Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 12 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 12 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος-Παρελθόν]The orphans of the American Dream... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
Noctis
Citizen
Citizen
Noctis


Όνομα Χαρακτήρα : Lavi Pendragon
Posts : 1293
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Παρελθόν]The orphans of the American Dream... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθόν]The orphans of the American Dream... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Παρελθόν]The orphans of the American Dream... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSun Dec 02, 2012 8:08 pm

-Σήμερα το πρωί ήρθε ένας άνδρας , ο όποιος υποστηρίζει ότι έχει χάσει ένα παιδί από το ορφανοτροφείο του και το ψάχνει απεγνωσμένα….
-Σας παρακαλώ μην μου το κάνετε αυτό!!Δεν θέλω να γυρίσω πίσω…!!
-Δεν πρόκειται! Οι Marines σήμερα το μεσημέρι ύστερα από κατάθεση δική μου και πολλών γειτόνων έκλεισαν το ορφανοτροφείο του τσαρλατάνου και πλέον τα παιδιά αυτά είναι υπό την προστασία του δήμου…
Εκείνη την στιγμή ένοιωσα μια μεγάλη ανακούφιση. Τόσο για τα υπόλοιπα παιδιά, όσο και για το γεγονός ότι δεν θα γυρνούσα πίσω σε εκείνο το φρικιαστικό μέρος. Παρ όλα αυτά αναρωτήθηκα τι απέγιναν ο ιδιοκτήτης και η αδελφή του. Εκείνος μου εξήγησε ότι ο ηλίθιος ο γερό-Τζακ βρισκόταν ήδη στην φυλακή του νησιού, ενώ η αδελφή του θα πρέπει να δουλεύει στον δήμο του νησιού και τα μισά της χρήματα θα πηγαίνουν κάθε μήνα στα παιδιά του πρώην ορφανοτροφείου. Σε περίπτωση που δεν το έκανε θα κατέληγε να είναι στο ίδιο κελί με τον αδελφό της…
-Δεν ξέρω τι να πω!
-Μην ανησυχείς όλα είναι καλά. Ενημερώσαμε ότι μένεις εδώ τις αρχές, διότι ζήτησαν τα ονόματα των παιδιών και έλειπες απ την λίστα. Μίλησα με τον φίλο μου που είναι στα κεντρικά γραφεία του νησιού και εξήγησα τι έγινε και μας επέτρεψαν σε κρατήσουμε εδώ. Οποιαδήποτε φυσικά ώρα θέλεις , μπορείς να φύγεις…!!
Δεν μίλησα εκείνη την στιγμή απλά μαζεύτηκα στο κρεβάτι και άρχισα να κλαίω ασυναίσθητα. Εκείνος ήρθε και κάθισε σχεδόν στο κρεβάτι που ήμουν και δεν μίλησε…
Back to top Go down
Noctis
Citizen
Citizen
Noctis


Όνομα Χαρακτήρα : Lavi Pendragon
Posts : 1293
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Παρελθόν]The orphans of the American Dream... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθόν]The orphans of the American Dream... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Παρελθόν]The orphans of the American Dream... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSun Dec 02, 2012 8:16 pm

-Οι Marines που ήταν εκείνη την ημέρα στο λιμάνι είναι ήδη σε διαθεσιμότητα. Ας πούμε ότι κάναμε μια κίνηση που έπρεπε να την είχαμε κάνει εδώ και χρόνια και πολλοί ήταν αυτοί που είχαν επαναστατήσει στην λάθος κρίση της διοίκησης. Ο διοικητής πάντως των Marine δεν μπόρεσε να κάνει κάτι καλύτερο και για αυτό τον λόγο παραιτήθηκε απ την θέση του….
-Δεν μπορούσατε να είχατε κάνει κάτι καλύτερο τόσα χρόνια?Υποφέραμε εκεί μέσα. Καλύτερη συμπεριφορά είχαν τα αδέσποτα σκυλιά στους δρόμους…
-Το γνωρίζω και δεν ξέρω τι μπορώ να σου πω πάνω σε αυτό!!Καλώς ήρθες στην οικογένεια για αρχή, εάν εσύ φυσικά το επιθυμείς!
Του εξήγησα ότι φοβόμουν και το πώς ένοιωθα , αλλά εκείνος μου πρότεινε να ηρεμήσω και δεν ότι με πίεζε. Τις επόμενες ήμερες γνώρισα και την υπόλοιπη οικογένεια και μου έκανε εντύπωση το ότι μου συμπεριφέρονταν τόσο καλά. Ο Steven , ο άνδρας που είχα πρωτοσυναντήσει, μου εξήγησε ότι είχαν προσπαθήσει πριν από αρκετά χρόνια να αποκτήσουν δικό τους παιδί, αλλά πάνω στην γεννά πέθανε το μωρό και κόντεψε να πεθάνει και η γυναίκα του από αιμορραγία. Μετά από αυτό δεν έκανα άλλη προσπάθεια…
-Εγώ δεν θέλησα ποτέ κάτι παραπάνω από να έχω την οικογένεια μου, τους φίλους μου, ένα σπίτι να μένω και μια απλή ζωή. Παρ όλα αυτά έμεινα στους δρόμους και με μάζεψαν κατά τύχη. Τώρα μετά από χρόνια , όλα αλλάζουν πάλι…είπα χαμηλόφωνα και άρχισα να κλαίω πάλι….
-Ηρέμησε…είπε και με αγκάλιασε δειλά. Άρχισα να κλαίω με λυγμούς. Όλα πλέον είχαν τελειώσει….


Edit: Παραμένω στο νησί
Back to top Go down
Destro
Administrator
Administrator
avatar


Όνομα Χαρακτήρα : Destro
Posts : 2474
Join date : 2012-08-12
Age : 35

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Παρελθόν]The orphans of the American Dream... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθόν]The orphans of the American Dream... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Παρελθόν]The orphans of the American Dream... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeTue Dec 04, 2012 7:48 pm

Όνομα χαρακτήρα: Lavi Pendragon

P.o.M. Points: 6

Belli: 25,000

Τυχόν παρατηρήσεις: Δεν ήταν τόσο άσχημη μικρό μου ορφανό. Για να μάθω το υπόβαθρο σου ήταν ικανοποιητική.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος-Παρελθόν]The orphans of the American Dream... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθόν]The orphans of the American Dream... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Παρελθόν]The orphans of the American Dream... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος-Παρελθόν]The orphans of the American Dream... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» [Τέλος-Αλλαγή Παράταξης]My pirate dream comes true!.. The new Island! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τελος-Παρελθόν]How it all started[Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Παρελθόν] The past [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Ξεφεύγοντας απο το παρελθόν. [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: South Blue :: Eluria-
Jump to: