Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 10 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 10 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος] Μυστήριο

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3
AuthorMessage
Devil Fruit hunter
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Devil Fruit hunter


Όνομα Χαρακτήρα : Zero
Posts : 180
Join date : 2016-03-03

[Τέλος] Μυστήριο - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Μυστήριο   [Τέλος] Μυστήριο - Page 3 I_icon_minitimeSat Mar 05, 2016 5:49 pm

Όλοι είχαν μείνει έκπληκτοι τότε ο κυβερνήτης του πλοίου σηκώθηκε και είπε:

- Μπράβο μικρέ είσαι πολύ έξυπνος παρόλο που δεν πέρασες στους είκοσι πρώτους σου προσφέρω μια θέση εγώ.

- Αλήθεια ευχαριστώ. Θέλω θέση ως Bounty hunter.

- Την έχεις. Τώρα σχετικά με τους άλλους δύο, Marines ψάξτε όλη την περίμετρο για να τους βρήτε. Αν τους δείτε συλλάβετε τους.

Τότε όλοι άρχισαν να ζητωκραυγάζουν εγώ χαμογέλασα ένιωσα τόσο χαρούμενος μέσα μου και ένιωθα πιο κοντά στο όνειρό μου από ποτέ. Πήγα στο σπίτι μου μόνος αφού ήμουν κουρασμένος απ'όλα όσα συνέβησαν σήμερα. Όταν έφτασα ανέβηκα απευθείας στο δωμάτιό μου με το που ακούμπησα το κεφάλι μου στο κρεβάτι με πήρε ο ύπνος. Ένιωθα ότι από αύριο θα μου συνέβαιναν τρελά πράγματα. Έβλεπα ένα όνειρο, βρισκόμουν με τους γονείς μου και ήταν υπερήφανη για εμένα.
Back to top Go down
Devil Fruit hunter
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Devil Fruit hunter


Όνομα Χαρακτήρα : Zero
Posts : 180
Join date : 2016-03-03

[Τέλος] Μυστήριο - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Μυστήριο   [Τέλος] Μυστήριο - Page 3 I_icon_minitimeSat Mar 05, 2016 9:51 pm

Την επόμενη μέρα το πρωί ξύπνησα και ένιωθα ξεκούραστος μετά από μια κουραστική μέρα. Σηκώθηκα από το κρεβάτι και είδα ότι κοιμήθηκα με τα ρούχα μου. Τεντόθηκα αι άνοιξα το παράθυρο, κοίταξα έξω και είδα ότι ήταν μια λαμπερή μέρα. Ένιωθα σαν να ξεκινάει κάτι καινούργιο στην ζωή μου. Σήμερα ήταν η μέρα που θα ξεκινούσα το ταξίδι μου στις θάλασσες. Κατέβηκα κάτω ξαφνικά πετάγονται ο Eric, o Sado, o Zerda και οι γονείς μου και φώναξαν:

- Έκπληξη.

Χαμογέλασα και μου έβαλαν ένα καπέλο. Πήγαμε στην κουζίνα που ήταν αρκετά μιρό δωμάτιο και ήμασταν λίγο στριμωγμένη. Μόλις είδα το φαΐ όρμισα και άρχισα να τρώω όσο πιο γρήγορα μπορώ. Ενώ έτρωγα με πλησίασε ο Zerda και μου είπε:

- Θέλω να σε ευχαριστήσω για όλα όσα έκανες για εμένα και ήθελα να σου δώσω αυτά.

- Ευχαριστώ για τα νέα ακουστικά. Δεν χρειαζόταν εγώ το έκανα γιατί αυτό ήταν το σωστό.

- Και εγώ για τον ίδιο λόγο στα έδωσα.
Back to top Go down
Devil Fruit hunter
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Devil Fruit hunter


Όνομα Χαρακτήρα : Zero
Posts : 180
Join date : 2016-03-03

[Τέλος] Μυστήριο - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Μυστήριο   [Τέλος] Μυστήριο - Page 3 I_icon_minitimeSat Mar 05, 2016 10:26 pm

Όσο και να μου άρεσε το πάρτι ήξερα ότι έπρεπε να φύγω αλλά αφού τελειώσω το φαΐ. Μετά από λίγη ώρα δεν είχε μείνει ούτε ψίχουλο έτσι τους είπα:

- Όσο και να μου αρέσει εδώ πρέπει να φύγω. Το όνειρό μου με περιμένει εκεί έξω και εγώ θα πάω να το κυνηγήσω.

- Γιε μου είμαστε και οι δύο πολύ περήφανοι για σένα, και πάντα να ακολουθείς τα όνειρά σου.

Αγκάλιασα τους γονείς μου και φύγαμε από το σπίτι. Κατευθυνθήκαμε προς το λιμάνι. Όταν φτάσαμε εκεί το πλοίο με τους Marines είχε είδη φύγει. Πριν ανέβω στην βάρκα μου για να φύγω τους αποχαιρέτησα έναν προς έναν. Πρώτα αγκάλιασα τους γονείς μου. Μετά ο Eric και ο Sado με αγκάλιασαν και μου είπαν:

- Θα μας λήψεις φίλε μην αλλάξεις ποτέ και να μας θυμάσαι.

- Και εμένα δεν θα σας ξεχάσω ποτέ.

Και τέλος με αγκάλιασε ο Zerda και μου είπε:

- Δεν θα ξεχάσω ποτέ αυτά που έκανες για μένα χθες. Μην ξεχνάς ότι ποτέ δεν είναι αργά για να αλλάξεις γνώμη.

- Ευχαριστώ θα τα ξαναπούμε κάποια μέρα.

Ανέβηκα στην βάρκα μου και ήμουν έτοιμος να ξεκινήσω το κουπί. Πριν το κάνω γύρισα το κεφάλι μου και τους κοίταξα. Όλοι ήμασταν έτοιμοι να κλάψουμε. Από την μια στεναχωριόμουν αλλά από την άλλη χαιρόμουν που θα ξεκινούσα το όνειρό μου. Όταν πήγε να τρέξει το πρώτο δάκρυ γύρισα από την άλλη δεν ήθελα να με δουν να κλαίω. Και άρχισα το κουπί απευθείας ένιωσα σαν να είμαι πιο ώριμος και ένα αίσθημα έκπληξης προς το άγνωστο.
Back to top Go down
Editor
Newspaper Publisher
Newspaper Publisher
Editor


Posts : 956
Join date : 2013-02-01

[Τέλος] Μυστήριο - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Μυστήριο   [Τέλος] Μυστήριο - Page 3 I_icon_minitimeTue Mar 08, 2016 4:43 pm


Όνομα χαρακτήρα: Zero

P.o.M. Points: 18

Belli: 59.000

Τυχόν παρατηρήσεις: Για τα ευχάριστα της ιστορίας:
Μου άρεσε πάρα πολύ που τόνιζες τα συναισθήματα του χαρακτήρα σου. Ειδικά για πρώτη ιστορία, δεν το περίμενα.
Ο Eric καλύτερα να μην βάζει πλουτώνιο στις χημικές του ενώσεις, αλλιώς το Bliss Kingdom θα γίνει Τσέρνομπιλ! lol!
Ο Zero έχει την μύτη λαγωνικού και το στομάχι λύκου!
Για τα αρνητικά τώρα:
Θα ήθελα λίγη περιγραφή της πόλης ακόμα. Χρησιμοποίησες όλους τους χαρακτήρες του νησιού που σου δίνονταν, αλλά δεν αρκεί. Εννοώ σε περιγραφή τοπίου.
Και καταλήγουμε στο κομμάτι που στοίχισε πραγματικά: Για ποιο λόγο οι marines θα έβλεπαν την Nadia, μια γνωστή πειρατίνα, και δεν θα την συνελάμβαναν επί τόπου; Αντιθέτως ερεύνησαν ποιος της έκλεψε τα κοσμήματα; Καλύτερα να μην έβαζες τους marines να συνομιλούν πολιτισμένα με μια πειρατίνα. Έπρεπε να βάλεις κάποιο άλλο άτομο, δικής σου επινόησης, αν ήθελες να παρουσιάσεις την υπόθεση της κλοπής.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος] Μυστήριο - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Μυστήριο   [Τέλος] Μυστήριο - Page 3 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος] Μυστήριο
Back to top 
Page 3 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» [Τέλος-Αποστολή] Στο Τέλος Ξυρίζουν Τον Γαμπρό
» {Αρχή}The Punisher Pirates:Το τέλος ενός ταξιδιού,η αρχή μιας νέας περιπέτειας {Τέλος}
» [Τέλος] Το τέλος είναι η μαγεία..
» [Τέλος] New War
» [Τέλος] Mr Bel knows..

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: South Blue :: Bliss Kingdom-
Jump to: