Markessa προσπάθησε να διαμαρτύρηθεί όμως αμέσως άλλαξε γνώμη.
Μάλιστα μεγαλειότατε.
Είπε καθώς υποκλείθηκε στον πατέρα της και ύστερα έφυγε από το δωμάτιο.
Back to top Go down
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeMon Mar 25, 2013 10:16 pm

Όσο περισσότερο το σκέφτομαι τόσο πιο περίεργο μου φαίνεται.
Είπε η Markessa καθώς ήπιε μια γουλία από το τσάι που της είχε ετοιμάσει ο Charles. Είχε περάσει περίπου 3 ώρες από τότε που είχε εκείνη τη μικρή διαφωνία με τον Maurice και πλέον είχε αρχίσει να επεξεργάζετε τα γεγονότα εκείνης της ημέρας. Στο τραπέζι της πριγκίπισσας καθόταν η λαίδη Ellenor ενώ ο Charles στεκόταν πίσω από την πριγκίπισσα, στο δίπλα δωμάτιο οι άλλες κυρίες-επί-των-τιμών κουτσομπόλευαν και κεντούσαν.
Ποίο από τα δύο, ότι ο πατέρας σου εμπιστεύετε τον Maurice ή ότι περιπολούσε την περιοχή των μεταναστών χωρίς προστασία
Για την ακρίβεια, ο άρχοντας Ammon και ο άρχοντας Maurice ήταν μαζί του.
Ο Ammon είναι ηλίθιος, αλλά είναι πιστός στο βασιλία...από την άλλη ο Maurice δεν θα ρίσκαρε τη ζωή του μόνο και μόνο για έναν απλό έλεγχο
Αυτό που με προβληματίζει είναι εκείνος ο άνδρας...ο Caroll. Δεν παίζεις η ζώη σου κορόνα γράμματα για κάποιον που δεν γνωρίζεις. Δεν έχω ξανακούσει το όνομά του οπότε είναι σίγουρα ξένος....
Ίσως ήθελε να κερδίσει την εύνοια του βασιλία και θεώρησε ότι να του σώσει τη ζωή ήταν ο καλύτερος τρόπος
Μην είσαι ανόητος Charles, πως ήξερε ότι αυτός ήταν ο βασιλίας και ακόμα και να ήταν αμφιβάλω εάν γίνεται να είναι κάποιος τόσο απελπισμένος για λίγο πρεστίζ ώστε να διακινδυνέψει τη ζωή του. Προφανώς είναι ένας ρομαντικός άνδρας που πιστεύει ότι η ζωή είναι όπως τα παραμύθια.
Στα αλήθεια δεν ξέρω τι να σκεφτώ
Απάντησε η Markessa μπουκόνοντας το στόμμα της με ένα κομμάτι κέικ.
Back to top Go down
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeTue Mar 26, 2013 5:47 pm

O πατέρας σας διέταξε τις καμαριέρες να ετοιμάσουν ένα δωμάτιο για τον κύριο David Caroll, ίσως θα μπορούσατε να τον ανακρίνετε με τον δικό σας τρόπο.
Δεν έχει νόημα, εάν είναι πράγματι ήρωας τότε θα βλάψω την εικόνα μου ενώ εάν είναι πιόνι του Maurice ή πράκτορας τότε δεν νομίζω να παραδεχτεί τίποτα. Στο κάτω κάτω έφαγε μια σφαίρα άρα δεν φοβάται το θάνατο...
Ακούγεσε σαν να τον θαυμάζεις
Παρατληρησε η Ellenor
Είναι περίεργο να τρέφω θαυμασμό για ένα άτομο που είτε είναι τόσο ηρωικό ώστε να θυσιάσει τη ζωή του για έναν άγνωστο ή για ένα άτομο τόσο φιλόδοο ώστε να παίξει τη ζωή του κορόνα γράμματα για λίγη εξουσία;
Προσωπικά θα τον θεωρούσα ή ηλίθιο ή αδίστακτο
Δεν έχω καιρό για να ασχοληθώ με αυτόν ή με τις υπόλειπες ραδιουργίες του παλατιού. Οι "φίλοι" μου στην Yamagata μιλούν για τον μεγάλο στρατό του αυτοκράτορα. Οι σχέσεις μας δεν ήταν ποτέ καλές όμως η οικονομική μας ισχύη και τα πλοία μας κρατούσαν τις ισσοροποίες. Παρόλα αυτά η οικονομια μας καταρέει, ίσως ο αυτοκράτορας θεωρεί πως τώρα είναι η καλύτερη στιγμή να επιτεθεί στην Illusia.
Είπε σοβάρα η Markessa.
Back to top Go down
Sponsored content





[Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Αρχή-Τέλος] Politics, spies and cupcakes [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 2 of 5Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» {Αρχή}Mafia{Τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Αρχή των πάντων [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» {Αρχή}Για να δούμε{τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» {Αρχή}Από το κακό στο χειρότερο {τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» {Αρχή}Εκδίκηση {Τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: West Blue :: Ilusia-
Jump to: