Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 49 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 49 Guests

None

Most users ever online was 124 on Sat Oct 12, 2024 2:27 am
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τελος] Forging an alliance [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
DIRK
Guest
avatar



[Τελος] Forging an alliance  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: [Τελος] Forging an alliance [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Forging an alliance  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Nov 07, 2012 10:31 am

Βρισκόμουν στην βάρκα μου για πολύ καιρό...Προορισμός μου ήταν η Eluria της South Blue...Εκεί είχα συνενοηθεί με έναν παλιό μου φίλο να συναντηθούμε..Σκόπευα να του κάνω πρόταση να έρθει μαζί μου και να αρχίσει την πιρατική ζωή..Σε αυτό το νησί υπήρχε μια μεγάλη βάση των Marines και αρχηγός της ήταν ένας υπερόπτης Marine  oποίος  πιθανόν θα με έβρισκε μπροστά του...όχι για λόγους  πονοψυχίας προς τους πολίτες, αλλα επειδή ήθελα να πείσω τον Sparda..Ήταν ένας πολύ δυνατός ξιφομάχος και δεινός εκτελεστής...Πιο παλιά ήταν στο πλήρωμα ενώς διάσυμου πειρατή τον οποίο εκτέλεσαν οι μαρινς. Αν και είχε επικύριξη στο κεφάλι του , ο Captain Sharinguru του πρόσφετε ασυλία με αντάλαγμα  να κάνει τις βρωμοδουλειές του.
Πλέον ήταν μεσημέρι..Ο ήλιος ήταν στο ψηλότερο σημείο  και δεν υπήρχε ίχνος αέρς, έτσι αναγκάζόμουν να τραβάω κουπί..Ξάφνου, ενας γνώριμος ήχος άρχισε να γυροφέρνει τον αέρα λίγα μέτρα πάνω απ το κεφάλι μου


Last edited by DIRK on Wed Nov 07, 2012 2:28 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Forging an alliance  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Forging an alliance [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Forging an alliance  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Nov 07, 2012 10:39 am

γύρισα αργά αργά το κεφάλι μου
ήταν ενας γλάρος που κουβαλούσε τις εφημερίδες της κυβέρνησης.....Έκανε κύκλους απο πάνω μου και κάποια στιγμή πέταξε την εφημερίδα...Την έπιασα στον αέρα , έβαλα το χέρι μυο στην τσέπη μου και πέταξα ένα κέρμα στον αέρα και εκείνο το έπιασε..
πως το κατάφερε αυτό? αναρωτήθηκα...Περπάτησα προς την καρέκλα μου, κάθησα, άνοιξα την εφημερίδα και άρχισα να την διαβάζω...Στην πρώτη σελίδα, πρώτο άρθρο μιλούσε για ένα νεοσύστατο πλήρωμα το οποίο έσπερνε τον πανικό στις θάλασσες τις west blue...Σιγά τα αυγά..είπα απο μέσα μου...Ακόμα και εγώ έσπειρα τον πανικό στην South blue, και δεν είμαι καν πειρατής...Η για την ακρίβεια είμαι απλά δεν έχω πλήρωμα
Άρχισα να διαβάζω το άρθρο...Ο καπετάνιος ήταν κάποιος Yukimura Sanada
με επικήρυξη 46.000.000 .. [Τελος] Forging an alliance  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] 2473281379 [Τελος] Forging an alliance  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] 4033496702
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Forging an alliance  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Forging an alliance [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Forging an alliance  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Nov 07, 2012 10:59 am

Ήταν μακράν η μεγαλύτερη επικήρυξη που είχα δει ... Έπρεπε να είχε κάνει τρομερά πράγματα για να πάρει αυτό το ποσο για το κεφάλι του..Συνέχιζα να διαβάζω το άρθρο ωστε να μάθω περισσότερα για τον Sanada...Ανέφερε καποια πράγματα για το πλήρωμα του, έναν άντρα με μωβ μαλλιά, επικήρυξη 34.000.000, οπως επίσης και μια κοπέλα με πρασινα μαλλιά και επικήρυξη ..Τιποτα αλλο για τον Sanada..Το ενδιαφέρον μου μετά, έπεσε στον αντρα με τα μωβ μαλλια.. Σε ένα αρθρο παρακάτω έγραφε πως "επισκέφτηκε" τονησί μου προκαλώντας ζημιές..
"Ποτε έγινε αυτό και εγω δεν το πήρα χαμπάρι?" αναρωτήθηκα.."Ισως να συνεργαζόμουν μαζί του για να καταστρέψουμε την πόλη"...Συνεχίζοντας την ανάγνωση του άρθρου,. έμεινα άφωνος...Η εφημερίδα ανέφερε και εμένα! χαρακτηριστικά έγραφε πως στο Palim του Elfheim, λαμβάνουν χωρα βίαιες δολοφονίες απο έναν αντρα με το ψευδώνυμο "Α".. Αλλα στοιχεία μου δεν είχαν..
Ούτε φωτογραφία ,. ούτε όνομα..Παρ όλα αυτα ανέφεραν οτι πιθανόν να έπερνα μια επικύριξη υψους 20.000.000
Σιγά τα αυγά! σκέφτηκα...Και 100.000.000 να είχα, αν δεν ήξεραν το πρόσωπο μου,πως είμαι η το πως μάχομαι, δεν θα μπορούσαν να με κινηγήσουν!!
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Forging an alliance  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Forging an alliance [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Forging an alliance  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Nov 07, 2012 11:10 am

Με αυτό το σύστημα θα μπορούσα ανετα να κυκλοφωρώ ακόμα και στην Eluria, μια απο τις μεγαλύτερες βασεις των Marines στην South Blue
Κάποιες ώρες αργότερα, και σύμφωνα με τον χαρτη μου, το νησί που αντίκρυσα ήταν η Eluria .. Μια μεγάλη βαση με το σήμα των Marines δέσποζε στο κέντρο της
..Είχε φτάσει το απόγευμα ..Αρχισα να τραβάω κουπί ωστε να φτάσω γρηγορότερα στο λημάνι , δεν ήθελα να βρίσκομαι νύχτα στην θάλασσα...
Μπήκα στο λημάνι..Τα χέρια μου είχαν κουραστεί απο την έντονη "ασκηση" που προσφερε η κοπηλασία.
Πλησίαζα με την βάρκα μου την πέτρινη αποβάθρα στην οποία ήταν δεμένες οι ψαρόβαρκες..Αριστερά υπήρχαν 3 Battleships των Marine, "Μες την φωλιά του λύκου" σκέφτηκα ενώ ένα μικρό χαμόγελο αποτυπώθηκε στο στώμα μου..

Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Forging an alliance  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Forging an alliance [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Forging an alliance  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Nov 07, 2012 11:32 am

Με ένα μικρό άλμα , βρεθηκα απο την βάρκα στην σταθερή επιφάνεια της πέτρας.Τράβηξα το σκοινί και έδεσα την βαρκα στον ελεύθερο πάσσαλο ακριβώς μπροστά της...Μόλις αυτό έγινε, πήδηξα ξανα μέσα στην βαρκα ωστε να παρω λίγα χρήματα και μερικά απαραίτητα πράγματα για την διαμονή μου στο νησί..Αφού πήρα μερικα belli, εκρυψα το πουγκί σε μια κρυφή εσωχή που είχα δημιουργήσει κατω απο την θέση μου..Αφού πήρα μια αλλαξια ρούχα και τα έχωσα μέσα στο μικρό σακίδιο, το έκλεισα και το έβαλα στην πλάτη μου..Έδεσα καλύτερα την θήκη του σπαθιού μου στην ζώνη μου, στερέωσα καλύτερα τις θήκες των μαχαιριών μου, σε μπότες , στις ζώνες .
Πριν αφήσω την βαρκα, πήρα ένα πράσινο μήλο και άρχισα να το τρώω..Η αλήθεια ήταν πως πεινούσα αρκετά.
Με το φως των λαμπών του δρόμου φωτιζόταν όλη η πόλη . Μια ομάδα Marines με προσπέρασαν κοιτώντας με ..Έστριψα απο το πρώτο στενο..Βρέθηκα σε έναν αρκετά μεγάλο δρόμο ο οποίος είχε αρκετό κοσμο..Όλοι τους φαίνονταν φανερά αδυνατισμένοι. "Σκασίλα μου." Σκεφτηκα..δεν με ενδιέφερε η ζωή των άλλων. Περπατούσα δεξιά και αριστερά ψάχνοντας για το bar που είχα δωσει ραντεβού με τον Sparda, όμως δεν το έβρισκα
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Forging an alliance  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Forging an alliance [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Forging an alliance  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Nov 07, 2012 11:55 am

Έτσι αποφασησα να ρωτήω έναν νεαρό Marine που είδα στον δρομο...
-Συγνώμη ..Έκανα διακριτικά..Εκείνος γύρισε..είμαι νεος στην πόλη, μήπως θα μπορούσες να μου πεις που βρίσκεται το Bar , Mistral?
-Είναι δυο τετράγωνα πιο κατω, περπάτησε στην κεντρική οδο και στρίψε αριστερα στο δευτερο στενο..Θα το βρεις..Αν και δεν θα σου συνιστούσα να πας εκεί..Είναι στέκι κακόφημων παρανομων..
-Θα προσέχω..Του είπα.Ευχαριστώ για τις οδηγίες..

Ξεκίνησα να ακολουθώ τις οδηγίες του Marine..Πήρα τον δρόμο που βρισκόταν στα δεξιά μου γιατί ήταν πιο φωτισμένος απο αυτόν που ήταν μπροστά μου , καθώς επίσης και με περισσότερο κόσμο.Υπήρχαν περιπολίες Marine σε εκείνο το δρόμο και γι αυτό αναγκάστηκα να βάλω την κουκούλα μου,ασχετα με το γεγονος οτι δεν με ήξεραν ...Ευτυχώς για μένα , υπήρχε ένα μαγαζί που πουλούσε τρόφιμα στα δέκα μέτρα και στην άλλη μεριά του δρόμου , πριν το μπαρ .Κατευθύνθηκα πρώτα προς το μαγαζί με τα τρόφιμα
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Forging an alliance  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Forging an alliance [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Forging an alliance  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Nov 07, 2012 12:15 pm

Εκεί είδα πράγματα που δεν είχα ξαναδεί στην ζωή μου.Περίεργα φυτά, λουλούδια που τα χρησιμοποιούσαν για να μαγειρέψουν και άλλα τέτοια.Ευτυχώς είχε και κατσαρόλες και πιάτα.Επί τέλους θα μπορούσα να μαγειρέψω στην βάρκα.Αγόρασα μια κατσαρόλα και όσα τρόφιμα και νερό χωρούσε ο σάκος μου.Μου έκανε εντύπωση ότι πήρα πολλά πράγματα και μου είπε να πληρώσω πολύ λίγα μπέλι .Βγήκα από το κατάστημα και προχωρούσα προς το μπαρ
Στον δρόμο μια περιπολία Marine κοντοστάθηκε για να με δει όμως προχώρησα γρήγορα προς το προορισμό μου .Δεν πρόσεξα ότι η κουκούλα είχε φύγει από το κεφάλι μου..
Άνοιξα την πόρτα του μπαρ...κοίταξα τριγύρω, όμως δεν βρήκα τον Sparda..Απογοητευμένος κάθισα στο πρώτο τραπέζι που βρήκα . Στο μαγαζί υπήρχε πολύς κόσμος και όλοι έπιναν και γελούσαν ξένοιαστοι , ο μόνος που ήταν κουρασμένος και ελαφρώς κακοδιάθετος ήμουν εγώ .Κοιτούσα τα μαχαίρια μου αμήχανος και σκεφτόμουν πόσους είχα σκοτώσει με αυτό όταν άκουσα μια γνωστή φωνή
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Forging an alliance  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Forging an alliance [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Forging an alliance  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Nov 07, 2012 12:32 pm

-Αlucard ! Εσύ εδώ?
Συνηθισμένος να μην ακούω το όνομά μου ,να είμαι σε επιφυλακή καθώς επίσης έμαθα να είμαι σε εγρήγορση τον τελευταίο καιρό ,τράβηξα αστραπιαία δυο μαχαίρια απο την ζώνη μου και το έστρεψα προς αυτόν που μου μίλησε
Μόλις γύρισα και τον είδα έμεινα άφωνος
-Τι κάνεις εκεί ρε Αlucard? είπε γελώντας και παίρνοντας το όπλο με μια αριστοτεχνική κίνηση από τα χέρια μου , και το έβαλε στην ζώνη μου
-Sparda...Δεν άλλαξες καθόλου..Έλα κάτσε λίγο να μιλήσουμε...Και μην με ξαναπείς Αlucard...
-Πως να σε λέω τότε?
-Nosferatu ..
-Mα γιατί?
-Έχω λόγο..
-Οπως θέλεις..Πάω την παραγκελία στο διλανό τραπέζι και έρχομαι..
Έτσι κι έγινε .Ο Sparda μετέφερε τα ποτά στο διπλανό τραπέζι και γύρισε και κάθησε στο τραπέζι μου.
-Λοιπών ,,,Πως τα πας?
-Μια χαρά ρε A...

Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Forging an alliance  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Forging an alliance [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Forging an alliance  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Nov 07, 2012 1:18 pm

Τον κοίταξα απειλητικά
-Θέλω να πω, Nosferatu .Βρήκα δουλεία εδώ σε αυτό το μπαρ, δεν δίνει πολλά λεφτά αλλά ήταν το καλύτερο που βρήκα
-Δεν μου είχες πει πως το μπαρ είναι δικό σου ?
-Ναι, ήταν, αλλα τώρα χρεοκόπησα και το έχασα
Πως έγινε αυτό?
Είναι μεγάλη ιστορία....Έχεις χρόνο σωστά?
-Έχω..πες μου

-Από τότε που έφυγα από το νησι, 9 χρονιά πριν , προσπαθούσα να βρω δουλειά..Έφτασα στο λιμάνι του Bliss Kingdom , εκεί όπου συνάντησα μερικούς δικούς μου ανθρώπους ...Εκείνοι με βοήθησαν να κάνω διάφορες μικροδουλειές όμως δεν έμενα ευχαριστημένος ...Έτσι αναζήτησα την τύχη μου στο κυνήγι πειρατών που έρχονταν στο λιμάνι ..Αυτό δούλεψε οφείλω να ομολογήσω..Για 5-6 μήνες έβγαζα αρκετά λεφτά ...κάποια στιγμή όμως συνάντησα έναν πολύ δυνατότερο από μένα ο οποίος λεγόταν Drougr και ήταν καπετάνιος ενός πειρατικού πληρώματος...Αφού νίκησα 3 άντρες του, ήρθε να με αντιμετωπίσει ο ίδιος. Αυτό μου απέφερε την ουλή στο πρόσωπο .. Μετά απ την μάχη τα παράτησα ... Αφού μου πήραν όλη την περιουσία ώστε να με αφήσουν να ζήσω, δεν μου έμενε κάτι που να μπορούσα να κάνω στο Bliss, έτσι έπιασα δουλειά σε ένα εμπορικό πλοίο..Πλήρωναν καλά..1.000belli την μέρα , φαγητό πρωί μεσημέρι βράδυ, και ένα ποτήρι ουίσκι κάθε βράδυ..Περνούσα πολύ καλά σε αυτήν την δουλειά και έτσι την έκανα για 4 χρόνια...Κάποια μέρα όμως μας επιτεθήκαν πειρατές ..αφού πήραν όλες τις προμηθιες , τους σκότωσαν όλους εκτός από μένα, που με πήραν στο πλήρωμα..Ο καπετάνιος ήταν αρκετά δυνατός, όμως μετά από 1 χρόνο βρήκε τον δάσκαλο του..Σε ένα νησί της grand line, ένας άντρας που ονομάζεται saga κατάφερε να σφάξει ολο το πλήρωμα..Έμενα με φυλάκισαν, όμως δραπετευσα ..Με δυσκολία φυσικά
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Forging an alliance  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Forging an alliance [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Forging an alliance  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Nov 07, 2012 2:00 pm




Από εκεί έκλεψα ένα πλοίο και βρέθηκα στην Eluria..με πολύ κόπο δημιούργησα αυτό το μπαρ, όμως ο Captain Sharinguru σύντομα κατάλαβε ποιος είμαι...Με ανάγκασε να πληρώνω υπερδιπλάσιους φόρους , και μόλις δεν μπορούσα πλέον να πληρώσω αλλο, με ανάγκασε να δουλεύω 15 ώρες εδω , να κοιμάμαι μόνο 5 και τις αλλες 4 να απειλώ τους πολίτες για να πληρώνουν τους φόρους τους...ετσι ζω εδώ και 3 χρόνια ....είπε με πικρία...Εσύ τι κάνεις από τότε που έφυγες απ το νησί?
-Προπόνηση και σχεδία
-πως έτρωγες??
-απο κυνήγι
-Και που έμενες??
-Σε σπηλιές, αναγκαστικά ...
-Δεν γύρισες καθόλου πίσω?
Ενα απόκοσμο χαμόγελο εμφανίστηκε στ πρόσωπο μου...για την ακρίβεια οσο φαινόταν κατω απ την κουκούλα ..
-Γύρισα , είναι η αλήθεια...
-Και τι έγινε? σε αναγνώρισε κανεις??
-Οχι..Μονο ο Alexander?
-Αα!! τι κάνει αυτη η ψυχη?
-Παρέα στα ψαρια..
-Τι εννοείς?
-Τον σκότωσα γιατί με πρόδωσε..
-Μα τι ? πως??
-Ωρα να σου πω κι εγω την ιστορια μου...Είπα ακουμπώντας πίσω στην καρέκλα μου και βάζωντας τα πόδια μου πανω στο τραπέζι
Back to top Go down
Sponsored content





[Τελος] Forging an alliance  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Forging an alliance [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Forging an alliance  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τελος] Forging an alliance [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» The Name... [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος]R.E.M. [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Keep going [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» Somewhere Far Beyond [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Not now [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: South Blue :: Eluria-
Jump to: